UIT HET BUITENLAND THIJS IJS EN DE DIKKE HERTOG WEEKABONNEMENTEN SPANJE. Het herstel in functie van de arbeiders en ambtenaren, die wegens deelneming aan de Oct-oberrevolutie waren ontslagen, heeft in alle stedelijke en staatsbedrijven een aan vang genomen. Op de spoorwegen, bij de metro, bij de autobussen is het oude perso neel reeds voor een deel weer aan het werk getogen. Ook de dagbladkiosken komen weer in handen van de oude bezitters. De minister van binnenlandsche zaken heeft verklaard, dat het herstel van de par- tij-politieke samenstelling der gemeentebe sturen volgens den stand van April 1931 op sommige plaatsen op moeilijkheden stuit, daar gebleken is, dat vele afgevaardigden, die toentertijd monarchisten waren, thans sociaal-democraten zijn, terwijl weer ande ren hun politieke overtuiging in omgekeerde richting gewijzigd hebben De minister van landbouw heeft instructie gegeven, dat de onteigende grond niet meèr teruggegeven zal worden. Ook verder komt de nieuwe politieke rich ting in Spanje reeds in talrijke maatregelen der stedelijke en staatsoverheid tot uitdruk king. De amnestie heeft betrekking op alle straffen, die sedert de Octoberrevolutie tot aan den dag, waarop de amnestie is aange nomen door de permanente commissie van het parlement zijn uitgedeeld. De invrijheidstelling van de politieke ge- vaneenen in Spanje wordt in versneld tempo voortgezet. Driehonderd gevangenen hebben de gevangenis te Bilbao verlaten. 14-0 de ge vangenis te Valladolid, 52 de gevangenis van Ciudad Real en 247 gevangenen zijn uit het fort San Cristobal te Pampelune vertrok ken. Companys en de vroegere leden van de Ca- talaansche generaliteit, die eveneens in vrij heid zijn gesteld, zullen vandaag te Barce lona aankomen. Companys verklaarde zeer verheugd te zijn over den uitslag van de verkiezingen en verklaarde verder, „dat de huidige regeering de herleving van de re publiek beteekent; men moet hierin onbe perkt vertrouwen hebben. Tenslotte maande hij aan tot kalmte". De vroegere minister-president Chapaprie- ta is naar Frankrijk vertrokken. Uit San Sebastian verneemt Reuter, dat Belsrmino Tomas, de secretaris van den Asturischen Mijnwerkersbond. die een a tief aandeel heeft gehad in den October-opstand en de onderhandelingen heeft geleid met den onderdrukker van dezen opstand, gene raal Lopez Ochoa, waarna hij naar Frankrijk vluchtte, naar Spanje is teruggekeerd. Oproep voor den vrede. 'Het 'orgaan der Spaansche socialisten „El Socialista", en' het blad der links-republi keinen „La Politica" publiceeren een oproep voor den vrede, "op initiatief van Lord Robert Cecil gepubliceerd door het in het -begin van Februari opgerichte „Permanente Spaansche Bureau van de Unie voor Universeelen Vrede" Van dit Bureau is o.a. lid minister-president Azana. en het manifest doet een beroep op de Spaansche publieke opinie om te werken voor den vrede, maar vooral voor een recht vaardigen vrede. Verscheidene vooraanstaan de personen op het gebied van politiek^ kunst en literatüur hebben reeds hun adliaesie met dit manifest betuigd. Na de linksche everwinning in Spanje. Arbeiders en ambtenaren weer in hun oude functies hersteld. De vroegere president der Catalaansche generaliteit, Com panys, te Barcelona terug. Hét is noodig dit streven aan te moedigen en het te steunen in den geest van de Kleine Entente. Dit streven is op geen enkele wijze en in geen geval tegen eenigen staat gericht. In dezen geest gelooven zoowel Tsjecho Slo wakije als