BEVERWIJK. Het overzicht van de groentemarkt. Nog geen glasproducten aangevoerd. Nu wij weer in de tweede helft van Februari zijn aangeland, beteekent dit voor de veilingen wel weer de meest stille tijd van het geheele jaar. Het zal nog wel enkele weken duren voor er van eenigen doorvoer van beteekenis van jonge groenten als glasproduct, kan gesproken worden, terwijl daarentegen het oude product iedere week steeds minder wordt. Het is mo menteel een zekere overgangsperiode, welke naarmate de weersgesteldheid mee of tegen werkt voor kórteren of langeren duur kan zijn. De handel verliep de afgeloopen week niet ongunstig. Voor de meeste producten, die tengevolge van het vriezende weer met de prijzen in stijgende lijn waren gegaan, bleven deze ondanks het open weer toch nog onge veer op hetzelfde niveau. Boerekool bleef het gevraagde artikel en kon ook deze week voor mooi product weer zeer goede prijzen hand haven. De noteeringen wisselden naar kwali teit van 901.65 per kist. Andijvie kwam de afgeloopen week weer wat ruimer los, ook hiervoor was van de zijde der koopers geen gebrek aan belang stelling. De noteeringen varieerden naar soort van 701.10 per kist. De groote aanvoer van prei was ook deze week weer voor be hoorlijke prijzen te plaatsen. Vooral is steeds de beste kwaliteit vlot te verhandelen en wordt geregeld in groote kwantums afgeno men. De noteeringen liepen naar soort uit een van 3—11 ct. per bos. De nog aangeboden partijen knollen hadden ook geen gebrek aan belangstelling en wer den naar soort verhandeld van 28 ct. per stuk. Opmerkelijk is wel dat voor andere soorten soepgroenten ook het strenge koude winterweer niet van invloed was en de prijzen in geen betere richting brachten. Ook het Wit lof ondervond geen noemenswaardige prijs- verhooging, ofschoon de handel toch iets wil liger gestemd was. De noteeringen wisselden naar kwaliteit van 614 ct. per K.G., welke hoogste prijs echter sporadisch voorkwam. De spruitenhandel had een goed verloop en het waren ook thans weer de goede soorten, welke voor mooie prijzen werden afgenomen. Hier voor liepen de noteeringen uiteen naar kwa liteit van 1020 ct. per K.G. Rabarber, die werd aangeboden, gaf nog al verschil in soort, zoodat voor dit product de prijzen verschilden van 513 ct. per bos. Roode en gele kool van goede kwaliteit heeft veel vraag en gaat voor hooge prijzen van de hand, de afwijkende soorten, welke echter de meerderheid van den aanvoer uitmaken, gaan naar verhouding van allerlei noteeringen. In den aardappelhandel komt nog weinig verbetering. Ook tijdens het vriezende weer was de stemming flauw met weinig vraag. De prijzen voor de verschillende soorten blijven dan ook vrijwel ongewijzigd. VOOR DEN GROOTEN STRIJD. In verband met den te verwachten grooten toeloop van publiek voor den belangrijken competitiewedstrijd De KennemersZandvoort heeft het bestuur van de Kennemers speciale maatregelen moeten nemen. Zoo zullen de juniores en de adspirantleden geen toegang tot de tribune hebben en ook van de werkende leden wordt gevraagd geen zitplaatsen in te nemen. De groote poort van het sportpark zal toe gankelijk zijn voor houders van diploma's en in voorverkoop gekochte kaarten. Ten gerieve van onze lezers berichten wij. dat deze voorverkoop geschiedt in de sigaren magazijnen van de heeren K. Groot, Zeestraat 9 en M. Lindner, Breestraat 145. Het nieuwe programma van het Kennemer Theater. HET BLOEMENMEISJE VAN PICCADILLY. In het Kennemer Theater wordt in het nieuwe bioscoopprogramima als hoofdnum mer vertoond de prachtige Engelsche film „Squibs, het bloemenmeisje van Piccadilly" met Betty Balfour in de hoofdrol. Op een van de drukke kruispunten van Londen heeft Amelia Hoibkins, alias