BEVERWIJK Een levenswerk. piet onderwijs in lichamelijke oefening. Overleg met de schoolhoofden. T de raadsvoordracht betreffende het slui- #J5r5 maken der begrooting voor 1936, werd «m medegedeeld, dat het noodzakelijk zou «iin'om den onderwijzer, belast met het onder- iriic in het vak lichamelijke oefening, op wachtgeld te stellen. Dit zou reeds in 1936 een versobering van uitgaven ten gevolge hebben, doch vooral in volgende jaren het budget ver- ^imniddels hebben B. en W. zich, na overleg mpt de Commissie tot onderzoek der gemeente- hicrrooting, beraden over de vraag of en in Clpver voorloopig zou kunnen worden afgezien van dezen maatregel, wanneer de raad alsnog Ap middelen zou kunnen aanwijzen om de be- *nodi"de bedragen nu en voor 1937 en volgen- He jaren hetzij door vermindering van uitga ven hetzij door verzwaring van den belasting druk te dekken. Daar hieromtrent met eenige schoolbestu ren nog overleg dient plaats te hebben, ach ten B en W. het beter, dat een beslissing wordt aangehouden totdat B. en W. in de gelegen heid" zijn geweest den Raad daarover nader in te lichten. In verband hiermede wordt voor loopig het voorstel tot vermindering van post «05 met een bedrag van f 340 teruggenomen. Het is echter het voornemen van B. en W. op deze aangelegenheid zoo spoedig mogelijk terug te komen vereenigde veilingen. Kennemerland en Vrije Veiling. Boerekool per kist 85—1.20. Andijvie per kist 60—1.05 Rabarber per bos 7—15 ct. Peterselie per bos 3—4 ct. Selderie per bos 34 ct. Prei per bos 411 ct. Aardappelen per H.L. 2.50—2.70. Uien per K.G. 23 ct. Witlof per K.G. 8—13 ct. Wortelen per K.G. 23 ct. Bieten per K.G. 3Vz4 ct. Spruiten per K.G. 1021 ct. Knollen per stuk 3—9 ct. Roode kool per stuk 4—12 ct. Gele kool per stuk 4—10 ct. Groene kool per stuk 2—4 ct. burgerlijke stand. Bevallen A. van Noort—Dekker, z.; P. Was- lenaar—Snel, d.; C. Wijnkoop—Steenvoorden, l,- M. E. Besteman—Duiker, z. 'Overleden: A. Schelvis, 67 j., geh. met C. Berkhout. beverwijksche damclub. De onderlinge wedstrijden van de Bever wijksche Damclub hadden het volgende resul taat: J. Hoogewerf—B. Noordman 20; H. Timmer—J. de Waard 2—0; J. A. Oussoren—P. A. Satony 2—0; A. Pekel—J. Brands 2—0; J. v. d. Berg—G. Rooymans 1—1; J. Bakker— W. Spanjaar 1—1; D. Kikke—B. Reimes 11; C. Peekei—R. Kluft 0—2. KENNEMER OUDHEIDKAMER. De Kennemer Oudheidkamer ontving ten ge schenke van den heer M. Lamme, eenige her inneringen aan den strijd voor het behoud van een behoorlijken overgang over het Noordzee kanaal bij Velsen Anno 1902 en wel: een re quest der daarvoor ingestelde commissie aan den Minister van Waterstaat; een beschrijving met afbeeldingen eener electrische rolbrug en een spotprent „Velser Stoomponten" uit het weekblad de Amsterdammer van 1902. loop der bevolking. Ingekomen: C. H. Endenburg, huishoudster, van 's-Gra- r en ha ge, Kerkstraat 23 C. J. de Winter, dienstbode, van Castricum, Akerendamlaan 1. W. Postma, zonder beroep, van Delft, Von dellaan 53. Wed. F. W. Hulstede geb. Weinman, zonder beroep, van Amsterdam, Zeestraat 34. P. Zwaanenburg, onderwijzer, van Heerhu- gowaard, Peperstraat 48. A. Wolzak en gezin, bedrijfsleider, van Vel sen, Alkm. straatweg 18. J. Schoenmaker en gezin, fabrieksarbeider, van Velsen, Assumburgstraat 3. J. W. N. Vermeij, Verzekeringsinspecteur, van Zeist, C. H. Moensstraat 10. E. M. v. d. Heuvel, dienstbode, van Werk hoven (U), Zeestraat 