UIT HET BUITENLAND Vóór het vertrek naar Dessie THIJS IJS EN DE DIKKE HERTOG BRIEVEN If A" \XDAG 10 FEBRUARI 1936 De onlusten in Syrië duren voort. Vele slachtoffers bij de botsingen te Hama en Homs. Staat van beleg In ver scheidene plaatsen. Universiteiten gesloten. Frankrijk. Toestand in Syrië van ernstigen aard. tv aleemeene staking welke morgen reeds j v weken duurt, is thans m geheel Syxie <*rie ne dool- de inheemsche bevolking 611 de El€CtflClWiit,ömcscvuooiic<.t>ta»j vw, cu3, hebben hun bedrijven bijna geheel moe' ten'stopzetten. De Syrische Universiteit en de Hoogeschool te Damascus zijn door ae autoriteiten ge sloten. Het aantal dooden by de stakingsonlusten te Hama en Homs is tijdens het week-einde gestegen tot 10. Tot de 35 te Hama gewonde militairen behoort een Fransch officier. De bijzondere correspondent van de „Petit Parisien" meldt uit Syrië, dat de toestand in het beloop der beide laatste dagen opnieuw aanzienlijk slechter is geworden. Te Damas cus. Homs en Hama hebben de studenten opnieuw incidenten veroorzaakt. Te Hama heeft de politie bij de teraarde bestelling der zeven slachtoffers van de vuurwapens moeten gebruik maken. Aan de zijde van de politie betreurt men drie dooden en tal van gewonden. Ook te Damascus is volgens de „Petit Parisien" de opwinding groot. Zaterdagmiddag is de politie door een groen betoogers met steenen bekogeld. De Hooge Commissaris heeft Bahig Bey Rateb tot gouverneur van Damascus be noemd. Door de benoeming hoopt hij te be reiken. dat de opwinding zou luwen en de staking der inheemsche kooplieden zal op houden. De commissie van het Nationale Front is Zaterdag bijeen gekomen in de woning van haar leider Said Bacri. De Commissie heeft zich verklaard voor de voortzetting der be toogingen. In verschillende plaatsen heerscht nog steeds de staat van beleg. De politierechtban ken hebben in de afgeloopen dagen weer tal- looze veroordeelingen uitgesproken Engeland. In Mei 1937 kroning van Edward VIII De kroning van koning Eduard vm en de Rijksconferentie zullen in 1937 plaats vinden. Reuter verneemt dat waarschijnlijk in Mei a.s. de datum voor de kroning zal worden vastgesteld en dat de conferentie onmiddellijk hieraan voorafgaand zal worden gehouden, zulks in overleg met alle Dominions. Men verwacht dat de koning na de kroning bezoeken zal brengen aan Edingburgh, Belfast, Carr.avon en later, misschien in October, aan Inöië, waar hij te Delhi tot keizer van Indië zal worden gekroond. Amerika. Oud-vicepresident Curtis overleden. Charles Curtis, vice-president van de Ver- eenigde Staten van 1929 tot 1933, onder Coo- lidge, is aan hartverlamming overleden. Curtis was de eerste vice-president die van moederszijde Indiaansch bloed in de aderen had. Geen verlenging der neutraliteitswet? Volgens professor Pittman, den voorzitter var. de Senaatscommissie voor buitenlandsche aar.gelegeheden, zal deze commissie Woens dag bijeenkomen ter bestudeering van een eventueele verlenging van de neutraliteits wet, welke den 29sten Februari afloopt voor den tijd van een jaar. Men meent te weten, dat de regeering definitief zou hebben be sloten de nieuwe neutraliteitswet in te trek ken, om het mogelijk te maken, dat het Con gres den lsten Mei op reces gaat en om bij het naderen van de campagne voor de presi dentsverkiezing heftige dabatten te vermij den. (Reuter) DuïtscMand. „Bescherming van het Duitsche bloed." De staatscourant bevat een verordening van het ministerie van Binnenlandsche Zaken, waarbij een commissie is ingesteld voor het verleenen van toestemming in huwelijkszaken. Deze commissie draagt den naam van „com missie tot bescherming' van het Duitsche bloed" en moet alle verzoeken tot het sluiten van een huwelijk onderzoeken van Duitsche onderdanen, die twee Joodsche grootouders hebben en die in het huwelijk willen treden met Duitsche onderdanen, van wie geen of slechts een der grootouders van Joodsche af komst is. De strijd in Abessynië. Dessie opnieuw gebombar