HET NIEUWE AVONDBLAD 21e JAARGANG No- 84 WOENSDAG 12 FEBRUARI '35 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2j4 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, iosse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM AJ>VERTENTIëN1—6 regels 10.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD. WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DS KENNEMTR COURANT Alle abonnés van dit blad zijn, zoodia zij 14 dagen als zoodanig in de registers ïijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog: ƒ250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; ƒ50.- bij verlies van een anderen vinger; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw belden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vjjf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe HJLV.- Bank te Schiedam. IJMUIDEN Het gebeurde met de Sch. 135. Schippc had moeten begrijpen, dat er geen gevaar was." Zooals men zich zal herinneren is de mo torkamer van de Cornelia Maria" Sch. 135 op 27 December .i.l. vol water geloopen, waarop de bemanning het schip heeft verlaten. Deze zaak is Dinsdag voor den Raad voor de Scheepvaart behandeld. De schipper die niet onder eede werd ge hoord. verklaarde dat het schip bemand was met 51 koppen. Men was in de buurt van den Noord-Hinder en het was ruw weer. Getuige merkte op, dat het toerental van den motor begon te verminderen, nadat even tevoren de'monteur, een matroos die geen diploma als monteur heeft, in de motorkamer was ge weest. Hij zond den monteur naar de motor kamer. Een oogenblik daarna kwam hij weer aan dek en hoorde getuige hem roepen: we zijn lek. we \erdrinken. Er zijn toen vuurpijlen afgeschoten en stroo- zakken in brand gestoken om de aandacht van anderen te trekken. Ook is getracht het lek te vinden om dit dan met spek te stoppen. Het lek werd niet gevonden, omdat het er niet was. Getuige deelde voorts nog mede, dat het schip, dat in 1931 was verbouwd, in het begin van 1935 bij den Noord-Hinder ook een gat ln den scheepswand had gekregen. Dit had de bemanning angstig gemaakt. Na een ver- geefsche poging met pompen om het water de baas te blijven, wilde de bemanning van boord. Een Belgische visscher heeft hen afgehaald. Niemand heeft zijn uitrusting kunnen meene men. Die uitrustingen zijn later gedrenkt van olie en vuil terug gevonden. Ook de schipper, die geld had achtergelaten, heeft daarvan niets teruggezien. Uit stukken, t£i' zitting aanwezig, blijkt, dat het schip op de Noordzee drijvende is ge vonden en opgebracht werd naar Grimsby. Hier is gebleken, dat de buitenboordkoelwa ter-afsluiter open stond. Eenige onderdeelen waren er afgenomen of afgeloopen. Door dien openstaanden afsluiter is het water in de motorkamer gekomen. Den schipper werd er op gewezen, dat hij had moeten begrijpen, dat er geen gevaar was. In elk geval had hij den dag kunnen afwachten; hij had dan alles beter kunne" overzien. Den monteur werd erop gewezen, dat hij had moeten zien, dat er iets aan den afsluiter haperde. UITVOERING „KLIMOP" Het kinderkoor „Klimop", directeur de heer S. Wiersma, geeft half Maart een uitvoering ln het Ned. Hervormd Verenigingsgebouw aan de Kalverstraat. NAAR HET CONCOURS Het Chr. Gem. koor Nieuw Hosanna gaat 2en Pinksterdag naar het concours te Vee- nendaal