BEVERWIJK „Turnlust" besloot haar jubileumviering. Huldiging van de medewerkenden. De luisterrijke viering van het zilveren ju bileum van de Gymnastiekvereeniging ..Turn lust" is gisteravond in het Kennemer Theater besloten met een laatste voorstelling van de revue „Geeft Acht". Ook nu was het Kennemer Theater nagenoeg geheel bezet met opgetogen uubliek, dat de voorstelling met bijzonder veel genoegen heeft gevolgd. De optredenden oogst ten wederom daverende successen en we be hoeven nauwelijks te zeggen, dat het ook nu weer een prachtig sluitende opvoering was. De finale moest zelfs herhaald worden. Zoo is deze reeks revue-voorstellingen ge worden tot een groot succes niet alleen voor de jubileerende vereeniging, maar bovenal oqJt voor alle medewerkenden van de as sistenten in de kleedkamers en den requisiteur af tot de commère en de compères toe. Na afloop van de voorstelling heeft de voor zitter van Turnlust, de heer K. van Leeuwen in een slotwoord zeer verdiende hulde ge bracht aan allen, die op welke wijze dan ook aan het welslagen van deze tooneelavonden hun beste krachten gaven. Na dank te hebben betuigd aan de auteurs van tekst en liedjes, de heeren G. W. P. Stou- tenbeek en Joh. N. Tromp, huldigde hij eerst den heer B. J. Wieland Los, directeur van .Turnlust", die zich enorm veel moeite en zorgen heeft moeten getroosten, om eindelijk tot dit resultaat te kunnen komen. Onder daverend applaus ontving de heer Los als bescheiden stoffelijke waardeering voor zijn noesten arbeid een keurige fruitmand. De commère, mevr. NeveDollé en de beide compères de heeren B. Groeneveld en G. Langendijk, die zoo geweldig voel hebben bij gedragen om de revue tot een groot succes te maken, deelden natuurlijk ruimschoots en zeer verdiend in de hulde, die de voorzitter kwistig rondspreidde. Ook zij ontvingen voor hun arbeid 'n aandenken. De dames Koning en Waagmeester, die dans en pianobegeleiding bij de repetites verzorgden, de beide kleedsters van de commère, zelfs de bassiste van het orkest ontvingen bloemen. Daarna volgden nog woorden van groote erkentelijkheid aan het adres van het orkest, dat zich onder aan voering van den heer André Roemer zoo prachtig van zijn niet gemakkelijke taak heeft gekweten, van den tooneelmeester, van den leider der acrobatengroep, den heer Wolff, van de decorateurs en tenslotte van de leden van Turnlust, die het voor hun zoo ongewone werk zoo keurig hebben verricht. En toen schoof het gordijn voor goed dicht en sloot tevens een der hoogtepunten in de historie van „Turnlust" af. De schitterende en in alle opzichten zoo geslaagde viering van het zilveren jubileum behoorde tot het verleden. „Turnlust" in al haar geledingen kan op dit jubileum met groote voldoening terugzien. Nog eenige uren bleef men op het bal ge zellig bijeen. Roemer's Band leverde de dans muziek, de heer Martens liet over het geheel zijn wakend oog gaan en zoo was dan ook dit deel van den avond volkomen in orde. HET ONDERWIJS IN LICHAMELIJKE OEFENING. Het voorstel van B. en W. om den vakon derwijzer in lichamelijke oefening op wacht geld te stellen heeft in de vakkringen van dit onderwijs aanleiding gegeven tot het in dienen van een adres bij den gemeenteraad. De afdeeling Haarlem van de Nederlandsche Vereeniging van Leeraren en onderwijzers in de lichamelijke opvoeding liet dit request ver gezeld gaan van een uitvoerige memorie van toelichting. Ook de hoofden van de openbare scholen nos. 1, 2, 3. 