deerd. Paleis van den Negus was het mikpunt. De stad Dessie is Zondag opnieuw geteisterd door een hevig bombarde ment van Italiaansche vliegtuigen. Het bombardement schijnt van groote he vigheid geweest te zijn. Verscheidene groote bommen kwamen midden in de stad en tal rijke projectielen vielen op de omliggende dorpen. De bosschen in den omtrek zijn in brand geraakt door de brandbommen. Het voornaamste doelwit van de Italiaansche vliegtuigen was het in het centrum der stad gelegen paleis van den Negus Het is op dit uur rog met mogelijk bijzonderheden te verstrek ken over het aantal gewonden en den omvang der schade. Wel kan gezegd worden, dat zich onder de slachtoffers geen vreemdelingen bevinden. De Negus legde een groote koel bloedigheid aan den dag. Hij weigerde zich op een schuilplaats in veiligheid te brengen en stond erop. zelf een stuk lucht-afweergeschut te hanteeren, waarvan verscheidene in wer king werden gesteld, zoodra de toestellen bo ven de stad verschenen. LondenKaapstad in record tijd. Mevrouw Mollison's prestatie verbeterd. De Engelsche vlieger Tommy Rose is heden om 18 uur Greenwich tijd alhier geland. Rose heeft het record Londen Kaapstad van mevrouw Mollison met 13 uur 18 minuten verbeterd. Een tijdlang heeft men zich ongerust ge maakt over den vlieger. Hij kwam met ver scheidene uren vertraging te Salisbury in Rhodesia aan. Hij vertrok vervolgens terstond naar Kim- berley, na uiteengezet te hebben, dat hij door de weersgesteldheid genoodzaakt was ge worden een landing te verrichten ongeveer honderd KM. ten noorden van Salisbury, welke goed verliep. De Londensche abattoirstaking geëindigd. Werk wordt hedenavond hervat. In de Zondagmorgen gehouden verga dering van vertegenwoordigers der sta kers en de transportbond is besloten heden Maandagavond het werk in de abattoirs van Smithfield te hervatten Het Uitvoerende Comité der Vakvereeni- gingen zal heden de voorwaarden voor werk hervatting met de werklieden bespreken. Het verzoenings-comité heeft Vrijdag de uitein delijke beslissingen omtrent de salarissen aangenomen. Felle brand in het „Engelsche Hollywood". Studio's van het „British Dominion" verwoest, Reuter meldt -uit Londen 9 F-ebr.: Te Elstree, het „Engelsche Holly wood" heeft een brand aanzienlijke schade veroorzaakt. Bijna alle stu dio's van een Engelsche maatschap pij, verspreid over een oppervlakte van meer dan vijf hectaren zijn door het vuur vernield. Hoewel het vuur met razende snel heid om zich heen greep, zijn er geen slachtoffers te betreuren. Door dezen brand zullen 2000 em ployés en werklieden zonder werk komen. Aan de Courant ontleenen wij nog over dezen brand: Dank zij het krachtig optreden van de brandweerlieden en een groot aantal vrij willigers, slaagde men er in het grootste ge deelte van de installatie der British Inter national Pictures te redden, doch de inrich ting van de studio's der British Dominion werd geheel vernield. De geheele klankuit rusting is vernietigd. Alleen het verlies aan lamoen bedraagt naar schatting ruim 80.000 pond. De garderobe, welke was onderge bracht in 87 kisten en on~!agplaatsen. is ver loren gegaan. Twee ateliers, bestemd voor de synchronisatie, en twee tooneelen van de British International Pictures, die in hetzelfde blok ziin ondergebracht, zijn uit gebrand. De centrale afdeeling voor het op nemen van films en 36 kleedkamers en bu reaux met inhoud ziin in vlammen opge gaan. Hoewel men bij de British International Pictures in staat zal zijn morgen het werk in de niet beschadigde studio's te hervatten, zullen in totaal toch ongeveer 2000 employés, technici en spelers tijdelijk zonder werk ko men. De employés hebben met gevaar voor eigen leven getracht films en kostbare apparaten te redden en inderdaad mochten zij het ge noegen smaken een aantal negatieven in veiligheid te brengen van fil-ms, die of wel juist voltooid of nog in bewerking waren. GANDHI'S ZOON WIL CHRISTEN- WORDEN. Hiralal Gandhi, de zoon van den Mahatma. voornemens