14. Vertrokken: L. v. d. Puttelaar, zonder beroep, n. Naar- den, Lamb. Hortenslaan. Kinderhuis Leger des Heils. J. P. Schotvanger, slager, naar Haarlem, Kloosterstraat 20 rood. F. Pels, loopjongen, naar Wijk aan Zee en Duin, Renksstraatweg 96a. H. G. Meuleman, winkeljuffrouw, naar Am sterdam, Waterlooplein 111. P. Majoor, coiffeur, naar St. Pancras, Hee- renweg 177a. N. de Wildt, zonder beroep, naar Castricum, Slingerpad 3. A. Smaal en gezin, stucadoor, naar Haarlem, Floresstraat 20. J. H. J. Seignette en G. H. M. Seignette, zonder beroep, naar Velsen (Driehuls), Pens. „Voorzienigheid". L. J. de Goede en gezin, handelsreiziger, n. Velsen (IJmuiden), Kompasstraat 38. De stand der werkloosHeid. Eindelijk een daling. and der werkloosheid is thans ykr,--eil met onaanzienlijke daling opge- ?1J-j n gemeentelijken dienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbemidde- fToï»cen a,an ^et" oinde dezer week in totaal 1375 werkloozen ingeschreven tegen 1471 aan het einde der vorige week. Voor de drie bij den dienst aangesloten ge meenten waren de cijfers: Be-verwijk 743 (vorige week 767), Wijk aan Duin 457 (506) en Heemskerk 175 (198). TERUG NAAR HET GEZÓNDE ZAKEN LEVEN! Het Comité van Actie schrijft; Zooals bekend is heeft het Comité van Actie voor Beverwijk en Omstreken tot doel: het helpen bevorderen van een opleving van han del en industrie door een aansporingscam- SfrFvf. T00.r werkverruiming. Van vele zijden mocht het Werk-Comité reeds bewijzen van instemming ontvangen. Moge zijn stem overal hier ter plaatse weerklank vinden! Het Comité beoogt met zijn actie ook, dat er gebroken wordt met de methode om werk loozen of arbeiders na hun dagtaak al of met op een koopje met werk te belasten. Door dit wellicht onbedoelde misbruik berokkent men een groot nadeel aan het normale econo misch leven. Dan pas zal het streven van het Comité volledig resultaat hebben, wanneer men zijn opdrachten geeft aan en zijn aan- koopen doet bij de gevestigde bedrijven en ne ringen. Laat door bestellingen de grootere en klei nere werkgevers in alle bedrijven weer orders noteeren, liefst reeds in deze maanden! OPLICHTER ONSCHADELIJK GEMAAKT. Eenige weken geleden vestigde zich alhier een persoon, die uit Amsterdam afkomstig was. Hij betrok een nieuwe woning aan de grens der gemeente en deed bij talrijke winkeliers zoowel in Beverwijk als in Wijk aan Duin groote en kleine bestellingen, waarvoor beta ling achterwege bleef. In korten tijd maakte •de man veel slachtoffers, zoodat klachten bij de politie niet achterwege bleven. In het be gin van deze week werd hem de grond te warm onder de voeten. Hij verdween spoorloos en liet zich in Beverwijk niet meer zien. Toch is de marechaussee er in geslaagd zijn verblijfplaats te ontdekken. Hij bleek thans de badplaats Scheveningen te hebben uitver koren. Alvorens hij daar nieuwe slachtoffers kon maken werd hij door de Haagsche recher che gearresteerd en naar Haarlem overge bracht. aanrijding. In den Heemskerkerweg werd een drie- wielige motorfiets van een venter uit Heems kerk aangereden door een vrachtauto, waar van de bestuurder verzuimde voorrang te verleenen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, maar de driewieler kwam er zoo on fortuinlijk af, dat de resten moesten worden weggesleept. Bij onderzoek bleek, dat de remmen van den vrachtauto niet naar behooren functio neerden. Tegen den bestuurder werd proces verbaal opgemaakt. zondags- en nachtdienst doktoren en apotheken. Op Zondag 23 Februari wordt de Zondags dienst van de geneesheeren waargenomen door Dr. Melchior, Duinwijklaan 2, telef. 