Zware brand in Amsterdam's binnenstad. VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: grafsteenen Schip Ariadne (Ned.) Alkmaar Aspasia Alcinous Amstelland Agia Marina Barneveld Boskoop Breda Baarn British Progress Bodegraven Bera Ceres (Ned.) Costa Rica Cordillera Eurybafces Eemland Ellerdale Ella Halm Euterpe Freiburg Fowberry Tower Fauna (Ned.) Godfr. Bueren Ganymedes Heemskerk Hercules Hebe (Ned.) Hagfors Jagersfontein J. v. Oldenbarnevelt Josefina Thorden Joh. de Witt Kurmark Luneburg Macedonia Mount Athos Meerkerk Montferland Melampus Maaskerk Me nes Mars Nijkerk Norvinn Oranje Nassau Olivegrave Orpheus (Ned.) Poelau Roebiah Patricia Poelau Bras Poela Laut Perseus (Ned.) Phoenicia Pluto (Ned.) Potznan Pembrokeshire Reggestroom Rhesus Springfontein Serooskerk Schieland Sigrid Sund South-America Theseus (Br.) Tiberius (Ned.) Theseus (Ned.) Tarakan Telamon Ulysses (Ned.) Vesta (Ned.) Gdynia Chili Santa Fé Batavia Buenos Aires Buenos Aires Chili Chili Chili Chili Abadan Chili Foldafoss (v. Velsen) Bourgas West Indië West Indië Ned. Indië Hamburg La Plata Danzig Bordeaux Ned. Indië Rosario Venetië Rosario Bourgas Zuid Afrika Bourgas West Indië Swansea Zuid Afrika Batavia Aruba Batavia Ned. Indië Ned. Indië Hernösand .a Plata Japan Buenos Aires Ned. Indië West Afrika Ned. Indië Hamburg Zuid Afrika Aruba West Indië Rosario Gothenburg Ned. Indië Mexico Ned. Indië Ned. Indië Midd. Zee Mexico Stettin Gdynia Dairen West Afrika Ned. Indië Zuid Afrika Japan "ewcastle Drontheim Danzig Port-Arthur Batavia Alexandrië Gdynia tavia Haifa Alexandrië Midd. Zee verm. aankomst Laatste bericht 25 Febr. 13 Mrt. 6 Maart 7 Maart 16 Febr. 27 Febr. 9 Febr. 10 Febr. 11 Febr. 8 Febr. 20 Febr. 10 Febr. heden 18 Febr. 8 Febr. 11 Maart 7 Mrt. 19 Febr. heden heden 21 Febr. 25 Mrt. 21 Maart 9 Febr. 12 Febr. 3 Maart 10 Febr. 16 Febr. 15 Febr. 8 Febr. 14 Maart 11 Febr. heden heden 14 Febr. heden 21 Febr. 13 Febr. 28 Febr. 10 Febr. 14 Febr. 8 Febr. vertrokken. 4 Febr. van Curagao. 22 Jan. van Diamante. 5 Febr. van Belawan. 7 Febr. vertrokken, in lading. 8 Febr. van Antwerpen. 7 Febr. van Liverpool. 31 Jan. te Hamburg. 4 Febr. van Callao. 31 Jan. van Port Said. 31 Jan. van Callao. 7 Febr. vertrokken. 4 Febr. van Stamboul. 4 Febr. van Barbados. 7 Febr. van Pto Colombia, 4 Febr. van Colombo. 8 Febr. vertrokken, in lading. 6 Febr. vertrokken. 7 Febr. vertrokken. 2 Febr. van Gibraltar, in lading. 7 Febr. van Gibraltar. 30 Jan. van Las Palmas. 7 Febr. te Patras. 2 Febr. te Hamburg. 6 Febr. van Finisterre. :6 Jan. van Pto Barrios. 4 Febr. vertrokken. 7 Febr. te Rotterdam. 7 Febr. van Pt. Said. 19 Jan. vertrokken, vertrekt 12 Febr. 5 Febr. van Colombo. 4 Febr. van Pt. Sudan. 30 Jan. vertrokken. 1 Febr. van Madeira. 7 Febr. van Pt. Said. 3 Febr. van Bahia. 23 Jan te Batavia. 4 Febr. van Takoradi. 5 Febr. van Macassar. 8 Febr. vertrokken. 5 Febr. te Beira. 26 Jan. vertrokken. 6 Febr. van Madeira. 3 Febr. vertrokken. 7 Febr. vertrokken. 7 Febr. 1 Febr. 27 Jan. 5 Febr. 4 Febr. 8 Febr. 8 Febr. 4 Febr. 1 Febr. te Marseille, van Trinidad, te Tjilitjap. van Colombo, van Lissabon, vertrokken, vertrokken, vertrokken, vertrokken. 5 Febr. van Lagos. 8 Febr. van Batavia. 7 Febr. van Pt. Said. 2 Febr. van Kobé. 6 Febr. vertrokken, vertrekt 11 Febr. 2 Febr. vertrokken. 3 Febr. vertrokken. 2 Febr. van Port Said. 6 Febr. van Kymassi. 7 Febr. van Kopenhagen, in lading. 6 Febr. vertrokken. 6 Febr. van Volo. 3 Febr. van Castellon. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Hoogovens Hoogovens Britsch Noorsch s.s. s.s. New-Lambton Na var ra Newcastle Bilbao kolen erts IJMUIDEN Haringexporteurs kunnen crediet krijgen. Op clearingvorderingen. Naar wij vernemen, is voor exporteurs van pekel- en steurharing naar Duitschland on der bepaalde voorwaarden de mogelijkheid geopend, een crediet te verkrijgen op clearing vorderingen, tot een bedrag van ten hoogste 75 pet. der nominale waarde, zooals deze in het stortingsformulier van het Nederlandsche Clearing-Instituut is uitgedrukt. Gegadigden kunnen daartoe een schrifte lijke aanvrage indienen bij de Nederlandsche Visscherij Centrale, Juliana van Stolbergplein 3—4 te 's Gravenhage, onder overlegging van het desbetreffende stortingsformulier. Nadat de deugdelijkheid der vordering, welke c.q. aan de Nederlandsche Visscherij Centrale moet worden gecedeerd, is gebleken, wordt het als crediet beschikbaar gestelde bedrag uitge keerd, waarvoor een rente van 4 pet. 'sjaars verschuldigd i:s. Zoodra de uitbetaling door het Clearing-Instituut heeft plaats gevonden, wordt het eventueele restant den exporteur ter beschikking gesteld. Overlast van wolhandkrabben. De vereeniging tot bescherming van de vis scherij in de Havel (Duitschland) meldt, dat de strijd tegen de altijd voorwaarts dringende wolhandkrab niet tevergeefsch is geweest.In de afgeloopen drie jaren zijn niet minder dan 7.123 centenaars krabben in de vangkasten verzameld geworden waarbij de grootste vangst op één dag, namelijk 47 centenaar, bij Garz geboekt werd. Men klaagt thans ook over den overlast van de Amerikaansche kreeft, welke zich ook al een weg in de binnenwateren van Duitsch land gebaand heeft. BAZAR WILHELMINA. Maandagavond zal de opening plaats vin den van den bazar, die ten bate van de Chr. Muziekver. „Wilhelmina" gehouden wordt in het R.K. Vereenigingsgebouw aan de Mahus- straat Toen wij Vrijdag eens een kijkje namen, waren de leden druk bezig met de voorberei dende werkzaamheden, die heel omvangrijk waren, want de bazar wordt grootsch opge zet. De bazar wordt n.l. opgebouwd als een Oud-Hollandsch marktplein, naar een ont werp van den heer C. Geijteman, wien hier voor een woord van lof toekomt. Bij een oud-Hollandsch marktplein behoo- ren Oud-Hollandsche spelen enz. En deze zullen in groote verscheidenheid aanwezig zijn. Er is een knikkerbak, men zal kunnen koekslaan, poffertjes eten enz. en onder het raadhuis is de raadskelder, waar men zich aan tal van smakelijke dingen tegoed zal kunnen doen. Dat er een schiettent en tal van andere vermakelijkheden zijn spreekt vanzelf. Verder is er van alles te koop. zoodat iedereen er wel iets van zijn gading vindt. LEGAAT VOOR DE GOEDE HERDER KERK Naar wij vernemen is door wijlen Jikvr. C. A. van Wickevoort-Crommelin aan de Goede Herder Kerk gelegateerd een bedrag van f 1000. GEREFORMEERDE EVANGELISATIE. Morgenavond vindt in het Evangelisatiege bouw De Wetstraat een samenkomst plaats. Als spreker treedt op de heer G. de Groot, alhier. ZATERDAG 8 FEBR. 1936 BEVERWIJK DE GEMEENTE VERLAAGT DE HUISHUUR. B. en W. hebben den raad voorgesteld de huren van eenige gemeentewoningen te ver lagen. namelijk de perceelen Vondellaan 40 van f 6 tot f 4.50; Vondellaan 42 van f 8 tot f 6, Vondellaan 46 van f 4.50 tot f 4, Koning straat 4 van f 4.50 tot f 4 en de perceelen Slachthuisstraat 4 en 5 van f 5.50 tot f 5. per week. Deze verlagingen stellen B. en W. voor te doen ingaan op 1 Maart a.s. Alleen voor per ceel Vondellaan 40, dat thans onverhuurd is, zou de verlaging