Dl êifMpiScki VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: De IJshockeywedstrijden begonnen. Schip verm. aankomst Laatste bericht I 16 Febr. Alkmaar Chili 4 Febr. van Curasao. Santa Fé 1 25 Febr. 22 Jan. van Diamante. Agnita Curagao 14 Febr. 27 Jan. vertrokken. Batavia 13 Mrt. Amstelland Buenos Aires 6 Maart Buenos Aires Chili 9 Febr. 6 Febr. te Antwerpei Chili 30 Jan. te Liverpool. Chili 31 Jan. te Hamburg. Baarn Chili 4 Febr. van Callao. Abadan 15 Febr. 31 Jan. van Port Said. Bodegraven Chili 31 Jan. van Callao. Bera Foldafoss (v. Velsen) 10 Febr. 7 Febr. vertrokken. Ceres (Ned.) Bourgas 7 Maart 4 Febr. van Stamboul. Costa Rica West Indie 16 Febr. 4 Febr. van Barbados. Cordillera West Indie 23 Febr. 7 Febr. van Pto Colombia. Eurybates Ned. Indië 27 Febr. 4 Febr. van Colombo. Eemland Hamburg 9 Febr. vertrekt. 8 Febr. Ellerdale La Plata in lading. Ella Halm Danzig 10 Febr. 6 Febr. vertrokken. Euterpe Bordeaux 11 Febr. 7 Febr. vertrokken. Freiburg Ned. Indië 6 Febr. 2 Febr. van Gibraltar. Fowberry Tower Rosario in lading. Fauna (Ned.) Venetië 14 Febr. 5 Febr. van Valencia. Godfr. Bueren Rosario 8 Febr. 30 Jan. van Las Palmas. Ganymedes Bourgas 20 Febr. 2 Febr. te Piraeus. Heemskerk Zuid Afrika 2 Febr. te Hamburg. Hercules Bourgas 10 Febr. 6 Febr. van Finisterre. Helder Hamburg 6 Febr. 5 Febr. vertrokken. Hebe (Ned.)..: West Indië 26 Jan. van Pto Barrios. Hagfors Swansea heden 4 Febr. vertrokken. Jagersfontein Zuid Afrika 6 Febr. van Antwerpen. J. v. Oldenbarnevelt Batavia 18 Febr. 3 Febr. van Perim. Josefina Thorden Aruba 8 Febr. 19 Jan. vertrokken. Joh. de Witt Batavia 11 Maart vertrekt 12 Febr. Kurmark Ned. Indië 7 Mrt. 5 Febr. van Colombo. Luneburg Ned. Indië 19 Febr. 4 Febr. van Pt. Sudan. Macedonia Hernösand heden 30 Jan. vertrokken. Marie Leonhardt West Afrika 7 Febr. 3 Febr. van Finisterre. Mount Athos La Plata heden 1 Febr. van Madeira. Meerkerk Japan 2 Febr. van Perim. Montferland Buenos Aires 21 Febr. 3 Febr. van Bahia. Melampus Ned. Indië 25 Mrt. 23 Jan te Batavia. Maaskerk West Afrika 4 Febr. van Takoradi. Me nes Ned. Indië 21 Maart 1 Febr. van Tjilatjap. Mars Hamburg 9 Febr. vertrekt 8 Febr. Nijkerk Zuid Afrika 3 Febr. van L. Marques. Ncrvinn Aruba 13 Febr. 26 Jan. vertrokken. Oranje Nassau West Indië 12 Febr. 28 Jan. van Parimaribo. Olivegrave Rosario 3 Maart 3 Febr. vertrokken. Orpheus (Ned.) Gothenburg 10 Febr. 7 Febr. vertrokken. Poelau Roebiah Ned. Indië 16 Febr. 2 Febr. van Port Said. Patricia Mexico 15 Febr. 1 Febr. van Trinidad. Poelau Bras Ned. Indië 27 Jan. te Tjilitjap. Poela Laut Ned. Indië 5 Febr. van Colombo. Perseus (Ned.) Midd. Zee 7 Febr. 4 Febr. van Lissabon. Phoenicia Mexico 14 Maart vertrekt 8 Febr. Pluto (Ned.) Stettin 11 Febr. vertrekt 8 Febr. Reggestroom West Afrika 5 Febr. van Lagos. Rhesus Ned. Indië 1 Febr. te Batavia. Salabangka Tjilatjap 8 Febr. 6 Febr. te Londen. Saltand Buenos Aires 7 Febr. 1 Febr. van Las Palmas. Springfontein Zuid Afrika 3 Febr. van Port Sudan. Sesostris Mexico 18 Jan. van Tampico. Serooskerk Japan 2 Febr. van Kobé. Schieland Newcastle heden 6 Febr. vertrokken. Sembilan lamburg heden 6 Febr. vertrokken. Sigrid Drontheim 14 Febr. vertrekt 11 Febr. Sund Danzig heden 2 Febr. vertrokken. Spes Londen heden 4 Febr. uitgeklaard. South-America Port-Arthur 21 Febr. 3 Febr. vertrokken. Theseus (Br.) Batavia 13 Febr. 2 Febr. van Port Said. Tiberius (Ned.) 41exandrië 28 Febr. 5 Febr. te Kymassi. Theseus (Ned.) Gdynia 10 Febr. 7 Febr. van Kopenhagen. Tarakan 3atavia in lading. Ulysses (Ned.) 1 "Uexandrië 1 5 Febr. van Piraeus, Vesta (Ned.) |r Midd. Zee 14 Febr. J 2 Febr. te Castellon. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Hoogovens Papierfabr. Danziger Letlandsch Gertrud Ciltvaira Bilbao Riga erts hout IJMUIDEN. MARKTPRIJZEN van Vrijdag 7 Februari. Tarbot per K.G. f 1.20 Griet per 50 K.G. f 26—f 13 Tongen per K.G. f 0.85f 0.65 Groote schol per 50 K.G. f 14—f 7.50 Middelschol per 50 K.G. f 14—f 10 Zetschol per 50 K.G. f 15<f 12.50 Kleine schol per 50 K.G. i 14—i 6.80 Bot per 50 K.G. f 11.50—f 6 Schar per 50 K.G. f 13—f 3 Kabeljauw per 125 K.G. f 29f 9 Groote gullen per 50 K.G. f 6.20f 6 Wijting per 50 K.G. I 3.80—f 2 VERWACHTE VISCHAANVOER. Wij laten hieronder volgen een voorloopige opgave van de door de Vem. N.V. in den loop der volgende week te verwachten schepen. Nadere wijziging in de marktdagen is voor behouden: Maandag 10 Februari: Caroline IJM 26 (Noordzee). Gloria IJM 37 (Noordzee). Hercules IJM 196 (Noordzee), Ewald IJM 48 (Moray Firth). Dinsdag 11 Februari: Gerberdina Johanna IJM 38 (Noordzee), Maria R. Ommering IJM 7 (Noordzee). Ca~ tharina Duyvis IJM 60 (Noordzee),, Beatrice IJM 118 (kust). Woensdag 12 Februari: Rotterdam IJM 112 (Noordzee). Henriëtte Jacoba IJM 190 (Noordzee)Christine IJM 2 (Noordzee). Donderdag 13 Februari: Jacqueline Cla- sine IJM 10 (Noordzee), Martha IJM 165 (kust) BESOMMING. Logger: SCH 69 f 1110. BEVERWIJK JAARVERGADERING KENNEMER ZWEMCLUB. De jaarvergadering van de Kennemer Zwem- club zal Woensdag 12 Februari in Hotel Oud-Meerenstein worden gehouden. Behalve de jaarverslagen vermeldt de agenda ook een bestuursverkiezing wegens aftreden van de heeren W. B. Luttikhuizen, penningmees ter en B. G. Luttikhuizen, 2en secretaris. Vervolgens zullen verkiezingen plaats heb ben van leden van de kascommissie, de pers en propaganda-commissie en de polo-com missie Na afloop van de vergadering zal een ge zellig samenzijn worden gehouden. CHR. WERKMANSBOND. In de op 13 Februari te houden vergade ring van de afd. Beverwijk en omstreken van den Chr. Nat. Werkmansbond zal ds. C. M. Krijger spreken over het onderwerp „Het leven na dit leven". DE RAZZIA OP ONBEHEERDE FIETSEN. Met assistentie van de Rijiksveldwacht heeft de politie ook gisteren haar razzia op onbeheerd staande fietsen voortgezet. In totaal werden tot nu toe 50 fietsen in beslag genomen. Bij het terug halen van de karretjes moesten de wielrijders hun non chalance met een Droces-verbaal duur be talen. Een groot aantal politie-agenten houdt zich met de jacht op onbeheerd staande fietsen onledig. Het spreekt vanzelf dat deze activiteit door de betrokkenen slechts matig op prijs wordt gesteld. Zij kunnen echter alle narigheid voorkomen, door hun rijwiel te voorzien van een goed werkend slot. FEESTAVOND „LOFSTEM". Donderdagavond zijn de leden van de zang- vereeniging „De Lofstem" in onderlingen feestavond bijeen geweest. De voorzitter, de heer C. Joor, opende