VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: OLYMPISCHE WINTERSPELEN. Schip verm. aankomst Ajax (Ned.) Stettin Aspasia Santa Fé Amstelland Buenos Aires Agia Marina Buenos Aires Philippe ville Bennekom Z. Afrika Breda Chili Baarn Chili British Progress Abadan Bodegraven Chili Bloemfontein Z. Afrika Ceres (Ned.) Bourgas Costa Rica West Indië Clizia Constantza Cordillera West Indië Duivendrecht Philadelphia Dniestr Odessa Egba West Afrika Eurybates Ned. Indië Ellerdale La Plata Fowberry Tower Rosario Ganymedes Bourgas Hercules (Ned.) Hamburg Hebe (Ned.) West Indië Harpagus Santa Fé Irene (Ned.) West Indië Jagersfontein Zuid Afrika J. v. Oldenbarnevelt Batavia Joh. de Witt Batavia Kurmark Ned. Indië Lutgerdina Luneburg Meerkerk Montferland Melampus Maaskerk Menes Maria (Letl.) Nijkerk Odysseus (Ned.) Olivegrave Pozznoli Poelau Roebiah. Patricia Poelau Bras Poela Laut Phoenicia Pembrokeshire Reggestroom Rhesus Syra galland Springfontein Serooskerk Sigrid South-America Theseus (Br.) Tiberius (Ned.) Telamon Uckermark Ulysses (Ned.) Vesta (Ned.) Volgoles Venezuela Waterland Zinovia Londen Ned. Indië Japan Buenos Aires Ned. Indië West Afrika Ned. Indië Londen Zuid Afrika Valencia Rosario Bizerta (v. IJm.) Ned. Indië Mexico Ned. Indië Ned. Indië Mexico Dairen West Afrika Ned. Indië West Indië Hamburg Zuid Afrika J apan Drontheim Port-Arthur Batavia Alexandrië Alexandrië Ned. Indië Alexandrië Midd. Zee Nicolajef Hamburg Buenos Aires Stratoni 16 Febr. 25 Febr. 13 Mrt. 6 Maart 10 Maart 14 Febr. 7 Maart 16 Febr. 16 Febr. Laatste bericht 20 Febr. 16 Febr. 23 Febr. 18 Febr. 11 Maart heden 22 Febr. 21 Febr. 25 Mrt. 21 Maart 16 Febr. 18 Febr. 15 Febr. 15 Febr. 16 Febr 21 Febr. 14 Febr. 28 Febr. 15 Maart 14 Febr. 16 Febr. 16 Febr. in lading. 12 Febr. te Kopenhagen. 4 Febr. van Curasao. 12 Jan. van Diamante. 5 Febr. van Belaivan. 12 Febr. te Santos. 7 Febr. van Rosario. 9 Febr. van Casablanca. 12 Febr. van Kaapstad. 31 Jan. te Hamburg. 8 Febr. van Paita. 9 Febr. van Gibraltar. 11 Febr. van Talcahuano. 11 Febr. van Pt. Natal. 11 Febr. te Izmir. 11 Febr. van Fayal. 29 Jan. van Stamboul. 12 Febr. van Barbados. 11 Febr. vertrokken. 7 Febr. van Stamboul. 9 Febr. van Las Palmas. 11 Febr. van Perim. in lading. 7 Febr. vertrokken. 10 Febr. van Cephalonia. vertrekt 15 Febr. 26 Jan. van Pto Barrios. 8 Febr. vertrokken. 8 Febr. van Pto Barrios. 12 Febr. te Hamburg. 11 Febr. van Genua. 12 Febr. vertrokken. 11 Febr. van Perim. 12 Febr. uitgeklaard. 8 Febr. van Pt. Said. 8 Febr. van Haifa. 3 Febr. van Bahia. 23 Jan te Batavia. 6 Febr. van Monrovia. 8 Febr. van Soerabaja. vertrekt 15 Febr. S Febr. van Beira. 12 Febr. van Carthagena. 3 Febr. vertrokken. 12 Febr. van Gibraltar. 9 Febr. van Gibraltar. 1 Febr. van Trinidad. 11 Febr. van Padang. "1 Febr. van Perim. 8 Febr. vertrokken. 1 Febr. vertrokken. 10 Febr. 11 Febr. 11 Febr. vertrekt 12 Febr. 11 Febr. 13 Febr. 3 Febr. van Saltpond. van Padang. van Cristobal. 22 Febr. te Genua, te Hongkong, te Antwerpen, vertrokken. 9 Febr. van Gibraltar. 12 Febr. te Mutzuna. in lading. Febr. te Soerabaja. 10 Febr. te Stamboul. 13 Febr. van Ouessant. 2 Febr. van Stamboul. vertrekt 15 Febr. in lading. 6 Febr. vertrokken. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART Buitenhaven Papierfabr. Russisch Zweedsch TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. s.s. Anadyr Vega Moermansk Söderhamn passagiers cellulose VELSEN GEMASKERD BAL VAN DE VEREENIGING DE GIETELING. In Hotel de Prins werd gisteravond een bal-masqué van de vereeniging van ambte naren van Hoogovens en nevenbedrijven „De Gieteling" gehouden. Het aantal deelnemers was dit jaar be langrijk kleiner dan de vorige keeren, het geen zooals de heer Koot bij de prijsuitrei king zeide zeer teleurstellend was voor het bestuur en de maskeradecommissie. Spreker hoopte evenwel dat diegenen, die ditmaal toeschouwers waren, het volgende jaar deel nemers zullen zijn. Hierna werden de volgende prijzen uitge reikt: le prijs voor het mooiste damescostuum: haremdame, werkmandje. 2e prijs: voor het mooiste damescostuum, hartemeisje, een doos bonbons. De prijs voor het mooiste paar werd toe gekend aan het Oud-Zaansch Paar, een ge- baks tel en een plastiek je. De prijs voor de mooiste groep, werd ge combineerd met den prijs voor de origineel ste groep. De winnaars waren de groep siga renbandjes, twee fruitmanden. le pr. origineelste dame, regenboog, een drijfschaal. 2e pr. voor de origineelste dame, Confetti, een bonbonnière. le pr. voor de origineelste heer, de boer met de kool en de kalksalpeter, boekensteu nen 2e pr. origineelste heer, Jan werkt veilig, kist sigaren. le pr. voor het origineelste paar, „Groot- Beverwijk", fruitmand. 2e pr. voor het origineelste paar, de cow boys, taart. De pr. voor den mooisten heer kon niet toegekend worden. De heer Van Eyk dankte tenslotte de mas kerade-commissie en de jury voor hun ver richtingen, waarop na het demasqué de aan wezigen nog langen tijd in de beste stem ming bijeen bleven. LEZING VOOR DE VEREENIGING „PAPYRUS". In Concordia hield zuster Meijboom gister avond een lezing voor de leden van de ver eeniging „Papyrus" over het onderwerp: „Hoe behandelen wij onze zieken thuis". Na een inleidend woord van den voorzitter, den heer Pels, begon zuster Meijboom haar lezing. De bedoeling van mijn lezing, aldus spreek ster, is de tekortkomingen, die door onkunde of onwetendheid bij de verpleging ontstaan, zooveel mogelijk weg te nemen. Spreekster splitste haar onderwerp in twee deelen nl. de behandeling van lichamelijk en geestelijk zieken. Het spreekt vanzelf, dat deze beiden zeer nauw samengaan, omdat een lichamelijk zieke meestal geestelijk ook niet meer volkomen is. Groot is ook het verschil in verpleging van acute en chronische gevallen. Immers kun nen de "nuisgencoten bij een acute of snelle ziekte zich gemakkelijk voor korten tijd op offeren. terwijl dit bij langdurige verpleging lang niet gemakkelijk blijkt te zijn. Vervolgens liet zuster Meijboom aan de hand van een aantal lantaarnplaatjes de fou ten zien die bij onjuiste verpleging aan het licht treden. Zoo zag men verschillende te kortkomingen aan het gebit en de verwaar - loozing van infecties e.d. Voorts werden methoden van reiniging en verzorging eveneens door middel van licht beelden duidelijk gemaakt. Bij de behandeling van de psychische ver zorging legde zuster Meijboom den nadruk op doelmatige afleiding overeenkomende met den aard er de liefhebberijen van den patiënt. Tenslotte dient men tegenover een verpleegde een gelijkmatige opgewektheid te toonen en vooral moet men er zorg voor dra gen dat de zieke het vertrouwen zoowel in zichzelf als in den verpleger niet verliest. Aan het eind van dezen