4 en U.L.O., alsmede die van de school voor Christelijk Nationaal On derwijs in de Meerensteinstraat en van de R.K. Jongensschool in de Hobbestraat hebben zich niet onbetuigd gelaten en eveneens een adres met uitvoerige toelichting ingediend. Wij ontleenden daaraan reeds de bevreem ding van de Vereeniging van Leeraren ten aanzien van het voorstel, nadat de burge meester juist dezer dagen in een voorwoord bij het zilveren jubileum van „Turnlust" zoo'n groote waarde had toegekend aan de licha melijke oefening. In de memorie van toelichting wordt voorts opgemerkt, dat aanneming van het voorstel een vernietigende slag zou beteekenen voor het gymnastiekonderwijs. De op wachtgeld stelling van den vakonderwijzer zal dit onder wijs brengen in handen van de klasse-onder wijzers. Daardoor zal een groot aantal leer krachten aangewezen worden een vak te on derrichten, waarvoor ze meestal lichamelijk niet meer geschikt zijn en waarvoor zij ook niet een voldoende opleiding hebben ontvan gen. Het grootste deel der onderwijzers is slechts in het bezit van de acte J., eon be voegdheid, waarvan algemeen wordt aange nomen dat deze ten eenenmale onvoldoende is, om de zoo belangrijke verzorging der licha melijke opvoeding te behartigen. De bevoegdheden der klasse-onderwijzers bepalen zich voor de ouderen slechts tot de zaalgymnastiek. zonder toestellen, voor de jongeren tot het wandrek of de ladder, zoodat ringen, rekstok, bruggen en andere uitgeslo ten zijn. Bovendien werd in de meeste gevallen deze bevoegdheid behaald op een vrij ver terugge- legen tijdstip. Het, gymnastiekonderwijs heeft juist in de latere jaren een zoodanige evolu tie doorgemaakt, dat het den klasse-onder- wyzer, zelfs in het beperkte gedeelte waarin nu bevoegd is. onmogelijk zal blijken gun stige resultaten te bereiken. - Jei-°n<^tel]ing. dat de leerkrachten zich daarop alsnog zouden kunnen preparee ren moet worden afgewezen, omdat lichame lijke opvoeding geen vak is. dat men op ge- voiderden leeftijd nog na applicatiecursussen kan leeren „Bedenken wij tenslotte, aldus de Vereeni ging van Leeraren, dat de klasse-sterkte op ongeveer 40 leerlingen gebracht is en dat voor zoo'n groote klas een leerkracht zal staan, die geen routine heeft, noch kennis van de physische en psychische uitwerking van het geen hij in zijn onkunde laat uitvoeren, dan houden wij in meer dan één opzicht ons hart vast. Voor leerkrachten en leerlingen wordt dan het. gymnastiekuur een uur van gewaag de proefnemingen en daaraan mag een ge meente als Beverwijk niet meewerken Op grond van al deze overwegingen meent het bestuur der Vereeniging van Leeraren dus, dat de uitspraak: „vervanging van den vakonderwijzer coor den klasse-onderwijzer, beteekent een vernietigende slag voor het gymnastiekonderwijs," alleszins gerechtvaar digd is. De plaatselijke schoolhoofden merken in hun adres o.m. het volgende op: Doordat in deze gemeente geen schoolart- sendienst bestaat, vindt de gymnast-iek- leeraav naast zijn eigenlijke werk ook een taak in het opsporen bij zijn leerlingen van lichamelijke afwijkingen. Hij verwijst ze dan tijdig naar den medicus, waardoor wordt voorkomen, dat de gemeente later groote kos ten krijgt te dragen. De gemeente Beverwyk, die bewees hart te hebben voor de harmonische ontwikkeling van het schoolkind, door de gelegenheid te schep pen onderwijs te geven in de Lichamelijke Oefening en handenarbeid- zal door aanne ming van het voorstel terugvallen tot een ge meente die groote belangen onderschatte. Financieel ontvangt het onderwijs ruim schoots zijn deel van de versobering. Gevraagd wordt door de medewerking van den Raad het onderwijs te vrijwaren voor andere slagen. JAARVERGADERING KENNEMER Z WEMCLUB. In de groote bovenzaal van café Oud Mee- rensteyn hield de Kennemer Zwemclub gis teravond haar jaarvergadering. De voorzitter de heer H. A. J. J. van der Bergh, opende de bijeenkomst met een woord van welkom aan de leden. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat op 26 Juli a s. de onderlinge wedstrijden en op 23 Juli de kringwedstrijden plaats zullen vinden. Het jaarverslag van den secretaris, den heer Schram gaf een overzicht van de gehou den oefeningen en wedstrijden. Verder bleek dat het ledental terug geloo- pen is van 14T in 1934 tot 124 in 1935. In 1934 waren er 27 dames, 70 heeren, 27 meisjes en 23 jongens-leden. In 1935: 23 dames, 48 heeren, 25 meisjes, en 23 jongens. Het verslag van den penningmeester gaf bij een uitgave van f 217.30 een nadeelig sal do van f 13.27. In kas was nog het saldo over 1934 f 63.89, zoodat een batig saldo van f 50.62 blijft. De heer De Jonge deelde namens de kas- commissie mede, dat bij onderzoek de boe ken en bescheiden van den penningmeester in goede orde bevonden waren, zoodat den heer Luttikhuyzen onder dank décharge ver leend wérd. De heer J. v. Hedel gaf een overzicht van het werk der pers- en propagandacommissie. Deze commissie heeft tot nu toe uitstekend werk verricht. Een van de bereikte resulta ten is het verschijnen van een K. Z. kroniek, waarvoor onze plaatsgenoot de heer L. Blee- ker een ontwerp gemaakt heeft. De heer B. Luttikhuyzen merkte in zijn DE NOORSCHE HARDRIJDER IVAR BAL- LANGRUD, die gisteren te Garmisch het Olympisch kampioenschap op de 500 M. be haalde, werd na zijn overwinning op enthousiaste wijze door zijn landgenooten gehuldigd. Coöp. Broodbakker^ - „Algemeen Belang". Het dividend zeven pCt.? Uit het jaarverslag van de Coöperatieve Broodbakkerij en Verbruiksvereeniging „Al gemeen Belang" U.A. blijkt, dat ook dit be drijf voor de geesclslagen van den crisis niet gespaard bleef. Het aantal leden vermin derde, de omzet daalde en de meelprijzen gin gen met sprongen omhoog. Het bedrijf heeft zich hierbij moeten aanpassen. Helaas moest dit gaan door inkrimping van het perso neel, omdat de algemeene vergadering er de voorkeur aan gaf het dividend-percentage zoo hoog mogelijk te handhaven. Voor het bestuur was daarmede de koers afgebakend. In den loop van het jaar 1935 bedankten 331 leden, 109 nieuwe leden werden ingeschre ven, zoodat een verlies van 222 leden moest worden geboekt. Op 31 December 1935 was het totale aan tal leden 1382 tegen 1604 in het begin van het jaar. Deze daling drukte vanzelfsprekend ook het omzetcijfer. De omzet was vorig jaar f 176000, hij liep terug met f 42.500 en bedroeg over 1935 alzoo f 133.500. Hoewel demeel- prijzen sterk opliepen werd de broodprijs nog eenigen tijd gehandhaafd, maar tenslotte moest toch aan het eind van het jaar de broodprijs met 1 cent worden verhoogd. De omzet van de broodbakkerij was f 133.500 die van de banketbakkerij f 11964.93. Dat het bedrijf toch ondanks den crisis nog wel Iets te beteekenen heeft kan ook wor den afgeleid uit het bedrag van f 38069.86, dat aan loonen en salarissen werd uitbetaald. Verder ontleenen wij aan de resultatenreke ning, dat de productiekosten f 96.844.95, de distributiekosten f 18.278.91 en de kosten van beheer en administratie f 5415.34 bedroegen. Afgeschreven werd op gebouwen en inven