thijs ijs en de dikke hertog ilifHET buitenland Frankrijk. Een brok oud-Londen verdwijnt. RADIO MOORS N.v. zATERDA'G 22 FEBRUARI "1936 De amnestiewet door de Spaansche Cortes aanvaard. Opheffing van straf o.a. voor de gemeenteraden, die in September 1934 ondanks het verbod bijeenkwamen. De Fransche Kamer keurt de maatregelen tegen de Action Francaise goed. Regeering had de vertrouwenskwestie gesteld. Spanje. j)e amnestiewet goedgekeurd. n. oermanente commissie van de JïnSehe Cortes heeft het voorstel Sr rKwe regeering tot het verleenen amnestie goedgekeurd. Het wetsontwerp bestaat slechts uit 8 artikel, dat bepaalt, dat amnestie wordt verleend voor politieke en so- 5.1. vergrijpen, benevens aan de ge- meenteraadsleden .die in September waren veroordeeld, omdat zij wa- 1 "n bijeengekomen hoewel de regee ring de gemeenteraden had ontbonden. amendement van een der leden der om de amnestie uitsluitend van toe- Sng te verklaren op misdrijven begaan op 5die der verkiezingen, den zestienden Fe- Sari en dat was ingediend door een lid van het Volksfront, werd na een kort debat ïnge- "SJndien werd de regeering gemachtigd den staat van beleg of den alarmtoestand te verlengen. ne linksche partijen hebben met toestem- mint der politie te Barcelona een demonstra- Se-optocht gehouden. De betoogers voerden totriike roode en separatistische vlaggen met .Mi mede zongen de Internationale en het Senaamde Catalaansche Volkslied, en rie- oen „Leve het communisme" en „Leve het vriie Catalonië". Toen de politie trachtte, het meedragen der «maratistische vlaggen te verhinderen, nam de menigte een dreigende houding aan. Om botsingen te vermijden, legde de regeeringsge- deleeeerde voor openbare orde en veiligheid in Catalonië zich bij het separatistische ka rakter der betoogingen neer. De menigte trok da-rop naar het Catalaansche regeeringsge- hoüw waar een vertegenwoordiger van den gouverneur-generaal mededeelde, dat de cen trale regeering te Madrid reeds de eerste stap- oen voor de verleening van amnestie had ge daan en dat de vrijlating der gevangenen binnenkort kon worden verwacht. Het aantal betoogers wordt op 30.000 geschat. Incident in de wandelgangen van de Kamer. In de wandelgangen van de Kamer sprak de communist Ramette gistermorgen den gema tigd Girondijn Philippe Henriot aan. en ver weet hem in heftige bewoordingen zijn inter ventie in de Kamer tegen de communisten. Getuigen van het incident verklaren, dat Ramette vervolgens Henriot in het gelaat sloeg en zich verwijderde, toen de andere ka merleden tussohenbeiden wilden komen. Henriot heeft later nadere bijzonderheden medegedeeld omtrent de wijze waarop de com munist Ramette hem heeft aangevallen. „Ik was", zoo verklaarde hij o.a., „in gesprek gewikkeld met Pierre Dignac, in de conferen tiezaal, waar ik mijn interpellatie voor het komende debat voorbereidde, t-oen plotseling Ramette verscheen, die op mij toestoof en be ledigingen aan mijn adres uitte, en mij ten slotte in het gezicht sloeg. Ik kon tegenover mijn aanvaller slechts drie dingen doen: öf hem met de vuist antwoorden, welke handel wijze ik echter niet wilde volgen, öf hem tot een duel uitdagen, wat men met een dergelij- ken tegenstander niet doet, öf een aanklacht wegens het toebrengen van lichamelijk