De verkiezingen in Spanje. THIJS IJS EN DE DIKKE HERTOG Het plan-Sueter in het Engelsche Lagerhuis. Het Italiaansch succes bij Makalle. Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT pi NS nAG 18 FEBRUARI 1936 BUITENLAND Een regeering van het Volksfront onder Azana? van Catalonië in hun FunC,i0n3rlSSaemnbt hersteld. ne te Madrid binnenkomende ver- IdBingslKrM'"® vijzen er op, dat d Vereeiiigde Lmks-republikeinen, cnriaal-democraten, communisten en syndicalisten in het komende parle ment de meerderheid zullen behalen. Reeds trekken optochten door de straten van Madrid, die de macht en amnestie vor- d of ministerraad is voor een buitengewone zit'inc bijeengekomen en het is niet onmoge lijk, dat een linksche regeering wordt ge vormd onder Azana- De demonstraties richten zich vooral tegen de staatsgevangenis te Madrid, waar de po lite gedwongen was, in de lucht te schieten. Ook voor het ministerie van binnenlandsche zaken verzamelden zich enkele duizenden de monstranten. Minister-president Valladares heeft Largo Caballero en Alvarez Delvayo, de leiders van de socialisten ontboden en bood hen aan on middellijk de Volkshuizen weer te heropenen. Een geweldige menigte, welke ?p de Puerta del Sol was verzameld, juichte de socialisten leiders toe en kreten als „Leve de republiek" werden gehoord. Delvayo spoorde aan tot kalmte. De Spaansche regeering maakt voorts be kend, dat de alarmtoestand voorloopig tot acht dagen is beperkt; de censuur op de pers en het verbod van vergaderen is weer van kracht geworden. De onderstaatssecretaris van binnenland sche zaken heeft de leiders van de links- iepublikeinen, Azana en Martinez Barrio, bij zicht ontboden en hun verzocht te verhinderen dat de massa tot demonstraties overgaat. Tot het handhaven van de orde rijden pant serwagens door de stad. Oude functionarissen in Catalonië hersteld. Tot gouverneur-generaal van Catalonië is de links-radicale Moles benoemd. De eerste daad van den heer Moles, was het onderteekenen van een decreet, waarbij de Catalaansche gemeenteraden, welke na de Octoberrevolutie van 1934 werden ontbonden, worden hersteld. Maandagmiddag éen uur aldus meldt Reuter is de vroegere burgemeester van Barcelona, Charles Pisunyer met zijn vroe gere collega's op het gemeentehuis van Bar celona gekomen en heeft den ouden zetel weer bezet, zij werden door een groote menigte, welke op het Plein van de Republiek verza meld was. luide toegejuicht. Van het balkon van het gemeentehuis af hield Pisunyer een toespraak, waarin hij zei- de, dat het herstel van de Catalaansche ge meenteraden de eerste vrucht was van de linksche overwinning in Catalonië. Verder spoorde hij aan tot kalmte en rust, en tenslotte zeide hij: „Ik hoop, dat we bin nenkort weer de oude wettige Catalaansche regeering hebben, welke thans in de gevange nis zucht." Deze rede werd luide toegejuicht. Het bericht, dat in enkele buitenland- sche kranten is verschenen, dat de vroegere Catalaansche president Companys, die tot levenslange gevangenisstraf is veroordeeld, zijn cel zou hebben verlaten en geïnstalleerd zou zijn in de appartementen van den direc teur van de gevangenis van Puerto Santa Maria, wordt tegengesproken. De algemeene directie van de gevangenis sen ontkent, dat Maandagochtend incidenten hebben plaats gehad in de gevangenis van Carthagena. Er gingen geruchten, dat een bewaker zou zijn gedood en dat er brand was gesticht. De gevangenen vereenigden zich op de bin nenplaats van de gevangenis om hun vreugde te uiten over het resultaat van de verkiezin gen. De vroegere raadsheer van de generaliteit van Catalonië, Gassols, verklaarde, dat een over winning van de linkerzijde een amnestie be- teekende en spoorde hen aan zich kalm te monden; hij slaagde er in hen te overtuigen. Ondertusschen was een bewaker mishandeld Noodlottige brand in film gebouw te Valparaiso. 