Squibs, het bloemenmeisje van Piccadilly strubbelin gen met- Charlie Lee, den verkeersagent, die haar sommeert door te loopen, omdat zij het verkeer belemmert. Wanneer zij dit weigert, dreigt Lee haar te zullen arresteeren, maar gelukkig komt hulp opdagen in den per soon van 'n welgestelden, invloedrijken jonge ling Mr. Barrett, die voor Squiibs in de bres springt en beide partijen weet te kal- meeren. Den volgenden dag weet Lee haar zelfs het leven te redden, wanneer Squibs om hem te hinderen op een verkeerd punt over steekt. Inplaats van een procesverbaal be zorgt de agent haar echter een nieuwe radio vergunning, omdat haar vader het geld daar voor ter voldoening van een speelschuld had gebruikt. Squibs betaalt de radiovergunning af en daardoor ontstaat tusschen Squibs en den agent een relatie, die niet alleen op zake- lijken grondslag berust. Hun verhouding is van korten duur. Squibs beleeft op de wed rennen een avontuur, waarbij haar vader gearresteerd wordt. Ze verzoekt mr. Barrett om een baan en deze wordt haar gegeven in een deftige bloemenzaak. De bobby toont zijn oprechte liefde nog eenmaal, wanneer hij Squibs zijn spaarpenningen geeft, om daar- mede een nieuwe eereschuld van haar vader af te lossen. Alle leed is echter geleden, wan- neer Squibs dan ook nog de Sweepstake wint Maar de hoofdprijs is toch Charlie Lee, die voortaan de levensweg van Squibs effenen zal. De film is geïllustreerd met pakkende muziek en telt een aantal voortreffelijke songs, o.m.: ..The Londonola", „Have you ever had a feeling you are flying" en „One way street". De tegenspeler van Betty. Balfour, Stanley Holloway zingt „The Policeman's song", ter wijl het pittige en melodieuse „Squibs" als thema door de geheele film verwerkt is. De Machine-mensch. Het tweede hoofdnummer is de fantastische film ,.De beheerscher der wereld", regie Harry Piel. De beheerscher, dat is de man, die met de machine zijn macht over het geheele aardrijk kan uitoefenen, maar die helaas die macht niet tot welzijn, maar tot verderf der menschheid benut. Met zijn machine- mensch verdringt hij den arbeider en ont neemt hem alles, wat hij bezit. En als de ar me dan in verzet komt, dan staat een an dere machine gereed om den kreet naar brood te smoren. Dit gegeven is in een fantastische film ver werkt, We zien de prachtigste voortbrengse len der moderne techniek; we beleven een mijnramp, den strijd van een mensehlieven- den ingenieur tegen den fanatiekcn machine bouwer. dit alles geplaatst in een zeer fijne liefdesidylle. De ideeën zijn als de film fantastisch, maar er is aantrekkelijk materiaal voor oor en ver beelding. Een film die in de komende dagen zal trekken. En misschien zelfs tot nadenken zal stemmen. Prof. Diepenhorst over de politiek. Voor de Anti-Revolutionnaire kicsvereeniging. Voor de Anti-Revolutionnaire Kiesvereeni- ging heeft Prof. Diepenhorst Woensdagavond in het lokaal van de Geref. Kerk voor een groot aantal belangstellenden een politieke rede gehouden. Nadat de voorzitter der Kies- vereeniging, de heer R. Paschier den avond met gebed had geopend, ving Prof. Diepen horst zijn rede aan, met te herinneren aan de uitspraak van Heemskerk, toen deze het energiek noemde voor de vrijheid op te komen en voor eigen geld scholen voor eigen kinde ren te stichten, dit naar aanleiding van de tegenwoordig veel verkondigde meening, dat van de politiek „het mooie af is". Spr. zou trachten de factoren te ontleden, die daaraan stof geven om tot de kern van zijn betoog te komen, dat de heerlijkheid van het ideaal tot den strijd moet opwekken onder antirevo lutionaire banier. Er ontwikkelen zich inderdaad factoren, aldus Prof. Diepenhorst, die ook in anti-re- volutionnaire klingen een