letsel indienen. Ik heb tot dit laatste besloten." (Reuter). Kamer keurt de ontbinding der Action Franqaise goed. In de Kamer heeft ministerpresident Sar- raut de kwestie van vertrouwen verbonden aan de verdaging van de behandeling der interpel laties door eenige socialisten inzake de inci denten aan de Rue Asseline, waar een inval is gedaan in het gebouw van de „Action Francaise", waarbij een aantal leden van de „Action Francaise" werd gewond. Bij de stemming over het betreffende voor stel verkreeg de regeering een meerderheid van 381 tegen 151 stemmen. Engeland. Plannen voor een tweede Suezkanaal. Er is reeds herhaaldelijk sprake geweest van plannen over een kanaal ten Oosten van het Sinai-schiereiland, van de Roode Zee naar de Middo11ardsche Zee. Doel hier van zou zijn de strategische monopoüeoositie van het Suezkanaal in het belang van de Britsche defensie 00 te heffen. Het schijnt m ieder geval een feit te zijn, aldus verneemt het A.N.P. uit Suez. '>n het oogenblik Ezi- geldsche geologen en ingenieurs-landmeters te zamen met deskundiu-m van de Hebreeuw- sche universiteit van Jeruzalem de geoloei- sche omstandigheden voor den aanleg van dit kanaal bestudeeren. Het kanaal zou moe ten loopen van Akaba aan de Roode Zee naar Gaza in Palestina. Voor zoover tot dusverre bekend is gewor den richt men de voornaamste belangstelling op de noodzakelijke sluiswerken die de ter- reinomstandigheden in 'tgedeeltelijk onder de zeespiegel liggende En-Ghor-dal ïzoodig ma- £en en op de eveneens niet geringe moeilijk beden aan de kust bij Gaza. Tegelijkertijd worden in het gebied aan de noordzijde van de ontworpen kanaalbed- dmg/weer boringen naar petroleum uitge voerd, welke bij een verwerkelijking van het Kanaal misschien van strategische beteeke- ms zouden kunnen worden. China. De autonomistische beweging. Officieele Chinei«che kringen krijgen den laatsien tijd meer hoop. dat spoedig een ein- V) komen aan de Oost-Hopei-regeering, fi verneemt 't A.N.P. uit Peking. Er ver luidt, dat de leider dezer regeering. Yin Joe ^ong. bereikt zou zijn toe te treden tot het aopei-Tsjahar-comité van Soeng Tsje Yoean. -j/~aarentegen verluidt van den kant van o«n secretaris generaal der Oost-Hopei-re geering, dat van een dergelijken stap in geen geval sprake kan zijn. Zoolang Soeng Tsje Yoean de Nankingregeering erkent is een samengaan met hem onmogelijk. Men wijst er op. dat de regeering van Oost-Hopei de beginselen van de Kwo Min Tang, waarop de Nankingregeering is gebaseerd, beslist van de hand wijst. Volgens Japansche bladen, wordt deze wij ziging tot stand gebracht onder medewer king van de onderwiisautoriteiten van Mandsjoekwo. Tevens zou binnenkort een eigen circulatiebank in Tongsjan ge-^-^d worden. Een bewijs voor de nauwe vriend schappelijke betrekkinc3n tusschen de re geering van OostHopei en Mandsjoekwo is, naar men met nadruk naar voren brengt, ook gelegen in de wederzijdsche bezoeken van prominente ambtenaren, die geleid heb ben tot een uitwisselin van ervaringen. De geruchten over het sluiten van een verdrag worden daarentegen c^egrond genoemd. Britsch-lmdië. Naar boycot van Duitse he goederen? De onlangs door Hitier te Munchen uit gesproken redevoering, waarin hij op de su perioriteit van de blanke rassen