en komt, met als vrij werk Midder nacht van Wiers, uit in de eere-afdeeling. Het Chr. Gem. Koor Soli Deo Gloria komt op het zelfde concours uit in de 3e afdeeling met Nico van der Linden's Nachtgezang als vrij nummer. Beide koren staan onder leiding van den heer S. Wiersma. DE URKER VLOOT IN DE HAVEN In verband met een heden te houden biddag waren gisteren bijna alle Urker botters, die dezen winter in de vaart zijn gebleven, aan den afslag. WAARDELOOZE CONSIGNATIEVISCH Importeurs kregen deze week toch nog con- signatievisch, hoofdzakelijk kabeljauw toege zonden. Doordat de laatste weken veel kabel jauw van de Moray Firth wordt aangevoerd, welke tegen den prijs van 7 a 10 per kist (125 K.G.) wordt verkocht, laat zich denken dat de consignatievisch nagenoeg waarde loos is. VORST M.AAKT DE VISCH GOEDKOOP De ingevallen vorst heeft er veel toe bijge dragen, dat de vischprijzen, die den laatsten tijd over het algemeen toch al niet hoog wa ren, nog meer zijn gedaald. Alleen de tongpnjzen zijn, bij verleden week vergeleken, iets gestegen. OM HET DAMKAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND Zaterdag en Zondag zulle., de wedstrijden in Hotel „Parkzicht" te Amsterdam worden voortgezet. Zaterdag n.m. zes uur ontmoeten elkaar: Vos-Lochtenberg, DukelDe Graag. Keiler— Stahlberg, v. DartelenLigthars. De partij RustenbuigKalden wordt op een anderen datum gespeeld. 3e ronde Zondag 16 Februari: Lochtenberg— Keiler, LigthartVos, BomKalden, Rusten burg—Dukel, De Graagv. Dartelen. STIJGENDE WERKLOOSHEID IN HET BRITSCHE VISSCHERIJBEDRIJF Volgens de oi'ficiëele gegevens omtrent de werkloosheid in het Britsche visscher ij bedrijf bedroeg het aantal geheel /erklooze verzeker de arbeiders tusschen 16 en 64 jaar op 16 De cember j.l. 9171, w.o. 8954 mannelijke en 217 vrouwelijke of 9 pCt. van het totale aantal in het bedrijf werkzaam zijnde arbeiders. Op 25 November 1935 was dit 21.1 pCt. RIJWIEL-VARIA. Door M. alhier is bij de politie aangifte ge daan van diefstal van zijn rijwiel, dat hij eenigen tijd onbeheerd had laten staan in de S&ilbergenskraat, Nat.-Soc. beweging. Ir. Mussert spreekt in Thalia. Gisteravond heeft vanwege de N.S.B, een propagandavergadering in Thalia plaats ge had. De zaal was geheel bezet, zoodat velen een plaats op het tooneel moesten nemen. Als spreker trad op de algemeene leider Ir. Mussert die me:; luid applaus ontvangen werd. Deze had tot onderwerp: „De strijd der N.S.B." De heer Mussert wees allereerst op den tegenstand, dien de N.S.B. ondervindt bij de verschillende politieke partijen, die als een politieke N.V. de N.S.B. bestrijden. De C.P.H., die bezig is alles te ondergra ven. wordt ongemoeid gelaten door de poli tieke partijen. Willen deze de ondergraving van het communisme niet zien? Zij gaan maar door de N.S B. die dit wel ziet, tegen te werken en laten den communist onge moeid. De N.S.B. voert hier tegen den strijd en over dezen strijd wil spreker het hebben. Uitvoerig stond spr. stil bij de huidige hou ding der democratie. Uitvoerig becritiseerde hij de houding van de tegenwoordige par tijen tegenover de N.S.B. Spreker wekte de aanwezigen op, om te strijden tegen de volksvergiftiging die geschiedt in naam der democratie daarbij geholpen door de pers. Wij leven, vervolgde spr. in een grootschen