De Óipitftiscke Wudetstietett. ZATERDAG ZONDAG KON. NED. VOETBALBOND OVERZICHT. DE UITSLAGEN. Wie worden kampioen? DE RANGLIJSTJES. DERDE KLASSE Het IJshockey-tournooi. LETLAND—POLEN (2—9). GARMÏSCH-PARTENKIROHEN, 8 Februari. (Bijz. dienst A.N.P.) Zaterdagochtend negen uur is het Olympisch ijshockey-tournooi voortgezet met de ontmoeting Letland- Polen voor de eerste ronde van groep A. Na een kort overwicht van Letland, kwa men de Polen in de meerderheid, doch de verdediging van Letland was zeer goed. zoo dat Polen slechts eenmaal een doelpunt kon scoren door Kowalski. (01). In het tweede kwartier kon Letland de Pocïsche aanvallen minder goed weerstaan; ■het gevolg was. dat het Letlandsche doel viermaal werd doorboord. De doelpunten waren van Kowalski. Wolkowski, Spunicki en Wolikowski. (041. In het laatste kwartier ontwikkelde zich een zeer vlug spel. De Polen scoorden op nieuw vier doelpunten. Letland slaagde er in, twee tegenpunten te maken. Het eindresultaat was dus 9—2 (1—0, 40, 42) voor Polen. CANADA—OOSTENRIJK (5—2). Het eerste speelkwartier verkregen de Ca- nadeezen een 40 voorsprong door Thom son. Farguharson, Murray en Farmer horn. (4—0). In het volgende kwartier slaagde de Oos tenrijkers er in de Canadeezen tot verdedi ging te dwingen. Na een opwindenden strijd eindigde dit gedeelte met 21 voor Oosten rijk). De doelpunten maakten Sinclair (Ca nada) en Csoengei (Oostenrijk) (tweemaal). (1—2). Het laatste speelkwartier verliep zonder doelpunten, zoodat de Canadeezen met 52 wonnen. ENGELAND—JAPAN. (3—0). Er ontwikkelde zich in het eerste speel kwartier een vrij open spel, waarbij de Ja panners goede aanvallen uitvoerden. De eer ste doelpunten werden voor Engeland ge scoord door Brenchley en Archer. (20). Het tweede speelkwartier ging zonder doelpunten voorbij. Ook in het laatste speelkwartier viel er bij de Japanners goed spel te bewonderen. Zij spanden zich buitengewoon in om den ach terstand in te halen. Bij de Engelschen was wederom de keeper Foster de beste man van het team. Aan hem is het in de eerste plaats toe te schrijven, dat de Japanners geen doel punten hébben gemaakt. Tegen het einde deed Engeland nog een •verrassenden aanval, die een derde doelpunt opleverde, dat gescoord werd door Borland. Einde 3—0 voor Engeland (2—0, 0—0, 1—0) Tsjecho-SlowakijeHongarije (30) Deze ontmoeting eindigde in een 3—0 (1—0. 30, 10) overwinning voor de Tsjechen. In het eerste kwartier was het Kucera, die aan de Tsjechische ploeg de leiding bezorgde De Hongaren spanden zich tevergeefs in om gelijk te maken. De Tsjechen kregen vele keeren gelegenheid tot doelpunten, doch zij wisten die niet te benutten (10). In het tweede kwartier vergrootte het Tsjechische team zijn voorsprong door een goal van Jirodka. Het tempo was nu veel sneller dan in het eerste gedeelte. Het laatste doelpunt zou de Hongaarsche keeper, indien hij beter had opgelet, gemakkelijk hebben kunnen voorkomen. Hoewel de Hongaren snelle aanvallen deden konden zij niet tot eenig effect komen aangezien de sterke Tsje chische verdediging krachtig weerstand bood (1—0). (Malecek scoorde het derde en laatste doel punt voor de Tsjechen in het derde gedeelte. Er werd nu forsch gespeeld, doch de stand bleef