2171. De Zondags- en nachtdienst van de apo theken wordt in de week van 23 Febr.—1 Maart waargenomen door de Apotheek Sepp, Zeestraat 27, telef. 2086. chr. nat. werkmansbond. De plaatselijke af deeling van den Christe- lijken Nationalen Werkmansbond zal op 12 Maart a.s. in het Ned. Herv. Vereenigingsge- bouw haar feestelijke jaarvergadering houden. Aan dezen avond zullen de Kennemer Boys en het dubbelmannenkwartet „De Vereenigde Zangers", dirigent de heer H. van Dijk, mede werking verleenen. De voorbereiding van dezen avond is in handen gesteld van een feestcom missie, waarin zitting genomen hebben de heeren J. de Jager, voorzitter, J. Honing, se cretaris, B. A. Smit, penningmeester, a. Collé en J. Hensen. diefstallen aan den verlengden munnikenweg. In de afgeloopen week zijn aan den Ver lengden Munnikenweg verscheidene diefstal len gepleegd. Uit een achter een der wonin gen staande schuur werd een waschmachine weggenomen. Verschillende andere schuren bleken des nachts te zijn opengebroken. Uit een dier schuren werden twee fietsen en twee rijwielbelastingmerken gestolen. Vervolgens miste een andere bewoner van den Verlengden Munnikenweg zijn nieuwe fiets. Ten nadeele van twee anderen werden eveneens belastingplaatjes en gereedschappen ontvreemd. De marechaussee stelt naar de daders een onderzoek in. schaakclub „weenink". De uitslagen van de door de Schaakclub „Weenink" gehouden onderlinge wedstrijden waren: W. van BronkhorstH. Nijman 01; J. van EekG. Dil 1—0; J. LosC. Beekman 0—1; F. C. a. Hendriks—J. Visser 0—1; C. Wiesell—W. Visser 1—0; A. van Balen—H. Nijman 10; D. KikkeII. van Lent 10. Groep nieuwe leden: F. HendriksA. v. d. Kraan 01; J. BöhmJ. Huisman 01; J. LeijenLaarkamp 10. (Een 72-jarige Bulgaarsche dame heeft een tapijt, waaraan zij 50 jaar lang heeft gewerkt en waar voor zij nergens een kooper kon vinden, aan een museum ver maakt.) Een halve eeuw van naarstig werk, Aan één tapijt, bedenk eens even, Dat is als staaltje wel heel sterk, In dezen tijd, waarin wij leven. Een nieuwe dag, een nieuw tapijt, Gefabriceerd door een machine, Is meer de stijl van dezen tijd, Wanneer de maker wil verdienen. Je ziet die jonge dame daar Beginnen, vijftig jaar geleden, Nu is haar levensarbeid klaar En z' is een oude dame heden. Zij weet wel. binnen korten tijd. Moet zij van het tapijt verdwijnen. Voordien zou zij voor haar tapijt Nog graag een kooper zien verschijnen. Geen mensch heeft haar ervan verlost, Het bleef voor haar een ij del hopen, Een stuk dat vijftig jaren kost Kan, en ook wil, geen mensch meer koopen. Hoe mooi en duurzaam het mag zijn, 't Vindt geen voldoende appreciatie, 't Is niet modern in kleur en lijn En menschen eischen variatie. Haar leven loopt nu spoedig af, Misschien krijgt zij een mausoleum, Haar levensarbeid vindt zijn graf, Een praalgraf ook, in een museum. En 't is misschien ook wel zoo goed, Want in de eeuw van de machine, Worden geen menschen meer ontmoet, Die zulk een levenswerk verdienen. P. GASUS. KENNEMER WANDELCLUB. Zondag zal de Kennemer Wandelclub den onlangs uitgestelden traningsmarsch hou den over een afstand van 25 K.M. De af- marsch is Zondagmorgen 9 uur vanaf café „Oud Meerenstein". Leider is de heer J. J. P. Dibbets. Op