beverwijk. wijk aan zee Zelfverdediging. pjet tweede concert van de Harmoniekapel. ia-ensemble verleende medewerking. rv Beverwijksche Harmoniekapel heeft j - ca vond in het Kennemer Theater haar «„arte winterconcert gegeven, dat als ge- «1,-iir weer veel belangstellenden trok. De w°°r Iter sprak het gebruikelijke openings- Innrd waarin hij in het bijzonder de be- ^pi n'vrouwe. Mevr. A. A. van Hattum-Dek- Sr verwelkomde. np Harmonie kapel opende het programma d€ mooie melodieuze marsch „Blue De- •k" van Chr Williams, die beschaafd en Inni gemarkeerd geblazen werd. naarna volgde de ouverture Raymond van Thomas, waarvan de verklanking zeer ver- dipn-teliik was. Ondanks dat het gemis van Sin solo-klarinettist zich deed gevoelen, wist Sp kauel de vele technische moeilijkheden in Ian<* niet gemakkelijke ouverture toch te «verwinnen. Na een wat weifelend begin her stelde men zich gaandeweg, zoodat in het al legro heel goed werd gemusiceerd De Gavotte „Au Village" van Gillet genoot fijne vertolking en werd door het pu bliek blijkbaar zeer op prijs gesteld. De hoofdschotel van den gelukkig niet over laden muzikalen disch vormde de prachtige Peer Gynt Suite van Grieg. Men kan tegen deze keuze aanvoeren, dat men deze muziek uitsluitend van een strijkorkest moet hooren, om deze dikwijls aangrijpende klanken op volle waarde te kunnen schatten, zeker is toch dat onder leiding van den heer Hof meester alle eer aan Grieg's schepping werd gedaan. „Ase's dood" b.v. maakte zoo'n erooten indruk, dat zelfs de overigens den eanschen avond storende stemmen van de jongelieden achter in de zaal een wijle ver stomden. 't Moeilijke slotdeel „In de grot van den Bergkoning" werd uitstekend geblazen, waarbij zonder aan de andere registers ook maar iets te kort te doen het prachtige werk van de bassisten opvallend was. Na de pauze voerde de kapel als eerste compositie uit de ouverture „La Muette de Portici" van Auber. Ook hierin bewonderden wij weer de goede techniek vooral van de houtblazers, aan wie deze ouverture wel zeer hooge eischen stelt. Het klonk nu alles veel gedurfder en aan merkelijk zekerder dan in de eerste helft van den avond. Vervolgens speelde de kapel nog de mooie muziek van het fantasie-ballet „Cythere" van Popy. Deze uitvoering boeide door de fraai genuanceerde en in bevallig tempo gehouden verklanking. Tenslotte volgde nog de wals Ange d'Amour" van Waldteufel en de marsch waarmede ook het programma geopend was. Het verdienstelijke musiceeren van de ka pel verwierf steeds luiden bijval. Voor de afwisseling van het muzikale ge deelte van den avond zorgde het Varia-en- semble uit IJmuiden, dat voor zoover wij we ten voor de eerste maal in deze zaal optrad. Het ensemble, gevormd door twee dames en twee heeren gaf een programma van zeer goede levensliedjes ten beste, die ook heel goed werden gebracht. Hun optreden werd zeer gewaardeerd blijkens het langdurige en hartelijke applaus, dat na ieder nummer volgde. Een groot deel van deze huldebetui gingen was bestemd voor Mevr. Roza-Peek, die bij haar solistisch optreden aller harten veroverde. De heer Harry Kroonenberg begeleidde het viertal op zeer verdienstelijke wijze aan de piano. Zoo was het voor velen weer een genot volle avond, welk genot echter voor een deel werd vergald door de reeds genoemde jonge lui, die meenen, dat een concertzaal