ook Joego Slavië in nauwe en onaf scheidelijke samenwerking met het geallieerde Roemenië onder de tegenwoordige omstandig heden de idee van den algemeenen vrede en de samenwerking tusschen de staten op de beste wijze te dienen. Oostenrijk. Winkler geen Oostenrijker meer. De prefectuur van politie deelt mede, dat hij den vroegeren vice-kanselier Winkler, vroeger leider van de agrarische liga, de Oostenrijksche nationaliteit zal ontnemen, aldus meldt Reuter. Na de nationaal-socialistische putsch van 1934 vluchtte Winkler naar Tsjecho-Slowakije en later werd vastgesteld, dat hij een belang rijke rol speelde in de Oostenrijksche natio naal-socialistische beweging. Frankrijk. Bijvoegsel van het Journal beleedigend voor Hitier? Het Journal deelde mede, dat op verzoek van de Duitsche ambassade het Zaterdagsche bijvoegsel van het blad in beslag zou worden genomen. Uit ingewonnen inlichtingen bleek, dat het blad niét in beslag zou worden genomen, doch alle prefecten van Frankrijk waren ge waarschuwd zorg te dragen, dat het niet ver kocht zou worden of zelfs uitgestald. De Duitsche ambassade heeft dit verzocht in verband met een artikel over de „amours" van Hitier. Het blad protesteert heftig tegen deze maat regel. Joegoslavië. Hodza en Stojadinowitsj eens gezind over de Donaupolitiek. De premier en ministers van buitenlandsche zaken van Joego Slavië en Tsjecho Slowakije hebben Zondagavond in het ministerie van buitenlandsche zaken te Belgrado de vertegen woordigers der pers ontvangen. Bij deze gelegenheid werd een officieele ver klaring voorgelezen over de beraadslagingen, welke de beide staatslieden hebben gevoerd. De ministers hebben zoo werd gezegd na een diepgaande gedachtenwisseling over eenstemming van opvatting geconstateerd no pens alle kwesties, welke door de recente ge beurtenissen in het politieke en economische leven der staten op den voorgrond zijn ge treden. Ook voortaan zal hun politiek gericht zijn op de in stand houding van een zoo nauw moge lijke vriendschap onder de volken op grond van de internationale principes van recht en vrede tusschen de staten, zooals deze tot uit drukking zijn gebracht in het Volkenbondspact en zijn systeem van collectieve veiligheid. Na over de noodzakelijkheid de moeilijk heden in het Donaubekken weg te nemen ge sproken te hebben, werd medegedeeld: Beide landen hebben als leden der Kleine Entente sedert lang een goed begrip betoond voor het voordeel, dat alle staten in het Donaubekken zouden kunnen trekken uit een nauwe oeconomische samenwerking. Nadat deze verklaring was voorgelezen, sprak de minister-president van Tsjecho Slo wakije. dr. Hodza, die zeide, dat besloten was een commissie van deskundigen samen te stel len, welke tot taak zal hebben de bijzonder heden voor een economische samenwerking te bestudeeren. De beraadslagingen zullen voor- loopig beperkt blijven tot de Kleine Entente. Een termijn voor de samenwerking is niet vastgesteld. In de tweede fase der commissiewerkzaam heden zal evenwel de verdeeling der oogst- overschotten over alle Donau-landen worden besproken. Engeland. Duitschland niet agressief, zegt Lord Londonderry. In een Zaterdag gehouden rede te Durham (Exminster) gaf oud-minister van luchtvaart Lord Lohdonderry een verslag van zijn jongste bezoek aan Hitier en Goering. Hij- sprak over de snelheid, waarmede Duitschland zijn luchtvaart ontwikkelt, dank zij de doeltreffendheid van de organisatie en zijn luchtvaart op oorlogsgebied tot de sterk ste der