HET NIEUWE AVONDBLAD 21e JAARGANG NO. 86 VRIJDAG 14 FEBRUARI 1936 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestoagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM AD VERTE NTIèN1—5 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIeN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnes van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers ziin ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand. voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; f 50.- bij verlies van een anderen vinger; f 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor- tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen ènz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart. tot een maximum van ƒ2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe HA.V.- Bank te Schiedam. Charlie Chaplin. De wereldroem van den film-clown Charlie Chaplin blijkt bestendig te zijn. Het is een heel bijzonder geval. Uit een speciale corres pondentie uit Londen in ons nummer van Donderdag is gebleken, dat de première van Chaplin's nieuwe film „Modern Times" (Mo derne tijden) zoowel in Londen als in Amerika een geweldig succes is geworden. En toch is het weer een zwijgende film. Toen de spre kende film haar veroveringstocht begon, nu al jaren geleden, dachten velen dat het einde van Charlie Chaplin's roem bereikt was, tenzij hij er kans toe zag met den nieuwen koers mee te gaan. Chaplin zag daar blijkbaar geen kans toe. De onweerstaanbare aantrekkingskracht van zijn clownerie verdraagt het gesproken woord niet. Hij moest dus blijven zwijgen. Dat heeft hij gedaan, en hij is geslaagd. .Modern Times" geeft een sterke muzikale Illustratie, maar een zwijgende Chaplin, op een uitzondering na. Hij zingt er namelijk een enkel liedje in. Natuurlijk is dit moment met zorg voorbereid: hij maakt eerst aan- stalten, hij aarzelt lang, het publiek wordt In stijgende spanning gebracht, tenslotte zingt hij met een lage, melodieuze stem. De woorden zijn onzin, maar het succes is groot. Dat deze merkwaardige filmacteur er ove rigens in slaagt, zijn zwijgzaamheid te hand haven en toch onweerstaanbaar te boeien kenmerkt hem wel als een kunstenaar van buitengewone gaven. De gemiddelde duur van een filmster is vijf jaar. zooals de Ameri- kaansche statistiek aantoont, en dat geldt dan nog voor diegenen die de evolutie van de film normaal hebben gevolgd. Voor Charlie Chaplin alleen gelden de<ze wetten niet, en hoeveel jaren vermaakt en soms; ontroert hij de wereld nu al? De enorme vorderingen van de filmtech niek, en de enorme kosten, daarmee gepaard, zijn hem overigens ook niet bespaard geble ven. De eerste film van Chaplin, in den „ouden tijd", kostte f 2500 aan voorbereiding en werd in éen week gemaakt. Aan Modem Times" heeft hij twee jaar gewerkt en de Amerikanen bewerën dat de film drieënhalf millioen gulden gekost heeft. Er .is zelfs be rekend dat het drievoudige van dit bedrag aan toegangsbewijzen voor bioscopen in deige- heele wereld zal moeten worden betaald, eer de kosten er uit zijn en Chaplin dus aan zijn nieuwe schen"5"0- beainnen te verdienen. Dit zijn geweldige cijfers. De adepten van het „ouderwetsche levende tooneel" moeten wel eenigszins huiveren als zij weer eens le zen met welke geweldige bedraeen ^ot- ste concurrent tr- enwoordig werkt. Natuurlijk zijn de tijdsomstandigheden Chaplin gunstig. De huidige wereld is zóo rijk aan tragische rollen en verraders-rollen dat de menschheid met ware verlichting een genialen komiek begroet. Misschien doet de afwezigheid van het gesproken woord daar bij nog wel extra-weldadig aan ook. Er zijn misschien nog nooit zooveel holle woorden gesproken, er is misschien nog nooit zooveel gezwetst als in deze periode der wereld