interessanten avond dankte de heer Pels zuster Meijboom voor haar leerrijk betoog. MARKTPRIJZEN VAN VRIJDAG 14 FEBR. Tarbot per K.G. f 1.251.05 Tongen per K.G. f 1.050.83 Groote schol per 50 K.G. f 97.70 Middelschol per 50 K.G. f 12.50—9. Zetschol per 50 K.G. f 16—11.50 Kleine schol per 50 K.G. f 1511.50 Bot per 50 K.G. f 10 Schar per 50 K.G. f 12—5 Kabeljauw per 125 K.G. f 3618 Groote gullen per 50 K.G. f 9 Wijting per 50 K.G. f 3.90—3.20 Versche haring per kist f 5.854.40 BESOMMINGEN. Trawler: Bruinvisch, IJM. 97, 60 m. f 1090. Logger: KW 3 f 790. Versche haring: RO 9 f 1090, LT 238 f 590. HEEMSKERK R.K. VROUWENBOND. Na een triduum werd Donderdagavond in het R.K. Vereenigingsgebouw een feestverga- dering gehouden, waar een groot aantal da mes aanwezig was. De presidente Mevr. Mei- land-Beentjes opende dezen avond met een hartelijk woord van welkom. De presidente bracht woorden van dank aan den geestelijk adviseur, kapelaan Perquin. Vervolgens wer den eenige mooie films vertoond, waarna een verloting werd gehouden. IJK EN HERIJK. Op Maandag 24 dezer van 1316, alsmede op Dinsdag 25 dezer van 1012 en 1316 uur wordt in een der lokalen van het Nederl. Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Mai relaan ijk en herijk gehouden van maten en gewichten. BEVERWIJK. KRACHTSPORTVEREENIGING D.O.K. Mede naar aanleiding van haar vierde lustrum heeft de Krachtsportvereeniging D. O. K. besloten om in de maand September van dit jaar nationale jubileumwedstrijden te organiseeren. Deze wedstrijden, waarvoor de toestemming van den Ned. Krachtsportbond reeds is aangevraagd, zullen open staan voor alle klassen. Zondag a.s. wordt te IJmuiden-Oost een aanvang gemaakt met de wedstrijden om de kampioenschappen van West-Nederland. Voor D.O.K. komen Zondag uit in de tweede afdeeling worstelen lichtgewicht de heeren J. v. d. Bos, J. Pesch en H. Monné. Wanneer H. Monné er in slaagt een prijs te winnen gaat hij onmiddellijk over naar de eerste klasse. ERNSTIGE AANRIJDING. Hedenmorgen is op den Alkmaarschen Weg een z.g. gierwagen, die uit de Alkmaarsche dwarsstraat kwam, aangereden door een vrachtauto die uit de richting Alkmaar na derde. De chauffeur kon een aanrijding niet meer voorkomen. Zijn auto reed tegen den gierwagen op. De wagen werd omvergereden waarbij de voerman den dissel van den wagen tegen het onderlijf kreeg, tengevolge waarvan hij ernstig gewond werd. Het paard dat zich had weten los te rukken, viel en werd aan een der achterpooten gewond. De chauffeur van de auto kreeg geen letsel. Van de vracht auto was de radiateur ingedrukt. Nadat dr. Duterlo den gewonden voerman de eerste hulp had verleend, werd het slacht offer met inwendige kneuzingen naar het Roode Kruis Ziekenhuis overgebracht. De politie heeft procesverbaal opgemaakt. CHR. NAT. WERKMANSBOND Donderdagavond heeft de plaatselijke af deeling van den Chr. Nationalen Werkmans bond in het Hervormd Vereenigingegebouw een vergadering gehouden. De voorzitter, de heer A. J. van der Ploeg heeft in deze bijeenkomst een lezing gehou den over ordening, waarin hij achtereenvol gens besprak: de sociale ordening en de eco nomische ordening. Vervolgens behandelde hij de vraag, of ordening volgens een interna tionaal plan een utopie moet worden ge noemd Naar aanleiding van de lezing werden vele vragen gesteld, die de heer v. d. Ploeg uitvoe rig