Dr. Colijn roepf op tot eendracht. PREDIKBEURTEN Naar herziening onzer grondwet. IJMU1DER SIOOMWASSCHERIJ AAN DE SPITS. EERSTE KAMER, Onderwijscommissie zal weldra worden benoemd. DEN HAAG Vrijdag. De Premier had zijn dag en was heden wel bijzonder in vorm. Zijn rede maakte grooten indruk. Naar aanleiding van wat er over de oplossing der Juli-crisis was opgemerkt, wees Dr. Colijn er op, dat het volkomen in orde was, dat eerst de vorming van een parlemen tair Kabinet geprobeerd was en vervolgens, toen dat, evenmin als in 1933. niet mogelijk bleek, opdracht tot een extra-parlementaire formatie was verleend. Waarom h ij en niet een ander deze opdracht had gekregen, was een punt, waaromtrent de Premier geen ver antwoording hoefde af te leggen. Dit behoefde hij alleen te doen, voor het feit, dat hij de op dracht had aanvaard. En nu zag het er toch wel naar uit, dat hij zich niet vergist had, toen hij meende, dat zijn nieuwe Kabinet voldoende vertrouwen in het Parlement zou genieten. Anders ware hij immers al lang uit wandelen gestuurd, wat niet het geval is geweest. Na terloops te hebben aangestipt, dat binnen enkele dagen de benoeming der onderwijscommissie zal afkomen, sprak Minister. Colijn de hoop uit, dat men het omtrent de onderwijs kwestie eens zou worden en er daar door niet weer nieuwe verdeeldheid zou ontstaan tüsschen groepen, wier samenwerking na de verkiezingen in 1937 z.i. nog noodzakelijker zal zijn dan ooit te voren! Het sociaal-economisch gedeelte van Dr. Colijn's rede begon met een kritiek op het Plan van den Arbeid. Daarin komen t.o.v. de denkbeelden .in zake de openbare werken en het daarvoor te vinden geld, luchtkasteelen voor. Verder deelde de Minister de door de heeren Diepenhorst en v. Embden uitgeoefen de kritiek op de koopkrachttheorie, zooals die in het Plan verwerkt is. En nu het beleid der Regeering. Het is waar, dat er op de industrialisatie wat meer accent is gekomen; het is echter een „accent grave", d.w.z. een samentrekkend accent. Overigens vielen er merkwaardige cijfers te vermelden omtrent afneming van werkloosheid in scheepsbouw- en metaalbedrijven, terwijl voorts in percentages uitgedrukt, de werk loosheid. ten onzent waarlijk niet grooter, eer geringer is dan eldérs. Men vergete niet, dat in België 3 van.de verzekerde arbeiders werkloos zijn, doch het totaal aantal werk- loozen bedraagt waarschijnlijk twee maal zoo veel. Willen wij weer ten volle met het buiten land kunnen concurreeren, dan moet de kost prijs omlaag. De door den heer de Bruyn aan bevolen devaluatie noemde Dr. Colijn ,.een siinksche loonsverlaging voor de arbeiders". Zijn Kabinet gelooft niet in het heil van dit middel, ziet er integendeel grooter na- dan voordeelen van voor ons volk in zijn geheel. Welnu, een zoo gevaarlijke operatie als de devaluatie mag men niet opdragen aan een chirurg, die in het nut daarvan niet gelooft. Wie die operatie wil, moet zelf het mes ter hand nemen. Overigens wees spr. er nog op, dat in tal van particuliere bedrijven met aan passing veel meer bereikt is, zoowel aan den loons- als aan den kapitaalskant (afschrij ving van zeer vele millioeneiï)dan menigeen meent of erker$. Kortom, hij gelooft stellig, dat wij er kunnen komen, mits ieder, die een leidende positie inneemt, bereid is de werke lijkheid onder de