beverwijk. De Cemeentefinanciën voor 1936. De Kerkplein. heemskerk. IJIJMHCENi burgerlijke stand. Lachen is troef in Luxor. T _chen was gisteravond troef in het Luxor Theater bij de opvoering van Rido's Revue rfAnr het gezelschap Henriètte Davids. Een tairiik du bliek heeft zich kostelijk vermaakt Si het bonte schouwspel, dat de revue t ar hen is troef bood. Een bron van schier onuitputtelijke vreugde vormden Henriëtte r»avids bii haar entree met applaus begroet in Toh'an Kaart, die bij zijn eerste verschij- VLcr eveneens een ovatie in ontvangst had te riemen Hun optreden in verscheidene scènes veroorzaakte de ééne lachstorm na den an dere Zoo was het opgetogen publiek bijna niet'tot bedaren te krijgen in de kostelijke crhouwb urgscène, in die van de schoon maaksters en van de baby-box. De hedjes die Kaart en Henriëtte Davids lanceerden deden het zeer goed en vele ma len werden de refreinen meegezongen. De 14 Muriloff Girls verzorgden een aantal dansen met veel entrain, Jeanne Laforce en Arn Stanowsky zongen verdienstelijk en ook de koren klonken goed. zoodat er in vele op dirkten te genieten viel. De finales muntten uit door fraaie costu- niTn een geweldig tempo werd de revue op gevoerd, zoodat de voorstelling wel een zeer vlot verloop had. Hakkie Davids vuurde zijn goed ingespeeld orkest aan en droeg er 't zijne toe bij om de voede stemming er in te jagen en te houden. Het publiek heeft een uitermate vroolijken en onzelligen avond gehad en het gaf daar- v "blijk door een langdurig en daverend ap plaus aan het slot van de voorstelling. de tweede opvoering van „GEEFT ACHT". Voor eer. nagenoeg geheel bezet Kennemer Theater heeft ..Turnlust" Donderdagavond voor de tweede maal de jubileumrevue Geeft Acht" opgevoerd. Het succes was zoo mogelijk nog grocter. dan op den eersten avond De dames en heeren waren nu inge speeld en vooral de drie hoofdpersonen had den nu den juisten vorm te pakken. Het tempo liet niets te wenschen over, de voorstelling sloot „als een bus". De ware revue-stemming liet zich niet wachten en de tekstboekjes deden goede diensten dezen avond, want de liedjes werden gretig meege zongen - Het succes was voor „Turnlust weer zeei groot en doet het. beste verwachten voor de beide voorstellingen, die in de volgende week segoven zullen worden. Zooals bekend is, wer den deze slot-voorstellingen op Dinsdag 11 en Woensdag 12 Februari vastgesteld. J. RIJSDORP t Op bijna 73-jarigen leeftijd is te Apeldoorn overleden onze vroegere plaatsgenoot de heer J. Rijsdorp. De heer Rijsdorp was in Beverwijk een zeer bekende figuur, omdat hij 35 jaren onafge broken tuinbaas is geweest op de buitenplaats ,Scheybeeck". Op 1 April 1934 nam hij af scheid uit deze functie. De thans ontslapene is vele jaren lid van van den gemeenteraad geweest en had gedu rende 17 jaren zitting in verschillende colleges dér Ned. Herv. Gemeente. De teraardebestel ling geschiedt a.s. Zaterdag te 12 uur te Apel doorn. VEREENIGING VOOR JONGHERVORMDEN Gisteravond hield de plaatselijke af deeling van de Vereeniging van Jong Hervormden een ledenvergadering in het vêreenigingsgebouw aan de "oosterwijkstraat. De voorzitter, Ds. Krijger opende met gebed en las vervolgens Hebreeuwen 13 vers 16. Hierna hield de heer J. Maurice een in leiding over het onderwerp „Moedeloosheid", r.aar aanleiding van het bijbelgedeelte 1 Ko ningen 19 vers 1—10, waarin spreker de moe deloosheid