„EPISODE" HET NIEUWE AVONDBLAD KOMT 21e JAARGANG NO. 90 WOENSDAG 19 FEBRUARI '36 IJMUIDEQ COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2ya cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—6 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regeLs 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. 1 Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers «h'n ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen f2000.- bij algeheele invaliditeit: 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; ƒ150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; f 30.- bij breuk van boven- en/'of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor- tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart. tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe HA.V.- Bank te Schiedam. Ons oude Kamerlid. Leest gij wel geregeld de rubriek „Een halve eeuw geleden Uit Haarlem's Dagblad van 1836'.°Er staan vaak zulke aardige en inte ressante herinneringen inEn soms stemmen zij tot vergelijking met het Heden. Dat is bij voorbeeld vandaag het geval, nu wijlen de heer Jacob Duyvis, Tweede Kamerlid voor het kiesdistrict Haarlem, nog eens posthuumi aan het woord komt. Zijn kiezers toesprekende op den zestienden Februari van het jaar 1886 liet ons oude Ka merlid zich aldus uit: Een der grootste oorzaken van den achteruitgang der volkswelvaart zijn ten allen tijde de oorlogen geweest. En wat kost niet de gewapende vrede aan alle beschaafde natiën? Millioenen worden door iederen Europeeschen staat jaarlijks op het oorlogs-budget gebracht. Dat moet natuurlijk door be lastingen worden gedekt, die op de be volking hun nadeeligen invloed heb ben. In alle standen der Maatschappij is te groote weelde doorgedrongen, waar van men zich niet schijnt te willen ontdoen. „Keert terug tot den eenvoud van voor veertig jaar en het einde der cri sis kan niet ver meer af zijn; dat geen valsche schaamte u daarvan terug- lioude, want gij zult er wel bij varen". Zoekt voorts niet in den vreemde, wat ge in uw eigen land even goed kunt gedaan krijgen, en stelt aldus uw eigen industrie niet op den ach tergrond voor de vreemde!" Natuurlijk was de rede gewijd aan de crisis, want er was toen ook een crisis. Sla het ver leden op, in historische werken of in kranten leggers: tien tegen één dat ge een crisis vindt, in elk geval hield er nooit iemand een rede over „de hoogconjuctuur", want als die er een enkele maal eens was werd zij nimmer als zoodanig herkend. Waarschijnlijk noemden de meesten ook haar „crisis". De raadgevingen van ons oude Kamerlid, in 1886 gegeven, stemmen tot overpeinzing. Zijn eerste opmerkingen, den oorlog betreffende, kan men als volkomen bruikbaar naar dezen tijd overhevelen zonder erbij te zeggen: „Het geeft dus toch niks, tegen oorlog te fulminee- ren". Want er is wel het een en ander veran derd in de oorlogsbestrijding, sinds Jacob Duyvis zijn kiezers toesprak, en de waarschu wende enkeling is tot een millioenen-koor uitgedijd. Dat „in alle standen" der maatschappij een groote weelde was doorgedrongen geloof ik niet. Het spijt mij, maar het wil mij voorkomen dat ons oude Kamerlid op dit punt lichtelijk overdreef. Hoe waren de arbeidsloonen in 1886? Veroorloofden die groote weelde? Overtuigender doet zijn beroep aan om te rug te keeren tot den eenvoud van veertig jaar geleden, als men het beperkt tot diegenen die werkelijk in weelde leefden. „Laat u niet weer houden door valsche schaamte. Gij zult er wel bij varen", bezweert Jacob Duyvis de weelde- rigen onder' zijn kiezers, en is het niet een waar woord? Is het niet droef te bedenken dat zoovelen onder ons, door Evenredige Ver tegenwoordiging van een eigen stads-vertrou- wensman in 's Lands Vergadering beroofd, de ze taak