4220 HET NIEUWE AVONDBLAD (IJ) muider (T)axi (O)nderneming VREESWIJ K'S Visscherij-Snufjes 21e JAARGANG No. 93 ZATERDAG 22 FEBRUARI '36 IJMUIDEQ COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus iy2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene DrukkerijN.V. Oirectie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTiëN1—6 regels 10.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 26 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTiëN, OPGEGEVEN VOOR EHT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnes van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig ln de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen ènz. 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een. maximum van 2600.-, indien hetzelfde ongeval den dood van of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtreot spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. De Toekomst der Academisch Gegradueerden. Sinds eenige dagen geven wij uittreksels uit het rapport van de Commissie-Limburg over de toekomst der academisch gegradueer den. Deze commissie heeft na tweeënhalf jaar arbeid een boekdeel van 630 pagina's druks gepubliceerd, dat ondanks zijn ge- duchten omvang zeer practisch is ingedeeld, on voorts verduidelijkt met een groot aantal tabellen en grafieken. Derhalve zou ik het willen aanbevelen aan ouders, die hun kin deren willen laten studeeren in een bepaald vak en die omtrent dat vak zonder groote inspanning een helder statistisch overzicht van-mogelijkheden in de bewuste foliant zullen vinden. Opwekkende lectuur zal het niet voor hen zijn. Academische overproduc tie blijkt zeer sterk. Wellicht, ja waarschijn lijk zal dit rapport dan ook wel een zekere mate van preventieve werking doen gelden. Het zal althans tengevolge hebben dat velen zich precies op de hoogte gaan stellen al vorens hun kinderen te laten studeeren in een of ander vak, dat klaarblijkelijk niet binnen afzienbaren tijd redelijke kans opent op het verwerven van een vaste betrekking. In on s nummer van Vrijdag kwam een bijdrage voor van onzen medewerker mr. E. Elias, zelf gegradueerde van de Leidsche Academie, waar in hij in den vorm van een deels humoristi sche maar grootendeels ernstige boutade het rapport der commissie-Limburg te lijf gaat. Hij attaqueert het voornamelijk om zijn be grenzing tot een kille zakelijkheid, die niet voldoende met allerlei menschelijke factoren rekening houdt, en vanwege enkele van zijn conclusies. Hij doet voorts een aanval op de Nederlandsche mentaliteit die altijd maar zweert bij examens en titelsde uitdruk king „hypertrophic van de titulatuur" resu meert zijn bedoelingen hij waarschuwt tegen maatregelen die een selectie van de studeerenden beoogen. In kunstmatige be perking van het aantal door weer nieuwe zwaardere eischen te stellen ziet hij een groot gevaar, omdat men daardoor niet de besten zal kunnen uitzoeken. In een verbod om meer dan tweemaal aan hetzelfde exa men deel te nemen (de Commissie-Limburg beperkt dit voorstel tot de examens, die in de eerste studiejaren moeten worden afge legd) ziet hij eveneens groot nadeel. En ten slotte komt hij tot de conclusie: „laten uit zieken, dan zal men vanzelf tot de ontdek king komen dat het niet alles is „intellec tueel" te zijn. Met deze conclusie van onzen medewerker gaan wij niet accoord, evenmin als met ieder argument in zijn betoog, maar wij gelooven dat hij zooveel waars te berde brengt dat zijn bijdrage de overdenking ten volle waard Is. Dat in ons