Kapper-kaper. ifli 1 jl H: 'f v i -ié- i BEVERWIJK Onbewoonbaarverklaring van woningen aan den Hoflanderweg. Voorgeschreven verbeteringen moeten worden uitgevoerd. poor J. Bol te Haarlem is bij adres d.d. 31 December jl. bij den Raad voorziening ge vraagd omtrent het besluit van B. en W. van 10 December 1935, waarbij adressant, inge- „evol^e artikel 23 der Woningwet, werd aan geschreven verschillende verbeteringen aan L hren^en aan de woningen gelegen aan den Hoflanderweg nos. 65, 67, 69, 71, 73, 79, 81, 83, 85 en 87. Adressant had tegen dit besluit de na volgende bezwaren. 1 Het maken van een trasraam onder de binnen- en buitenmuren. Adressant heeft in de laatste 7 jaren on geveer f 400 aan metselwerk besteed, waar door de muren door een zware specie extra verhard zijn en absoluut geen vocht meer doorlaten, waardoor het de voordeelen van een trasraam onder de binnen- en buiten muren geheel doet ondervangen. 2 Het omhoog brengen van de vloeren tot 0 15 M. plus de kruin van de aangrenzende straat ter plaatse; de vloeren en balken moeten voor zoover deze niet meer bruik baar zijn, worden vernieuwd. Dat de vloeren in verhouding tot de aan grenzende straat momenteel misschien te laag liegen. vindt zijn oorzaak in het feit, dat ongeveer 8 jaren geleden de aangren zende straat opgehoogd is. Moet echter deze verbetering worden aangebracht, dan wor den de woonkamers van dien aard, dat deze niet meer aan de vereischte hoogte voldoen en zou adressant in overtreding komen met de Woningwet. 3 Nieuwe trappen moeten worden aange bracht met een maximum van 0.20 M. op trede en minimum 0.16 M. aantrede. Adressant verzoekt de oude trappen te mogen handhaven door deze te verbeteren en bij Iedere trap een leuning te voegen. 4 Bij elke woning moet een privaat wor den gemaakt met een beerput. Bij de betreffende woningen staan vijf pri vaten ter beschikking van de bewoners op het achterste gedeelte van het bijbehoorend erf. Adressant verzoekt nu tegemoetkoming in den eisch en toestemming tot het plaat sen van vijf extra privaten aansluitende aan de reeds bestaande privaten en beerput, te meer daar bij plaatsing van een privaat bij de woningen, deze direct aan den hoofdweg komen, hetgeen het aanzien niet bevoordeelt. 5. De rioleering op de erven moet, wanneer deze niet bruikbaar is, worden vernieuwd; de rioleering te leggen op de juiste hoogte en met behoorlijk afschot; de verbindingen moeten zuiver dicht zijn. Adressant verzoekt dit geheel in overeen stemming te omgen brengen met zijn uit eenzetting in 4. Voorts vraagt adressant voor het aanbren gen van deze verbeteringen uitstel geduren de een jaar, daar het hem onmogelijk is de hooge uitgaven, welke deze verbeteringen zi. verlangen, ineens te bekostigen. Door het uitstel zou hij in de gelegenheid zijn uit de inkomsten de noodige verbeteringen aan te brengen. Ten opzichte van de door adressant aan gevoerde bezwaren merken B. en W. het vol gende op: 1. Door het aanbrengen van een zware specielaag is geen enkel trasraam te verbe teren; wel kan dit van invloed zijn op het doorslaan van muren. Bovendien is het op trekkende vocht in deze woningen direct aanwijsbaar. 2. Het is juist, dat, wanneer de vloeren omhoog worden gebracht, de verdieping hoogte wordt teruggebracht tot ongeveer 230 M. Een en ander is echter minder be zwaarlijk dan de lage ligging der vloeren. 3. Het is niet mogelijk de oude trappen te handhaven, ook niet al zou een leuning wor den aangebracht. 4. Bijplaatsing van nog 5 privaten op de door adressant aangegeven wijze heeft tot gevolg, dat al deze privaten gemeenschap pelijk worden. Een en ander is in strijd met art. 123 der bouwverordening. 