beantwoordde. ONDERHANDSCHE VERKOOP. Naar wij vernemen is de firma de Swart en Co. bij onderhandschen verkoop eigenaresse geworden van het Meubelhuis van den heer J. P. Wesselingh, op den hoek van de Peper straat en de Breestraat. De firma de Swart zal in dit pand haar papierhandel vestigen. IAAT/TE JBEMCUTIN De tweepersoons bobwedstrijden. GARMISCH PARTENKIRCHEN, 14 Febl'. (Bijz. Dienst A.N.P.) Precies te acht uur hedenochtend werd het startsein gegeven voor de Olympische tweepersoonsbobwedstrijden (eerste rit). De Nederlandsche bob startte met baron Gevers als bestuurder en Dunlop als remmer. Ze maakte een vrij goeden tijd van 1 min. 31,44 sec. De bob Ver. Staten I vestigde met den tijd van 1 min. 22,50 sec. wederom een nieuw baanrecord. Er verschenen 23 bobs uit 13 landen aan den start. Nederland bezette in den eersten rit de 15de plaats ZATERDAC-MIDDAC COMPETITIE J.l. Zaterdag kon wegens de vorst geen en kele wedstrijd doorgang vinden. Indien de dooi nog mocht invallen, dan worden mor gen de volgende ontmoetingen gespeeld: A. Tw. JeugdTelefonia, 3 uur, S. de Boer. Kennemerland 2SIZO, 3.30 uur. W. van Loenen. WIJZSV, 3.30 uur, H. Hurkmans. B. Kennemerl. 3WB, 3.30 u. A. Wildschut. Kennemerl. 4Ulysses 2.30 u., H. J. Boeree C. VJB 2—VEW 2, 3 uur. G. H. Hesselink Jr. ZSV 2Kennemerl. 5, 3 u., H. C. de Wit. SIZO 3Kennemerl. 6, 3 u., K. Bergmann Tweede JeugdTelefonia is een wedstrijd tusschen twee gelijkwaardige elftallen. Wij verwachten 'n gelijk spel.Ook in den wedstrijd tusschen Kennemrl. 2 en Sizo die aan de Ramp laan wordt gespeeld, zal niet veel krachts verschil te bespeuren zijn. Destijds bleef Kennemerland 2 in den uitwedstrijd de baas, doch wij vermoeden, dat de Hillegommers er thans wel in zullen slagen, één puntje uit deze ontmoeting te behalen. V. V. IJ. ontvangt-Z. S. V. Een voorspelling is hier niet moeilijk. De Halfwegsche club zal ongetwijfeld voor het sterke WTJ-elftal de vlag moeten strijken. In de B afdeeling worden slechts twee wed strijden gespeeld, waarvan alléén de match Kennemerland 3WB voor de bovenste plaats van belang is. De thuisclub heeft op het oogenblik de leiding, doch zal beslist van WB moeten winnen om de eerste plaats te handhaven. Het komt ons voor, dat Kenne merland 3 wel in staat is, een kleine overwin ning te behalen. OPDRACHT AAN H. H. SCHEIDSRECHTERS. H. H. Scheidsrechters wordt opgedragen op Zaterdag 15 en Zondag 16 Febr. a.s. voor den aanvang der aan hen opgedragen wedstrijden de verbandtrommel te controleeren en aan de keerzijde van 't wedstrijdformulier der thuis- spelende vereeniging hunne bevinding te ver melden. Is de verbandtrommel geheel in orde dan vermelden: Verbandtrommel in goeden staat bevonden. Is de verbandtrommel niet compleet, dan vermelden wat aan den inhoud ontbreekt of onbruikbare voorwerpen ver melden. INHOUD VERBANDTROMMEL. (Vastge steld bij Bestuursbesluit van 26 Maart 1925). De verbandtrommel moet minstens bevatten: x 2 snelverbanden no. 1 en 2; 2 pakjes wat ten (Bruns); 3 gaaszwachtels; 6 veiligheids spelden; 1 brief spelden: 1 knievormige roest vrije schaar; 1 groote driekante doek: 1 doosje hechtpleister 4 c.M.; 3 houten eenigszins holle spalken 40 bij 9 c.M.; 3 bordpapieren spalken 40 bij 9 c.M. en 1 vette wattenrol 2 M. bij 10 c.M. Het gouden jubileum van S. S. R. Rede van minister De Wilde. Aan de rede, welke de minister van