onmiddellijk van kracht kunnen worden. DE STAND DER WERKLOOSHEID. Bij den gemeentelijken dienst der werk loosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling stonden deze week in totaal 1449 werkloozen ingeschreven tegen 1409 aan het einde der vorige week. Voor de drie bij den dienst aangesloten gemeenten waren de cijfers: Beverwijk 770, (vorige week 765), Wijk aan Duin 498 (477) en Heemskerk 181 (167). VERHOOGING VAN LEGESREOHTEN. B. en W. hebben in hun voordracht tot wijziging van 'de gemeentebegrooting een bedrag van f 300 geraamd wegens hoogere opbrengst als gevolg van een herziening der legesverordening. De verhooging geldt onderstaande rechten: Hmderwetsvergunning f5 (f 1); verlenging van het sluitingsuur van cafés en dergelijke inrichtingen: a. met één uur of minder f 0.50 (f 0.25b. twee uur of minder, doch meer dan een uur f 1 (f0.50)c. meer dan 2 uur f 2 (f 1)toestemming voor dansen voor een dag of minder f 1 (f0.50); voor een maand om minder, doch meer dan een dag f2 (f 1), voor een jaar of minder, doch meer dan een maand f4 (f2), buitenlandsche paspoorten f5 (f2), Verlenging van buiten landsche paspoorten f 5 (f 1), bewijzen van Nederlandschap f 3 (f 1.50). Tusschen haakjes plaatsten wij de thans geldende rechten. Daaruit blijkt dat de ta rieven voor verlenging van het sluitingsuur en voor toestemming voor dansen, worden verdubbeld. Voorgesteld wordt deze wijzigingen op 1 April 1936 in werking te doen treden. WIJZIGING VAN STEMPELLOKAAL. De ongeorganiseerde werkloozen zullen van Maandag a.s. af, hun stempelplicht niet meer ten raadhuize moeten verrichten, maar in het gebouwtje op het gemeentelijk par keerterrein aan de Baanstraat. „GEEFT AOHT" VOOR DE JEUGD. Het bestuur van de jubileerende Gymna stiekvereniging „Turnlust" heeft besloten ook de .,hoop der toekomst" van de jubileum revue „Geeft Acht" te laten profiteeren. Zondagmorgen zal de revue in het Ken- nemer Theater in een speciale voorstelling voor de talrijke adspirantleden van „Turn lust" worden opgevoerd'. Duitsche versterkingen bij onze grens? Opmerkelijke mededeelingen van Amerikaansch journalist. Edkar A. Mowrer, de schrijver van „Duitsch land zet de klok terug", een boek, dat groot opzien heeft gebaard en aanleiding is ge weest, dat de schrijver Duitschland hij was jaren lang Berlijnsch correspondent van de Chicago Daily News moest verlaten heeft een bezoek gebracht aan ons land. Het feit, dat onze regeering het ontwerp voor een weerfonds van 54 millioen bij de Kamer heeft ingediend, had zijn aandacht getrokken. „Het bedaardste en vredelievendste volk van Europa is in ongerustheid geraakt", zoo schrijft hij in zijn blad. (Hij is thans Parijsch correspondent van de Chicago Daily News) Hij moest weten wat de reden van die onge rustheid was Hij heeft als reden van die ongerustheid gevonden de militaire werkzaamheid der Duitschers aan onze Oostgrens. Wij stippen uit zijn relaas, dat door de Nieuwe Rotterd. Courant aan de Chicago Daily News is ont leend, het volgende aan: 1. Luchtvaartbases en landingsvelden. Binnen 60 a 80 K.M. van de Nederlandsche grens bezitten de Duitschers op zijn minst 15 „officieele" vliegcentra. Die te Wesermunde en Wilhelmshafen aan beide oevers van den mond der Weser en op de eilanden Norder- ney, Borken, Langeroog en Wangeroog, dienen voor watervliegtuigen 9 andere. Wesermunde. Osnabruck, Munster, Gelsenkirchen, Dortmund Dusseldorp, Mühlheim en Keulen liggen zuid waarts verspreid in een soort ketting, even wijdig aan de Nederlandsche