35 dooden. IV,? A,N'P- melat uit Santiago de Chile, 17 eoruari: In Valparaiso is in een groot ge- ouw, waarin de ateliers van een Italiaansch- ensche film-maatschappij ondergebracht hr waarschijnlijk tengevolge van zelfont- .*5 yan filmstrooken een brand ont- van11, an forten tijd een reusachtigen om- ït?uaai?nam en tiet geheele gebouw in de asch legde. tpnrf^0rsonen hebben het leven verloren. Bo eien werden talrijke personen gewond. muil,11* rieele schade wordt geschat op 3 mihoen peso. en licht gewond. De andere bewakers, die on middellijk waren samengetrokken, behoef den niet in te grijpen. De Daily Telegraph meldt uit Madrid, dat het tot dramatische tooneelen is gekomen, welke hun weerga niet hebben gevonden sinds de uitroeping van de Spaansche Repu bliek, nu vijf jaren geleden, toen bekend werd, dat het Volksfront, bestaande uit socialisten en communisten bij de alge meens verkiezingen 240 zetels heeft verworven, tegenover het Nationale Front bestaande uit monarchisten. Katholie ken en conservatieven 175 zetels. Tienduizenden betoogers trokken door Ma drid met de vusiten tot communistischen groet geheven. Amerika. Verlenging der neutraliteits- wet goedgekeurd door het Huis van Afgevaardigden. Het Huis van Afgevaardigden heeft de wetsvoorstellen aangenomen, waarbij de hui dige Neutraliteitswet tot 1 Mei 1937 wordt verlengd. De wetsvoorstellen worden thans doorge zonden aan den Senaat. Regeering in electriciteits- proces in het gelijk gesteld. Het Opperste Gerechtshof, dat gis teren uitspraak deed in het z.g.n. Tennessee Valley Authority-proces heeft een beslissing ten gunste der re geering genomen, meldt Reuter. Het Hof besliste namelijk, dat de verkoop der overtollige electrische energie door de re geering niet in strijd was met de grondwet. De beslissing van het Opperste Gerechtshof werd met 8 tegen 1 stem genomen. De Tennessee Valley Authority is een groote electriciteitsonderneming, waarvan de stroom langs hydro-electrischen weg wordt opgewekt en waarvan het transmissiegebied zich over vele staten uitstrekt. De beslissing, die een groote overwinning beteekent voor de „New Deal" en de regeering, bevestigt dat Roosevelt het recht heeft elec trische energie te doen opwekken en verdee- len, ten einde te kunnen uitmaken of parti culiere maatschappijen de verbruikers te hooge prijzen doen betalen. Danktelegram van Mussolini aan Badoglio. Vreugde over de groote overwinning. ROME, 17 Februari (A.N.P.) De groote overwinning door maarschalk Badoglio aan het noordelijk front behaald, heeft in Italië groote vreugde en geestdrift gewekt. Musso lini heeft aan Badoglio het volgende tele gram gezonden: „Het bericht van de groote overwinning van Aradam heeft het Italiaansche volk met vreugde en trots vervuld. Aan Uwe Excel lentie, die de leiding bij den veldslag heeft gehad, alsmede aan de officieren en man schappen, die met waarlijk Romaanschen moed de overwinnin hebben bevochten, be tuig ik mijn geestdriftige hulde en de dank baarheid van het vaderland". WEER EEN GEVAL VAN SABOTAGE AAN BOORD VAN EEN ENGELSCHEN KRUISER. LONDEN, 17 Febr. (A.N.P.) Volgens een mededeeling van de admiraliteit heeft een dezer dagen opnieuw sabotage aan boord van een Engelsch oorlogsschip plaats gevonden. Thans betreft het den kruiser Cumberland, die te Chatham is gestationneerd. De admi raliteit deelt voorts mede, dat de zaak op het oogenblik wordt onderzocht en dat het niet in het openbaar belang zou zijn, nadere inlich tingen te verstrekken. Naar de Daily Mail weet te melden is de electrische installatie van den kruiser door de sabotage beschadgd. Anti-semietische uitspattingen in Engeland. Labour-afgevaardigde wendt zich tot de regeering. LONDEN, 17 Februari (A.N.P.) De afge vaardigde der Arbeiderspartij, Thurtle, heeft naar de bladen melden, den minister van bin nenlandsche zaken, Sir John Simon, een adres