anti-politieke stem ming opwekken. In de eerste plaats wordt het algemeen stemrecht aangeklaagd als een be letsel voor de vorming van een behoorlijke volksvertegenwoordiging. Dit stelsel is bij zijn komst geprezen als het „non plus ultra" van zuivere democratie, men heeft het verheer lijkt als den verlosser. Opmerkelijk noemde spr. echter de tragiek der historie, dat Troel stra na de eerste toepassing van dit stelsel een doodelijken aanval op 't instituut deed, toen hij in 1918 zijn revolutiepoging onder nam. Hij lachte om de kwantiteit, maar lette slechts op de kwaliteit. Van den ouden luis ter is dan ook niet veel overgebleven, men acht het stelsel niet meer passend in de te genwoordige geestelijke en lichamelijke struc tuur. Het 'verband tusschen afgevaardigde en district is verbroken en het heefi plaats moeten maken voor lusteloosheid. Men vindt geen emotie meer bij den tegenwoordigen verkiezingsuitslag, er is geen spoor van de oude romantiek in het stelsel van het even redige kiesrecht. Kamerleden en vooral gemeenteraads leden, aldus vervolgde spr., hebben het hard te verantwoorden. „Het peil is gedaald." zegt men, maar ook in het verleden was het par- T lèment wel eens getuige van minder schoone toor.eelen. maar er werd meer aandacht aan den vorm geschonken. Spr. wil niet ontken nen, dat misbruiken en fouten zijn ingeslo pen, maar hij noemt het ongeoorloofd in den politieken strijd de parlementaire actie ge ring te schatten. De houding van de N. S. B. noemt hij in dit opzicht ergerlijk, want zij exploiteeren de fouten van de politieke par tijen. Voor onwaarheid en smaad wordt daar bij niet teruggedeinsd. Zij (de N. S. B.) laat talrijke bommen van kwaadaardigen laster ontploffen. Spr. illustreert deze zucht naar schandaal met talrijke voorbeelden, de af faire „Trein 8.23" o.a. en de oproep van Mus- seTt tot zijn rechtsgeleerde volksgenooten om komende Stavisky- en Dreifus-processen te helpen ontmaskeren. „Wroeten in de inge wanden van anderer vermeende of werkelijke schande is echter noch eerbaar, noch vruchtbaar bedrijf", zei spr. Ongetwijfeld kleven fouten aan elke partij en aan elke éctie, soms zelfs aan de kerkelijke maar met trots wil Prof, Diepenhorst wijzen op mannen als Groen van Prinsterer, Thor- becke, Nolens, Schaaper, Talma en nog zoo vele anderen, die elk persoonlijk belang op offerden voor het gemeenebest. Het zou een ramp zijn voor ons volk, wanneer de staat kundige partijen prijs moesten worden ge geven voor den nationaal-socialistischen heil staat en zijn dictatuur. Sprekend over de anti-revolutionnaire po litiek merkt spr., op, dat het vroeger ging te gen het oppermachtig liberalisme, nu gaat het tegen het socialisme. Ten aanzien van de be wering als zou de partij ontrouw zijn aan haai beginselen, wilde spr. opmerken, dat met het zwaaien van de vlag alléén, zelfs van de meest principieele de stad niet gered wordt. Hooger dan de mystieke bekoring van vroeger staat de strijd in de vuurlinie, in het jagen naar zuivering van wetgeving en be stuur. Dan moet de klacht dat „het mooie er af is" zwijgen. Daarna behandelt Prof. Diepenhorst de klacht van N. S. B. en Chr. Dem. Unie over de eenzijdige toespitsing der anti-revolu- tionnairen tegen het socialisme, waardoor nauwe aanraking met de liberalen zou wor den gezocht. De abnormale crisisnood leidde tot zitting nemen in het kabinet, maar de wijze, waarop werd opgekomen bij verschei dene zaken liet aan vrijmoedigheid niets te wenschen over. „Tegenover de revolutie het Evangelie" blijft het parool. Zooals voorheen tegen het liberalisme wordt nu een strijd tegen het socialisme van alle gading en dan redden wat nog op stoffelijk en geestelijk gebied te redden is. Spr. vraagt zich