grens. Deze 15 centra vormen een aanzienlijke constellatie ter beschikking van militaire of andere piloten, die van Duitschland westwaarts koers zetten. Maar deze vormen maar het kleinste deel van Duitschland in kwestie Want er zijn bovendien nog 24 andere velder voor „sportvliegers" geïdentificeerd. Deze lig gen soms zeer dicht bij onze grens. Nieuwe en versterkte garnizoenen. Om de een of andere reden heeft het her stel van den krijgsdienst concentratie van Duitsche troepen veel verder noordwaarts tengevolge gehad dan noodig werd geacht voor het even talrijke oude leger voor den oorlog. Een deel van deze nieuwe garnizoen steden en misschien andere, die de schrijver niet kent. liggen om zoo te zeggen binnen de Nederlandsche .sfeer". Het zijn Lmgen, Rheine. Lippstadt, Hamm, Iserlohn en Os- nabrück. Paderborn en Munster waren al lang militaire steden, maar onlrngc wprden de garnizoenen versterkt Nieuwe bruggen en autowegen. Te Urdingen ten zuiden van Duisburg is een nieuwe brug, naar het heet meer dan 80 voet breed, over den Rijn geslagen, precies waar de toegang het gemakkelijkst is tot den Nederlandschen uitspringenden hoek van Venlo op een afstand van ongeveer 20 mijl. Een gerucht, waarvan de schrijver geen be vestiging kon krijgen, spreekt van nieuwe „bruggenhoofden" te Eemmerik, binnen een geweerschot afstand van Nederland en in Duisburg zelf. Nog treffender zijn de nieuwe autowegen, vervat in het niet openbaar ge maakte Hitler-plan, die de Duitsche over heid liever niet aan de groote klok schijnt te hangen. Een groote weg, uit een oogpunt van "logica volkomen bevredigend, leidt bijna pal westwaarts van Hannover via Gsnabrück naar Gronau en de grens tegenover Ensche dé. Neem een potlood en trek een lijn van Bremen meer of minder zuidwestwaarts naar Osnabrück (zetel van een nieuw garni zoen). waar zij den weg van Hannover snijdt en trek ze recht door naar Munster. Te Mun ster verdeelt de lijn zich. De noordelijke tak loopt een beetje zuidwestwaarts naar het be langrijke spoorwegknooppunt van Wesel. De andere tak loopt zuidwaarts naar Dorttmund waar zij zich op haar beurt in drieën splitst. Eén weg zal zuidwaarts loopen naar Ellber- feld. een andere zuidwestwaarts door Dus- seldoro en verder precies naar dat deel van Nederïandsch Limburg, dat de Duitschers zich onthielden in 1914 te schenden, en de derde weg zal meer of minder westwaarts loopen naar de buurt van Duisburg, en ver der noordwestwaarts. totdat hij den boven beschreven tak te Wesel ontmoet. Dit plan staat nog op papier, behalve een klein deel bij de Nederlandsche grens. Als het voltooid is zal het een van de snelste, ooit beraamde middelen vormen tot concentratie van zwaar verkeer naar een ander land, van verschil lende belangrijke punten met een minimum- verlies aan tijd. Na gewezen te hebben op de luisterposten, de ..spoorwegpolitie", betonnen platforms, het groote aantal werkkampen, in geen ge val minder dan 55, en andeie kampen dicht bii de Nederlandsche grens, vervolgt de schrijver: Talriike nieuwe vliegvelden, nieuwe en versterkte garnizoenen, nieuwe bruggen en de belofte van vertakte autowegen en ver der luisterposten, vaste platforms, meer of minder geheimzinnige groepen spoorwegpo litie. een overdaad aan werk- en andere kamnen. alle vlak bii de Nederlandsche trrens. dit zb'n zeker harde feiten, die de kalme Nederlanders ten langegn leste met zorg vervullen. Twee perceelen aan Oudezijdsachterburgwal en Zeedijk uitgebrand. Drie volwassenen en vier kinderen in het