De oorsprong van Abessynië. Rubriek voor Vragen. Fransch geleerde over een interessante ontdekking. (Van onzen Parijschen correspondent). Professor Paul Lecour is een wereldberoemd «teerde Jaren geleden heeft zijn standaard werk A la recherche d"un monde perdu" (Op roek iiaar een verloren wereld) enorm veel ™?»ne eemaakt in wetenschappelijken krine en steeds wordt door heel de we reld zijn boek beschouwd als de eenig se- ripuze leidraad voor hen. die zich verdiepen in 't zoo uiterst interessante en boeiende on- ierwerp' Atlantis, de geschiedenis van het verzonken werelddeel, waar duizenden jaren voor onze beschaving reeds een groote cul tuur zou hebben bestaan. Er waren over het bestaan, maar vooral over de plaats waar Atlantis eens boven den Oceaan uitstak, vele theorieën, totdat professor Lecour na jaren lange ontdekkingsreizen en archaeologeische on^-zoekingen met groote zekerheid heeft kunnen vaststellen, dat Atlantis verzonken li^t in den Atlantischen Oceaan, tusschen de Afrikaansche kust. ter hoogte van de Golf van Guinea en Mexico. Maar belangrijker po" wordt het vraagstuk, wanneer men pro fessor Lecour volgt in zijn studies of er he den op onzen aardbodem nog bewijzen wor den gevonden, dat de bewoners van Atlantis inderdaad reeds op en trap van beschaving StMet,engroote stelligheid heeft professor Lecour beweerd, dat Abessynië, het land, waarover nu zooveel te doen is, een véél oudere bevolking heeft dan die ten tijde van de Koningin van Scheba, en dat de Ethio- tniërs de rechtstreeksche afstammelingen zijn van bewoners van Atlantis. In wetenschap pelijker. kring toonde men zich zeer onthutst over deze verklaring, want het leek er op of professor Lecour zijn eigen theorieën over de plaats, waar Atlantis verzonken ligt, onder ste boven gooide. Maar de geleerde zeide, dat het grondgebied, dat nu Abessynië heet, niet een aan de oppervlakte gebleven stuk At lantis was, doch een kolonie van de bewoners van Atlantis. En daar is nu enkele dagen geleden in Amerika teruggekeerd de beroemde Poolsch- Amerikaansche ontdekkingsreiziger, graaf Byron de Prorok, die verklaart op zijn reis in de binnenlanden van Ethiopië, in de streek van Wallega steen en met inscripties en "ra ven te hebben gevonden, die getuigen van een oer-oude zon-vereering, welke van dui zenden jaren vóór het rijk van de Koningin van Scheba dateert. En precies diezelfde overblijfselen vond graaf Byron de Prorok in Mexico bij afstammelingen van de oude Mayas! Men ziet. met deze interessante ont dekking wordt de veronderstelling van pro fessor Lecour enorm veel kracht bijgezet en we hebben dan ook. vooral waar alles wat Abessynië en zijn geschiedenis betreft zoo in •het middelpunt van de belangstelling staat, aan den eminenten geleerde willen vragen wat Zijn meening was. Met bereidwilligheid heeft professor Lecour ons dit onderhoud toege staan en ons onmiddellijk de foto's getoond èn van de Ethiopische èn van de Mexicaan- sche steenen, welke graaf Byron de Prorok hem reeds had toegezonden. De inscripties, voorstellend zon met zonnelichamen zijn volkomen identiek en 't kan dus niet anders of er moet duizenden jaren, voor Columbus de nieuwe wereld bereikte een communicatie (over land) hebben bestaan. Mijn theorie, waarover men vroeger zoo verbaasd was, wordt dus bevestigd door de stomme getuigen, zoo zei professor Lecour met eenige begrijpelijke zelfvoldoening. Maar let wel, ik had niets „uitgevonden", maar al leen waarde gehecht aan hetgeen anderen lans voor mij hadden beweerd. Maar neen, dat waren maar dichterlijke veronderstellin gen, daar moest een ernstig geleerde geen aandacht aan