taris f 1046.56. op wagenloods en roliend materiaal f 300, op het winkelpand f 68.36 en f 45.65 op het pand te IJmuiden, totaal f 1460.57. Het te verdeelen winstsaldo is f 9112.14 of 6.83 pet. van den omzet. Verwacht wordt, dat aan de algemeene vergadering zal worden voorgesteld, om evenals vorig jaar aan de leden 7 pet. dividend uit te keeren. De balans vertoont een eindcijfer van f 66.142.13. De vaste bezittingen staan op de balans voor f 40.834.72 waarvan gebouwen en ovens bakkerij voor f 14.981.20. De inven taris staat op de balans voor f 9506.56. De schulden op langen termijn bedragen f 24.444.27, het eigen vermogen f 25.343.21. Het overschot van de exploitatie van de banketbakkerij is f 795.65 of 6.65 pet. van den omzet. A.s. Dinsdag zal de coöperatie haar jaar vergadering houden, waarin de heer Reynders het accountantsrapport zal toelichten. EEN KORTSTONDIGE IJSVREUGDE. De beide Beverwijksche ijsbannen, die .Woensdagmorgen werden opengesteld wa ren niet bestand tegen de temperatuursstij- ging die zich in den loop van den dag voor deed. In den voormiddag, toen het bezoek van de liefhebbers der zoo gewilde ijssport nog niet zoo overstelpend was, ging het nog, maar na den middag werd het mis. Het ijs was tegen den grooten druk niet bestand, er vertoonden zich scheuren, er kwamen gaten, kortom het liet zich aanzien, dat de vreugde helaas slechts van korten duur zou zijn. Dat was dan ook inderdaad het geval, want, tot groote teleurstelling van de velen, die toch nog met veel vermaak op de ijsvlakte rond zwierden. voor zoover er althans in de ge geven omstandigheden van ..zwieren" sprake kon zijn, moesten de banen tegen 3 uur wor den ontruimd De pret was voor Beverwijk wel van heel erg korten duur geweest. De jeugd had bezit genomen van alle sloo- ten, die maar te vinden waren. Zij vermaak te zich uitstekend, hoewel ook dit ijs ver dacht kraakte en water door liet. De jeugd bekommerde zich daar natuur lijk niet om en genoot op haar wijze van de gezonde sport tot de avond viel. Het overzicht van de groentenveiling. De vorst veroorzaakt stijgende markt. Ofschoon de aanvoeren van groenten aan de veilingen geleidelijk minder worden, toch viel het aanbod in de week, die achter ons ligt, nog niet tegen. Ook de handel kenmerkte zich voor de meeste producten door een wil lige stemming, wat voor een goede gang van zaken een belangrijke factor is. De vorst zal tevens ook nog wel het zijne hebben bijge dragen, om de prijzen op peil te houden of nog een weinig te verbeteren. Een product, dat deze week van die omstandigheid profi teerde was zeker wel het artikel boerenkool, waarvoor een levendige belangstelling be stond. De prijzen, die de laatste dagen toch al bevredigend waren gingen echter steeds in stijgende lijn. zoodat de laatste veiling van Dinsdag 10 Febr. voor goede kwaliteit no teeringen voorkwamen van 90—1.75 per kist. Andijvie had in de afgeloopen week ook meer vraag en was daardoor geregeld vlugger te verkoopen. De prijzen varieerden naar soort van 601.10 per kist. Waschpeen werd weinig meer aangevoerd. Voor dit product bestond steeds veel kooplust. Het nog aangebodene ging voor goede prijzen van de hand. De aan voer voor prei was geregeld van beduidenden omvang. Toch was ook hiervoor vr.