HET NIEUWE AVONDBLAD Nieuwe kiel. 2Ie JAARGANG No. 85 DONDERDAG 13 FEBR. 1936 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y3 cents incasso, per kwartaal ƒ1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—6 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; f 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor- tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar- tuigen ènz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart. tot een maximum van ƒ2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijl of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf Is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe HLA.V.- Bank te Schiedam. Deelen. In een belangwekkend artikel in ons num- jnen van Woensdag gaf onze Londensche cor respondent een overzicht van de Engelsche denkbeelden en inzichten omtrent het koloniale vraagstuk. Sinds Italië's aanval op Abessinië,, en sinds de vermaarde rede te Genève van den Britschen minister van Buitenlandsche Zaken Sir Samuel Hoare, waarin hij verklaarde dat Engeland be reid was het vraagstuk der wereldverdeeling van grondstoffen als één geheel onder oogen te zien, voelt ieder denkend mensch de nabijheid van internationale besprekingen over dit on derwerp. Ook voor Nederland is dit een zaal van het grootste gewicht. In Engeland duidt men landen als Italië en Duitschland aan als de „have-nots", de niet-hebbers, die geen ko loniën bezitten. Wij behooren tot de „hebbers". Na Engeland en Frankrijk zijn wij zelfs de grootste hebber. Nu moet men onderscheid weten te maken tusschen twee zaken: de grondstoffenverdee- ling en het bezit van koloniaal grondgebied. De opvatting-Hoare betreft alleen de grondstof- fenverdeeling, en ziet de heele zaak dus uit sluitend als een economisch vraagstuk. Onze Londensche correspondent merkt op dat deze officiëele opvatting ruimen aanhang in Enge land vindt. Hij citeert Sir Arthur Salter, die van mee ting is dat de door Italië, Duitschland en Ja pan als motief voor hun ontevredenheid ge bruikte overbevolking alleen bestaat voorzoo ver die wordt veroorzaakt door het bestaande commerciëele en economische stelsel. Het ar gument zou dus verdwijnen zoodra dit funes te stelsel had plaats gemaakt voor vrij of bijna vrij handelsverkeer; voor „het stelsel van de open deur". De overbevolkings-theorie vindt in ons land zeker geen geloof. Wij zijn in veel sterker mate overbevolkt dan Italië en Duitschland, en heb ben wij ooit een blijvende vestiging van een bevolkings-overschot in Indië bereikt? Het aantal Nederlanders in Indië is zelfs uitermate klein in vergelijking tot de bevolking van het moederland, en is geenszins toegénomen in verhouding tot de stijging van het bevolkings totaal hier. Ten aanzien van de Afrikaansehe gebieden waarop Italië en Duitschland het voorzien hebben zouden de beletselen nog zwaarder gelden, omdat de klimaatsomstan- dieheden daar nog ongunstiger zijn. Terecht merkt onze correspondent evenwel tegenover Sir Arthur Salter's theorie op: „De factor van nationaal aanzien en gezag kan toch niet worden weggecijferdEn toen Engeland erover dacht enkele kilometers ge bied in Oost-Afrika aan Abessinië af te staan om een dreigenden oorlog te helpen sussen, stak in het Lagerhuis een storm van woede en verontwaardiging op". Ja. Italië had allerlei belangrijke concessies voor de exploitatie van Abessinië kunnen krij gen. Daarmee zou aan economische expansie behoeften voldaan zijn. Maar het nam daar geen genoegen mee. Mussolini had „zijn oor log" noodig voor den roem en de glorie en daarmee het voortbestaan der dictatuur. Daar voor is Italië nu bezig zich dagelijks verder te verarmen, en