HET NIEUWE AVONDBLAD 21e JAARGANG No. 78 WOENSDAG 5 FEBRUARI '36 NMUIDEQ COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2ya cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telet. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN1—6 regels i 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE AD VERTENTIëNOPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN BE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KEN NE MER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers »jn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheels invaliditeit: ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor- tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval -tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. VELSEN. RAADSVERGADERING. Nieuwjaarsrede van den burge meester. Voorstel inzake uitbrei ding prise d'eau aangenomen. We derkeerige hulpverleening bij de bestrijding van brand. Eindelijk een Ambtenarenreglement. Cre- diet voor rioleeringswerken toege staan. Gisteravond vergaderde de raad dezer ge meente onder voorzitterschap van den burge meester. Aanwezig waren alle leden. Alvorens tot het behandelen der agenda over te gaan, hield de voorzitter de gebruike lijke nieuwjaarsrede. Nieuwjaarsrede van den burgemeester Mijn onmiddellijke ambtsvoorganger dit bleek mij bij het doorlezen van de bespre kingen van den Gemeenteraad heeft de gewoonte gehad om voor en aleer in de eer ste raadszitting van het nieuwe jaar met de behandeling van de agenda werd aangevangen een min of meer uitvoerige Nieuwjaarsrede uit te spreken. Deze traditie wensch ik te handhaven. Eener zij ds vindt dit misschien zijn verklaring in mijn aangeboren zin voor het behoud van die gebruiken en zeden, die in uwe gemeentelijke samenleving burgerrecht hebben verkregen, maar anderzijds acht ik een Nieuwjaarsrede hierdoor niet van belang ontbloot, omdat daardoor de gelegenheid wordt geboden een accent te zetten op de meest belangrijke en vermeldenswaardige gebeurtenissen van de afgesloten periode. De economische noodtoestand, waaronder wij 1935 ingingen, bleef, helaas, bestaan en liet ook niet na dat jaar zijn stempel te blij ven drukken op het geveerde beleid; en hoe wel een uiterst sober, ik zou bijkans zeggen schriel beheer geboden bleef en nog steeds blijft, was Velsen nog zoo gelukkig te blijven buiten de steeds grooter wordende rij van noodlijdende gemeenten. Naast de behartiging van de materieele belangen der door de crisis getroffenen werd bijzondere aandacht be steed aan de bestrijding van de gevolgen van de werkloosheid onder de jeugd. Als een der middelen om de voor de jeugd in het bijzon der zoo noodlottige gevolgen van het werkloos zijn tegen te gaan, werd de Centrale Werk plaats in het leven geroepen, terwijl daar naast groote aandacht werd besteed aan het bevorderen van ontwikkelingscursussen voor de jonge werkloozen. Een door allen zoo vurig verlangde opleving in het visscherijbedrijf heeft 1935 ons niet gebracht; ik meen echter te mogen vaststel len en dit stemt althans verheugend dat de Regeering ernstig streeft naar een sanee ring van dit bedrijf, waarbij ik in het bijzon der veel verwacht van het inzicht en doorzet tingsvermogen van den nieuwen Minister van Landbouw en Visscherij. In het afgeloopen jaar verrezen een tweetal nieuwe inrichtingen van Onderwijs in deze ge meente; het R.K. Kerk- en Schoolbestuur van Onze Lieve Vrouw van Altijddurenden bij stand kwam in het bezit van een nieuw school gebouw, dat teeken des tijds van groote soberheid en eenvoud getuigt. In Santpoort verrees een nieuwe Neutrale Kleuterschool, die aan de gemeente werd over gedragen door het bestuur van de door Me vrouw Wüste-von Gotsch in het leven geroe pen Stichting en door de Gemeente aan de Vereeniging „Volksonderwijs" in bruikleen werd gegeven. Voor Santpoort is dit kleine, maar naar de meest moderne eischen van schoolbouw ingerichte schooltje een groote aanwinst, terwijl door den bouw van deze kleuterschool de