historie. Verklaart dit welli^M <Je opvallende uitlating van een Londenschen bewonderaar van „Modern Times": „Er wordt geen woord in de film gesproken; dit is een heerlijke gewaarwording"? Een logische samenhang van gebeurtenis sen geeft de film niet. Zij is blijkbaar een stuk revue van de wonderlijke avonturen van een onhandigen, linkschen zwerver- öoor-het-leven, die ditmaal een gezellin vindt die hem op zijn tochten trouw vergezelt en dus niet meer als de Eenzame van een vroe gere film compareert. Chaplin's wereldvermaardheid schijnt on aantastbaar. Zij zal hem, in de toekomst, vermoedelijk nog lang overleven ook. Al zul len er weer tijden komen, waarin de wereld niinder hunkert naar den clown die haar aan 't schateriachen kan brengen, dan dat nu het geval is. R. P. IJMUIDEN BONTE AVOND. Donderdag 20 februari wordt in het Herv. Vereemgingsgebouw aan de Kalverstraat door eenige leden der Ned. Herv. Kerk een bonte avond gegeven. Het zal een speciale lachavond worden met muziek en voordrachten. Opgevoerd wordt de klucht „Henkie'l He opbrengst is ten bate van het Schuld- delgingsfonds der Goede Herder Kerk. COMPETITIE N.A.S.B. Sport Vereent I gaat Zondag naar Wor- merveer om daar tegen The Red Boys te spelen. Sport Vereent II gaat naar Amsterdam voor een wedstrijd tegen Hou Stand n. Beide wedstrijden beginnen 2 uur. Het opzeggen der contracten. Een uiteenzetting der IJmuider Federatie. Het jongste nummer van'de IJmuider Fe deratie bevat het volgende exposé over het op zeggen der contracten. Toen op 17 Januari 1935 de overeenkomsten voor zeevisschers en vischlossers met grooten tegenzin waren aanvaard, waren hieruit zoo veel wijze lessen te putten, daar daaruit voor allen, die ook maar iets met het bedrijf te maken hebben, is vast te stellen geweest, dat de grens voor wat voor de visscherij-arbei ders terzake loon en arbeidsvoorwaarden toe laatbaar en mogelijk is, in feite reeds verre was overschreden. Hierdoor en mede door het feit, dat bij de op 17 Januari 1935 voor de zeevisschers afge sloten overeenkomst, de op ieder jaar automa tische afloop van deze overeenkomst was voor komen, door het opnemen van een clausule, waarin werd bepaald, dat bij niet opzegging vooraf op 1 November, de overeenkomst zou doorloopen tot 31 December van het daarop volgend jaar, meenden velen onzer te mogen verwachten, dat althans dit jaar geen opzeg ging zou plaats vinden en dus de beide met zoo grooten tegenzin in Januari 1935 tot stand gekomen contracten ongewijzigd voor 1936 zouden worden gecontinueerd. De reedersvereeniging dacht er evenwel an ders over. Eenige dagen vóór 1 November wer den beide overeenkomsten ook dit keer weer opgezegd. En waar dit natuurlijk niet is ge schied om verbeteringen aan te brengen (het zou wel voor het eerst zijn, dat dit door een werkgeversvereniging eigener beweging ge schiedde) stond het bestuur der Reedersver eeniging blijkbaar in meerderheid op het standpunt, dat er nog wel iets af kon. De besturen der beide samenwerkende orga nisaties namen echter oogenblikkelijk en in den meest absoluten zin het standpunt in, dat de grens, wat voor deze beide groepen redelijk en mogelijk is, reeds lang was bereikt en dat dus van verslechtering van loon- en arbeids voorwaarden geen sprake kon zijn. Men stak deze meening niet onder stoelen of banken en mogelijk hierdoor of door oneenigheid of ge brek aan overeenstemming terzake in eigen kring, werd liet eerst 17 December voordat bij de vakorganisaties het eerste schrijven, na de opzegging, werd ontvangen. In dat schrijven werd medegedeeld, dat de voornaamste reden van de opzegging der con tracten was gelegen in den onzekeren toestand van het bedrijf. En voorts dat uit hun midden een commissie was benoemd, welke