van den profeet Eliza schetste als gevolg van de heerschende wantoestanden in het land der Israëlieten. Tenslotte kreeg hij een aanmoediging van God, om niet in zijn neerslachtigheid te volharden, maar het vele werk, dat nog ongedaan was met kracht aan te pakken. Hierna volgde de afhandeling der huishou delijke zaken, waarbij de voorzitter mede deelde, dat de volgende vergadering op 5 Maart in het vereenigingsgebouw gehouden wordt. De eerstvolgende bijbelcursus zal op Woensdag 12 Februari in de Consistoriekamer bij de Ned. Hervormde Kerk plaats vinden. Na de pauze hield de heer K. Zwitser een bespreking over het boek „Opstanding" van Wiima, pseudoniem voor Willy Vermaat lereerst schetste spreker de levensgeschiede nis van de schrijfster. Wilma's vader was leeraar aan een Gymnasium te Zetten, waar ook de Helderingsgestichten zijn. Een groot gedeelte van haar leven heeft zij gewerkt in deze gestichten, hetgeen zeer duidelijk merk baar in haar boeken is. Zij had een zwak en ziekelijk gestel tot zij op drieendertig jarigen leeftijd krachtdadige genezing ontving op gebed. Hierna kwam zij in aanraking met de „Möttlingen". Vanaf dien tijd kwam haar geest tot rust en zij stond op tot een nieuw leven. Naar aanleiding hiervan behandelde spreker „Opstanding waarbij duidelijk uit kwam, dat na de omkeer haar boeken ook een verandering ondergaan hebben. De lezing van den heer Zwitser werd met algemeene aandacht gevolgd. Ds. Krijger sloot de goed bezochte vergade ring op de gebruikelijke wijze. De begrooting sluit nog niet. Het eigenaardige geval doet zich voor, dat in de bladen reeds een nota van B. en W. met wijzigingen van de ontwerpbegrooting voor 1936 is ver schenen. hoewel men omtrent de be grooting zelf nog volkomen onwetend was. Wij hebben nu eindelijk het boek deel voorloopig clandestien" ter in zage gekregen en zijn dus nu in staat eenige cijfers van de „millioennota" te geven. Van verscheidene posten zijn de cijfers echter al weer verouderd ook, als gevolg van de alsnog door B. en W. voorgestelde wijzi gingen. Wij zullen de oorspronkelijke cijfers voorloopig maar aanhouden, omdat de Raad de begrooting nog moet behandelen, evenals de voorstellen, die reeds gedaan zijn en die ongetwijfeld nog komen zullen. In de eerste plaats gaat «de belangstelling uit naar de opbrengst der belastingen, met de winsten uit de lichtbedrijven, de „kurk, waar de gemeente op drijft". Dit belangrijke hoofd stuk vermeldt aan inkomsten in totaal f 233.887.50, waarvan f 63.250 voor de heffing van 75 opcenten op de gemeentefondsbelas ting en f 76000 voor de heffing van 150/120 opcenten op de Personeele Belasting. B. en W. stelden ten aanzien van de Per soneele Belasting tevens voer het aantal op centen met 10 te verhoogen. In 1935 werden namelijk 140200 opcenten geheven. Inmiddels heeft men uit de nota van wijzigingen kunnen lezen, dat B. en W. dit voorstel terugnemen. Zij stellen nu voor het aantal opcenten niet te verhoogen. Er is namelijk een nieuwe „fiscale bron" ontdekt in den vorm van een in te voeren nieuwe belasting te heffen op den afvoer van vuil. De uitkeeringen van het Rijk brengen natuur lijk ook heel wat geld in het laadje. Daar naast treffen wij aan de raming van 80 op centen op de hoofdsom der belasting op de gebouwde eigendommen tot een bedrag van f 23800 20 opcenten op de ongebouwde eigen dommen f 500; 40 opcenten op de hoofdsom der vermogensbelasting