verder onveranderd (10), FrankrijkBelgië (42) De Franschen verkregen in het eerste kwar tier een voorsprong van 10 door een doel punt van Hassler. De strijd was spannend. Met België in den aanval eindigde het eerste deel (10). In het tweede kwartier lieten de Belgen een mooie kans om te scoren voorbijgaan, toen de Fransche keeper wat onzeker deed. Doch in de achtste minuut is het succes aan hun zijde, als Pootmans inschiet. In dit ge deelte ging de strijd verder gelijk op (01). De Franschen komen dan goedkoop aan een doelpunt toen de Belgische keeper op den grond lag, doch het doelpunt wordt door de scheidsrechters geannuleerd, zoodat het laat ste speldeel met blanken stand eindigde (0—0) De wedstrijd moest daarop worden ver lengd. De eerste verlenging van vijf minuten bracht geen verandering in den stand te weeg (00) In de tweede verlenging werd aan eiken kant een doelpunt gescoord, zoodat deze even min een beslissing bracht. Voor Frankrijk scoorde Couttet en voor België Van Rey- schoot. Bij de Belgen traden verschijnselen van vermoeidheid op en toen was het met hen gedaan. Het Fransche team verzamelde alle krachten en slaagde er in, in de derde ver lenging door Hassler en Delesalle twee doel punten te maken. Aldus aan Franrij-k een 42-overwinning bezorgend. Italië—Ver. Staten (2—1). Het eerste speelkwartier ging zonder doel punten voorbij, waarbij de Italianen met suc ces de aanvallen der Amerikanen hebben af geslagen, zoodat zij hun doel konden schoon houden. Ook in het tweede speelkwartier bleef de stand blanco. De strijd was buitengewoon op windend en er werd in een reusachtig snel tempo gespeeld. De Italianen maakten het den Amerikaanschenbacks niet gemakkelijk. In den aanval waren de Amerikanen iets in de meerderheid, doch, daartegenover stond de grootere snelheid van het Italiaansche team. In het laatste kwartier werd het tempo van beide ploegen nog opgevoerd. Tevens de den zich 'handtastelijkheden voor, waardoor in de vijfde minuut de Amerikaan Ross een minuut uit het veld werd gestuurd. De Ame rikaan Garrison werd in den aanval gezet; hij slaagde er na 10 minuten in zijn land de leiding te bezorgen. Daarna ging hij dadelijk weer naar de backlinie terug om deze te ver sterken. Veertig seconden voor het einde volgde een onhoudbaar schot van den Italiaan Zuccini, zoodat de stand weer in evenwicht was gebracht. In de laatste minuten was he; geheele Amerikaansche team in den aanval, doch de Italianen hielden stand. (11). Hier na werd de match tweemaal vijf minuten ver lengd. De eerste twee verlengingen brachten geen oplossing. De derde verlenging had ein delijk een resultaat.- Twee minuten voor het einde van den strijd viel de beslissing door een goal van den Italiaan Majocchi. DuitschlandZwitserland (20) Vanzelfsprekend bestond er voor deze ont moeting groote belangstelling. Er werd on middellijk zeer hard gevochten. De wed-erzijd- sche aanvallen hadden geen resultaat. Vooral ds Duitschers waren sterk in het offensief. Het eerste speelkwartier eindigde zonder dat er doelpunten werden gemaakt (00). Het tweede speelkwartier opende met een snellen aanval van de Duitschers. De Zwitser- sche verdediger Hoh, werd wegens een over treding van de spelregels