Bin- nenlandsche Zaken, mr. J. A. de Wilde, Woensdagmiddag in het Koloniaal Instituut ter gelegenheid van het gouden jubileum van Societas Studiosorum Reformatorum heeft gehouden, over „De beteekenis van het Gereformeerd beginsel in verband met stu die en tijdstroomingen' ontleenen we het vol gende: Spreker merkte op, niet in zijn kwaliteit van minister, maar als reünist van het Stu dentenkorps van V.U., van N.D.D.D., het woord te voeren. Een wetenschappelijke ver handeling over het opgegeven onderwerp wilde de minister allerminst houden. Uit voerig schetste hij daarop de beteekenis van het Gereformeerd beginsel voor een welbe wuste en besliste levenshouding. Het „Geref. beginsel" is een historisch vaststaand be grip. Het heeft als nadere accentueering van het meer algemeen Christelijk beginsel, den nadruk gelegd op de autoriteit van de Schrift, als norm van leven en denken, blij kens de statuten der vereeniging: „De grond slag van S.S.R. is de bijbel, opgevat volgens de drie formulieren van eenigheid. De er kenning van dit beginsel geeft het leven de signatuur van een dienst van God. De taak van den Geref. student is in het licht van zijn beginsel tweevoudig: God die nen en zijn volk dienen. Rede van minister Slotemaker de Bruine. Namens de regeering voerde prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine het woord. „Het be duidt een sterking van het nationale leven, wanneer eigen geestelijk bezit in onderschei dén kringen wordt bewaard", aldus de minis ter. S.S.R. werkt naar drie zijden: verdieping van persoonlijk leven: verhooging van ge meenschapsleven en uitoefening van invloed op studie en wetenschap. In het Geref. be ginsel ligt drieërlei opgesloten: het gaat om God en niet om den mensch en daardoor wordt het humanisme door het theocentri- sche overwonnen; er is een openbaring Gods, die objectieve norm en grondslag biedt; en er gaat invloed uit naar kerk, staat en maat schappij. De minister deelde mede. dat het de Ko ningin behaagd heeft dr. Rijk Kramer, eere voorzitter van de S.S.R., te benoemen tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau. NIEUWE N.C.R.V.-STUDIO te HILVERSUM. Het Hoofdbestuur van de Nederlandsche Christelijke Radiovereeniging heeft aange kocht de villa met tuin aan den Schuttersweg hoek Suzannapark te Hilversum groot lVz H.A. voor een bedrag van f 43.000. Op dit terrein zullen de nieuwe N.C.R.V.-studio's verrijzen. (A.N.P.) Sombere cijfers van den K.H.L. Verlies der bedrijfsrekening bijna $2\b millioen. Aan het verslag van de directie van den Ko ninklijken Hollandschen Lloyd over het boek jaar 1934 ontleenen wij het volgende: Het jaar 1934 bracht voor ons bedrijf he iaas geen verbetering en de bezwaren, ver bonden aan het varen met verouderd en on economisch materiaal, deden zich sterk ge voelen. Dit weerspiegelt zich dan ook in de uitkomsten van onze bedrijfsrekening, welke zonder afschrijving op de activa een verlies van f 2 230.519 liet, tegen f 2.095.983 in 1933. Verbetering hierin te brengen ware slechts mogelijk geweest door vernieuwing van mate riaal, waaraan zonder steun van overheids wege, niet viel te denken. Hoewel de regeering hiertoe aanvankelijk bereid scheen, deelde zij ons eind November 1934 mede: dat de passagiersdienst op Zuid-Amerika, waarop verreweg de grootste verliezen worden gele den, momenteel een te onzekere toekomst