tijd, een tijd van leuzen. Voor deze leuzen moet een daad komen. Daartoe moeten wij ons bewust zijn van onze kracht, om het goede te willen doen. Voor wie moeten wij het goede doen? Onze taak hiervoor ligt in ons volk. Hiervoor moeten offers gebracht en strijd gevoerd worden. De strijd is tegen leuzen. Wij strijden voor daden. Spreker zeide. dat hij in dezen strijd gaar ne voorgaat. Hij is en wil zijn de leider. Dit was voor een paar jaar geleden een vreemd woord. Over het leiderschap sprekende zeide de heer Mussert: Een leider is iemand, die voorop gaat om de geul waar langs de vaart moet gaan open te breken. Het zwaarste komt op den leider aan. Een leider moet leiden op den waren weg en moet de waar heid ten koste van wat ook voorstaan. Ter wille van de waarheid, zeide spr., heeft hij de 'beweging een zware proef moeten doen doorstaan, en gelukkig heeft de beweging- deze proef kunnen doorstaan. Sprekende over de kwestie Italië—Abessynië zeide spre ker: wij hebben niet het recht hier tegen te protesteeren. omdat wij. evenals Engeland en Frankrijk steeds hetzelfde doen. Spreker keurde het ten sterkste af. dat de Tirolers voor dien krijg in Abessynië wor den opgeroepen. De Tirolers zijn oorspronke lijk Oostenrijkers en Italië heeft niet het recht, deze op te roepen. Hierna werd de jodenkwestie naar voren gebracht. Bij de oprichting der N.S.B. was er geen joden probleem. Thans is dit er wel en daarom wil spreker dit naar voren brengen. Er is een groote categorie joden, die de N.S.B. be strijdt, een kleine categorie die zich nergens mee bemoeit en nog een kleinere groep die getrouwe leden zijn der N.S.B. Deze worden door hun volksgenooten niet geduld. Anti- semitist is niet de N.S.B.'er maar de anti semiet wordt gekweekt door mannen als Sluizer, Kleerekooper enz. met hun pers en bioscoop zooals Tusehinsky. daarbij geholpen door de heeren uit Den Haag die vooraan staan wanneer er een synagoge 300 jaar heeft bestaan. De heeren uit Den Haag die toestemming geven voor een loterij voor de Joodsche invalide die slechts voor 350 men- schen heeft te zorgen. De N.S.B. kweekt niet het anti-semitisme maar de handelingen die door het joodsche volk gedaan worden kwee- ken dé jodenhaat. Naar aanleiding hiervan bracht spreker naar voren het verschil van nationaliteit. Wij zijn en blijven Germanen, wat een jood nooit kan worden. De tijd van heden kenmerkt zich als een tijd van ontaarding. De zorg voor de ouden van dagen werd door spr. onvoldoende ge noemd. Ieder arbeider, zeide spreker, heeft, indien zijn arbeid nuttig is geweest voor de samenleving recht op een behoorlijk pen sioen. De ouden moeten uit den arbeid, de jongeren hiervoor in de plaats, en voor deze ouden dienen de jongeren te zorgen. Over de steunregeling sprekende, noemde spreker het stempelen een vervloekt iets. Het is een oneer, aldus de heer Mussert, voor den nijveren werker, om zich steeds naar liet stempellokaal te moeten begeven. Dit be hoort uit onze samenleving te verdwijnen, Vervolgens sprak de heer Mussert over onze handelspolitiek, waarbij voornamelijk de bo- terhandel met Duitschland en Engeland on der de loupe werd genomen. Over de mani. waarop onze handelspolitiek wordt gevoerd werd sterke critiek uitgeoefend. De N.S.B. wil dit alles doen ophouden. De