HET NIEUWE AVONDBLAD REEDERSVEREENICING 21e JAARGANG NO. 95 DINSDAG 25 FEBRUARI 1936 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 1 cents plus 2y3 cents incasso, per kwartaal 1.20 lug 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIeN1—5 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIeN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD. WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT Alle abonnés van dit blad zijn, zoodxa zij 14 dagen als zoodanig in de registers rijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen f2000.- bij algeheele invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog: ƒ250.- bij verlies van een duim: ƒ150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van ƒ2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H-A.V.- Bank te Schiedam. IJMUIDEN Jaarverslag over 1935. Aan het heden verschenen jaarverslag der Vereeniging van Reeders van Visschersvaar- tuigen te IJmuiden ontleenen we het volgende: Vlootsterkte. In het jaar 1935 zijn bij de uitoefening van de visscherij geen schepen door scheepsrampen verloren gegaan. De vloot verminderde door verkoop naar Engeland met 3 stoomtrawlers, namelijk de S.S. „Alcmaria" IJ.M. 23, „Zwarte Zee" IJ.M. 27 'en „P- Azn. Timmers" IJ.M. 202 en werd uitgebreid met één schip, namelijk het S.S. „Juliana" IJ.M. 63, vroeger S.S. „Ecliptica" IJ.M. 63, dat van de lijst van de vloot was af gevoerd toen dit schip tot vrachtschip was om gebouwd. m Twee stoomtrawlers de S.S. „Turquoise IJ.M. 69 en „de Hoop" II IJ.M. 40 werden in den loop van het jaar gesloopt en dientengevolge van den staat der IJmuider vloot afgevoerd. Door meerdere reederijen werden pogingen in het werk gesteld tot het bekomen van sloop- premies, doch deze pogingen leverden geen resultaat op. Ingeval slooppremies beschikbaar waren ge steld zou ongetwijfeld een grooter aantal voor den sloop in aanmerking zijn gekomen. In totaal verwisselden drie stoomtrawlers van eigenaar, maar deze bleven tot de IJmui der vloot behooren. In het jaar 1935 hebben 99 stoomtrawlers en 1 motorlogger in het geheel niet aan de uit oefening van de visscherij deelgenomen. Het grootste aantal schepen (stoom- en mo tortrawlers). dat gelijktijdig in de vaart was, bedroeg 80 in Maart 1935, welk getal geleidelijk afnam en het laagste punt bereikte medio Juli 1935, met 33 stoom- en motortrawlers; half December 1935 was het getal varende stoom- en motortrawlers opnieuw gestegen tot 80. Haringvisscherij (zout). De bedrijfsresultaten van de zoutharing- visscherij te IJmuiden over het jaar 1935 wa ren nog iets minder dan die van het voorgaan de jaar, in hoofdzaak tengevolge van schrale vangsten. Aan de uitoefening van het bedrijf werd slechts door één stoomschip en twee motor- loggers deelgenomen. De teeltduur was van beide categorieën sche pen ongeveer gelijk aan die van het voorgaan de jaar. Door de Nederlandsche Visscherij centrale werden in het jaar 1935 verschillende maat regelen getroffen met betrekking tot de uit oefening van het bedrijf, aan welke maatrege len alle varende schepen onderworpen waren. In de eerste plaats werden uitvaardata vast gesteld en werd het aantal netten, waarmede gevischt mocht worden, beperkt. In de tweede plaats werd de aanvoer van zoute haring gecontingenteerd, zoodat ieder schip slechts een beperkte hoeveelheid haring mocht aanvoeren. De Regeering werd ook in 1935 bereid gevon den medewerking te verleenen tot het uit de markt nemen en opslaan van partijen haring, die de door de Nederlandsche Visscherijcen- trale te stellen minimumprijzen niet zouden kunnen opbrengen. Van de daarvoor gemaakte credietregeling is evenwel door geen enkelen reeder gebruik gemaakt en de reeders hebben, voor zoover de haring niet onmiddellijk tegen of boven den minimum-prijs kon worden afgezet, deze zelf opgeslagen