den avond. Secretaris en penningmeester brachten hun jaarverslagen uit. Hierna werden de leden ge durende vele uren aangenaam beziggehouden met een zeer afwisselend programma. Het koor zong onder leiding van zijn direc teur, den heer H. van Dijk, eenige liederen. Het dubbelkwartet bracht met veel succes een aantal mooie composities ten gehoore en ver volgens waren er vele leden, die met voor drachten de feestelijke stemming er in wisten te houden. Het bestuur had bovendien gezorgd voor prettige attracties, zoodat de tijd als het ware omvloog en het klokje van gehoorzaamheid voor velen veel te vlug sloeg. Aan het slot van den avond heeft de voor zitter allen medewerkenden dank gezegd, waarna het uitstekend geslaagde feest met het zingen van den avondzang en met gebed werd gesloten. HEEMSKERK BIJZ. VRIJW. LANDSTORM. De prijsuitreiking der schietwedstrijden van den Bijz. Vrijw. Landstorm had Donderdag avond plaats in het R.K. Vereenigingsgebouw De plaatselijke leider, de heer R. Beentjes, opende de bijeenkomst. Hierna werd het woord gevoerd door den commandant van het ge westelijke Landstormcorps „Kennemerlijk", overste Hartogh Heys van Zouteyeen, Over Olympische en Duitsche groet. De dames in het défilé. GARMISCH—PARTENKIRCHEN, 6 Febru ari (Bijz. Dienst A.N.P.) Te midden van een dichten sneeuwjacht, die den geheelen dag heeft voortgeduurd, is dan vandaag de Winter Olympiade 1936 geopend. De nabeschouwingen hierover in de Duitsche pers zijn in een feestelijken toon, evenals de welkomstwoorden vooraf. Het is duidelijk, dat 1 S^VHIMriiht^ De Bilt voorspelt: Meest matigen Noordoostelijken tot Oostelijken wind. Helder tot licht be wolkt. Droog weer. Matige vorst des nachts. Overdag lichte vorst tot tempe ratuur om het vriespunt. BAROMETERSTAND Hoogste 779.1 m.M. te GroningenKo penhagen en Blaavandshuk. Laagste 744.8 m.M. te Vestmanoer. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 38 F. Laagste hedennacht 30 F. Hoogste heden 30 F. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 777 m.M. Neiging vooruit. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83, IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN: Zaterdag v.m. 3.54 uurn.m. 4.03 uur. Zondag v.m. 4.27 uur-, n.m. 4.35 uur. Maandag v.m. 4.59 uur; n.m. 5.06 uur. Hierna werd overgegaan tot uitreiking der prijzen. De deelnemers waren in 3 klassen verdeeld, de uitslag was als volgt: le afdccling: 1. Th. de Goede 94 pnt. 2. Nie de Ruyter 93 pnt., 3. A. Smit 92 pnt., 4. W. Smit 91 pnt.; 5. G. de Ruyter 90 pnt. 6. J. Duin i pnt enz. enz. 2e af deeling: 1. S. Benning 90 pnt.; A. C. Beentjes 88 pnt., 3. J. Nijman 87 pnt., 4. G. Pe kel 87 pnt., 5. C. de Wit 87 pnt.; 6. O. de Wit 87 pr.t. 3e afdeeling: 1. Jac. Sap 86 pnt., 2. P. Ko per, 85 pnt. 3. Jac. Kos, 8'4 pnt.; 4. J. Kloes 82 pnt.; 5. J. v. Duivenvoorde 82 pnt. 6. A. de Wit 81 pnt. Tot slot hield de commandant nog een korte toespraak, waarna de heer R. Beentjes de bij eenkomst sloot. WIJK AAN ZEE EN DUIN PROPAGANDA- EN FEESTAVOND ROOD-GEEL. De supportersvereniging Rood-geel houdt Maandag 10 Februari in café De Zon een pro paganda- en feestavond, waarvan de muzikale verzorging berust bij Leo Norde. AANBESTEDING. Zaterdag 8 Februari