wees, zal waarschijnlijk een boycot van Duitsche goe deren, o.a van medicinale producten, door de Indische doctoren tengevolge hebben. De Me dische Vereeniging te Bombay heeft een re solutie aangenomen, waarin verklaard wordt, dat deze boycot een represaillemaatregel is naar aanleiding van de bewuste redevoering. Japan. Regeeringspartij behoudt de leiding. Uit Tokio 21 Februari: De uitslagen van de algemeene verkiezingen, voor zoo ver deze te middernacht bekend waren, luiden als volgt: Minseito (regeeringspartij) 105 zetels. Seyoe- kai 84 zetels, andere partijen 42 zetels. Drie miliioen kiezers hebben zich van stem ming onthouden Ook al is nog niet te voorzien hoe het eind resultaat er nauwkeurig uit zal zien, ver wacht men toch reeds, dat het kabinet Okada een overwinning zal behalen op de Seijoekai. Het is nauwelijks aan te nemen, dat de ver- kiezingsuitslag de politiek in haar geheel zal beinvloeden, aangezien de beslissing over de richtlijnen voor de leiding der staatspolitiek in handen is van de raadgevers van de kroon en van de hooge militaire kringen. Italië. Conclusies van de Giornale d'Italia over het interministe- riëele rapport. In 'n hoofdartikel trekt de „Giornade d'Ita- lia" de volg[5ïide conclusies uit het door dit blad gepubliceerde Engelsche memorandum: 1. De interministerieele commissie is met nauwkeurige vaststelling der door haar te be studeeren problemen door het Foreign Office op 6 Maart 1935 aangesteld, dus nadat het Italiaansch-Abessynische conflict reeds een gewapende botsing naderde en nadat de Ita- liaansche regeering met nader omschreven mededeelingen de aandacht van de Engel sche regeering op deze aangelegenheid had gevestigd. 2. De interministerieele commissie en het Foreign Office zijn uitgegaan van de uitdruk kelijke vooronderstelling van een mogelijk Italiaansch optreden tot aan de gedeeltelijke of volledige inlijving van Abessynië door Italië. 3. De commissie en het Foreign Office hebben naar aanleiding van de bestudeering van het Abessynische vraagstuk noch een vonnis in den Volkenbondsgeest, noch eeniger lei reserves gemaakt ten opzichte van nog komende collectieve stappen van den Vol kenbond. Zij hebben integendeel hun taak beperkt tot het constateeren van de nationale belangen van Engeland. Hieruit concludeert het blad dan dat de Engelsche regeering door de overweging van inlijving van Abessynië door Italië, zonder daarbij rekening te houden met Volkenbonds opvattingen. een beperkt initiatief in eigen belang heeft genomen. Engeland's huidige politiek vormt derhalve een plotselinge zwenking. Uit het gepubliceerde memoran dum blijkt volgens het blad ook nog, dat Italië van den aanvang van het Abessyni sche conflict af het voornemen heeft gehad met Engeland op de basis van een onderzoek der problemen en van een voorafgaand re kening houden met de Engelsche belangen te onderhandelen. Overstroomingen in Spanje en Portugal. Duizenden landarbeiders werkeloos. Sinistere herinneringen aan de Adelphi gewelven. In Portugal regent het reeds vier maanden onophoudelijk, meldt het A.N.P. De ontzagge lijke neerkomende watermassa's hebben het landschap in één groot moerasveld veranderd. Bewerking van den grond is onmogelijk. Duizenden landarbeiders zijn dientengevolge werkloos geworden. Bij Villa Franca, ten noorden van Lissa bon, heeft de Tejo den dijk vernield. 