en voor eigen rekening gehouden. In verband met de omstandigheid, dat al deze regelingen getroffen werden via de Ne derlandsche Visscherij centrale, bestond er geen aanleiding voor de Reedersvereeniging voor de Nederlandsche Haringvisscherij om zelfstandig maatregelen in het belang van het bedrijf te treffen. Tengevolge van de omstandigheid, dat meer dere schepen het hun toegestane aanvoercon- tingent niet geheel hebben voigemaakt, is het totale contingent niet geheel aangevoerd en bestond er derhalve voor de Visscherij centrale geen aanleiding om een einddatum te stellen voor den aanvoer van gezouten haring. Dientengevolge is tot het einde van het jaar toe kunnen worden aangevoerd en bleef de totale aanvoer beneden het door de Nederland sche Visscherij centrale vastgestelde aantal kantjes. Haringvisscherij (vèrsch) Aan de drijfnet-haringvisscherij werd in 1935 meer deelgenomen dan in vroegere jaren. De vangstresultaten van de Kanaal-haring op het einde van het jaar waren zeer teleur stellend en aanzienlijk minder dan in 1934. Voor wat betreft de haringtrawlvisscherij blijkt, dat de deelname wederom grooter is geweest dan die der voorgaande jaren en alleen nog wordt overtroffen door de cijfers van het jaar 1930. Het aantal schepen waar mede deze visscherij werd uitgeoefend is evengroot als het voorgaande jaar, maar de gemiddelde teeltduur is 20% hooger. Ook thans mag de omstandigheid, dat veel minder versche trawlharing door Duitsche schepen werd aangevoerd dan voorheen, veilig als een van de oorzaken worden beschouwd van de meerdere deelname door Nederland sche trawlers. 10Pe vreemde aanvoeren waren in: 1931 24 Duitsche stoomtrawlers 1.075.081 kg 1932 49 Duitsche; stoomtrawlers 2.723.820 kg 1933 18 Duitsche stoomtrawlers 771.690 kg 1 Pransche stoomtrawler 61.675 kg 833.365 kg iqoc Duitsche stoomtrawlers 152.525 kg ,1935 u Duitsche stoomtrawlers 350.356 kg De prijzen van de versche haring waren iets beter dan het voorgaande jaar. Deze betere prijzqn mogen eensdeels worden toegeschreven aan geringeren aanvoer van versche haring door buitenlandsche schepen en andersdeels aan een betere regeling van de binnenkomst der schepen door overleg tus- schen de betrokken reederijen. WERELD-GEBEDSDAG. De Wereld-Gebedsdag, uitgaande van den Ned. Chr. Vrouwen Bond, zal voor de beide afdeelingen dit jaar worden gehouden a.s. Vrijdag te 8.15 uur in het Ned. Hervormd Ver- eenigingsgebouw aan de Kalverstraat. Leidster is mevr. Zwaan. DE SPEELTUIN WEER OPEN. De speeltuin der vereeniging „In veilige Haven" zal met ingang van Maandag 2 Maart a.s. weer opengesteld worden; dagelijks van 46 en 's Woensdags en 's Zaterdags van 26 's Zondags is de tuin gesloten. ANTI-REV. KI ES VER. NEDERLAND EN ORANJE (OOST.) Bovengenoemde kiesvereeniging belegt 6 Maart a.s. haar jaarvergadering. Naast de verschillende verslagen heeft de weleerw. heer Ds. C. G. van Teylingen zich bereid verklaard een rede over een onderwerp dat aller belangstelling waardig is, te hou den. GEMEENTE-AVOND VRIJZ. HERVORMDEN De gemeente-avond der Vrijzinnig Her vormden wordt niet a«s. Woensdagavond, doch Woensdag 4 Maart a.s. gehouden. RECLASSEERINGSWERK. In het Ned. Herv. Vereenigingsgebouw heeft a.s. Woensdagavond een bijeenkomst plaats van het plaatselijk comité van uitvoe ring voor den Nationalen reclasseëringsdag. OPDRACHT. Het herstel van de schade aan het Zuider- hoofd van de Visschershaven te Schevenin- gen is door den Rijkswaterstaat na onder- handsche aanbesteding opgedragen aan de Amst. Ballast Mij. voor f 50.000 DE NOORDELIJKE VISCHDISTRIBUTIE- PLANNEN. Een hardnekkige „legende". In verschillende provinciale en zelfs een enkel vakblad duikt het bericht op, dat oor spronkelijk door het Nieuwsblad v. h. Noor den gelanceerd was. Het ging in dit bericht n.l. over een systematische distributie van visch