land een overdreven waarde aan de beteekenis van examens wordt toe gekend is ongetwijfeld waar, en ons gansche bedrijfsleven ondervindt dat al sinds lang aan den lijve, want de taxatie van diploma's is lang niet altijd in overeenstemming met de vereischte bekwaamheden van den sollici tant. Het opjagen van de hoeveelheid leerstof bij het middelbaar en gymnasiaal onderwijs heeft daarbij funeste gevolgen gehad. Dat de Nederlandsche hoogleeraren er over kla gen dat de meeste nieuw-aankomende stu denten alleen maar volgepropt zijn met ken nis en evenmin zelf hebben leeren denken als zelf leeren werken hebben wij kort ge leden nog uiteengezet. Ik herinner o.a. aan een interview met prof. dr. Jan de Vries te Leiden, in deze rubriek verschenen. De overdreven hoeveelheid leerstof bij het middelbaar en gymnasiaal onderwijs doet haar nadeelen natuurlijk niet alleen gelden voor diegenen die gaan studeeren, maar ook voor alle anderen die wel volgepropt zijn maar niet voldoende zelf hebben leeren den ken en werken. Dit wetende leest men met een zekere huivering de zesde aanbeveling van de Commissie-Limburg: „Zoolang een reorganisatie van het voorbereidend hooger en middelbaar onderwijs niet is doorgevoerd, beveelt de Commissie aan dat bij het eind examen der openbare instellingen, die voor de universiteit of hoogeschool opleiden, zal worden vastgesteld of de voor het examen geslaagden geschikt geacht worden voor het hooger onderwijs. Deze beoordeeling wordt aan den candi- daat medegedeeld, doch niet op diploma of cijferlijst vermeld en uitsluitend via het des betreffende Departement ter kennis ge bracht van de administratie der universiteit of hoogeschool, waaraan de gediplomeerde studeert. Degenen, wien de studie aan uni versiteit of hoogeschool is ontraden, zullen niet mogen rekenen op faciliteiten in den vorm van beurzen of examen-verlichtende tentamens. Door zijn waarschuwende wer king verwacht de Commissie van dezen maatregel, welke de vrijheid van studie niet aantast, een algemeen remmenden invloed op den toeloop naar het hooger onderwijs". Het wil ons voorkomen dat toepassing van deze aanbeveling tot een nieuwe opdrijving van het middelbaar en gymnasiaal onder wijs zou leiden: een opdrijving over de ge- heele linie. Het staat ook niet vast welke middelen ter vaststelling van die speciale geschiktheid zouden worden toegepast. De commissie komt met interessante rapporten over de vorderingen der psycho-techniek, maar is deze jonge wetenschap voldoende gevorderd en voldoende georganiseerd om binnen afzienbaren tijd alle eind-examinan- die afdoende te kunnen beooz*deelen? Na tuurlijk niet. Ook kweekt men op de uni versiteiten en hoogescholen slechts een ge ring percentage „beroepsgeleerden"; de overgroote meerderheid wordt voorbereid voor een practische levenstaak waarin ka raktereigenschappen van veel overwegender beteekenis zijn dan de mate van verworven kennis. Neem éen voorbeeld: dat der medici. Het is waarschijnlijk dat er onder de beste doktoren in ons land meer zijn, die met moeite hun studie hebben volbracht dan menschen die zich daar cum laude en zon der eenig tijdverlies of mislukt examen doorheen geslagen hebben. Het advies „laten uitzieken" van onzen medewerker mr. Elias kunnen wij evenwel niet deelen. Ten eerste zijn er verscheidene aan bevelingen van de Commissie-Limburg (o.a. betreffende het tegengaan van cumulatie, geen bezoldigde arbeid voor gepensionneer- den, bestrijding van de werkzaamheid van onbevoegden, werkverschaffing en