schenken, enz. enz. En toch heeft Plinius Ethiopië al Atlantis genoemd. Het oudste bekende boek, ouder dan de Bij bel, het boek van Enoch draagt den naam Okeanos. En hier hebt u de reproductie van een heel oude Duitsche kaartzooals u ziet noemde men daar het zuidelijk deel van den Atlantischen Oceaan: Oceanus Ethiopi- cus. Het woord Ethi-ops (in 't Grieksch: verbrand gelaat) duidt er op, dat we met een apart ras te doen hadden, dat niet ver ward moet worden met negers. En de phy- sieke onderscheidingskenmerken van de Ethiopiërs vindt men. precies dezelfde, aan de overzijde van den Oceaan, bij de Inca's en de roodhuiden. De zigeuners, wier juiste oorsprong men nooit met zekerheid heeft kunnen vaststellen, maar die ook die gelijkenis toonen, hebben nog altijd als schutspatrones Sarah-de- Ethiopische. De Fransche zendeling, pater Azais, een van de geleerdste archaeologen. heeft in de omstreken van Addis Abeba hunebedden gevonden en verscheidene mo numenten die èn wat vorm ènwat de inscripties betreft, alle ter eere van het zon nestelsel. overeenkomen met onze Bretonsche „menhirs" (megalitische monumenten, steenklompen). Eigenaardig is het ook. dat een deel van de Ethiopische bevolking ..Gal- la's" heet. hetwelk aan 't woord Gallië. Gaule en Galliër. Ga ulo is herinnert. Die „Galla's" hebben evenals de Kelten heilige boomen en de mistel, die daarop groeit, wordt be schouwd als een gelukstakje. Het offeren van een stier bij hen herinnert aan de iden tieke plechtigheid ter eere van Mithra, den zonnegod. U denkt nu misschien, dat ik te vèr zoek, te ver ga, en ik zie de menschen al een gezicht trekken bij de gedachte, dat een Bretonsch boertje, een Galliër, eenige Prins Bertil van Zweden te Amsterdam. Een week in de hoofdstad. AMSTERDAM, 12 Februari (A.N.P.) Een exclusieve gast is gisteravond afgestapt in het Carltonhotel te dezer stede: prins Bertil, de charmante zoon van den kroonprins van ■Zweden. Vergezeld van zijn adjudant, luite nant-ter zee Blidberg, was de voorname be zoeker in zijn door hem zelf bestuurde auto van Parijs gekomen, waar hij sinds eind September verblijf houdt, hoofdzakelijk met de bedoeling om de Fransche taal vlot te leeren spreken. Prins Bertil, die zeer streng incognito reist, heeft het voornemen een week voor zijn genoegen in de hoofdstad door te brengen. DERTIEN DOODEN BIJ HET SPOORWEG ONGELUK IN BULGARIJE. SOFIA, 12 Februari (A.N.P.) Het spoorweg ongeluk bij het station Asparoetsjowo in het Zuiden van Bulgarije heeft tot dusver 13 dooden geëischt. Zes personen zijn gewond. De beide locomotieven en 35 personen- en goederenwagens werden zwaar beschadigd of geheel verbrijzeld. overeenkomst zou hebben met een onder daan van den negus, maar vergeet u niet hoe men op de Iersche, de Schotsche. de Fransche kusten precies dezelfde fossielen, afdruksels van bepaalde diersoorten en plan ten heeft gevonden als od de Oostkusten van t nieuwe werelddeel, dezelfde delfstoffen, grondstoffen En men moet toch eens verder zoeken, wanneer men maar altijd als dood-doener op de vraag, waar komt dit of dat volksge bruik vandaan, te hooren krijkt: dat ont stond in de een of andere periode der Mid deleeuwen.die Middeleeuwen moeten 't toch ook van iemand hebben geërfd.Dat Atlantis heeft bestaan, dat weten we nu. maar 't doet me toch genoegen nu aan de hand van de laatste ontdekkingen bewezen te zien, dat mijn veronderstelling juist was: de Ethiopiërs zijn afstammelingen van de bewoners van Atlantis. Nog één vraag, professor. Waarom ver halen alle antieken, dat de Ethiopiërs het meest godsdienstige volk waren en dat alle go den in het land van den Koning der