wereld maakt. Hij verklaarde verder, dat zijn besprekin gen met de Duitschers hem de overtuiging hebben geschonken, dat Duitschland geen agressieve bedoelingen jegens Engeland koestert. „Hetgeen het het minst wenscht, is te zien, dat de landen zich met oorlogszuchtige be doelingen vereenigen en zichzelf te zien als tegenstanders van Engeland en Frankrijk". Na gepleit te hebben voor de ontwikkeling van de Britsche luchtvaart, herinnerde Lord Londonderry eraan, dat Hitler in zijn onder houd met hem erop wees. dat het zijn wensch was van Duitschland een bolwerk te maken tegen het communisme en de Sovjet-propa- Italië. Geen demobilisatie van 500.000 man. Het ministerie van oorlog heeft geen mededeelingen te verstrekken ten aan zien van 't plan van Mussolini 500.000 man te demobiliseeren, zooals wordt medege deeld, van de lichtingen 1911. 1912. 1913. Men doet opmerken, dat de publicatie van militaire gegevens in Italië, anders dan de officieele opgaven, absoluut niet ge wettigd is. In ieder geval twijfelt men er hier aan, of deze drie lichtingen tezamen 500.000 man tellen. Japan. Regeeringspartij behaalt 205 zetels. De definitieve uitslagen van de algemeene verkiezingen zijn, naar Reuter meldt, als volgt: Minseito 205 zetels. Seijoekai 178 zetels. Proletarische p. 20 zetels. Andere partijen 63 zetels. De Seijoekai heeft haar leidende positie, die zij sedert de oprichting in 1900 heeft ingeno men, verloren. Zelfs de partij-voorzitter en verschillende prominente' partijleden zijn niet herkozen. Een ander bewijs van de verschuiving der krachtsverhoudingen is de sterke toeneming- van den aanhang der arbeiderspartij, die haar aantals zetels zag stijgen van vijf tot twintig. Men concludeert in politieke kringen, dat het Japansche volk zich bij deze verkiezingen heeft uitgesproken voor deze leuze van na tionale eenheid. Voorts is men van meening, dat uit den uit slag blijkt, dat het volk zijn vertrouwen heeft uitgesproken in den minister van Financiën, Takahasji, die zich heeft gekant tegen over dreven bewapeningseischen. Duitschland. Katholieke Kerk zal niet tegen de arrestaties protesteeren. De Katholieke Kerk heeft, naar Reuter bericht niet actief geprotesteerd tegen de ar restaties van de leiders van de Katholieke Jeugdbeweging, wordt verklaard in een brief van den vicaris-generaal, welke gisteroch- end in alle Katholieke Kerken werd voorge lezen. In den brief wordt verder gezegd, dat men hoopt, dit binnenkort het publiek de vol le werkelijkheid zal vernemen uit het pro ces. Tenslotte wordt het gebed verzocht voor de families van hen, die verdacht worden van Hoogverraad. In sommige kerken is een brief voorgele zen van den aartsbischop, die de ouders aan spoort sterk te staan in den schoolstrijd. Critiek van het Vaticaan. De officieele „Osservatore Romano" be vatte wederom een scherp artikel tegen de maatregelen der Duitsche regeering tegen de Katholieken en tegen de voorstellingen, die het officieele Duitsche Nieuwsbureau hier van geeft. MAN DOOR EEN AUTO ERNSTIG GEWOND. Zondagavond om acht uur is de heer Van der B„ uit Naarden, die op den rijweg van de Lambertus Horthensiuslaan aldaar liep, van achter aangereden door een auto, die bestuurd werd door een Hilversumsche dame, die den heer Van der B. te laat bemerkte. De aange- redene bleef bewusteloos liggen en bekwam een hersenschudding. Hij Ls in zorgwekkenden toestand naar de Majellastichting te Bussum overgebracht M A A X D A.G 2+ F E B R. 1936 Bernard Shaw aan het