f 4000. De uitkeering uit het gemeentefonds is gei'aamd op f 13000 (2600 aangeslagenen a f 5) die uit het werkloosheidssubsidiefonds op f 2600. De opbrengst der Vermakelijkheidsbelas ting die in 1935 tot een bedrag van f 13.500 v/as geraamd stat thans op de begrooting voor f 15000. Deze hoogere raming houdt ver band met de verhooging der belasting tot 20 pet. Na aftrek van de uitgaven is de opbrengst van de belastingen begroot op f 229.931.17. De winst op heo Electriciteitsbedrijf is ge raamd op f 61.500. Deze uitkeering van net bedrijf wordt blijkens de meergenoemde nota van B. en W. met f 1750 verhoogd en zal dus over J936 in totaal f 63250 bedragen. Uit het gasbedrijf moet een winstuitkeering komen van f 30.000. In de begrooting van 1935 waren deze ra mingen respectievelijk f 56.000 enf 61.000. De winst op het gasbedrijf is dus meer dan de helft lager begroot. De uitgaven. In de uitgaven was reeds geducht het mes gezet en B. en W. hebben het er nog dieper in moeten drijven omdat de begrooting maar niet sluiten wil. De gemeente maakt een moeilijke tijd door en wanneer men de mani pulaties gadeslaat, die gevoerd moeten wor den, om tct een „dragelijke" begrooting te komen, dan moet men daaruit afleiden, dat Beverwijk weliswaar nog niet noodlijdend, d.w.z. met „handen en voeten" aan het Rijk gebonden is. maar dat het waarachtig niet zoo heel veel scheelt. Wij hebben het hooren In de Hamburgsche haven heeft de richting aanwijzer op schepen ook zijn intrede gedaan. Die aan stuurboordzijde is groen, die aan bakboordzijde rood. 't Bekendste schip van onze handelsvloot, Is ongetwijfeld heden de „Kerkplein" Zij is niet bijster mooi, noch extra groot, Zij is eer leelijk en betreklijk klein. Zij raakte in een storm haar richting kwijt, Zij werd van S.S. tot een S.O.S., Zij smoorde op het strand na harden strijd, Van dat moment af was zij een succes. Nooit sinds zij door het water had gestoomd, En moeizaam was gekomen en gegaan, Had zij zelfs in haar zoetsten droom gedroomd, Dat z' ooit zoo in het middelpunt zou staan, Van heind en verre en van dag tot dag, Stroomden de menschen naar het wintersch strand, Waarop zij machteloos en eenzaam lag, Baken in zee, gesmoord in t mulle zand. Voor Egmond werd zij tot de beste gast, Dien men daar sedert jaren heeft gehad, Kon Egmond kiezen, dan hield men haar vast, Als blijvend monument voor Egmond Bad Het dorp werd haast van Egmond aan de Zee, Tot Egmond Binnen financiëel gezegd, En elke Eg-mond kreeg een hapje mee, Van het fortuin, dat daar was opgelegd. Nu is de Kerkplein echter weder vlot, Door Egmond droef maar dankbaar nagestaard, Elke rocnan heeft toch per slot een slot, Het lied is uit, nu ook dit schip weer vaart. En 'k hoop nu maar, dat voortaan de Kerkplein, Na dit langdurig ongewoon geval, Welvarend want wel varende zal zijn En blijvend een vlot leven leiden zal. P. GASUS. vergelijken als het bekende „dubbeltje op z'n kant". Het behoeft dus geen verwondering te baren, dat B. en W. alle denkbare poginger in het werk stellen, om het schip zonder dure sleepboothulp van het Rijk in de juiste koers te houden. Eigenlijk geven de geraamde uitgaven geen aanleiding tot beschouwingen. Zij zijn reeds terug gebracht tot het hoogst noodzakelijke Voor het onderhoud van straten en pleinen is uitgetrokken f 12.666.95, voor de kosten van gemeentereiniging f 19.527.80. Subsidies aan allerlei nuttige