VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: HEEMSKERK. /iiülCTSLnr^ Schip Ajax (Ned.) Ariadne (Ned.) Alkmaar Aspasia Alcinous Amstelland Agia Marina Amienos Agamemnon Anna N. Goulandris Bennekom Baarn Bodegraven Bloemfontein Boskoop verm. aankomst Laatste bericht Ceres (Ned.) Clizia Duivendrecht Dniestr Egba Eurybates El Ier dale Fowberry Tower Fauna (Ned.) Ganymedes Glarona Gertrud Bratt Gyda Harpagus Hamm Irene (Ned.) Jagersfontein J. v. Oldenbarnevelt Joh. de Witt Kurmark King Howel Lutgerdina Luneburg Meerkerk Montferland Melampus Maaskerk Menes Nijkerk Nereus (Ned.) Odysseus (Ned.) Olivegrave Pozznoli Poelau Bras Poela Laut Phoenicia Pembrokeshire Reggestroom Rhesus Syra Salland Springfontein Serooskerk South-America Sunetta Salabangka Stella (Du.) Skoger Tiberius (Ned.) Teiamon Uckermark Ulysses (Ned.) Vesta (Ned.) Volgoles Van Rensselaer Waterland Wm. Wilberforce Stettin Gdynia Chili Santa Fé Batavia Buenos Aires Buenos Aires Philippeville Gdynia La Plata Z. Afrika Chili Chili Z. Afrika Hamburg Bourgas Constantza Philadelphia Odessa West Afrika Ned. Indie La Plata Rosario Hamburg Bourgas Curacao Bristol Burriana Santa Fé Ned. Indië Zuid Afrika Batavia Batavia Ned. Indië La Plata, Londen Ned. Indië Japan Buenos Aires Ned. Indië West Afrika Ned. Indië Zuid Afrika Oporto Valencia Rosarie Bizerta (v. IJm.) Ned. Indië Ned. Indië Mexico Dairen West Afrika Ned. Indië West Indië Hamburg Zuid Afrika Japan Port-Arthur Curacao Hamburg Danzig Christiansand (v. IJm.) Alexandrië Alexandrië Ned. Indië Alexandrië Midd. Zee Nicolajef West Indië Buenos Aires West Afrika 18 Febr. 17 Febr. 25 Febr. 13 Mrt. 6 Maart 10 Maart 15 Febr. 23 Febr. 3 Maart 16 Febr. 29 Febr. 21 Febr. 21 Febr. 1 Maart 20 Febr. 10 Maart 23 Febr. 18 Febr. 11 Maart heden 20 Febr. 21 Febr. 25 Mrt. 24 Febr. 7 Maart 1 Maart 14 Maart 21 Febr. 21 Febr. 17 Febr. heden 1 Maart 15 Maart 17 Febr. 19 Febr. 14 Febr. '20 Maart 16 Febr. 15 Febr. vertrokken. 14 Febr. van Kopenhagen. 4 Febr. van Curasao. 12 Jan. van Diamante. 5 Febr. van Belawan. 14 Febr. van Santos. 7 Febr. vertrokken. 9 Febr. van Casablanca, in lading, in lading. 12 Febr. van Kaapstad. 8 Febr. van Paita. 13 Febr. van Valparaiso. 15 Febr. te Kaapstad, in lading. 14 Febr. van Smyrna. 29 Jan. van Stamboul. 12 Febr. van Barbados. 11 Febr. vertrokken. 7 Febr. van Stamboul. 9 Febr. van Las Palmas. 11 Febr. van Perim. 12 Febr. van Rosario. 7 Febr. van Buenos Aires, in lading. 15 Febr. van Gibraltar. 12 Febr. vertrokken. 15 Febr. vertrokken. in lading. 8 Febr. vertrokken. 13 Febr. van Batavia. 8 Febr. van Pto Barrios. 12 Febr. te Hamburg. 14 Febr. van Gibraltar. 14 Febr. van Singapore. 13 Febr. van Port Soedan, in lading. 12 Febr. uitgeklaard. 15 Febr. van Oran. 14 Febr. te Marseille. 14 Febr. van Las Palmas. 23 Jan te Batavia. 12 Febr. van Las Palmas. 12 Febr. van Batavia. 14 Febr. van Dar es Salam. 14 Febr. van Vigo. 14 Febr. te Cadix. 3 Febr. vertrokken. 12 Febr. van Gibraltar. 11 Febr. van Padang. 16 Febr. van Port Said. 15 Febr. van Livingston. 1 Febr. vertrokken. 11 Febr. van Port Bouet. 11 Febr. van Padang. 11 Febr. van Cristobal, vertrekt 22 Febr. 12 Febr. te Genua. 14 Febr. te Manilla. 3 Febr. vertrokken. 3 Febr. vertrokken, in lading. 14 Febr. vertrokken. 14 Febr. vertrokken. 14 Febr. van Piraeus. 14 Febr. vertrokken. 9 Febr. te Soerabaja. 14 Febr. te Bourgas. 15 Febr. te Rotterdam. 12 Febr. van Gibraltar. 