Zondag 1 Maart wordt een trainings- marsch gehouden over een afstand van 30 K.M. DE „STAD MAASTRICHT" GEOPEND. Vrijdag heeft de heer Welkers de deuren van zijn nieuwe zaak in huishoudelijke en luxe-artikelen, „De Stad Maastricht" ge naamd, onder veel belangstelling geopend. De gordijnen voor de zeven groote étalages scho ven van één, waardoor het publiek gelegen heid een indruk te krijgen van het vele nut tige en mooie, dat de nieuwe firma het pu bliek van Beverwijk en omgeving heeft aan te bieden. De firma Welkers drijft reeds over eenige generaties verdeeld welhaast een eeuw lang een soortgelijke zaak aan de Hoornsche Gouw, zoodat er vanzelfspreken naar gestreefd moest worden de bijna eeuwige reputatie ook in Beverwijk hoog te houden. Het groote pand in de Breestraat op den hoek van de Hobbe- straat werd grondig gerestaureerd en vooral het interieur onderging belangrijke verande- ingen. De eikenhouten betimmering geeft het geheel een voornamen en toch rustigen in druk.. Deze sfeer is ook in de expositie der groote verscheidenheid van kunstvoorwerpen en andere zaken van modern comfort ge handhaafd. Opvallend is de prachtige collectie Leerdamsch en Maastrichtsch glaswerk, en ook de fraaie sorteering tafelzilver van de Zilver- fabriek Voorschoten. De eerste étage is geheel gereserveerd voor huishoudelijke artikelen. Ook daarin is de „Stad Maastricht" wel gesorteerd. Zoo is al bij al Beverwijk weer een flinke en aantrekkelijke zaak rijker geworden, die goed zich aanpast bij den winkelstand in onze hoofdstraat, waarvoor Beverwijk nu eenmaal een zwak heeft. Goedlcoope groenten vóór werkloozen. Distributie in voorbereiding. ZATERDAG 22 FEBR. 1936 Naar wij vernemen is bij B. en W. een plan in voorbereiding tot distributie van goedkoope groente aan werkloozen en andere ondersteun den. Deze plannen zijn reeds zoover gevorderd, dat in de maand Maart met de distributie een aanvang gemaakt zou kunnen worden. De Raad moet aan het plan nog zijn goedkeuring hechten. In den droogtoren aan de Schoolstraat zal eenlokaliteit voor de verstrekking van de groente worden ingericht. DIEFSTALLEN VAN BELASTINGPLAATJES. De dieven van fietsen en belastingmerken. die in de afgeloopen week de Verlengde Mun nikenweg tot hun operatieterrein kozen, heb ben hun strooptochten ook tot andere wegen uitgestrekt. Zoo werden ook aan den Hoflan- derweg de achter de huizen staande schuren opengebroken. Daarbij werden belastingmer ken en fietsen buit gemaakt. Ook aan den Alkmaarschen weg brachten de heeren hun nachtelijke bezoeken. De mare chaussee stelt ijverige pogingen in het werk de bedrijvers van deze diefstallen op het spoor te komen. Vermoedelijk heeft men met de zelfde lieden te doen, die kort geleden te Alk maar en te Velsen opereerden. NATIONAAL CHRISTELIJKE GEHEEL ONTHOUDERS VEREENIGING. In het Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat hield de plaatselijke af- deeling van de Nationaal Christelijke Ge- heelonthoudersvereeniging Vrijdagavond een ledenvergadering. De voorzitter de heer H. Bakker, las na ge bed en gemeenschappelijken zang van lied 66 uit den bundel een gedeelte uit Lucas 5. Naar aanleiding van het gelezene sprak hij vervolgens een kort openingswoord. Verder deelde hij mede, dat de heer Over- meer, die dezen avond een lezing zou hou den, door omstandigheden verhinderd was, In zijn plaats zou de heer Kraan een boek bespreking houden. Na de