in de Noordelijke provinciën en het luidde textueel als volgt: „Het bekende, in 1930 verschenen rapport van de Visscherij-Commissie, ingesteld door de Vereeniging voor Handel, Scheepvaart en Nij verheid (H.S.N.), handelende over het vraag stuk „Harlingen als aanvoerplaats van Noord zee visch" is de basis geweest van de, nadien steeds gevoerde actie, om te komen tot het doel: aanvoer van Noordzeevisch te Harlingen en systematische distributie van visch in de Noordelijke Provinciën. Het gevolg van studie en actie is geweest, dat thans de Commissie, welke zich speciaal met dit vraagstuk bezig hield, heeft besloten een N.V. te stichten met het boven omschreven doel. De N.V. zal den naam dragen: „N.V. Visch - voorziening Het Noorden" en is gevestigd te Harlingen. De Commissie heeft meerdere malen met de bevoegde Regeerings-instanties overleg ge pleegd, waaruit de conclusie mag worden ge trokken, dat wat Harlingen gaat doen, geheel ligt in de lijn van het streven van de Regee ring en de stichting: Nederlandsche Vis scherij-Centrale. Een belangrijke stap naar ordening in het Visscherij-bedrijf is dus hiermede gezet." Reeds eerder hebben wij dit bericht in dezen vorm kunnen tegenspreken, maar het schijnt na twee weken nog niet als een legende in verschillende kringen beschouwd te worden en het is even prematuur als hardnekkig. In des kundige kringen (wij hoorden een drietal le den der Nederl. Visscherij Centrale) verwacht men van dit plan geen succes. Het is een onderdeel v.an het z.g. plan- Woestenburg, dat de ontwerper ongeveer an derhalf jaar geleden in eenige artikelen in ons blad uitvoerig heeft uiteengezet, maar waar men in IJmuidensche kringen vrij sceptisch tegenover stond. In dezen vorm kan men er alleen maar geld mede verliezen. Want deze distributie zou practisch inhouden, dat hier aan den afslag de rondvisch gekocht zou worden. Deze zou dan naar Harlingen verzonden worden en na aldaar overgepakt te zijn, zou ze pas gedistri bueerd worden. Zulk een behandeling is omslachtig, duur en komt zeker de kwaliteit van de visch niet ten goede. Het plaatselijk belang voor Harlingen, ligt er dik boven op. Maar ook wordt vermoed, dat de ontwerper voor den Haag geen persona I grata is en er van zijn plannen wel niet veel bewaarheid zal worden. De legende is even taai als een monster uit de Grieksche mythologie. Ze verschijnt spoe dig wellicht weer in een nieuwen yorm. i Christ.-Hist. Jongerengroep. Een speciaal woord voor 1936. Oorlog of Vrede. Gisterenavond heeft in het Herv. Vereeni gingsgebouw Kalverstraat een vergadering plaats gehad van de Chr. Hist. Jongeren groep waarin als spreker optrad den heer H. W. Ti- lanus, uit den Haag, lid van de Tweede Ka mer der Staten-Generaal, die tot onderwerp had: Een speciaal woord voor 1936: Oorlog of Vrede. De vergadering werd geopend door den voorzitter den heer P. Woord, die zeide, dat dit de eerste maal is dat de Chr. Hist. Jong. groep naar buiten optreedt. Vervolgens sprak hij over het doel en streven van de jonge rengroep. Hierna was het woord aan den heer Tilanus, die zeide hoe hij als velen op Oude jaarsavond nadacht .over de vraagWat zal 1936 ons brengen: oorlog of vrede? Welke strijd zal er komen, een strijd met kanonnen en geweren, of zal de strijd zich openbaren op andere manier. Spreker wijst hier naar de groote politieke spanning die er in de wereld heerscht. Hij zegt dat aan een oorlog te den ken geen dwaasheid is. Niet alleen de ver schillen der volken onderling wijzen op strijd, maar ook de verschillen die de natiën in eigen boezem verscheuren. De heer Tilanus herin nert aan den politieken strijd gevoerd in Spanje en Frankrijk. Overal is strijd en ver schil; ook in ons land en dan vooral politie ke strijd. Dn niet alleen volken en partijen voeren strijd, maar in de partijen zelf wordt gevochten. Spr. leest