af of het nu tijd is om te komen met voorstellen die millioe- nen zullen kosten (Plan van Arbeid) alsof Nederland kan eten van den hoogsten boom. Hier past geen andere kwalificatie dan de magogie. Het is een zegen, dat Talma's werk, de sociale verzekering, nog ongeschonden in stand kon worden gehouden en de anti-revo- lutionnairen willen dat met alle kracht hand haven, maar afhankelijk van een gezond be drijfsleven. In verband met de crisiswetgeving ten aan zien van den land- en tuinbouw bestreed spr. vervolgens uitvoerig de uitlatingen van Dr. Kersten (Staatk. Geref.) in de Kamer, die niet alleen de „busselen, maar ook de bus sen" deed vlam vatten. De anti-rev. partij heeft alle waard-eering voor wat de overheid tot stand bracht, maar zij kent toch de bezwaren. Zij wil den weg te rug, omdat handhaving van de crisiswetge ving boeren en tuinders in hun vrijheid treft en het landbouwbedrijf verstart. Met philip- pica's als „corruptie, ambtenaren" enz. wordt dit kwaad niet bezworen. Het systeem leidt krachtens zijn aard tot ambtelijke overheer- sching, die land- en tuinbouw onherstelbaar treft. Daarom moet de weg terug worden ge zocht en betreden. Hulp kan de tuinbouw niet ontberen, maar men heeft toe te zien op de gestalte, waarin die hulp zich aanbiedt. Niet dus als de soc. dem., die de hulp begeeren te bieden om de socialisatie van den tuinbouw voor te bereiden, maar met Valstar zeggen „de hulp is een dwangbuis en zij kan niet anders aanvaard worden, dan zooals de „Jubilee", een chimpansee uit den Londenschen dierentuin, vierde dezer dagen temidden van een schare kinderen zijn eersten verjaardag. zieke dë geneesmiddelen van den dokter tot zich neemt." Welbewust blijft de Anti-Rev. partij haar sterke en vrije positie innemen tegen het li beralisme en het socialisme, evenals tegen de nieuwere Staatkundig Gereformeerden, de Chr. Dem. Unie en de N. S. B. Tenslotte richtte Prof. Diepenhorst zich tegen het Nationaal Socialisme en besprak in dit verband rassenverheerlijking en kerk vervolging in Duitschland. Weliswaar, aldus spr. is hier het „heil" vervangen door „hou zee", maar al het water van de zee wascht het „Germaansche" van de beweging niet af. In wezen zijn Nederlandsch en Duitsch na- tionaal-socialisme kinderen van een geestes richting. De vreemde smetstof tastte ook hier de beweging aan. Het lot der Duitsche chris tenen is voor Nederland overvol van leering. In den strijd om stoffelijk en geestelijk goed, in den strijd voor gezag en handhaving van de nationale zelfstandigheid zullen de anti revolutionairen zich blijven scharen om de ba nier en om de Christelijke school. „Is dan het mooie er af?" vroeg spr.- nogmaals. Prof. Diepenhorst eindigde zijn met groote aandacht gevolgde rede met een citaat van Da Costa en besloot met „Het geheim van alle zegen, is in God's vrees gelegen; Zijn dienst, Zijn Woord Na het zingen van Psalm 75, verzen 1 en 4 sloot Prof. Diepenhorst de bijeenkomst met gebed. HEEMSKERK. VOETBAL. Het programma voor Zondag luidt: A.D.O. 2V.V.Z. 2 2.30 uur A.D.O. 3A.F.C. 2 12.30 uur V.V.Z. b—A.D.O. b 1 uur N. S. B.-VERG ADERING. In café „Flora" hield Woensdagavond de N.S B. een propagandavergadering. De avond werd geopend door den kringleider, den heer Kok. Hierop werd het woord gegeven aan den heer v. d. Weijden, gewestelijk commis saris. De spreker besprak in den breede het doel en streven der N.S.B. In de pauze werd gele genheid gegeven tot het stellen van schrif telijke vragen. Niemand heeft hiervan ge bruik gemaakt. TOONEELVEREENIGING „ONS GENOEGEN" Bovengenoemde vereeniging geeft Zondag een uitvoering in het K.S.A.