zich tot het Christendom te bekeeren. Hij heeft aan de pers 'n brief ver strekt waarin hij de meeningsverschillen met zijn vader uiteenzet. In een personderhoud verklaarde hij met. zijn bekeering nog even te wachten, teneinde de gevoelens der Hindoes niet te kwetsen. (Reuter). EEN ZOON VAN DE VALERA VERONGELUKT Brian De Valera, een zoon van den eersten minister van den Ierschen Vrijstaat, is Zon dag te Dublin gedood bij een ongeluk met een ACCOORD OP DE PARIJSCHE SCHEEPVAARTCONFERENTIE. De vertegenwoordigers der groote trans- Atlantische scheepvaartmaatschappijen heb ben Zaterdag te Parijs de besprekingen voort gezet, speciaal wat betreft het vraagstuk der classificatie van de paketbooten volgens de passagierstarieven. Er kwam een overeen komst tot stand, volgens welke alle paket booten zullen worden geclassificeerd als ka juitschepen, verdeeld in 19 klassen. De Queen Mary en de Normandie komen in de eerste klasse. De booten van de United States Lines komen in de middenklassen. Men meent te weten dat de passagetarieven worden verhoogd De Cunard White Star Line zal haar be sluit, om uit de Noord-Atlantische scheepvaart conferentie te treden intrekken. (Reuter) van de Nederlandsche Roode Kruis Ambulance in Ethiopië. De abnormale regens veroorzaakten oponthoud. Dr. Brüning in Amerika. De vroegere Duitsche rijkskanselier dr. Brü ning is onder een aangenomen naam naar de Vereenigde Staten gekomen. Hij verklaarde bij zijn aankomst te Boston, dat hij, ofschoon hij nog steeds tegen de Hitlerregeering gekant is, overtuigd is, dat Duitschland den vrede wenscht. Het Duitsche volk en het Duitsche leger zijn vredelievend van natuur en wen- schen geen oorlog. Ik hoop, zoo zeide Brüning, dat er geen oor log zal uitbreken. In het eerste interview, dat de voormalige Duitsche rijkskanselier na zijn aankomst te Boston heeft verstrekt, vertelde hij spijtig van de groote gelegenheid, drie jaren geleden, toen eenige van de meest dringende vraag stukken van Europa zouden kunnen zijn op gelost. Toen echter de besprekingen over ontwape ning besloten werden met de overneming van de macht door Adolf Hitler, was deze gelegen heid voorbij. Indien zoo'n gelegenheid ooit terugkomt, zal het in ieder geval nog jaren duren. Dr. Brüning zeide, dat hij liever niet over het tegenwoordige regime in Duitschland wilde spreken, daar hij reeds jaren uit Duitschland is en dus zijn meening nauwelijks van waarde kon zijn. Brüning zeide tegenstander van het Nazi regime te blijven zoolang de beginselen van rechtvaardigheid en gelijkheid worden veron achtzaamd en de gewetensvrijheid in gevaar is. In zijn lezingen zal dr. Brüning zijn toehoor ders waarschuwen tegen politici, die hun ge zichtsveld beperken tot de stemmingen en denkbeelden in hun eigen land, daarbij ver getend. dat slechts internationale oplossingen alleen in staat zijn te verhinderen, dat de vloed van deze verderfelijke politieke stemmin gen van het eene land naar het andere land ft ver ga at. Groote medewerking van Abessynische zijde. Jhr. J. N. van der Does, chirurg hij de Nederlandsche Roode Kruisexpeditie in Ethiopië, vervolgt voor ons blad zijn in teressante beschouwingen over de erva ringen van de Ambulance. De schrijver geeft een indruk van de voorbereidingen, die getroffen moesten worden, voordat de Ambulance uit Addis Abeba naar Dessie kon vertrekken. ADDIS ABEBA, 13 Januari. Eindelijk zal dan het oogenblik aanbreken, dat de Nederlandsche Ambulance uit Addis- Abeba zal kunnen vertrekken, en wij het doel van onzen tocht weder nader zullen kunnen komen. Het hospitaal davert van de onbegrijpelijke kreten der „nagadi's (muil dierdrijvers), die voortdurend ruzie schijnen te hebben over eindjes touw en andere be langrijke zaken. Want reeds heden wordt alles zoo gebonden, dat morgen de kisten en pakken kant en klaar op de muildieren kun nen worden gelegd. De rijdieren zijn be proefd en loopen thans rustig om het hos pitaal te grazen. De lastdieren komen mor gen bij