met het bestuur had na te gaan, wat onder de be staande omstandigheden wenschelijk en mo gelijk was, met als eerste resultaat, dat was besloten vooralsnog geen wijziging in de be staande loon- en arbeidsvoorwaarden aan te brengen, maar deze te handhaven tot 1 Maart 1936. Uit het lange uitblijven van dit schrijven en uit den inhoud daarvan zou men de conclusie kunnen trekken, dat er ook bij hen enkelen of mogelijk velen zijn geweest, die ten aanzien van loon- en arbeidsvoorwaarden niet verder wilden gaan of daarbij moeilijkheden vrees den. Men beroept zich echter op den onzeke ren toestand in het bedrijf. Onzekerheid ech ter is er sinds 1930 en ons komt het juist voor, dat we momenteel over de grootste onzeker heid heen zijn, voor wat de toekomst van het bedrijf betreft. Wat er nog over is, begint zien in ieder ge val zoo langzamerhand te stabiliseer en. Dat het nu toch wordt gezegd, is bovendien geen compliment aan eigen leden-reeders, welke hieraan nu sinds eenige jaren alle kracht be steden en het zijn niet de kleinsten en met de minste stem in het kapittel daar, die thans op zekere resultaten kunnen bogen. Als voorts het bestuur van de Reedersver eeniging met de aan hen toegevoegde com missie, met de noodige ernst en objectiviteit zullen nagaan wat onder de bestaande om standigheden wenschelijk en mogelijk is, dan zal ook door hen moeten worden vastgesteld, dat iedere mogelijkheid van nog verdere ver slechtering van loon- en arbeidsvoorwaarden uitgesloten moet worden geacht. In dit ver band en mede door het standpunt der orga nisaties, was continuatie van de loopende overeenkomsten tot 1 Maart onvoldoende. Het was in ieder geval wel verre van een tege moetkoming, zooals men het misschien naar buiten uit gaarne zou hebben willen voorstel len. Op 17 Januari werd in een schrijven van beide organisaties nogmaals nadrukkelijk tot uiting gebracht dat van nog verdere verslech tering van loon- en arbeidsvoorwaarden geen sprake kon zijn en dat er eveneens ernstige bezwaren waren tegen een contractlooze pe riode. Aangedrongen werd op ongewijzigd ver lengen van de contracten voor den tijd van een half jaar, daar uit iedere andere positie ernstige moeilijkheden zouden kunnen voort vloeien, waarbij tenslotte het' dringend ver zoek werd gedaan om nu een duidelijk ant woord te geven vóór Zaterdag 25 Januari. Dit antwoord is er, nu dit geschreven wordt nog niet. Wel is er de toezegging, dat binnen enkele dagen de reedersvereeniging nadere mededeelingen zal doen. Waarover dan zoo spoedig mogelijk de leden zullen worden inge licht. Hopelijk zal dit in de komende dagen kun nen geschieden. TOONEELVEREENIGING „HET MASKER". Naar wij vernemen heeft de Tooneelver- eeniging „Het Masker" het opvoeringsrecht verkregen van „Het Danseresje", dramatische schete in één bedrijf van Jac. Ballings en „De Truc van Ticnes", klucht in 2 bedrijven, door Gerard Nielen. De opvoering zal nader aangekondigd wor den. EEN VLIEGCLUB OPGERICHT. In een in hotel De Prins gehouden ver gadering is na een inleiding van den heer S. Luttik een vliegclub opgericht. Het voorloopig bestuur is samengesteld als volgt: S. Luttik, oorzitter, G. J. Appelman, secretari en R. Giesberts, penningmeester. Het voornemen bestaat, om binnenkort een propa.gandavergadering .te houden. Voorts zal zoo spoedig mogelijk met de lessen worden begonnen. JAARVERGADERING CHR. POL. BOND. De afdeeling IJmuiden Velsen c.a. van den Chr. Politie Bond hield in de achterzaal der Plerv. Jeugdkerk haar feestelijke jaarverga dering Na opening door den voorzitter, wer den de jaarverslagen voorgelezen, die ge tuigden van een opgewekt organisatieleven. De secretaris van den Landelijken Bond Alb. van Veen sprak de aanwezigen op pak kende