tegelijker tijd conversatiezaal kan zijn. Wij kunnen ons voorstellen, dat ook de heer Hofmeester van dit voortdurend gerucht hinder had. Het be stuur zal goed doen, deze klanten voor het „bal-na" onder toezicht te stellen, waarmede het velen trouwen concertbezoekers een groo- ten dienst zal bewijzen. ZUIVELPRODUCTEN EN DE VOLKS GEZONDHEID. Voor de leden van de af deeling Beverwijk en omstreken van de Ned. Vereeniging van Huisvhouwen zal op Maandag 24 Februari in de kleine zaal van het Kennemer Theater een lezing worden gehouden over zuivelpro ducten en hun beteekenis voor de volksge zondheid en de volkswelvaart. Deze lezing wordt gehouden door een leerares, verbonden aan de Noordhollandsche propagandakern der Crisis Zuivelcentrale te Alkmaar. Na de lezing zal een demonstratie volgen waarbij gerechten van melk, boter en kaas zullen worden toebereid. De Gemeente Lichtbedrijven verleenen aan deze demonstratie medewerking. BELANGRIJKE VOETBALWEDSTRIJDEN. Zondag 23 Februari zal voor voetbalmin- nend Beverwijk een belangrijke dag zijn. In het Gemeentelijk Sportpark zullen de Ken- r.emers Zandvoort ontmoeten in een wed strijd, die van het grootste belang is voor de bezetting van de eerste plaats in de derde klasse A van afdeeling II. De jongste derde klasser ,3everwijk" zal in Hoorn partij moeten geven aan het oude Hol- landia. Ook deze wedstrijd is van zeer veel be lang, helaas niet voor het bezetten van de eerste, maar van de laatste plaats. KENNEMER THEATER Het Kennemer Theater zal van a.s. Vrijdag af als hoofdnummer vertoonen „Squibs, het bloemenmeisje van Piccadilly", met Betty Balfour en Gordon Haxker in de hoofdrol len. Als tweede hoofdnummer gaat „De beheer- scher der wereld", eveneens een Lumina- film met Waiter Janssen, Sybille Schmitze.a, in de rolbezetting. WANDELSPORTVEREENIGING „DE VOORTREKKERS". De Wandelsport vereeniging .rDe Voortrek kers" heeft in de bovenzaal van hotel „Oud Meerenstein" een ledenvergadering gehouden waarin o.m. besloten werd adhaesie te betui gen aan het aan den gemeenteraad gezon den adres van de Vereeniging van Leeraren en onderwijzers in lichamelijke opvoeding inzake het voorstel van B. en W. om den vak onderwijzer in lichamelijke oefening op wachtgeld te stellen. In de plaats van den heer R. Kooiman werd aLs commissaris van materiaal benoemd de heer K. Heijnen. De Voorjaarsmarsch werd vastgesteld op Zaterdag 9 en Zondag 10 Mei. Gememoreerd werd het welslagen van den gehouden feestavond, die de vereeniging niet alleen eenige donateurs, maar ook twee trom mels en twee klaroenen had opgeleverd. JAARVERGADERING „WITTE KRUIS". De jaarvergadering van de plaatselijke af deeling van de Noordhollandsche Vereeni ging Het Witte Kruis" zal op Dinsdag 25 Febr. in het Wijkgebouw aan de Baanstraat worden gehouden. De agenda vermeldt o.m. de gebruikelijke jaarverslagen van de verschillende onder afdelingen en tenslotte een bestuursver kiezing wegens bedanken van mej. C. A. Sepp. FEESTAVOND R.-K. VOLKSBOND. Zondag 23 Februari geeft de afdeeling Wijk aan Zee van den R.K. Volksbond in restaurant Sonnevanck een feestavond voor leden en genoodigden. Opgevoerd wordt het tooneelspel in 4 bedrijven „Wat niet sterven kan" van Gerard Nielen. R.