-gebouw. Opgevoerd zal worden „Het Hoogste Goed" een looneelspel in drie bedrijven en een blij spel „Koppig". Met een bal worde de avond gesloten. TAVENU. De tooneelvereeniging TAVENU geeft Zater dag 22 dezer een uitvoering in de zaal van café „Flora" van den heer L. Schipper. Opgevoerd zal worden „Kitty jokt nooit", een blijspel in drie bedrijven. Na afloop is er bal. SANTPOORT. Turn vereeniging „Santpoort". Jubileum-uitvoering. Woensdagavond gaf bovengenoemde ver eeniging in Hotel „De Weyman" haar jubi leumuitvoering ter gelegenheid van haar 10- jarig bestaan. In zijn openingswoord heette de voorzitter der vereeniging, de heer G. Hop, de aanwezi gen welkom, in het bijzonder burgemeester Kwint en diens echtgenoote; den heer J. Hop, voorzitter van den Kennemer Turnkring en de afgevaardigden van zusterverenigin gen. Hierna huldigde spr. den directeur, den heer Marsman, dien hij uit erkentelijkheid voor het vele eri goede werk, dat hij voor T.V.S. had verricht, een boekwerk overhandigde. Aan mevr. Marsman werden bloemen overhandigd. Tenslotte werd nog gehuldigd de heer J. Nol, die 10 jaar lid van T.V.S. was. Hem werd een vulpenhouder en het eere-speldje der vereeni ging geschonken. Do heer Marsman, die bij de voorbereiding gezorgd had voor een flinke afwisseling, zorg de nu op den avond zelf voor een vlotte af werking. Aan dezen avond werkten behalve de gewone afdeelingen ook mede de kleuterafdeeling en de dames-seniores. Dit werd een groot succes; de kleuters, omdat zij de aardig bedachte oefe ningen zoo vrij en ongedwongen uitvoerden, de vrije oefeningen der dames, omdat deze zeer correct waren. Het applaus was zelfs zoo krachtig, dat de heer Marsman aan de dames gelegen heid gaf, nogmaals haar kunnen te toonen. Eenigen harer lieten ook nog kranig werk aan de brug zien. Veel goeds valt ook te melden van het wer ken der jongens aan den rekstok. Onder hen bleken werkelijk turners met aanleg te schui len. Ook hun vrije oefeningen mochten er zijn, evenals de bfugoefeningen van de meisjes. De groote meisjes zagen we voor de pauze op muziek knotsoefeningen uitvoeren. Ze leverden hierin, mede door het feit, dat er vrijwel geen vergissing werd gemaakt, een goede piestatie. Ook het propaganda-num- mertje „Moeder en Kind", waarin te zien werd gegeven, dat het turnen voor „oud en jong" een geschikte, sport is, oogstte veel succes. Van de heeren zagen we over het sreheel vrij D ÖNDERDAG20FEE R". 19^ goed werk aan de brug; de oefeningen werden correct uitgevoerd. Hun zware vrije oefeningen op muziek brachten zij er kranig af, behoudens een enke' foutje van een der voorste heeren. Wanneer we nu pas de dames-prestaties be. spreken, is dit, omdat we het beste voor hei laatst bewaard hebben. Inderdaad, de dames-afdeeling heeft zich dezen avond al bijzonder goed geweerd. De dames Landeweert en Nol voerden in een aar- dig costuumpje een sierlijken dans uit. Verder voerde het geheele gelid de zoogen. Bonds, reeks 1935 uit en ook dit optreden werd een succes. Maar het meest genoten we van haar pittige, gracieuze rhythmische oefeningen, die een buitengewoon mooi slot van deze goed eg. slaagde jubileumuitvoering vormden. Nabij Adoea hebben Italiaansche soldaten een kop van Mussolini, uit steen gehouwen, opgericht. WIJK AAN ZEE BENOEMING. Het bestuur der Vereeniging tot bevordering van Vreemdelingenverkeer heeft tot bureau» liste benoemd: mej. Gr. van der Mey. OUDERAVOND OPENBARE LAGERE SCHOOL In één der lokalen van de O. L. School vond Woensdag de Ouderavond plaats. Het hoofd der school de heer L. v. Bakel, heette de aanwezigen welkom inzonderheid den spreker voor dezen avond den heer w. Schuileman uit Utrecht, die een inleiding hield over het onderwerp: „Waarom de Open bare School?" Spreker ving zijn betoog aan met een her innering aan den tijd, toen er slechts