5. In verband met het sub 4 medegedeel de is dit niet mogelijk. Met betrekking tot het door adressant ge vraagde uitstel, deelen B. en W. mede, dat zij tegen verlenging van den termijn, waarbin nen de verbeteringen moeten worden aange bracht, tot 1 Augustus a.s. geen bezwaar hebben. Zij stellen den Raad voor het verzoek van adressant, voor zooveel betreft de ingediende bezwaren tegen de bij het besluit van B. en W. van 10 December 1935 voorgeschreven verbeteringen, af te wijzen en voorts in af wijking van voornoemd besluit, te bepalen, dat de voorgeschreven verbeteringen moeten worden aangebracht vóór 1 Augustus 1936. R. C. BREDERODE. Het programma voor a.s. Zondag luidt: R.C.H. 6Brederode 1 10 uur. H.S.V. 2Brederode 2 12 uur. Zondag j.l. werden de wedstrijden wegens vorst afgelast, terwijl het snel moet dooien willen de wedstrijden vooi a.s. Zondag door gaan. /CUfEÏI»/ fT'JftINCINjj HOLLAND—AMERIKA LIJN Narenta. Vancouver n. Rotterdam p. 13 Prawle Point. Breedijk, 13 van Rotterdam naar New Or leans. Dinteldijk Rotterdam n. Vancouver 12 v. Londen. Blommersdijk Boston n. Rotterdam 12 te Baltimore. Lochgoil Vancouver naar Rotterdam via Li verpool 12 (2.45 v.m.) 1210 mijl ZW v. Valentia Spaarndam 11 v. N.-York n. Philadelphia. Leerdam 13 v. Velsen te Rotterdam. Edam, 13 v. New-York te Rotterdam. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN Meliskerk (uitreis) 13 te Whyalla. HALCYON LIJN. Flensburg 12 v. Naravik n. Rott.-Vlaar- dingen. Rozenburg 12 v. Melilla n. Rott.-Vlaardingen Stad Dordrecht 13 v. Melilla te Rotterdam. Maasburg 13 v Pepel te Vlaardingen. Vredenburg, Pepel naar Vlaardingen p. 13 Ouessant. Stad Zaltbommel, 13 v. Seriphos te Vaar digen. Het nieuwe programma van het Kennemer Theater. JO.IN BLONDELL ALS REVUE-GIRL. He*, Kennemer Theater in de Zeestraat ver toont in het nieuwe bioscoopprogramma als hoofdnummer de grootsche muzikale show film .Leve de Vrouwtjes" met Joan Blon de". Dick Powell en Ruby Keeler in de hoofdrollen. Het verhaa1 in deze amusante film draait om de millioenen van een zonderling, Ezra Ounce genaamd Zijn gedragingen geven aan leiding tot veel geharrewar, omdat hij zijn ge- heele familie wil onterven met uitzondering van zijn neef Horace, die kennis maakt met de reveu-girl Mabei (Joan Blondell). Deze Mabel slaag', er in een groot bedrag los te «trijgen voor ae financiering van een show. Ezra ontbiedt een keuringscommissie, die hij opdraagt de show te verbieden, zoodra hij wuift met zijn zakdoek. Het toeval wil dat Ezra zeer verkouden is. De opwinding tijdens de show is oorzaak, dat hij ging hoesten en derhalve genoodzaakt was een druk gebruik van zijn zakdoek te maken De keuringscom missie verbiedt ingevolge de afspraak voort zetting van de show. Mabel wordt dan tot de overtuiging gebracht dat meerdere men- schen van Ezra's millioenen zullen kunnen leve1' Een prachtig gespeelde film, grootsch van opzet en van prima muzikaal gehalte. Als tweede hoofdfilm draait de spannende geschiedenis ,.De Moord specialist", een grie zelige titel, maar die in werkelijkheid erg on schuldig is. Het is namelijk de bijnaam van een verslaggever van een dagblad, die be roemd is geworden om zijn moordreportage. een redactie-baan, die tot nu toe bij de „Kennemer Courant" vacant is. Copynood kan een verslaggever tot rare dingen brengen en zoo is het ook met onzen collega van de film die zich tenslotte zelf schuldig maakt aan een moord. Maar de juryleden nemen gelukkig heel wat verzachtende omstandigheden in aanmer king. Alles bijeen een programma dat gezien en ook gehoord mag worden. FEESTAVOND MARIA-VEREENIGING EN VROUWENBOND. Donderdagavond werd in het K.S.A.