verslagen van den secretaris, den heer Steenkamp, en den penningmeester, den heer van der Linden kwam aan de orde de behandeling der ingekomen stukken Hierbij vestigde de voorzitter speciaal de aandacht op de Maandag 1 Juni (tweede Pinksterdag) te houden sluitingsdemonstra ties. Een voorloopig samengesteld programma vermeldt des morgens een betooging, terwijl 's avonds een groote demonstratie plaats zal vinden. Bij de gehouden bestuursverkiezing wer den de aftredende leden, de heeren H. H. Kraan en H. Wagter herkozen. Na de pauze was het- woord aan den heer K. H. Kraan, die een interessante boekbespre king hield. Op boeiende wijze citeerde de spreker enkele gedeelten uit de behandelde werken, hierbij vooral den nadruk leggende op de oorlogsverschrikkingen en de gevol gen daarvan. De aanwezigen wisten de voordracht zeer te waardeeren hetgeen wel bleek uit de onver deelde aandacht waarmede geluisterd werd. Na gezamenlijk zingen sloot de heer Non- nekes de goed bezochte vergadering op de gebruikelijke wijze. VERGADERING NEDERLANDSCHE TUINDERSBOND. De plaatselijke afdeeling van den Neder- laridschen Tuindersbond zal op Maandag 24 Februari in het café van- don heer G. Steyn een ledenvergadering houden, waarin onder meer de voorstellen voor de algemeene ver gadering zullen worden besproken. Vervolgens zullen de leden afgevaardigden benoemen voor de op 29 Februari te Hoorn te houden provinciale vergadering en voor de op 10 Maart to Amsterdam te houden algemeene vergadering. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Gerardus Christiaan. zoon van P. J. van Huissteden en N. Gertenbach. Arie Wilhelm- zoon van S. Doets en L. B. Polte. Matthijs Gerardus, zoon van J. van der Does en M. Tromp. Ondertrouwd: W. G. de.. Ruiter en Ca oh. Groenland. Gehuwd: Chr. de Vreeze en A. Gieling, A. Six en A. Jongewaard. DRANKWET. Bij B. en W. is dezer gemeente is ingeko men een verzoekschrift van J: van den Berg, van beroep koffiehuishoudster, wonende te Wijk aan Zee. om een volledige vergunning voor den verkoop van sterken drank" in het klein, voor eenige lokaliteiten, in. het perceel, gelegen aan den Van Ogtropweg no. 20 WIJK AAN ZEE VEILING. Notaris G. Wolzak te Haarlem heeft in 't veilingsgebouw Centrum te Beverwijk geveild het perceel gelegen aan den Relweg—hoek Verlengde voorstraat te Wijk aan Zee. Hoogste bieder was de heer D. Teer met f8900. Niet afgemijnd. In Ohio raakte op een rivier drijvende olie in brand. Men wist het vuur te blusschen, voordat het kon overslaan naar een aantal met benzine gevulde tanks. HEEMSKERK. tooneelavond. In het Ned. Herv. Verenigingsgebouw te Heemskerk werd Vrijdag een gemeente-avond gehouden. Ds. IJzerman heette de aanwezigen welkom. Opgevoerd werd een blijspel „Ge temd", in drie bedrijven. Dit stuk werd zeer goed gespeeld; vooral dehoofdrollen van mej. Jo Wentink en A. Wentink werden goed ver tolkt. Na de pauze volgde de klucht in. een bedrijf „Een huis met Commensaals", dat ook veel succes had. Mej. T. Brouwer en T. Wentink waren verhinderd. Voor hen speelden de hee- P. Bakker en mej. L. Waterdrinker, die hun rollen uitstekend vervulden. De heer T. Wentink bracht hulde aan de beide Beverwijksche spelers en bood hun bloe men aan. Ds. IJzerman bracht dank aan allen, die meegeholpen hebben, dezen avond te doen slagen. verhuring tuingrond. De diaconie der Ned. Herv. Gemeente heeft een perceel tuingrond aan de Poelerbruglaan