oogen te zien. Het laatste gedeelte der rede was aan het gezagsvraagstuk gewijd. In dit verband stipte de Premier aan, dat de Grondwetsherziening zich tot enkele urgente punten zal bepalen, als b.v. wijziging in art. 194 (schepping van andere dan de bestaande colleges met veror denende bevoegdheid), als wering van revolu- tionnairen uit vertegenwoordigende lichamen, wat z.i. langs den weg van wetswijziging niet afdoende te bereiken is, ook al dacht de som- missie-Koolen hier anders over. Beter was het, aldus een andere opmerking omtrent gezagskwesties, vast te houden aan een algemeenen regel, dat buitenlanders hier geen politieke spreekbeurten mogen vervullen, dan telkens geval voor geval te bekijken. Nadat de Premier nog betoogd had, dat waar sommige persorganen „de grenzen van het normaal-leugenachtige verre overschrijden", het treffen van voorzieningen aangaande de regels omtrent de drukpersvrijheid noodig blijkt, zette hij met sterke historische argu menten uiteen, waarom als officieele vlag het rood-wit-en-blauw moet worden aangenomen, terwijl hij tevens duidelijk maakte, dat het thans noodig is geworden, tot zulk een offi cieele vaststelling over te gaan. Opnieuw kreeg men te hoor en, hoezeer ook Dr. Colijn de groote partijverbrokkeling als ernstige bemoeilijking voor een goede wer king van het parlementaire stelsel betreurt. Dat ligt z.i. in belangrijke tmate aan ons stelsel van E. V. En vandaar dan zijn „cri- de coeur". In- tusschen, al is het parlementaire stelsel al lerminst feilloos, wat de heer de Marchant et d'Ansemlbourg er voor in de plaats wil stellen is nog veel verwerpelijker. Een le vend cultuurvolk wordt in zijn diepste waar den aangetast bij kneding van bovenaf, zoo als de nationaal-socialisten wenschen. Nooit is het trouwens blijvend mogelijk gebleken het denken van een volk zóó te beïnvloeden, dat de geestelijke gesteldheid van allen slechts één kant uitgaat. Alleen den schijn hiervanvalt hoogstens te bereiken. En dat dan met aanwending of bedreiging van ge wéld. Met .klem kwam de Premier op tegen de stellingen van den heer d'Ansembourg, die over machtsusurpatie van de meerder heid had durven spreken, doch 'ten eenen- male negeerde, dat het huidige systeem juist alle gelegenheid biedt om openlijk kritiek uit te oefenen, en' .om in het openbaar te ge tuigen. Dat kan 'thans, nu de nationaal-so- cialisten een. minderheid vormen, Doch wa ren de verhoudingen omgekeerd, dan zou hij, Dr. Colijn. vermoedelijk niet meer de ge legenheid krijgen om voor zijn overtuiging op te komen. Nadat de Premier aan het slot van zijn betoog -het Nederlandsche volk bezwo ren had de oogen'wijd open te houden voor de gevaren van vergaande partij-versplinte ring en de verwachting had uitgesproken, dat, zoo men de eenheid zou betrachten, ons land met Gods hulp de huidige moeilijkhe den te boven zou komen, viel hem een wel gemeende instemming ten deel. Vervolgens kregen we van Minister Oud nog eenige meer specifieke financieele be schouwingen te hooren, waarbij hij o.m. zijn afkeuring uitsprak over de zeer voorbarige mededeelingen in de pers verschenen om trent de plannen i.z. een reisbelasting. Advi seurs. die misbruik van het in hen gestelde vertrouwen hadden gemaakt, kregen in dit verband een fikschen veeg uit de pan. Tot.de onderwerpen die