150 K.M.2 vruchtbare weidegrond kwamen onder water t.e staan. Het vee kon slechts met de grootste moeite in booten gered worden. Het gebied is volkomen van de buitenwereld afge sneden. Eenige bewoners moesten zich in veiligheid brengen door in boomen te klim men. Sedert 27 jaar is een zoo groote over strooming niet voorgekomen. Op vele plaatsen zijn de spoorlijnen verbroken. Ook uit Spanje komen berichten over wa tersnood binnen. De overstroomingen in de provincie Sevilla hebben een sinds lang niet voorgekomen om vang aangenomen. Tot dusver zijn ruim 2000 gezinnen, die dakloos waren geworden, in noodwoningen ondergebracht. Vooral ernstig getroffen is de streek rondom Triana- De oorlog in Oost-Afrika. Verdere opmarsch der Italianen in het noorden. (Van onzen Londenschen correspondent). Wat men The Adelphi noemt is een gToep gebouwen, gedeeltelijk op een terras aan den rivierkant, die wordt begrensd door The Strand in het noorden, the Embankment in het zuiden en het nieuwe Shell Mex gebouw (waar voorheen het Hotel Cecil stond) in het oosten. The Adelphi strekt zich uit tot onge veer 150 M. ten westen van dit gebouw. Deze wijk, misschien de meest vermaarde van Londen'" is zoowat 170 jaar oud. De naam is Grieksch voor „broeders" en de broeders Adam, die de architecten waren, worden er in vereeuwigd. Deze architecten hebben in hun tijd veel in Londen gebouwd en hun binnenhuizen worden tot op dezen dag ten zeerste bewonderd. Hun schoorsteenmantels worden vaak ontvreemd en deze vorm van diefstal is een van de geheimzinnigste, die Scotland Yard op te lossen krijgt en zelden oplost. Het feit. dat de gebroeders Adam The Adelphi hebben gebouwd is alleen al genoeg om bijzondere architectonische en histori sche beteekenis toe te kennen aan dit stads deel. Maar het ontleent zijn belang nog aan andere associaties. Van de eerste dagen der stichting af hebben er mannen van grooten naam in de wereld van kunst en letterkunde gewoond. De vermaarde Londensche tooneel- speler uit het midden der 18de eeuw, David Garrick, woonde er .en overleed er. Twee hun soort onvergelijkelijke tooneelschrijvers, George Bernard Shaw en Sir James Barrie (schrijver van Peter Pan en van Mary Rose) hadden er tot voor kort hun Londensch pied a terre. In John Street de hoofdstraat van The Adelphi ligt The Little Theatre, dat lang vermaard is geweest om zijn experi menten in tooneelkunst en dat o.a. een 15 jaar geleden de Londenaars kennis deed ma ken met. de verschrikkingen van Grand Guignol (de thans zoo verheven Sybil Thorndike speelde er haar huiveringwek kende rollen in meedoogenloozen stijl). De beroemde Savage Club voor de beoefenaars van literatuur en kunst is er sedert onheu gelijke tijden gevestigd geweest. De bijna twee eeuwen oude Royal Society of Arts. die kunst, industrie en handel in een harmoni sche drie-eenheid tracht samen te binden, is altijd onafscheidelijk geweest van The Adelphi. De donkere gewelven van het ter ras hadden en wie Dickens kent weet het een onweerstaanbare aantrekkingskracht voor David Copperfield. Zelfs in dezen tijd nog hebben de Adelphi- gewelven. nu voor verdwijning aangewezen, een vreesaanjagenden aanblik. De