zal de aanbesteding plaats vinden voor de Gereformeerde Bad- _astenkerk, te bouwen aan den Juliana weg te Wijk aan Zee. WEINIG ANIMO? Naar wij vernemen hebben zich voor de be trekking van bureaulist(e) der Vereniging tot Bevordering van Vreemdelingen Verkeer slechts enkele gegadigden aangemeld. SANTPOORT. R. C. BREDERODE. Het programma voor a.s. Zondag luidt: Brederode 1—Kenau 2, 2 uur. T. H. B. 3Brederode 2, 10 uur. Brederode 3—R. C. H. 11, 11,30 uur. Zaterdag 3 uur; De Kennemers adsp.—Brederode adsp. De leden die in aanmerking wenschen te komen voor de plaatsbewijzen Nederland België kunnen zich tot den secretaris den heer A. Molenkamp wenden. AGENDA TE HAARLEM. VRIJDAG 7 FEBRUARI Luxor Sound Theater: Greta Garbo als „Anna Karenina". 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „De zanger van Broad way", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „De Roode Pimpernel". Op het tooneel: „Raimond et Fils", Sketch acro batie. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Mazurka" geprolon geerd. Op het tooneel: „Rettichini Trio", dans- fantasieën. 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZATERDAG 8 FEBRUARI Stadsschouwburg, Wiisonsplein„Meneer Topaze" door het Ned. Indisch Tooneel. 8.15 u. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds, .ieder zijn beste beentje voorzet en den vreem deling vooral te doen voelen, hoe men zijn aanwezigneul op prijs stelt en hoeveel ge noegen het verblijf in Duitschland hen kan verschaffen. Dit kwam ook tot uiting' in het applaus, waarmede elke ploeg van elk land werd be groet. Niettemin mochten sommige ploegen zich in een bijzonder luid applaus en een meermalen herhaald „Sieg Heil" verheugen. Dat viel in de eerste plaats den Franschen ten deel, toen zij bij het passeeren van de eeretribune den groet brachten door het hef fen van den rechterarm. Er brak opnieuw een daverend gejuich los toen ook de Oostenrijksche groep den arm ten groet omhoog hief. Op verschillende plaat sen klonk de kreet: „Unseren Brüder aus Osterreieh Sieg Heil". Groote belangstelling trok de jongste deel neemster, de 11-jarige Japansche kunstrijd ster Etsuko Inada, die in haar witte trui als nietig figuurtje moeite had de forsche stap pen der keurig ge-uniformde Japansche ploeg bij te houden. Haar populariteit- wordt voor alsnog echter verre overtroffen door die van baar Westersche kunstzuster Sonja Kenie, die in wit défilécostuum met de Noorsche ploeg meemarcheerde. Hoewel iedereen haar her kende, meende iedereen zijn buurman te moe ten wijzen: „Kijk, kijk, Sonja Henie!" Ook de Amerikaansche dames trokken algemeen de aandacht, niet zoozeer door hun bekendheid, doch door de fel-roode kleur, waarmede haar lippen, ondanks de sportieve uitrusting, geschminkt waren. Het IJshockey-tournooi. Vereenigde StatenDuitschland (10) In. het kunstijsstadion en op de Riessersee is Donderdagmiddag het Olympisch IJshockey- tournooi begonnen. In het kunstijsstadion speelden voor de eerste ronde van groep B. Duitschland en de Vereenigde Staten tegen elkaar. De wedstrijd had plaats tijdens een hevigen sneeuwstorm die een groote belemmering vormde voor het spel. De teams werden bij het betreden van de ijsvlakte stormachtig toegejuicht. Zij