-gebouw voor de leden van de Maria-vereeniging en van den R.K. Vrouwenbond de jaarlijksche feestavond gehouden. De tooneelvereeniging „Kunst zij ons doel" van IJmuiden-Oost gaf een opvoering van het nieuwe spel van den Vlaamschen schrijver Jac. Ballings „De Rare". KjZ.O.D. heeft van dit stuk onlangs te IJmuiden-Oost met veel succes de première gegeven, bij welke gelegenheid in ons blad een uitvoerige recensie van stuk en spel is op genomen. Wij kunnen derhalve volstaan met de ver melding, dat „De Rare" een zeer bevredigende vertolking genoot. De rollen van het eerste plan waren uitstekend bezet. Het zeer tal rijke publiek heeft zich uitstekend met dit stuk geamuseerd en gaf van zijn dankbare gevoelens jegens K.Z.O.D. vele malen uiting door een daverend applaus. BEVERWIJK SCHE DAMCLUB. De uitslagen van de gisteravond gespeelde onderlinge wedstrijden van de Beverwijksche Damclub waren als volgt: H. TimmeiW. Spanjaard 11 J. A. BrandsC. Peekei - 02 K. HoogewerfJ. v. d. Berge 02 D. KikkeB. Noordman 20 P. H. SatonyS. D. Hoogvorst 02 B ReimersJ. Oussoren 02 R. Kluft—J. de Waard 2—0; G. Rooymans—A, Peekei 0—2 P. H. SatonyK. Hoogerwerf 0—2 P. H. SatonyG. Rooymans 2—0 R. KluftJ .Bakker 0—2 J. de WaardC. Peekei 02 OPENBARE VERKOOPING. Donderdagmiddag werd in het veilingsge bouw „Centrum" aan de Koningstraat ten overstaan van notaris Mr. A. Moens in het openbaar verkocht: I. Het woonhuis aan de Koningstraat 32 met werkplaats aan de Wilhelminastraat met erf en grond, groot 1 A. 50 c.A., eigen dom van den heer J. Schipper. Hoogste bie der W. P. Langendijk, alhier voor f 2000. Niet gemijnd. 2. Het weiland, uitmakende een gedeelte van „De Acht Morgen van Deutz", gelegen aan den St. Aagtendijk in den polder „De NoorderBuitendijken" gemeente Heemskerk, groot 3 H.A., 27 A., 80 c.A. Hoogste bieder de heer H. de Wildt te Wijk aan Duin voor f 5000. Niet gemijnd. 3. Idem, groot 3 H A. 95 A,, 10 c.A. Hoogste bieder C. Beentjes Jz, te Heemskerk voor f 6140. Bij afslag niet gemijnd. Combinatie perceelen 2 en 3 eigendom van de N.V. Exploitatie-Maatschappij van Onroe rende goederen „Erasmus" te Rotterdam, staande op f 11140 bij afslag gemijnd dooi den heer P. van Essen op f 200. Opbrengst f 11340. 4. Het weiland, genaamd „De Sluiskamp van Gerbrand Klaasz", gelegen aan den Groenedijk in den polder „De Noorder Bui tendijken" onder Assendelft, groot 2 H.A., 83 A. en 80 cA. Hoogste bieder C. Schipper voor f 3660. Bij afslag gemijnd door den heer Cor Havik te Assendelft op f 50. Opbrengst f 3710. De combinatie der perceelen 2, 3 ,en 4, staande op f 15059 werd afgemijnd door den heer B. Asjes te Assendelft op f 10. Opbrengst f 15060. (Te Rotterdam is een kapper ge arresteerd, die reeds een tijd lang systematisch geld heeft ontvreemd uit de overjas van een klant en tot een totaal bedrag van onge veer 3000 gulden.) 'k Vond het wel betreurenswaardig, Toen ik dit berichtje las, Voor het baardig en kunstvaardig Achtenswaardig kappersras. Onder 't kapmes neergezeten, Wil de machtelooze klant, Ook zijn jasje veilig weten Aan den kapstok aan den wand. En de klant is als begapte Er niet mede gecoiffeerd, Als de kapper in 't verkapte Zich als kaper demonstreert Daarvan moeten kapsies komen, Want al wordt de klant normaal Door hem bij den neus genomen, Dat kost hem geen kap-itaal. Hij laat zich wel gaarne scheren Door den vaardigen barbier, Zooals alle gladde heeren, Maar dan niet op die manier. En zoo is die vreemde kapper Niet aan 't droef gevolg ontglipt Hij zit nu per slot als gapper Zelf geschoren engeknipt. JAARVERGADERING NED. VEREENIGING VAN HUISVROUWEN. De afdeeling Beverwijk en Omstreken van de Ned. Vereeniging van