huiver- zuchtige Londenaar weet de griezeligste ver halen te vertellen over deze catacombe-ach- tige ruimten. In het verleden bevonden zich in de omgeving van The Adelphi sinistere kazernehuizen, waar het schuim van de Lon densche samenleving nestelde. De monumen tale Theemsoever, die Embankment heet bestond toen nog niet. De rivier stroomde dicht langs The Strand (hetgeen den naam van deze straat verklaart). Wanneer de po litie de misdadigers van de omgeving ach terna zat vluchtten zij in de donkere gewel ven van het Adelphi-terras en men vertelt, dat de desperado's gangen hadden gegraven van de gewelven naar de rivier en daar langs althans gedurende eenigen tijd aan den ster ken arm van de wet wisten te ontkomen. Het leven en bedrijf van The Adelphi kan dus eenigszins worden vergeleken met de Mr. Jekyll. die tevens Mr. Hyde was in het boek van Robert Louis Stevenson. Boven zijn de zetels van wetenschap, kunst en letterkunde. Beneden waren de gore. duistere schuil plaatsen van misdadigers en volgens de overlevering werden er de lijken van de slachtoffers van moordzucht weggestopt. Men mag wellicht veronderstellen, dat de ondergrondsche beruchtheid van de ver maarde wijk in het voorstellingsvermogen der op griezeligheid wat beluste Londenaars is overdreven. En Dickens, die er de „dieven - keuken" van Oliver Twist plaatste en er den onmenschelijken Fagin en den Artful Dodger hun euvel werk liet doen, zal den reuk van de gèwelven nog wel wat slechter hebben ge maakt dan hij reeds was. Deze dievenkeu- ken blijft bewaard, maar krijgt een hoogst respectabele bestemming, want ze wordt de directiekamer van een groote handelsonder neming. En niet alle huizen van de Adams zullen de sloopers neerhalen. Verbouwing meer dan afbraak is het doel: maar het oude aspect van het terras zal toch geheel ver dwijnen. A. K. VAN R. Gebrek aan moderne uitrusting doet zich bij de Abessyniërs gelden. ADDIS ABEBA, 21 Februari (Reuter-A.N.IP.) De heden van het front ontvangen telegram men toonen aan, dat drie Italiaansche co lonnes gisteren zonder slag of stoot- 20 K.M. zijn vooruitgeschoven. Door dezen opmarsch hebben zij de vruchtbare vlakte bij Boeia be reikt en nieuwe posities kunnen bezetten, van waar zij de Maximesjits-vallei beheer- schen. Het gerucht loopt zelfs, dat Italiaan sche verkenners tot bij den berg Amba Aladzji zijn genaderd. Aderat, een der door de Ita lianen bezette punten, ligt op ongeveer 35 K M. ten zuiden van Makallé. De opmarsch was voorafgegaan door een voorbereiding door de artillerie. De drie Italiaansche co lonnes. die door vliegtuigen werden vooraf gegaan, hebben hun doel dan ook bereikt zonder eenigen tegenstand te ondervinden. Achter de Italiaansche stormtroepen kwa men afdeelingen geniesoldaten, die er direct toe overgingen karavaanwegen in goed be rijdbare wegen te herscheppen. Zij legden voorts telefoonverbindingen aan, waardoor de verbinding met de achter het nieuw ver overde gebied gelegen stellingen wordt ver beterd. Zij zullen thans vermoedelijk in staat zijn voor het a.s. regenseizoen nog verder op te trekken. Volgens berichten uit Abessynische bron zou ras Moeloegeta hebben medegedeeld, dat zijn troepen sedert eenigen tijd dag en nacht krachtig worden gebombardeerd. Een mededeeling van den