Konin gen zijn geboren? Ik durf dat niet met groote zekerheid te zeggen, maar ik vermoed dat het is omdat sedert Cambyses geen koning er in is ge slaagd het land te veroveren. Oh,als de Duce daar eens aan had gedacht HENRY A. TH. LESTURGEON. DONDERD AG 13 F E B R. 1936 Mr. E. O. J. M. baron Van Hövell tot Westerflier overleden. Commissaris der Koningin in Limburg. MAASTRICHT Woensdag. In den afgeloopen nacht is te Boschvoorde bij Brussel op 58-jarigen leeftijd overleden de commissaris der Koningin in de provincie Limburg, mr. E. O. J. M. baron van Hövell tot Westerflier. De commissaris der Koningin vertoefde al daar met zijn echtgenoote op advies van zijn geneesheer, nadat hij reeds enkele maanden te Maastricht met ziekteverlof had vertoefd. Mr. E. O. J. M. baron van Hövell tot Wester flier werd op 28 Maart 1877 te Twello, ge meente Voorst geboren. Hij bezocht het gym nasium te Maastricht en studeerde in de rechtswetenschappen aan de rijksuniversiteit te Utrecht, waar hij in 1904 promoveerde. Na eenigen tijd als advocaat-procureur te Utrecht te zijn werkzaam geweest werd hij burgemees ter van Culemborg en later van de gemeente Breda. In 1918 werd hij benoemd tot com missaris der Koningin in de provincie Lim burg. De overledene was voorts nog curator der R.K. Handelshoogeschool te Tilburg. Hij was onderscheiden met het grootkruis van de Orde van den Nederlandschen Leeuw, Groot officier der Orde van Oranje-Nassau, Groot officier der Orde van de Kroon van België en Ridder van de Orde van Malta. Het stof felijk overschot van den ontslapene zal naar Maastricht worden overgebracht om daar te worden begraven. Vrachtauto in bet Boterdiep gereden. Een der inzittenden verdronken. GRONINGEN, 12 Febr. (A.N.P.) Heden morgen te negen uur is een zeswielige trailer van de Gebr. Groenewold te Bedum. welke in de richting Bedum reed. ter hoogte van El- lerhuizen even voor de scherpe bocht bij de brug over het Boterdiep aldaar, vermoedelijk door te hard rijden in het water gereden. In de cabine bevonden zich de gebr. J. en E. Groenewold. De 30-jarige gehuwde J. Groene wold wist zich over het ijs te redden. Zijn broer, de ongehuwde 24-jarige E.. verdween met de auto in de diepte. Het lijk is nog niet opgehaald Prachtig winterweer in Tirol. Bezoek van de Koningin en de Prinses aan Innsbruck. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 12 Februari. Ondertrouwd, 12 Februari: F. de Grood en M. Chr. de Zaaijer; H. P. Langeveld en C. Pie- ters; J. van der Laarse en N. IJven; J. Nico- lai en Chr. H. Stadman; W. C. Vos en D. Jan sen; C. Kroon en T. E. F^mper; a. P. a. Mos- sinkoff en M. Derks; W. J. Gramberg en a. M. E. Landa; W. H. van der Weijden en a. H. C. Zegwaard. Getrouwd 12 Febr pari: G. C. Slenders en E. Th. Aarnink; A. J. van den Berg en M. P. A. Jedeloo; K. F. Krikke en M. Voulon; G. C. van der Horst en H. A. P. Waasdorp; J. p. Th. van der Me ij en H. van Mass; A. F. Chr. Melchior en E. van der Veldt; J. p. Pieters en E. I. H. Kauert; A. Winands en L. H. J. van den Es- hof; H. Hogenes en J. J. Baars; F. K. Barthel en V. E. Lindvall; H. M. Visser en A. Okkerse; DUIDELIJK GESTELDE VRAGEN van alle Abonnés van dit blad worden door een specialen Redacteur en zijn talrijke medewerkers zoo mogelijk en ten spoedigste beantwoord. De vragen moeten worden geadresseerd aan het bureau van ons blad, met duidelijke vermelding van naam en woonplaats. De namen der vragers blijven redactie geheim. Vragenwaaraan naam en adres ontbreken, worden terzijde gelegd. De antwoorden worden GEHEEL KOSTE LOOS thuis bezorgd. Alleen die vragen, welker beantwoording voor vele anderen behalve den