stelden zich op voor de eers-tribune, waar een groet werd gebracht. Er waren 10.000 toeschouwers. De wedstrijd begon in een rustig tempo, doch er werd dadelijk scherp op doel gescho ten. Langzamerhand werd het tempo ver hoogd; er ontwikkelde zich een zeer vlug spel. In het eerste speelkwartier slaagden de Ame rikanen erin te scoren door een schot van Gordon Smith, die er 'met den puck alleen van door ging en op verrassende wijze doel puntte (10). De Duitsche keeper Egginger kon door de sneeuw op dat moment niet goed zien, hoe de situatie was. In het tweede speel kwartier werden geen doelpunten gemaakt. Steeds w.eer moest de ijsvloer worden schoon gemaakt. Toen in het laatste kwartier drie minuten waren gespeeld, moest de match wor den onderbroken, aangezien het sneeuwkleed op het iis zóó hoog was geworden, dat men niet verder kon spelen. De strijd werd daarna steeds vinniger en de sneeuw veroorzaakte steeds meer last. Er kwam echter geen ver andering meer in den stand, zoodat het eind resultaat werd een 10 overwinning voor de Vereenigde Staten (1—0, 0—0, 0—0). CanadaPolen (81) Op de Riessersee had de ontmoeting Canada Polen plaats.Overeenkomstig de verwach ting, hebben de Canadeezen, de favorieten van het tournooi, een groote overwinning be haald, doch de Polen hebben zich dapper ge weerd. De sterke sneeuwval vormde ook bij deze ontmoeting een groote belemmering van het spel. Verscheiden malen moest de match worden onderbroken om den ijsvloer schoon te maken. In het eerste speelkwartier ver rasten de Canadeezen hun tegenstanders, door niet minder dan 5 doelpunten te scoren. De goals werden gemaakt door Farguharson. Thomson, Kitchen en Farguharson. De Polen, die bun uitstekenden verdediger Sokolowski reeds na het eerste kwartier door een knie blessure misten, boden op verrassende wijze tegenstand. Door een fout van den Canadee- schen keeper, die den puck, welke door Thomson op een ongelukkige manier was af geschoven in het eigen doel werkte, kwam Polen aan het eenige tegenpunt. Vervolgens slaagde Neville er -in het tweede kwartier in, twee doelpunten te scoren. In het laatste kwartier waren de Polen zeer goed op dreef en indien zij wat. geluk hadden gehad, zouden zij ongetwijfeld hun achter stand hebben kunnen verkleinen. Canada maakte nog een achtste doelpunt dooi" Thom son. Het eindresultaat werd derhalve 81 (50, 21, 10) voor de Canadeezen. HongarijeBelgië (112). De sneeuwval, welke den wedstrijd Ver eenigde StatenDuitschland ernstig had be lemmerd, nam eerst nog toe, zoodat het spel na 7V2 minuut moest worden gestaakt om aan de baanvegers gelegenheid te geven den vloer sneeuwvrij te maken. Tot dat tijdstip ging het spel gelijk op en neer. De Honga ren verrasten door hun uitstekende- techniek Nadat de ijsvlakte wederom was schoon geveegd, verminderde de sneeuwval iets. Het spel werd dadelijk sneller. Na acht minuten namen de Hongaren de leiding, doordat Baudinno, de Belgische doelverdediger. den puck in eigen doel schoot. Eén minuut later volgde de gelijkmaker na goed combinatie spel door een schot van Van Reyschoot. (1—1). Toen het tweede speelkwartier begon, hield het op te sneeuwen. Het tempo werd meteen verhoogd. Na twaalf minuten ontstond bij