daarvoor laten duizenden menschen het leven. Het vraagstuk der verdeeling betreft dus niet alleen het deelen van grondstoffen en welvaart maar ook en vooral „nationaal prestige", roem, uiterlijke macht. En als men ook die gelijkelijk kon verdeelen, zouden dan- alle staten tevreden zijn? Volstrekt niet, want verscheidene zouden meteen beginnen naar méér te streven: naar de oppermacht over an dere staten, volgens het oude begrip: „Ieder voor zich en God voor ons allen". Het streven naar een betere verdeeling van de grondstoffen der wereld is dan ook niet gebaseerd op Christelijke naastenliefde, of schoon alle Europeesche volken het Christen dom heeten te belijden en hun regeerders er bij tijden mee schermen, maar op angst voor een nieuwen wereldoorlog. Als men die weer voor een poosje afkoopen kan met economische concessies, dan wil men dat doen om van twee kwaden het minste te kiezen. Overigens zou men dat doen zonder hoop de zaak daarmee duurzaam op te lossen, omdat men de tegen partij toch niet vertrouwt. Terwijl men hem een concessie doet zal men zich gelijktijdig te- gen hem bewapenen om te voorkomen dat hij meer neemt. Meer, vanwege de glorie, de „roem" van een oorlog en het „nationaal pres tige" bevestigd door bommen op weerlooze be volkingen. Zoo is Italië nu bezig met roem te oogsten en zijn nationaal prestige te verhoo- gen. In dien waan verkeeren de arme Italianen althans. Het is niet opwekkend zulke beschouwingen te houden, maar ze zijn helaas onvermijdelijk. Zij zouden slechts voor een Christelijke herle ving, voor het veld winnen van hooger begrip pen in Europa kunnen wijken. Er zijn, mee-* nen velen, belangrijke teekenen van zulk een" herleving, die oneindig meer zal kunnen doen tot het verwezenlijken van betere toestanden dan alle denkbare economische maatregelen. Hetgeen niet wegneemt dat men met belang stelling kan constateeren dat er in Engeland tenminste een groeiend streven is om den eco- nomischen janboel te herzien. R. P. IJMUIDEN Voortuintjes. Zulke als bij ons vindt men nergens. Is er een gemeente in ons land. waar men zulke voortuintjes heeft als in Velsen? Ja, er zijn natuurlijk vele gemeenten met vele voor tuintjes, maar zulke als we bij ons in Velsen hebben vindt men nergens. Elders, ik denk bijv. aan Hilversum heeft men voortuintjes voor zijn pleizier, bij ons in Velsen. speciaal in IJmuiden hebben we ze voor ons verdriet. Het merkwaardigste is, dat waar ze zijn. men ze liefst zoo gauw mo gelijk weg wil hebben, in de eerste plaats omdat het eigenlijk heelemaal geen tuintjes zij en in de tweede plaats omdat ze het ver keer belemmeren, speciaal het verkeer voor voetgangers. En waar ze niet zijn zou men ze eigenlijk weer terug willen hebben. De winkeliers in de Kennemerlaan moesten immers op de grens van den openbaren grond en hun particulier eigendom een af rastering maken. Voortuintjes-misère is er overal m'n vrien den. Kijkt u maar eens in de Evertsenstraat bij de J. P. Coenstraat. Deze hoek wordt sinds onheugelijke tijden door een voortuin tje of iets dergelijks geblokkeerd. In de Kalverstraat is dé toestand op som mige plaatsen door de voortuintjes beslist leevnsgevaarlijk. Daar raast het verkeer langs trottoirs van 80 c.M., die liggen tegen voortuintjes van eenige meters diep. Zoo staat men op een trottoir van een meter of acht. zoo loopt men tegen een hek van een voortuintje en wil men verder, dan is men aangewezen op de 80 c.M. tusschen rijweg en voortuintje. Weg met de voortuintjes in de Kalverstraat. Kijk eens in den Stationsweg. Hier is de toestand al weinig beter dan in de Kalver straat. Trottoirs van 70 a 80 c.M. en op en kele plaatsen voortuintjes