zonsopgang, 250 stuks in totaal. De rest van de bagage zal over eenige dagen met de twee vrachtwagens vertrekken, w.o. enkele zwaardere stukken als bijvoorbeeld de sterilisatoren, welke wel per muildier ver voerd kunnen worden, imaar toch steeds veel bezwaren zullen blijven geven. De karavaantocht tot Dessie zal een dag of twaalf duren, terwijl de vrachtauto's de zen afstand, langs een anderen weg, in on geveer 4 dagen hopen af te leggen, indien de weg tenminste niet al te zeer door de laatste regendagen heeft geleden. Eenige da gen geleden was van een tocht per auto geen sprake en zeker niet van een grooten vrachtwagen, al ware deze ook slechts ge deeltelijk beladen. Tot onze groote vreugde evenwel is het weer weder normaal gewor den en de tropische zon droogt de onge hoorde moddermassa's, welke de wegen be dekten in enkele dagen weer op. Na overal inlichtingen genomen te hebben is nu dus besloten ook te trachten met de camions naar Dessie te komen; ofschoon de toestand van den weg op het oogenblik nog abomina bel is. verwacht men, dat deze over eenige dagen in berijdbaren staat zal zijn. Berich ten over ernstig blijvende beschadigingen zijn niet binnen gekomen en tegen het einde van de week zullen dr. Winckel en ir. de Vries (welke eerst de karavaan een eind- weegs zal vergezellen tot alles „goed mar cheert") den tocht met camions aanvangen, vergezeld van dr. Colaco Belmonte, die ge lukkig thans bijna geheel hersteld is van het hem aan boord overkomen ongevalletje met zijn enkel Het vertrek uit de hoofdstad vertraagd. Het verblijf in Addis-Abeba is wel veel langer geworden, dan wij ons hadden voor gesteld. Wij hadden gerekend op een dag of tien, maar verschillende omstandigheden hebben ons gedwongen ons verblijf te rek ken. De Kerstdagen en de jaarswisseling, welke men hier moet verdubbelen, daar de Koptische en de West-Europeesche kalender niet „gelijk loopen" brachten het eerste op onthoud. Belangrijker evenwel was het feit, dat wel het personeel zeer snel vervoerd was van Djibouti af. maar dat het meer dan een week duurde voor alle bagage in ons bezit was. Toen rees de vraag over het vervoer naar Dessie. Het bleek zelfs bij de best denk bare weersomstandigheden onmogelijk de twee vrachtwagens van 5 ton elk geheel te vullen. Vervoer in étappes zou te veel tijd vergen, nl. meer dan 6 weken. Het Interna tionale Comité zou toen t-usschenkomst ver leenen en aan de Eneelsohe Ambulance ver zoeken, na haar plaats van bestemming be reikt te hebben, ons eenige camions te lee- nem Daar deze evenwel eerst door verschil lende omstandigheden, later door de onver wacht ingetreden regenweek in Dessie ge blokkeerd zaten, heeft de leider onzer am bulance er tenslotte de voorkeur aan gegeven den wel langzamen maar zekeren weg te be wandelen en 't grootste deel der ambulance per muildierkaravaan zoo spoedig mogelijk te doen vertrekken. Tot onze groote ergernis evenwel moesten wij ook dit vertrek eenige dagen uitstellen, daar de aanvankelijke mot regen in een waren zondvloed veranderde en wij onze verbandmiddelen niet aan bederf mochten blootstellen. Een dergelijke regen- week in dezen tijd van het jaar schijnt een groote uitzondering te zijn, maar dit was voor ons een schrale troost; gelukkig echter is dit leed thans geleden en schijnt de zon weer in vlekkeloos blauwen hemel en hebben wij ons gehaast onze tropenkleeding weer aan te schieten. De ambulance wordt in drieën gesplitst. In ledigheid zijn deze dagen overigens geens zins doorgebracht. In overleg met den Negus had dr. Junod met Mr. Sidney Brown (beide Zwitsers) aan onzen leider het voorstel ge daan onze ambulance, zoo haar uitrusting zulks toeliet, in drieën te splitsen. Onze uit rusting bleek inderdaad zoo volledig, dat met eenigen goeden wil zulks mogelijk was en tot groote voldoening van een ieder werd op dit voorstel ingegaan. Daar bij het inpakken der kisten met deze splitsing geen rekening was gehouden had dit evenwel ten gevolge, dat zoowel het