vrager, van nnt kan zijn, worden tevens in ons blad ge plaatst. RECEPTEN VRAAG: In mijn voile gordijnen (die nog nooit gewasschen zijn) is "het weer gekomen. Wat is daartegen te doen? ANTWOORD: De gordijnen eerst wasschen in heet zeepsop, daarna tweemaal in heet water spoelen. Dan in een zwak chloorbad zetten en daarin goed omhalen. Zoo, goed dichtgedekt, een nacht laten staan. Den volgenden morgen twee maal in heet water spoelen en een keer in koud water, waarin een weinig mierenzuur is gedaan. Goed uitknijpen en glad ophangen, zoo noodig een beetje stijven. VRAAG: Hoe luidt het recept voor: 1 Cocos- brood, 2. Cake, 3. Krentenbrood? (Ik heb een oventje dat op een petrole jmtoestel geplaatst wordt. Het plaatje kan vier ons meel bevatten). ANTWOORD: 1. Cocosbrood of -koek. Neem 250 gram gemalen cocosnoot, 200 gram witte sui ker, 2 5 gram boter, 2 5 gram bloem, een groot ei, het merg van een half stokje vanille of wat va nillesuiker, een beetje melk, ouwels. Doe alle ingrediënten in een kom en kneed onder toevoeging van zooveel melk als noodig is om een behoorlijk deeg te maken, alles dooreen. Voeg als alles goed gemengd is, nog wat vloei stof toe, zoodat het deeg uitgespreid kan worden op een met ouwels bedekt bakblik. Men kan het ook met behulp van een grove spuit tot kransjes spuiten. Bak dit deeg in een matig warmen oven heel licht van kleur (pl.m. 20 min.). Laat het gebak even bekoelen en snijd er dan stukken van af of breek de ouwel rondom de kransjes weg. 2, Cake. Neem 150 gram tarwebloem, 150 gram boter, 150 gram suiker, 2 eieren, 1 theelepel bak poeder. Voer een ingesmeerden vorm met boterham papier en bestrijk ook dit weer met boter. Roer de boter met de suiker tot een zalfachtig mengsel, voeg daarbij een voor een de eieren, tel kens zoolang roerende tot het ei volkomen in het deeg is opgenomen, strooi er door een zeef langzamerhand de met het bakpoeder dooreenge- mengde bloem bij en blijf flink roeren, zoodat in het geheel 20 a 30 minuten voor het bewerken gebruikt worden. Schep het deeg in den vorm en bak de cake in een matig warmen oven ongeveer een uur. 3. Krentenbrood. Bereid een deeg voor fijn brood (2 50 gram tarwebloem, 50 gram boter, S gram zout, 30 gram suiker, 20 gram gist, 1 d.L. lauwe melk, 1 ei). Werk er, nadat alles ongeveer 10 minuten ge kneed is, 100 gram krenten, 100 gram rozijnen. 75 gram sukade door, laat het deeg een uur rij zen. Werk op een met bloem bestoven tafel het deeg nog even om, geef er den vereischten vorm aan, breng het over in een ingesmeerd brood vormpje (of op een ingesmeerd bakblik), laai het nog een half uur (dichtgedekt) narijzen, be strijk den bovenkant met wat geklopt ei en laat het brood in een heeten oven (pl.m. 200 gr. Celsius) ongeveer een half uur bakken. (Het broodje is gaar als men met den vinger er op kloppende een helderen klank hoort, een doffe klank wijst op nog vochtig deeg binnenin). VRAAG: Hoe maak ik een wit vilten kinder hoedje schoon? ANTWOORD: Goed en stevig afschuieren met waschbenzine en direct daarna goed en gelijk matig inwrijven met talcum (speksteen) en een poos weer laten drogen, waarna de talcum kan afgeschuierd worden met harden schuier. Geen vuur of vlam in de nabijheid' VRAAG: Hoe bakt men krentenbrood en cocos- koekjes, beide in een petroleumoven (driepits)? ANTWOORD: Krentenbrood: Benoodigd: 250 gr. tarwebloem, 50 gr. boter, 5 gr. zout, 3* suiker, 20 gr. gist, 1 d.L. lauwe melk, 1 ei (niet beslist noodig). Maak eerst een „zetsel". Doe daarvoor de bloem in een liefst van tevoren warmde kom; maak in het midden een kuiltje tot op den bodem van de kom, brokkel daarin de gist