een gedrang het tweede doelpunt voor Hon garije. Kort voor het einde van het tweede speel-gedeelte slaagde Miklós er in, na mooi VRIJDX'G 7 FEBE. 1936 samenspel den voorsprong van de Honearon te vergrooten. (20). Het derde speelkwartier werd geopend met een goal van Miklós, dadelijk daarna het Harray, die opnieuw scoorde. Hierna maakten de Hongaren een zesde doelpunt door Gergely. Het Hongaarsche team speelde nu met een schitterend élan. De doelpuntenregen ■wilde maar niet ophouden. Miklós, Harray en Ger- gely voerden den stand tot 91 op. Toen gè. lukte het den Belg Pootmans. een tweede doelpunt voor zijn land te maken, doch dit was een nieuwe aansporing voor de Honga. ren, die dadelijk daarop door Magyar op. nieuw een goal maakten, waarna tenslotte kort voor het einde Miklós voor de elfde maal scoorde. (112). ZwedenJapan (20). Als eerste avondwedstrijd is in het Ijssta dion de match ZwedenJapan gespeeld voo: de eerste ronde van groep B. Ook in de avonduren had de sneeuw niet opgehouden en ook thans weer had zij een storenden in- vloed op het verloop van den strijd. Reeds na twee minuten nam Zweden de leiding door Engberg. De Japanners deden eenige aanvalspogingen. doch zij waren niet opgewassen tegen de robuste Zweedsche ver dediging. Na iVz pibruut moest de strijd wor den gestaakt omdat de ijsvloer geheel met sneeuw was bedekt. De overige 7 1/2 minuten werden grootendeels op Japansche helft ge speeld, doch de Zweedsche voorhoede faal- de, dank zij de uitmuntende verdediging van den kleinen Japanner Honma. (10). In het tweede speelkwartier werd fel ge. streden. De Zweedsche voorhoede deed alles wat zij kon. doch slaagde er niet in de Ja pansche verdediging te verschalken. Het was bewonderenswaardig, de kleine Japanners met ongeloofelijke lenigheid tsuschen de krachtige Zweden te zien doorschieten. Kort voor het einde van het tweede speel kwartier hadden de Japanners een prachtige gelegenheid om gelijk te maken. Kamei schoot echter van dicht voor het doel naast. In het laatste speelkwartier maakten de Zweden reeds in de eerste minuut op verras sende wijze een tweede doelpunt, daarmede de overwinning in veiligheid brengend. De goal was wederom van Liljeberg. De Zweden verdedigen nu zeer krachtig hun voor-sprong. De Japanners werden door de toeschouwers geestdriftig aangemoedigd en zij legden een enorme krachtinspanning aan den dag. wel ke hun echter geen resultaat opleverde. Zoo kwam het einde met een 20 Clo, 00, 10) overwinning voor de Zweedsche ploeg. Zal Engeland zich terug- trekken In een bijeenkomst van de Internationale IJshockey-liga is besloten, dat de twee En- gelsche spelers Foster en Archer, resp. keeper en voorhoedespeler, niet in het Olympisch ijshoökeytournooi mogen uitkomen. De Ca- nadeesche IJshockey-bond beweert namelijk, dat genoemde spelers zonder toestemming van dit lichaam wedstrijden in Engeland ge speeld hebben. De moeilijkheid ligt in het feit, dat Engeland beweert, dat op het ge noemde moment de beide spelers reeds En- gelschen waren, en geen Canadeezen. In ieder geval is Engeland zeer gedupeerd, nu men twee van zijn spelers moet missen. Men denkt er zelfs aan om zich geheel uit het ijshockey-tournooï terug te trekken. Er worden