biedt dan dat het verantwoord zou zijn in den bouw zelfs van één nieuw passagiers/vracht schip zóó aanzienlijke kapitalen vast te leg gen." Aangezien voortzetting van ons bedrijf, in welken vorm ook, zonder steun van de regee ring niet mogelijk was, werd aan dezen wensch onmiddellijk gevolg gegeven, en het s.s. „Zee- landia" werd op 12 December 1934 als laatste passagiersschip van Nederland naar Brazi lië en Argentinië geëxpedieerd. Assurantiegelden ten bedrage van f 3.370.857 werden door de Maatschappij ter Behartiging van de Nationale Scheepvaartbelangen N.V. als hypotheekhoudster aangewend tot de af betaling van het ons in 1932 door de regeering voor dat jaar en volgende jaren verleende en opgenomen bedrijfscrediet van f 4.166 000. Al hebben wegens den huidigen stand van zaken beschouwingen omtrent den toestand der maatschappij op 31 December 1934 wei nig practische waarde voor dit oogenblik, zoo achten wij het toch juist aangezien de sta tuten zulks voorschrijven de betreffende bescheiden aan de aandeelhouders ter goed keuring aan te bieden. Dat onder de bovengenoemde omstandig heden het tijdig overleggen van jaarstukken achterwege bleef, omdat, zooals wij reeds ver meldden, zulks weinig practisch nut had, zul len aandeelhouders, naar wij vertrouwen, billijken. De surséance van betaling bracht o.a. met zich mede, dat de pensioen'oetaiingen moes ten worden stopgezet en dat het grootste ge deelte van ons varend en kantoorpersoneel definitief moest worden ontslagen. Dat wij dezen loop van zaken betreuren, behoeft ze ker niet te worden gezegd. De winst- en verliesrekening staat DEBET. 1934 1933 Interest rekening 172.720 73.946 Bedrijfsrekening 2.230.519 2.095.983 Verlies verk. ss.„Ken- nemerland" 26 979 Reserve loop.verplicht. verhooging 575.043 3.005.263 2.1 VRIJDrAG 14 FEBR. De Bilt voorspelt: Zwalücen tot matigen wind uit Oosten^ richtingen. Licht tot half bewolkt. Waar schijnlijk droog. Aanvankelijk ucu vorst in het Noorden en in het Zulfal matige vorst. Later temperatuur ojufaf vriespunt. BAROMETERSTAND Hoogste 769.1 m.M. te Jan Mayen. Laagste 749.2 m.M. te Blacksod. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden 40 35 f' 36 BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 762 mu Neiging achteruit. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 82, IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN: Zaterdag v.m. 7.45 uur; n.m. 8.07 uur Zondag v.m. 8.35 uur; n.m. 9.07 uur' Maandag v.m. 9.40 uur; n.m. 10.22 uur' Te veel bollen geteeld. Heemskerker voor de rechtbank. De kantonrechter heeft een veroordeeld tot f 500 of 50 dagen, omdat meer bloembollen had geteeld dan geoorloofd was volgens het Bioembollensaneeringsplan. Een controleur zei niet te weten hoeveel de verdachte vroeger heeft geteeld. Op een vraag van den verdediger, Mr. B. W. Stomps, zei de getuige dat velen bij hun opgaven over de teling minder opgaven dan in werkelijkheid geteeld was. Zij meenden zoo dan minder bollen te behoeven in te leveren. Later plukten zij hiervan de wrange vruch ten, omdat zij nu minder mogen telen, dan anders het geval zou zijn geweest. De verdachte heeft een te groote oppervlakte geteeld, waardoor de toevoer op de markt te groot werd. Doordat de overheid het surplus opkoopt, is zij door den verdachte benadeeld, evenals doordat de verdachte te weinig hef fing heeft betaald. Het