en doe er dan ongeveer de helft hij de voorgeschreven hoeveelheid melk, lauwwarm gemaakt. Meng, van het midden uit roerend, dan met die melk langzamerhand de gist aan. terwijl bij deze beweging natuurlijk wat van het om ringende bloemdijkje naar beneden zal vallen, Het zetsel zal dus spoedig bestaan uit een gelijk dik papje van gist, melk en bloem, dat omgeven blijft met een walletje van droge bloem. Bedekt met een doek wordt het zetsel nu 10 a 15 minu ten op een lauw plekje gezet (bij de kachel b.v. In de kom met het zetsel en de droge bloem worden nu ook de overige bestanddeelen toege voegd: de boter, eenigszins week gemaakt, de nog achtergehouden helft van de lauwe melk. het zout (als het ei niet gebruikt wordt iets meer melk). Kneed alles flink door elkaar gedurende tien a vijftien minuten, totdat men een stevig deeg heeft, tenslotte zoo samenhangend en elas tisch dat het als een soepele bal van de handen en van de kom los laat. zonder daaraan (of daar in) nog maar iets achter te laten. Werk er daar na duizend gram krenten, 100 gr. rozijnen en 75 gr. sucade door. Laat het deeg een uur rijzen onder een vochtigen doek. Werk op een met bloem bestoven tafel het deeg nog even om; geef er den vereischten vorm aan, breng het over in een ingesmeerd broo'dvormpje (of op een inge smeerd bakblik) laat het nog een half uur dicht- :edekt narijzen, bestrijk den bovenkant met wat reklopt ei en laat het brood in een heeten oven (pl.m. 200 gr. C.) ongeveer een half uur bakken. (Het broodje is gaar als men met den vinger erop kloppende een helderen klank hoort; een doffe klank zou wijzen op nog vochtig deeg bin nenin). Cocoskoekjes of „rotsjes". Benoodigd: 300 gr. bloem, 1 theelepel bakpoeder. 1 ei, 100 gr. co cosnoot (gemalen), 100 gr. boter, 100 gr. suiker pl.m. 1 d.L. melk. Snijd de boter in de bloem tot zeer kleine stuk jes. voeg er de suiker, de gemalen cocosnoot, hel ;eklopte ei en de melk aan toe. Kneed alle in grediënten tot een stevig deeg. Leg van dit deeg met twee kleine lepels kleine, onregelmatig ge vormde porties op een beboterd bakblik. Bak de rotsjes in pl.m. 20 minuten lichtbruin en gaar in een vrij heeten, oven, VRAAG: 1. Wat Ls het recept voor de suiker- versiering, zooais men die vel op taarten ziet? Wordt het opgespoten? Hoe krijgt men bij hot bakken van koek den bovenkant even mooi bruin, als onder- en zijkant? 3. Hoe maakt men Haagsche Bluf? ANTWOORD: 1. Eiwit en poedersuiker mengen. Tamelijk langen tijd kloppen. Het mengsel in een spuitzak-je doen en letters of figuren al spui tende op de taart teekenen. 2. Zorgen voor een gelijkmatig warm on en niet te heeten oven. 3. Doe een kopje suiker, 1 kopje bessensap, én 1 eiwit samen in een ruime kan en klop tot'het mengsel luchtig en stijf is geworden. VRAAG: Hoe maak ik het best een zwaar Manchester sportostuum schoon? ANTWOORD: Zet het costuüm -én half uur in een lauw zwak sodabad in de week en behandel het daar:n door af en toe goed op en neer te halen en te kneden. Vervolgens flink afborstelen met zeephout V? pond zeephout koken in 2 a 3 liter water. 2 liter koud water er bij voegen). Tweemaal in warm water spoelen en glad op hangen te drogen, BELASTING ZAKEN VRAAG: Reeds drie jaar betaal ik. ondanks bezwaarschriften personeele belasting als huur der van gestoffeerde kamers. In de vragenrubriek las ik. dat in een dergelijk geval geen personeele belasting verschuldigd is. Wat moet ik doen om mijn geld terug te krijgen? ANTWOORD: Gemeubelde kamers volgens de wet op de personeele belasting zijn gedeelten van het huis. die door den hoofdbewoner aan den inwonenden huurder worden afgestaan met de