14 Febr. te Paramaribo. vertrekt 21 Febr. 14 Febr. van Las Palmas. Febr. vertrokken. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMÜIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Hoogovens Hoogovens Noorsch Britsch Ek Heworth Amsterdam Newcastle laden kolen IJMÜIDEN. AANGEKOMEN. 14 Februari: Breda s.s. Chili E. H. Stinnes XV s.s. Gdynia 15 Februari: Theseus s.s. Batavia Poelau Roebiah m.s. Batavia Sigrid s.s. Antwerpen Manoeran m.s. Noordzee Hebe s.s. West Indië 16 Februari: British Progress s.s. Abadan Mies m.s. Portsmouth Heworth s.s. Newcastle Amstelstroom m.s. Huil Maria s.s. Londen Dudley Rose s.s. Middlesbro Venezuela s.s. Hamburg Patricia s.s. West Indië VERTROKKEN. 14 Februari: Pluto s.s. Aalborg Rhea m.s. Aarhus 15 Februari: Ek s.s. Oslo Kjorrefjord ,s.s. Brussel Landsee s.s. Rotterdam Euterpe s.s. Bordeaux Boskoop s.s. Hamburg Calypso s.s. Levant Fauna s.s. Hamburg Norvinn m.s. Aruba Gateshead s.s. Newcastle Borthwick s.s. Leith Astarte s.s. Bremen Alt s.s. Goole Breda s.s. Chili Hontestroom Vechtstroom s.s. Huil Gesloten haven. De haven van Pern au is sedert eenige dagen voor de scheepvaart gesloten verklaard we gens ijsgang. Deensche kotter gezonken. De Deensche motorkotter E 465 Robert, welke eenigen tijd in het Kattegat gevischt had en nu weer zijn basis naar Esbjerg wilde verleggen is op de thuisreis plotseling lekge- sprongen en gezonken. De opvarenden werden door een anderen kotter gered en aan land gebracht. Duitsche visscherlj. De Hochseefischerei Nordstern te Weser- münde had over het laatste boekjaar een netto-winst van 154.214 Mark (v. j. 83.017 Mark), waaraan toegevoegd werd het onver deeld saldo van het voorafgaand jaar ten be drage van 16.402 Mark. Aan de aandeelhouders zal een dividend van zes procent en een bonus van twee procent worden uitgekeerd. Vlootvermindering. Het stoomschip „Djember" van de N.V. Rot- terdamsche Lloyd, dat sedert 8 December 1931 te Rotterdam opligt, is onderhands naar Engeland verkocht. Het schip werd in 1914 ge bouwd, heeft een draagvermogen van 10.350 ton en heeft dus slechts 17 jaar dienst ge daan. Het schip is reeds, gesleept door de sleepboot Witte Zee, op weg van Rotterdam naar Bo'ness. IJzerverscheping. Het Noorsche stoomschip Ek is van Amster dam bij de Hoogovens aangekomen om ijzer te laden voor Oslo. Kolenaanvoer. Het Britsche stoomschip „Heworth" kwam alhier aan van Newcastle met een lading ko len voor het Hoogovenbedrijf. MARKTPRIJZEN van Maandag 17 Februari. Tarbot per K.G. 1.50—1.35. Griet per 50 K.G. 30—15. Tongen per K.G. 1.10—0.78. Groote schol per 50 K.G. 11—7.50 Middelschol per 50 K.G. 129. Zetschol per 50 K.G. 14.50—12. Kleine schol per 50 K.G. 12—6.50. Bot per 50 K.G. 5.10—4.50. Schar per 50 K.G. 105. Tongschar per 50 K.G. 29—25. Rog per 20 stuks 1310. Vleet per stuk 2.60—1.90. Kleine poon per 50 K.G. 98. Groote schelvlsch per 50 K.G. 27—20. Middelschelvisch per 50 K.G. 25—17.50. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. 