werkver ruiming) die heel goed uitvoerbaar zijn. Ten tweede gelooven wij dat het toch noodig zal zijn om de zakelijke waarheid omtrent de toe komst der academisch-gegradueerden tot leer lingen en ouders te doen doordringen, zoodat zij weten waaraan zij beginnen als de univer sitaire opleiding gekozen wordt. Preventief kan dat veel uitwerken. Tegen nieuwe selecties bij eindexamens, te gen verbod om meer dan tweemaal hetzelfde examen te doen, tegen alles dat de hoog-opge- jaagde eischen nog verder zou opjagen moet o.i. worden gewaarschuwd. R. P. IJMUIDEN LEDENVERGADERING DER FABRIEKS- ARBEIDERSBONDEN. Maandag 24 Februari a.s. des avonds te 8 uur wordt een ledenvergadering gehou den in het clubgebouw van Kindervreugd aan denDoodweg, uitgaande van de INed. Ver. v. Fa brieksarbeiders. Hier zal een der hoofdbe stuurders verslag uitbrengen over de gehou den conferentie met de hoofddirectie der fir ma Van Gelder Zonen, omtrent arbeidsvoor waarden door haar voorgesteld. Eveneens vergaderen de leden van den R.K. fabriekarbeidersbond „St.-Willebrordus" in het vereenigingsgebouw aan den Wijker- straatweg. Hoofdbestuurder P. van Brussel zal hier aanwezig zijn, en en uiteenzetting betreffende de arbeidsvoorwaarden geven. FIETSERS OPGEPAST! De laatste dagen is de rijwielbelastingcen- trale weer op haar post en moet weer vele rijwielen in beslag nemen, omdat bij hun be rijders het belastlngmerk niet aanwezig is. „De weg terug" naar het belastingkantoor om boete te gaan betalen en zijn fiets weer in ontvangst te mogen nemen moet ook door sommige onzer plaatsgenooten bewandeld worden, VRIJZINNIG HERVORMDEN. Morgen zal in een bijzonderen dienst, te leiden door dr. H. Faber, het 10-jarig bestaan der V.P.R.O. herdacht worden. GUNNING. Het verbouwen van een woonhuis te Haar lem, onder architect Scholten is gegund aan den heer A. de Waal, aannemer alhier. METAAL—ROOD ZWART. Rood Zwart komt met een gewijzigd elftal, dat eerst terrein verkent; dan komt Metaal even aan het woord, maar stuit in de achter hoede van R. Zwart op flinken tegenstand. De Rood Zwarte voorhoede gaat nu aanvallen; Workum en de Back geven lange centers naar links en rechts zoodat Metaal achterhoede volop werk krijgt. J. Groen gaat er dan alleen van door en voordat men er op bedacht is volgt een schot in den uitersten hoek en het is 0—1. Het spel gaat mooi vlug op en neer; Rood Zwart is iets sterker. Voor de rust weet J. v. d. Steen er nog 0—2 van te maken. Na de rust zijn beide elftallen even sterk. Na een vluggen uitval scoort Metaal een mooi doelpunt: 12. Metaal is nu geruimen tijd sterker, maar een goal komt aan den anderen kant als v. d. Steen prachtig en on houdbaar inkopt. Rood Zwart speelt rustig verder ofschoon Metaal zich niet gewonnen geeft. Rood Zwart is echter steeds weer mees ter van het terrein en als de scheidsrechter het einde fluit heeft Rood Zwart verdiend gewonnen. vlug-veilig- verzekerd. (Adv. Ingez. Med.) Onze haringuitvoer. Engeland meer en meer de groote concurrent. In Februari 1935 vaardigde de re gee ring de z.g. vangstbeperking uit voor onze Nederland sche haringvisscherijDie beperking was zeer ingrijpend omdat er pl.m. 130.000 kantjes min der gevangen mochten worden in vergelijk met 1934, terwijl er van de '34-vangst slechts pl.m. 27.000 kantjes over waren. De exporteurs, energiek als zij waren, -heb ben de bakens verzet en zich nieuw afzetgebied gezocht en dit gevonden. Wanneer echter de vangstmogelijkheden niet uitgebreid mogen worden wordt in de kringen der