-K. KIESVEREENIGING „RECHT EN PLICHT". De gereorganiseerde R.K. Kiesvereeniging „Recht en Plicht" vergaderde Dinsdagavond in restaurant Sonnevanck voor de verkie zing van een bestuur. Het bestuur werd als volgt samengesteld: B. Schelvis: Andr. Schellevis: P. Bol; Ph. van Gooi; Alb. Vosse; Fr. Kippersluis en Jac. v. d. Mey Gzn. De leider van dezen avond, de heer C. P. J. Maas. blijft voorloopig als voorzitter fungee- ren; in de eerstvolgende vergadering zal een voorzitter gekozen worden. Hiermede is de tweestrijd in de R.K. Kies vereeniging geëindigd. Nog kans op versch brood bij het ontbijt? Minister Slingenberg zou er niet afwijzend tegenover staan. Omtrent het versche kadetje op de ontbijt tafel wordt in de Memorie van Antwoord van de begrooting van Sociale Zaken aan de Eerste Kamer vermeld: Op het oogenblik kan de minister geen toe zegging doen in zake het bevorderen van een schrapping van artikel 35 zesde lid der Ar beidswet 1919 (afleveringsverbod van versch brood vóór 10 uur en vervoerverbod tot 9 uur) Intusschen ziet hij niet over het hoofd, dat het vervoerverbod niet om zichzelf in de wet is neergelegd, maar alleen om de naleving van de bepalingen der ba'kkersparagraaf, met name het verbod van nachtarbeid te ver zekeren. Dat beteekent dus, dat de minister in be ginsel geen bezwaar ziet tegen vervroegde aflevering van versch brood, indien valt aan te nemen, dat daar geen overwegende bezwa ren tegenover staan, met name, dat het ver bod van nachtarbeid daardoor niet in het gedrang komt. De minister zal omtrent deze aangelegenheid een nader onderzoek in het bedrijf doen instellen en zoo dit gewenscht blijkt, hierover het advies inwinnen van den Hoogen Raad van Arbeid. Nogmaals het Nederlander schap van graaf de Marchant. Waarom een K. B. niet te vinden was. In de vergadering van de Eerste Kamer heeft de griffier een brief voorgelezen van den minister van Justitie inzake de gege vens, indertijd verstrekt omtrent het Neder landerschap van den vader van het Eerste Kamerlid graaf de Marchant et d'Ansem- bourg. Uit dezen brief blijkt, dat het Konink lijk Besluit, waarbij aan den vader van het tegenwoordigeKamerlid toestemming werd ge (De Nederlandsche Boksbond viert zijn 25-jarig bestaansjubïleum) Boksbond. mijn oprechte heilwensch, Bij uw zilver jubilé, Ook als ik niet met u meeboks. Jubel ik graag met u mee. In die vijfentwintig jaren Hebt g' u sterk gemaakt en groot. Maar men kan van u verklaren. 't Ging niet zonder slag of stoot, 't Werkend ledental, verneem ik, Is al groot en groeit nog meer, Onder 't mannelijke motto: Sla je mij, ik sla je weer. Ieder mensch krijgt tegenslagen Geen, helaas, ontsnapt eran, Een genot in deze dagen. Als je z' ook eens geven kan. 'k Zou het ook zoo gaarne ieeren. 't Vuistrecht trekt mij hevig aan. Wie zou het nu niet waaröeeren, Om eens fiink zijn siag te slaan. Ik kan voelen, hoe het boksen Als j' aan slag bent, vreugde biedt, Maar 'k beken het, dat terugslaan, Dat bekoort me nou weer niet. Het is zaliger te geven, Heeft men mij altijd gezegd En met name bij het boksen, Lijkt die leus mij zeer terecht. Ik zou graag een cursus volgen. Mits die dan een schijntje kost En, als ik het heb te kiezen, Dan liefst schriftelijk, per post. Mag ik binnenkort beginnen Met die schriftelijke ies? Handschoenen heb ik niet noodig Post-box, dat is mijn adres. geven zich in vreemden krijgsdienst te be geven, bij het onderzoek in het register niet is gevonden, omdat alleen gezocht was on