in deze jaren niet te hooren hebben gekregen? Is het zoo verschrikkelijk kleiner te gaan wonen, en te fietsen inplaats van auto te rij den, en zoo meer? En leidt valsche schaamte ook nu niet nog vaak tot het behoud van allerlei dat men zich eigenlijk niet meer ver oorloven kan? ik weet niet van welke rich ting Jacob Duyvis was. Wat doet dat er trou wens toe? Ik vraag alleen: waar is het vader lijke Kamerlid gebleven, dat echt van de Haarlemmers zelf was en hun goeden raad kwam geven? Tenslotte: zoek niet in het buitenland wat gij hier kunt vinden! Steun de eigen industrie! Kon het toepasselijker op dit oogenblik, nu de leisbelasting staat ingevoerd te worden om ons in de portemonnaie te grijpen? Waar is de Jacob Duyvis die ons thans komt bezweren: brengt uw vacantie in eigen land door, steunt Horecaf dat ernaar snakt uw gastheer te zijn? Gij zult uw vaderland beter dienen dan door ïeisbelasting te betalen Nu moet ik het wel zeggen, maar draagt mijn stem zoo ver als die van Jacob Duyvis. Neen immers. Ik ben slechts een journalist, en geen Kamerlid van een halve eeuw ge leden, dat als een van 's Lands Wijzen te midden van zijn eerbiedig-luisterende schare kiezers verscheen, en hen achterliet in de overtuiging, dat zij toch maar weer eens hun eigen uitverkorene gehoord hadden, en <&t zij niet over de grenzen moesten gaan want hij wou het niet.... Oh goede oude tijd! Maar er was ook crisis. R. P. IJMUIDEN Vergadering Ziekenfonds „Velseroord". Bespreking ontslagneming arts Van Leusen. „Waar over het plotseling bedanken als medewerkend arts van den heer A. J. van Leusen zich een bezonken oordeel bij het bestuur van het ziekenfonds „Velseroord" heeft gevormd, acht dit bestuur het noodza kelijk deze zaak met de leden te hespreken", aldus een zinsnede uit den oproep tot de buitengewone ledenvergadering, die gister, Dinsdagavond, in de grotoe zaal van het Patronaatsgebouw gehouden werd, welke ge heel bezet was toen de heer A. van Bode graven als voorzitter zijn openingswoord uit sprak. Hij betuigde zijn tevredenheid over de zeer groote belangstelling en gaf een na dere uiteenzetting van de zaak. Spr. hoopte, dat de gezonde geest welke deze organisatie altijd gekenmerkt heeft, ook nu bewaard zou blijven. Mevr. Barbiers-Seelemeijer interrumpeert: Mijnheer de voorzitter. Ik zie dat de pers aanwezig is. Het is hier een ledenvergade ring, en ik maak ernstig bezwaar tegen de aanwezigheid van de pers. Spr. dient een voorstel daartoe in. Er kan dan een communiqué aan de pers worden verstrekt. Het geldt hier een dokterskwestie! De voorzitter zegt, dat het bestuur de pers heeft uitgenoodigd. Onze plaatselijke pers is bekwaam en zeer zeker objectief genoeg om een neutraal verslag te leveren. De kwestie mag gerust openbaar worden; een communi qué zou eenzijdig zijn. Mevr. Barbiers interrumpeert, de voorzit ter zegt: u wilt een relletje maken! Er wordt besloten te stemmen; 10 van de pl.m. 500 aanwezigen zijn anti-pers. Dus blijft de vergadering openbaar en wordt de pers hartelijk welkom geheeten. De heer v. Bodegraven geeft dan zijn uit eenzetting. Het conflict dateert van 18 Jan. jl. Toen werd 's avonds bij de leden de be kende kaart bezorgd, welke zooveel opzien verwekte. Hierin deelt, de heer van Leusen zijn overgang naar het ziekenfonds „IJmui den" mede. Wij stonden geslagen zegt spreker er was-geen wolkje aan de lucht, wij wisten van niets. Op een spoedbijeenkomst van het dag. bestuur werd de zaak onder de oogen gezien. De andere doktoren verklaarden achter het bestuur te staan. Het voorstel van het bestuurslid den heer van Kempen, werd aangenomen op de eerst volgende bestuursvergadering: het bestuur spreekt haar volkomen vertrouwen in het be leid van den voorzitter uit; het dag. bestuur neme maatregelen