het veld uitge stuurd. Ook de Zwitsers vielen sterk aan. De ploegen waren volkomen aan elkaar ge waagd. Tenslotte slaagde Rudi Ball er in aan Duitschland de leiding te bezorgen. Bij den iaatsten aanval van de Duitschers kreeg de Zwitsersche verdediger Schmidt den puck zoo ongelukkig in het gezicht- dat hij bewus teloos moest worden weggedragen. (10). De Zwitser Schmidt speelde in het laatste kwartier weer mee, echter met een groot ver band om zijn gezicht. De Duitschers vielen vinnig aan; na een schitterende throughpass slaagde Jaenicke erin, den Zwitsersehen kee per te passeeren. Even later werd gewisseld. Bij een aan val van de Zwitsers kreeg Schibukat den punk in het gezicht, doch hij speelde verder. Even later werd Rudi Ball bij een botsing gebles seerd; hij moest het veld verlaten. De Zwitsers drongen sterk op voor het Duit- sche doel, doch slaagden er niet in de aan vallen te voltooien. Er kwam geen verandering meer in den stand (1—0). De Duitschers wonnen met 20 (0—0, 10, 1—0). De samengestelde wedstrijd voor dames. Het officieele resultaat. Het officieele resultaat van den samenge- stelden wedstrijd (afdaling en slalom) van de dames luidt als volgt: 1. en Olympisch kampioene Christl. Cranz (Duitschland), afdaling 94,12 pnt.; slalom 100 pnt.; combinatie 97.06 pnt. 2. Ka the Grasegger (Duitschland) 97.88 pnt.; 92.63 pnt., 95.26 pnt. 3. Laila Schou Nilsen (Noorwegen) 100 pnt. 86.96 pnt.; 93.48 pnt. 4. Erna Steuri (Zwitserland) 95.01 pnt.; 89.71 pnt.; 92.36 pnt. 5. Hadi Pfeifer (Duitschland) 94.65 pnt.; 89.04 pnt.; 91.85 pnt. 6. Lisa Reseh (Duitschland) 98.70 pnt.; 78.77 pnt.; 88.74 pnt. 7. Johanne Dybwad (Noorwegen) 91.69 pnt.; 80.10 pnt.; 85.90 pnt. 8. Jeannette Kessler (Engeland) 83.31 pnt.; 84.63 pnt.; 83.97 pnt. 14. Freule Schimmelpenninck van der Oye (Nederland) 82.31 pnt.; 69.86 pnt. 76.09 pnt. De Duitsche skiloopster Christl Cranz, Olym pisch kampioene in den samengestelden wed strijd, die de eerste gouden medaille van de Winterspelen voor Duitschland heeft verwor ven, is 21 jaar oud. Zij heeft bij de F. I. S.- wedstrijden de overwinning behaald en even eens bij de Academische Wereldspelen. TELEGRAM VAN HITLER AAN CHRISTL CRANZ Rijkskanselier Hitier heeft de Olympische kampioene in den samengestelden wedstrijd, de Duitsche skiloopster Christl Cranz, een te legram van gelukwensch gezonden. SIGMUND RUUD LOOPT EEN HERSEN SCHUDDING OP De Noorsche skispringer Sigmund Ruud is Zaterdagmiddag bij de training op de groote Olympiaschans zoo ernstig gevallen, dat hij een hersenschudding heeft opgeloopen. Hij is naar het ziekenhuis vervoerd. De Bobwedstrijden. NEDERLAND TREKT ZICH TERUG VOOR DE VIER-PERSOONS BOBS. Naar wij vernemen is Zaterdag definitief het besluit genomen, dat Nederland in ver band met het ongeval van Donderdag jJ. niet in den vier-persoons bobwedstrijd zal uitko men. Wel echter zal een Nederlandsche bob aan den twee-persoons wedstrijd deelnemen. Het IJshockey-tournooi. GARMISCH PARTENKIRCHEN, 9 Febr. (Bijz. Dienst A.N.P.) Zondagochtend tien uur is het Olympisch ijshockeytournooi voortgezet met de match Tsjecho-SlowakijeFrankrijk (20) welke met 20 (00, 10, 10) door de Tsjechen is gewonnen. Het spel was buiten gewoon belangwekkend. Eerst