der letter M en niet onder letter A, waaronder het besluit was geregistreerd. Ten onrechte is indertijd een blaam geworpen op het rijks archief, toen het op. naar thans blijkt, on voldoende gegevens, het desbetreffende stuk niet voor den dag kon brengen. Mr. Slingenberg verdedigt zijn begrooting. Geen verlaging der algemr.ene steunnormen. WOENSDAG 19 FEBR. 1936 Wijziging van de huurtoeslagregeling nog in overweging. s» «f* i- -uw Sloopen van visschers- vaartuigen. Regeering zal helpen. Bedrag van 20.000 beschikbaar gesteld. Einde 1935 kon worden medegedeeld, dat de Regeering overwoog het sloopen van de opgelegde zee- en/of kustvisschersvaartui- gen te bevorderen door het geven van sloop- premies. Thans vernemen wij dat dit plan in derdaad zal worden uitgevoerd. Een bedrag van f 20.000. zal uit het Landbouw-Crisisfonds ter beschikking worden gesteld, ten einde in gevallen, waarin de eigenaar van een opge legd vaartuig en de slooper niet tot overeen stemming kunnen komen door een eventueele tegemoetkoming aan den reeder behulpzaam te zijn in de overbrugging van het verschil tusschen den vraagprijs van den eigenaar en den biedprijs van den slooper. Aanvragen daartoe, die thans reeds bij het Departement van Landbouw en Visscherij kunnen worden ingediend, zullen worden behandeld door een speciaal daartoe ingestelde commissie, welke den minister van Landbouw en Vis scherij zal adviseeren, of en tot welk bedrag een tegemoetkoming zal moeten worden ver strekt. Belanghebbenden zullen goed doen zich van de financieele mogelijkheden, die hier geboden worden, geen overdreven voorstel ling te vormen. Immers het betreft hier sche pen, die vrijwel waardeloos zijn, daar zij geen uitvaarcertificaat kunnen verkrijgen. De eigenaars dezer schepen zullen daarom goed doen ook van hun kant zooveel mogelijk verkoop te bevorderen. Mr. Slingenberg. De minister van Sociale Zaken, mr. Slin genberg, vangt zijn memorie van antwoord aan de Eerste Kamer betreffende de begroo ting van zijn departement voor 1936 aan met een betuiging van erkentelijkheid voor de waardeering, die sommige leden hebben ge uit over de wijze, waarop hij de bestrijding van de werkloosheid onder de jeugd heeft aangevat. Verschillende middelen om te komen tot beter werkverdeeling, in het verslag der Eer ste Kamer aanbevolen, kan de minister niet aanvaarden. Hij wijst er op. dat ook in het buitenland men daarmede niet tot resultaat is gekomen. Met name verwacht de minister van een arbeidsverbod voor 60-jarigen en ouderen niet veel effect ten prof ij te van de jongeren. Van verkorting van den arbeidsduur waarbij men gemeenlijk denkt aan de 40-urige werk week zou uiteraard alleen sprake kunnen zijn, indien zij niet zou leiden tot het duur der maken van de productie, waardoor de reeds uiterst zware internationale concur rentie nog moeilijker zou worden. Besprekin gen van den directeur-generaal over invoe ring van een verkorte arbeidsweek hebben niet tot resultaten geleid, welke de hoop zou den kunnen wettigen, dat langs dezen weg iets gedaan kan worden. Ten aanzien van het voorontwerp van wet, beooger.de in bepaalde gevallen vrouwelijk personeel in fabrieken en kantoren door mannelijk te doen vervangen, waarover de minister binnenkort het advies van den Hoogen Raad van Arbeid meent te mogen verwachten, verwijst de minister naar de be- behandeling