overhandigd van 1.000 Joodsche kooplieden in de Jodenwijk Shoreditch, waarin zij zich over de houding van een deel der bevolking bekla gen. Volgens het Duitsche Nieuwsbureau heeft Thurtle medegedeeld, dat verschillende win keliers hem hadden medegedeeld, dat bij hen de ruiten waren ingeslagen. In het adres wordt verklaard, dat mannen onder het uiten van antisemietische kreten, als „Weg met de Joden" en „Waarom koopt gij bij de Joden?", door de straten trekken. Thurtle zelf zou een brief hebben ontvangen met het opschrift „Aan den verjoodschten Ariër", waarin ge zegd wordt, dat de plaatselijke fascistische groep de Joden zal verpletteren „Modern Times" in Duitsch- land verboden. Wegens vermeende communistische strekking. De Daily Telegraph meldt uit Berlijn, dat de Rijksminister voor Propaganda, Goebbels, de nieuwe film van Charley Chaplin Modern Times heeft verboden, omdat deze film een communistische tendens zou hebben en Chaplin niet-arisch is. In filmkringen te Londen spreekt men de meening uit, dat het verbod is uitgevaardigd wegens de gelijkenis van de snorren van Hitier en Charley Chaplin. Instelling van een ministerie voor de co-ordinatie der drie strijdmachten De dalende waarde van het slagschip. Onze Londensche correspondent schrijft: In het debat in het Lagerhuis over een wetsontwerp voor de instelling van een mi nisterie voor Verdediging heeft de indiener van het ontwerp, admiraal Sueler, sterk na druk gelegd op de noodzakelijkheid van de nauwst mogelijke samenwerking tusschen vloot en luchtmacht en terloops als zijn mee ning te kennen gegeven, dat de luchtmacht in een volgenden oorlog het meeste werk zal doen en ook op zee beslissend zal kunnen optreden. De noodzakelijkheid van co-ordi- natie tusschen de verschillende strijdmach ten en in het bijzonder tusschen vloot en luchtmacht vormde de kern van zijn plei dooi voor de instelling van een ministerie voor Verdediging, een nieuwigheid welke de regeering overigens, naar men zal hebben vernomen niet welkom heette en waarover zij een parlementaire beslissing bij stemming ontraadde. Het parlement voegde zich naar dit advies en een ministerie als door den ad miraal wordt gewenscht is voorloopig van de baan. De zaak der samenwerking der drie strijdkrachten is echter hiermee geenszins van de baan. De regeering erkende uiteraard de behoefte aan co-ordinatie pn zij stelde in het vooruitzicht het beginsel te zullen die nen door instelling van een lichaam in den geest van de bestaande commissie voor de Rijksverdediging. De Premier is voorzitter van deze Commissie maar hij heeft het veel te druk als hoofd van de regeering om daar bij zulk een verantwoordelijke positie met vrucht te kunnen bekleeden. Sir Austen Chamberlain vatte Baldwin hardhandig aan door hem te herinneren aan twee groote fla ters, welke hij met betrekking tot de lands verdediging had gemaakt. De onweerspreke lijke kritiek getuigde dat men niet met suc ces tegelijk premier en hoofd van de Com missie voor de Rijksverdediging kan zijn. Het vooruitzicht is nu. dat een ander minis ter, die uiteraard ook lid van het Kabinet zal zijn. de co-ordinatie van de drie diensten der weermacht zal organiseeren en er tegen over het Lagerhuis verantwoordelijk voor zal zijn. De naam Sir Samuel Hoare is in dit ver band genoemd. Maar Baldwin heeft inmid dels kunnen leeren, dat deze oud-minister voorloopig niet welkom is en men gelooft nu, dat de keuze zal vallen op den minister zonder portefeuille Lord Eustace Percy, die m het hierboven genoemde debat voor de re geering optrad. Dit debat was overigens wat teleurstellend voor hen, die graag hadden leeren kennen hoe de regeering denkt over de bedreiging van de vloot uit de lucht. Admiraal Sueter voornoemd is niet de eenige deskundige, die overtuigd is. dat de waarde van het slagschip belangrijk lager is gedaald onder de bedrei ging