vuur omgekomen, vier zwaar gewonden. Een vTeeselijke brand die in den af geloopen nacht om ongeveer twee uur in perceel Oudezijdsachterburg wal 9 en in perceel Zeedijk 88 heeft gewoed, heeft 7 dooden en 4 zwaar gewonden geëischt. In het holst van dezen rampzaligen nacht brak brand uit in het oude, drie verdiepingen hooge perceel Oudezijdsachterburg wal 9, waar op de eerste étage door tot nog toe onopgehelderde oorzaak een petroleumkachel is omgevallen. Binnen zeer korten tijd brandde het geheele huis als een fakkel. Het vuur sloeg binnen tien minuten over naar de tweede en derde verdieping en zeer korten tijd daarna sloegen de vlammen uit alle negen vensters aan de voorzijde en uit het dak. Een brigadier hoorde tegen twee uur glas gerinkel. Zijn eerste gedachte was: „Een vechtpartij", doch naderbij gekomen kwam hij tot de ontstellende ontdekking, dat een hevige brand in het perceel was uitgebro ken. Samen met een burger rende hij de trap op, doch de gloed was zoo hevig, dat het dappere tweetal onmiddellijk terug moest keeren. Zij gaven hun reddingspogin gen echter niet op. Zij forceerden de deur van het naastgelegen perceel, dat laag staat, renden de trappen op en wisten zich door een tuimelraam toegang tot het dak te ver schaffen. Op deze wijze hoopten zij een uit gang te kunnen maken voor de menschen, die nog in het huis waren. Wat zij zagen was vreeselijk. Aan de achterzijde van het bran dende gebouw bevond zich een soort bin nentrap, die echter later is overbouwd met een dak, waarin een groot raam met een gewapend glas zit. Daaronder bevindt zich een huiskamer, bewoond door den messen- handelaar G. van Wijk. Juffrouw Eggermond, die op de tweede étage van het brandende perceel woonde, stond voor het raam, dat zij reeds had in geslagen. Voor haar was slechts één uitweg, namelijk een sprong op het bovenlicht. De agent kon haar niet bereiken en zag tot zijn ontzetting, dat de vrouw naar beneden sprong. Haar kleeren brandden reeds. Met een hevigen slag kwam zij op het boven licht terecht, dat bezweek. Zij viel op den steenen vloer van de achterkamer van de woning van den heer Van Wijk. Een 7-jarig jongetje volgde denzelfden weg. De heer, Van Wijk en zijn vrouw, die juist door het geknetter van de vlammen waren gewekt, snelden op het geluid van den slag naar hun achterkamer, waar zij de beide slachtoffers vonden, hevig bloedend. De vrouw had, behalve zeer ernstige brandwon den, ook snijwonden aan het gezicht en aan de handen en voeten gekregen. Ook het jon getje was erg gewond. Hij had brandwonden over het geheele lichaam en bloedde hevig. Met zachte hand werd het eerste noodver band bij beide zwaar gewonden gelegd. Zij werden onmiddellijk naar het Binnengast huis vervoerd. De heer van Wijk, die nog zeer onder den indruk was, verklaarde later: .,Het was een vreeselijk gezicht, die twee menschen hier zwaar eewond en bloedend te zien liggen. De kleeren van de vrouw smeulden nog. Wij hebben onmiddellijk gedaan wat we konden, maar ik geloof dat ze er slecht aan toe zijn. Ze konden niets zeggen en kreunden alleen maar." De brandweer had aan de achterzijde, dus op de Zeedijk de Magirusladder uitgedraaid. Een brandwacht klom naar boven en wist op deze wijze den heer Eggermond van de tweede verdieping te redden. Ook hij had zware brandwonden opgeloopen. De 44-jarige Albert Postema kon eveneens in veiligheid worden gebracht, namelijk door den agent, die via het belendende perceel op het dak was ge klommen. Postema had zware brandwonden