wijze toe, hen wijzende op hun verant woordelijkheid als dragers van het gezag. Ds. Swa.an Herv. predikant alhier hield een feestrede over de beteekenis van onzen tijd. De afdeeling mag terugzien op een zeer wel geslaagde jaarvergadering, die op gezellige wijze verder werd gevierd. VEEL ANIMO VOOR DE GOEDKOOPE GROENTEN. Gisteren is met den verkoop van groenten begonnen. Reeds dezen eersten dag is ge bleken, dat er veel animo voor bestond, want- het liep spoedig zoo druk. dat het niet meer mogelijk was. de klanten vlot te bedienen. Zoodoende ontstond er voor den winkel in de Casembrootstraat spoedig een queue, waar door de klanten 15 a 20 minuten op hun beurt moesten wachten. Naar wij vernemen zal het gemeentebe stuur den toestand nog even onder de oogen zien. Mocht blijken, dat de drukte blijft aan houden, oan zal men naar een tweede ver koopplaats omzien. IJMUIDEN CENTRUM. Een goed geslaagde feestavond. Gisteravond werd in gebouw Cycloop een in alle opzichten goed geslaagde feestavond van de vereeniging IJmuiden Centrum gehou den. De avond, die zich in een groote belang stelling mocht verheugen, werd geopend dooi den voorzitter der vereeniging, den heer G. Fennell. Deze opende met een woord van welkom, waarbij hij herinnerde aan den wensch van vele leden om weer eens een feest avond te organiseeren. Ofschoon, zeide spr., dit onze buurtvereeniging nu niet juist be oogt, hebben wij toch gemeend aan dezen wensch gehoor te moeten geven, hoewel onze middelen van dien aard zijn, dat er ook om financieele redenen bezwaren geweest zijn. Maar hoe dan ook, het bestuur is er in ge slaagd om dezen avond te kunnen aanbieden en de medewer'.iiig van Harry Woodward en professor Ben Ali Bibi te kunnen verzekeren. Deze zijn er een waarborg voor dat deze avond zal zijn een werkelijke feestavond. Laten wij voor dezen avond vergeten dat ei- crisis is. De buitengewone moeite en opoffering aan tijd, door het bestuur hieraan gegeven, moet beloond wo/den, waarom spr. de aanwezigen opwekte mee te werken tot het slagen van dezen avond. Voorts richtte de heer Fennell een woord van dank tot de heeren Reehorst en Botman zonder te kort te willen doen aan de medewerking van andere leden, die hebben meegewerkt tot het organiseeren van dezen avond. Na dit openingswoord deed de Cycloopband zich hooren. wat de danslustigen in beweging deed brengen. De feeststemming was er spoe dig in, en bleef er in, tot de laatste minuut, dank zij de goede leiding van den conferencier den heer Henk Broekhuizen. Tusschen de danspauzes werden de lachspieren in be weging gebracht door Harry Woodward, ter wijl professor Ben Ali Bibi aller aandacht op zich wist te vestigen door zijn onbegrijpe lijke goocheltoeren. „IJmuiden Centrum" heeft met dezen avond een groot succes weten te boeken en de onder linge band der leden weten te versterken. Visschery nieuws in een notedop. Naar zee. De Maria IJM. 95 is naar zee ver trokken. De Zeeleeuw IJM. 29 is na de krukas gerepareerd te hebben, eveneens weer naar zee vertrokken. Opgelegd. De Voorwaarts IJM. 83 is opgelegd. Hetzelfde lot onderging de Isabel, omdat, deze trawier een belangrijke reparatie moest onder gaan. Vermoedelijk wordt nu de Lybra voor dezen trawler in de vaart gebracht. Ook de Vios 5 en de Geziena werden uit de vaart ge nomen. De Silvain als carrier. De Silvain IJM. 116 heeft 200 manden haring van de Geziena aan gebracht. Mooie heilbotten. De Bergen en de Christi na hebben naast een partij kleine heilbotten ook enkele zwaarde exemplaren aangevoerd, wegende 47 K.G. en 66 K.G. ALGEM. NED. VROUWEN VREDESBOND. De afdeeling Veisen van den Algem. Ned. Vrouwen Vredesbond belegt a.s. Maandag avond een openbare vergadering in het ge bouw der Vrijzinnig Hervormden. Als spreekster treedt op mej. Eliz. Zernïke, letterkundige te Maarn met het onderwerp: „De opvoeding onzer kinderen in verband met de vredesgedachte." Er is pianospel van mevr. van den Muizen berg. ,E»e Lichthoeve" jubileert. HAARL. VOETBALBOND. De Schoolwedstrijden. De Haarlemsche Voetbalbond heeft het voornemen om in de a.s. Paaschvacantie School voetbal wedstrijden te organiseeren. 