instellingen van kunst, vermaak of cultureelen arbeid wordt niet meer verleend. Voor werkverschaffing aan werkloozen is een post van f 50.000 op de begrooting ge bracht voor de verdere uitbreiding van de haven en de daarmede verband houdende werken. De werkloozensteun is begroot op i 152.500; voor ontwikkeling en ontspanuing van werkloozen is f 3000 geraamd. Daar staat o.m, tegenover een bedrag van f 172.125 als uitkeering uit het werkloosheids subsidiefonds. De subsidie aan werkloozenkas.seri is uitge trokken op f 11400. De intusschen ook al weer gewijsigae en misschien nog te wijzigen post ..Onvoorzien" was oorspronkelijk geraamd op het beschei den bedrag van f 8.345.26. Het eindcijfer van de begrooting, zcoals deze oorspronkelijk was ontv/orpen is voor der- gewonen dienst f 1.070.761.65- in ontvangsten en uitgaven, dat is aanzienlijk lager dan in '35, toen de begrooting sloot met f 1.139.304.80. De kapitaalciienst sluit in ontvangsten en uitgaven op een bedrag van f 367.513.65. (In 1935: f 382 856.33). VACANTIEBEZIGHEDEN VOOR SCHOOL KINDEREN. Na den bazar. Het bestuur van de Christelijke Vereeniging „Vacantiebezigheden voor Schoolkinderen" verzoekt ons opneming van het volgende: Het ouder-comité van de Christelijke Ver eeniging Vacantiebezigheden voor School kinderen, dat o.a. den bazar in het Ned. Herv. vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat organiseerde, wil zich nog eenmaal gaarne richten tot allen, die Vacantiebezigheden een goed hart toedragen. De bazar is geslaagd! Velen hebben mede gewerkt aan voorbereiding en organisatie. De Beverwijksche- en Wijk aan Duinsche winke liers hebben, hoewel toch ook hun zaken in dezen tijd slechter gaan, door het afstaan van hun artikelen veel bijgedragen tot het wel slagen van den bazar. Ieder hielp mee. Weet u hoe het ging? De stoelen uit het vereenigingsgebouw moesten de zaal uit. Waar ze op te bergen. Zet ze maar bij mij, zei de heer Smit, de exploitant van de Vami-ijsbar. Hoeveel melk en slagroom moest er worden ingeslagen voor de koffie en theeschenkerij De directeur van de Melkinrichting „Velsen" was meteen bereid om zooveel beschikbaar te stellen als er noodig was. Zoo is er heel veel, dat tot dankbaarheid stemt. Nu nog een mededeeling. Op onzen bazar werden als attractie loten ver kocht voor 'n lamp. Later hoorden wij, dat we hiermee in overtreding waren met de Loterij - wet en hebben den verkoop dan ook doen staken. Ieder, die in het bezit is van zoo'n lot, kan op vertoon daarvan, bij onze penning- meesteresse, Adrichemstraat 30, zijn dubbeltje terug krijgen. Misschien als u bedenkt voor welk doel wij werken, dat u danenfin Nogmaals dank voor alles, wat voor het misdeelde kind, de bleekneusjes, gedaan is. OUDERAVOND C-HR. SCHOOL. De eerstvolgende ouderavond van de Chris telijke school aan de Meerensteynstraat zal op Donderdag 27 Februari worden gehouden. schevening en—kennemers. De Kennemers spelen Zondag voor de com petitie te Scheveningen tegen de club van dien naam. De roodzwarten verschijnen met onderstaand elftal: Doel: J. van Urk. Achter: Duivemans, Dinkla. Midden: Versluis, Naberman, Gordijn. Voor: Bakker, Horeman, Groot," Steeman. Veenstra V R IJ D A G 7 F E B R. 1936 R.K. VROUWENBOND. Donderdag 13 Februari houdt de R.K. Vrou wenbond haar jaarlijkschen feestavond in het R.K. Vereenigingsgebouw. De avond zal wor den opgeluisterd door muziek en een paar