opgeloopen. Zijn armen warén zoodanig door de vlammen aangetast, dat de stukken vel er af vielen. Op de vraag van een brigadier van politie kreeg deze van Postema ten antwoord, dat hij een vrouw en vier kindleren had. Hij wist niet waar ze waren. Deze tragische tijding maakte een ontstel lenden indruk. Overal was immers het vuur, dat ook al was overgeslagen naar de winkel, gelegen aan de Zeedijk 88, dat aan de ach terzijde van het brandende perceel staat. Ook van dit huis, waarvan de twee verdiepingen als opslagplaats en pakruimte worden ge bruikt, stonden weldra de étalages in lichter laaie. Het gelijkstraatsche gedeelte bleef evenals dat van perceel Oudezijdsachter burgwal gespaard. Gelukkig woonden in het smalle Zeedijkperceel geen menschen. In het huis is de heerenkleedingwinkel van den heer D. gevestigd. De beide étages en ook de zolder zijn geheel uitgebrand. Het was duide lijk, dat er geen sprake was dat uit het bran dende perceel een mensch gered had kunnen worden. Spoedig na het uitbreken van den brand werd het alarm „zware brand" gegeven. De brandweer rukte dan ook met groot materiaal uit. Met twaalf stralen begon zij het vuur te bestrijden, groote watermassa's werden in de vuurgloed gespoten. Redding zou echter voor zeven personen niet meer mogelijk zijn. Zij zouden op de derde en vierde étage een vreeselijken dood sterven. Drie volwassen personen en vier kinderen zijn te midden van de laaiende vlammen en de zware opstijgende rookwolken in doodsangst de trappen opgerend, niet wetend waar in het oude huis, met zijn trapjes en trappen, tus- schenzolders en gangen een uitweg zou zijn te vinden. Beneden gierden de vlammen, de trap was onbegaanbaar en de bewoners trachtten via de vliering het dak te bereiken. De vliering zou hun laatste toevluchtsoord zijn en ook daar zou het vuur hen spoedig hebben bereikt. Tegen vier uur, toen het blusschingswerk zoo ver was gevorderd, dat de brandweer het huos kon binnengaan, deed zij een vreeselijke ontdekking. Er liepen reeds geruchten, dat er nog menschen in het perceel zouden zijn ge west. Men had kreten gehoord en schimmen voor de ramen gezien, die in doodsangst om hulp gebaarden. Menschen, waarvan zelfs de naaste buren geen inlichtingen konden geven en waarvan niemand nog de namen weet. Tegen vier uur dan betrad de brand weer het huis en daar op de beide bovenste verdiepingen kwamen de brandwachts tot de ontdekking, dat zich zes lijken in het huis bevonden. Pas later is het zevende lijk gevonden. Het waren de lichamen van drie vol wassenen en vier kinderen. Onher kenbaar, voor het overgroote deel ver brand. Vlug verspeldde de vreeselijke gebeurtenis zich door de schare wachtenden die in adem- looze stilte het resultaat van het onderzoek afwachtten. De ontsteltenis in de buur bij het vernemen van de bevestiging van de geruch ten, was groot. Een oogenblik heersohte een doffe stilte onder het publiek, de honderden buurtgenooten, die twee uur lang den zwaren strijd tegen het vuur hadden gadegeslagen Doch behalve deze zes slachtoffers ontdekte het personeel van den Gemeentelijken Ge neeskundigen Dienst en de brandweer onge veer ee nhalf uur later, tegen half vijf. nog een zevende slachtoffer, eveneens onherken baar verkoold. Na het tragisch oogenblik van het vinden der lijken brak een der ellendigste momenten aan, de lichamen moesten worden vervoerd. Brancards werden aangevoerd en met lange lijnen door de brandweer naar boven gehe- schen. Het duurde eenige oogenblikken. dan viel buiten een stilte