Wüstestichting weer aan de oorspronkelijke doelstelling der testatrice is gaan beantwoorden. Ik zal niet voortgaan met een, zij het ook slechts summiere opsomming van hetgeen verder in 1935 is geschied; onvermeld mag ik echter geenszins laten het besluit van Uw Raad' van 5 November j.l., waarbij een overeenkomst met den Staat der Nederlanden werd aange gaan teneinde uitvoering te kunnen geven aan het rioleeringsplan. De tegemoetkomen de houding van Regeering en werkfonds werd door ons zeer gewaardeerd en stelt Velsen in de gelegenheid over te gaan tot de uitvoering van een rioleeringsplan, waarop reeds jaren werd gewacht en wat daarnaast aan een groot aantal werkloozen voor geruimen tijd arbeid zal verschaffen. Naast de vergrooting van de begraafplaats „de Biezen" wil ik nog memoreeren de stich ting van een nieuwen politiepost in Velsen- Noord, hetgeen een belangrijke verbetering bracht, al is hierdoor het probleem van de huisvesting der politie in het algemeen nog geenszins opgelost. Als een dei' belangrijkste besluiten van Uw Raad in het afgeloopen jaar zie ik het besluit van 9 April 1935, waarbij met gebruikmaking van de bevoegdheid, gegeven in artikel 36 ali nea 4 der Woningwet werd bepaald, dat een herziening van het Uitbreidingsplan voor de ze gemeente wordt voorbereid. Uw Raad heeft zich zelve door dit besluit den peremptoiren termijn van één jaar ge steld, binnen welken het plan van uitbreiding vastgesteld moet zijn. Het concept-uitbrei dingsplan is thans gereed en wacht U derhal ve binnen enkele werken op dit stuk uiterst belangrijke arbeid, die voor de verdere toe komst onzer gemeente de meest vérstrekken de gevolgen kan hebben. Met veel genoegen zult gij ongetwijfeld kennis hebben genomen van de berichten aangaande den bouw van een tunnel onder het Noordzeekanaal; de uiterst voortvarende wijze, waarop de Rijks-Waterstaat dit ook voor Velsen zoo belangrijke vraagstuk van een vaste oeververbinding tot oplossing tracht te brengen, maakt het mogelijk, dat deze verbin ding reeds eerder dan velen denken tot een feit kan zijn geworden. Met eenige festiviteit werd den afgeloopen zomer IJmuiden's haven door de H.A.P.A.G. opgenomen in de uitgaande route naar Zuid- Amerika, een feit, dit ik hier gaarne nog eens in herinnering breng. Onder degenen, die in 1935 door den dood uit ons midden werden weggenomen noem ik in de allereerste plaats mijn nog steeds zoo diep betreurden ambtsvoorganger, terwijl ik tevens in Uw herinnering terug breng de na gedachtenis van Dr. Y. van der Sluis, hoofd van den Keuringsdienst van vee en vleesch, van den heer Brader, Directeur van Open bare Werken en van den opzichter 2e kl. P. Jongens, die allen ieder naar zijn aard en toe bedeelde gaven onze gemeente hebben ge diend. Ons hoogste gemeentelijk bestuurscollege onderging in het afgeloopen jaar belangrijke wijziging. Na de jongste gemeenteraadsverkiezing ver toonde onze Raad al moge de politieke sa menstelling nagenoeg gelijk zijn gebleven een geheel veranderd beeld. Verjongd ging Uw Raad deze nieuwe zit tingsperiode in, hetgeen wij naast het negen tal andere nieuwe leden, mede danken aan U mevrouw, die als de eenige vrouwelijke afge vaardigde deel van onze vroedschap zijt gaan uitmaken. Ook in het dagelijksch bestuur bracht 1935 een andere samenstelling: de heer Bosman trad in September af als Wethouder en in diens plaats werd de heer Visser tot lid van het college gekozen; een tweede wijziging betrof mijzelve, daar ik sedert 1 Mei j.l. de eer had aan het hoofd dezer gemeente te staan. Bij mijn installatie en in de weken, daarop volgende, is mij van tallooze zijden steun, voorlichting en medewerking bij mijn nieuwe, misschien niet gemakkelijke, maar toch zoo schoone taak toegezegd. Op de meest breede en royale wijze zijn al deze toezeggingen ingelost en nagekomen, waarvoor ik uiterst erkentelijk ben, omdat mede daardoor mijn arbeid in deze gemeente mij is geworden tot een bron van dagelij ksche vreugde. Een bijzonder woord van dank