Huisvrouwen hield Donderdagmiddag in de kleine zaal van het Kennemer Theater haar jaarvergadering. Na een kort openingswoord van de presidente, mevr. A. Moensv. d. Veen, bracht de secre taresse mevr. A. PostemaBenes het jaarver slag uit, waarin zij memoreerde, dat het aan tal leden in 1935 nog iets was gestegen. De secretaresse herinnerde voorts aan de vele mooie middagen en avonden, die het bestuur den leden had weten te bereiden en aan het goede werk van het zangkoor onder leiding van den heer Leo Pielage en van het gym- nastiekclubje onder leiding van mej. A. Thijm. De penningmeester esse, mevr. H. E. Heij- mansCool gaf een overzicht van den finan- ciëelen toestand der vereeniging. De inkom sten hadden 822.71 en de uitgaven 824.32 bedragen, zoodat het nadeelig saldo in het vereenigingsjaar 1935 slechts 1.61 bedroeg. Het bezit op de Spaarbank bedraagt deson danks toch nog 219.87. Mevr. Moens dankte zoowel de secretaresse als de penningmeesteresse voor haar keurige verslagen. Aan de penningmeesteresse werd decharge verleend. In de kaseommissie werden herbenoemd mevr. Van Leeuwen, mevr. Dangermond en mevr. v. d. Leyden, tot plaatsvervangend lid mevr. Veening. Bij de bestuursverkiezing werd het af tredende bestuurslid mevr. M. A. Spits—Tol herkozen. In plaats van de dames A. Muys van de MoerOuwerkerk en C. Teer—van Leeuwen, die zich niet herkiesbaar stelden werden bij enkele candidaat-stellingen gekozen mevr. A. v. d. SchroeffBierman en mevr. Teunissen van Nes. De presidente heeft vervolgens nog eens een terugblik geworpen op het jaar 1935, dat zich blijkens haar mededeelingen door groote activiteit kenmerkte. Een bijzonder woord van waardeering wijdde mevr. Moens aan de succesvolle kleedingactie, waardoor 400 stuks kleedingstukken konden worden uitge reikt. Ook herinnerde zij nog aan de ge slaagde tentoonsteling in December, waardoor dank zij veler arbeid een bedrag van 540 kon worden afgedragen aan het bestuur van het Witte Kruis. De presidente dankte daarna mevr. Spits, die ook in 1935 weer het grootste aantal nieuwe leden aanbracht. Hoewel mevr. Spits meende geen aanspraak te moeten maken op den voor deze presatie uitgeloofden prijs, werd haar toch onder luid applaus een bloemen- i hulde geoffreerd. Tenslotte dankte zij den leider en de leden van het zangkoor, alsmede de dames van de theecommissie. Mevr. Moens werd benoemd als afgevaar digde naar de algemeene vergadering. Naar aanleiding van het voorstel van B. en W. inzake de lessen in lichamelijke oefening werd besloten adhaesie te betuigen aan de reeds ingediende adressen, waarin de raad wordt verzocht dit voorstel niet aan te nemen. Na afhandeling der agenda heeft mevr. W. C. RubachVelds uit Bloemendaal een demonstratie gegeven van het „Ergon"- systeem, bestemd om eenvoudige zoowel als de meest modieuze kleedingstukken naar maat te vervaardigen. Het behoeft wel geen betoog, dat de dames deze demonstratie met groote aandacht hebben gevolgd. VERBETERING VAN EEN DRUK PUNT. Geruimen tijd geleden berichtten wij reeds, dat op den hoek van de Kloosterstraat en de Koningstraat een verbetering zou ontstaan door afbraak van het hoekhuis en beschik baarstelling van een deel van den vrijko- menden grond aan de gemeente. Donderdag is deze transactie officieel tot stand gekomen. Met de gemeente is een rui ling aangegaan en op het nog resteerende terrein zullen nieuwe woningen verrijzen, te bouwen door de N.V. Smit en Riesenkamp. Het transport der acten is inmiddels ge schied. zoodat binnen korten tijd op dit ge vaarlijke en onoverzichtelijke kruispunt een groote verbetering tot stand zal zijn geko men. Wederkeerige hulpverleening bij brand. V