voor den tijd van drie jaar verhuurd aan de heer J. de Jong, den eenigsten inschrijver. jaarvergadering tuinbouwclub v.z.o.s. Bovengenoemde club hield Vrijdagavond haar jaarvergadering in café Henneman: on der leiding van den heer R. Muijen. Naar aanleiding van het gesprokene over de water- loozing deelde de voorzitter mede. dat hij als raadslid in den gemeenteraad heeft voorge steld, alle beken 25 centimeter dieper te ma ken, en in de beken sluizen aan te brengen om daardoor in den zomer het water in de beken op peil te houden. Uit het jaarverslag bleek, dat de club dit jaar het derde lustrum zal vieren. Hierna zette voorzitter den toestand der club uiteen: hij vroeg of men al dan niet de club moet laten voortbestaan. Het bleek, dat er ondanks de crisis nog genoeg animo is om de club in stand te houden. Het financieel verslag meldt een kassaldo van 71.53. Besloten werd aan de Tuinbouwtentoonstel ling te Beverwijk in September a.s. mee te doen, althans in principe. uitvoering van t.a.v.e.nu. De tooneelclub „Tavenu" verzoek ons mede te deelen dat zij niet op Zaterdagavond, maar op Zondagavond 23 Februari een uitvoering geeft, waarbij opgevoerd wordt: „Kitty jokt nooit", een Amerikaansche klucht in drie be drijven. wit gele kruis. Tot voorzitter van het Wit Gele Kruis is in de plaats van den heer Joh. Henneman be noemd de heer S. v. d. Kolk. Moeder wil haar zoon niet laten dienen. Tot drie dagen hechtenis veroordeeld. AMSTERDAM, 21 Februari (A.N.P.) Een Amsterdamsche vrouw, die tot vier maal toe heeft geweigerd de papieren aan te nemen, die aan haar zoon werden gezonden voor het vervullen van den dienstplicht, moest zich vandaag wegens deze feiten verantwoorden voor den kantonrechter. De ambtenaar van het O. M. eischte twee weken hechtenis. De kantonrechter veroordeelde haar tot drie dagen hechtenis. fransch marine vliegtuig verongelukt. CHERBOURG, 20 Februari. Een amphibie- vliegtuig van de marine is te Nequeville neer gestort. Een onderofficier werd gedood, een ander ernstig gewond. /CüECP/ LTJMNCENS HOLLAND—AUSTRALIe LIJN. Meliskerk, 21 v. Rotterdam te Newcastle N.Z.W. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Volendam, New-York n, Rotterdam 24 (3 v. M. G.T.) te Plymouth verw. Spaarndam, 20 van Norfolk te New-York. Nogoya, Vancouver n. Londen 20 (2.18 n.m.) 85 mijl N.W. van Land's End. Statendam, 19 van Cristobal te Kingston (Ja.) Narenta, 21 van Vancouver te Rotterdam. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Zuiderkerk (thuisr.) 19 te Yokohama. Meerkerk (thuisreis) p. 21 Ouessant. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Springfontein (thuisr.) 20 van Marseille. Boschfontein (uitr.) 21 van Kaapstad. Heemskerk (uitr.) 21 van Antwerpen. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Mars, 21 v. Amst. n. Rott. vesta, 21 v. Amst. n. Kopenhagen. Oranje Nassau, 21 v. Amst. n. Paramaribo. Venezuela, 21 v. Amst. n. Barbados. Deucalion, 21 v. Alexandrië n. Burriana. Oberon, 21 v. Amsterdam te Rotterdam. Gyda (charter), Valencia n. Dungeness v.o. op 21 Wight. Ceres, 21 van Samos te Candia. Pluto, 21 van Gothenburg te Aarhuus. Trajanus, 21 van Alexandrië n. Jaffa. Rhea, 21 van Kopenhagen te Gdynia. Alkmaar, Chili n. Amsterdam 21 te Liver pool. Agamemnon, 20 van Kopenhagen n. Hamburg Costa Rica, 20 van Amsterdam te Hamburg. Hebe, 21 van Hamburg te Amsterdam. Odysseus, 20 van Lissabon n. Vigo. Perseus, 21 van Amsterdam te Rotterdam. Pluto, 20 van Gothenburg n. Aarhuus. Theseus, Amsterdam n. Kopenhagen p. 21 Holtenau. Titus, 20 van Cadix naar Ceuta. Ulysses, 20 van Stamboul naar Volo. Astrea, 21 van New-York naar W. Indië. Oberon, 21 van Amsterdam n. Rotterdam. Colombia, 19 van Barbados n. Port Limon Flora, 18 van Kingston (Ja) naar W.