in onderzoek zijn, behoort o.a. het aanpakken van belasting- vluchtigen, speciaal t.a.v. successie- en schen kingsrechten. Doeltreffende verhooging van de inkomstenbelasting is bijkans ondoenlijk want de inkomens zijn zoo gedaald, dat de opbrengst in hoofdsom, in een paar jaar van meer dan 90 tot 45 millioen gulden terug liep! Kortom, verdere versterking van de inkomsten van de schatkist is niet wel mo gelijk. En dus is men bezig nog verdere be zuiniging uit te denken, wat dan niet weer in. een afzonderlijk wetsontwerp, maar in de komende Rijksbegrooting tot uiting zal moe ten komen. Ook deze bewindsman wees nog op eenige zwakke plekken in het Plan van den Arbeid. Bij de replieken kapittelde Mr. v. Lanschot (R.-K.) den heer d'Ansembourg evenals de heeren Lobman, v. Embden en.Mendels. E. v. R. Staatscommissie geïnstalieerd. Regeeringsvoorsfellen zullen nog dezen zomer moeten worden ingediend. De minister van Binnenlandsche zaken, mr. J. A. de Wilde, voorzitter van de Staatscommissie, heeft de Staatscommissie hedenmiddag half vier in de groote zaal van het depar tement van Binnenlandsche Zaken geïnstalleerd. Nas." wij vernemen zal de Staatscommissie haar herzieningsarbeid in het bijzonder rich ten op de volgende onderwerpen; Het recht van de vrijheid van de drukpers; het inkomen der Kroon; de schadeloosstelling en het pensioen van de leden van de Tweede Kamer der Staten- Ger.eraal; de regeling van de gevallen, waarin de Raad van State wordt gehoord; de mogelijkheid ministers te benoemen zonder ministerieel departement; de mogelijkheid om, met behoud van de grondslagen van het bestaande stelsel, het kiesrecht te wijzigen ter bevordering van een gezonde werking van het parlementaire stel sel; de mogelijkheid, aan de Staten-Generaal een Kamer toe te voegéh, welke het. bedrijf s- !even( vertegenwoordigt; het lidmaatschap van vertegenwoordigende lichamen van personen, die een streven tot uitdrukking brengen, gericht op verande ring van de bestaande rechtsorde met toe passing of bevordering van onwettige midde len; de mogelijkheid voor bepaalde bedrijfstak ken lichamen in te stellen, ten einde lei dend en regelend op te treden; de Algemeene Rekenkamer; de procedure van Grondwetswijziging. Daarnaast staat het der Commissie vrij ook andere onderwerpen in haar arbeid te betrek ken. Minister De Wilde aan het woord. Minister De Wilde hield bij de installatie een rede, waaraan wij het volgende ontlee- nen; Namens de regeering zeg ik u dank, dat gij bereid zijt gevonden in het huidig tijdsge wricht uw kennis en ervaring op het gebied, zoowel van ons staatsrecht als van onze staat kundige verhoudingen, dienstbaar te stellen aan het doel, om onze Grondwet te doen blij ven beantwoorden aan de behoeften van het voort schrijdend volksleven. Elke geschreven constitutie moet veran dering ondergaan, als nieuwe staatkundige denkbeelden, die in het volk ontkiemen, tot rijpheid zijn gekomen en gewijzigde verhou dingen voorzieningen noodzakelijk maken. Tot die rijpheid en noodzakelijkheid mag niet vluchtig worden geconcludeerd. Reeds de minder vlotte wijze, waarop een verandering in onze Grondwet kan worden tot stand ge bracht, maant van overhaasting af. Te recht heeft een vroeger geslacht een waarborg wil len scheppen tegen het gevaar, dat de voorbij gaande