correspondent van Reuter-A.N.P. bil de Italiaansche legers in het noorden behelst, dat het eerste Ita liaansche legercorps, dat uit 20 000 man be staat, de geheele vlakte van Boeia heeft bezet zonder ook maar een schot te hebben gelost. Drie infanteriedivisies zijn dies ochtends om half zeven vertrokken. Zij hebben de hoogten van den Garadsjam, Aderat en den berg Gomolo bereikt, zoomede Dabra Aila. Deze namen roepen de herinnering wakker aan de gevechten tusschen ras Mangasja en en generaal Arimondi in 1895. De divisies hadden om elf uur 's ochtends hun doel be reikt, zonder dat de vijand zich ook maar er gens had vertoond. Des middags heeft maar schalk Badoglio opnieuw een tocht gemaakt door het veroverde gebied, waarbij hij o.m. een bezoek heeft gebracht aan het dorp Boeia. Sedert 10 Februari hebben de Italianen ten zuiden van Makallé 1850 vierk. K.M. terrein veroverd. De bestuurders van Italiaansche verkennersvliegtuigen verklaren op de paden en wegen, welke naar het zuiden toegang ge ven vele vluchtelingen en tallooze doodenden gewonden te hebben waargenomen De correspondent van Reuter-A N.P. te Ad dis Abeba doet opmerken, dat het voor de Abessynische regeering onmogelijk is snel de resultaten van veldslagen bekend te maken door het onvoldoende aantal radiozenders en telefoonaansluitingen. Een andere reden is. dat de Italianen Abes synische berichten met radiotoestellen zouden kunnen opvangen, hetgeen tot resultaat heeft dat het Abessynische hoofdkwartier er de voorkeur aan geeft van koeriers gebruik te maken. (Copyright Reuter-ANP) 1911, dr. C. Orbaan uit Leiden. Als een der jongere reünisten voerde mr. M. J. C. Vrij het woord en bood den senaat een nieuw ameu blement, bestaande uit een bar met moderne tafel en stoelen, bestemd voor de sociëteit S. A. L. V. E. aan, terwijl een klein model er van aan den rector werd overhandigd. Nadat de rector-senatus de sprekers had bedankt, begaven de aanwezigen zich per boot door de Amsterdamse he grachten naar het Sociëteitsgebouw S.A.L.V.E. aan de Stad houderskade, waar een geanimeerde receptie werd gehouden. Het vijfde lustrum van de U. S. A. Als onderdeel van de viering van het vijfde lustrum der Unitas Studiosorum Amsteloda- znezzsium is Vrijdagmiddag in de Aula der Amsterdamsche Universiteit een buitengewo ne bijeenkomst gehouden van Senaat, leden, reünisten en genoodigden, waaronder ver schillende autoriteiten, o.a. de garnizoens commandant van Amsterdam, majoor Bos wijk, de ondercommandant der Marine Kapt. ter Zee Meyer Ranneft en natuurlijk een groot aantal hoogleeraren, o.a. de rector- magnificus, Prof. W. P. C. Zeeman. Nadat de Rector-Senatus van U.SA.., de aanwezigen had welkom geheeten, hield de lustrumpraeses, Mr. Ernst Hent, een feeste lijke beschouwing over de lustrumviering vroeger en nu. Als rector-magnificus der Amsterdamsche Universiteit voerde vervolgens prof. W. P. Zeeman het woord. Hij herinnerde aan de banden, die reeds kort na de oprichting van U.S.A. tusschen deze corporatie en de Univer siteit ontstonden, toen de Senaat U.S.A. als of ficieele corporatie erkende. Spr. schetste de bindende waarde der organisatie van de stu denten, die in het algemeen aan zooveel di- vergeerende stroomingen was blootgesteld. Als vertegenwoordiger der reünisten sprak bij ontstentenis van den eersten praeses prof. De Vries, de assessor I van het U.S.A.