1. Er zal gespeeld worden in 5 af deelingen. In afdeeling „A" kan de school uitkomen met slechts één vertegenwoordigend elftal. De spe lers in dat elftal moeten den leeftijd van 16 jaar hebben bereikt en nog leerlingen zijn van de school. Afdeeling „B" is bestemd voor leer lingen, geboren in 1917 en later. AfdeelinL „C" is bestemd voor leerlingen, geboren in 1920 en later. Afdeeling „D" is bestemd voor leer lingen van de Centrale 7e leerjaren en de laat ste klasse van U.L.O.-scholen; H.B.S.; Lycea; Gymnasia en Nijverheidsscholen; de leerlingen moeten geboren zijn in 1921 en later. Afdeeling „E" is bestemd voor de leerlingen der hoog ste klassen van de lagere scholen van 11 tot en met 13 jaar; 7-klassige scholen kunnen, indien de leeftijdsgrenzen daartoe aanleiding geven, voor afd. D inschrijven. 2. Geen leerling mag opgegeven worden als speler voor meer dan één elftal. Elk elftal moet over eenige, hoogstens 5, reserves beschikken, die echter alleen voor dit elftal mogen uit komen. Hun namen moeten op het aanmel dingsformulier vermeld staan. 3. De beslissing over de plaatsing in een der bovengenoemde afdeelingen berust bij de Commissie. 4. Een school mag met meer dan één elftal in dezelfde afdeeling uitkomen, behalve voor Afd. A 5. Leerlingen, die van het onderwijs in de lichamelijke oefening zijn uitgesloten mogen niet voor deelneming worden opgegeven. 6. De wedstrijden zullen 2 x y2 uur duren, met een rustpoos van 5 minuten, uitgezonder de wedstrijden in Afdeeling A en B, die V/2 uur duren, eveneens met een rustpoos. 7. De wedstrijden worden in de Paasch vacantie gespeeld; geen elftal zal meer dan één wedstrijd op een dag spelen. Op de beide Zondagen worden geen wedstrijden vastge steld. 8. De afdeelingen zullen zóó worden gere geld, dat het winnende elftal hoogstens 5 wed strijden zal behoeven te spelen. Hoewel de inschrijvingen nog niet zijn opengesteld, 'kan reeds worden medegedeeld, dat de aangiften op 7 Maart binnen moeten zijn. De jongelui hebben dus gedurende drie weken gelegenheid, hun elftallen samen te stellen. Herdenking van het 12'/2-jarig bestaan. HAARLEM Donderdag. Gifteren was het 12V2 jaar geleden, dat te Santpoort aan de Kweekerslaan geopend werci het kindertehuis .,De Lichthoeve". Te vens waren zuster J. Th. Kuyck, de directrice en zuster A. Verkerk, de penningmeesteresse 12 1/2 jaar aan do stichting verbonden. Het jubileum is gevierd in het gebouw van den Haarl. Kegelbond in de Tempeliersstraat, waar hec bestuur een drukbezochte receptie heeft gehouden. Tijdens deze receptie heeft de voorzitter, de heer Rozendal, het eere presidentschap aangeboden aan den heer Max Schrouder, oud-voorzitter van het Licht hoeve-bestuur, ale deze functie gaarne aan vaardde. Mevrouw Tigler—Wybrandi, de welbekende „Lichthoeve-Oma" bood een enveloppe met Inhoud aan; het ïesultaat van een inzame ling. die een ijverig damescomité ten bate van het mooie kir dei tehuis gehouden heeft. Ook de speeltuinvereniging „Kindervreugd" te IJmuiden bood met haar gelukwenschen een couvert aan. De heer Hansen voerde namens deze vereeniging het woord. De voogdijraad was ter receptie vertegen- wrordigd door den heer J. P. Guépin. jSïkhalve de mondelinge felicitaties mocht de stichting een stroom van schriftelijke en telegrafische gelukwenschen ontvangen. Ve len hadden blijk gegeven van hun