-.i pi per O ON D E-R D AC 13 F E B R. 1936 vraag, zoodat de noteeringen zeer goed op peil bleven. Vooral de goede kwaleiteiten wa ren vlot te verhandelen. De prijzen varieerden naar soort van 312 et. per bos. Voor andere soepgroenten was tengevolge van het koudere weer iets meer vraag, of schoon de prijzen hierdoor niet belangrijk opliepen. Knollen konden, steeds naar kwa liteit de prijzen van 28 et. per stuk hand haven. Rabarber, die werd aangeboden, was meestal van verschillende kwaliteit, hetgeen in de noteeringen duidelijk, tot uiting kwam, n.l. van 717 ct. per bos. De spruitenhandcl ging met de noteerin gen eveneens in een betere richting of schoon toch nog altijd eenige onstandvastig heid viel waar te nemen, De prijzen vertoon den voor dit product ook verschllen, naar soort van 8—29 ct per K.G. Witlof vertoonde een neiging tot verbete ring, doch maakt tegenover de andere pro ducten toch nog altijd een slecht figuur. De noteeringen wisselden van 814 ct. per K.G. Bloemkool komt nog wel in kleine partijtjes voor, doch van het aangebodene is de kwa liteit meestal niet mooi. Naar soort werd van 410 ct. per stuk besteed. Roode en gele kool werden verhandeld naar sdort. voor 414 ct. en groene kool voor 25 ct. per stuk. Voor en enkel mooi partijtje schorseneeren is nog veel belangstelling. Het aanbod bestaat thans echter in hoofdzaak uit mindere kwa liteit. Voor stapelproducten als uien, koolra pen en peen bleven de noteeringen vrijwel on gewijzigd. Gok de handel onderging geen. merkbare verandering WIJK AAN ZEE TENTOONSTELLING. Zondag 16 Februari zal in 't St. Vitushuis in de Kerkstraat alhier een tentoonstelling ge houden worden van de werkstukken gemaakt op de bijeenkomsten van „De Graal" afa. Wijk aaan Zee. Deze tentoonstelling is geopend van 11 u. v.m. tot 4 uur n.m. JAARVERGADERING N V. „SPORTEX". Maandag 2 Maart houdt de N.V. „Sportex" in restaurant Sonnevanck haar jaarvergade ring. De agenda vermeldt o.a. verkiezing van af tredende commissarissen: de heeren B. Schel vis en Th. Röckener (beiden herkiesbaar). Be noeming van 'n directeur wegens bedanken van den heer J. Raadsveld. 't Bestuur stelt als candidaat in deze vacature de heer Th. Röckener. Voor de vacature als commissaris: de heer J. Raadsveld. „DE GRAAL". In restaurant Sonnevanck geeft de afd. Wijk aan Zee van de R.K. Melsjesvereeniging „De Graal" een Ouderavond. Opgevoerd wordt: 't Mysteriespel „Elcker- lyck". Verder vermeldt 't programma zang, reien, spreekkoren en declamatie. 't Kinderclubje „De Rruiskinderen" zal twee tooneelstukjes geven. HEEMSKERK. GERARDUS MAJELLA VEREENIGING- W1T GELE KRUIS. Bovengenoemde vereeniging houdt Maandag 17 dezer haar jaarvergadering in het K.S.A.- gebouw. IJS. IJs en weder dienende zal Zondag a.s. op de vijvers van Marquette gelegenheid worden ge geven tot schaatsenrijden. De V.V.V. heeft het voornemen, de banen te verlichten, zoodat ook 's avonds gereden kan worden. H.O.B.O. Voor een goed bezette zaal werd Woensdag middag voor de schoolkinderen der vier hoog ste klassen door de N.V. Holland's Bloembol lenhuis te Lisse in de concertzaal van Gebr. Dam de film vertoond „Holland's Glorie". Deze film geeft een duidelijk beeld van het geheele bloembollenbedrijf. Ook werden eenige leuke films gedraaid. De kinderen hebben dan ook volop genoten, 's Avonds werd dezelfde film voor het publiek gegeven. Ook toen was de zaal vol. De heer H. Sinnige alhier, vertegen woordiger van het H.O.B.O. had de leiding. SANTPOORT. PRAEPARATOIR EXAMEN. De heer H. de Wit alhier is door de classis Haarlem der Gereformeerde Kerken beroep baar verklaard en toegelaten om in de Gere formeerde Kerken in de prediking voor te gaan. HAARLEMSCHE ORKEST VEREENIGING. Vrijdagavond a.s. geeft de Haarlemsche Orkest Vereeniging in de Gemeentelijke Con certzaal te Haarlem een concert, dat aange geven wordt als „een raadselconcert". Het publiek kan naar de muzieknummers, waar van de titels geheim gehouden worden, ra den. Dirigent is Frits Schuurman; solist Hanny Scheffelaar Klets. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Binnendijk New Orleans naar Rotterdam o van Havanna. Lochkatrine, Vancouver naar Rotterdam 9 van Seattle. Volendam 11 van Rotterdam te New York. Edam New York naar Rotterdam 13 (9.20 v.m.) voorgaats Nieuwe Waterweg verw. Damsterdijk Vancouver n. Rotterdam 10 van Cristobal. Narenta Vancouver, n. Rotterdam 11 van Glasgow. Delftdijk 9 van Vancouver naar Rotterdam. HALCYONLIJN Stad Zwolle, Seriphos naar Rotterdam 12 van Oran. Stad Amsterdam 11 van Oxelosund laar Rotterdam Vlaardingen. Rozenburg Ragnoli n. Melilla van Oran. Stad Zaltbommel Seriphos n. Rotterdam. 12 (2 n.m.) te Hoek van Holland verw. Vredenburg 16 van Pepel te Vlaardingen verw. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Aldabi (thuisreis) 11 van Victoria (Br.) KON HOLLANDSCHE LLOYD. Eemland 12 van Amsterdam naar Buenos Aires. Salland 12 van Amsterdam naar Hamburg Amstelland (thuisreis) 12 te Santos. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (uitreis) 10 van Dakar Helder (uitreis) 11 te Bordeaux. KON. NED. STOOMBOOT-ML3 Simon Bolivar 9 van Cristobal n. Cartagena. Ajax 11 van Kopenhagen te Stettin. Ariadne 11 van Danzig n. Kopenhagen. Boskoop 12 van Chili te Amsterdam. Ceres 11 van Pyli te Izmir. Euterpe 12 van Bordeaux te Amsterdam. Ganymedes 10 van Cephalonia naar Am sterdam. Odysseus 11 van Valencia n. Carthagena Orestes 11 van Algiers n. Patras. Tiberius 10 van Kymassi n. Mutzuna. Bodegraven 10 van Valparaiso te Tal- cahuano. Cottica 10 van West-Indië te New York. Barneveld 12 van Amsterdam naar Chili. Vesta Genua n. Amsterdam 12 (12 uur des middags) 190 mijl Z.W. van Ouessant. Agamemnon 12 van Kopenhagen naar Gdynia. Fauna 12 van Venetië te Amsterdam. Oranje Nassau 12 van West-Indië te Am- verdam. Hercules 12 van Amsterdam n. Hamburg. Orpheus 12 van Amsterdam n. Kopenhagen verslag namens de polo-commissie op. dat vooral het eerste polo-team succes heeft ge had. Het behaalde het kampioenschap van zijn afdeeling. Verder deelde de heer Luttikhuyzen mede, dat de vereeniging nu reeds vier zevental len heeft, n.l. een eerste en een tweede hee ren, een dames en een adspirantenzevental. Tenslotte dankte ae heer Luttikhuyzen den badmeester Renout, die door zijn werk. veel tot de ontwikkeling der vereeniging heeft bijgedragen. De verschillende verslagen wer den onveranderd en met een woord van dank door den voorzitter namens de leden, goed gekeurd. In de kascommissie ter controleering van de boeken over 1936 werden benoemd de hee ren J. de Wit, J. Scheerman en de Jonge. Bij de bestuursverkiezingen wegens perio diek aftreden van de heeren W. B. Luttikhuy zen. penningmeester en B. G. Luttikhuyzen, 2'e secretaris, werden, daar geen andere can- didaten gesteld waren, de aftredenden bij acclamatie herkozen. Als leden van de pers en propagandacommissie werden benoemd Mevrouw van Luttikhuyzen-Schram en de heeren J. van Heden, Schram en van Olst- hoorn. De benoeming van de polocommissie werd aan het bestuur overgelaten. Als afgevaardigde naar de algemeene ver gadering van den kring Haarlem werd de heer B. van Luttikhuyzen gekozen, Tot afgevaardigde naar de algemeene ver gadering van de afdeeling Noord-Holland op 