hierbij iets voor uit een brief indertijd geschreven door den heer Tusenius bij zijn uittreding uit de N S. B. Vervolgens spreekt hij over de vraag, die bij de jongeren opkomt: hoe komt dit en wat is de oorzaak? Hij zegt, dat er altijd strijd is geweest. Altijd de strijd tegen traditie en voor vernieuwing. Spr. illustreert dit met voorbeelden, ontleend aan de Bijbelsche geschiedenis. Verder herinnert de heer Tilanus aan een optreden van Luther en Calvijn; ook dit bracht immers strijd. Zoo ook de Fransche revolutie. Staren wij, vraagt spr., ons niet blind op oude vormen? Hebben deze waarde dan moeten zij blijven, zoo niet, dan moeten zij verdwijnen. ■Eveneens op staatkundig, maatschappelijk en persoonlijk terrein. Dit probleem kent drie vragen. Het staat kundige, het maatschappelijke en het per soonlijke. Spr. begint bij het laatste. Als dit slechts traditie is, dan heeft het geen waarde. Stelt men het onder het licht van het Evangelie, dan is het frisch en heeft waarde. Sprekende over het staatkundig vraagstuk, wijst spre ker op de groote veranderingen die zich in de handelspolitiek hebben voorgedaan. In dit verband brengt hij hulde aan de tegenwoor dige regeering, die alles in een goede richting moet leiden. Bij dit alles komt bij de jon geren de vraag op of deze maatschappelijke verhouding wel de juiste is. Is het wel een goede orde. In de 17'e eeuw kon men zeggen, dat er toen een goede maatschappelijke orde- bestond. De Fransche revolutie heeft hieraan een einde gemaakt en sindsdien is er geen goede maatschappelijke orde geweest. Thans komt weer de vraag bij velen op tot samen bundeling. Die gemeenschapsgedachte ziet spr. in drie groepen opkomen. De eerste bij de socialistische groepen met de leuze sociali satie. Dit is echter zeer wazig en spreker ver wacht hier weinig van; evenmin als van het plan van den arbeid. De tweede is de Natio- naal-socialistische gedachte. Van de staatsal- macht, die deze beweging poneert, verwacht spr. evenmin iets. Integendeel waarschuwt hij tegen deze beweging. De derde is de leer van Jezus: Heb Uw naaste lief als u zeiven. Op den grond van deze gemeenschapsgedachte willen de Chr. Hist. Jongeren bouwen en zich door deze gedachte laten leiden. De Chr. Hist, hebben de oogen open voor de maatschappe lijke nooden. En deze, zegt spr. zijn niet wei nig. Met voorbeelden uit het tegenwoordige verduidelijkt hij dit. De houding, welke de re geering hiertegenover moet aannemen wordt door spr. uiteengezet en aangetoond dat overal in het economisch leven een zwaren strijd is ontstaan. Dit zullen en willen de Chr. Hist, op de juiste wijze onder de oogen zien. Er zijn echter menschen, die de staatkundige lichamen welke de economische verwikkelin gen in goede banen moeten leiden, willen weg hebben. De heer Tilanus noemt met name de N. S. B. die de bestaande regeeringslichamen terzijde schuiven wil. Zal op zulk een manier de zware economische strijd opgeheven zijn? vraagt spr. Wij hebben de regeeringslichamen noodig. Deze lichamen beheeren ten eerste de financiën, ten tweede waken ze voor de na leving der volkswetlen en ten derde oefenen zij controle op de daden der overheid uit. Uit voerig wordt dit door den heer Tilanus be sproken, die zijn met aandacht gevolgde rede eindigde met te wijzen op het feit dat wil men in dit leven van strijd en onvrede zelf vrede hebben en vrede brengen, zich moet laten leiden door het beginsel van naastenliefde zooals de Chr. Hist. Unie het tot grondbegin sel heeft. Tijdens de pauze werd een tombola gehouden en deed het strijkje, onder leiding van den heer Sj, Doevendans zich hooren. Na de pauze werd door eenige leden der C. H. J. V. als slot opgevoerd een klucht getiteld „De Visscherij nieuws in een notedop. In het dok. De Gloria IJM. 37 is voor storm schade in het dok gezet. Hoogstwaarschijnlijk