exporteurs ernstig gevreesdj dat ook deze nieuwgescha- pen markten weer aanzienlijk zullen worden ingekrompen, ja zelfs misschien geheel ver loren gaan. Een kleine vangst doet immers de prijzen stijgen boven het prijspeil, dat dooi de wereldmarkt wordt bepaald. Door de vangstbeperking is dit het vorig jaar reeds gedeeltelijk geschied. Toen ont popte Engeland zich als de groote concur rent van onzen Nederlandschen handel. De Britten hadden gemakkelijk spel, ten eerste om de reeds eerder genoemde reden en ten tweede door de lagere valuta. Zij, die anders koopers van Hollandsche haring waren, wendden zich nu tot Engeland, dat zijn ruim 100.000 grootere vangst gemak kelijk plaatste. De Deutsche Fischerei Rundschau geeft de volgende -cijfers dienaangaande: verscheept van Lowestoft en Yarmouth naar Hamburg en het Duitsche achterland over 1935 225.1 vaten haring of een kleine 50.000 vaten meer dan in 1934. Zoo heeft men zich hier het Rijnland, dat altijd een ruim afzetgebied geweest is,zien ontgaan. Ook de export b.v. naar het land in opkomst, Palestina, heeft men moeten laten schieten, omdat te hooge prijzen het opgeven van orders onmogelijk maakten. De Engelsche export echter steeg in het afgeloopen seizoen tot het drievoudige van 1934! Hoe is men nu aan de cijfers der vangst beperking gekomen? De aan te brengen hoe veelheden heeft men gebaseerd op de gemid delde vangsten van vorige jaren. In zulk een maatregel kan zeer veel onbil lijkheid schuilen als men bedenkt, dat reeders, die een ongelukkig jiaar achter den rug had den, nu gedwongen zijn ook verder maar on gelukkig te blijven vissohen. Het is, eenerzij ds bekeken, beter een groo- ten aanvoer te brengen tegen lagere prijzen, dan een kleinen tegen hoogere. In Scheve- ningsche haringkringen redeneert men: de loonen, die thans verloren gaan met de kosten van ondersteuning bedragen veel meer dan wanneer de regeering bij het geheel vrijlaten der visscherij een eventueele overproductie uit de markt nam en deze met een zekeren toe slag door de exporteurs naar Rusland liet uit voeren. Dat dit natuurlijk door de Schevening- sche bril bekeken wordt en anderen er een andere meening tegenover stellen spreekt van zelf. Iedere mededeeling omtrent een eventueele beslissing der regeering is prematuur, verze kerde onze zegsman. Definitief heeft men nog niets besloten, al tracht men uit plaatselijk belang natuurlijk wel eenige pressie op den Haag van uit Scheveningen uit te oefenen. Vereeniging Ziekenzorg. Het verrichte werk der liefdadigheid in 1935. taxi-onderneming TEL. 4 7 0 8, Zeeweg 175 LUXE TROUW AUTO'S VRAAGT PRIJSOPGAVE. (Adv. Ingez. Med.) Er werden in 1935 door de vereeniging Zie kenzorg aan zieken te IJmuiden en IJmui- den-Oost verstrekt: 6712 liter melk. 1414 eieren, 11.5 pond boter, 24.5 liter koffieroom, 49 liter karnemelk, 152 pond vleesch, ruim 5.5 pond spek, 2 pond vet. 2 mergpijpen, 48 sinaasappels, 4 K.G. bananen, 6 K.G. appels en f 23.26 aan ander fruit. Dank zij de bereidwilligheid der kook-le- den werden 628 warme maaltijden uitgereikt. Ziehier enkele concrete vormen, waaron der deze 28 jaar oude vereeniging haar bij stand aan hen die haar zorgen behoefden verleende. Ziekenzorg hield haar jaarvergadering in het gebouw voor Ohr. Belangen. De presi dente heette in haar openingswoord in het bijzonder de beschermvrouwe, mevr. M. Rambonnet-Speet, welkom. Mevr. Michels moest wegens vertrek naar elders bedanken. De penningmeesteresse, mevr. Arends. die gedurende 21 jaar op be wonderenswaardige