N.S.B. wil een gezonde natie met rechte handelingen. Het gaat in de eerste plaats niet om den gaven gulden, zooals de minister-president dit bedoelt, maar het gaat om het welzijn van volk en natie. Zooals de staat thans is. waar een jeugdorganisatie die tot devies heeft: ..vreest God en eert den koning" wordt verboden en een A.J.C. wordt toegelaten, kan spreker niet tevreden zijn. De N.S.B. wil dit anders. Geen staat van wanorde, maar een staat waarin vrijheid is. Velen staan tegenover de N.S.B. deze moeten anders ge leerd worden, waarom spreker met klem aandringt bij de oude leden der beweging om de tegenstanders iff te lichten wat wer kelijk de N.S.B. wil. Met een opwekkend woord om den strijd van de N.S.B. die het goede wil voor land en volk getrouw te blijven, eindigde de heer Mussert met: „Den Vaderland getrouwe Blijf ik tot in den dood". Tijdens de pauze waren eenige vragen in gezonden. Deze werden door den heer Van der Weyden. wien de beantwoording dooi den heer Mussert was opgedragen, beant woord. Wat de trawlers besomden in 1935. Caroline met bijna ƒ95000.bovenaan. Het laatste nummer van de IJmuider Fede ratie bevat een overzicht van de besommingen der verschillende trawlers in 1935, tevens een opgave van de totalen der reederijen. Uit deze laatste opgave blijkt, dat de Vem aan het hoofd staat, iets. wat wel niemand zal verrassen. Van deze maatschappij maak ten 23 booten 478 reizen met een totale besom ming van f 1.318.325,12 of gemiddeld per boot f 57.318,48 en per reis f 2758. Van de Marezaten maakten 14 trawlers 303 reizen met een totale besomming van f 413.051.31 of gemiddeld per boot f 29.503,67 of gemiddeld per reis f 1363,20. De reederijen onder directie van de wed. I. S. Groen hadden zes trawlers in de vaart, die 110 reizen maakten met een totale besom ming van f 246.980,21 of gemiddeld per boot f41.163,37 of per reis f2245.27. Vijf booten van de Reederij Frater Smith en Prins maakte 117 reizen en besomden f215.031,95, of gemiddeld per boot f43.006 39 en per reis f 1837,88. De Mij. Petten met vier booten en 97 reizen incasseerde f 297,825 of gemiddeld per boot f74.456,32 en per reis f3070,36. Diverse reederijen met totaal 41 trawlers en 669 reizen ontvingen f 1.282.561 of gemiddeld per boot f31.281,99 en per reis f 1947,12. Volgens het lijstje, vermeldende het aantal reizen en de totale besommingen der verschil lende trawlers, staat de Caroline IJM 26 boven aan met f 94.830 in 28 reizen. Onmiddellijk achter de Caroline volgt de Utrecht met f 93.594 in 26 reizen en nummer drie is de Glo ria met f 91.295 in 28 reizen. Boven f 70.000 vinden we nog de Maria R. Ommering met f 72,753, de Gerberdina Jo hanna met f 85.885, de Rotterdam met f 75.034, de Ewald met f 77.390, de Amsterdam met f 84.962, de Bergen met f 80,765, de Alkmaar met f81.556 en de Cornells met f 76.544. Uit deze interessante statistiek kan worden afgeleid, dat de Noordzeebooten, die het ge- heele jaar door, eventueel met een korte rust poos, in bedrijf zijn geweest, d.w.z. minstens 24 reizen hebben gemaakt, gemiddeld f 78.500 besomden of ongeveer f 3100 per reis. Opmerkelijk is het, dat de kustbooten, wei nig meer reizen maakten dan de Noordzee booten, n.l. hoogstens 29. met een jaarbesom ming van ongeveer f 35.000 of ongeveer f 1250 per