van 7 a 8 M. De Willebrordstraat beschikt over een mooien breeden rijweg, maar voor de voet gangers heeft men daar slecht gezorgd. Een trottoir van c.a. 120 c.M. met om de 8 M. een boom er midden In. Loopt men er naast elkaar, dan staat men plotseling voor een dikken boom. die niet op zij gaat.. De Driehuizerkerkweg. Geen voortuintjes maar voortuinen; heelemaal geen trottoir en een rijweg van enkele meters breedte. Toe stand levensgevaarlijk. Wanneer hier twee auto's elkaar passeeren, berg ie dan maar. Ga zoo maar door.... WiUemsbeekweg, Velserduinweg, Zeeweg enz. Allemaal voor tuintjes, die noodig opgeruimd dienden te worden. CHR. DEM. UNIE. De afdeeling Velsen-IJmuiden der Chr. De mocratische Unie belegt a.s. Vrijdagavond een ledenvergadering in het Hervormd Vereeni- gingsgebouw. Nadat eenige huishoudelijke zaken zijn af gedaan zal de heer Overbeek uit Haarlem, lid van het Provinciaal Bestuur spreken over het onderwerp „Onze Strijd". OM DEN IJMUIDER-VOETBALBEKER. Het door Boschduivels na den wedstrijd BoschduivelsBlauw Wit ingediende protest is afgewezen. Wegens het opstellen door D.W.S. II van een ongerechtigd speler, zal de wedstrijd BoschduivelsD.W.S. II worden overgespeeld indien dit voor de bezetting van de bovenste plaats noodig blijkt. De Fransche „bobbers" maken te Garmisch gebruik van een stroomlijnbob van geheel nieuwen stijl. De Rijkspostspaarbank in Januari. Het tegoed gestegen met ruim 22000. Gedurende de maand Januari 1936 werd aan de a erschillende kantoren in deze ge meente bij de Rijkspostspaarbank ingelegd f 155.055.50 en terugbetaald f 132.836.32, zoodat f 22.219.18 meer werd ingelegd dan terugbetaald. Ingelegd en terugbetaald werd: Aan het kantoor IJmuiden: Ingelegd f 83,131,97 Terugbetaald 64.918,72 Meer ingelegd dan terugbet. f 18,213,25 Aan het kantoor IJmuiden-Oost: Ingelegd f 19,687,73 Terugbetaald 13,325.45 Meer ingelegd dan terugbet. f 6.362,2 Aan het kantoor Velsen: Ingelegd Terugbetaald f 13,042.63 13,311.84 Minder ingelegd dan terugbet. f 269,21 Aan het kantoor te Velsen-Noord: Ingelegd f 14,794,65 Terugbetaald 8,893,92 Meer ingelegd dan terugbetaald f 5.900.73 Aan het kantoor Santpoort-Station. Ingelegd f 11,380.21 Terugbetaald 19.461.23 Minder ingelegd dan terugbet. f 8.081.02 Aan het kantoor te Santpoort-Dorp: Ingelegd f 13.018,31 Terugbetaald 12,925,16 Meer ingelegd dan terugbetaald. f 93.15 Opvallend is wel de groote stijging van het tegoed aan de beide IJmuidensche kantoren nl. met niet minder dan bijna f 25.000. PROEFWED STRIJD IJMUIDER-ELFTAL. Deze match wordt a.s. Zaterdagmiddag 2 uur gespeeld op het terrein van D.W.S. De opstelling ls als volgt: A-elftal: Doel: v. d. Linden, (IJmuider Boys). Achter: Visman (IJmuider Boys), Van Bur- gel, (IJmuider Boys). Midden: Van Wijk (D.W.S. I), Van Zonde ren (IJmuider Boys), De Vries. D.W.S. II). Voor: Bergman (DW.S. I), Lavos (IJmui der Boys), H. Carton (D.W.S. I), v. d. Steen (D.W.S. I), B. Carter (D.W.S. I). Reserves: Mantjes (D.W.S. I), Schadé en Krab (IJm. Buys) B-elftal: Voor: H. v. Veen (Boschduivels), J. Kooy- man (Enschedé). J. Groen (Blauw Wit), Broekhuis (R.C.V.) Comen (R.C.V.) Midden: Harms (Boschduivels), Eikelen boom (R.C.V.)Jac. Selderbeek (Boschdui vels) Achter: Raap (R.C.V.), Schaper (Bosch duivels) Doel: v. d. Kley (Boschduivels). Reserves: Hardedood (DW.S. II), P. Post- ma (R.C.V.), en De Joode (Enschedé). WERKEN AMST. BALLAST MIJ In verband met het feit, dat de Amst. Bal last Mij. een werk voor de Ned. Spoorwegen moet uitvoeren te Amsterdam van bijkans 2 millioen gulden, hebben wij geïnformeerd, of daardoor ook hier meer arbeiders te werk ge steld zullen worden in de zanderij