zal het schip eenige nieuwe huidplaten moeten hebben. Sneeuwstorm. Er woedde gisteren op de graden een hevige sneeuwstorm. Nieuwe ketel. De Libra, IJM. 98, ligt reeds twee jaar op. Het schip moest destijds al een nieuwen ketel hebben, doch deze was toen te duur, n.l. f 17.000. Thans zijn de prijzen zoo gedaald, dat een reparatie iets meer dan de helft kost. waarom men thans het schip een nieuwen ketel zal geven. Slecht weer. Het is om de Noord zeer slecht weer geweest. De Caroline IJM. 26 van de V.E.M. heeft in 8 dagen niet kunnen visschen. Stormschade. Het bezaanzeil van de Hercu les IJM. 196 is aan flarden gewaald. Door een klap water werden de twee bovenste planken van de scheepsboot door midden geslagen. Ook heeft het schip nog andere schade over dek, terwijl de brug scheef geslagen Ls. Slechte vangst. De Geziena, IJM. 140, bracht heden 50 manden haring aan uit het Engel- sche Kanaal. Vorige week bracht de Silvain 200 manden aan overgenomen van het zelfde schip. Het is nu ongeveer 3 weken op zee ge weest voor nog geen f 500. Hoog ere vischprijzen. Eenerzijds door den schralen aanvoer (dentrawlers wordt door het stormweer in het Noorden het visschen belet) anderszïjds door de komende vastendagen waren Maandag de vischprijzen over 't alge meen aanzienlijk gestegen; vooral die der ka beljauw, die in vergelijking met verleden week met 100 pet. omhooggegaan is. De Protinus van de Moray Firth kon hierdoor f 3200 he sommen. Voor deze boot een prachtige reis. VELSEN. STAND DER WERKLOOSHEID. Bij de Gem. Arbeidsbeurs staan ingeschreven: 695 bouwvakarbeiders, behangers 3, betonwer kers 51, fundeeringwerkers 2, grondwerkers 165, heiers 1, metselaars 70, opperlieden 71, schilders 83, steenhouwers 1, straatmakers 13. stucadoors 27, tegelzetters 1, timmerlieden 199, uitvoerders 5, voegers 3. 377 Metaalbewerkers: bankwerkers 90, bran ders 3, constr.werkers 9, electriciens 15, gas fitters 2. handlangers 4, horlogemakers 1, iso- leerders 2. ketelmakers 18, klinkers 6, koper gieters 1, koperslagers 4, lasschers 7, loodgie ters 7, machinisten 45, metaalsehavers 1, me- taalboorders 1, metaaldraaiers 16, metaal schilders 9, metaalslijpers 1, monteurs 18, mo tordrijvers 5, plaatwerkers 20, pijpwerkers 2, rijwielherstellers 8, scheepstimmerlieden 13, scheepstuigers 4. smeden 7, stokers 28, tegen- houders 1, voorslaanders 1, vormers 7, vuur werkers 16, werktuigbouwkundigen 1, ijzerwer kers 4. 59 Kantoorbedienden: bedienden ml. 48, idem vr. 11. 46 Vrouwel. beroepen: naaisters 5, winkel- bed. vr. 6, huishoudsters 4, dagdienstboden 12, l de Oostzeekust hebben hevige sneeuwstormen gewoed. Huizen zijn tot aan het dak ingesneeuwd. dienstb. d. en nacht 1, mangelsters 1, werk sters 14, fabr. arbeidsters 3. 42 Houtbewerkers: mach. houtbewerkers 6, kistenmakers 2, kuipers 28, mandenmakers 6, meubelmakers 5, rietmattenmakers 1, stof feerders 1, zagers 3. 45 Landavoeiders: bloemisten 14, landarbei ders 25, tuinders 26. 400 Visscherij: koks 21, machinisten 68, sto kers 61, visschers 112, haven, en transportar beiders 118. Losse en fabrieksarbeiders 784. Chemigrafen 1, drukkers 2, letterzetters 6, laboratoriumbedienden 1, kleermakers 1, waschmeesfcérs 1, aardewerkers 5, glasbewer kers 1, rubberbewerkers 1, schoenmakers 3, nettenbreiers 2, zeilmakers 4, bakkers 30, bier- bottelaars 2, broodbezorgers 3, sigarenmakers 5, slagers 22, colporteurs 1, reizigers 14, win kelbedienden 18, bakkenschippers 14, bed. gr. vaart 1, chauffeurs 72, dekknechts 13, expedi tieknechts 4, kellners 6, koks 4, kraandrijvers 4, machinisten te water 11, magazijnbedienden 6, matrozen 9, pakhuisknechts 4, schippers 8, sleepb.kapiteins 8, stokers te water 17, stuur lieden 6, voerlieden 9, controleurs 2, incas seerders 9, portiers 2, film-operateurs 1, musici 5, bedrijfsleiders 2, opzichters 6, tee kenaars 4, huisknechts 1. Personen beneden den leeftijd van 18 jaar. 36 Bouwvakarbeiders: behangers 1, opperlie den 3, schilders 7, stucadoors 2, timmerlie den 23. 