22 —13.50. Kleine schelvisch per 50 K.G. 186. Kabeljauw per 125 K.G. 26—7.50. Groote gullen per 50 K.G. 8—3.60. Kleine gullen per 50 K.G. 8.50—4.80, Wijting per 50 K.G. 5.50—3.30. Makreel per 50 K.G. 10—7. Heilbot per K.G. 0.84—0.66. Leng per stuk 1.750.60; Koolvisch per stuk 0.75—0.12. Versche haring per kist 5,70—4.65. Kleine hake per 50 K.G. 23. INBRAAK IN CONSUMPTIETENT. Aangifte is gedaan, dat verleden week uit de consumptietent van de IJsbaan, achter het station te IJmuiden zijn ontvreemd twee blikken koek en 30 pakjes cigaretten van I verschillende merken. De politie stelt een onderzoek in. RIJWIELV ARIA Door een bewoner van IJmuiden is aangifte gedaan van diefstal van een rijwiel uit het voortuintje van zijn woning aan de Kenne merlaan. De politie stelt een onderzoek in. Door een bewoner van IJmuiden-Oost is aangifte gedaan van diefstal van zijn rijwiel- belastingmerk van zijn rijwiel, dat hij ge- plaats had tegen 't gebouwtje der N.Z.H.R.M. OPBRENGST BAZAR „WILHELMINA". De bazar, die verleden week door de Chris telijke Harmonievereeniging „Wilhelmina" in de Witte Bioscoop werd georganiseerd heeft bruto 600 opgeleverd. BESOMMINGEN. Trawlers: Antje RO 15, 400 manden f 2330 Betje RO 16. 120 m. f 590 Elsborg MB 3. 1800 m f 2320. Amsterdam IJM. 58. 730 m. f 2590. Sumatra IJM. 253, 605 m. f 2050. Oentoeng IJM. 131, 85 m. f 1230. Anata, IJM. 81, 1050 m. f 4170. Alkmaar IJM. 31, 615 m. f 3130 Eendracht IJM. 117 530 m. f 2820. I. S. Groen IJM. 130, 560 m. f 2130. Dolfijn IJM. 103. 60 m. f 1160 Condor IJM. 72, 40 m. f 800 Maria Elizabeth, IJM, 114, 75 m. f 990 Margaretha IJM. 94, 160 m. f 1480. De Irene IJM. 98, 2010 m. en Eveline IJM. 115. 360 m. lossen morgen. Stoombeugers: VL. 114 f 360, VL 195 f 540. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Dinsdagmarkt: Dirkje R.O. 53. vangst onbekend: Alma IJM 44. vangst: 20 manden schelvisch, 60 manden braadschelvisch. 120 manden gul, kabeljauw en koolvisch. 120 manden wijting, 60 manden radio, 10 manden varia, 390 man den totaal. Timor, IJM 491, vangst: 170 manden gul, 25 manden platvisch, 7 manden schelvisch en hake, 202 manden totaal plus 200 stuks ijskabeljauw en 600 st. stijve kabeljauw. DE CLASINA LUTHER IJM 59 WOENSDAG a.s. AAN DEN AFSLAG. In afwijking van wat wij Zaterdag publi ceerden deetl men ons tahns mede, dat de Clasina Luther IJM 59 wegens ruime vangst reeds Woensdag. 19 Februari aan den afslag te IJmuiden wordt verwacht. KINDERFEEST VAN „KINDERVREUGD". Het kinderfeest dat Zaterdag door het be stuur van „Kindervreugd" word georgani seerd is in alle opzichten uitstekend ge slaagd. Ruim 170 kinderen en ook eenige be stuursleden van andere vereenigingen heb ben volop genoten van de verrichtingen van den goochelaar. Tusschen de nummers door werden de kinderen ruim onthaald. Ook de voordrachten van een meisje van de hand werk- en borduurclub vielen zeer in den smaak. Het feest duurde van drie tot half zes. R.K. ARMBESTUUR. In de vacature in het Parochiaal armbe stuur ontstaan door het overlijden van den heer W. Welboren, is voorzien door de aan wijzing van den heer G. Welboren. WIT GELE KRUIS. Naar wij vernemen zal de heer Joh. Henne- ma, voorzitter van het Wit Gele Kruis, die in de vergadering van Maar-dag periodiek af- k-eedt, zich niet meer herkiesbaar stellen. Dit beteekent een groot verlies voor deze ver- eeniging. BEVERWIJK GECOSTUMEERD BAL VAN DE BEVER- WIJKSCHE LAWNTENNISCLUB. Zaterdagavond heeft de onlangs opge richte Lawntennisclub „Beverwijk" in het Kennemer Hotel een gecestumeerd bal gehou den, dat uitstekend geslaagd mocht worden genoemd. Ongeveer honderd gecostumeerden bewogen zich over den dansvloer en het kost te de jury veel moeite om de bekroningen vast te stellen. Het feest bereikte zijn hoog tepunt toen Prins Carnaval zijn intrede deed en in een geestige toespraak de geanimeerde stemming opvoerde. Jack Funny's band zorgde voor uitstekende dansmuziek en heeft zeer veel tot het welslagen van