reis. FRAAI GESCHENK VOOR D. C. IJ. De heer Tj. Koopmans, cud bestuurslid van Stormvogels, die leeds meeimalen blijk heeft gegeven van zijn sympathie voor D. C. IJ, heeft thans een fraaie, door hemz-elf geteeken- de ledenlijst aan D. C. IJ. geschonken. Het spreekt vanzelf dat dit geschenk op hoogen prijs wordt gesteld. VERGADERING ZIEKENFONDS „VELSEROORD". Op Dinsdagavond 18 Februari zal in het Pa tronaatsgebouw aan den Willemsbeekweg een buitengewone ledenvergadering worden gehou den van het Ziekenfonds „Velseroord". De agenda vermeldt o.a. een bespreking over het plotseling ontslag nemen van den heer A. J. van Leusen als medewerkend arts aan het fonds. MOOIE REIS VAN EEN ENGELSCHEN TRAWLER. Dezer dagen kwam te Grimsby aan de markt de stoomtrawler Bedfordshire met meer dan 2000 kisten viseh van de Witte Zee. De trawler besomde 1840. JAARVERGADERING „DE MOERBERG" De Speeltuinvereeniging „De Moerberg" houdt a.s. Dinsdagavond haar jaarvergadering in „De Witte Bioscoop". Na het afwerken van de agenda wordt dooi de tooneelclub „De Moerberg" opgevoerd de klucht „Hoe ouder hoe gekker". Er is bal na onder leiding. Concert Soli Deo Gloria. Met medewerking van „Het Nachtegaaltje". Een gezellig geroezemoes was voor den be zoeker van Concordia reeds een aankondiging, dat er weer eens een kinderkooravond was, uitvoeringen welke zich altijd in een flinke belangstelling verheugen mogen. Ditmaal was het 't Chr. Gem. Koor Soli Deo Gloria met zijn onderafdeeling het kinder koor Het Nachtegaaltje, beide onder leiding van den heer S. Wiersma. De heer D. Schuijt opende met een inleidend woord. Soli Deo Gloria, weliswaar klein in getal beijvert zich een stijgende lijn in haai- pro gramma's te leggen; het had voor dezen avond een aantal eenvoudige nummers ingestudeerd, werken welke men aan kon. Zoodoende kon den de zangers en zangeressen zich volledig geven. De openingsstrofe van het Zondagmor gen van Kruijs liet hooren, dat Soli een ge zonden klank weet te ontwikkelen, die vrijwel in evenwicht is. Behalve dan, dat we de 3 te noren spoedig verdubbeling toewenschen, zt raken tegenover de vrouwenstemmen wat in het gedrang. Ten Brake's Zondagslied werd verdienstelijk vertolkt al was het niet van foutjes vrij. Het koor zingt, meenen we, in de derde afdeeling en dit nemen we bij ons oor deel in aanmerking. Toch zullen de leden van Soli zich nog meer dan tot nog toe het geval is moeten trainen in het onmiddellijk reageeren op de aanwij zingen van den dirigent: in hun enthousiasme vergeet men nu nog wel eens b.v. het geleide lijk maken van een decrescendo. Maar den heer Wiersma kennende, twijfelen we niet of dit zal ook nog wel komen. Dat hij met zijn menschen zeker wat doen kan bewees de uitvoering van Nico v. d. Lin den's Nocturne, dat blijk gaf, dat men tech nisch de moeilijkheden beheerschte, al had den we ons den kiank edeler gedacht. De ode aan c?fe Maan was van goed gehalte. Deze twee werkjes waren zeker niet de minste, zoowel qua lied als qua vertolking; men begreep wat men zong. Velsen-Noord heeft zich nooit in het bezit van een degelijk gemengd koor kunnen ver heugen; laten we hopen, dat 't Soli zal mogen gelukken zich blijvend te ontwikkelen in ge halte en in ledental. In het Ave Verum waren de alten te sterk en het werd nog niet teer genoeg