van de hoog aangeslagen doeltreffend heid van het moderne bommenwerpende vliegtuig. Maar een van de maatregelen voor de versterking van de weermacht is niette min de vervanging van verouderd geachte schepen, waaronder elf slagschepen, door nieuwe. Een nieuw slagschip kost minstens 8.000.000. De T i m es moet hieraan met wat ongerustheid hebben gedacht, toen het blad in een van zijn weldoorwrochte hoofdartike len, betoogde, dat het land graag bereid zal zijn voor verhooging van de weermacht te betalen, maar dat het zal verlangen, dat het geld op de best mogelijke wijze zal worden besteed. De Britsche Admiraliteit is alsnog overtuigd, dat de Dreadnought de golven kan blijven béheerschen. Luchtvaartdeskundigen zijn daarentegen overtuigd, dat straks zal blijken, dat alleen het vliegtuig daartoe staat is. Bij zulke tegenstrijdige uitspraken uit deskundige monden is het element der onzekerheid in elk geval sterk naar voren gekomen, een onzekerheid, die door de we tenschap, dat zulke uitspraken symptoom zijn van inherente rivaliteit tusschen wapens niet minder groot wordt, ij En intusschen blijft op de vlootconferen- tie het slagschip de hoofdschotel van het maal der deliberatie. Daar vinden de afge Voorkomt verkoudheid en keelpijn. Ivorol-gebruikers zijn zelden verkouden en hebben zelden keelpijn, omdat deze tandpasta den mond dagelijks grondig desoinfecteert. (Adv. Ingez. Med.) vaardigden van Groot Brittannië, Frankrijk en Italië zich gesteld tegenover de pertinen te weigering van Amerika de grootte van slagschepen beneden 35.000 ton te brengen. De Europeesche mogendheden zijn tevreden met slagschepen van 27,000 ton. Misschien is er een mouw aan te passen. Het denkbeeld is geopperd, dat de drie Europeesche mogend heden een speciale overeenkomst zouden aan gaan, waarbij zij zich zouden verbinden voor hoofdschepen niet hooger te gaan dan 27.000 ton. Men zou de Vereenigde Staten dan vrij laten de zwaardere schepen te bouwen, welke de deskundigen van dat land voor zijn doel noodzakelijk achten. De oorlog in Oost-Afrika. Kan de Italiaansche opmarsch aan het noordelijke front spoedig gestuit worden ADDIS ABEBA, 17 Februari (A. N. P.) De Italianen buiten hun overwinning ten zuiden van Makallé uit en zijn gaan voort ernstige verliezen toe te brengen aan het leger van ras Moeloegheta, dat zich op den terugtocht be vindt. De Abessyniërs geven toe ernstige verliezen te hebben geleden, terwijl zij evenmin betwis ten, dat de Italianen naar het zuiden op rukken. De correspondent van Reuter A. N, P, bij de Italiaansche legers in het noorden seint, dat de Italiaansche soldaten systematisch een gebied van 25 vierk. K.M. op den berg Ara- dam afzoeken, waar de Abessyniërs in de ho len, spelonken en ravijnen munitie, geweren, mitrailleurs, levensmiddelen, een kleine ambu lance en een hoeveelheid kettingen hebben achter gelaten. Het versiersel van de Royal Victoria Orde werd in een spelonk ontdekt tusschen een col lectie decoraties en versierselen, welke, naar men gelooft, toebehooren aan ras Moeloegheta. Italiaansche vliegtuigen hebben op inten sieve manier de zich terugtrekkende Abessy niërs, die gedemoraliseerd schijnen, aangezien zij niet probeeren zich te verbergen en ook niet blijven staan om op de vliegtuigen te schieten, gebombardeerd. Talrijke vliegtuigen hebben gecirkeld boven het vliegveld van Makallé en hebben de Abes syniërs gebombardeerd en met mitrailleur vuur bestookt tot bij den Amba Alagi, waar de eerste op de vlucht geslagen afdeelingen van het Abessynische leger reeds zijn aange komen. Een klein detachement Abessyniërs heeft nog geprobeerd tegenstand te bieden. De af- deeling viel den linkervleugel aan van het eerste Italiaansche legercorps, doch de krij gers werden snel teruggedreven. En Italiaansch officier, die aan den slag deelnam, heeft met name verklaard, dat de uniformen der