waren de I Franschen verrassend goed op dreef. Jan Pe- ka, de Tsjechische keeper was echter niet te vermurwen, zoodat het eerste speelkwar tier met blanken stand eindigde. (00). In het tweede kwartier kwamen de Tsje chen goed opzetten: het was Kucera. die met een fraai schot zijn land de leiding bezorgde (1—0). Het tweede Tsjechische doelpunt werd in het laatste kwartier^ gescoord door Zdenek Jirotka. De Franschen. die zeer opdrongen en verscheidene goede kansen tot scoren kre gen, wisten deze niet te benutten. In den stand kwam verder geen verandering meer (1-0). OostenrijkLetland (71), Op de Riessersee stonden voor de eerste ronde van groep A Oostenrijk en Lethland tegenover eikaar, welke strijd gewonnen is door Oostenrijk met 71 (4O, 00, 31). Het begin van den strijd was eenigszins mat. De Oostenrijker Tatzer opende de score. Let-, land werd geheel in de verdediging gedrongen, waarna Demmer tweemaal achtereen weder om voor Oostenrijk doelpuntte. Tatzer bracht den stand op 40. Het tweede speelkwartier van de ontmoe ting bleef puntloos. In het laatste kwartier waren de Oosten rijkers weer goed op dreef. Csöngei maakte het vijfde doelpunt, waarna de Letten eenige malen achtereen snel doorbraken, doch resul taat had dit niet. Dan volgde een doelpunt voor de Letten door het toedoen van Blukis, waarmede hij de eer van hun land redden. Tenslotte ver grootte Oostenrijk den voorsprong met nog twee doelpunten van Csöngei en Demmer. (3—1). ZwitserlandItalië (10) Als laatste wedstrijd van de eerste ronde is Zondagavond voor groep B in het Ijsstadion de ontmoeting ZwitserlandItalië gespeeld. In het begin van den strijd hadden de Zwitsers een klein overwicht. De verdedigers waren uitstekend op dreef. Er werd in het al gemeen met zeer veel élan gespeeld, waarbij goed samenspel te zien werd gegeven. In den eersten speeltijd bleef het 0—0. In het tweede kwartier bleef het overwicht van de Zwitsers voortduren. Zij speelden aanmerkelijk beter samen dan de Italianen. In de vijfde minuut ontstaat er een gedrang voor het Italiaansche doel, de backs werken de schijf niet snel genoeg weg en K. Kessler kan van korten afstand Zwitserland de lei ding geven (10). Ook in het laatste kwartier waren de Zwit sers in de meerderheid, doch Italië slaagde er bij een ploselingen aanval in door Trovati te scoren. Het doelpunt werd echter door den scheidsrechter geannuleerd, zulks onder levendig protest van de toeschouwers, die het met deze beslissing niet eens waren. De Ita lianen namen de zaak nogal kalm op. Tot het einde toe spande het Italiaansche team zijn uiterste krachten in. Er kwam echter geen verandering meer in den stand (00). De stand van het tournooi. Het Olymp. ijshockeytournooi is thans zoover gevorderd, dat de acht ploegen voor de tus- schenronde vaststaan. In groep A worden de eerste twee plaatsen bezet door Canada en Oostenrijk; in groep B door Duitschland en Amerikain groep C door Tsjecho-Slowakije en Hongarije; in groep D door Engeland en Zweden. Deze acht landen zullen opnieuw in twee groepen worden ingedeeld voor de wedstrij den in de tusschenronde De slalom voor heeren. Franz Pfnür (Duitschland) winnaar. Zondagochtend elf uur is als tweede onder deel van den samengestelden