ideeën van den dag verankerd zouden worden in onze fundamenteele staatswet. Uit de debatten, die in het afgeloopen jaar in de Tweede Kamer bij de algemeene be schouwingen over de Rijksbegrooting zijn ge houden, zal u bekend zijn, dat de regeering aanvankelijk van oordeel was, dat geen staats commissie ditmaal de beoogde herziening be hoefde voor te bereiden. In dien gedachten- gang zijn door mijn ambtgenoot van Justitie en mij met medewerking van drie leden van ons secretariaat ten aanzien van verschillen de punten gedachten geformuleerd, zooals zij in de Grondwet zouden kunnen worden opge nomen. Veel van uw arbeidskracht zal worden ge vergd, nog te meer, omdat gewerkt zal moeten worden in een tempo, dat zijn stuwende kracht zal moeten vinden in de noodzakelijkheid, dat nog dezen zomer regeeringsvoorstellen bij de Tweede Kamer zullen moeten worden inge diend, aangezien er anders geen redelijke kans bestaat, dat zij in het voorjaar van 1937 in eerste lezing zullen zijn aangenomen. Met de bede, dat onze arbeid onder Gods onmisbaren zegen goede vruchten moge af werpen voor land en volk, verklaar ik de com missie geïnstalleerd en open ik haar eerste vergadering. ZATERDAG 8 FEBR. 1936 Bommenwerpers voor Indië besteld. In Amerika. NIEUW SCHIP VAN DE ROTTERDAMSCHE LLOYD. Zal „Weltevreden" heeten. Naar wij vernemen zal het nieuwe motor vrachtschip. hetwelk door de Rotterdamsche Lloyd bij de werf van P. Smit Jr. te Rotter dam in aanbouw is gegeven, den naam „Wel tevreden" ontvangen,-.(A-NP.), Enkele toestellen zullen nog dit jaar uitkomen. BATAVIA, 7 Februari. De „Java- Bode" verneemt, dat het Legerbe stuur na langdurige onderhandeling gemachtigd is bij de Glenn Martin- fabrieken (Vereenigde Staten) nog voor dit jaar een aantal bommen werpers voor de Luchtvaartafdeeling te bestellen, nl. twee-motorige toe stellen, welke zijn ingericht voor een bezetting door vier man. De bewape ning zal bestaan uit drie mitrail leurs. De topsnelheid zal 340 K.M. per uur bedragen, terwijl de actie radius, volledig bezet en met bom men belast, 2000 K.M. is. Enkele van deze toestéllen zullen nog dit jaar uitkomen. De omvang van de bestellingen voor de komende jaren maakt nog een punt van overweging uit, waarbij van invloed is de vraag of de Indische regeering de licentie van de Glenn Martin-fabrieken zal aankoopen. (Aneta) Engelsche luchtdienst op Scandinavië geopend. Vrijdag is, komende van Londen, op Schip hol het vier-motorige Engelsche passagiers vliegtuig De Havilland 86 gearriveerd, waar mede de dienst op Scandinavië van de British Continental Airways, voor welk lichaam de K.L.M. als hoofdvertegenwoordigster in Neder land optreedt, is geopend. De machine, aan boord waarvan zich geen passagiers bevonden, is van Schiphol naar Hamburg vertrokken. Daar is de opening van dezen dienst in een feestelijke bijeenkomst herdacht. Wederom onrustig bij „Heldenkermis". Dertig personen in arrest. Evenals Donderdagavond is het ook Vrij dagavond in het Theater Tuschinsky te Am sterdam bij de voorstelling van ..heldenker mis" weer zeer roemoerig toegegaan. De po litie was op alle eventualiteiten voorbereid en een zeer sterke politiemacht, waaronder we derom een groot aantal rechercheurs en in- pecteurs was in het gebouw aanwezig. Ook buiten in de Reguliers Breestraat, waar zoo nu