Abessynische officieren mooier zijn dan de Italiaansche en dat de Abessyni sche officieren in het bezit waren van kaarten van hun sector. De correspondent van Reuter A. N. P. te Addis Abeba meldt nog, dat hij in den loop van den avond de officieele Abessynische lezing heeft vernomen over den slag ten Zuiden van Makallé. Men heeft tegenover hem verklaard, dat het belegerde garnizoen van Makallé er zich rekenschap van had gegeven, dat de ver bindingen met het noorden waren afgesne den. Men gelooft, dat de Italianen er in ge slaagd zijn den Abessynischen troepen zware verliezen te berokkenen. Volgens een bevoegd waarnemer waren deze troepen te zeer opeen gehoopt ten Z.Z.W. van Makallé. Men denkt evenzeer, dat het mogelijk is, dat Italiaansche vliegende colonnes Antalo hebben bereikt, dat op 30 K.M. van Makallé is gelegen. Van Antalo zouden de Italianen kunnen optrekken naar Buia, dat op 10 K.M. In zuidelijke richting naar Amba Alagi is gelegen en den weg naar Addis Abeba beheerscht. In Abessynische kringen is men van meening, dat de Italiaansche op marsch zeer zeker zal worden gestuit vóór de Italianen Amba Alagi zullen bereiken en wel waarschijnlijk tusschen de bergtoppen Finga let en Garagiam, waar de bergkam den weg verspert. Men ontkent, dat de Italianen er in geslaagd zouden zijn zich te wringen tusschen de legers van ras Moeloegheta en ras Seyoem. Het Abessynische hoofdkwartier heeft zeer wel geweten, aldus verklaart men, dat deze aanval beraamd werd en het had schikkingen getroffen om het hoofd te bieden aan dit of fensief. Men had te Addis Abeba vernomen, dat tegelijkertijd aan het noordelijk en het zuidelijk front tot den aanval zou worden over gegaan. Volgens te Addis Abeba ontvangen be richten hebben minstens twee Italiaansche divisies opdracht ontvangen zich naar Soma- liland te begeven. In de afgeloopen 48 uur is te Addis Abeba 75 m.M. regen gevallen. De correspondent van Reuter A. N. P. te Harrar seint, dat de Italianen vandaag voor de 26ste maal Dagaboer hebben gebombar deerd. (Copyright Reuter A. N. P.) Achtervolging der troepen van Ras Moeloegueta. Het leger van Ras Moeloegueta wordt naar Reuter uit Makalle meldt, achtervolgd door de Italiaansche bommenwerpers, welke de colonnes die zich naar Amba Alagi begeven doeltreffend met bommen bestoken. Van het vliegveld te Makalle zijn honderd maal bombardementsvliegtuigen opgestegen om aan de achtervolging deel te nemen. De piloten die met hun toestellen zeer laag vlogen konden bemerken welk een verwar ring onder de Abessyniërs heerschte en hoe zij er zelfs niet aan dachten zich voor de Italiaansche vliegtuigen te beschermen. Twee bataljons zijn uitgetrokken om de hoogvlakten van Amba Aradam te zuiveren. Zij maakten zes kanonnen buit, alsmede tal rijke machinegeweren, geweren en een am bulance. Zelfs vonden de Italiaansche sol daten in een bergkloof de decoraties en veld- teekenen van Ras Moeloegueta. Er werden talrijke krijgsgevangenen gemaakt, onder wie zich vele gewonden bevonden, die in de hospitalen zijn opgenomen. Te Addis Abeba wordt officieel ontkend, dat Ras Desta zich als krijgsgevangene zou bevinden in de provincie Sidame nabij Al- la ta, zooals buitenlandsche berichten gemeld hebben. Tevens wordt in Abessynische kringen ge meld, dat op het oogenblik gevechten gele verd worden aan het Zuiderfront in de pro vincie Ogaden en in Harrar, tusschen de troepen van generaal Graziani en die van Ras Nasiboe. Maarschalk Badoglio's 128ste legerbericht luidt: Maarschalk Badoglio telegrafeert: ..De overblijfselen van het leger van Ras Moeloe- geta trekken zich terug in de richting van Fenaroa en Amba Alagi, voortdurend gebom bardeerd door onze vliegtuigen, die in massa optreden. De vijand heeft zware verliezen geleden, zonder zelfs te trachten tot ver spreiding over te gaan. De te Amba Aradam onmiddellijk ter hand genomen oogst heeft een enorme hoeveelheid geweren, blanke wapenen, mitrailleurs en machinegeweren, oorlogsmunitie van alle soorten, kampee- ringsmateriaal. lastdieren, levensmiddelen en zes door den vluchtenden vijand achter gelaten kanonnen opgeleverd". ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. „Ja, ja," zegt Antjemoe. „Dat komt ervan. Laat dit een les voor je wezen en eigen je in het vervolg nooit meer dingen toe, die je niet toebehooren." Thijs staat beschaamd voor zich uit te kijken en belooft beterschap. „Mooi zoo," vervolgt het vrouwtje. „Daar ben ik tevreden mee. Nu zal ik maken, dat je je oude gedaante weer terugkrijgt. Dat is zoo eenvoudig mogelijk. Je plukt een appel, zooals je er hier een ziet hangen; die heeft een heel andere kleur dan die, waarvan je zoo juist hebt geproefd. Zoodra je er een stukje van eet is het met je magerte gedaan." Thijs luistert met verbazing toé. Af deeling Abessyniërs afgeslacht. Het Italiaansche persagentschap Stefani seint: Verkenningsvliegtuigen hebben 16 Febr. in den loop van den ochtend achter het bersmassief van Amba Aradam groote af deelingen Abessyniërs ontdekt, klaarblijke lijk sevormd dcor de uF engeiaagde troepen, die naderhand weer verzameld waren. Bom bardementsvliegtuigen werden gewaar schuwd. Zij arriveerden spoedig ter plaatse en zetten een bombardement in. dat voor den vijand moorddadige gevolgen had. De Abessyniërs trachtten nog met mitrailleurs een tegenaanval op de vliegtuigen te doen, maar zij werden op verschrikkelijke wijze weggemaaid. Met het oog op de nutteloos heid van verder verzet sloegen zij daarop in paniek op de vlucht, waarbij zij muilezels, geladen en wel, en een groote hoeveelheid oorlogsamteriaal achterlieten. De actie der luchtstrijdkrachten heeft geduurd tot het vallen van den avond met vreeselijke inten siteit. Erythreanen gedeserteerd? Uit Addis Abeba, 17 Februari: De regee ring van Abessynië deelt mede, dat wederom 4000 Italiaansche inlandsche soldaten zijn gedeserteerd. Het meerendeel is Erythrea nen. Zij zijn doorgedrongen op het gebied van Britsch Kenya. De minister van pers en propaganda, Ciano, die Zondagavond te Asmara is aangekomen, heeft terstond weer het bevel op eich genomen van het eskader „Disperata". Maandag is hij gestart voor een bombardement. ITALIAANSCH BOMBARDEMENTSVLIEG TUIG MET VIJF INZITTENDEN VERONGELUKT. Naar Reuter uit Rome meldt heeft tijdens een bombardement in de omgeving van Dessié een ontploffing aan boord van een Italiaansch vliegtuig plaats gevonden. Het toestel viel brandend omlaag en de vijf inzittenden kwa men om het leven. RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-N TELEF. 1 6 7 2 6 t QC met garantie, pijn- vanar J oj. 1oos trekken inbegr. BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING. Spreekuren alle werkdagen van 9—12 en 1—4 uur. Zater. 9—12 uur. Avondspreekuren Dinsd., Woensd. en Donderd. v. 79 u. (Adv. Ingez. Med.) Hard werkende inbrekers gearresteerd. Dertig inbraken stonden op hun rekening. Gedurende geruimen tijd reeds hadden in verschillende dorpen der gemeente Opster- land inbraken plaats óf wel diefstallen, na dat de daders zich hadden laten insluiten o.a. te Lippenhuizien, Terwispen, Ureterp, Siegers- woude en Bakkeven, maar ook in andere ge meenten als Marum en Leek. In totaal zijn er ongeveer 30 inbraken gepleegd. Allerhande goederen werden daarbij ontvreemd. Het is de gemeentepolitie van Opsterland, in samenwerking met de Rijkspolitie gelukt de daders aan te houden. Het zijn G. V., J. de V-, en E. D., allen te Suameer, gemeente Tietjerksteradeel. Na de huiszoeking is een groot gedeelte der ontvreemde goederen in beslag genomen. De aangehoudenen hebben bekend. De onder de bevolking van genoemde ge meenten ontstane onrust zal door deze ar restatie nu wel spoedig verdwijnen.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 3