het feest bij gedragen. De jury onder leiding van mevr. Moens kende de prijzen als volgt toe: Origineelste dame: Confetti. Mooiste costuum dame: Zweedsche. Origineele heer: kip met gouden eieren. Komische heer: Apache. Mooiste groep tinnen soldaten. Origineelste groep: Grieken. Eervolle vermelding: balletgroep. Na de uitspraak van de jury geschiedde on der gebruikelijke vroolijkheid het demasqué, waarna het feest tot diep in den nacht met groote animo werd voortgezet. AANHOUDINGEN. De politie alhier heeft aangehouden twee personen, die in het algemeen politieblad ge signaleerd stonden voor resp. f 4 of twee da gen hechtenis en f 6 boete of 5 dagen hech tenis. GEVAARLIJKE BALDADIGHEID. De politie heeft Zaterdagavond een jong- mensch in arrest gesteld, dat zich buitenge woon hinderlijk in de Breestraat gedroeg. Niet alleen dat hij de voorbijgangers lastig viel, maar hij ontzag zich zelfs niet het verkeer te belemmeren. Zoo heeft hij van een passee- rende auto een uitstaanden richtingwijzer neergeslagen zonder te beseffen, dat hij daarbij in de eerste plaats zichzelf aan een groot gevaar bloot stelde- De politie heeft tegen den baldadigen jon geman proces verbaal opgemaakt. FIETSENDIEF AANGEHOUDEN. De politie te IJmuiden heeft een inwoner van Beverwijk aangehouden, die op 4 Decem ber van het vorig jaar op de Meer een fiets had gestolen. Het rijwiel is In beslag genomen en de man werd ter beschikking gesteld van den burgemeester van Beverwijk. Hij heeft bekend en is daarna op vrije voeten gesteld. BEGIN VAN BRAND. Hedenmorgen ontstond in het schoenenma gazijn Bata in de Breestraat een begin van brand, doordat bij het aanmaken van de kachel in den winkel het vuur oversloeg op een partijtje rubberschoenen, die in de na bijheid van de kachel stonden. De politie was zeer spoedig met een schuimbluschapparaat ter plaatse en slaagde er In met behulp daar van uitbreiding te voorkomen. Een aantal rubberschoenen ging verloren. Binnenkort in drie dagen om de wereld? Voor de afdeeling Verkeer en Verkeerstech niek van het Koninklijk Instituut van Inge nieurs heeft Vrijdag in de groote zaal van den Dierentuin in Den Haag de heer A. Plesman, directeur van de K.L.M. een rede gehouden over: De exploitatie van vliegtuigen in het lange afstandsverkeer. De heer Plesman wees op de groote betee- kenis van het feit, dat de luchtweg altijd recht is, onverschillig de geaardheid van den bodem. De grootste afstand op aarde, aldus spi\, is eigenlijk 20.000 K.M. en de practijk heeft reeds geleerd dat nu dag en nacht gevlogen kan worden en mede door de snelheid, binnenkort binnen drie dagen om de wereld kan worden gevlogen. Spr. zeide dat door een investment van l»/2 millioen gulden 2 x per week Amsterdam— Batavia wordt gevlogen. De kosten voor deze luchtbrug, vergeleken bij een gewone brug, noemde spr. den afstand daarbij in aan merking nemende een peuleschilletje. Bij den tegenwoordigen dienst is gebleken dat de vliegtuigen te klein zijn omdat men passa giersruimte te kort komt. Het postvervoer is voorts aanmerkelijk toegenomen. Een belangrijke factor is het bijvullen van benzine in de lucht. Proeven hebben reeds be wezen, dat men er op die wijze, naar spr. meende, in geslaagd is, een maand in de lucht te blijven. Van stratosfeervliegtuigen verwachtte de heer Plesman in de naaste toekomst niet veel. De groote nadeelen van deze vliegtuigen zijn het op groote hoogte komen en blijven. Wanneer een vliegtuig