breng Ik aan mijn medewerkers in het college van Bur gemeester en Wethouders voor de kameraad schappelijke samenwerking, terwijl ik hierbij niet vergeet de periode, dat U, mijnheer Bos man, onder mijn dagelijksche medewerkers behoorde. Een afzonderlijke vermelding verdient ten volle mijn linker buurman, die mij met groote toewijding en kennis van zaken dit jaar heeft voorgelicht en bijgestaan. En tenslotte zou ik, mevrouw en mijne hee- ren leden van den gemeenteraad, in mijn Nieuwjaarsrede onvolledig zijn, wanneer ik niet gewaagde van de trouwe en opgewekte plichtsbetrachting van ambtenaren en werk lieden dezer gemeente, waarvoor ik hun vol gaarne mijn waardeering verzeker. Ik stel u thans voor om over te gaan tot de orde van den dag, maar niet alvorens u mijn beste wenschen voor uw persoon, gezin en arbeid te hebben aangeboden en voor onze schoone en nog zoo vele en veelsoortige mo gelijkheden biedende gemeente en hare inge zetenen des Allerhoogsten steun, bijstand en bescherming in deze benarde tijden te hebben ingeroepen. De heer Vermeulen beantwoordde als oudste raadslid de rede van den burgemees ter. In verband met de mededeelingen worden door den voorzitter nog eenige nadere inlich tingen in verband met de door sommige leden gestelde vragen verschaft. Aangezien de ant woorden op deze vragen niet zijn bekend ge maakt, zooals gebruikelijk is, doch „bij de stukken zijn gevoegd", was het ons niet mo gelijk vast te stellen waar het om ging. De staat omtrent de woningmarkt, eenigen tijd geleden door ons gepubliceerd, gaf eenige aanleiding tot opmerkingen. De heer Hom burg (A.R.) wees op de vele dubbele bewo ningen, hetgeen wethouder Dunnebier toeschreef aan de economische omstandighe den. „Laat men geen woningen meer bouwen van 5.want daarvan staan de meeste leeg", zeide de heer Sluiters (C.H.). Dat kunnen we moeilijk doen, antwoordde de wethouder. Spr. hoopte, dat de bouwers zoo verstandig zullen zijn woningen in dezen huurprijs niet meer te bouwen. Verlaging van huurprijzen enz. Drie punten van de agenda hebben betrek king op verlaging van huurprijzen van wo ningen en van tuingrond en het verleenen van kwijtschelding van de betaling van huurpen ningen. In ons blad van j.l. Maandag hebben wij hierover reeds het een en ander medege deeld. De heer Homburg stelt voor de huur van de woning Stephensonstraat no. 6 te bren gen op f 5 (B. en W. stelden voor f 5.50). De heer tenBroeke (C.H.) acht dit niet juist. De gemeente gaat dan lager dan de par ticuliere eigenaars en het gaat toch niet aan, dat de gemeente gaat concurreeren op de wo ningmarkt. De heer Dunnebier is het niet met den heer Homburg eens. De woning is behoorlijk opgeknapt, wat f 400 gekost heeft. De heer Homburg vindt, dat het geld slecht besteed is. Als een particulier het had gedaan De wethouder: „Een particulier heeft het gedaan. (Gelach). De voorstellen van B. en W. worden aan genomen Vaststelling vergoedingen en af rekening dezer vergoedingen bij zonder onderwijs. Burgemeester en Wethouders stellen voor, vast te stellen de vergoeding, bedoelt in art. 101 eerste lid der L.O. wet 1920 over 1933, en afrekening dezer vergoeding over het 3-jarig tijdvak 1 Januari 1931 tot 31 December 1933. De heer Homburg wijst er op, dat de schoolbesturen beduidende bedragen moeten terugbetalen, vermoedelijk als gevolg van de bezuinigingen. De voorzitte* zegt toe, dat van de schoolbesturen niet het onmogelijke zal wor den geëischt. Het voorstel wordt goedgekeurd. Uitbreiding prise d'eau der waterleiding. In verband met een geconstateerde verzou ting van het door de gem. waterleiding opge pompte water, tengevolge van een te groote afpomping is het noodig, dat er een uitbrei ding wordt gegeven aan de watervoorziening. In verband hiermede stellen B. en W. voor, tien nieuwe putten te boren in een strook grond, gelegen langs de spoorbaan Velsen Santpoort. Het door „diepwelpompen" op te brengen water zal door middel van een pers leiding naar de zuiveringsinstallatie van het