daarin aanwezige meubelen. Men neemt het be grip „gemeubeld" of „gestoffeerd" bij de ad ministratie van de belastingen tamelijk ruim, zoodat daaronder ook vallen de kamers, die door den verhuurder slechts voor een klein gedeelte \an meubelen, kleeden of gordijnen zijn voorzien en overigens door den huurder zelf worden ge meubeld. Maar er is tenslotte toch een grens waarbij van gemeubeld verhuren niet meer kan worden gesproken. Wij kunnen natuurlijk niet beoordeelen of dit bij u het geval is. Indien u te gen de uitspraak op uw bezwaarschrift bij den raad van beroep een beroepschrift hebt inge diend, zult u in de uitspraak moeten berusten, omdat de uitspraak van dat college beslissend is, VRAAG: Hoeveel moet te Haarlem betaald worden (inkomsten- en vermogensbelasting) door iemand met twee minderjarige kinderen van 6 en 11 jaar, die bij hem inwonen en een inwonen de dienstbode, bij een zuiver inkomen van: a 4S67 en een vermogen van pl.min. 52000, b. 4200 en een vermogen van 49850. En hoe veel personeele belasting van een huis van 650 huurwaarde? ANTWOORD: a. Rijksinkomstenbelasting 177.46, Gemeentefondsbelasting 203.40. b. Rijksinkomstenbelasting 142.50, Gemeente fondsbelasting 162.a. Vermogensbelasting 160.43, b. idem 149.45. Personeele belasting 14S.20, (Het meubilair werd berekend naar een verkoopwaarde van 1400 tot beneden 1700). RECHTZAKEN VRAAG: Welke erfrechten hebben twee kin deren uit het eerste huwelijk en vier kinderen uit het tweede huwelijk van denzelfden vader? (De twee kinderen hebben hun moeders erfdeel niet gehad, de vader is nu overleden en de twee de moedei* blijft tot haar dood het vruchtgebruik behouden bij testamentaire beschikking. Vader deren hun moeders erfdeel uitgekeerd worden. In de nalatenschap van den vader zijn alle 6 gelijk gerechtigd. De beschikking, waarbij aan de tweede moeder het vruchtgebruik van de ge- heele nalatenschap wordt gegeven is voor ver nietiging vatbaar. VRAAG: 1. Wordt de huur van een huis van iemand die failliet is verklaard welke huur als boedelschuld door den curator is genoteerd gewoon op den vervaldag betaald of gaan de kosten van het faillissement, zooals rechtskosten. salaris curator en belasting vóór die betaling? (Het betreft een faillissement van een gepension- neerde, waardoor een deel der baten bij den ver valtermijn in het bezit van den curator komt). 2. Welke vorderingen en kosten bij een faillis sement gaan vóór huurschuld, die preferent is? ANTWOORD: 1. De huur gaat voor en moet. als er penninsjen zijn, voldaan worden. 2. Theoretisch talrijke. Deze rubriek leent zich niet er toe, daarvan een volledige opsomming ie geven. VRAAG: Ik ben werkster en ben een week ziek geweest. Is mevrouw nu verplicht mijn loon te betalen? ANTWOORD: Ja. VRAAG: Heeft iemand het recht zijn antenne op het dak van zijn buurman te bevestigen gaten in diens muur te boren om door middel daarvan een buitexikast aan te laten brengen, zonder voor beide dingen toestemming van ge noemden buurman te hebben gevraagd en verkre gen? Zoo neen. wat kan men daartegen doen? ANTW OORD Neen. Eischen dat het weggeno men wordt. Een advocaat zal daartoe in den arm genomen moeten worden. VRAAG: Iemand, Duitscher van geboorte, se dert zijn vierde jaar in Nederland wonende, daan hebbend aan zijn dienstplicht (vrij door broederdienst) en die altijd in Nederland heeft werkt, is nu ongeveer 50 jaar oud. Zijn ouders waven geen Nederlandesr geworden. 1. Hij wil zil laten naturaliseeren; wat moet hij hiervoor doen? 2. Wat zijn de kosten? 3. Hoe lang duurt het? (HIJ kan niet veel be. talen). ANTWOORD: 1. Zich wenden tot de Ko ningin bij verzoekschrift. 