films. TOONEELCLUB „DE VRIENDENKRING". Bovengenoemde club geeft Zendag 16 dezer een uitvoering in de concertzaal van Gebr. Dam. Opgevoerd wordt „Het Offer", tooneelspel in drie bedrijven en tot slot „Arme Rijken", blijspel. PAARD OP HOL, WAGEN GEKANTELD. Toen de heer J. Nol met een paard bespan nen voertuig Donderdagmiddag op den Hoog- dorper weg reed schrikte het paard van eenige op den weg spelende kinderen en sloeg op hol. De voerman stuurde het hollende paard de berm op, waarop de wagen kantelde. De heer N. kwam zelf onder den wagen terecht, doch kwam er zonder ongelukken af. Het paard rukte zich los en ging uit zich zelf naar dc stal. De wagen was licht beschadigd. Bankbiljetten in kruidnagel olie. De bedriegers werden bedrogen. HAARLEM Vrijdag. Een aannemer, €.n koopman en een kellner stonden terecht omdat- zij gezamen lijk zich aan oplichting hebben schuldig ge maakt. Zij spiegelden een A.mstendamimer voor valsche bankbiljetten te kunnen maken, doch geld noodig te hebben voor chemicaliën Een der verdachten fungeerde als tolk tusschen dezen man en een Duitsoh sprekenden an deren verdachte. Den vreemdeling werd deel in de winst beloofd en hem werden allerlei pro-even, flesohjes en demonstraties getoond. Tenslotte ging de man er op in en four neerde het geld om chemicaliën aan te koo- pen tot ruim f 380. Ei- werd een demonstratie gegeven, een bankbiljet van f 10 werd tusschen papier gelegd en met vloeistof overgoten en toen kwam het z.g.n. valsche gelid te voor schijn, dat den toeschouwer werd cadeau gedaan om zich dc medewerking van dezen te verzekeren. Een deskundige ging als getuige den in houd van een koffer na, waarinkruid- nageiolie als eheniicalie overbeerschte De president merkte op dat dit alleen goed is om muggen te verdrijven, doch zeker niet om bankbiljetten te maken. De man. die deel wilde nemen in de val sche bankbiljetten-affaire, had zich tot de drie mannen gewend, die nu gezamenlijk in de verdachtenbank zaten, „omdat zij man nen waren waarmee wat te veroienen viel", zooals 't heette. Een der verdachten had zich nog als een groot opium- en cocaïnesmokkelaar voorge daan, in een ben-de van 58 leden, waardoor de getuige geïmponeerd moest worden. Toen werd afgesproken, dat bij den getuige een demonstratie gehouden zou worden, die geld moest kosten om chemicaliën aan te koopen. De demonstratie was iets geweldigs. Met een pers en allerlei watertjes werd getoo- verd, papieren kwamen in de kruidnagelolie, bankbiljetten gingen heen en weer en ten slotte kwam het valsche biljet, dat ech ter zoo echt was als 't maar kon, te voor schijn. De getuige, die zijn schoonvader zoo juist een schuld van eenige honderden had be taald, vroeg, nadat een der verdachten hem hiertoe had bewogen, weer drie honderd gul den terug. „Vond u het nu niet eigenaardig, dat die mannen, die zelf net zooveel geld konden maken als zij zelf wilden, van u geld noodig hadden?" „Neen", zei de getuige, die alles voor zoete koek had opgegeten. „Want", zoo ging hij voort, „er was nog maar een heel klem beetje van de kostbare chemische vloeistof, die uit Rusland heette te komen. Als dat op wasdan zou de bankbil- jettenmakerij afgeloopen zijn ,,'t Was zeker bijna zoo kostbaar als ra dium?" meende de president. De drie-van-het-eigen-geld hebben met het slachtoffer nog een ander gevonden, die wel wilde meedoen. Deze vroeg of f 1000 ge noeg was. „Met tien biljetten er