-bestuur ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELUNC -UST De koets houdt stil voor de slotbrug en Thijs stapt er heel deftig uit. Tegen den schildwacht zegt hij met een plechtige stem „Ik ben dokter Allisweet, ga naar je meester en bericht hem mijn komst." De schildwacht is van het bezoek op de hoogte en gaat dadelijk de poort binnen. Het duurt niet lang, of er komt een gewichtig uitziend man over de slotbrug. Hij stelt zich aan Thijs voor als Claudius Kwadreef, familielid van den hertog. „Gelukkig dat U gekomen bezit," zegt hij, „want mijn oom is er heel erg aan toe. Hij wordt maar steeds dikker." „Die meneer Kwadreef lijkt me een onbetrouwbaar heer." denkt Thijs, als hij den ander eens goed aangekeken heeft. PROGRAMMA ZONDAG 23 FEBRUARI. HILVERSUM I, 1875 M. 8.55 VARA. 12.00 AVRO. 4.15 VPRO. 4.45 AVRO. 5.00 VARA. 6.00 VPRO. 8.00 AVRO. 1.55 Orgelspel. 9.00 Sportnieuws. 9.05 Tuin- bouwpraatje. 9.30 Orgelspel. 9.45 Veiligheids kwartiertje. 10.00 Gram.pl. 10.25 Dazzzle.s. 10.45 Hollandsch Strijkkwartet en Gram.pl. 12.00 Het Omroeporkest. 1.00 Causerie. 1.30 Kovacs Lajos' orkest. 2.00 Boekbespreking. 2.30 Groninger Orkestvereeniging en soliste. 4.00 Gram.pl. 4.15 Relig. Causerie. 4.45 Sport. Gvam.pl. 5.00 Orvi- tropia. 5.35 Reportage Sportnieuws. 6.00 Haydn-kwartet. 7.00 VPRO-Jubileum-Dienst. .00 Berichten. 8.15 Omroepoz-kest en solist, .00 Radio-Journaal. 9.15 Comedian Harmo nists. 9.35 Radio-Hoorkrant. 10.15 Comedian Harmonists. 10.35 Kovacs Lajos' Orkest en so listen. 11.00 Berichten. Gram.pl. 11.1512.00 De AVRO-Declbels. HILVERSUM II. 301 M. 8.30 NCRV. 9.30 KRO. 5.00 NCRV. 7.45— 11.30 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Hoogmis. 11.25 Gram.pl. 12.15 KRO-orkest. en lezing. 2.00 Cur sus. 2.30 Gram.pl. 3.00 Lezing. 3.15 Hinze- strijkkwartet en Gram.pl. 4.30 Ziekenhalfuur. 5.00 Gewijde muziek. 5.50 Ceref. Kerkdienst. Hierna: Gewijde muziek. 7.45 Sportnieuws. Lezing. 8.10 Berichten. 8.20 Kon. Milit. Kapel. 9.05 Voordracht. 9.25 Opei-ettc-uitzending. 10.30 Berichten. Gram.pl. 10.40 Epiloog. 11.00—11.30 Esperanto. DROITWICH, 1500 M. 12.50 Orkestconcert mmv. soliste. 1.50 Piano recital. 2.20 BBC-Schotsche orkest. 3.20 Man- tovani's orkest. 4.05 Gram.pl. 4.50 Jeugd-Kerk- dienst. 5.20 Hoorspel. 5.50 Zang en strijkkwar tet. 7.05 Lezing. 7.20 Zang en cello. 8.20 Kerk dienst. 8.35 Relig. causerie. 9.05 Liefdadigheids- oproep. 9.10 Berichten. 9.20 Sted. Orkest Has tings en solist. 10.35 Bridgewater-Harp-kwin- tet. 11.05 Epiloog. RADIO PARIS. 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Orkestconcert. 12.20 Orgelconcert. 1.20 Oi-kestconcert. 3.05 Nat. orkest. 5.20 Opei'ette-uitzending. 7.50 Po pulair concert. 9.05 Hoorspel. 11.0512.35 Popu lair concert en dansmuziek. KEULEN, 456 M. 5.20 Havenconcert. 7.25 Horst Wessel-Her- denking. 8.35 Kwintetconcert. 9.20 Gevar. con cert 10.50 Bach-cantate. 11.20 Orkestconcert. 12.35 Orkest- en Balalaika-muziek. 1.50 Vroo- lijk programma. 3.20 Gevar. programma. 7.20 Carnavalsprogramma. 9.5011.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 322 M. 9.20 Gram.pl. 10.20 Zigeunermuziek. 11.20 Grazn.pl. 11.35 Kleinorkest. 