sympathie voor ..De Lichthoeve" door het zenden van bloemstukken. Zooals wel vanzelf spreekt, werd het jubi leum van .,De Lichthoeve'' niet alleen door de volwassenen gevierd; ook. ja vooral, voor de kinderen was het feest. De heer Schmidt, die de leiding van den kindermiddag op zich genomen had, heeft de kleuters eenige ge zellige uren bereid. In de benedenzaal van den Kegelbond heerschte dan ook een uit bundige stemming onder de jeugd. Na afloop van de receptie werd de Licht hoeve film vertoond, waarna allen, de kinde ren incluis, zich naar „Dreefzicht" begaven, waar met een eemeenschappelijken koffie maaltijd het 12V2-jarig jubileum van de „Lichthoeve" werd besloten. Adolf Hitler voerde het woord tijdens de plechtigheden, die voorafgingen aan de bijzetting te Schwerin van Wilhelm Gustlol'f. den vermoorden leider der Duitsche nationaal-socialisten in Zwitserland. De gezonken kotter. Omtrent de redding van de vier opvaren den van den Belgischen motorkotter A 4 uit Antwerpen, vernemen wij nog het volgende; De logger KW. 153 van de reederij W. en M. van Duyn te Katwijk trof de A 4, Onze Lieve Vrouwe van Lourdes, Woensdagmiddag 15 mijl ten N.N.O. van Terschellingerlicht in zinken den toestand aan. De A 4 verzocht, op sleep touw te worden genomen om naar een nood haven IJmuiden of Den Helder, te worden gebracht. Des middags te drie uur werd de tros vastgemaakt en begon de reis naar IJmuiden. Aan boord van de A 4 trachtte men door pompen het. schip leeg te krijgen, doch dit lukte niet. Om half vijf in den mid dag moesten de pogingen om het schip drij vende te houden worden opgegeven. De vier opvarenden van het Belgische schip begaven zich met hun eigen boot naar de KW. 153 en tien minuten later was het Belgische schip gezonken. De Belgen werden met hun boot aan boord van de K.W. 153 genomen en hedenmorgen te drie uur werden zij te IJmui den binnengebracht. Daar hebben zij zich begven naar den Belgischen consul voor wien zij de noodige scheepsverklaringen aflegden. Zij zullen op transport naar Antwerpen wor den gesteld. Zij hebben behalve de scheeps papieren niets kunnen redden. AANBESTEDING. HAARLEM Donderdag. Hedenmorgen werd door het Provinciaal Bestuur aanbesteed; het verbeteren van de klinkerbestrating in de rijbaan, benevens het aanbrengen van een nieuwe gewalste fun deering en een daklaag van teersteenslag of een ander gelijkwaardig materiaal voor het rijwielpad in den provincialen weg Bakkum Castricum aan Zee, tusschen den Bakkum- merweg en het Café-Restaurant Armeria te Castricum aan Zee, met bijkomende werken, in de gemeente Castricum. Het laagst werd ingeschreven door de N.V. Geruschlooze Weg te Heemstede voor f 58.810. Heden overdracht van het aartsbisdom Utrecht. UTRECHT, 14 Februari (A.N.P.) Naar wij vernemen zal mgr. J. H. G. Jansen, aarts bisschop van Utrecht, hedenmiddag te 12 uur het aartsbisdom overdragen aan zijn opvolger, den coadjutor mgr. dr. J. de Jong. De over drachtsplechtigheid zal plaats hebben in de kathedrale kerk. Te 12 uur zou mgr. dr. De Jong, begeleid door de kanunikken de kerk betreden. De proost van het kapittel, J. C. van Schaik, zal voorlezing doen van den ont slagbrief van mgr. Jansen en vervolgens van den benoemingsbrief van mgr. De Jong. De twee oudste kanunikken zouden den nieuwen aartsbisschop naar de bisschopstroon bege leiden. De proost van het kapittel zou vervol gens een toespraak houden, die mgr. De Jong zal beantwoorden. De plechtigheid zou worden besloten met het zingen door het koor van het Te Deum Laudamus. Wij vernemen verder, dat de plechtigheid door den K.R.O. op gra- mofoonplaten zal worden opgenomen en Za terdagavond te 8.10 uur zal worden uitge- 4 zonden.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1