het door dr. v. Leusen voorgenomen overhevelen van leden tegen te gaan. Dr. v. L. oordeelde zijn positie bij het fonds niet veilig en had voornamelijk bezwaren tegen spreker. Dit heeft de heer v. Bodegraven veel pijn gedaan, omdat deze den arts altijd heeft ver dedigd. In een persoonlijk onderhoud vroeg spre ker hem: wat is er nu aan de hand? Toen kon dr. v. Leusen geen feiten noemen en spreker is van hem weggegaan met de woor den: „Ik moet nu tegen u vechten. Indien u echter de kans op een compromis ziet, en u kunt terugkeeren zal ik u geen haarbreed in den weg liggen". Op een bestuursvergadering werd beraad slaagd of er geen compromis zou kunnen ge vonden worden. Ook al, omdat er van de zijde van enkele leden reeds om gevraagd was. Denzelfden avond Is met die leden verga derd: deze hadden een onderhoud met dr. van Leusen, die genegen was terug, te kee ren. Een bezwaar zijnerzijds was: hoe staat de Mij. tot bevordering der Geneeskunst tegen over den terugkeer van den arts? Na ruggespraak met een van IJmuiden's medici zou er van de zijde van het hoofdbe stuur der Mij. waarschijnlijk geen bezwaar bestaan. In het onderhoud met dr. van Leusen zijn de bezwaren besproken. O.a.: er waren 5 be sprekingen met de Mij. geweest en dr. van Leusen meende daarbij aanwezig te moeten zijn geweest. Dit was de organisatie niet van zins, om dat het hier een overleg gold tusschen or ganisaties van werkgevers en werknemers. Een ander bezwaar was de vestiging van dr. J. Hekman te Santpoort. Dit was in over leg met het bestuur van het ziekenfonds geschied en het zag geen concurrentiebe- zwaren, zooals dr, van Leusen. Ook al, om dat er te Santpoort zooveel terrein braak lag op het gebied van het zieken fondswezen. Het ziekenfonds Velsen had een tweeden dokter te Velsen-Zuid noodig, zocht een arts uit de gemeentelijke medici, en verschillende van dezen solliciteerden, o.a. ook dr. van Leusen. Daar de belangen en het doel der twee or ganisaties vrijwel parallel loopen, had het bestuur geen bezwaar tegen de benoeming van dr Hekman als arts van „Velsen". ook omdat hij nog geen volledigen werkkring bij „Velseroord" vond. Zoodoende is dr. Hek man aan twee fondsen verbonden en heeft nu tenminste een behoorlijk bestaan. Eveneens het onderwerp ziekenhuisVerple- ging kon zijn goedkeuring niet weg dragen. De voorzitter zet uiteen, dat er naar het in zien van het bestuur, een rem moest zijn op het aantal dagen, dat er in een ziekenhuis een patient verpleegd wordt. Verschillende gevallen hebben dit noodzakelijk gemaakt. Spreker licht een en ander nader toe. Nu meende dr. v. Leusen dat ér onrecht vaardig gehandeld werd door het fonds. Spr. weerlegt deze gevallen en beschrijft, dat er strikt logisch en rechtvaardig gehandeld wordt. Wij, zegt spreker, zien een ziekenfonds niet als een .spaarkas. We maken winst (f 2000 over 1935» en reserveeren natuurlijk. Maar we hebben ons altijd op het standpunt ge steld, dat de organisatie er is voor de leden. We hebben altijd zeer zuinig beheerd, doch die zuinigheid heeft nog geen lid nadeel be rokkend. (Applaus). Het aantal leden, dat weggegaan is, zal spoedig berouw genoeg hebben! Want ze zullen spoedig kunnen bemerken, welke rechten en medische verzorging buiten den huisarts om, het ziekenfonds „IJmuiden" den leden biedt. De argumenten, welke dr. v. Leusen naar voren bracht, waren o.a. toch heusch niet steekhoudend. Na onderhoud met dr. Koot als lid van de huisartsencommissie, die zeer welwillend de kwestie met ons besprak, be sloot het bestuur dr. v. Leusen een verklaring te laten teekenen, dat hij de zaak onjuist had behandeld. De terugkeer had dan ge makkelijk kunnen zijn. Dr. v. Leusen weigerde te teekenen. Er werd heen en weer geschreven, brief jes getoond van wel en niet