gezongen. Beter was Trauergesang. waar men extra werk van gemaakt had. Dat liet zich best aanhoo- ren; de aanzet van het „Ruhe" was mooi ho mogeen, de nuanceeringen werden in acht ge nomen; V2 toon gezakt. Veel en hartelijk applaus was er natuurlijk voor de kinderzangers. Cath. van Rennes' Angelus en Rich. Hol's Wiegeliedje bewezen dat de jongelui zingen konden. Al is het nog niet wat hun kunstzuster Klimop is, Wiersma heeft er al heel wat mee weten te bereiken. Het zwakke punt van Nachtegaaltje was de toonvastheid Het koor bestaat nog geen jaar, maar er valt toch al te bespeuren hoe Wiersma schaaft op de uitspraak. Zoo worden v, ij en z keurig uitgesproken; ook de nuanceering toont dat de kleinen niet vergeten de aanwijzingen van hun directeur op te volgen. Er waren ook debutantjes en dit was een aardige afwisseling. Met een sympathiek woord van den directeur werden zij ingeleid. De heer Wiersma wees op het belangrijke van een goede scholing, jong begonnen. Zoo hoorden we vriendelijke kinderliedjes van Pleunie Montagne, Lena Koppenaal, Maria v. d. Heuvel, Guurtje Slotboom. De jongens kwa- ren vertegenwoordigd door de „heeren" Henk Raaus en Henk Slotboom met een tweetal leutige nummers. Allen werden vanzelfspre kend warm beapplaudisscerd. Een mezzo-sopraantje deed ons hernieuwd kennismaken met het welbekende Wiegeliedje van Humperdinck en Wierts Moederke Aileen. Mej. Truus van der Heide, die deze soli zeer muzikaal vertolkte, heeft nog een teer stem geluid en zeker goede bedoelingen. Mej. Ali v, d. Star was voor het begeleidend gedeelte van de uitvoering, de bescheiden pia niste en organiste. W. Trawlers in Grimsby opgehouden. Door gebrek aan steenkool. Trawlerreeders in Grimsby ondervinden groote moeilijkheden bij het bunkeren hunner schepen. Men vermoedt, dat de kolenlevexan- ciers expres moeilijkheden veroorzaken, om dat enkele van de afnemers niet hebben toe gestemd in de betaling van den toeslag van 1 shilling per ton op den contractprijs, welke shilling zou komen op het loon van de arbei ders. Deze afnemers zijn van meening, dat er geen waarborg is, dat de toeslag inderdaad de mijnwerkers ten goede komen. Bovendien ge ven de reeders voor, dat zij den toeslag niet kunnen betalen. Sommige reeders zenden thans hun trawlers naar de Tyne om te bunkeren. wat in het vat ligt. Dezer dagen was de gemachtigde van den eigenaar van een Zaandamschen botter op het kantoor van het Staatsvisschershavenbedrijf om af te rekenen. Hem werd verzocht even te wachten, want er lag nog een afrekening van. drie jaar op hem te wachten. De vergeelde nota werd den man gepresen teerd; er kwam een kwitantie, pen en inkt en of hij maar even wilde teekenen. Natuurlijk gaarne. De man teekende en hij kreeg uitbetaald de somma vanéén cent, welk bedrag hem bij de oude afrekening te weinig was uitbetaald. School voeding. Rekening en verantwoording van giften. Comité Amplitudo f 27,84; Ned. Ver. voor Huisvr. f5; Mevr. D. K. f2,50; M. M. K. f 10; G. H. f2,50; Bestuur Prot. Bond f5; T. v. b. f5,45; Rentebijschr. f 23,34. Maandgiftcn: H. G. f 1; W. f 2; W. L. K. f 1; J. M. H. f 4; W. A. D. f 2,50; Mej. C. L. f 5 Mevr. H. f2; Mevr. K. f 1. Bonnenverkoop 1936: 13 Jan. f 10; 15 Jan. f46,40; 17 Jan. f24,55; 20 Jan. f49,70; 22 Jan. f53,60; 27 Jan. f41,12; 29 Jan. f76,25; 30 Jan. f5; 31 Jan. f22,15; 3 Febr. f43,65; 5 Febr. f94,92. Kassaldo 7 Febr. 1936 f 1757,67. Het comité zegt voor alle bijdragen hartelijk dank. Voor het Comité J. PLU, penningmeester. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: G. StamBakker, z., Pr. Hen drikstraat 61, IJmuiden M. M. VervaatVer dunnen, d., Hofdijklaan 49, Velsen; G. E. Heij- koopvan Reekum, z., IJmuiderstraatweg 178,, IJmuiden; B. Droogh—Koelemeijer, z., Bui- tenhuizeruitweg 8, Velsen; W. J. Lieuwes— Harsveld, d., Princestraat 1, Velsen (N.)K. Stam—Visser, d., Jb. v. Heemskerkstraat 57, IJmuiden; T. de Koning—Rijke, z., Huijgens- straat 46, IJmuiden; C. G. van Beusekom Warmonhoven, z., Engelmundusweg 51, IJmuiden. Overleden: J. J. M. Stet, 5 m. z. v. J. Stet, Zeeweg 168, IJmuiden; N. Kuijs, 61 j., wed. van A. Dijkman, Beeckzanghlaan 16, Velsen (N.); D. Zuiderduin, 44 j., echtgen. v. G. Mande- makex-, Duin- en Kruidbergerweg 63, Santpoort G. van Soelen, 66 j.,wed. van C. J. F. v. d. Kwast, Engelmundusweg 97, IJmuiden; W. Kramer, 67 j., wed. van A. J. Jansen, Visse- ringstraat 11 rd., IJmuiden. Een gift van den bisschop. De burgemeester van Harlem deelt mede, dat hij f 1000 ontvangen heeft van den Bis schop Mgr. Huibers ter gelegenheid van diens bisschopswijding ter verdeeling onder de niet R.-K. armen van Haarlem. LEZING VAN DR. IR. M. D. DIJT VOOR BLOEMBOLLENCULTUUR. Voor de leden der afdeelingen Overveen— Bloemendaal, Heemstede, Schoten-Velsen en Haarlem der Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur zal dr. ir. M. D. Dijt Vrij dagavond, 21 Februari in café Brinkman op het Houtplein een lezing houden over: „Gouden standaard, inflatie, deflatie en devaluatie". De plechtige Bisschopswijding van Z.H. Exc. Mgr. J. P. Huibers. De aankomst van Mgr. P. Hopmans, Bisschop van Breda, aan de kathedraal. BALLANGRUD WEER KAMPIOEN OP DE 500 M. GARMISCH PARTENKIRCHEN, 11 Febr. (Bijz. Dienst A. N. P.) De resultaten van de 500 Meter hardrijden op de schaats luiden als volgt: 1. en Olympisch kampioen Ballangrud (Noorwegen) in 43,4 sec.; 2. Krog (Noorwe gen) 43.5 sec.; 3. Freisinger (Ver. Staten) 44 sec.; 4. Ishihara (Japan) 44,1 sec.; 5. Lamb (Ver. Staten) 44.2: 6 en 7 Potts (Ver. Staten) en Leban (Oostenrijk) 44.8; 8. 9 en 10. Vaso- nius, Ojala en Ruissalo( alle drie Finland 44.9 sec; 11 en 12 Nakamura (Japan) en Petersen (Ver. Staten) 45 sec.: 13. Wazulek (Oosten rijk) 45.1 sec.; 14 Nando (Japan) 45.6 sec.; 15 en 16. Van der Scheer (Nederland) en Ber- sinsch (Letland) 45.7 sec.; 17 en 18. Andrik- sons (Letland) en Ri (Japan) 45.9 sec: 19. Jo hansson 1 Zweden) 46.1 sec.; 20 en 21 Sandt- ner (Duitschland) en Blomquist (Finland) 46,2 sec. 22. Freindl (Oostenrijk) 46.4 sec. 23. Mitt (Estland.' 46.6; 24, 25, en 26. Slanec (Oostenrijk), Dijkstra en Langedijk (Neder land) 46.7 sec., 27 Blaisse (Nederland) 46.9 sec.; 28 Same. (Duitschland) 47 sec.. 29. Kennedy (Australië) 47.4 sec.; 30. Turnovsky (Tsjecho-Slowakije) 47,8 sec.; 31. White (Ca nada) 49.C sec.; 32. Hanc (Tsjecho-Slowakije) 49.8 sec.; 33. Graeeffe (België) 54.6 sec., 34. Haraldso1- (Noorwegen). 54.9 sec. (gevallen); 35. De Ligne (België) 1 min. 44.6 sec. (geval len); 36. Engnestangen (Noorwegen) (gevalt len en gestaakt),

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1