2. De kosten zijn 200 tot 1000 al naar ge lang van uw inkomen. 3. De duur is niet te bepalen. MILITAIRE ZAKEN VRAAG: Tot wien moet ik mij wenden om als vrijwilliger bij de marine te komen? En tot wien om marinier te worden? ANTWOORD: Centraal Bureau voor Aanne ming van Marinepersoneel, J. P. Coenstraat 40, Den Haag. Onze Weensche correspondent schrijft ons uit Igls in Tirol; Over het weer behoeft men niet te klagen: het blijft allen liefhebbers van wintersport en bewonderaars van sneeuwlandschappen goedgunstig gezind Er is volop sneeuw ge vallen en af en toe dwarrelen de witte vlok ken opnieuw op de aarde neer en het schijnt nu wel. alsof heel Oostenrijk met een smet teloos wit kleed bedekt wordt, want zoo juist telefoneerde ik van hieruit met een vriend en collega te Weenen. die mij vertelde, dat het in de twaalf uren sporens van Innsbruck verwijderde, veel meer - - ar het oosten lig gende Oostenri.iksch* hoofdstad ook aan het sneeuwen was gegaan, nadat men er maan den lang geen sneeuwvlokje had gezien. De Koningin en de Prinses genieten van het winterweer. De Koningin heeft al geheel alleen gerodeld en de Prinses houdt zich voortdurend met haar lievelingsvermaak. het ski-loopen. bezig. Ook heeft de Koningin een wandeltocht gemaakt. Het schijnt haar in Igls goed te bevallen, want zij was welge moed en zwaaide tijdens het loopen vroolijk met haar stok in het rond. De Koningin en de Prinses zijn tweemaal op één dag naar het ongeveer een half uur van Igls verwijderde Innsbruck op en neer geweest. Zij hebben verschillende dingen in de hoofdstad van het bondsland Tirol ge kocht. Ook brachten zij een bezoek aan de vermaarde Hofkirche, waar zij het wereld beroemde grafmonumc t bezichtigden van keizer Maximiliaan I, den echtgenoot van Maria (de Ryke) van Bourgondië, die de va der van Filins den Schoone en de grootvader van Karei V is geweest. Zooals men weet heeft Maximiliaan tot. tweemaal toe als re gent over ons land geheerscht, Het gedenk- teeken bestaat uit een groote marmeren sar- kofaag. waarop zich een knielende figuur van den keizer bevindt, omgeven door een fraai hekwerk, waaromheen verschillende van erts vervaardigde standbeelden van be roemde mannen staan. Daaronder bevinden zich de standbeelden van den koning van Engeland Arthur en van Theodorlck, koning der Goten, beide in 1513 door Peter Vischer te München geschapen. In dezelfde kerk ontwaart men ook ge- denkteekens voor Andreas Hofer en de twee andere Tirolsche vrijheidshelden Speckba- cher en Haspinger. De Koningin droeg op enkele excursies in de omgeving van het hotel een groene lee ren mantel, terwijl het hoofd half schuil ging in een capuchon. Des avonds zag men haar in een wit zijden gewaad aan het souper. Prinses Juliana zag er bekoorlijk uit in een zwart avondtoilet van zijde met zwarte kanten mouwen. De bevolking van Igls en de omgeving res pecteert overal op de meest bewonderens waardige wijze het incognito van de Ko ningin en de Kroonprinses. of in een teiltje met warm water); het zal dan jen moeder waren in gemeenschap van goederen spoedig sponzig zijn geworden en tot een onge- getrouwd. veer dubbele hoeveelheid, zlja jiitsedijd, J ANTWOORD: Eerst moet aan do twee kin- DIEREN VRAAG: Mijn kanarie, die altijd prachtig ge zongen heeft en niet in de rui is, wil nog wel zingen, maar kan er niet uitkomen. Wat is hier aan te doen? (Ik heb een sijs in hetzelfde ver trek gehad, is dat misschien de oorzaak?) ANTWOORD: Geef de kanarie eens dage lijks 1 snoepbakje zuivere bijenhoning. DIVERSEN VRAAG: Heeft een Hollander die met een ge scheiden Duitsche vrouw in Haarlem wil trou wen. veel