en. dan groepjes a.s. bezoekers samen schoolden. waren veel agenten op de been en geen oogenblik liet' men toe,.dat de orde.op eenigerlei wijze in de straat verstoord werd- Nadat het" voorprogramma gedaaid was- begon het in de zaal zeer rumoerig te wor den. Kreten van protest klonken zoowel uit parterre en stalles als uit hooger gelegen ran gen. De politie trad wederom zeer krachtig op. - In minder dan geen tijd waren de onrust stokers een dertigtal uit het gebouw verwij derd. om voor de rest van den avond onder dak te krijgen in het Posthuis Halve Maan- steeg op het Bureau Singel. In tegenstelling met Donderdag vond de politie ditmaal geen stinkbommen bij de ar restanten Kalme tweede voorstelling. De tweede voorstelling is uitermate rustig verloopen. Slechts eenmaal moesten de lichten worden opgedraaid, omdat een zevental per sonen op de voorste rijen in de zaal luid ruchtig protesteerde. Van alle kanten schoten rechercheurs toe en weldra stond het zeven tal op straat. Een ervan riep, terwijl hij werd weggebracht: „Hou zee!" Dit was betrekkelijk in het begin van de voorstelling, en tot het einde toe bleef het hierop zeer rustig. Verschillende gedeelten zijn uit de film ge coupeerd sinds Donderdag. De „Lijster" maakt een record- reis. Evert van Dijk bereikte Batavia binnen de 50 vlieguren. BATAVIA, 7 Februari (Aneta). Evert van Dijk maakte met de Lijster een record-reis; hij had namelijk slechts 49V2 vlieguren noo dig tot Batavia. Normaal bedraagt het aantal vlieguren voor dezen afstand 54. Prijsvraag over de graf bedekkingen. Het Centraal Genootschap voor Coöpera tieve Lijkbezorging, dat ruim 400.000 Nederlan" ders bevat en waarbij ook de Associatie voor Lijkbezorging aan de 2e Hasselaerstraat te Haarlem is aangesloten, heeft zich onder meer ten doel gesteld haar hervormend werk ook op de begraafplaatsen in den lande, welke meerendeels aesthétisch slecht verzorgd zijn, voort te zetten. De grafbedekkingen, die zelden door be voegde krachten worden ontworpen, zijn wel een der oorzaken, die er geenszins toe bij dragen de voor de begraafplaatsen onmisbare stemming van wijding en rust te bevorderen. Om tot betere aesthetische verzorging te geraken, zal het Centraal Genootschap een prijsvraag uitschrijven, waaraan Nederland sche architecten, beeldhouwers, kunstnij- veraars en tuinarchitecten kunnen deelnemen en waarmede beoogd wordt aan te toonen, dat een betere verzorging van de begraaf plaatsen mogelijk is, zonder verhooging van kosten voor de betrokkenen. Zaterdagmiddag 1 Februari werd door den heer J. Allebrandi, voorzitter van het Centraal Genootschap de jury geïnstalleerd, die de in zendingen zal beoordeelen. Het ligt in de be doeling, alle inzendingen na de uitspraak der jury openbaar ten toon te stellen. „Kwak" te Bari gebleven. Wegens slecht weer. Twee zeer snelle vluchten van Smirnoff en Van Dijk. Het K. L. M.