wedstrijd de slalomloop voor heeren gehouden, waarbij 57 deelnemers aan den start verschenen. De snelste tijden werd gemaakt door den Duitschen ski-looper Franz Pfnür, n.l. 72.1 sec. in de eerste en 74.5 sec. in de tweede race, zoodat hij den slalom heeft gewonnen. De Noorsche skilooper Birger Ruud, die den afdalingswedstrijd won, had Zondag pech; hij viel in de eerste race en maakte hierdoor een tijd van 85.1 sec., hetgeen zijn plaats in het klassement naturlijk nadeelig beïnvloedde. De tweede plaats in den slalom werd even eens door een Duitscher bezet, n.l. Gustav Lantschner met tijden van 76.9 en 75.6 sec. Franz Pfnür Olympisch kampioen afdaling en Slalom. Volgens de voorloopige berekening luidt het resultaat van den samengestelden wedstrijd der heeren; 1. Franz Pfnür (Duitschland) met 99.25 pun ten; 2. Gustav Lantschner (Duitschland); 3. Emile Allais (Frankrijk); 4. Rudi Cranz (Duitschland); 5. Birger Ruud (Noorwegen); 6. Roman Woerndle (Duitschland)7. Gia- cinto Sertorelli (Italië); 8 Alf Konningen (Noorwegen) Hiermede heeft Duitschland dus de tweede Olympische overwinning behaald. Nieuw programma vastgesteld. Het Organisatie Comité heeft aan de jury van de bobwedstrijden volmacht gegeven het volgende nieuwe programma voor het Olym pisch bobtournooi vast te stellen: Dinsdag 11 Februari, 8 uur v.m. eerste en tweede rit der 4-persoons bobs. Woensdag 12 Februari, 8 uur v.m. derde en vierde rit idem. Donderdag 13 Februari, rustdag; de baan wordt gesloten om eventueele verbeteringen aan te brengen. Vrijdag 14 Februari, 8 uur v.m.: eerste en tweed rit der 2-persoons bobs. Zaterdag 15 Februari, 8 uur v.m.: derde en vierde rit der 2-persoons bobs. Kunstrijden voor heeren. Wereldkampioen Karl Schafer heeft de leiding. Zondagmiddag is in het Ijsstadion een be gin gemaakt met het kunstrijden voor heeren, verplichte figuren, waar 6.000 toeschou wers aanwezig waren. Tegen den avond had den de deelnemers vier figuren voltooid. Op verzoek van den president van de Int. Schaat senrijders Organisatie, Ulrich Salchow (Zwe den) werden de tusschenresultaten niet be kend gemaakt, zoodat de definitieve uitslag eerst in den loop van Maandagavond offi cieel zal worden bekend gemaakt. Van de 37 heeren, die hadden ingeschreven meldden zich 25 voor den wedstrijd aan. De wereldkampioen Schafer (Oostenrijk) heeft op het oogenblik met een geringen voorsprong de leiding. Op hem volgen de Duitsche kam pioen Ernst Baier, de Engelschman Sharp, de Oostenrijker Kaspar, alsmede de Hongaar Pataky en de Canadees Wilson. Wedstrijden in het ijsschieten. Op de Riesseersee zijn Zondag de Olympi sche wedstrijden in het ijsschieten begonnen. Winnaar werd de Oostenrijker Edenhauser, die een afstand bereikte van 154.60 Meter. De verdere uitslagen luidden: 2. Mosshammer (Oostenrijk) 145 Meter; 3. Retzer (Duitsch land) 144.60 Meter. Laatste dag der Bobtraining. De twee-persoons Nederlandsche bob aan het werk. Zondagmorgen acht uur was de training der 4-persoons bobs reeds begonnen. Helaas zal alleen een 2-persoon-s bob aan Neder landsche zijde starten, doch de training voor deze categorie zou eerst in de middaguren beginnen. Wij hadden ons een plaatsje verpverd in den bekenden uitzichtstoren, welke