verbonden zijn van dr. v. Leusen aan „Velseroord". Thans heeft het bestuur gemeend, zich niet langer als voetveeg te laten gebruiken. Nu eens be weert dr. v Leusen niets meer met het fonds te maken te hebben, dan weer belooft hij zoo schikkelijk mogelijk te zijn. Er heeft zich toch wel iets voltrokken, dat dr. v. Leusen zulk een daad heeft gedaan. Ter verklaring gaat spreker terug tot een onderhoud met het hoofdbestuur der Mij. verleden jaar Juli, waar over een overeen komst werd gesproken, opdat er meer een heid zou komen. Dit ging uit van de Mij., en naar de precedenten te oordeelen be- teekende het accepteeren dezer overeen komst een onthalzing van het fonds. Er is van .zekere zijde altijd een hetze ge voerd jegens ons en de Mij. Zelfs dr. Hek man werd gewaarschuwd, op te passen voor „Velseroord", toen hij zich er aan verbond. En waarom? Omdat Velseroord niet van plan is zich leeg te laten pompen door hooge huisartsen-honoraria, zooals dat in „IJmui den" gebeurt. Verschillende disputen-hebben we met den voorzitter van „IJmuiden", dr. Bekker, ge had over kwesties het zieken fondsvraagstuk betreffend. Deze zijn niet altijd van aange- namen aard geweest, gezien de niet-steek- houdende argumentatie van dr. Bekker. De kwestie v. Leusen is er ook een onder deel van. Zoowel deze als dr, Bekker be schouwen net ziekenfonds als een koehan del. Ze willen zooveel mogelijk beter worden van hun „busklanten". Wij beseffen hoe moeilijk en hoe veel- eischend het leven en het beroep van huis dokter is. Als bestuurders hebben we de medici altijd gesteund in hun verantwoorde lijke positie, hen altijd hoog gehouden. Maal ais er dergelijke onorganisatorische, ja zelfs onwaarachtige daden geschieden, nemen wij krachtig stelling. (Bijval). Spr. wekte op achter de organisatie te blij ven staan, opdat de sociale belangen der ver zekerden bij haar veilig kunnen blijven. Na de pauze werden er vragen door de leden gesteld. De heeren van Vlugt, Keuter en Kloos vragen of de handeling van dr. v. L. niet, ge zien de arbeidsovereenkomstverbreking, straf baar voor de wet is. Zoo ja, dat het bestuur handele. De heer Laman pleit voor een compromis; dr. v. L. is altijd een goede medicus geweest. De heer Menist zegt. dat de voorzitter den arts zeer gespaard heeft. Hij doet verslag van zijn arbitragepogingen. Er waren maar 5% overloopers onder de leden en toen besloot dr. v. L. maar weer terug te keeren. Er bleef van zijn grieven niets over, nadat we een onder houd met hem gehad hadden. Dr. v. L. heeft echter immoreel gehandeld, door te ageeren in den tijd van ons Bestand, (applaus). De heer van Hameien dankt den voorzitter voor zijn keurige leiding. Het geheele geval spijt spr. Dr. v. L. heeft zeker ook zijn goede zijde, omdat hij ook interesse heeft voor an dere dingen buiten zijn ambt om. Spr. vraagt: behartigt het bestuur de belangen van den eenen arts meer dan die van den ander? Van de bestuurstafel: „Neen". Er blijkt, dat „IJmuiden" pogingen in het werk stelt de organisatie te ondergraven. Daar moeten wij krachtig tegen ageeren! Spr. dient een motie van vertrouwen in het dag. bestuur in. (applaus). Mevr. Barbiers vraagt eveneens waarom het bestuur dr. v. L. dan gespaard heeft en stelt een comm. van onderzoek voor. Spr. heeft groote waardeering voor het werk van dr. v. L. Gaat Velseroord vrij uit en waren er soms din gen te verzwijgen? Een eerlijk onderzoek is gewenscht. De woorden van mevr. B. worden enkele malen door interrupties onderbroken. De heer Vos meent, dat door zijn wegblijven op deze vergadering dr. v. L. schuld bekend heeft. Toch zou spr. gaarne een compromis gesloten willen zien. De heer Stevens zegt, dat dr. v. L. na rijp beraad dezen stap gedaan heeft, omdat dr. v, L. werkelijk zijn belangen bij den