Regeering wenscht grooter Beverwijk. Televi isioen. BEVERWIJK. «teuwe successen voor d.o.k. r krachtsportwedstrijden om de kam- ,Snschappen van West-Nederland heeft P nlaatselijke Krachtsportvereeniging D. onZ« weer eenige mooie successen behaald. De O- Gr0eneveld, titelhouder, verwierf in de hC€wfd met J. Rooymans, vedergewicht, G. feriniopnschap met 5 gewonnen wedstrijden nstra f pun tenZijn broer C. Groeneveld en»üaHipde in licht gewicht eveneens met verp. |€n titel. Hij behield het kampioen schap met 4 gewonnen partijen en 2 straf- pUvoor Zondag 1 Maart staat het gewichthef fe no het programma: nOK komt uit met C. Gaarthuis in de specie afdeeling midden-A gewicht en in de 25* afdeeling J. Rooymans, vedergewicht, G. SSrauns en-C. G. Tabak, licht gewicht en at Burger en C. Vessies, zwaar gewicht. Het clubkampioenschap van Nederland over het jaar 1935 behaalde D.O.K. met onder- zwicht heffen eerst kl.: 10 eerste-, 9 tweede- n 3 derde pr. Tweede kl.: 3 eerste-, 3 twee de- en 3 derde prijzen. Totaal 31 prijzen met 13Worstelen, eerste klasse: 2 nationale kam pioenschappen, 13 eerste-, 2 tweede- en 2 derde prijzen. Tweede klasse: 3 eerste-, 3 tweede- en 7 derde prijzen. Totaal 32 prijzen en 132 punten. DOK heeft in dat kampioensjaar haar medaillekast dus kunnen verrijken met 29 eerste-, 17 tweede- en 15 derde prijzen. verontreiniging van de straat. Tot ergenis van vele winkeliers meenen op enschoten jongelui de portieken of het trottoir voor de winkels te kunnen benutten voor het deooneeren van de doppen der groote hoe veelheden pinda's, die zij voor tijdverdrijf con- „meeren. Deze slechte gewoonte, die zij er thuis hopelijk niet op na zullen houden, was natuurlijk aanleiding tot verontreiniging van de straat. De politie gaat tegen dit euvel strenger optreden. Zij reikte aan twee pinda- kauwers een proces-verbaal uit. rtngvergadering kring kennemer- land van het n.j.v. In het Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat hield de kring Kenne- merland van het Nederlandsch Jongelings verbond gisteravond een goed bezochte ring- vergadering. De heer D. Jonges, voorzitter van den ring ping na gemeenschappelijken zang voor in gebed, las een gedeelte uit Psalm 73 en heette vervolgens de aanwezigen, in het bijzonder den spreker, den heer Doorschodt, secretaris van het N. J. V. en Ds Krijger, hartelijk wel kom. Spreker hoopte verder, dat de rede van den heer Doorschodt er toe zou mogen bij dragen om den band tusschen de leden on derling en de verschillende vereenigingen te versterken, waardoor krachtiger actie mo gelijk zal zijn. De heer Doorschodt sprak over het onder werp ..Hoe staan wij er met ons werk voor. Allereerst zeide spreker, dat door de leiding bïsloten was, om op de verschillende ring- vergaderingen ditzelfde onderwerp te behan delen, omdat ondanks de vele goede dingen, toch altijd nog tallooze fouten aan het bondswerk kleven, die veranderd kunnen en moeten worden. De behandeling van deze vraag brengt dadelijk een andere met zich mede, nl. hoe staat het met ons leven. Velen zijn er die niet den moed hebben zich zelf dit eerlijk af te vragen. In.de steden trekken 's avonds honderden jonge menschen naar de biosco pen en cabarets, oogenschijnlijk slechts uit een zucht naar ontspanning, maar in wer kelijkheid uit angst, om in stille oogenblik- ken het antwoord op deze vraag te moeten geven. Vele menschen leven overtuigd hun bankroet tegemoet, slechts omdat'zij geen balans op durven te maken waaraan het ri sico van een groot nadeelig saldo verbonden is. Sen C.J.M.V.'er kan en mag zoo niet le ven. Het is zijn plicht de dingen goed onder de oogen te zien. Door de ouderen wordt dik wijls beweerd: „De vereenigingen zijn niet meer wat zij vroeger waren". Ondanks de betere hulpmiddelen is het enthousiasme gedaald en de bezieling verdwenen. Laten zij, aldus spreker, bedenken dat de toestanden waaronder de jongeren leven, hierop van grooten invloed zijn. Het is in dezen tijd waarin alles down geslagen wordt, vooral voor de jonge menschen, die zich zelf zonder werk en toekomst weten, lang niet makke lijk om hierin Gods leiding te zien en zich nog met overtuiging aan het vereenigings- werk to geven. Hoe staat het er met ons werk voor? Ook nu geldt het woord van Jezus: „De oogst is wei groot maar de arbeiders zijn weinigen". Sinds de oprichting van den Bond in 1854 is deze ontzaggelijk gegroeid. Maar nog zijn er veel meer, die lid kunnen worden. Krachtig werken is dus noodig, met- de hulp van God en den Heiland, die boven alles staat. Dit maakt het werk der vereeniging zoo belang rijk. Het werk der vereeniging is moeilijk, voor al in de steden, waar zooveel afleidend amu sement geboden wordt, maar dit dwingt, al dus eindigde spreker ons te meer om tot het uiterste vol te houden, krachtig actie te voeren en de kansen die ons gegeven wor den op de groote ooestvelden, volledig aan te grijpen en te benutten. Hierna werd door de aanwezigen gezongen ■.Grijpt toch de kansen, door God u gegeven". Na de pauze werden verschillende vragen door den heer Doorschodt uitvoerig beant woord, waarna de avond op de gebruikelijke wijze besloten