instrumentarium, de verband middelen en de medicijnen, als een deel der keukeninventaris moest worden omgepakt, wat een werk van dagen was. Thans eerst beseffen wij met recht welk een werk er aan het Roode Kruis in den Haag- is verricht, alvorens al deze kisten ingepakt en geïnventariseerd zijn. Want inventaris lijsten zijn totaal onmisbaar, daar men an ders, wanneer men een bepaald artikel noodig heeft niet meer weet in welke kisten te zoeken De schrijfmachines hebben dan ook deze dagen niet veel rust gehad. Enkele zaken ontbraken om de uitrusting volledig te maken, n.l. een derde verband- sterilisator en een derde veldoperatietafel. Gelukkig kon het Ethiopische Roode Kruis, dat onder de energieke leiding van den Bla ten Géta Heroi ons steeds daadwerkelijke hulp verschafte, waar dit in haar vermogen lag, ons deze onmiddellijk uit haar magazijn be schikbaar stellen. Ook Ato Akalla Work, de broeder van den minister van Binnenlandsche Zaken, was voor ons van groote waarde, daar hij het ook hier zeer uitgebreide burocrati- sche mechanisme op ongekende snelle wijze wist te doen werken, voor het verkrijgen van binnenlandsche reispassen voor onze „boy's", verplegers, tolken en koks om van onze rij bewijzen niet te spreken. Wij stellen er name lijk prijs op ook al deze zaken precies vol gens de door de regeering vastgesteld regels in orde te hebben. Te veel van het goede. Ik kan u dan ook niet anders berichten, dan dat wij overal, waar wij ook komen, met de meest mogeiijke voorkomendheid worden behandeld. Deze voorkomendheid gaat wel eens wat al te ver en de verordening van den kroonprins, die bij afwezigheid van den Negus hier het bewind voert, dat alle politie agenten en militairen ons moeten salueeren, brengt ons tot wanhoop, want reeds eerder berichtte ik u. dat er geen stad in de wereld kan zijn, waar dit soort stervelingen zoo tal rijk is. Zelfs hebben wij den indruk, dat wij bij t doen van inkoopen (tot bij Grieken en Arme niërs toe) iets minder „genomen" worden, dan dit in Oostersche landen gebruikelijk is. Ook de op de wonderlijkste plaatsen onder een soort van paddestoel opgestelde verkeers agenten salueeren vriendelijk, wanneer wij met ons camion ons (gelijk overigens ieder ander) van hun volslagen onbegrijpelijk ge fluit en gezwaai niets aantrekken. Vanmorgen ging de ijver van één hunner zoo ver, dat hij, toen ik stopte, omdat een stoet kameelen op een kruispunt den weg versperde, van onder zijn paddestoel vandaan schoot, op onbegrij pelijk snelle wijze ergens een ontzaggelijk mes vandaan tooverde en met een groote zwaai een touw doorsneed, waarmede de kop van een. kameel aan de staart van zijn voorganger pleegt vastgebonden te zijn om mij onmiddel lijk een doorgang te verschaffen. Een auto van het Kaimash Kal (Roode Kruis) mocht niet wachten op een karavaan; buiben Addis Abeba zal dit echter wel anders zijn. Het verschil tusschen stad en land is hier natuurlijk enorm veel grooter dan in Europa, en de uiterst primitieve bewoners van het- platte land hebben natuurlijk geen flauw idee, wat die „ferengi" eigenlijk komen doen, en het escorte van Sabanja's, dat hedenmiddag ook is verschenen om ons naar Dessie te begelei den, geeft te denken. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Buiten ziet het er nog altijd even miezerig uit, maar Thijs gunt zich niet veel gelegenheid om daarop te letten. In een oogwenk is hij het rijtuig binnengestapt. „Vlug naar Bekaggelstein,'» beveelt hij. „Denk er aan, dat we morgen vroeg bij den hertog voor de deur moeten staan!" En zoo neemt het nieuwe avontuur van Thijs een aanvang. Dokter Allisweet blijft in Thijsje's huis achter. Hij voelt zich niet erg op zijn gemak, al komt hij in bed langzamerhand weer wat op zijn verhaal. De lakei houdt trouw bij den zieke de wacht en zal den dokter zeker goed verzorgen. Abessyniers als verplegers Inmiddels zijn behalve de persoonlijke be diendes, (boy, een tweetal tolken en eenige koks), ook een tiental verplegers