woord. Rassen bestaan niet volgens hem. Bij zijn aankomst te Havanna op zijn tocht van Honoloeloe naar Londen, werd Bernard Shaw door de plaatselijke journalisten met allerlei vragen bestormd, o.a. over zijn ge zondheid, de politiek zijn meenine over Mus solini en Hitler. Zijn antwoorden kwamen met de snelheid van een machinegeweer. Over zijn gezondheid vertelde hij: „Ik ben reeds 60 jaar vegetariër, niet-rooker, niet- drinker. Ziehier het resultaat. Op 82-jarigen leeftijd heb ik nog steeds den bloeddruk van dertig en mijn hart werkt nog als dat van een jongeman. Ik ben een theoretische communist. Roose- sevelt eveneens, doch een amateur en daarbij onbewust. De Vereenigde Staten moeten snel de Grondwet afmaken, anders maakt de Grond wet de Vereenigde Staten af". Vervolgens sprak Shaw over Mussolini. Ik stem niet in met de plannen en metho des van den Duce, doch geen enkel verstandig mensch mag hopen, dat Abessynië den oor log zal winnen. Dit is geen kwestie van kleur of ras. Niemand kan verlangen dat de be schaving wordt verslagen door het barbarisme. Italië vertegenwoordigt de wereld-beschaving, dus daarom moeten wij hopen dat het zal winnen. Er is in Afrika een prachtige hoeveel heid materiaal om 'n bloeiende negerrepubliek te vormen". Daarna sprak Shaw over Hitier. De kring bronskleurige journalisten rond kijkend, zeide hij: „Zooiets als ras bestaat er niet. Neem mij bijv. Ik ben rose. Kunt gij ergens in de wereld een rose-ras vinden? Wij zijn eigenlijk allemaal Joden. Ieder een van ons heeft van zijn voorouders een zekere hoeveelheid Joodsch bloed in zijn anderen.. Hitier waarschijnlijk evenveel als ieder van ons". Op de vraag of hij het kapitool van Cuba niet wensch.te te zien, antwoordde hij: „Voor mij zijn alle kapitolen hetzelfde. Het uwe heeft echter één groot voordeel boven alle anderen: Het staat leeg!" Dit kapitool is n.l. reeds vijf jaren geleden gebouwd, en kostte de Cubaansche regeering 5 millioen pond sterling. Door de politieke troebelen heeft de regeering nog steeds niet besloten het in gebruik te nemen, waar schijnlijk gebeurt dit thans in Mei van dit jaar. (Reuter) Duitsche Joden kunnen geen dokter meer worden. Neurenbergsche wetten in toepassing. Op bevel van den rijks-artsenleider al dus verneemt Havas uit Berlijn zullen de Neurenbergsche wétten voortaan ook op het dokterscorps worden toegepast. Het on derscheid tusschen „Arische" en „niet- Arische" artsen is opgeheven. Slechts de tegenstelling Jood of niet-Jood, zooals deze in de Neurenbergsche Wétten is vastgelegd, zal in aanmerking worden genomen. Bij decreet is thans aan niet-Joodsche artsen verboden zich door Joodsche doktoren te laten vervangen of omgekeerd. Het onder scheid tusschen Joden en niet-Joden is van toepassing op de thans gevestigde dokters, en er zullen nieuwe lijsten in dezen geest worden opgesteld. Het decreet bepaalt echter tevens, dat voortaan niemand tot arts zal kunnen worden benoemd, die Joodsch bloed in de aderen heeft, of met een Jodin huwt. Twee Bulgaarsche samen zweerders ter dood veroordeeld. Uitspraak in het proces tegen de leiders van den staatsgreep. SOFIA, 22 Februari (AiN.P.) De krijgs raad heeft vonnis geveld in het opzienba rende proces tegén de militaire samenzweer ders in den staatsgreep van 3 October j.l. De voornaamste beschuldigde, de leider dei- beweging, oud-kolonel Veltcheff, werd ter dood veroordeeld, evenals Dantcheff. Acht beklaagden wei-den veroordeeld tot 10 jaar gevangenisstraf, twee tot 8 