R IJ D AG 14 F E B R. 1936 Overeenkomst tusschen gemeenten. Op de in 1934 gehouden algemeene ver gadering van -den „Noord-Hollandschen Pro vincialen Brandweerbond" werd o.m. behan deld een ontwerp-regeling tot wederkeerige hulpverleening door de gemeenten bij de bestrijding van brand. Naar aanleiding daarvan zijn besprekir. gen gevoerd tusschen de commandanten van de brandweer uit de gemeenten Akersloot, Beverwijk, Heemskerk, Velsen en Wijk aan Zee en Duin. Als gevolg van een en ander is een reg' ling aangeboden die o.m. reeds te Velsen door den gemeenteraad ls aangenomen. Het ontwerp is bij die gelegenheid uitvoerig in ons blad gepubliceerd. B. en W. hebben den Raad voorgesteld deze regeling eveneens voor Beverwijk vast te stellen. HEEMSKERK. JAARVERGADERING LAND- EN TUINBOUWBOND. In het R.K. Verenigingsgebouw hield bo vengenoemde bond de jaarvergadering onder leiding van den heer R. Beentjes. Bij de opening sprak de voorzitter van de groote teleurstellingen die het afgeloopen jaar voor tuinders en boeren weer gebracht heeft. Over 1936 liet spreker zich optimis tischer uit. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek dat de vereeniging met 40 leden was voor uitgegaan Ook memoreerde de secretaris de schoolvoeding die dit jaar tot stand ge komen was. Het financieel verslag vermeldt aan inkom sten f 413.44, aan uitgaven f 391,63 en een saldo van f 21.81. Leden die in September nog niet hebben betaald, zullen worden geroyeerd. Bij de be stuursverkiezing werden de periodiek aftre dende heeren A. Schuit en G. Welboren bij acclamatie herbenoemd. Bij het aangaan dei- nieuwe contracten voor 1936'37 voor melk- taxen, is een verzoek aan het hoofdbestuur gedaan voor gelijke rechten zoowel voor vee houder als afnemer der melk. Gebleken was, dat in het afgeloopen jaar de veehouders steeds werden achter gesteld en dat de afne mers zich niet hielden aam het vastgestelde procent der taxen. Tot afgevaardigden naar de algemeene ver gadering van den boeren-vakbond werd be noemd de heer J. Kagen,- ©n naar die van den tuindersbond, de heer Th. Bruin. Bij de rondvraag werd nog een vraag ge steld of het waar was, dat werkloozen 300 roeden land mogen betelen, waarop de voor zitter bevestigend antwoordde; De minister heeft dit toegestaan, maar aan de betrokke nen mag geen teeltvergunning worden gege ven, zoodat zij de verbouwde groenten niet naar de markt kunnen brengen. Omtrent de aan vrage van mest deelde de voorzitter mede dat hierop afwijzend was beschikt, wegens den extra tuinbouwsteun. RUIT IN CAFé „DE STRENG" VERNIELD. In den nacht van Woensdag op Donderdag werd de weduwe D. van Egmond uit haar slaap opgeschrikt, daar zij meende, dat eep auto tegen het café was gereden. Zij kwam cot de ontdekking, dat een groote ruit geheel vernield was. Hoe dit gebeurd ls wist zij niet te vertellen, daar van een auto niets te zien was en ook niemand op den weg was, zoodat. zij voor een raadsel stond. WIJK AAN ,ZEE WIJK AAN ZEESCH A CAPELLA KOOR Donderavond gaf het Wijk aan Zeesch A Capella Koor onder leiding van den heer L. Pielage in „De Zon" het tweede concert in dit seizoen, dat goed bezocht was. Na een kort openingswoord van den voorzitter, den heer C. C. Schaaper zong het koor „Belofte" van H. Koop en „Sluimer" van L Pielage. Onder begeleiding van de heeren L. Pielage en Van der Hoef zong een dames dubbel duet (2 alten en 2 sopranen). Uit de Stabat Mater van Pergolese de duetten O, quam.tristis, Quis est homo en In flammatus en vervolgens mej. R. Niesten alt solo, de aria Eja mater, eveneens uit de Stabat mater, Morgen van Straus en Ridonami la calma van Tosti. Hierna' besloot het koor het concertpro gramma met In der Marienkirche van Löwe en Den Uil van Diepenbrock. Koor zoowel als solisten verwierven met de diverse nummers veel bijval. Tijdens het verdere gevarieerde programma waarbij Roemers' band het muzikale gedeelte verzorgde, werden eenige zeer in den smaak vallende humoristische voordrachten opge voerd. De dames C. en L. Schram en J. de Nijs hadden met hun nummers „Zoete wraak", „De dubbele serenade" en „Degebochelde" veel succes. In de pauzen was gelegenheid tot dansen. SANTPOORT. 