bij de Bayern Kurve is gebouwd -en van waaruit men een verrukkelijk uitzicht op de omge ving heeft. Recht voor ons lag de 1800 Meter hooge Wankberg. Op den top van dezen berg heeft men een schitterend uitzicht, niet al leen op de Beiersche bergen, doch bij gunstig weer ziet men tot ver in de Oosten-rijksche en Zwitsersche Alpen. Een Zwitsersche 2-persoons bob. bestuurd door den bekenden Capadrutt, startte als eerste. De tijd werd 1 min. 35.35 sec. een vrij goede. De tweede bob van Zwitserland start te met Feierabend aan het stuur. De tijd was beter dan die van Capadrutt, nl. 1 min. 29.06 sec. Achtereenvolgens vlogen nog Tsjecho- Slowakije I, Zwitserland III, België II over de baan. Een angstig moment. Toen kondigde de luidspreker aan, dat Holland zou starten met Gevers aan het stuur en Dunlop als remmer. Het eerste ge deelte werd in matige vaart afgelegd, de z.g. looping werd uitstekend genomen, evenals het Labyrinth. Een ratelend geluid kondigde aan, dat de bob onzen uitkijktoren naderde. Daar vloag zij reeds door de Kreuzeck Kurve en in snelle vaart ging het door de Bayem Kurve. Dc bocht werd niet in het midden van de 4 Meter hooge ijswand genomen, doch vrij dicht bij den bovenrand. De toeschou wers hielden d-en adem in. gevaarlijk dicht vloog de bob bij het uitkomen hoog langs den rand, -doch met een fiksche ruk aan het stuur zorgde Gover er voor, dat -de slede niet uit de baan ging. Maar door het forsehe omgooien van het stuur kwam de slede in botsing met den tegenover gelegen ijswand, waardoor zij veel vaart verloor. Het laatste gedeelte werd weer op feillooze wijze afge legd. In 1 min. 35.81 sec. was de afstand af gelegd. Geen slechte tijd overigens. Van liet kleine inhaalprogramma moesten, zooals we trouwens wel vreesden, nog eenige wedstrijden wegens de vorst worden uitge steld AFDEELING I. De uitslagen van de wedstrijden in Afdee- ling I hadden voor Haarlem en V.S.V. niet ongunstiger kunnen zijn. Sparta won met 21 van H.B.S. en Ajax klopte K.F.C. met- 3—1. De Rotterdammers hebben nu zulk een flinken voorsprong gekregen, dat ze moeilijk meer in te halen zijn. De wedstrijd Xerxes—V.S.V. werd uitge steld. AFDEELING II. In dezs Afdeeling werd alleen de wedstrijd D.F.C.Feijenoord gespeeld. Dat de Rotter dammers zouden winnen, was wel te ver wachten. maar dat het 50 zou worden, had toch zeker niemand kunnen denken. Blauw Wit wordt nu ernstig door Feijenoord be dreigd, vooral omdat, in Rotterdam nog de tweede ontmoeting bussChen deze twee clubs gespeeld moet worden. AFDEELING III. Een groote verrassing in deze afdeeling was de 31 nederlaag, die Go aliead op eigen terrein tegen Tubantia moest slikken. En schedé. die zelf met 4—2 van Wageningen won. staat nu op de eerste plaats. Z.A.C. stelde zich vrijwel in veiligheid, door S.C.H. met 4—2 te kloppen. Heracles, die 00 tegen P.E.C, speelde, is een goede derde. AFDEELING IV. N.A.C. won met niet minder dan 62 van Eindhoven en nog wel in een uitwedstrijd en doordat B.V.V. met 4—2 van Bleijerheide verloor, staat N.A.C. er goed voor, al blijft B.V.V. ook haar aanspraken nog behouden. P.S.V. verloor weer; nu met 31 van M.V.V., zoodat de Philips-menschen midden in de ranglijst staan. Een ongewoon verschijnsel. Noad, die niet gespeeld heeft, zal wel het kind van de rekening worden. AFDEELING V. Be Quick kan weldra de kamipioensvlag voor den dag halen. De Groningers wonnen den uitwedstrijd tegen Veendam met 20. Velocitas. die tegen Achilles 11 gelijk speel de, heeft .geen schijn van kans meer. Sneek boekte tegen Hoogezand haar elfde neder laag en staat stevig op de laatste plaats. Men raadplege verder de uitslagen en ranglijstjes. AFDEELING I Eerste klasse: K. F. C.