bedrijf worden gevoerd. De betreffende voordracht werd indertijd op voorstel van den heer F. P. Vermeulen aange houden. Thans komt ze opnieuw in behan deling. De heer Vermeulen (A. R.) heeft eenige nadere inlichtingen verkregen en op verschil lende bij hem gerezen vragen antwoord ge kregen. De inlichtingen zijn van dien aard, dat hij nog wel eenige opmerkingen wil ma ken. Als de raad dit voorstel aanneemt, begint hij te voteeren een bedrag van f 10.000. Maar in werkelijkheid wordt een veel grooter be drag gevoteerd, want als de proefboringen voldoen, zal het werk worden uitgevoerd en hoeveel dat kost weten we niet. Spreker had liever gezien, dat de raad geen beslissing zou nemen, voordat hij den letterlijken inhoud kent van het contract met de Spoorwegen. Spr wil gaarne de noodige zekerheid, dat groote kunstwerken niet waardeloos worden gemaakt door stringente bepalingen. Hij acht een beslissing in beginsel beter, opdat, als alle gegevens bekend zijn, een definitieve beslis sing genomen kan worden. We komen hier voor vraagstukken van geologisch, chemisch en bacteriologisch onderzoek en daarom acht hij het beter, dat deze zaak in handen wordt gegeven van iemand, die volkomen bevoegd is. Hij wil niets zeggen ten nadeele. van de direc tie, want deze is in deze richting niet opge leid. Spreker verzocht B. en W. het voorstel zoodanig te wijzigen, dat de raad alleen nog maar een beginselbesluit aan te nemen krijgt. De heer Dunnebier zegt, dat hij het met den gedachtengang van den heer Vermeulen niet eens is. Het zou heel goed kunnen zijn, dat bij de proefboring blijkt, dat het terrein on geschikt is en dan zou men een heeieboel plan nen gemaakt hebben voor niets. Ook als de proefboring gunstig uitvalt zullen B. en W. nog niet direct met een voorstel tot het aan leggen van een prise d'eau komen. Het. is een voorzorgsmaatregel, opdat men, wanneer uit breiding noodig is, klaar is. De directeur zou graag willen, dat we ons van een deskundige voorzagen, maar het plan is geheel gemaakt inoverleg met den directeur van het Rijks bureau voor Drinkwatervoorziening. Betere deskundige voorlichting hadden we niet kunnen krijgen, aldus de wethouder. Van de Spoorwegen verwacht spreker geen moeilijk heden. Alle contracten met de spoor gelijken als twee druppels water op elkaar en wat de kosten van de spoor zijn, die weten we. De raad krijgt een volledig rapport over de proef' boringen en een schema van de kosten. De heer He ere mans (R.K.) brengt de bezwaren van de tuinbouworganisaties naar voren. De voorzitter van de organisatie heeft zijn bezwaren uiteengezet. Als ter plaatse geen ondoordringbare kleilaag aanwezig is, zal alle tuingrond verdrogen. Spreker vraagt nu dat, wanneer de proefboringen geschieden, deze mogen worden bijgewoond door de besturen der tuinbouworganisaties. De heer Bosman (V.D.) zegt, dat de wet houder in één ding niet duidelijk is geweest, n.l. in het opgeven van de kosten van de Spoorwegen. De wethouder: Het staat in de stukken. Uit de voorlezing van de betreffende stuk ken blijkt, dat de Ned. Spoorwegen per bron vragen f 25 en voor de transportleiding 110 M. f 25. boven 10 tot 500 M. f 20, boven 500 tot 1000 M. f 15, boven 1000 M. f 10, alles per jaar. De heer van Heyst (N.P.) is het met den heer Vermeulen eens, dat de zaak niet zoo eenvoudig is als ze lijkt. Spreker zou gaarne ongeveer willen weten, wat de zaak kost. Hoe veel bronnen zullen er gemaakt worden en hoeveel M. leiding? Dan weten we hoeveel we aan de Spoorwegen zullen moeten betalen. Het zou wel eens kunnen blijken, dat we hier hee- lemaal op den verkeerden weg zijn. Als de bronnen bij het bedrijf niet meer gebruikt kunnen worden, zitten we met een prise d'eau die op iemand anders terrein ligt. Ook deze spreker wil meer gegevens. De heer Stark (s.d.a.p.) wijst er op, dat andere groote bedrijven in de gemeente ook met het euvel van de verzouting te kampen hebben. Spreker wijst er op, dat de directeur in de commissie uitvoerige inlichtingen ver