-vliegtuig „De Kwak", waar van men verwacht had, dat het nog Vrijdag avond op Schiphol zou arriveeren is Vrijdag om half vier te Bari op 4G0 K.M. van Rome aangekomen en zou daar wegens de slechte weersomstandigheden blijven tot hedenoch tend. Tot aan Bari heeft de bemanning van de „Kwak", gezagvoerder is Iwan Smnirnoff, een buitengewoon snelle vlucht gedaan. Als het nog gelukt was Vrijdagavond Schiphol te bereiken, zou een record zijn gevestigd, dat niet gemakkelijk te verbeteren was geweest. Smirnoff zou den in minder dan 60 uren van Batavia naar Amsterdam zijn gevlogen. Intusschen heeft E. van Dijk den afstand Amsterdam—Batavia binnen 50 uren afge legd. Meisje bij brand omgekomen. Weer in brandend huis geloopen. Vrijdag is brand ontstaan in de boerderij van den landbouwer H. Peters. In enkele uren was de geheele boerderij tot den grond toe afgebrand. De geheele inboedel ging verloren, terwijl 40 kippen in de vlammen omkwamen. Tijdens den brand miste men plotseling de 21-jarige dochter des huizes, die met de an dere familieleden het brandend huis was ont vlucht. Gevreesd werd, dat het meisje, dat niet geheel normaal was, weer in het brandende gebouw was teruggekeerd. Na de blussching heeft men inderdaad het verkoolde lijk tüs schen de puinhoopen gevonden. De oorzaak van den brand is onbekend. Ver zekering dekt de schade. ALGEMEEN DEMOCRATISCH STUDENTEN VERBOND OPGERICHT. Na langdurige voorbesprekingen werd dezer dagen te Utrecht tot oprichting van een Alge meen Democratisch Studenten Verbond in Ne derland, besloten. De beginselverklaring der nieuwe organisa tie luidt: Het Algemeen Democratisch Studentenver bond, genaamd A.D.S.V. is een Verbond van Studentenvereeniging of -gfoepen, die op overwegingen van zedelijken, religieuzen of politieken aard positief staan ten aanzien van de democratie in Nederland en die door mid del van gemeenschappelijke bestudeering der democratie, een verdieping van het democra tisch besef onder de studenten willen bereiken. De volgende vereenigingen sloten zich reeds bij het Verbond aan: De Vrijzinnig Christe lijke Studenten Bond. de- Bond van Jonge Liberalen, dë Vrijzinnig Democratische Jeugd Organisatie, de Bond van Sociaal Democra tische Studentenclubs, de Studenten Vredes Actie; de Socialistische Studentenclub Gro ningen en de Bond van Anti-fascistische Stu dentenclubs. SANTPOORT. NED. HERVORMDE KERK. V.m. 10 uur: Prof. dr. G. A. van den Bergh van Eysinga. NED. HERVORMDE EVANGELISATIE. - V.m. 10 uur: Dr. M. van der Voet, Schoten. Nam. 5 uur: Ds. M. G. Blauw, Schoten. Donderdag nam. 8 uur: Bijbellezing. GEREF. KERK, Burgem. Enschedélaan hoek Frans Netscherlaan. V.m. 9.45 uur: Dr. W. G. Harrenstein. Nam. 5.30 uur: Dezelfde. In beide diensten collecte voor de hulpbe hoevende kerken in de provincie. GEREF. KERK. IN HERSTELD VERBAND. Gebouw Bethel. V.m. 10 uur: de heer H. A. Bakker. IJMUIDEN. LEGER DES HEELS. - V.m. 10 en nam. 7.30 uur: Samenkomsten. NED. HERV. EVANGELISATIE, Oranjestr. 8. V.m. 10 en nam. 5 uur: Leesdienst. GEREF. KERK, Wilhelminakade. v v 10 uur Ds. S. E. Wesbonk. Nam. 5 uur: Onbekend. HULPKERK, Marnixschóol. V.m. 10 uur: Onbekend. Nam. 5 uur: Ds. S. E. Wesbonk. CHR. GEREFORM. KERK. V.m. 10 en nam. 5 uur: Godsdienstoefening. OUD KATH. KERK. V.im 10 en nam. 7 uur: Pastoor L Rinkel. DOOPSGEZ. GEM. en AFD. NED. PROTES TANTENBOND. Helmstraat 9. V.m. 10.30 uur: Ds. Milatz. IJMUIDEN-OOST. VER. VAN VRIJZINNIG HERVORMDEN. - Vereenigingsgebouw, Groenweg. Nam. 7 uur: Ds. H. J. Kastein, Hoorn. Donderdag nam. 8.15 uur: Ds. H. Faber. GEREF. KERK, Velserduinweg. V.m. 10 uur: Ds. van Teylingen. Nam. 5 uur: Dezelfde. HERSTELD APOSTOLISCHE ZENDINGSGEM Willebrordstraat 10. V.m 10.15 uur: Godsdienstoefening. Nam. Geen dienst. BAPTISTEN-GEMEENTE, Willebrordstraat 10. Vrijdag nam. 8 uur: Prediking. GEMEENTE GODS, gebouw Oosterduinweg. V.m. 10 en nam. 8 uur: de heer F Jeenninga Donderdag nam. 8 uur: Bijbelbespreking. BEVERWIJK. VEREENIGING VAN VRIJZINNIG HER VORMDEN, Noorderparklaan, Nam. 7 uur: Ds. J. M. Roelofsen, Watergang. DOOPSGEZINDE GEMEENTE, Meerstraat - V.m. 10 uur: Ds.,J. W. Leenderts, Haarlem. Medewerking van het Zangkoor. 