—Ajax 1—3 Sparta—H. B. S. 2—1 Tweede klasse A: A. F. C.—D. O. S. 1—5 ZeeburgiaU. V. V. 21 Tweede klasse B- Hercules—W. F. C. 5—0 Hilversum—Spartaan 00 Derde klasse A: De VolewijckersHollandia 41 H. R. C.—Helder 5—4 PurmersteijnZaandijk 23 Derde klasse B* AssendelftD. E C. 34 Z R. C.—D. W. V. 0—4 HalfwegAhrend's V. C. 62 Vierde klasse D: S. L. T. O.Ripperda 0—1 De MeteoorE. H. S. 50 Reserve eerste klasse: Ajax 2Stormvogels 2 60 Blauw Wit 2Haarlem 2 1—1 Reserve tweede klasse B W. M. S. T. O. G. 2 1—4 J AFDEELING II. Eerste klasse: D. F. C.-Feijenoord Tweede klasse A: The Rising HopeV. D. L. Steeds HoogerUnitas EmmaOlympia R. F. C.Quick H. V. V.—S. V. V. Tweede klasse B- B. E. C.—C. V. V. D. C. L.Gouda U. V. S.Overmaas Derde klasse A: ScheveningenDe Kennemers 0—5 3—2 1—1 2—1 6—1 2—3 0—5 0—1 2—3 10 1 VOETBAl Er is op dezen halfslachtigen voetbal Zon. dag, die bedoeld was als inhaaldag en dj» eigenlijk niet meer geschikt was voor voetbal en nog niet voor ijsvermaak, toch nog he* wat gespeeld. Het einde van de competitie begint al aai% te naderen en nu is het wel opmerkelijk, dat geen enkele van de afdeelingskampioenen' va« het vorig seizoen, in de vijf eerste klasse af. deelingen op dit oogenblik aan den kop gaaj" Men kan ten aanzien hiervan al dan nie» waarde hechten aan het feit, dat deze kam. pioenen in den vorigen zomer te lang hebbed moeten spelen, een feit is het. Daarbij is eetl hunner, het Groningsche Velocitas reeds nu, na 13 wedstrijden practisch geheel kansloos' Het veroverde 16 punten in 13 wedstrijden I terwijl Be Quick er reeds 25 in evenveel ont moetingen heeft behaald. In het Zuiden staat P. S. V., de landskampioen er wel wat bete'- voor, maar toch ook verre van rooskleurig. D» Philipsmenschen staan op de vijfde plaats met 13 punten uit evenveel wedstrijden, waar. van er slechts drie door hen gewonnen werden en niet minder dan zeven gelijk gespeeld i P. S. V.'s kansen staan daarom beter, omdat N. A. C., B. V. V. en M. V. V., die boven haar staan, elkaar nogal eens punten afhandig maken (of moet het zijn: afvoetig?) N. a. c heeft er nu 20 uit 15 wedstrijden, B. V. V iq uit 14 en M. V. V. 18 uit 15. Go Ahead leek langen tijd in het Oosten op. nieuw onbedreigd op den titel af te gaan 1 Maar gisteren heeft het voor de tweede maai verloren en het is nu de leiding kwijtgeraakt aan Enschede dat in 13 wedstrijden 21 punten heeft behaald tegen de 20 van de Deventena- I ren in een gelijk aantal kampen. Leo Hallè wordt hier blijkbaar wel erg gemist. Wij hou- i den het overigens nog op Go Ahead. Tenslotte het Westen. In Afdeeling I zh Ajax nog steeds op den loer met 15 punten uit 13 wedstrijden tegen 19 uit 13 voor de leiders Sparta. De Rotterdammers spelen wel con. stant, maar een superieure ploeg