jaar en één tot 1 jaar. Vrijgesproken werden 15 beklaagden, waaronder oud-minister Todoroff, generaal Zaimoff en oud-directeur van politie Nat- cheff Bal-masqué Theo Donkerlo. Zaterdagavond werd in de gezellige zaal van het gebouw „Rosehaghe" aan de Hoofman- straat een bal-masqué gegeven voor de leer lingen van het Dansinstituut Theo Donkerlo. Deze dansleeraar heeft reden te over om te vreden over dezen avond te zijn, want zijn leerlingen, die in grooten getale waren opge komen, hadden veel werk van hun costuum gemaakt en er heerschte den ganschen avond (en nacht) een vroolijke en ongedwongen stemming. Daar droeg trouwens de muzikale medewer king van de band onder leiding van den heer Rens Renooy in niet geringe mate toe bij. Een jury om de costuunis te beoordeelen was er niet. De heer Donkerlo liet aan het publiek, dat aan de tafeltjes aan de vier kanten der zaal had plaats genomen, over aan wie de be- geerenswaardige prijzen moesten worden uit gereikt. Gelukkig waren er veel prijzen, want de concurrentie der gemaskerde danslustigen was groot. Veel opzien verwekte de blijde intocht van vier geduchte cowboys, die een goed geslaag den aanval op de dames deden. Maar een on bedaarlijk lachsalvo steeg op, toen te elf uur vier snoezige babies, gewapend met de onont beerlijke zuigflesch naar binnen holden. Het waren flink ontwikkelde zuigelingen, die hun tijd ver vooruit waren, want ze konden dan sen dat het een lieve lust was om naar te kijken. Veel bewondering wekte het costuum van een Oostersche schoone en een paar harem dames. Actueel waren het „Versche kadetje" en het „Sigarenbandje", en aardig waren de Tyrolers, het bloemenmeisje, Carmen, het Blue band-meisje, de Markers, de Volendam- mers en natuurlijk de clowns. Te twaalf uur had het démasqué plaats met de aardige verrassingen, die daaraan verbon den zijn. Daarna werd nog vijf uur lang onge maskerd gedanst; wel een bewijs, dat de ge zelligheid geen oogenblik verloren is gegaan. De prijzen werden als volgt toegekend: voor groepen aan de babies en aan de cowboys; voor paren aan het Versche Kadetje en Blue Band meisje, Pierrot en Pierrettes, en aan het apachenpaar; aan de enkelingen Carmen, ha remdame, Jazz-engel, Biedermayerdame, Zi geunermeisje, het Sigarenbandje, het Bloe menmeisje, den boemeibaron en aan den jockey. Het was een geslaagd en beschaafd bal- masqué. Kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap". Cabaret- en feestavond. Een schitterend en smaakvol versierde en verlichte zaal vol werkende leden, donateurs, kunstlievende leden van „Zang en Vriend schap" en hun huisgenooten, allen in feest stemming! Zóó was het Zaterdagavond in het Gem Concertgebouw, waar de Kon. Lie dertafel den cabaret- en balavond gaf, die zoo langzamerhand traditie is geworden. En de Propaganda-commissie die deze avonden altijd organiseert, behoeft er waar lijk niet aan te denken, het bijltje er bij neer te leggen, want deze avonden vallen steeds meer bij de leden in den smaak. Natuurlijk komt dit door de voortreffelijke programma's, die de commissie weet samen te stellen en waarmede het steèds crescendo gaat. Zaterdagavond had het vijftal artisten, dat op zich genomen had de volle, zaal bezig rte houden: Waarlijk r.iet ovér gebrek aan 'succes te fe-ageW en dit suCcés was méér dan Welverdiend. Fantasio. de muzikale clown, werd op het programma aangekondigd als „muzikaal won cïer" en is dit ook inderdaad. Hij is buiten gewoon in zijn genre en kan met zijn stem doen wat