van zou het sneller gaan", was het antwoord. (De biljetten moesten namelijk gecopieerd worden). „Het is maar de vraag wat er sneller zou gaan?" vroeg de president zich nu af. Het tweede slachtoffer van de demonstra ties wist nu nog iemand, die er wel wat voor voelde deel te nemen aan de groote onder neming. Zelfs zou de derde voor f 16.000 wil len deelnemen, mits er een demonstratie ge houden zou worden. „We willen er geen N.V. van maken", zei een der verdachten. „Je praat maar zoo makkelijk over demon straties", zei een ander. ..maar weet je wel wat dat kost? Dat moet f 120 kosten!" Tenslotte kon de demonstratie voor f 90 gegeven worden. De president heeft ook den getuige eens goed onder handen genomen. U staat hier als slachtoffer, doch wat u op het oog had was veel erger en veel gemee- ner dan wat de verdachten beoogden. Zij hebben nimmer het doel gehad geld te ma ken. De president drukte den getuige cp het hart alle gemeene zaken van geldmakerij, smokkelarij en jeneverstokerij nu maar achterwege te laten „U hebt uw verdiende loon gehad" zei de president ,al zit u hier niet in de verdach tenbank". Toen kwam de IJmuidenaar, de tweede deelnemer als geldschieter in de bankbiljet ten-affaire, als getuige. Hij geloofde aan de uitgebreide organisatie van net drietal op smokkel- en allerlei ander obscuur gebied. Er zouden zelfs advocaten en notarissen in zitten, hetgeen hem nota bene werdbewezen. Ook deze getuige kreeg een opmerking te hooren over smokkelarij, waarin hij meer dan eens betrokken moet zijn geweest. Uit verschillende verklaringen bleek dat de twee geldschieters elkander minder vertrouwden, dan zij de verdachten deden!.-... De zaak was nogal verward want er kwam van a-les bij. Er was namelijk nog een rijke boer te Oudewater, die zich voor f 20.000 borg gesteld zou hebben. De verdachten vertelden tegen de getui gen ook allerlei verhalen over elkander. ..Ik moet dien Duitscher in de gaten hou den", haci een hunner gezegd, .anders gaat-ie er van tusschen." Bij de proef, die drie uur duurde, zou de Duitschei (als hij alleen met de andere ver dachte zou zijn) met een revolver bedwongen mc-eten worden. Deze en andere verhalen deden de ronde en gel.rie.... geloofde het! Het tweede slachtoffer heeft van het eerste f 500 afhandig gemaakt, die hij slechts nadat hij werd bedreigd met aangifte bij de politie, heeft teruggegeven. De president heeft den getuige den man tel eens goed uitgeveegd. „Wie zou u benadeelev. met de millioenen- zaak die u zag komen?" vroeg de president. „Dat is de staat!" ..Zij hebben u er tusschen gehad." vervolgde de president, „en dat verdient u. U moet hier nu niet doen alsof u de vermoorde on schuld bent!" Daarna kwamen verschillende getuigen, die alten 't zelfde verklaarden en den geraf- f'meerden opzet der oplichting bevestigden. Onder de getuigen was een veldwachter uit IJmuiden, die vernomen had van de geschie denis en zich als lid van de valsche munters- club' kwam aanmelden. Hij werd welkom geheeten en mocht ook I een proef meemaken. Uit etteliike flesch.ies en potjes kwamen dc geheimzinnige middelen te voorschijn en toen de „Duitscher", (die nota bene een Hollander is, doch die langen tijd in Duitschland heeft gewoond) van een der vele fleschjes een druppel „te veel" had genomen, riep deze uit: „Donncrwetter, dat kan wel vijftien gulden schade beteekenen!" Zoo ging de comédie verder en het mooiste