hebben zij toch ook niet en hoewel vier punten verschil in dit stadium een heeleboel is, zullen zij toch nog geducht op hun tellen en op Ajax moeten passen. In Afdeeling II kan D. W. S. reeds nu alleen nog maar het reeds door Blauw Wit be- haalde aantal punten evenaren, dus deze Am sterdammers, die het vorig seizoen min of meer Koning Eenoog in het land der blinden werden zijn kansloos. Feijenoord is echter weer sterk in opkomst en Blauw Wit is, met vier punten voorsprong, doch ook één meer ge- speelden wedstrijd nog lang niet zeker van de eer. De kampioenscompetitie zal er ditmaal ze- ker heel anders uitzien dan het vorig jaar Hetgeen een zeer verheugend vooruitzicht is' want variatie is het zout des levens, ook in dé voetballerij. AFDEELING IIL Eerste klasse: Heracles—P E. C. Z. A. C.—S. C. H. Go aheadTubantia Wageningen—Ensche.dé Tweede klasse A: K. H. C.Phenix HengeloBorne Robur et VelocitasSallandia Tweede klasse B: Rheden—W. V. C. SilvoldeVitesse N. E. C.—A. Z. C. AFDEELING IV Eerste klasse: BleijerheideB. V. V. M. V. V.—P. S. V. EindhovenN. A. C. RoermondJuliana AFDEELING V Eerste klasse: HoogezandSneek Friesland—H. S. C. G. V. A. V.—Leeuwarden Velocitas—Achilles VeendamBe Quick AFDEELING 1. 0-o 4-2 1-3 2-4 1-1 2-0 2-2 3-1 1-5 3-0 4-3 3-1 2-6 1-6 3-3 5-0 6-1 1-1 0-2 Eerste klasse: Sparta ges gew.gel.verl.pnt. v.-t. gem, 13 7 5 1 19 36—25 1.46 V. S. V. 12 6 2 4 14 25—25 1.17 Ajax 13 6 3 4 15 36—23 1.15 Haarlem 14 6 4 4 16 37—29 1.14 H. B. S. 14 7 2 5 16 34—29 1.14 A. D. O. 13 7 0 6 14 29—31 1.08 R. C. H. 13 4 5 4 13 26—24 1.- K. F. C. 14 4 3 T 11 16—28 0.79 Xerxes 13 2 4 7 8 30—39 0 62 Hermes-D.V.S. 13 1 4 8 6 18—34 0.46 Tweede klasse A: D. O. S. 14 8 4 2 20 37—22 1.43 E. D. O. 12 5 6 1 16 26—21 1.33 Vriendensch. 12 4 7 1 15 23—16 125 Zeeburgia 13 6 4 3 16 28—21 1.23 A. F. C. 14 4 6 4 14 39—42 1— U. V. V. 13 4 4 5 12 29—33 0.92 Bloemendaal 13 3 5 5 11 23—29 0.85 't Gooi 12 4 2 6 10 25—27 0.83 Alcm. Victrix 14 3 4 7 10 31—35 0.71 Kinheim 13 1 4 8 6 15—30 0.46 AFDEELING II. Eerste klasse: Blauw Wit 13 IQ 2 1 22 30—10 1.69 Feijenoord 12 8 2 2 18 39—13 1.50 D. F. C. 13 6 3 4 15 24—23 1.15 Stormvogels 14 6 3 5 15 34—22 1.07 D. H. C. 14 6 2 6 14 42—31 1.- D. W. S. 14 5 4 5 14 29—27 1.- Z. F. C. 13 3 6 4 12 17—25 0.92 Excelsior 13 3 3 7 9 20—36 0.69 V. U. C. 13 2 3 8 7 21—40 0.54 H. F. C. 13 1 4 8 6 14—42 0.46 ScheveningenDe Kennemers. Op een hard bevroren terrein vond deze wedstrijd plaats. Vóór de rust kwamen er aan beide zijden enkele kansen, voor, die echter geen resul taat hadden. Rust kwam met blanken stand. Na de rust weer hetzelfde spel, met Ken nemers iets meer in den aanval. Horeman kopt juist naast het verlaten doel. Bakker mist ook een goede kans. De linksbinnen van Scheveningen schiet eenmaal onhoudbaar langs van Urk. (10). De Kennemers stellen krachtige pogingen in het werk, om gelijk te maken, maar het mag niet gelukken. Groot wordt eens vlak "voor het doel te forsch bewerkt, doch er komt geen strafschop. Tot het einde toe hield de thuisclub stand. Zoo konden de Kennemers hun tweede ne derlaag in deze competitie boeken. De spanning in deze afdeeling is door de zen uitslag zeer toegenomen.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 8