12.20 Max Alexys' orkest. 1.30 Orgelconcert. 2.20 Hot-Jazz. 3.20 Oz-kestconcert en solisten. 5,20 Dazzsmuziek. 6.35 Zigeunermuziek. 7.20 Grazn.pl. 8.20 Om roeporkest. 10.30 Populair concert. 11.35—12.20 Gram.pl. BRUSSEL, 484 M. 9.20 Gram.pl. 10.20 Kleizzorkest. 11.20 Zigeu nermuziek. 12.20 Gram.pl. 1.30 Max Alexys' orkest. 2.20 Gram.pl. 2,50 Omz'oeporkest. 3.50 Reportage. 4.20 Dansmuziek. 5.20 Grazn.pl. 6.20 Zang. 6.50 Cabaz'et. 7.35 Gram.pl. 8.20 Opera uitzending. Hierna tot 12,20 Dazismuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.40 Populair concert. 9.20 Berichten. 9.50 Solistenconcert. 10.05 Weerbericht. 10.20—11.20 Dansmuziek. KONINGSTRAAT 27, TELEF. 14609 OFFICIEEL PHILIPS REPARATEUR (Adv. Ingez. Med.) MAANDAG 24 FEBRUARI 1936. HILVERSUM 1 1875 M. Algemen programma, verzorgd door de AVRO. 8.00 Gram.platezi; 9.00 Tonny Steemers' orkest: 10.00 Morgenwijding. Gram/platen; 10.30 Tonny Steemers' orkest: 11.00 Orgel en viool; 12.00 Gram.platen; 12.30 Cantabilé- orkest en Gram.platen; 2.00 Piano-recital; 2.20 Omroeporkest en declamatie; 4.00 Cello en piano; 4.30 Muzik. causerie; 5,30 De Oc- tophonikers; 6.30 Gram.platen; 7.00 Viool en piano; 7.30 Causerie; 8.00 Berichten; 8.10 Omroeporkest en solist; 9.00 Radio-tooneel; 10.00 Gram.platen; 10.15 Renova-kwintet; 11.00 Berichten; 11.10 Dazzsmuziek. HILVERSUM II 301 M. NCRV-uitzending. 8.00 Schz'iftlezing. meditatie; 8.15 Gram. platen; 10.30 Moi-gendienst; 11.00 Chr. Lec tuur; 11.30 en 12.15 Gram.platen; 12.30 Am- sterd. Kamermuziekkwartet; 2.00 Voor de scholen; 2.35 Gram.platen; 2.45 Kookpraatje. 3.15 Gram.platen; 4.00 Bijbellezing; 4.45 Stichtsche Salonozdcest; 6.30 Vragezzuur; 7.00 Berichten; 7.15 Reportage; 7.30 Vragenuur; 8.00 Berichten. Gram.platen; 8.15 Kamei*-or- kest „Ars Nova et Antiqua" ezz soliste; 9,00 Causerie; 9.30 Vervolg concert (Om 10.00 be- richterz). 10.30 Gi-am.platen. DROITWICH 1500 M. 11.20 en 12.05 Gram.platen; 12.20 Lezing; 12.45 Fr. Biffo's kwintet en soliste; 1.35 Or gelconcert; 3.20 Gram.platen; 4,20 Cello en piazzo; 4.50 Orkestconcert; 5.35 Dazismuziek; 6.20 Berichten; 6,50 Cembalomuziek; 7,10 Le zingen; 8.20 Voordracht en piano; 8.30 Dans muziek; 9,00 Hoozzspel; 9.50 Berichten; 10.20 Solistenconcert; 11.35 Dansmuziek. RADIO PARIS 1618 M. 7.20 en 8.35 Grazn.platen; 11.20 Oi'kestcon- cert; 2.20 Zang; 3.05 Gram.platen; 4.20 Or kestconcert; 5.50 Dito; 8.20 Kwintetconcerfe en zang; 9.50 Radio-tooneel; 11.50 Orkest concert. KEULEN 456 M. 5.50 Orkestconcert; 11.20 Weragkamer-or- kest; 2.20 Kwintetcozicert; 3.20 Populaircon- cez-t; 5.20 Vroolijk oro«ramma; 7.30 Gevar. concert m.m.v orkesten en solisten. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gram.platen: 12.50 Kleinoz-kest; 1.50 en 5.20 Gram.platen; 6.35 ezz 7.20 Zigeuner muziek: 7.35 Gram.platen; 8.20 Symphonie- concert; 10.30 Reportage; 10.45 Gram.platen. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gram.platen; 12.50 Zigeunermuziek; 1.50 Gram.platen; 5.20 Omroeporkest: 5.50 Gram.platen; 6.50 Zang en viool; 8.20 Om roeporkest; 10.30 Gram.platen. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Carnavals, sert; 9.20 Berichten; 9,50 Zang, strijkkwartet, cembalo; 10.05 Weerbe richt; 10.20 Carnavalsconcert.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 7