schaft heeft. Deze heeft ook gezegd, dat de kosten ongeveer een ton zouden bedragen. We kunnen moeilijk een andere keus doen, meent spreker. De proefboringen kunnen langen tijd in beslag nemen en het zou wel eens noodig kunnen zijn, dat we naar een ander terrein om moeten zien. Ook spreker waarschuwt tegen een mogelijk gevaar van verdroging, wanneer de kleilaag eventueel niet dik genoeg mocht blijken te zijn. De heer Dunnebier zegt toe, dat de tuin bouworganisaties een volledig inzicht zullen krijgen van de resultaten van de grond boringen. Uitvoering van het werk zal niet ge schieden zoolang er thans nog voldoende wa ter is. Spreker meent, dat de gemeente ner gens een goedkooper terrein zal kunnen krij gen dan dit. De oplossing maakt, dat het niet noodig is, dat de gemeente een terrein koopt. De heer Vermeulen gaf nog een kwar tiertje theorie over waterwinning, waarin hij o.a. als zijn meening te kennen gaf, dat het voor hem nog niet absoluut vaststaat, dat op het terrein der tegenwoordige bronnen met succes niet nog eenige bronnen geplaatst zouden kunnen worden. Ten slotte opperde hij nog het denkbeeld, een deskundige een nader onderzoek te doen instellen. Ook de heer VanHeijst bracht nog eenige bezwaren naar voren. De heer Vermeulen dient een voorstel in om alsnog een deskundige te raadplegen. De voorzitter wil eerst in stemming brengen het voorstel van B. en W. omdat dit van ver dere strekking is. Dan zal de heer Vermeu- 1 e n tegen stemmen. Het voorstel wordt aangenomen met 243 stemmen. Vaststelling van een regeling tot wederkeerige hulpverleening bij de bestrijding van brand. Burgemeester en Wethouders stellen den raad voor, met eenige naburige gemeenten een regeling te treffen tot wederkeerige hulpver leening bij de bestrijding van brand. Van ver-schillende zijden werd aangedron gen, ook met de Hoogovens en het Provinciaal Ziekenhuis een overeenkomst te sluiten. Ook werd gewezen op een noodige normalisatie van het materiaal. De voordracht wordt z. h. s. aangenomen. Vaststelling ambtenarenreglement. In een uitvoerige rede bespreekt de heer J. v. d. Veer (S.D.A.P.) de geschiedenis van de voorstellen inzake de totstandkoming van het reglement. Spreker verzoekt een betere rege ling ten aanzien van de overuren in het regle ment op te nemen. Ook de heer Vermeulen (A.R.) heeft eenige bezwaren. Op voorstel van laatstge noemde worden eenige wijzigingen aange bracht. De voordracht wordt ten slotte goedgekeurd. Gestemd werd nog over de bepaling van art. 65, volgens welke ambtenaren op grond van revolutionaire gezindheid ontslagen kunnen worden. Met 1512 werd beslaten, de bepaling te handhaven. Met de linkerzijde stemden de heeren van Heijst en Mets (beiden N. P.) tegen de bepaling. Crediet voor uitvoering rioleeringswerken. B. en W. stellen den raad voor, in overeen stemming met het advies der commissie van bijstand in het beheer der openbare werken hen onder toekenning van het noodige crediet van f 26.000 te machtigen tot het doortrekken van het door de N.V. Bouw Exploitatie Mij. v.h. Fa. Smit en Riezenkamp te Wijk aan Zee en Duin te leggen riool in de Geelvinckstraat tot het Noordzeekanaal. Koning Carol van Roemenië, die te Londen de teraardebestelling van koning George bijgewoond heeft, vertoeft thans te Parijs, waar hij met Lebrun en Flandin politieke besprekingen gevoerd heeft. De koning heeft bij het graf van den Onbekenden Soldaat een krans neergelegd. Na eenige discussie wordt de voordracht aangenomen. De heeren Sluiters en Van H e ij s t betreuren het, dat de gemeente de zaak vroeger niet beter onder de oogen heeft gezien. Dan hadden deZe kosten vermeden kunnen worden. Benoeming van een leeraar aan de Gem. Visscherijschool. B. en W. stellen voor de tijdelijke aanstelling van J. La Heij als leeraar aan de Gem. Vissche rijschool te verlengen en wel voor den dag cursus tot 1 September a.s. en voor den avond cursus tot 1 October a.s. Aldus wordt bes-loten. Ingekomen stukken, mededeelingen en rondvraag. In verband