sprake was van één algemeene school, waar de kin deren van alle gezindten kwamen Thans nu bijna elk dorp scholen heeft voor bepaalde ge zindten, staan de ouders wanneer 't kind-leer-., plichtig wordt voor de vraag, naar welke school zullen we ons kind zenden? De traditie doet in dezen heel veel. Ouders, die vroeger zelf de openbare school bezochten, zenden ook hun kinderen daarheen. Moeilijker wordt 't wan neer niet beiden op de openbare school onder wijs genooten hebben.In zulke gevallen kunnen de openbare school toekomstige leerlingen ont gaan. Doch op welke wijze „De Openbare School" ook in de verdrukking moge staan, haar "beginsel zal haar voor ondergang be hoeden. Dit beginsel, de ruggegraat van „De Openbare School" is vastgelegd in 't befaam de art. 42 der Wet op 't Lager Onderwijs: Het Onderwijs wordt onder 't aanleeren van nut tige en gepaste kundigheden dienstbaar ge maakt aan de ontwikkeling van de verstan delijke en lichamelijke vermogens en hun op leiding tot alle Christelijke en maatschappe lijke deugden. Vooral dit laatste, de opleiding der deugden werd uitvoerig besproken. De ka raktervorming van 't kind is naast 't onder wijs geven in de verschillende leervakken een buitengewoon belangrijk deel van het onder wijs. Met heel mooie voorbeelden aan de prak tijk ontleend lichtte hij het gesprokene toe. 't Is juist „De Openbare School" die de onbe vangen kinderziel laat ontwikkelen zonder haar in een bepaalde richting te drijven, 't Cardinale punt voor „De Openbare School" is: zoeken naar wat vereenigt en vermijden van alles wat tot verdeeldheid leidt. Een hartelijk applaus werd spreker voor deze rede gebracht. Eenige ouders hebben daarna met spr. van gedachten gewisseld over 't gesprokene. Nadat in de pauze de thee was aangeboden, werden de notulen gelezen en kwamen bij de rondvraag ter sprake: le de mogelijkheid om ook in deze gemeente een schoolarts te krijgen. 2e te komen tot oprichting van een afdeeling „Volksonderwijs". Ten aanzien van 't eerste zal de Oudercom missie zich wenden tot het Gemeentebestuur. Het tweede punt bleek de instemming te heb ben van de meerderheid der aanwezigen, zoo dat stappen zouden worden gedaan om tot op richting te komen. Met een woord van dank voor de goede op komst sloot de voorzitter der Oudercommissie te hefir H. van der Kolk de bijeenkomst. /UIEEP/ 'TJMNCINI HOLLAND—AMERIKA LIJN. Nebraska, Rotterdam n. Vancouver 18 te Los Angeles. Lochmonar, Rott. n. Vanc. 18 v. Cristobal. Bilaerdijk, New-Orleans naar Rotterdam via Londen 18 (1.58 n.m.) 419 mijl v. Bishops. Statendam. 17 van New-York te Cristobal. Delftdijk, Vancr. naar Rotterdam 16 te Portland (O.) Nogoya, Vancouver naar Londen 18 van Glasgow. Burgerdijk, Rotterdam naar N.-Orleans 19 te Antwerpen. Spaarndam, 18 van Philadelphia te Norfolk HOLLAND—AFRIKA LIJN. Heemskèrk, 19 v. Amsterdam naar Beira. Boschfontein (uitr.) 19 te Kaapstad. HALCYON LIJN. Stad Amsterdam, 19 v. Vlaard. 11. Servola. Stad Zaandam, Bagnoli naar Melilla 19 v. Oran. Vredenburg. 19 v. Vlaardingen n. Pepel. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (uitr.) p. 19 Febr. Perim. Nieuw Zeeland. 18 v. Singapore n. Adelaide Meliskerk 19 Febr. v. Rotterd. te Sydney. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaasterland 19 v. Antwerpen te Hamburg. Meerkerk (thuisr.) pass. 18 Febr. Gibraltar HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk (thuisr.) 