wijze deze taak heeft vervuld, gaf op de laatste bestuursvergade ring den wensch te kennen dit werk aan een ander te willen overdragen. Dit beteekent voor Ziekenzorg een groot verlies. Daar er echter tot nu toe nog geen ander bestuurslid gevonden kon worden wil zij haar post voor- loopig nog blijven bezetten. Behalve den reeds genoemden bijstand werd ook nog, zij het dan in beperkte mate. hulp in anderen vorm geboden. Ook werd met Kerstmis een aantal behoeftige gezin nen een verrassing bereid. Voortdurend kwamen er aanvragen binnen voor baby-uitzetjes. Hier kon aan voldaan worden, dank zij den ijver van eenige dames. Ziekenzorg telt thans 419 leden tegen 424 over 1934. De dames Arends en Hogeland worden herkozen, terwijl voor de vacature-Michels mevr. van 'Hoften benoemd wordt. Na gehouden rondvraag wijst de presi dente er in haar slotwoord op, dat de crisis nog steeds enorme eischen aan de kas van Ziekenzorg stelt. Het is dus hoogst noodza kelijk, dat het ledental vergroot wordt opdat Ziekenzorg in staat zal kunnen blijven aan de tot haar gerichte aanvragen steeds te kunnen voldoen en zoo haar zegenrijk werk nog vele jaren voort te zetten. ZONDAGSDIENST DER APOTHEKEN. De Zondagsdienst der apotheken wordt Zondag waargenomen door de Kennemer- apotheek aan den Wijk aan Zeeërweg. Deze apotheek is tevens aangewezen voor den nachtdienst in de komende week. De apotheek Velsen-Noord, Wijkerstraatweg 134, is Zóndag en in de volgende week ook 's nachts ge opend, FEESTAVOND GEREF. MEISJES- VEREENIGING. Het 10-jarig bestaan der Geref. Meisjesver - eeniging „Die Mij vroeg zoeken zullen Mij vinden" zal in een bijzondere samenkomst in het R.K. Vereenigingsgebouw aan de Mahus- straat herdacht worden. Deze avond is bepaald op Woensdag 26 Februari a.s. Na de uit te brengen jaarver slagen zullen de leden met samenspraken en Voordrachten de bijeenkomst opluisteren. KLEEDING EN SCHOEISEL VOOR SCHOOLKINDEREN. Een der ouders van leerlingen der Emma- school alhier heeft een oproeping gericht aan de andere ouders om niet meer gebruikte kleedingstukken en schoeisel aan de kinde ren mede te geven voor die leerlingen, welke deze dingen kunnen gebruiken. Ouders, die alle niet geschikte kleedingstukken en schoe nen reeds hebben opgeruimd, zouden een kwartje kunnen geven voor een kleeding- fonds, waaruit de kosten voor het reparee- ren van schoenen en h.et- aanbreien van kou sen zouden kunnen worden bestreden. Het hcofd der school en de onderwijzers en onderwijzeressen hebben zich beschikbaar ge steld om te zorgen, dat de gaven aan het juiste adres komen. In verband met de ongesteldheid van den schrijver, zullen de Visscherij-Snufjes ge durende eenige weken niet verschijnen. REDACTIE IJMUIDER COURANT. De heer D. J. van Dijk vertrekt. Benoeming te Den Haag te verwachten. De heer D. J. van Dijk. drs. in de han delswetenschappen en assistent van de di rectie van het Staatsvisschershavenbedrijf zal binnen enkele weken naar Den Haag vertrekken. Naar wij vernemen is nl. elk oogenblik zijn officieele benoeming te verwachten tot se cretaris van de Nederlandsche Visscherij- Centrale. hoofd de heer W J. Janssens. De benoemde zal met ingang van half Maart in functie moeten treden. De heer Van Dijk is van Maart 1932 af aan. het Staatsvisschershavenbedrijf verbonden. Slooping van de „Drenthe" voortgezet. Redder van kapitein Van der Graaff gehuldigd. Burgemeester C. J. Eijma van Egmond heeft namens het Carnegie-Heldenfonds aan Huib Wijker een gift van f 50 uitgereikt voor