met het adres van Th. Smit, houdende verzoek, aan zijn echtgenoote, die werkzaam is geweest als school-schoonmaak- ster een toelage of gratificatie te verstrekken zegt de heer Sluiters (C.H.) dat het alles zins billijk is, dat aan bedoelde werkvrouw een kleine toeslag op haar ouderdomspensioen wordt gegeven. Spreker is het, evenmin als de heer Warmenhoven (C.P.H.) met B. en W. eens, dat deze vrouw in de verhouding van aanneemster tegenover de gemeente heeft gestaan. Laatstgenoemde stelt voor een toe slag te verleenen van f 190 per jaar en voorts, de school-schoonmaaksters onder het werk liedenreglement op te nemen. Eerstgenoemd voorstel werd niet voldoende ondersteund. Wat laatstgenoemd voorstel be treft, de heer Nijssen, wethouder zegt toe, deze zaak nader te zullen onderzoeken en te bespreken met Openbare Werken. De heer Visser (wethouder) zegt, dat de raad zelf schuld aan dezen toestand heeft, omdat verleden jaar een desbetreffend voor stel werd verworpen. De heer Dunnebier wethouder) waar schuwt tegenbesluiten uit medelijden. Het kon wel eens gebeuren, dat de bom verkeerd barst. Het voorstel van den heer Warmenho ven wordt gesteld in handen van B. en W. om praeadvies. Bij de rondvraag bespreekt de heer Sluiters (C.H.) den toe stand van den Velserbroekweg, die door den eigenaar afgesloten is, waardoor tevens de bouwgrond van de gemeente onverkoopbaar is gemaakt. Het zal nog wel een tijdje zoo blij ven, meent spreker. De heer J. van der Burg neemt nu met eenige welgekozen woorden afscheid van den Raad met de beste wenschen voor de gemeente. De voorzitter! antwoordt met eenige vriendelijke woorden. Ten slotte brengt de heer Kerkhoff (S.D.A.P.) o.a. nog ter sprake het feit, dat werkloozen op hun bonnen geen boter konden krijgen. Voorts wordt, nog de aandacht gevestigd op den toestand bij het lokaal aan de Lorentz- straat en komen nog eenige andere klachten naar voren. Hierna gaat de raad in comité-generaal. BURGERLIJKE STAND. C. Sibbes-van den Berge, z3e Havenstraat lrd., IJmuiden. M. Ros-Schaap, d„ Vleet straat 29, IJmuiden. M. M. Kippersluis- Henrichs, z„ Cederstraat 50 IJmuiden. J. van der Wiele-Weesie, d.. Planciusstraat 30, IJmuiden. M. Bronsema-Massier. d.. Mei doornstraat 19, IJmuiden. T. Glas-van der Leek, d., Marconistraat 46, IJmuiden. A. Munsterman-Stam. dPr. Krugerstraat 48, IJmuiden. A. Camphuijsen-Bleker, d., Hagelingerweg 131, Santpoort. C. Hars- veld-Floris, z„ Walravenstraat 21. Velsen (N.) Overleden: J. W. Böeseken, 2 m.. zoon van W. Böeseken, Meidoornstraat 29. IJmuiden. A. M. M. de Zwart. 69 j., weduwe van J. Broekens, Piersonlaan 1, Velsen. OCTROOI OP MOTORLOOZEN COMPRESSOR. Naar wij vernemen heeft de heer Stanley Stankau onder no. 73504 octrooi verkregen op een door hem uitgevonden motorloozen com pressor. Reeds eerder hebben wij over deze merk waardige uitvinding het een en ander mede gedeeld. SOLI DEO GLORIA. De Zangvereeniging Soli Deo Gloria geeft Dinsdag 11 Februari a.s. een uitvoering in Concordia. Medewerking verleent het kinder koor „Het Nachtegaaltje". „DEMOCRATIE EN DICTATUUR". Voor ae plaatselijke af deeling van het In stituut voor Arbeidersontwikkeling zal de heer L. J. van Looi Zondagmorgen in ,.De Daad" een lezing houden over het onderwerp: „Democratie en Dictatuur". DE VISCIIOMZET IN OOSTENDE. De vischomzet in Oostende gedurende de week van 24 Januari tot en met 30 Januari bedroeg 1,282,644 fr. NAAR DE MORAY FIRTH. De Irene IJM. 89 is weer naar de Moray Firth vertrokken. I.TMUIDENS a CAPELLAKOOR. IJmuiden's a Capellakoor, directeur de heer P. Grin Jr., zal deelnemen aan een op Twee den Pinksterdag in Muiden te houden con cours. Het koor komt uit in de eerste afdeeling gemengde koren. MET EEN GEWONDE BINNEN. j Aan boord van den stoomtrawler Utrecht heeft een der opvarenden, Z. genaamd een ernstige infectie aan het been opgeloopen. Door de zorgen van het Roode Kruis werd Z. direct na binnenkomst naar zijn woning vervoerd.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1