gebouwd kan wor den hetwelk een afstand van 5000 k.m. zonder tusschenlanding kan afleggen, zouden prac- tisch in het oceaanverkeer alle trajecten kun nen worden gevlogen. De heer Plesman zag het Oceaanverkeer dan ook optimistisch in, en was van meening, dat ezocht moet worden naar grootere snelheden. De heer Plesman besloot zijn rede met de opmerking, dat het wenschelijk ware, dat de luchtwegen zooveel mogelijk vrij blijven. Ret is wenschelijk, dat Nederland zich toe legt op het bouwen van een vliegtuig, dat voor langen afstand geschikt is! Hier ligt een mooie en tevens een dankbare taak voor den rijks studiedienst voor de luchtvaart. Nederland moet eensgezind, luchtvaartgezind worden. De wereld is klein, zoo eindigde de heer Plesman. maar de luchtvaart groot. Ook voor ons volk is hier een grootsche taak weggelegd. (Ap plaus). Van de gelegenheid tot het stellen van vra gen werd door verschillende aanwezigen ge bruik gemaakt. De heei» Plesman zeide hierbij ons nog, dat de K.L.M. tot 1935 met veel succes met Neder- landsche vliegtuigen heeft gewerkt. In 1932 heeft de K.L.M. nieuwe plannen ontworpen. Besloten werd nieuwe vliegtuigen met 4 moto ren te bestellen bij de Nederlandsche industrie. De uitvoering van de plannen werd evenwel door verschillende factoren vertraagd. Toen kwam Amerika met de Douglas-toestellen, die belangrijke voordeelen boden, o.m. door de grootere kruissnelheid. Spr. 'heeft altijd de regeering gewezen op het groote belang van een nationale vliegtuigindustrie. Hij heeft de regeering steeds gewaarschuwd om niet te lang te wachten met het verleenen van steun aan de Nederlandsche industrie. Door het instel len van commissies is evenwel veel kostbare tijd verloren gegaan. De heer Plesman zeide dat hij in de eerste jlaats de taak heeft om den grootsten hap te krijgen van het verkeersnet. 1935 is voor de K.L.M. een débacle geweest. De tegenslagen waren niet te voorzien en er ontstond een nood-toestand. Maar het is zeer moeilijk van de regeering voldoenden finan- cieelen steun te krijgen. Het ontwerpen van een proto-type is zeer duur en de K.L.M. kan dat zelf uit eigen mid delen niet bekostigen. Samenwerking van re geering en industrie is noodzakelijk. Wanneer de regeering tijdig had ingegrepen, was de bouw van een groot aantal Douglas-vliegtui- gen vermoedelijk voor Nederland verzekerd ge weest. MAANDAG 17 FEBR. 1936 De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen Oostelijken t Zuidelijken wind. Nevelig tot ziva.ar i wolkt. Wellicht eenigen regen. t„,.. e* ratuur om het vriespunt des Overdag lichten dooi. nmts, BAROMETERSTAND Hoogste 767.5 m.M. te Haparanda Laagste 738.4 m.M. te Valentin, THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 755 m Neiging achteruit. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83, IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN Dinsdag v.m. 11.02 uur; n.m. 11.53 t Woensdag v.m. 12.27 uurn.m. t Donderdag v.m. 1.04 uur; n.m. 1.27 1 42i 32 P, 32 P. Een wereldpetitionnement voor den vrede. Men schrijft ons: „Eenigen tijd geleden is reeds medegedeeld, dat door den Internationalen Vrouwenbond voor Vrede en Vrijheid een wereldpetitionne ment is georganiseerd, dat, onder den titel: „Opdracht der volken aan de Regeeringen der geheele wereld" internationaal iedere man en vrouw opwekt zijn of haar handteekening te geven voor: „Onmiddellijke beëindiging van alle vermeerdering van bewapening op elk gebied, metGebruikmaking