12 uur: Zondagsschool. EVANG. LUTHERSCHE GEMEENTE. Koning straat. V.m. 10.30 uur: Ds. J. Ph. Haumersen. GEREF KERK, C. H. Moensolein. Vm. 10 en nam. 5 uur: Ds. F. Kramer. EVANGELISATIE „EBE-, FREZER", Ko ningstraat 99. Geen dienst. EVANGELISATIE MARANATHA", Dr. Schuit straat 31. V.m. 10 en nam. 6 uur: Samenkomsten. Spreker de heer C, E. Rüngen en anderen. Donderdag nam 8 uur: Bijbelonderzoek HEEMSKERK. NED. HERVORMDE KERK. Vm. 10 uur: Ds. IJzerman. DE SNEILIUSSTRAAT 39 TELEFOON 4371 n I II PT wat betreft de D L. IJ r 1 waschverzorging (Adv. Ingez. Med.) PROGRAMMA ZONDAG 9 FEBRUARI. HILVERSUM I, 1875 M. 8.55 VARA. 12.00 AVRO. 4.15 VPRO. 4.45 AVRO. 5.00 VARA. 6.00 VPRO. 8.00 AVRO. 8.55 Orgelspel. 9.00 Voetbalnieuws, tuin- bouwpraatje. 9.30 Vervolg orgelspel. 10.00 Lezing, gram.pl., voordracht. 10.45 VARA- Orkest. 11.15 Lezing. 11.30 Vervolg concert. 12.00 Omroeporkest. 12.50 Qauserie- 1.1Ó £)e Octophonikers. 2.00 Boekbespreking 2.30 Con certgebouw-orkest en solist. 4.05 Gram.pl. 4.15 Causerie. 4.45 Berichten, gram.pl. 5.00 VARA- Orkèst. 5.40 Voetbalpraatje, sportnieuws. 6.00 Boekbespreking. 6.30 Lezing. 6.45 Vrijz. Herv. Kerkdienst. 8.00 Berichten. 8.15 AVRO-Aeolian orkest, solisten en gem. vocaal sextet. 9.00 Ra dio-Journaal. 9.15 Omroeporkest en solist. 9.50 Voordracht. 10.05 Kovacs Lajos' orkest. 11.00 Berichten. Gram.pl. 11.1512.00 De AVRO- Decibels. HILVERSUM II. 301 M. 8.30 NCRV. 9.30 KRO. 5.00 NCRV. 7.45— 11.30 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gram.pl. 10.00 Hoogmis. 11.30 Gram.pl. 12.15 KRO-Orkest en lezing. 2.00 Cursus. 2.30 Koorconcert en lezing. 3.25 Bram.pl. 4.15 Ziekenlof. 5.00 Gewijde mu ziek. 5.15 Koorconcert. 6.25 Evang. Luth. Kerk dienst, mmv. koor. 7.45 Sport, causerie. 8.10 Berichten. 8.20 KRO-orkest, KRO-Boys, en Gram.pl. 10.00 Lezing. 10.15 KRO-orkest. 10.30 Berichten, gram.pl. 10.40 Epiloog. 11.00—11.30 Esperanto. DROITWICH, 1500 M. 12.50 BBC-Schotsche-orkest mmv soliste. 1.50 Pianoduetten. 2.20 Serge Krish Septet. 3.05 Troise en zijn Mandoline-orkest. 3.50 Gram.pl. 4.20 Kinder-Kerkdienst. 5.20 Missiepraatje. 5.40 Radiotooneel. 7.40 Cellorecital. 8.15 Kerk dienst. 9.05 Berichten. 9.20 Populair concert. 10.20 BBC-Militair-orkest mmv. zangsolist.- 11.05 Epiloog. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Grampl. 11.20 Orkestconcert. 12.20 Vervolg orkestconcert. 1.35 Zang. 5.20 Orkestconcert. 7.20 Hawaian-muziek. 9.05 Radiotooneel. 11.0512.35 Dansmuziek en po pulair concert. KEULEN, 456 M. 5.20 Havenconcert. 9.20 Literair-muzikaal programma. 11.20 Orkestconcert. 1.20 -Amuse- ments-orkest. 3.20 Gevar. programma mmv. solisten, mandoline-orkest en het Omroep- kleinorkest." 7.20 Opera-uitzending, mmv. so listen, Omroeporkest en -koor. 10.00—11.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 322 M. 9.20 Gram.pl. 10.20 Symphonieconcert. 11.50 Gram.pl. 12.35 Zigeunermuziek. 1.30 Consta'n- tm-orkest. 