van de maatschappij. Het eerste jaar is daar echter geen kans op, omdat men voor het werk te Amsterdam geen duinzand noodig heeft, maar nat zand, dat opgespoten wordt. ONDERLINGE COMPETITIE D. C. IJ. De onderlinge competities van D.C.IJ. zijn deze week voortgezet. De uitslagen luiden als volgt: Hoofdklasse: P. Ley teG. Postma 11. SmitBasstra 1—1. T. Basstra—C. Bais 1—1. Ligthart—Smit 2—0. Kramer—Ott 2—0. Tweede klasse. T. Postma—A. Post 2—0. Koetsier—Smit, afgebr. De Jonge—Buis 0—2. v. d. Heijde— Vrijhof 1—1. Laros—F. Dukel 0—2. SchagerBrands 02. De WildeSchol afbr. Meyer—J. Visser 20. v. d. Outenaar— v. d- Sluis afgebr. Van Straten—J. Visser 20. Visser—Ligthart 2—0. Broek—Vuyk 0—2. De beslissing, welke spelers zich in de A- groep hebben geplaatst in de verschillende klassen is nu vrijwel gevallen. De finalisten voor de clubkampioenschap pen der eerste, tweede, derde en vierde klas. welke Dinsdag zullen aanvangen luiden: Hoofdklasse: B. Dukel 11 gesp. 22 pnt. P. Leyte 11 gesp. 16 pnt. Basstra 11 gesp. 12 pnt. Suijk 19 gesp. 13 pnt. Ligthart 11 gesp. 11 pnt. terwijl als zesde H. de Boer wel dit gezelschap zal com- pleteeren. Van de tweede klas hebben zich geplaatst: Laros, Smit, Buis, F. Dukel, en de Jong. Derde klas: Van Straten, Brand, Outenaar v. d. Sluis. Vierde klas; Visser, Smit, Ch. Broek, E Broek. Vergadering V. V. S. U. Dr. Snethlage spreekt over: „Wat ik in de Sovjet-Unie zag en hoorde". Gisteravond heeft in een druk bezochte vergadering van de V. V. S. U., gehouden in „Het Wapen van Velsen". Dr. J. L. S Sneth lage gesproken over „Wat ik in de Sovjet Unie zag en hoorde". Spreker begon te zeg gen, dat toen hij zijn reis naar Rusland maakte, hij it niet deed als een met Rusland onbekende. Veel, zeer veel had hij hierover gelezen en hij wist feitelijk meer van dit land dan dat hij in zijn verblijf van vier weken ge zien heeft. In de eerste dagen, toen hij in Moskou was, en nog niet met de arbeidersde legatie r jndging, zag hij wel die groote bedrij vigheid. maar dit zei tot hem niets. Hij wilde het interne leven van de bewoners der S U. leeren kennen. Toen spreker de kans werd geboden, met de arbeidersdelegatie mee te kunnen gaan, greep hij deze kans direct aan. Spr. heeft veel gezien en is thans den leider der delega tie nog dankbaar dat hij de leden der dele gatie niet heeft doen zien de krotwoningen, overgebleven uit het czaren-tijdperk, maar dat hij heeft laten zien het nieuwe, hetgeen zij hebben weten te bereiken zooals bij den bouw van fabrieken enz. Evenzoo op het ter rein van het boerenbedrijf. Niet het oude te zien, maar het nieuwe, wat men reeds bereikt heeft en wat men nog te bereiken denkt, dat te zien was het doel van de delegatie. Hetgeen men bereiken kan is betrekkelijk onbegrensd, omdat het productie-stelsel niet in de eerste plaats is ingesteld op winstbejag maar meer is gebaseerd op het belang van den arbeider. Dit vindt men in alles terug, zoowel in fabriek als woning. Spreker vertelde vervolgens van zijn bezoek aan de sanatoria in de Krim, vooral het sa natorium „Liyadia", voorheen het palels van den Czaar. Dit is thans als sanatorium inge richt tot herstel van kranke arbeiders. Spre ker zeide, dat als men uit Rusland terugkomt, dan is men in hoera-stemming over wat men gezien heeft. Maar als men thuis is gekomen en men denkt dan eens rustig na, wat men daar gezien en ondervonden heeft, dan is men zonder meer sympathiek tegenover de S. U. Is er dan ook geen critiek op het groote werk dat daar gedaan wordt? Zeer zeker er is ook plaats voor critiek. Spreker vertelt van een onderhoud met een der vooraan staanden, een zekeren Cherikoff. Deze vroeg of er geen