van de be staande mechanismen tot vreedzame beslech ting van internationale geschillen. Tot stand- brenging van een Wereldverdrag voor onmid dellijke vermindering van bewapening als eerste stap op den weg naar volledige Wereld- Ontwapening. Het in 't leven roepen van in ternationale overeenkomsten, gegrond op de onderlinge afhankelijkheid van alle deelen der wereld, om op de meest grondige wijze een eind te maken aan de economische anarchie die tot oorlog moet voeren." Dezer dagen heeft te Den Haag een confe rentie plaats gehad van het Intern. Comité voor ons werelddeel. Dit Comité, bestaande uit: Mrs. Duncan Harris en Mrs. K. E. Innes (Great Britain), Frau Hanouskova (Czecho slovakia), Frau Daugaard (Denmark), Ma dame Eidenschenk—Patin (France), Mevr. C. RamondtHirschmann (Holland) en Dr. Sahl- bom (Sweden), heeft besloten de petitionne- ments-actie met kracht door te zetten. Tot 31 Maart a.s. worden in Nederland de handteekeningen verzameld. Men is hiertoe in de gelegenheid door of op de lijsten te tee kenen öf een kaartje te schrijven aan het adres van Mevr. C. RamondtHirschmann, Hooge Naarderweg 35, Hilversum. Het Intern. Comité wekt het Nederlandsche Vredesvolk" met kracht op dit petitionne ment te onderteekenen. Het Comité weet van internationaal bekende staatslieden, dat de regeeringen terdege rekening houden met de krachtig uitgedrukte publieke opinie. De jong ste gebeurtenissen in Engeland zijn er het voorbeeld van. Wat hier gebeurt is dus van groote beteeke- nis. Men heeft zich voorgenomen minstens 50 millioen handteekeningen te verzamelen. Het is dan ook een verheugend feit, dat bij het intern, bureau voor deze actie te Parijs tal rijke berichten binnenkomen dat overal ter wereld hard, met enthousiasme en groot suc ces met de pet.lijsben wordt gewerkt. Neder land mag daarbij zeker niet achterblijven en a 1 dat ook niet doen. Zooals te begrijpen is kost deze actie véél geld; wij hopen tevens internationaal in staat gesteld te worden een delegatie te zenden naai den Volkenbond en naar de eerste ministers van alle landen ter wereld, ter aanbieding der handteekeningen. Bijdragen, hoe gering ook, zijn dus hartelijk welkom op giro No. 90887 van Mevr. R. v. Wulfften—Palthe, Den Haag. In Frankrijk wordt deze pet.actie verbonden aan een groote internationale demonstratie van vrouwen te Arras (N.Fr.) welke op 15 Maart a.s. aldaar zal worden gehouden. Wij herinneren er aan, dat enkele jaren na dent wereldoorlog de Duitsche vrouwen, aangeslo ten bij den I. V. v. V. V., aan den Burgemeester van Ai-ras eenige honderdduizenden vrucht- en andere boomen hebben aangeboden ter ver. vanging van de boomen die het terugtrekken! de leger daar destijds had vernield, in deze* stad nu zullen op 15 Maart des morgens groote kerkdiensten en groote vergaderingen met muziek en andere kunst worden gehouden, 's Middags volgt dan een internationale stille vredesgang waarna men met autobussen een bezoek zal brengen aan de graven op het slag. veld waar bloemen neergelegd en toespraken zullen worden gehouden. Men beoogt daarmede een gevoel van intern eenheid op te wekken en mede daardoor dé petitionnementsactie te bevorderen. De vredesorganisaties en andere vereent, gingen worden opgewekt hieraan deel te ne. men, en bij de demonstratie in Arras aanwe- zig te zijn. Reeds tal van intern, organisaties en vele oudstrijders steunen de „Opdracht aan de Regeeringen", ook in landen waar zulk een