hij wil. Hier was niet alleen sprake van een lach-, maar ook van een artistiek succes. De beschaafde kunst van Alex de Haas is overbekend door de radio, maar het was een nieuwe sensatie, dezen artist nu ook eens in levenden lijve te zien „werken" niet alleen als conférencier, maar ook als vertolker van het levenslied. Dat hij ook ernstig kan zijn bleek uit zijn uitmuntende voordracht-aan-den- v'.eugel van ..Moeder de Vrouw". Later zagen wij hem ook als acteur in een der twee korte tooneelschetsen, die het twee de deel van het programma openden en waarin ook Susie Klein, Rodi Roeters en Wouter Denijs hun tooneelspelersgaven ten toon spreidden. Soms wisten wij niet de heer De Haas houde het ons ten goede wie nu eigenlijk de conférencier van den avond was, want Rodi Roeters, die de aanwezigen weer ver baasd deed staan over ziin handigheid en vaardigheid, zoowel als teekenaar als in de ..ro.l" van goochelaar, gaf blijk van een zoo geweldige, gemakkelijkheid van optreden en heeft „zijn praatje zóó klaaT", dat hij het volste recht heeft zich, behalve snelteeke- naar en goochelaar, ook conferencier te noe men. Dat hij weer eenige „sprekende kop pen" uit het publiek met een paar snelle ha len op het papier bracht, spreekt van zelf. Susie Klein ook al bekend door de radio was een en al gratie en lieftalligheid; zij ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Hier zie je Thijs voor den hertog staan. Sjonge, wat ziet die man er beklagenswaardig uit. Het lijkt wel, of de arme hertog ieder oogen blik uit zijn kleeren kan barsten. Geen wonder, dat hij alles in het werk stelt om van die kwaal verlost te worden. „O," brengt hij er met moeite uit, „bent u daar. dokter Allisweet. Besteed al uw kennis aan mij, want zoo wil ik geen dag langer leven." Terwijl de hertog dat zegt, merkt Thijs op. hoe jonker Clau dius Kwadreef achter den stoel van zijn oom staat te gieren van de pret. Dat tooneeltje-komt Thijs erg verdacht voor. trad op in .„beeldjes yan. toiletjes" en haar prestaties uit artistiek oogpunt. »- deering verdienen toonde zij met haa* tige liedjes en imitaties van filmsterren Wouter Denijs begeleidde uitstekend trad waarlijk óók al als acteur op. j». eïl artist moet tegenwoordig, zoo al 'niet alle, dan toch van vele markten thuis zii Het was een uitmuntend geslaagde av<w waaróver nog lang „nagepraat" zaj in de kringen der Liedertafcl en die beslnE werd met een bal, onder leiding van b Pielage en met muziek van het dansorM van Jack Funny, dat zich ook voor dat h eigenlijke programma begon en in de na,, al deed hooren. pai125 Zij nog vermeld dat de vice-voorzitter heer J. E. Voet, den avond met een v maar krachtig woord had geopend. hij hulde en dank bracht aan de Propa^? da-commissie, die zich voor dezen caba-'" avond weer zooveel moeite had gegeven dezer dagen haar eerste lustrum gaat viem? Om de groote onkosten te helpen bestr^' den was een Amerikaansche verloting touw gezet; vier gelukkigen gingen met ee! mooien prijs naar huis. ROEIERS OP DE THEEMS DOOR NEDERLANDSCHE VAARTUIG GERED, Reuter meldt uit Londen: Een Nederlandscli motorvaartuig heeft op de Theems nate Blackwallpoint vijf roeiers in een race-gj gered, toen hun vaartuig vol water was dienen uiterlijk Woensdagsavonds betaald t> zijn. daar de bezorgers op Donderdag afrekenen. DE ADMINISTRATIE, aan het woord. Voor den inhoud dezer rubriek stelt Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, ge-plaatst oniet aeplaatst, wordt de kopij den inzender nid