-Indië. Crijnssen, 18 van Hamburg te Cristobal. NEDERL.-IND. TANKSTOOMBOOT-MIJ. Agatha, 16 v. Singapore n. B. Papan, Hong kong. Agnita, 24 bij Fayal verwacht, n. Key West v.o. Mirza, 15 v. Haifa n. Pauillac, waarsch. Rouaan. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran (uitreis) 20 van Colombo. Djambi, 20 v. Hamburg te Bremen. Kota Inten (uitreis) pass. 21 Suez. Indrapoera (thuisreis) 21 te Singapore. Sibajak (uitreis) 21 v. Southampton. Garoet (thuisreis) p. 21 Gibraltar. Dempo (thuisreis) 21 v. Lissabon. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Polyphemus, 21 v. Amst. n. Liverpool en Batavia. Antilochus, Rotterdam n. Japan 21 te Port Said. Eurybates, Batavia n. Amsterdam 21 te Mar seille. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Chr. Huygens (uitreis) 21 v. Genua. Tawali, 21 van Amsterdam te Batavia. Enggano (uitr.) 20 (9.37 v.m.) 100 mijl van Land's End. Ertsaanvoer. Het Fransche stoomschip Médée is van Caen aangekomen met een lading erts voor de Hoogovens. Mooie sleepopdracht. Aan de firma L. Smit Co. te Rotterdam is opdracht gegeven tot het versieepen van het uitgebrande Fransche stoomschip L'At- lantique van Cherbourg naar Glasgow, waar het schip zal worden gesloopt. aangekomen. 20 Februari: Borthwick s.s. Leith Alt s.s. Goole Médée s.s. Caen Ganymedes s.s. Zwarte Zee Britanica s.s. Londen Gondul s.s. Londen 21 Februari: Sambre m.s. Rotterdam Hontestroom s.s. Londen Hebe s.s. Hamburg Vliestroom s.s. Huil vertrokken. 20 Februari: Stella s.s. Burnt Island Perseus s.s. Rotterdam Lingestroom s.s. Bristol Fauna s.s. West Indië Texelstroom s.s. Liverpool 21 Februari: Trito ss. Rotterdam Maria s.s. Tallinn Sambre m.s. Parijs Oberon s.s. Midd. Zee Mars s.s. Midd. Zee Brunla s,s. Oslo Macedonia s.s. Libau AANBESTEDING. Ged. Staten van Noord-Holland hebben aan besteed: het bouwen van een dubbele dienst woning c. a, nabij de Stolpen en van een dubbele dienstwoning en een naaldenloods c. a. nabij Schagerbrug, ten zuiden van het kanaal StolpenSchagen in de gemeente Zijpe. Het laagst werd ingeschreven door J. Kes te Wijk aan Zee en Duin voor f 15.979. Verder werd aanbesteed het maken van een betonnen brug met een doorvaartwijdte van 4.78 M. nabij de Bijlmerbrug in de gemeenten Diemen en Weesper karspel, met bijkomende werken. De laagste inschrijving was van H. J. Brand te Beemster voor f 7500. Tenslotte werd aanbesteed het maken van een betonnen brug over de Miede te Schagen. Het laagst werd ingeschreven door C. Dekker te Wieringerwaard voor f 4139. typhus-epidemie te uithoorn voorkomen. Dank zij snel en energiek ingrijpen is men er in geslaagd te Uithoorn en te Amsterdam een typhus-epidemie te voorkomen. Men is er in geslaagd de besmettingshaard bij een melkveehouder te vinden en men heeft ter stond maatregelen getroffen een verdere verspreiding der gevreesde ziekte tegen te gaan. Daar uit Uithoorn veel melk aan Am sterdam wordt geleverd, bestond groote kans dat ook in Amsterdam personen door de ba cillen in de melk besmet zouden zijn.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5