in dienst ge nomen. Dit woord verpleger moet men natuur- lk naar 's lands aard opvatten en gedurende deze dagen van ons verblijf alhier trachten wij de knapen tenminste iets te leeren, vooral op het gebied van zindelijkheid, want hier loopen onze begrippen nogal uiteen. Toch zijn wij zeer blij de zaak op dezen voet te kunnen In richten en trachten, ondanks medisch nood zakelijke maatregelen, voor de patiënten een, zooveel mogelijk Abessynisch milieu te schep pen, want evenals een zieke Europeaan zich dood-ongelukkig gevoelt in een Oostersche om geving, moet het omgekeerde voor een Ooster ling het geval zijn. Ook met dieet-voorschrif- ten en dergelijke zaken moet het geven en ne men worden, want evenals wij de Abessynische lekkernijen als tesh (honingwijn) en nog warm rauw rundervleesch iets minder smakelijk vinden, evenzeer versmaden onze boys onze gerechten (en gelukkig ook onze sigaretten). Als één der laatste daden voor ons vertrek hebben wij heden al ons papieren geld in zil veren Maria Theresia Thalers omgezet, zil veren schijven grooter dan onze rijksdaalders en welke een waarde hebben van 50 Holland- sc'ne centen. Langs den karavaanweg naar Dessie neemt men deze gelukkig in betaling aan en behoeft men niet gelijk in de afgele gen deelen van dit land zout als betaalmid del mede te nemen. Onze administrateur sloeg ons gedwone stervelingen,die ieder slechts een bescheiden binnenzakje In onze koffer met ons voeren, natuurlijk met stukken. Onze groote angst is. dat de bodem uit zijn koffer zal vallen, want een middeleeuwsche geldkist hebben wij vergeten mede te nemen. Ethiopië's primitief bankwezen. Een bezoek aan de bank, waar wij heden niet een der vrachtauto's geld gingen halen, is zeer de moeite waard. Op de stoep wacht een heel regiment koerachi's (dragers) onder aanvoering van 'n soort ouden bïtardigen sla venhaler, gewapend met de hier traditioneele zweep van nijlpaardenhuid (deze doet geen dienst, maar is meer 'n teeken van zijn waar digheid). Komt iemand met zijn auto of muildieren voorrijden om gold naar de Bank te brengen dan schieten de dragers (koe rachi's) toe en met Oostersch misbaar worden de linnenzakken naar binnengedragen en in hokjes, gelijk bij ons in het postkantoor, of eenvoudig in een hoek op den grond uitge stort op een grooten hoop en vervolgens op nieuw geteld en in hiervoor bestemde bakken opgestapeld. De kassier telt dan weer opnieuw na. U begrijpt welk een tijd dit kost en hoe onaangenaam het is, wanneer iemand, die een paar honderd thaler komt brengen, u aan het loket voor is. Gelukkig mogen wij dadelijk naar hoogere regionen doordringen, waar wij allerhoffelijkst en snel geholpen worden. De gebombardeerde Zweedsche ambulance Na de ramp met de Zweedsche ambulance is de sympathie voor het Roode Kruis hier na tuurlijk toegenomen. Wat men hier van dit bombardement zegt, behoef ik u natuurlijk niet te schrijven. De toestand van dr. Hylan- der is gelukkig zeer bevredigend. De granaat scherf, welke in de zijde indrong, heeft geluk kig slechts voorbijgaande verschijnselen ge geven, en zal dezer dagen door dr. Hanner, de Zweedsche arts van het door den Negus gestichte en gefinancierde ziekenhuis, waar heen dr. Hylander per vliegtuig vervoerd is, langs operatieven weg verwijderd worden. Bij een oezoek aan dr. Hylander bevestigde hij mij, wat ik u in mijn vorigen brief over dit bombardement schreef. Het officieele rap port van het Internationale.Comité over deze ramp zal thans wel niet lang meer op zich laten wachten. Hopelijk zal het herstel van dr. Hylander een vlot verloop hebben. Dat dr. Lundström tijdens het vervoer overleden is, is voor hem zelve een geluk. In volle rust is hij heengegaan, na eenige woorden van af scheid te hebben geschreven; spreken was hem door den aard zijner verwonding, onmo gelijk. Zijn lijden is gelukkig kort geweest. De rest der Ambulance zet thans haar arbeid voort. 1. N. VAN DER DOES,

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 7