totale bedrag was f 348. Er werd uitvoerig gesproken over verschil- lende technische kwesties, als b.v. de ziekten waaraan de bollen geleden zouden hebben, enz Ten slotte requireerde de officier f 350 boete of 35 dagen. Mr. B. W. Stomps pleitte uiterste clementie, OFFICIEELE OPENING NED. FILMSCHOOL. Zaterdagmorgen om 11 uur zal in het ge- bouw Keizersgracht 258 te Amsterdam de of- ficieele opening geschieden van de Neder- landsche Filmschool, die werd opgericht in samenwerking met de Cinetone Studio's te Amsterdam en welke onder directie staat van Christine van Meeteren. 470e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 17de lijst Trekking van Vrijdag 14 Februari 1936 Hooge Prijzen 7224 met 70met premie van 3000.—, 200.— 2374, 7021. Prijzen van 70.— 412 413 2898 3227 3478 4716 6443 6457 7016 7270 7542 8682 9297 9931 10140 10507 11511 11734 11741 11926 12954 13183 13410 14495 14676 14683 14725 15591 16020 16119 16136 16201 16287 16610 16932 17058 17423 17828 19941 Nieten 401 627 806 1017 1171 1388 1706 1875 2041 2371 2538 2578 2594 3666 3877 5001 5381 5552 5768 5866 6332 6625 6964 7358 8895 9779 9872 10811 10983 11263 12045 12164 12564 12802 13641 14105 14436 14659 14967 16089 16366 16517 16518 16963 17192 17212 17659 17786 18287 18598 18795 18995 19037 19326 19549 20517 20607 20904 BURGERLIJKE STAND. CREDIT. Verg. v. s.s. „Orania" boven de boekw. Bedrijfsres., overb. Balans: v. saldo verl. 196.253 verh. res. loop. verp. 575.043 2.100.000 f 133.966 2.132.033 771.296 Vergoed.oponth.„Zee- landia" HAARLEM, 13 Februari. Ondertrouwd 13 Februari: W. H. J. Willem- sen en C. de Vries; J. Gouwentak en A. van der Meer; H. C. van der Colk en A. Wille; D. van der Eijk en E. ter Beek. Getrouwd 13 Februari: G. P. A. van Kessel en M. W. van der Goes; J. F. Nobels en L. Chr. Karl; C. Bakker en M. de Vries. Bevallen 10 Februari; A. M. Lammers—v. d. Meer z.; 11 Februari: C. C. de HaanKok, z.; M. J. v. d. WeeteringOuwejan, d.; 12 Febru ari: A. MolenkampSebrechts, d.; A. v. d. Beek—IJskes, d.; S. E. Suikde Rooij, d.; 13 Februari: E. BakkerEeltjes, d. Overleden 11 Februari: J. T., 13 d. z. v. J. J. C. Peters, Timorstraat; H. J. Lenaarts, 83 j., Antoniestraat; C. H. Mulder, 34 j., Kamper- laan. AGENDA TE HAARLEM. Heden: VRIJDAG 14 FEBRUARI Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Jushny's Blauer Vogel. 8.15 uur. Gemeentelijk Concertgebouw: Raadselcon cert H. O. V., 8.15 urn*. Frans Hals Theater: „De familie van mijn vrouw". 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „De Graaf van Monte Cristo". 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „De wereldreis van de K 18. Op dezen avond eén voorstellling te 8 uur. (Volgende dagen op de gewone uren). Luxor Sound Theater: Greta Garbo als „Anna Karenina" geprolongeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. ZATERDAG 15 FEBRUARI Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Populaire kindervoorstelling van „Bruintje Beer" 12.30u. Rembrandt Theater: Speciale kindermati- née met het sprookje „Afeschepoester". 2.30 u. Stadsschouwburg, Wilsonsplein: „Tijl Uilen spiegel" door het Vlaamsche Tooneel. 8.15 u. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds 37.896 I Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan- 3.005.263 2.160.029 dags. Toegang vrij.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6