actie zeer moeilijk kan worden gevoerd. Voor Nederland zende men dus ten spoedigste handteekeningen en bijdragen aan de voor- noemde adressen. Lijsten voor het verzame len van handteekeningen zijn aan te wagen bij Mevr. C. RamondtHirschmann (adres zie boven) en Mevr. M. Kohiervan Tijen Joh. Verhulststraat 81, Amsterdam. In het Intern. Comité van Aanbeveling heb- ben de volgende Nederl. leden zitting geno men: Prof. Dr. C. U. Ariëns Kappers, Amster dam; Mevrouw Mr. Bakker—Nort, Den Haag; Mw. J .C. Isbrüoker; Mej. Emily Knappert, Amsterdam; de heer Robert Peereboom, Haar lem; Mej. E. H. Piepers, Bilthoven; Prof. Dr, C. G. van Riel, Amsterdam; Mevr. H. Roland Holstvan der Schalk, Bloemendaal; Mevr. A. E. J. de VriesBruins, Den Haag; Dr. R. de Waard, Groningen; Dr. F. M. Wibaut, Am sterdam. Adressen waar geteekend kan worden en waar lijsten verkrijgbaar zijn: Haarlem: Mej. Mr. M. A. Thiel, Vijverlaan 8; Mevr. Deinum-Buys, v. Hogendorpstraat 3 Mevr. MioléeRiem Vis, Garenkokerskadé 31 rood: Mevr. Verkeus, Garenkokerskade 3; de dames Heydeman, Kleverlaan 200. Felle brand te Haarlem. Een huis geheel uitgebrand. Zaterdagavond heeft omstreeks 11 uur een felle brand gewoed in perceel Leliestraat 23 te Haarlem, bewoond door de familie D. Mevr. D. en haar 6-jarig zoontje waren bij het uitbre ken van het vuur alleen thuis en konden zich nog juist bijtijds in veiligheid stellen. Hoewel de brandweer de vlammen met drie stralen op de waterleiding bestreed, kon toch niet ver hinderd worden, dat het huis volkomen uit brandde. Aangezien er gevaar bestond, dat het vuur op het naastgelegen huis zou overslaan hebben de bewoners dit ontruimd. De brand weer wist het vuur echter tot perceel 23 te beperken. De oorzaak van den brand is voor- loopig nog niet bekend. Auto rijdt in den Kamper singel. Een meisje verdronken. Twee Enkhuizenaren van 26 en 27 jaar be zochten in den nacht van Zaterdag op Zondag een nachtfeest te Haarlem en maakten al vorens een meisje naar huis te brengen nog een toertje door de stad. Zondagmorgen omstreeks 6 uur is de be stuurder van de auto, blijkbaar door onbe kendheid met den weg bij de Turfmarkt in den Kampersingel gereden. De beide heeren konden zich, door het inslaan van een ruit naar buiten werken en door voorbijgangers op het droge gebracht worden. De 25-jarige mej. v. H. slaagde daarin echter niet en ver dronk. Na een half uur hebben politie en leden van den Ongevallendienst het stoffelijk overschot uit de auto gehaald. Het is naar het St. Elisa beths gasthuis overgebracht. De bestuurder en zijn vriend, die zooals ge zegd. gered konden worden, zijn naar het politiebureau overgebracht waar bij onderzoek bleek, dat zij alcoholische dranken gebruikt hadden. Zij konden eerst laat op den dag ver hoord worden. AGENDA TE HAARLEM. Heden: MAANDAG 17 FEBRUARI Stadsschouwburg, Wilsonsplein„Als je maar een baantje hebt", (abonnementsvoor stelling). 8.15 uur. Frans Hals Theater: „De familie van mijn vrouw". 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „De Graaf van Monte Cristo". 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „De wereldreis van de K 18. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: Greta Garbo als „Anna Karenina" geprolongeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. DINSDAG 18 FEBRUARI Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Bach-avond Pianist Harold Samuel. 8 uur. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6