12 Maart 1936 werden de heeren Schram en Luttikhuyzen benoemd. Bij de rondvraag" werd door. een der leden de vraag gesteld of het niet mogelijk was het abonnementsgeld voor de leden van de Ken nemer Zwemclub te verlagen. Spreker meen de hierdoor te bereiken, dat het ledental zou toenemen. De heer de Wilöt directeur der Zweminrich ting antwoordde hierop, dat een regeling is getroffen waarbij, wanneer meerdere perso nen uit één gezin lid zijn, een reductie van 10 pet. voor het tweede, 15 pet. voor het derde enz. steeds toenemend met 5 pet. per lid. ge geven zal worden. Grootere verlaging is niet mogelijk. Verder werd de vraag gesteld of het niet mogelijk was, meerdere malen per dag op zijn abonnement te kunnen zwemmen zonder hier voor apart te moeten betalen. Wanneer de kaart per keer afgeknipt wordt zou men dan ook bij verhindering van een of meerdere keeren, aan het aantal zwembeurten toeko men. Mocht de kaart midden in het seizoen verloopen zijn, dan moet natuurlijk een nieu we aangeschaft worden. De heer De Wildt kantte zich hier tegen, daar volgens hem op warme dagen, wanneer meerdere personen enkele malen per dag komen zwemmen het bad overdruk zou zijn, terwijl op koude da gen haast geen bezoek zou komen. Na lang durige discussies zeide de heer De Wildt be reid te zijn, om, wanneer een reden van ver hindering aangetoond kan worden, een schik king te treffen. Na afhandeling van het huishoudelijk ge deelte bleven de leden nog eenigen tijd in ge zellig samenzijn bijeen. Hoogoven Tooneel in de K. S. A. Opvoering van „Haar Laatste Wil". De tooneelvereeniging „Hoogoven Tooneel" gaf gisteravond in het K.S.A.-gebouw voor een bijna geheel bezette zaal een opvoering van Henk Bakker's bekende blijspel „Haar laatste wil". Voor den aanvang heeft de heer A. M. J. Vermeulen namens H. O. T. zijn voldoening uitgesproken over de groote belangstelling, des te meer verheugend, omdat dezen avond nu eens gebroken was met het traditioneele ..bal na". Spr. leidde daaruit af, dat men dus belang stelde in de verrichtingen van H.O.T. De heer Vermeulen vond voorts nog gelegen heid te wijzen op de beteekenis van de groote organisatie „Hoogoven-Staten". waarvan ook H O T. een onderdeel vormt en vestigde daar bij in het bijzonder de aandacht" op het ideëele doel, dat zij nastreeft. H.O.T. gaf van het pretentielooze blijspel een over het algemeen goed verzorgde op voering, waaraan het omzetten van eenige rollen wegens ziekte van een der medespe lenden geen afbreuk deed. Wellicht had hier en daar het tempo iets meer aangezet kun nen worden, waardoor de opvoering aan evenwichtigheid gewonnen zou hebben. De hoofdrollen waren in goede handen. Het zevental erfenis-jagende familieleden, bron van voortdurend hoog oplaaiende vreug de bij het publiek, werd zeer goed getypeerd. De varensgezel, de slager en de kruidenier, alsmede hun kijvende vrouwen werden zeer goed gespeeld. De heer J. van Baar. die de rol van den heer Holleman had over moeten nemen, gaf van G" rn een prachttype. Goed volgehouden opvatting en het op het juiste oogenblik weten te plaatsen van zijn tekst waren wel de grootste verdiensten van dezen speler. De heer Koning was een pracht van een slager en de heer Bakker deed als de vier kante matroos niet voor hem onder. Mevr. de Bats en mej. De Goede waren de kijvende eega's en zij deden het met veel animo. De heer A. de Bats gaf van den letterkundige een goede typeering, terwijl mevrouw Van Eyken een niet al te overtuigende Tilly de Veer vertolkte. Dan waren er verder nog een prachtstel no tarisklerken, een zeer formeele notaris, een meubel van een huisknecht en een kwiek kamermeisje. Het publiek heeft zich kostelijk met dit onschuldige spel v?rmaakt en er is gela chen, dat het daverde. Het was een succesvolle tooneelavond. waarmede Hoogoven Tooneel de talrijke be zoekers van deze voorstelling aan zich heeft verplicht. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Jagersfontein 12 van Bremen te Ham burg. ROTTERDAMSCHE LLOYD Baloeran (uitreis) p. 12 Suez. Garoet (thuisreis) 12 te Suez. Kota Gede (uitreis) 12 te Sabang. Modjokerto (thuisreis) p. 12 Port de Gaile. Soekaboemi (thuisreis) p. 11 Fmisterre. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Glenfinlas Dairen n. Rotterdam via Lon den 11 (12.14 n.m.) 260 mijl Z.Z.W. van Land's End. Calchas, Japan n. Rotterdam 12 van Sin gapore. City of Dundee, Manilla n. Rotterdam, via Londen 12 van Havre. Polydorus, Batavia n. Hambg. 11 v. Londen. City of Eastbourne, Dairen n. Rotterdam p. 11 Gibraltar. City of Khios 10 van Dairen n. Rotterdam. Rhesus, Batavia n. Amstm. 11 van Padang. City of Hereford, Dairen n. Rotterdam 9 van Hongkong. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johan de Witt 12 v. Batavia n. Amsterdam. Salabangka 12 van Amsterdam te Schiedam. Johan van Oldenbarnevelt (thuisr.) 11 van Genua. Chr. Huygens 12 v. Amsterdam n. Batavia. Wegens ijsgang. Het Nederlandsche motorschip „Coen", dat in Amsterdam moest laden, is buitenom naar hier gekomen, omdat de vaart door de binnen wateren wegens ijsgang moeilijkheden op leverde. AANGEKOMEN 11 Februari: Walerii Meshlauk m.s. Noordzee Kodumaa s.s. Llanelly 12 Februari: Euterpe s.s. Bordeaux Fanal s.s. Danzig Ousel s.s. Liverpool Coen m.s. Groningen Prowess m.s. Londen Boskoop s.s. Chili Theano s.s. Fowey Embla s.s. Londen Oranje Nassau s.s. West Indie VERTROKKEN. 11 Februari: Sund s.s. Hamburg Confid m.s. Penrhyn Salabangka s.s. Schiedam Leeuwarden s.s. Londen Rijnstroom m.s. Leith Amstelstroom m.s. Huil 12 Februari: Bera s.s. Drontheim Ella Halm s.s. Rotterdam Barneveld s.s. Chili Eemland s.s. Buenos Aires Salland s.s. Bremerhaven JapanAustralië. De Nippon Yusen Kaisha heeft besloten tot het oprichten van een nieuwen vrachtdienst tusschen de Japansche havens en Brisbane, Sydney, Melbourne en Adelaide, via de Man daateilanden meldt „Dagblad Scheepvaart". De opening van de lijn kan met Maart worden verwacht. De lijn zal worden onderhouden door drie vrachtschepen; de Calcutta Maris zal als eerste schip de lijn openen en 22 Maart van Yokohama moeten vertrekken.. De reede- rij heeft deze lijn ontworpen naar aanleiding van de sterke vervoerstoename op den reeds bestaanden Australië-dienst, welke met drie passagiersschepen van 8000 ton wordt onder houden. Behalve in de verbinding met Austra lië voorziet de nieuwe lijn echter ook in de steeds grooter wordende vraag naar seheeps- ruimte voor het handelsverkeer tusschen Ja pan en de Mandaat-eilanden. Geslaagde proeftocht. Het te Amsterdam nieuwgebouwde Russi sche motorschip „Walerii Meshlauk" heeft op de Noordzee een geslaagde proeftocht gehou den en is naar Amsterdam teruggekeerd om verder te worden afgewerkt. Het motorschip zal de volgende week naar zee vertrekken om dat eerst de bemanning nog uit Rusland moet komen. Deze zal hier a.s. Zondag worden aan gebracht door het Russische stoomschip „Anadyr", dat van Moermansk naar haar on derweg is.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5