voorz. niet vei lig achtte. Spr. steunt het voorstel Barbiers. De heer Boontjes heeft critiek op het be stuur. De heer Prins dankt het bestuur voor zijn houding'; de heer Mahlberg doet ook nog enkele vragen aangaande de ledenoverheve ling. De voorzitter dankt voor het vertrouwen. Het bestuur heeft zijn plicht gedaan. Wat de een goedkeurt keurt de ander af. Wij strijden voor een eerlijke zaak. Spr. zegt dat dr. v. L. uitgenoodigd is, doch hij is niet gekomen. De voorz. verwijt mevr. Barbiers dat zij op dergelijke beweringen van dr. v. L. ingaat. De vergadering wordt dan zeer rumoerig; de voor zitter voelt zich zeer gegriefd; hij acht zich in zijn eer getast door de woorden van mevr. Barbiers. Als een arbeider zou handelen als dr. v. L. zou hij vervolgd worden. Bij ons is dit ook mogeiijk, maar wat voor winst zou dit nu ons leveren! De kwestie is juridisch toch heusch te onbelangrijk. Als dr. v. L. een faux pas gedaan heeft, heeft hij het onder den invloed van „slechte vrien den" gedaan. Wie dat zijn behoeft spr. niet nader te zeggen. De persoon van den „agitator" in deze zaak is bekend genoeg. Het ziekenfonds „IJmuiden" behoorde, net zooals de verzekeringsmij., onder toezicht van een soort verzekeringskamer gesteld te wor den. Spr. voelt het voorstel-Barbiers als een motie van wantrouwen tegen het bestuur. Na re- en dupliek zegt mevr. Barbiers, dat zij haar voorstel intrekt, maar er op terug zal komen in een volgende huishoudelijke verga dering. De voorz. vraagt dan met feiten, zwart op wit, te komen. Hij waarschuwt voor een spelen in de kaart van „IJmuiden". De motie van Hameien, inhoudende het stellen van een volledig vertrouwen in het be stuur, wordt dan onder acclamatie aangeno men. Tegen mevr. Barbiers. Daarna sluiting. DE WERKLOOSHEID. J.l. Zaterdag waren aan de Gem. Arbeids beurs als werkzoekende ingeschreven 702 bouwvakarbeiders, 362 metaalbewerkers, 59 kantoorbedienden, 42 huisbedienden (vrouwe lijke beroepen) 43 houtbewerkers, 65 landar beiders, 405 visschers, haven- en transport arbeiders, 793 losse en fabrieksarbeiders, 337 in overige bei'oepen. Verder beneden den leeftijd van 18 jaar: 42 bouwvakarbeiders, 42 metaalbewerkers, 12 kantoorbedienden, 37 huisbedienden (vrouwe lijke beroepen), 92 losse en fabrieksarbeiders, 14 in overige beroepen. Het totaal aantal werkzoekenden bedroeg derhalve 2977. VEREENIGING VOOR VOLKSONDERWIJS. Bazar Kleuterschool Casembrootstraat Van 2 tot en met 4 April heeft een bazar plaats ten bate van de Kleuterschool Casem brootstraat. Het bestuur heeft besloten, dit maal eens goed de zaak aan te pakken van daar dat aan dezen bazar een groote verlo ting wordt verbonden met als hoofdprijs een modern salonameublement. Dit staat ter be zichtiging in het meubelmagazijn van den heer C. W. de Vries, Trompstraat 10. Een aan tal leden zal de loten, a 10 cent per lot, huis aan huis te koop aanbieden. De trekking vindt plaats den 4en April 's avonds bij het sluiten van den bazar. (Adv. Ingez. Med.) Een stukje fantasie. Op het thema van het bericht over de verruiming van de haringvisscherij. Van het Noordelijke front in Abessynië: een Italiaansch bombardements vliegtuig boven het onherbergzame gebied rondom Dessie. Men onderscheidt op den achtergrond een in rook en vlammen gehuld dorp. Op het thema van het aan de Tel. gemelde bericht Naar verruiming van de haringvis scherij" zendt men ons het volgende stukje, dat niet onaardig gefantaseerd is: Naar wij van bevoegde zijde vernemen, ligt het in de bedoeling der regeering, om dit jaar de zeevisch-visscherij op ruimere schaal en op meer rationeele wijze te doen p vinden dan het vorige jaar, toen de Ne riandsche reeders aan een vrij sterke aanvoerbeperking gebonden waren, en de visscherij op zeer een zijdige wijze