over de wachtende me nigte. Het eerste lijk werd voorzichtig op de brancard neergelaten. Om vijf uur waren de lijken van vier kinderen, twee meisjes en twee jongens, en dat van een vrouw langs de lijnen naar beneden gelaten. De lichamen zullen in het Binnengasthuis worden opgebaard. De eerste etage van het perceel werd be woond door een bekend type van den Ouder zij dsachterburg wal, Sax van der Weyden, in de wandeling Zwarte Fons genaamd. Op de tweede étage woonde de familie Eggermond. Het is niet bekend of er kinderen waren. Op dederde étage woonde Postema met vrouw en kinderen. Oe namen van de slachtoffers wa rn in den morgen nog niet bekend. Bij den brand waren aanwezig de burge meester, dr. W. de Vlugt,, wethouder Jac. Rus tige en de hoofdcommissaris van politie, de heer H. J. Versteeg. Er zal een uitvoerig onderzoek worden in gesteld naar de oorzaak van den brand en naar de gebeurtenissen, die er zich voor het uit breken van den brand hebben afgespeeld. C. A. SWAALF TEL. 23165 SANTPOORT Hagelingerweg 173 A (Adv. Ingez. Med.) BURGERLIJKE STAND. VELSEN. Bevallen: A. Mes-Stuij, z., Bloemstraat 25, IJmuiden. J. J. Rustemeijer-Schonagen, d., Duinvlietstraat 66, Velsen (N.) S. E. Koester-Boo gaard, z., Kennemerlaan 103, IJmuiden. r— J. C. Oudendijk-Timmer, z„ Waterlandweg 10, Velsen. G. Boevink- Bax, z., Kralenbergstraat 3, Velsen (N.) W. J. Don-van Es, z., Kennemerlaan la rd., IJmuiden. E. van Beek-Jongschaap, d., Biezenweg 29, Santpoort. Overleden: B. Vrenegoor, 64 j. wedn. van M. Bartel, Wijk aan Zee en Duin. P. G. de Vries. 59 j., wed. van G. A. van den Broek, Duin- en Kruidb.weg 6, Velsen. M. G. Koppelman, 31 j„ echtgen. van W. de Custer, Lumeijstraat 40, IJmuiden. M. Joosten, 68 j., echtgen. van D. Smit, Kerkweg 11, Sant poort. E. H. Anthonij, 88 j., wed. van G. Scholts, Koningsweg 230, Velsen (N.) J. Klaver, 62 j., echtgen. van L. Kaan, Zuider- kanaalweg 6, Velsen. Ondertrouwden: W. Veldman en A. van Hulst, Tuindersstraat 112, IJmuiden. E. P. Ebben en E. M. de Groot, J. P. Coenstraat 59, IJmuiden. J. van Beelen en E. Jonge- jan, Vleetstraat 15, IJmuiden. M. de Boer en E. J. Dekker. Drieh. Kerkweg 105 rd., Velsen. H. J. Boon en P. Stam, Napierdw. straat 12, IJmuiden. C. Mantje en M. Korf P. Heinstraat 87, IJmuiden. W. Ehl'hardt en P. H. van Kempen, Kampen, Veerweg 24. Gehuwden: J. Koese en N. Hopman, Haar lemmermeer. W. van Gelder en C. W. Jan sen, Stephensonstraat 63, IJmuiden. J. H. Geuer en J. H. Beukman, Haarlem, de Ruij- terweg 21. AGENDA TE HAARLEM. Heden: ZATERDAG 8 FEBRUARI Stadsschouwburg, Wilsonsplein: „Meneer Topaze" door het Ned. Indisch Tooneel. 8.15 u. Luxor Sound Theater: Greta Garbo als „Anna Karenina". 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „De zanger van Broad way", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „De Roode Pimpernel". Op het tooneel: „Raimond et Fils", Sketch acro batie. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Mazurka" geprolon geerd. Op het tooneel: „Rettichini Trio", dans- fantasieën. 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZONDAG 9 FEBRUARI Stadsschouwburg, Wilsonsplein: „Meisjes lyceum" door het Centraal Tooneel. 8.15 uur. Gemeentelijke Concertzaal: Concert H. O. V. 2 uur. Rembrandt Theater: „Door de watei*wouden van Tropisch Amerika 11.30 uur. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds. MAANDAG 10 FEBRUARI Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Indisch Ballet Menaka. 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6