door de Staten-Generaal van het in te dienen wetsontwerp. Voorloopig ziet de minister weinig aanlei ding voor een verbod van arbeid door gehuw de vrouwen, Anders staat de zaak voor jeug dige vrouwen, die in fabrieken werken. Zij prefereeren de fabriek boven de huishouding wel in hoofdzaak om de meerdere vrijheid en het hoogere loon. Op de arbeidsmarkt is volop vraag naar dienstboden. Bovendien, wil men later met Nederlandsch personeel kunnen voldoen aan de vraag naar huishoudelijke hulp, waaraan thans door bui- tenlandsche meisjes voldaan wordt, dan zul len de Nederlandsche meisjes uit de kringen, waaruit het dienstpersoneel pleegt voort te komen, zich evenals voorheen, op jeugdigen leeftijd in die richting dienen te bekwamen. De minister kan, zeker onder de huidige omstandigheden, geen medewerking verlee nen aan de totstandkoming van een wette lijke regeling in zake de verbindendverkla ring van loonen. Ten aanzien van de ver bindendverklaring van algeraeene bedrijfsre gelingen. betrekking hebbende op sociale voorzieningen, staat de minister echter niet bij voorbaat afwijzend. Een daaxioe strek kende regeling is bij zijn departement in voorbereiding. Wat de volkshuisvesting betreft, bestrijdt de minister, dat de regeering zou beoogen het peil van de arbeiderswoningen te a™ .1 ken beneden het door haar voor moraliteit en hygiëne aangenomen minimum. Er is hier "en daar behoefte aan eenvoudige wo ningen met matigen huurprijs, er wordt ge streefd naar voorziening in die behoefte met behoud van genoemd minimum. De minister ziet geen aanleiding om met kans op succes de vroeger reeds gedane po gingen om stagnatie in de kapitaalsverstrek- king bij het bouwbedriif te voorkomen, thans te hervatten. De werkloosheid in het bouw bedrijf is mede een gevolg van de omstan digheid. dat het bouwbedrijf teveel arbeids krachten heeft gekregen m de- jaren -van woningnood en overtollige krachten niet konden afvloeien naar andere bedrijven door den alsemeenen economischen teruggang. Bij de plannen tot innerklng van de Yerk: loosheid onder de jeugd zal nauwlettend .worden toegezien, dat de belangen van hen, die werkzaam zijn, zoo mijl mogelijk worden geschaad en dat bestaande arbeidsvoorwaar den niet in het gedrang zullen komen. In verband met de opmerking, dat verdere steunverlaging niet oorbaar wordt geacht, teekent de minister aan, dat hij niet voornemens is de algemeene normen der steunverle ning te verlagen. Daar uit het Voorloopig Verslag moet wor den geconcludeerd, dat een aantal leden van meening is, dat de minister reeds besloten zou hebben, de huurtoeslagregeling te wijzi gen, deelt hij mede, dat doze aangelegenheid nog in overweging is. De minister heeft om trent verschillende voorstellen over dit punt van gedachten gewisseld met de contact commissie uit de vakcentralen en die uit de gemeenten. Een beslissing is nog niet geno- men. Ten aanzien van de loonen, in de werk verschaffing uitgekeerd, stelt de minister voorop, dat de werkloozenzorg de ontwikke ling van de loonen in het vrije bedrijf niet mag bemoeilijken. De minister hoopt binnenkort een voor stel tot wettelijke regeling van het Zieken fondswezen bij de Staten-Generaal aanhan gig te kunnen maken, hij acht een wette lijke regeling noodig. Bij de Olympische Winterspelen heeft Hitier zijn handteekening verstrekt aan autogrammen j agers. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken faillissementen door de Ar- rondissements-Rechtbank te Haarlem op Dinsdag 18 Februari 1936. D. Trap, aannemer, wonende te Wormer- veer, Krommenieërweg 119. Curator: Mr. H. E Prinsen Geerligs te Haarlem. G. Chr. Vreman, bakker, wonende te IJmui- den-Oost, Bloemstraat 32. Curator Mr. L. J. Venhuizen, te Heemstede. M. J. Koenderman. koopman in rijwielar tikelen, wonende te Heemstede, Bronsteeweg 80; Curator; Mr. T. A. M. A. van Löben Seis te Haarlem. J. Post, schoenmaker, wonende te Zand voort, Helmerstraat 29, voorheen Koningin neweg 5. Curatrice: Mevr. Mr. E. A. J. Schel- tema-Conradi te Haarlem C Toornend, timmerman, wonende te Haarlem, Witte Heerenstraat 45rood. Curator: Mr. H. O. Drilsma, te Haarlem. De Naamlooze Vennootschap N.V. Spring field Rijwielenfabriek, destijds gevestigd te Amsterdam, thans te Haarlem. Wagenweg 216. Curatrice: Mej. Mr. M. J. Kluitman te Haar lem. Rechter-Commissarls in deze faillissemen ten is Mr. S. J. Pit, te Haarlem. Opgeheven zijn de navolgende faillissemen ten wegens gebrek aan actief; N.V. Zand- en Grinthandel voorheen A. C. Godschalk en Zonen, gevestigd te Haarlem. Curator: Mr. M. A. van Eek te Haarlem. H. Th. Seysener. fotohandelaar, wonende te Hillegom. Curator: Mr. W. Briët te Haar lem. J. J. van Pelt Jr.. zonder beroep, wonende te Haarlem. Gasthuissingel 8. Curator Mr. K. van Giffen te Haarlem S. Aptroot, meubelhandelaar, wonende te IJmuiden. Curator: Mr. Silvain Groen te Haarlem. De N.V. Bouw- en Eploitatie Maatschappij „Kievitsveld", gevestigd te Wijk aan Zee en Duin. Curator Mr. A. van Leyenhorst te Haarlem. A. van Dijk, gep. machinist, vroeger wonende te Velsen. Meidoornstraat 17 thans te Putte- Capelle (België). Curator Mr. H. J. M. To- nino te Haarlem. F. W. Beek. aannemer van betonwerken, wonende te Amsterdam, P. C. Hooftstraat 14bovenCurator: Mr. H. E. Prinsen Geerligs te Haarlem. A. Lex. bloemist, wonende te Bennebroek. Curator Mr. J. H. J. Simons te Haarlem. J J. Willems, aannemer van betonwerken, wonende te Haarlem, Iepenstraat 3. Curator Mr. L. V. Hoog, te Haarlem. Geëindigd is het navolgende faillissement wegens het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst van: A. Heyr.es. reiziger, wonende te Haarlem mermeer. Curator Jhr. Mr. L. U. Rengers Hora Siccama, te Haarlem. /tra»/ ITJUNjCCNjj HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochgoil, Vancouver naar Rotterdam, 17 te Liverpool. Leerdam, Rotterdam n. NewYork 17 (12,28 nam.) lOö mijl W. van Land's End. Narenta, Vancouver n. Rotterdam 17 te Londen. Binnendijk, Rotterdam n. New-Orlans 16 v. Tampico. Boschdijk 15 van New-York naar Rotter dam te Velsen. Lochkatrine Vancr. n. Rotterdam 15 van S. Franc. HALCYONLIJN Rozenburg Melilla n. Rotterdam p. 18 Aues- sant. Stad Dordrecht, Rotterdam n. Bagnoli P- 17 Dungeness. Stad Zaltbommel 18 van Vlaardingen naar Bagnoli. Stad Zwolle 20 van Seriphos te Vlaardin gen verwacht. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk (thuisreis) 15 Febr. van Manilla. Zuiderkerk (uitreis) 17 Febr. te Moji. Gaasterkerk, Antw. n. Hamburg p. 18 Vlis- HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk (uitreis) 17 (10.11 v.m.) 90 mijl Z.O. van Land's End. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk (thuisreis) 18 van Havre via Rotterdam. Reggestroom (thuisreis) 17 van Free own. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ Ajax 18 Februari van Stettin te Amster dam. Alkmaar, Chili naar Amsterdam via Liver pool 16 (11.52 n.m.) 840 mijl W.Z.W. van Land's End. Calypso, Amsterdam n. Alexandrië p. 17 Ouessant. Gyda (charter), Valencia n. Dungeness v.o. pass. 17 Gibraltar. Hebe, Amsterdam naar Hamburg 18 van IJmuiden. Merope 17 Febr. van Belize naar Pto Bar rios. Orion 17 Febr. van Barcelona naar Ge nua. Poseidon 17 Febr. van Palermo naar Triest. Venus, Rotterdam naar Tanger 16 (4.41 nam.) 50 mijl O. van Niton. Vesta 18 Febr. van Rotterdam te Amster dam. Agamemnon 18 van Danzig n. Kopenha gen. Ganymedes Constantza n. Amsterdam 18 (12 uur 's middags) op 92 mijl ZW. van Oues sant. Fauna 18 van Hamburg te Amsterdam. Nereus 18 van Opoi-to te Amsterdam. Triton 18 van Amsterdam naar Hamburg. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Garoet (thuisreis) 18 te Marseille. City of Khios, Dairen n. Rotterdam 15 te Manilla. Deucalion, Japan n. Rotterdam p. 17 Pe- rim. Eurymedon, Amsterdam n. Java p. 18 Pe- rim. Buitenzorg. Hamburg n. Rotterdam p. 18 (2 nam.) Elbe I-lichtschip. 19 (nam.) verwacht. Dempo (thuisreis) 18 Febr. te Marseille. Modjokerto (thuisreis) pass. 18 Febr. Pe- rim. Kertosono 18 van Hamburg te Vlissingen. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alphacca (thuisreis) pass. 17 Ouessant, 19 Febr. (7 v.m.) verwacht. Alpherat (uitreis) 17 Febr. te Montevideo. Alcyone (thuisreis) 17 Febr. van Mon tevideo. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johan van Oldenbarnevelt 18 Febr. van Batavia te Amsterdam. Enggano (uitreis) 18 (nam.) v. Umuiden. Marnix van St. Aldegonde (uitreis) 17 van Belawan. Chr. Huygens (uitreis) pass. 17 Febr. Gi braltar. STOOMVAART-MIJ OCEAAN. Bencleuch, 18 Febr. van Otaru te Rotter dam. Glenfinlas, 18 Febr. van Dairen te Rotter dam. Teucer, Rotterdam n. Japan 16 Febr. te Shanghai. City of Dundee, Manilla n. Rotterdam, ver trekt 19-20 Febr. van Londen via Duinker ken. City of Eastbourne, Dairen n. Rotterdam via Londen 18 Febr. van Havre. Kruiser vertrokken. De Zweedsche kruiser, tevens moederschip voor vliegtuigen, Gotland is na een vijfdaagsch bezoek aan de hoofdstad weer naar zee ver trokken tot voortzetting van den kruistocht. Aanvoer cellulose. Met een lading cellulose is het Zweedsche stoomschip Ask van Söderhamn bij de papier fabriek te Velsen aangekomen. Invoer natuurijs. Het Noorsche motorschip Skoger is hier van Kristiansand aangekomen met een lading natuurijs. AANGEKOMEN. 17 Februari: Texelstroom s.s. Liverpool Brunla s.s. Oslo Leeuwarden s.s. Londen 18 Februari: Stella s.s. Danzig Ask s.s. Söderhamn Flandria s.s. Gothenburg Noord-Stad m.s. Plymouth Joh. v. Oldebarneveldt m.s Ned Indië Ajax s.s. Stettin Vesta s.s. Midd. Zee Edam s.s. Rotterdam Nelly s.s. Duinkerken Ellen s.s. Hamburg Skoger m.s. Kristiansand vertrokke: Fanal s.s. Koningsbergen Standard s.s. Tvedestrand Patricia s.s. Hamburg Queenworth s.s. Rotterdam 18 Februari: Bergendal m.s. Aberdeen Britsch Progress s.s. New Castle Hebe s.s. Hamburg Express m.s. Londen Dudley Rose s-s. Sunderland Gotland kr. Noordzee Gotfried Bueren s.s. Vlaardingen E. H. Stinnes XV s.s. Nordenham Heworth s.s. Newcastle Enggano s.s. Macassar. Hilversum s.s. Buenos Aires

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5