hebben uitgeoefend, hetgeen nog al kritiek heeft uitgelokt. Door toe te staan dat meer gevischt mag worden, wil men de prijzen van de zeevisch naar beneden krijgen, hetgeen voor den export zoowel als voor het binnenland dringend noo dig is. Doordat de prijzen thans te hoog waren is bijvoorbeeld het vorig jaar de levering van minstens 15.000.000 K.G. zeevisch naar België, Frankrijk en Engeland niet door kunnen gaan, waarom de Belgen zich meer en meer tot de Deensche markt gewend hebben. Jaren achtereen heeft IJmuiden tientallen millioenen kilo's zeevisch aan genoemde lan den geleverd, welken afzet men op diverse markten veroverd had. VASTENAVONDVIERING. De af deeling IJmuiden van den R.K. Volks bond houdt a.s. Maandagavond een bijeen komst in het R.K. Vereenigingsgebouw aan de Mahusstraat, welke bedoeld is als vasten avondviering. EXAMENS. Bij de examens voor linnen- en costuum- naaden slaagden van de dames, opgeleid bij de Zusters van het Arme Kind Jezus alhier: voor linnennaaien: B. v. d. Berg, N. Koene en M. v. d. Wiele, voor costuumnaaien: C. Epskamp, M. Heilig, T. de Jong, T. Mooy, M. v. d. Wete ring, A. Wiegman en A. Zwanenburg. VOCAAL CONCERT. IJmuidens a Capellakoor en het Mannen koor De Kennemer Zangers, beide onder lei ding van den heer P. Grin Jr. zijn voornemens tot sluiting van het seizoen een gezamenlijk concert te geven. Het concert wordt gegeven in Maart m de concertzaal van Het Wapen van Velsen. HARDDRAVERIJ VER. IJMUIDEN. Naar het bestuur der Harddraverij Ver. IJmuiden ons mededeelt, laten vete ingezete nen der gemeente zich als lid inschrijven. Van burgemeester en wethouders wordt de volle medewerking ontvangen voor het slagen van de plannen. Reeds is toezegging gekregen, dat-de voor de draverij benoodlgde straat be schikbaar wordt gesteld. De aansluiting bij den Bond van Kortebaan draverijen in Nederland is inmiddels tot stand gekomen. Wil men er echter zeker van zijn, dat de draverü op 20 Augustus a.s. gehouden kan worden, dan dienen zich zoo spoedig moge lijk nog meer leden op te geven. De contri butie is vastgesteld op f 2 per jaar met reent van toegang tot de draverij. SPEELTUIN VEREENIGING „DE MOERBERG" Een goed geslaagde jaarvergadering. Gisteravond heeft een goed geslaagde jaar vergadering van de speeltuin vereeniging „De Moerberg" in het RK. Vereenigingsgebouw, Mahustraat, plaats gehad. Het bezoek was in aanvang matig, later op den avond kwamen er meerdere bezoekers zoodat, toen de tooneelclub voor het voetlicht kwam, de zaal geheel bezet was. De vergadering werd met een woord van welkom geopend door den voorzitter, den heer K. Broekhuizen, die er tevens aan her innerde dat binnenkort een bazar ten bate van de speeltuin zal worden gehouden. Te vens werd medegedeeld, dat de speeltuin van eenig nieuw speeltuig zal worden voorzien en dat het clubhuis vergroot zal worden. Daarna werden de jaarverslagen uitge bracht Het financieel verslag had, ondanks de slechte tijdsomstandigheden, een goeden klank. Hierna was het punt, bestuursverkie zing, aan de orde. Aan de beurt van aftreding waren de heeren A. Bakker en J. Gores. De beide aftredende bestuursleden werden bij acclamatie herkozen. Als nieuwe bestuurs leden zijn gekozen de heeren J. Swaaij, G. de Zeeuw en J. de Graaf. Tot leden van de kascommissie zijn geko zen Mevr. E. Broek, Mevr. C. Dekker en de heer J. Hoogerwerf. Na afloop der vergadering kwm d* to neelclub der vereeniging voor het voetlicht met de klucht „Hoe ouder hoe gekker". De vlot gespeelde klucht, waarbij alle spelers goed in hun rol waren, deed de aanwezigen geregeld schudden van het lachen, zoodat de tooneelclub een aardig succes wist te oogsten. Hot geheel werd besloten met een gezellig bal,

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1