het redden met levensgevaar van kapitein van der Graaff, bij de stranding van de „Drenthe" op 19 October van het vorige jaar. Wijker. die matroos op de groote vaart is, doch reeds ge- ruimen tijd werkloos was. is thans tijdelijk aangesteld bij de rijkskustwacht. Mettertijd zal hij wellicht in vasten dienst komen. De slooping van de „Drenthe" ,die tijdelijk gestaakt v/as, Ls thans weder hervat. Frank Rijsdijk Jr., uit Hendrik Ido Ambacht, heeft dit werk overgedragen aan de firma de Vries te IJmuiden. Een groot deel van de inventa ris van de „Drenthe", zooals de masten, radio- onderdeelen, navigatielantaarns, compassen, benevens een hoeveelheid uit materiaal van het schip vervaardigde souvenirs, wordt, in het openbaar verkocht. Langzaam maar zeker ver dwijnen te Egmond de laatste herinneringen aan de stranding. REDDER GEHULDIGD, De heer H. Wijker te Egmond, die zich op 19 October van het. vorig jaar door de redding met levensgevaar van kapt, Joh. van der Graaff, gezagvoerder der sleepboot Drente van Bureau Wijsmuller te IJmuiden, onder scheiden heeft is gisteren te Egmond aan Zee gehuldigd. De burgemeester, de heer G. P. J. Eyma, heeft hem namens het Carnegie-Heldenfonds daarbij een gift van f 50 ter hand gesteld. HET HOLLANDSCHE KLEEDINGHUIS. In perceel Briniostraat 3 is een nieuwe zaak geopend. Hier is gevestigd het Hol landsche Kleedinghuis. Men heeft er niet te doen met keurige etalages of groote spiegel ruiten het is een gesloten huis maar men vindt er een groote sorteering heeren- costuums, motor jekkers, gabardinejassen, pantalons enz. Hoe het mogelijk is om zoo'n grooten voorraad zoo overzichtelijk op te stallen heeft velen verbaasd; toch is dit in derdaad het geval. Ook is pas-ruimte aanwezig. Het kleeding huis is een filiaal van een combinatie waar van 23 winkels in verschillende plaatsen zijn gevestigd. De kleeding wordt op eigen ate liers vervaardigd en is dus Hollandsch fa brikaat. Vereeniging voor Veilig Verkeer - Velsen en Omstr. Verkeerscursus. .Uit de bewogen verkiezingsdagen in Spanje: De politie grijpt in bij demonstraties 'T - in het centrum van Madrid, Het bestuur dezer vereeniigng had het plan dezen winter een verkeerscursus voor de leden te houden. Zeer tegen zijn zin kon het tot nu toe hieraan geen gevolg geven, aangezien het Koninklijk besluit, waarbij de nieuwe Verkeerswet van kracht zou worden, nog niet is afgekomen. Ofschoon dit besluit nog steeds op zich laat wachten, meent men goed te doen, den cursus thans niet langer uit te stellen en deze zoo mogelijk in Maart te doen aanvangen. De bedoeling is, dat de deelnemers in groe pen worden ingedeeld. Elke groep krijgt 4 lessen van IV2 uur; de geheele cursus duurt 4 weken en wordt gegeven ten huize van den heer Kool. Kennemerplein no. 23 van 7 uur tot 8.30 uur op Maandag-, Dinsdag- of Don derdagavond. Vertooning van lichtbeelden door middel van een epidiascoop! De cursus wordt geleid door den secretaris, den heer Roelofs, die de verkeersborden en -seinen, lichtsignalen, enz. enz. wil verklaren, en 'het bestuurslid, den heer Boerema. die de ver keersproblemen er. -ongevallen in het licht der practijk wil bezien, terwijl men verder den heer Tuinstra. Inspecteur van Politie, bereid heeft gevonden, de meer theoreti sche zijde van de Verkeerswet te behandelen, zoowel de tegenwoordige wet als de komen de veranderingen. Aanmelding voor dezen cursus gelieve men te doen voor 24 Februari a,s. bij één der be stuursleden*

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1