33 Metaalbewerkers: bankwerkers 15. elec triciens 4. koperslagers 1, monteurs 8, plaat werkers 1, rijwielherstellers 2. smeden 2. 11 Kantoorpersoneel: bedienden ml. 8 idem vr. 3. 38 Vrouwel. bedienden: naaisters 1, dag dienstboden 29, dienstb (d. en n.) 2, fabrieks arbeidsters 6. 76 Zonder vakkennis: losse en fabrieksar beiders 76. 11 Overige beroepen: letterzetters 1, schoen makers 2, bakkers 3, slagers 1, etaleurs 1, winkelbedienden 2. dekknechts 1. Totaal 3024. COLLECTE VOOR DE RECLASSEERING. Evenals het vorig jaar hopen de samen werkende Reclasseeringsinstellingen een Na tionalen Reclasseeringsdag te organiseeren. Deze zal gehouden worden op Zaterdag 9 Mei a.s. LEZING VOOR DE JONG-HERVORMDEN. Ds. J. C. Koningsberger, uit Amsterdam, houdt voor leden van bovengenoemde organi satie in het gebouw voor Christelijke Belan gen op Donderdag 27 Februari a.s. een lezing over „De angst in de hedendaagsche wereld". „DE EENDRACHT" NAAR HET CONCOURS. Het mannenkoor „De Eendracht" der Kon. Papierfabrieken der firma Van Gelder Zonen zal op concours gaan. Onder leiding van haar directeur, den heer H. van Dijk, neemt zij deel aan het concours te Almelo op Hemelvaarts dag a.s. Het koor komt uit in de eerste afdee- ling, met als verplicht nummer „De jonge vrouw staat op den torenwal", van Paul F. Sanders; het vrije nummer is„Morgen Idylle" van Tsr. J. Olman. VASTSTELLING DER KIEZERSLIJST. Burgemeester en Wethouders van Velsen maken bekend, dat de op heden door hen vastgestelde kiezerslijst voor het jaar 1936 1937 van 23 Februari tot en met 16 Maart a.s. ter secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage wordt nedergelegd en, tegen betaling der kosten, in afschrift, en stemdistricts- gewijze, in uittreksel, verkrijgbaar wordt ge steld. Tot en met 9 Maart a.s. is een ieder bevoegd bij het gemeentebestuur verbetering van de vastgestelde kiezerslijst te vragen, op grond dat hij zeir of een ander, in strijd met de wet, daarop voorkomt, niet voorkomt, niet behoor,, lijk voorkomt of al dan niet voor eenige ver kiezing aangewezen is als bevoegd bij volmacht te stemmen. Het verzoekschrift kan op ongezegeld pa pier worden gesteld. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat door hen aan de Handelsvennootschap onder firma J. L. H. Smits en Co. te Amsterdam (Chemische Fabriek „Velsen"), vergunning is verleend tot het wijzigen van haar verf fabriek, door het vervangen van de bestaande mengmachine door een nieuwe, aangedreven door een elec tromotor van 4V2 P.K. in het perceel Kanaal kade no. 41 te Velsen. COMPETITIE N. A. S. B. De uitslagen van de Zondag gehouden wed strijden zijn: Sport Vereent 2—Aalsmeer 2 6— 0 Sport Vereent 3—The Red Boys 2 1—2 A.s. Zondag gaat Sport Vereent 1 naar Wor- merveer om den wedstrijd tegen The Red Boys 1, die den vorigen keer werd afgelast nu te spelen. Sport Vereent 2 gaat naar Amsterdam om daar Hou Stand 2 te bekampen. JAARVERGADERING DER VARA-AFDEELING De jaarlijksche ledenvergadering der Vara- afdeeling te Velsen zal hedenavond worden gehouden in café Jasperse aan den Konings weg. De agenda vermeldt o.a. jaarverslagen van den secretaris en den penningmeester en be stuursverkiezing. Aftredend zijn de heeren A. Jansen en R. Alderlieste, resp. secretaris en penningmeester. Ook zal de propaganda-actie en de deelname aan het Zomerfeest besproken worden. NAAR HET CONCOURS. Zondag 7 Juni a.s. gaat de R.K. Harmonie „St. Caecilia", directeur de heer P. N. Joossen, naar het concours te Sloterdijk, dat uitge schreven is door de harmonie „Crescendo" ter eere van haar 35-jarig bestaan. St. Caecilia komt uit in de eere-afdeeling harmonie.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1