van alles was. dat de verdachten zóó overtui gend en geraffineerd te werk gingen dat de politieman, die van alles meende op de hoog te te zijn, na afloop tegen een collega zei: „Die gasten maken tóch valsch geld". Later bij de arrestatie van de drie geldma kers zijn twee bankbiljetten van 25 in beslag genomen, die door de valschgeldcentrale zijn gekeurd, waarbij gebleken is dat de biljetten in orde waren, en dus zonneklaar bewezen was dat het de verdachten er niet om te doen is geweest valsch geld te maken, doch om op lichting te plegen. Een der verdachten zei nog dat de Duitscher bij een der demonstraties een glaasje te veel op had, hetgeen hem had geërgerd. De president vroeg of deze verdachte soms bevreesd was geweest dat de biljetten nu scheef gedrukt zouden worden Toen de veldwachter een biljet mocht hou den, dat zoo genaamd net was gefabriceerd, liet een der verdachten zich ontvallen dat dat niet kon, „omdat dat biljet van hem was Ofschoon de man zich onmiddellijk had her steld was dit voor den politieman toch al vol doende aanwijzing te constateeren dat de verdachte wel degelijk wist waarom het hier ging. Deze verdachte ontkende namelijk geweten te hebben dat zijn collega's in werkelijkheid geen valsch geld maakten! Daar echter is komen vast te staan dat de man zes jaar geleden met een Pool omgang heeft gehad die zes maanden gevangenisstraf heeft gekregen voor precies dezelfde truc in oplichting, kon men wel aannemen dat hij niet zoo dom was als hij zich voordeed. De eisch van den officier luidde tegen dezen man, die ook voor de slachtoffers zou hebben gezorgd, acht maanden gevangenisstraf en tegen de beide anderen zes maanden. De drie verdedigers, Mrs. J. K. M. Mathui- sen, W. Loeb en W. Briët vroegen onmiddellij ke invrijheidstelling, hetgeen door de recht bank, die eerst in raadkamer ging, niet werd toegestaan. Daarna bestreden zij de dagvaarding op ju ridische gronden. De uitspraak is bepaald op 20 Februari. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Nebraska, Rott. n. Vanc. 5. v. Cristobal. Dinteldijk, 6 v. Rott. n. Vanc. via Huil. Leerdam 6 v. Philadelphia te Rott. Narenta, Vanc. n. Rott. 4 te Liverpool. Maasdam, 4 van Rotterdam te Norfolk. Statendam. 5 v. W.-Indië te N.-York. HALCYON LIJN. Stad Dordrecht, 5 v. Melilla n. Rotterdam- Vlaardingen. Stad Vlaardtngen 8 (3 n.m.) van Kirkenes te 'Vlaardingen verw. Flensburg. 5 v. Viaardlngen te Narvik. HOLLAND—AFRIKA LIJN Springfontein (thuisreis) 6 te Suez. Bloemfontein, 6 v. Rott. te Beira. Jagersfontein (thuisreis) 6 te Antwerpen, vertrekt 6 (n.m.) HOLLAND—WSST-AFRIKA LIJN. Heggestroom (thuisreis) 5 van Lagos. Helder 6 v. Hamburg te Amsterdam. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Zuiderkerk (uitreis) 4 van Shanghai. HOLLAND-BRITRCH-INDIë LIJN. Hoogkerk. 6 v. Bremen te Hamburg, vertr. 8 Rotterdam. .xOIM. NED. STOOMBOOT MIJ. Barneveld, 5 van Hamburg n. Antwerpen. Fauna, 5 van Valencia n. Amsterdam. Orion, 6 van Amsterdam te Rotterdam. Poseidon, 5 van Ceuta naar Genua. Tiberius, 5 van Mutzuna te Kymassi. Ulysses, 5 van Piraeus n. Volo. Baarn, Chili n. Amsterdam 4 v. Callao. Simon Bolivar, 4 v. Borbados te Kingston (Ja.) Venus, 6 v. Hamburg te Amsterdam. Berenice, 6, v. Amsterdam n. Puerto Cortes. Titus, 6 v. Amsterdam n. Rotterdam. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Salland (thuisr.) 5 (1.53 n.m.) 330 mijl Z. Z.W. van Land's End, 7 (7 n.m.) te IJmuiden verw. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Nopan( uitreis) 6 te Belawan. Kota Radja (thuisreis) 6 van Belawan. Kertosono (thuisreis) 6 te Londen. Baloeran (uitreis) 6 te Marseille. Indrapoera (uitreis) 4 van Singapore. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN Alwaki, 6 van Hamburg te Rotterdam. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tajandoen, 6 van Antwerpen te Amsterdam. Salabangka (thuisreis) 6 te Londen. Sembilan, 6 van Hamburg n. Amsterdam. Johan van Oldenbarnevelt (thuisreis) 6 v. Suez, STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Pembrokeshire, 1 v. Dairen n. Rott. Bencleuch, Otaru n. Rotterdam p. 6 Oues- sant. Calchas, Japan n. Rotterdam 5 te Hong kong. Agamemnon, Japan n. Rotterdam 5 te Lon den, vertr. 11. Peisander, Amsterdam n. Java pass. 5 Perim City of Hereford, Dairen naar Rotterdam 3 te Shanghai. Alcinous, Batavia n. Amsterdam 5 v. Bela wan. Ertsaanvoer. Het Danziger stoomschip Gertrud is hier van Bilbao aangekomen met een lading erts voor de Hoogovens. Hout voor Velsen. Met het Letlandsche stoomschip Ciltvaira is uit Riga de eerste lading hout voor de papier fabriek te Velsen aangekomen. Weer in eigen dienst. Het motorschip Tajandoen van de Stoom vaart Maatschappij Nederland, dat tijdelijk in dienst van de Holland-Australië Lijn gevaren heeft, kwam hier van Antwerpen binnen om te Amsterdam weer voor de eigen maatschappij in dienst te worden gesteld. Vliegtuig binnengesleept. De Deensche motorkotter Nr. 15 uit Skagen heeft in de Oostzee een met motordefect ronddrijvend Duitsch watervliegtuig op sleep touw genomen en te Elseneur binnengebracht. AANGEKOMEN. 5 Februari: Gertrud s.s. Bilbao Oria s.s. Bordeaux Algenib s.s. Diamante Astarte s.s. Bremen 6 Februari: Port Curtis s.s. Tollesbury Tajandoen m.s. Antwerpen Gateshead s.s. New Castle Hilversum s.s. Santa Fé Ciltvaira s.s. Riga Borthwick s.s. Leith Vechtstroom s.s. Huil Gondul s.s. Londen VERTROKKEN. 5 Februari: Helene m.s. Kopenhagen Brisk s.s. Oslo Aura s.s. Nordenham Ullstad s.s. Huelva Ajax s.s. Kopenhagen Mars s.s. Hamburg Rhein s.s. Hamburg Orion s.s. Midd. Zee Trito s.s. Rotterdam ^ebruari: Loke s.s. Rotterdam Vida m.s. Immingham Oria s.s. Oslo Dublin s.s. Londonderry Marina s.s. Nordköping Yildum s.s. Terneuzen Cape Wrath s.s. Kaapstad DE REGEERING WEET NIETS VAN NEELTJE PATER S ERFENIS. DEN HAAG. 6 Febr. (A. P. D.) De regeering brengt ter kennis, zulks naar aanleiding van bij haar ingekomen verzoeken om inlichtin gen nopens een nalatenschap van Neeltje Pa ter, dat haar omtrent een dusgenaamde na latenschap en hiertoe behoorende, ter ver deeling nog voorhanden zijnde baten niet be kend is. HAARLEM, 6 Februari. Ondertrouwd 5 Februari: T. J. Spierings en M. A. Schuyt. Ondertrouwd 6 Februari: P. B. A. Ooms en J. Th. M. van der Geest; C. M. Snijdoodt en G. ten Broeke; J. F. Cassee en A. Duijvis. Getrouwd 6 Februari: W. F. Steenkist en M. G. P. Hermsen; H. J. Pruis en A. J. Hessels. Bevallen 3 Febrpari: B. M. Hoppe—Span jaard. d.; 4 Februari: L. H. Hogenbirk—Hart- mann, d.; 5 Februari: C. G. RozenhartLa- gerweij, z.; D. Visser—Hameka, z. Overleden 4 Februari: H. Rootlieb, 48 j., Van Zeggelenstraat; J. C. Versteeg, 82 j., Kruisstraat; H. Otto, 60 j., N. Groenmarkt; G. DrostNes, 74 j., Leidschevaart; J. A. van Doorn—Stomp, 78 j., de Clercqstraat.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5