moeilijkheden met de noodige papieren? ANTWOORD: Ja. Er rijn veel formaliteiten te vervullen. Het beste is dat de vrouw zich met geboorteacte, scheidingsacte en pas wendt tot den Burgerlijken Stand alhier om nadere inlich tingen. VRAAG: Bestaan er zwarte tulpen en zwarte rozen? ANTWOORD: Neen, wel zeer donker-roode die wel eens zwart genoemd worden. VRAAG: Ik woon in Halfweg en wil over zes weken gaan (rouwen en naar Haarlem verhui zen. Ik ben op het oogenblik 18 weken aan het werk. Als ik in Haarlem zonder werk kom, na vijf weken getrouwd geweest te zijn, kan ik nog vier weken uit mijn bóndskas trekken. Kom ik daarna te Haarlem voor steun van Maatschappelijk Hulp betoon in aanmerking? ANTWOORD: Voor zoover bekend bestaat te Haarlem de bepaling dat men een jaar tn de ge meente moet wonen, alvorens in de steunregeling te kunnen worden opgenomen. Teneinde teleurstelling te voorkomen geven wij u in overweging nadere Inlichtingen te vragen aan den directeur van Maatschappelijk Hulpbe toon alhier, alvorens in Haarlem te komen wo nen zonder zekerheid dat u korten tijd daarna niet werkloos zult worden. VRAAG: Hoe verwijder ik glaspapier van een raam? ANTWOORD: Insmeren met onverdunde geest van salmiak, laten inwerken en vervolgens met een oud plamuurmes afschrappen. Zorg dat de geest van salmiak niet met de verf in aanraking komt, anders wordt de verf aangetast. VRAAG: Waarom wordt de nieuwe koning van Engeland eerst het volgende jaar gekroond? ANTWOORD: Dit ie traditie in Engeland. DE KWESTIE MET P. E. C. De Tel. verneemt, dat het bestuur van den K.N.V.B. de kwestie betreffende het schor sen van eenige bestuursleden van P. E. C. op nieuw zal onderzoeken. Dit resultaat werd bereikt na een bespre king. die Dinsdagmorgen heeft plaats gehad tusschen twee bestuurster en van P. E. C. en eenige bestuursleden van den K.N.V.B. Thans zal de straf commissie van den Bond deze zaak opnieuw in onderzoek nemen, waar bij thans ook de geschorste bestuursleden ge hoerd zullen worden, hetgeen aanvankelijk door het bondsbestuur verzuimd schijnt te zijn. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken faillissementen door de Arron- dissements-Rechtbank te Haarlem op Dinsdag 11 Februari 1936. 1. J. van Sikkeleeris, handelaar in groen ten en fruit etc., wonende te IJmuiden-Oost, Lindenstraat no. D 14. Curator: Mr. E. J. van Tuinen te Driehuis, gemeente Velsen. 2. G. H. Bernard, bouwkundig teekenaar, wonende te Heemstede, Landzichtlaan 24. Curator Jhr. Mr. W. A. Baud te Haarlem. 3. P. W. Lettinga, handelaar in koffie en thee, wonende te Aerdenhout aan den Schulpweg no. 21. Guratrice: Mevr. Mr. J. H. G. Schutte Struick te Haarlem. Rechter-Commissaris in deze faillissementen is: Mr. S. J. Pit te Haarlem. Opgeheven zijn de navolgende faillissemen ten wegens gebrek aan actief van: 1. C. M. Bruyn, exploitant van het Corso theater, wonende te Wormerveer. Curator: Mr. L. J. Venhuizen te Heemstede. 2. J. P. van Assema, schilder, wonende te Beverwijk. Curator: Mr. H. E. Prinsen Geerligs te Haarlem. Geëindigd is het navolgende faillissement wegens het verbindend worden der eenige uit- deelingslijst van: J. Maarten, timmerman, wonende te Haar lem, Linschctenstraat 46. Curator: Mr. L. J. Venhuizen te Heemstede. Gehomologeerd werd het accoord in het faillissement van J. Hamme, advertentiecol porteur, wonende te Amsterdam, gedomicili eerd te Zandvoort. Curator: Mr. Dr. F. A. Bijvoet te Haarlem. FeiCK Eenheid van het geheele Fransche volk, meneer?.... Prachtig, meneer!Maar met de linkerzijde?..,, nóóit, meneerrr!.... (Uit l'Oeuvre.)

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 7