op- of aanmerkingen waren. Toen van de arbeidersdelegatie eenige aan merkingen werden gemaakt, werd dit door Cherikoff opgeteekend, opdat men met de opmerkingen winst wil trachten te behalen. Rusland heeft het land opengezet voor de wijdste perspectieven, waardoor het in Rus land mogelijk is, iets grootsch te bereiken. De grondslag van het Russische leven wil spre ker noemen de fabriek. Deze is niet alleen om te produceeren, maar ook zijn hieraan ver bonden ontspanningen, lezingen en het on derwijzen van cultureele onderwerpen enz De fabriek wil spreker in Rusland noemen de cirkel, waarom alles draait. De kinderen be neden 16 jaar werken 4 uur en krijgen 4 uur onderwijs, boven 16 jaar werken ze 6 uur in de fabriek. Van hun loon wordt 35 pet geno men voor onderhoud, terwijl 65 pet. voor hen bewaard wordt. Rusland is. wat betreft de productie het tweede land der wereld geworden. Dat Rus land hard is vooruitgegaan, is voor spr. niet het voornaamste. Spr. vindt het voornaamste, als predikant te weten: hoe leeft het volk, hoe staat het met het zedelijk peil der bevolking, de algemeene onwikkeling enz.? Dit is voor spreker het hoogste. Spreker heeft hier nieuwe menschen gevonden die wisten dat zij een roeping hadden te vervuilen en die bezig zijn een vlam te worden, die de wereld zal ver lichten. Het leven is daar: van den een voor den ander. Over het geloof in de S. U. wil spreker niet veel zeggen. Indertijd heeft hij hierover een brochure: „Christus en Lenin", geschreven. Wat hij hierin geschreven heeft neemt spreker nog altijd voor zijn tekening Ofschoon mep in Rusland niet veel moet hebben van Godsdienst-uitingen, des ondanks, zeide spreker, leeft er in dit volk een groot geloof aan hun beginsel, meer dan men in Christenlanden zal kunnen vinden. Dit geloof dat hun bezielt, stelt hen in staat groote offers te brengen. Met sterke voorbeel den wordt dit door spr. duidelijk gemaakt Wel zijn er veel kerken en altaren gesloopt, maar met liefde denkt men aan de kamera den, die hun leven hebben gegeven in de No- vemberrevolutie. Zij hebben voor de vrijheid hun leven gegeven. Dit moet men weten, wil men begrijpen de dictatuur van het proleta- riaat. Spreker zeide, dat men dit niet moet verstaan als dictatuur van Stalin of Krassin. Deze dictatuur was in Rusland voor spreker het mooiste. De arbeiders regeeren zelf. Deze dictatuur die reeds een zesde gedeelte van de aarde beheerschte zal eens de geheele aarde beheerschen. Dat deze dictatuur, bij ons door de burgerlijke pacifisten wordt veroordeeld, vindt haar oorzaak in 't feit. dat men niet weet van het nieuwe en mooie, dat deze dictatuur met zich mee brengt. Indien men meent, dat het daar ruw toegaat is men mis. Wil men ruwheid zien. ga dan niet naar de sovjet, maar zie dan in het land der fascisten. Ook op het gebied van kunst en wetenschap, aldus spr. is men in Rusland hard vooruitgegaan, dank zij de vrijheid die de arbeider in Rusland ge niet. Rusland, het land met groote perspec tieven roept, zegt spreker, ons allen toe om voort te werken en als pioniers onzen plicht te kennen Van de gelegenheid tot debat of vragen te stellen werd door eenigen gebruik gemaakt, die door den spreker van antwoord werden, gediend. (De Rotterdamsche Lloyd heeft P. Smit Jr. den bouw opgedragen van een nieuw motorschip, dat den naam „Weltevreden" zal dragen.) Dit is een heugelijk bericht, De Rotterdamsche Lloyd gaat bouwen, Een feit, dat het behoud belicht, Van energie en zelfvertrouwen. Al is de Rottestad verzwakt, Door 't stormgetij van crisisnooden, De toekomsthoop is niet geknakt. Den stormen wordt het hoofd geboden. Ziet men de stad op t' hellend vlak. Naar