'y* 4 v - Groote sensatie is verwekt door de nederlaag van de Canadeesche ijshockeyploeg te Garmisch tegen Engeland. Men ziet hierboven een door de Engelschen afgeslagen aanval EEN HARDDRAVERIJ-VEREENIGING OPGERICHT. Op uitnoodiging van een voorloopig comité hield de heer A. Blom uit Beverwijk een cau serie over de paardensport. Hij begon-, na in geleid te zijn door den heer Witteman. met hulde te brengen aan de mannen, die nier drie jaar geleden de paardensport lieten be oefenen, n.i. de heeren Butter. Boekei. Vellin- ga, Van Tunen, Witteman en Nol. Daarna be handelde hij het plaatselijk belang, dat de harddraverij-sport met zich brengt. Wanneer hier door een flinke vereeniging een ringrijde- rij en een harddraverij wordt georganiseerd, eventueel met een „Lunaparkje", zooals men dat tot dusver deed, er bij, dan beteekent dit, dat Santpoort twee dagen door vele menschen bezocht zal worden. Onbekend maakt onbe mind. Wie Santpoort niet kent. zal hier niet komen wonen, maar wie hier eens een kijkje heeft genomen, zal het dorp misschien om zijn mooie omgeving als woonplaats wenschen. Maar voor dit alles is een goed georganiseer de harddraverij-vereeniging noodig. Hierna vertelde de heer Blom het een en ander over de paardensport in het algemeen. Voor 1911, toen Nederland het totalisator- verbod nog niet kende, bloeide de paarden sport hier te lande. Na dit verbod zijn tal van stallen naar het buitenland verplaatst. In 1935 heeft men in Beverwijk een proef genomen met den „start achter de linten". De bekende starter, de heer Vaandrager, noem de dit een gewaagd experiment doch hij moest later erkennen, dat het uitstekend geslaagd was en deze wijze van starten er toe bijdraagt, dat de draverij op tijd is afgeloopen. Wanneer hier een goed georganiseerde vereeniging wordt opgericht, kan spr. namens zijn bestuur de verzekering geven, dat Santpoort het start- j instrument kan leenen. (Applaus). Voor een goede draverij te Santpoort achtte spr. ongeveer f 1000 noodig. Wanneer 200 leden zich zouden verbinden jaarlijks f 2 bij te dra den, kan de draverij doorgaan. De rest van de f 1000 zou uit de toegangsgelden gevonden moeten worden. Een garantiefonds voor de eerste draverij achtte spr. onmisbaar. Tenslotte gaf hij nog als zijn meening te kennen, dat de Hoofdstraat tusschen Hage- Üngerweg en Overbiltweg een schitterende baan zou zijn, die te verkiezen zou zijn boven de Harddraverslaan. Na afloop van de rede kon men zich als lid opgeven, waartoe tachtig personen zich be reid verklaarden. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren Witteman, Vorstelman, Van Tunen, Wester hoven. Boekel, Butter en Heeremans. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Zuiderkerk (uitr.) 13 te Dairen. Serooskerk (thuisr. 11 te Hongkong. HOLLAND—AFRIKA LIJN Springfontein (thuisr,) 12 te Genua. Bennekom (thuisi;.) 12 van Kaapstad Randfontein (uitreis) 13 te Port Sudan. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Helder (uitreis) 12 van Bordeaux. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN Streefkerk (thuisreis) 13 te Vizagapatam. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Oberon, 13 van Hamburg te Amsterdam. Juno, 13 van Amsterdam n. Rotterdam. Odysseus 12 van ''^rthagena n. Malaga. Orion 12 van V" t naar Barcelona. Tiberius, Kymas. n. Amsterdam 12 (9 v.m.) ter hoogte van Mutzuna. Venus 13 van Amsterdam te Rotterdam. Bodegraven 11 van Talcahuano n. Val paraiso. KON HOLLANDSCHE LLOYD. Waterland 12 van Amsterdam te B.-Ayres. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kertosono 12 v, Rotterdam te Hamburg. Kota Gede (uitreis) 13 te Belawan. Kota Inten (uitreis) p. 12 Finisterre. Sockaboemi (thuisreis) p. 13 Ouessant. Derr>™ t° Sn"7' ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN Alphacca (thuisreis) p. 11 Canarische eil. 18 (nam.) verwacht. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. City of Eastbourne, Dairen n. Rotterdam 16 te Havre verwacht. Agamemnon 13 van Yokohama te Rotter dam. Teucer Rotterdam n. Japan 11 te Hongkong. Benavon, Singapore n. Rotterdam via Lon den. 12 (1.33 n m.) 95 mijl Z.O. van Land's End Eurymedon, Amsterd m naar Java 12 te Port Said. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND Johan van Oldenbarnevelt (thuisreis) 13 v. Algiers. Manoeran 13 van Amsterdam n. Macassar. Salabangka 13 van Schiedam naar Hamburg Chr. Huygens (uitr.) 13 te Southampton. Poelau Laut (thuisr.) p 11 Perim. Poelau Bras (thuisr.) 11 van Padang. Poelau Tello (uitr.) p. 12 Gibraltar. Groote diepgang. Het van Aruba aangekomen Noorsche tank motorschip Nodvinn passeerde naar Amster dam met een diepgang van 8,1 meter terwijl het van Amsterdam naar Buenos Ayres ver trokken Nederlandsche stoomschip Eemland passeerde met een diepgang van 8 meter. Bezoek oorlogsbodem. De Zweedsche kruiser, tevens moederschip voor vliegtuigen, Gotland passeerde hier van Southampton naar Amsterdam voor een kort bezoek aan de hoofdstad. AANGEKOMEN. 12 Februari: Fauna s.s. Valencia Vega s.s. Söderhamn Oranje Nassau s.s. West Indië Astarte s.s. Bremen Norvinn m.s. Aruba Freiburg s.s. Macassar 13 Februari: Borthwick s.s. Leith Anadyr s.s. Moermansk Gotland kr. Southampton Gateshead s.s. New Castle Corona m.s. Immingham Hontestroom s.s. Londen Macedonia s.s. Söderhamn Vliestroom s.s. Huil Alt s.s. Goole Express m.s. Londen Oise m.s. Rotterdam VERTROKKEN 12 Februari: Chr. Huygens m.s. Batavia Poznan s.s. Terneuzen Hercules s.s. Hamburg Orpheus s.s. Kopenhagen Rhein s.s. Hamburg Eemland s.s. Buenos Ayres Salland s.s. Bremerhaven Venus s.s. Midd. Zee 13 Februari: Leerdam s.s. Boston (V.S.) Anadyr s.s. Gent Prowess m.s. Londen Manoeran m.s. Batavia. Binnengesleept. De Belgische motorkotter A 11 Evy is hier met defecte motor binnengesleept door den Deenschen motorkotter E 19 Signe. Schade hersteld. Het Nederlandsche motorschip „Manoeran", dat de vorige week in het Noordzeekanaal met het stoomschip „Algemb" in aanvaring was en naar Amsterdam terugkeerde, heeft aldaar de schade hersteld en de reis naar Batavia voort gezet. Passagiers ontscheept. Het van Moermansk naar Gent bestemde Russische stoomschip Anadyr is hier binnen- geloopen tot ontscheping van 21 zeelieden, welke de bemanning zullen vormen van het te Amsterdam nieuwgebouwde motorschip Wa- lerii Meshlauk. Aanvoer cellulose. Het van Söderhamn, laatst van Calais, aan gekomen Zweedsche stoomschip Vega bracht voor de papierfabriek te Velsen een lading cellulose aan. rechtbank. Onrechtmatig steun getrokken Een 56-jarig werkloos Beverwijker hoorde een maand gevangenisstraf eischen, omdat hij niet had opgegeven dat zijn dochter verdien de, waardoor hij meer steun had getrokken dan geoorloofd was. Hij was reeds eens ge waarschuwd zijn inkomsten juist op te geven.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5