teruggegeven. Wie wil helpen De chr. vrouwenvereeniging „Zusterhulp" die sinds enkele jaren er steeds op uit is ge. weest, waar het noodig is uit eigen middelen hulp te verleenen, doet bij dezen een beroen om steun op allen die kunnen, om den nood, die er in tal van gezinnen in onze gemeente geleden wordt, „te helpen lenigen". „Zusterhulp" vraagt daarom beleefd, uw kasten en laden eens na te zien. U vindt daar wellicht kleeding of schoeisel, dat gij niet meer kunt gebruiken, of in ieder geval wel kunt missen. Zendt ons-s.v.p. een boodschap, en wij ko- .men het gaarne afhalen. Wij weten adressen genoeg, waar een en ander dringend noodig is en dagelijks komen nieuwe aanvragen om hulp. In 't bijzonder is er groote behoefte aan mannen- en jongenskleeding. Wie wil helpen? Verdere inlichtingen omtrent het doel en streven van „Zusterhulp" wordt gaarneóp aanvrage verstrekt. Namens de vereeniging „Zusterhulp". Mevr. PLOEG-NIEMEIJER. Secretaresse, Beukenstraat 28. Wed. J. v. GELDER, Presidente, Cornelis Drebbelstraat 4, PROGRAMMA DINSDAG 25 FEBRUARI 1936. HILVERSUM 1875 M. AVRO-uitzending. 5.306.VPRO. 6.30 R.V.U. 8.Gram, platen. 10.Morgenwijding, Gram. platen. 10.30 Jonny Kroon's Ensemble. 11.— Kookpraatje. 11.30 Vervolg ensemblecon- eert. 12.30 Gram. platen, 1,15 Wisselpro gramma NIROM—AVRO. 2.— Omroeporkest en solist. 3.-4.- Kniples. 4.05 Zang en piano. 4.30 Kinderkoorzang. 5 Kinderhalfuur. 5.30 Bijbelvertellingen. 6.Gram.platen. 6.30 Cau serie. 7.— Voor de kinderen. 7.05 Zang en piano. 7.30 Engelsche les. 8.— Berichten. 8.10 Omroeporkest en solisten. 9.30 Causerie. 10.- Gram. platen. 10.25 Bridgeles. 11.— Berich ten. Ij,1012,De AVRO-Decibels. HILVERSUM 301 M. KRO-uitzending. 89.15 en 10.— Gram. platen; 11.3012 Godsd. halfuur. 12,15 Gram. platen en KRO* orkest. 2.Voor de vrouw 34.— Modecur sus. 4.15 Zang en piano. 4.30 KRO-orkest, 5.15 Zang en piano. 5.30 KRO-orkest en Gram. platen; 6.40 Esperanto. 7.15 Lezing. 7.35 Gram. platen. 8.Berichten. 8.10 KRO-sym- phonie-orkest m.m.v. violist. 9.— Gram. pla ten. 9.15 Vastenavond-programma m.m.v. J* KRO-Boys, de Comedian Harmonists en so listen. 10.55 Berichten. 11.—12.— Gram. pla ten. DROITWICH, 1500 M 11.20—11.50 Orgelspel, 12.10 Trioconcert. 12.oO Gram. platen. 1.20—2.20 BBC-Welsch-orkest MO3.55 Kwintetconcert. 4.20 Lezing. 4.40 Solistenconcert. 5.35 Vocaal en instrumentaal concert. 6.20 Berichten. 6.50 Cembalomuziek. 7.157.45 Fransche les. 7.50 Lezing. 8.20 Va riété-programma. 9.20 Folkloristisch pro gramma. 9.50 Berichten. 10.20 Luchtvaart- oraatje. 10.40 Kwintetconcert. 11,35—12.20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram. platen. 11,20 Orkest concert. 2.50 Gram.platen,. 4.20 Orkestconcert. 5.59 dito. 8.20 Operauitzending. KEULEN, 456 M. 5.50 Orkestconcert. 11.20 Emdé-orkest en militair orkest. 1.35 Gevar. concert. 3.20 Volks muziek. 5.20 Populair concert. .7,30 Carnavals* urogram ma. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram. platen. 12,50 Omroeporkest 1.50—2.20 en 5.20 Gram. platen. 6.35 en 7.20 Dansmuziek. 7.35 Gram. platen. 8.20 Omroep orkest en rad'o-tooneel. 10.30 Reportage. 10 4511.20 G'?ra. platen. BRUSSEL. 484 M. 12,20 en 1,30—2.20 ConsUntin-orkest, af Dansmuziek. 6.20 Concert. 7.05 Gram, plate" 7.20 Pianorecital. 8.20 Omroepkleinorkest e "enortage. 10.30—11 ?q Dansmuziek. •CMJJNPPORG. 1261 M. 7.30 Carnavalsconcert. 9.20 Berichten. 9-* Koorconcert. 10.05 Weerbericht. 10.20—11$'

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 2