veler sombere voorspelling, Men zet dan maar voor het gemak, Een „Weltevreden" op die helling. Dan klinkt de klank van staal op staal Weer luid in 't Rotterdamsche leven, Die den bewoners allemaal. Wat nieuwe moed en kracht kan geven. Straks wappert aan een nieuwen mast De vlag met rood-wit-blauwe banen, Een nieuwe Nederlandsche gast, Bezoekt de wereldoceanen. Zoo blijft de eer van 't kleine land Bewaard in verre wereldstreken. Zoo wordt aan 't eigen Oosterstrand Met trots naar 't moederland gekeken. Er wordt een nieuwe kiel gelegd, Die later fier op zee zal drijven, 't Wordt „Weltevreden", naar men zegt, Het moge weltevreden blijven. P. GASUS. DE SCHEEPVAART VOOR DE HOOGOVENS. Het is zeker merkwaardig, dat bij de 26 schepen, die in dit jaar voor de Hoogovens aangekomen zijn, er 13 van verschillende lan den waren, zoodat reeds 13 verschillende 'na- tievlaggen in de haven van het bedrijf werden, gezien. Deze vlaggen waren van Nederland, Duitschland, Engeland, Denemarken, Noor wegen, Zweden, Estland, Finland, Frankrijk, Spanje, Italië, Danzig en Griekenland. DR. VAN LEUSEN OVER LAFAYETTE. A.s. Zaterdagavond houdt de Velser H.B.S. Vereeniging een lezingavond in de school. Als spreker zal dien avond optreden Dr. A. J. van Leusen over het onderwerp „Lafayette". Lafayette was de groote Fransche vrijheids held uit de laatste helft van de 18e eeuw. RK. BOUWVAKARBEIDERS. In de in het Patronaatsgebouw gehouden al gemeene vergadering der afdeeling van den R.K. Bouwvakarbeidersbond waren de c'is- trictsbondsbestuurder, de heer A. L. Vollaerts en de geestelijke adviseur, pater Theodorus, aanwezig. De jaarverslagen werden goedge keurd. De heer J. A. Geelen werd als voorzitter herkozen, terwijl als bestuursleden werden herkozen de heeren v. d. Bosch, de Jong, Knaper en Peeperkoorn. Tot afgevaardigde naar den Bondsraad werd gekozen de heer Peeperkoorn, in de controlecommissie werden benoemd de heeren Schellevis en van Iteghem. De heer Vollaerts heeft een toespraak ge houden, waarin hij er op wees, dat in dezen tijd de vakorganisatie meer dan ooit noodig is. Werkloozencompetitie. Het programma voor 18 en 20 Februari luidt: Dinsdag: R. Wit I—Gazelle I, V.S.V., M. J. Toorenburg. V V.T. I—V.V.C. II, Haarlem, H. C, de Wit. V.V.B. II—V.V.S., Vergierdeweg, G. C. Th. Heering. Gazelle II—Z.W.V. II, R.C.H., W. v. Duyn. Donderdag: Metaal—R.Zwart, H.F.C., H. J. Boeree. Z.W.V, I—V.V.M., Zandvoort, de Tello. V.v.C. IV.V.B. I, Verglredeweg, L. de Koning. KORFBAL. FEESTAVOND KORFBALCLUB „SPORT VEREENT" Deze feestavond heeft plaats op Zaterdag 15 Februari in Hotel „de Weyman" Santpoort (dorp). Er is bal na. BILJARTEN. WERELDKAMPIOENSCHAP 45—1. Zeer waarschijnlijk zal aan bovengenoemd kampioenschap, dat a.s. Maandag te Mont- pellier in Frankrijk begint, voor Nederland nog een tweede speler kunnen uitkomen. In dit geval komt J. H. Sweering (kampioen van Nederland 45-2) van „Insulinde" te Amster dam in aanmerking en wel voor de 8ste plaats te vervullen met: R. Gabriëls (titelhouder, België), P. de Leeuw (Nederland), Albert (Frankrijk). Cabra (Spanje), Joachim (Duitschland), Chassereau (als 2e Fransch- man), Th. Moons (als 2de Belg). OM DEN MOLLERUS-BEKER. Deze invitatie-wedstrijden over driebanden op de matchtafel beginnen a.s. Zaterdagmid dag en -avond in de biljartzaal van de Socië teit Vereeniging te Haarlem en wel te 3 uur tusschen de biljartclub Rotterdam te Rotter dam en de biljartclub der Sociëteit Vereeni ging en te 8 uur tusschen Rotterdam en In sulinde te Amsterdam. Er worden 's middags 4 partijen en 's avonds eveneens 4 parijen van 40 caramboles gespeeld.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1