nog besprekingen gevoerd om tot een aannemelijke oplossing te komen. He den Vrijdag moet het Engelsche team zijn eersten wedstrijd tegen Zweden spelen; men hoopt van tevoren nog tot een definitieve conclusie te komen. De bobtraining mislukt. Nederlandsche bob omgeslagen. In de middaguren konden voor de eerste maal de vier-persoons bobs bemand worden voor het maken van trainingsritten. Veel is er echter van deze training niet terecht ge komen. De baan bevindt zich nog steeds niet in goede conditie, het sneeuwt te veel en het vriest te weinig. De tijden, die gemaakt zijn, waren dan ook verre van goed. Enkele bobs konden de moeilijke Bayernkurve niet halen en sloegen om. Zoo is ook de Nederlandsche bob. bemand met E. van de Pol. Bulten, Metzelaar en Dunlop. in voormelde bocht omgeslagen. Daarbij blesseerde Bulten zich zoodanig, dat hij naar het speciaal voor de Spelen gebouw de ziekenhuis, gelegen bij het Skistadion, moest worden overgebracht. Daar bleek, dat hij de rech teren kei zoodanig gekneusd had, dat een gipsverband moest worden aange legd. Bulten kon later naar zijn verblijf in hotel Riessersee worden teruggebracht. Intusschen bleek, dat het omslaan in de Bayernkurve niet alleen tot de Nederland sche bob was beoerkt, want ook de Polen sloegen om; een der leden van de bemanning werd daarbij gewond. De Oostenrijkers slaag den er in de geheele baan af te leggen, doch hadden tenslotte zoo weinig vaart, dat zij de finish, waar de draad voor de foto-electri- sche tijdopneming was gesoannen. niet meer konden hereiken. Men gaf den moed echter niet op: de beurt was aan de Roemenen, waarvan de bob bestuurd werd door Papana. Ook deze zeer bekende bobber kon zijn last niet in de baan houden. De baan was in middels zóó beschadigd, dat voortzetting der training niet verantwoord mocht worden geacht. Rustige dag voor de Neder landsche schaatsenrijders. De schaatsenrijders hebben vandaag niet kunnen trainen. De morgenuren werden ge vuld met het deelnemen aan het défilé, waarbij onze jongens in hun kleurige spor tieve kleeding zeer de aandacht trokken. In de middaguren werd een bezoek ge bracht aan de Riessersee, waar de iishockey- wedstrijd CanadaPolen werd bijgewoond Tusschen de belangstellenden merkten wij ook op den oresident van het Nederlandsch Olymuisch Comité, mr A. baron Schimmel- penninck van der Oye. Als er ijshockey op de Riessersee wordt gespeeld, kunnen de hard rijders niet trainen, zoodat het dus vandaag een rustige dag voor de Nederlandsche rijders is geworden. Wij hebben het landhuis, waar de Neder landsche schaatsenrijders zijn onderge bracht, eens bekeken. Het behoort tot het groote hotel Riessersee en ligt op een voor uitspringend gedeelte. Men heeft er een prachtig uitzicht tot ver in het dal. Het Beiersche interieur van het landhuis is smaakvol en gezellig ingericht. Hier gevoelen alle gasten zich onmiddellijk thuis. Behalve de Nederlandsche rijders en bobbers zijn nog andere landen hier onder gebracht; het behoeft dus geen verwonde ring te wekken, dat er des avonds een ka rn era a.dccbanr)eiLke stemming in dit inter na ticnale milieu heerscht. Het gezelschap gaat 's avonds vroeg teï ruste.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6