2.20 Orgelconcert. 3.05 Gram.pl. 3.20 Hot-.jazzmuziek. 4.20 Dansmuziek. 5.20-Kamer-.- muziek. 6.05 Dansmuziek. 7.20 Zang. 8.20 Om roeporkest en radiotooneel. 10.30 Dansmuziek. 11.20—12.20 Gram.pl. BRUSSEL, 484 M. 9.20 Gram.pl. 11.20 Zigeunermuziek. 12.20 Constantïn-orkest. 1.30 Klein-orkest. 2.20 Opera-uitzending en gram.pl. 5.45 Omroep-1 orkest. 6.20 Klein-orkest. 7.35 Gram.pl. 8.20 Militair concert. 10.30 Populaire muziek. 11.20— 12.20 Dansmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 Gevarieerd concert. 8.50 IJshockey- reportage. 9.05 Populair concert. 9.20 Berich ten. 9.40 Wintersportnieuws. 10.05 Weerbe richt. 10.2012.15 Dansmuziek. MAANDAG 10 FEBRUARI 1936. HILVERSUM I 1875 M. Algemeen programma, verzorgd door de AVRO. 8.00 Gram platen; 9.00 Ensemble Lismonde; 10.00 Morgenwijding. Gram.platen; 10.30 En semble Lismonde; 11.00 Orgelconcert en zang; 12.00 Cantabilé-orkest en Gram.platen, 1.45 Gram.platen; 2.00 Omroeporkest en de- clliama-tie; 4.05 Piano-recital; 4.30 Disco-cau serie; 5.30 Kovacs Lajos' orkest; 7.00 Lezing over Erasmus; 7.30 Moskowsky-strijkkwartet 8.00 Berichten; 8.10 Omroeporkest en soliste. 9.10 Zang en piano; 9.30 Gram.platen; 10.10 De AVRO-Decibels; 11.00 Berichten; 11.10 Populair concert. HILVERSUM II 301 M. NCRV.-Uitzending. 8.00 Schriftlezing, meditatie; 8.15 Gram. platen; 10.30 Morgendienst; 11.00 Chr. Lec tuur; 11.30 en 12.15 Gram.platen; 12.30 Am- sterd. Salon-orkest en Gram.platen; 2.00 Voor de scholen; 2.35 Gram.platen; 2.45 Kook-* praatje; 3.15 Gram.platen; 4.0Ó Bijbellezing; 4.45 Kwartet „Die Haghe" en Gram.platen; 6.00 Gram.platen; 6.30 Vragenuur; 7.00 Ned. Chr. Persbureau. Sportnieuws; 7.15 Repor tage; 7.30 Vragenuur; 8.00 Berichten; 8.05 Elck wat wils. (Om 10.00 Berichten). 10.30 Gram.platen. DROITWICH, 1500 M. 11.20 en 12.05 Gram-pa ten; 12.20 Relig. cau serie; 12.45 Haydn Fawcett's orkest en solis ten; 1.35 Orgelconcert; 3.20 Gram.platen; 4.20 Viola en harp; 4.50 Orkestconcert m.m.v. solist; 5.35 De Continentals m.m.v. soliste. 6.20 Berichten; 6.50 Strijkkwartet en cem balo; 7.10 Lezingen; 8.20 Gevar. programma; 8.55 Raidio-tooneel; 9.50 Berichten: 10.20 Trio concert en solist; 11.35 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 3.35 Gram.pl. 11.20 Orkestconcert; 2.50 Zang; 3.20 Gram.platen; 5.50 Orkestcon cert; 8.20 Zang; 9.05 Qmroepkwartet. koor en. solisten; 11.05 Dansmuziek en populair con cert. KEULEN 456 M. 5.50 Orkestconcert; 8.20 Blaasconcert; '11.20- Populair concert; 12.35 Neders. Symphonie- orkest; 1.35 Kwintetconcert; 3.20 Vocaal en instrumentaal concert; 5.20 Concert m.m.v. orkest en solisten; 7.30 Weragkamer-orkest; 10.00 Kwintetconcert. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.platen; 12 50 Klein-orkest; 1.50 en 5.20 Gram.platen; 6.35 en 7.20 Zigeuner muziek; 7.35 Gram.platen; 8.20 Omroepor kest, zang en harmonica; 10.30 Gram.platen. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram.platen; 12.50 Omroeporkest; 1.50 Gram.platen; 5.20 Zigeunermuziek: 7.05 en 7.35 Gram.platen; 8.20 Symphonieconcert; 10.30 Cabaret. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Opera-uitzending; 8.05 Omroeporkest en soliste; 9.20 Berichten; 9.40 Wintersport* nieuws; 10.05 Weerbericht; 10.20 Dansmuziek-

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 2