19 te Rotterdam. Aludra (uitr.) 18 te Legos. Helder (uitr.) 18 van Las Palmas. KON. NED. STOOMBOOT-MIj Agamemnon, 18 v. Danzig te Kopenhagen. Hebe 19 van Amsterdam te Hamburg". Euterpe, 19 v. Amsterdam te Bordeaux. Simon Bolivar 18 van Barbados naar Am sterdam via Plymouth. Orion 19 van Barcelona te Genua. Rhea 19 van Kopenhagen naar Gdynia, Tiberius, 18 van Vostizza naar Algiers. Titus, 18 van Setubal naar Cadix. Costa Rica, 19 van Amsterdam n. Hamburg Theseus, 19 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Baarn, Chili n. Amsterdam 16 te Balboa. Barneveld, Amsterdam naar Chili pass. 18 Terceira. Ganymedes, Constantza naar Amsterdam pass. 18 Ouess Stuyvesant, 18 v. Paramaribo naar Am sterdam. Ulysses, 18 v. Constantza te Stamboul. Alkmaar, Chili naar Amsterdam via Li verpool 18 (9.57 v.m.) 300 mijl W.ZW. van Valentia. Hermes. Rotterdam naar Gibraltar 17 (6.35 n.m.) 12 mijl Z.O. van Niton. Bodegraven 17 van Mexilliones n. Iquique. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Montferland (thuisr.) 18 (8.53 v.m.) 230 mijl Z. van Land's End 20 (10 v.m.) verwacht Amstelland (thuisr.) 18 van Bahia. Zaanland, Amsterdam n. B.-Ayres. 19 te Santos. Salland, 18 v. Amsterdam te Hamburg. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Sibajak, 19 v. Rotterdam n. Batavia. Garoet (thuisr.) 19 Febr. van Marseille. Kedoe (uitr.) pass. 13 Febr. Perim. Indrapoera 19 van Batavia n. Rotterdam. Dempo (thuisr.) 18 Febr. van Marseille. Buitenzorg 19 v. Hamburg te Rotterdam. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alchiba. 19 v. Hamburg n. Rotterdam. Alpherat 18 v. Rotterd. te B.-Ayres. Alphacca, 19 van B.-Ayres te Rotterdam. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Telle, (uitr.) 19 van Port Said. Chr. Huygens (uitr.) 18 van Algiers. Tarakan (thuisr.) 17 van Singapore. Poelau Bras (thuisr.) 19 v. Colombo. Johan de Witt (thuisr.) 19 v. Colombo. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. City of Hereford, Dairen naar Rotterdam 18 van Penang. Theseus, Batavia naar Londen 19 van Am sterdam. Benvenue, Kohsichang n. Rotterdam pass. 18 Perim. Patroclus, Japan naar Rotterd. 19 van Sin gapore. Perseus, Japan naar Rotterdam vertr. 21 van Londen. Sarpedon, Japan naar Rotterdam via Lon den 18 (1.8 n,m.) 320 mijl Z. van Land's End Teucer, Rotterdam n. Japan 18 v. Shanghai AANGEKOMEN. 18 Februari: Bore s.s. Londen Fauna s.s. Hamburg Nereus s.s. Oporto. VERTROKKEN. 18 Februari: Wilbo m.s. Londen Nelly s.s. Helsingborg Triton s.s. Hamburg Vliestroom s.s. Hull Flandria s.s. Rotterdam Amstelstroom m.s. Leith Mies m.s. Mistley Leeuwarden s.s. Londen 19 Februari: Sigrid s.s. Drontheim Heemskerk s.s. Beira Voor den sloop. De Duitsche stoomtrawler „Rastede" uit Wesermuende (1907 gebouwd) is voor den sloop verkocht. Dit zelfde lót is beschoren aan de in Bou- logne-sur-Mer thuisbehooorende stoomtrawler „Alprecht" (1900 gebouwd) en „Sainte Thérèse de Lisieux" (1906 gebouwd). Ten slotte is ook de in 1894 gebouwde En gelsche stoomtrawler „St. Gothard" uit Gran- ton uit het bedrijf genomen om eveneens te worden gesloopt. Varende Zweedsche vloot. Uit een officieele statistiek blijkt, dat van de Zweedsche koopvaardijvloot op 1 December nog maar 22 schepen met 67.200 ton waren op gelegd tegen 34 schepen met 96.000 ton op 1 November van dit jaar. Sedert 1922 is dit het laagste aantal opge legde schepen, wat er wel op wijst dat in de Zweedsche scheepvaart een opleving heeft plaats gevonden. Hierbij mag natuurlijk niet uit het oog wor den verloren, dat sedert een groot aantal schepen gesloopt of naar het buitenland ver kocht is. Daarentegen zijn er ook weer nieuwe schepen in de vaart gebracht. PRODUCTIEQUOTUM VOOR TIN VERLAAGD. Reuter meldt uit Parijs, 19 Februari: Het Internationaal Tin-Comité heeft in de heden gehouden vergadering het productie-quotum voor het tijdvak 1 April30 Juni 1936 vastge steld op 85 pet. der standaard tonnage. Voor het loopende kwartaal bedraagt het productie-quotum 90 pet.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6