werd. Wetsontwerp tot samenvoeging ingediend. De kwestie van het al of niet vereenigen der gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin is een belangrijke stap verder gekomen. De regeering heeft zich thans aan de zijde geschaard van hen, die samen voeging voorstaan. Zij heeft hiervan kennis gegeven in een bij de Staten-Generaai ingediend wetsontwerp, waarvan de hoofdinhoud is het voorstel om met ingang van 1 Mei a.s. de nieuwe gemeente Beverwijk te doen bestaan uit het grondgebied van Wijk aan Zee en Duin en het tegenwoordige Beverwijk. Met ingang van 1 Mei a.s. Aan de memorie van toelichting wordt ont leend: Sedert eeuwen hebben tusschen de bevolking van de gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin enge banden van saamhoorigheid be staan. Deze saamhoorigheid, oorspronkelijk waarschijnlijk een gevolg van de eenheid van 9orsprong der bewoners, heeft zich in latere jaren, niet het minst, omdat de bevolking der beide gemeenten was aangewezen op dezelfde welvaartsbronnen, voortdurend sterker ont wikkeld. De gemeentebesturen hebben getracht met ruime toepassing van de wettelijke bepalingen in zake de samenwerking van gemeenten in de voornaamste intercommunale belangen zoo goed mogelijk te voorzien. Dit middel heeft evenwel geen afdoende oplossing kunnen bren gen voor de onderwerpelijke gemeenten tus schen welke een zóó nauw yerband bestaat, dat bijkans bij elk onderdeel der gemeentelijke overheidszorg gemeenschappelijke belangen betrokken zijn. Alleen door een vereeniging van beide ge meenten zullen de belemmeringen welke thans aan een behoorlijke behartiging van deze be langen in den weg staan, volledig kunnen wor den opgeheven. Het is op grond van het vorenstaande, dat zoowel de raad van Beverwijk als die van Wijk aan Zee en Duin zich overeenkomstig het be paalde bij art. 164 der gemeentewet tot de Re geering hebben gewend met het verzoek een voorstel tot samenvoeging van beide gemeen ten bij de Staten-Generaai aanhangig te ma ken. Nadat ten aanzien van dit verzoek toepas sing was gegeven aan de artikelen 158 tot en met 161 der gemeentewet, waarbij de raad en de commissie uit de ingezetenen te Beverwijk met algemeene stemmen en die te Wijk aan Zee en Duin met groote meerderheid zich vóór de beoogde vereeniging hebben uitgesproken, hebben Ged. Staten van Noordholland aan den minister van Binnenlandsche Zaken in over weging gegeven, de totstandkoming van een wet regelende de samenvoeging van beide gemeen ten, te bevorderen. groeide verhoudingen, zich aan den histori- Aangezien deze samenvoeging, welke, wel verre van inbreuk te maken op natuurlijke ge- emeritaat ds. f. kramer. De classis Haarlem van de Ger. kerk heeft aan F. Kramer op eervolle wijze emeri taat verleegnd. Ds. Kramer zal half Maart afscheid nemen uit de bediening en bij die gelegenheid zijn opvolger ds. Holtrop beves tigen. aanbesteding. Bij de door den Rijkswaterstaat gehouden aanbesteding voor het maken van de aarde- baan met bijkomende werken van een ge deelte van den weg Groningen'Drachten HeerenveenZürich, onder de gemeente Wonseradeel waren laagste insehrijfsters de fa. van Hattum en Blankevoort alhier en de fa. W. J. Boltje te Heerenveen, beiden met f 168.000. De gunning zal door loting wor den beslist. schen ontwikkelingsgang aanpast, de thans ondervonden belemmeringen in de uitoefening van de gemeentelijke overheidstaak zal doen wegvallen en voorts voor beide gebiedsdeelen aanmerkelijk ruimere ontplooiingsmogelijk heden zal medebrengen, heeft de minister ge meend. aan het advies van Ged. Staten gevolg te moeten geven. In art. 1 wordt voorgesteld de vereenigde ge meente den naam van Beverwijk te doen dra gen en de vereeniging te doen tot stand komen met ingang van 1 Mei 1936. VASTENAVOND-UITVOERING VAN „AMICITIA'. Voor een zeer goed bezette zaal gaf de tooneel- en revue-vereeniging „Amicitia" Maandagavond een tweede opvoering van de operette „Les dragons de Villars". De opvoe ring is ook nu weer voor „Amicitia" en voor de zangvereeniging „Ons Genoegen" een suc ces geworden. Het publiek heeft genoten van het goede spel. De solisten vervulden hun partijen op uitstekende wijze. Het hoogtepunt van den avond was ongetwijfeld het mooie duet in de tweede acte van den heer Schaaper en mej. Schrama. Ook de koren werden dezen avond bijzonder goed gezongen. In vocaal opzicht werd uitstekend werk geboden. De talrijke aanwezigen hebben vele malen bij open doek van hun waardeering blijk gegeven door een daverend applaus. Een groot deel van het succes mocht zeker op rekening worden gesteld van den heer Lou Tervoort, die met de muzikale leiding was belast. Hij had een zeer goed orkest te zijner beschikking, dat deze operette op voortref felijke wijze heeft begeleid. Aan het slot van den avond heeft de voor zitter, van „Amicitia", de heer P. Timmer allen dank gezegd voor hun medewerking. De beide dames-solisten, mej. Schrama en mej. J. de Nijs, ontvingen een welverdiende bloemen hulde. Na afloop van de voorstelling hield een gezellig bal de aanwezigen nog langen tijd bijeen. R.K. LAND- EN TUINBOUWBOND. De R.K. Diocesane Land- en Tuinbouwbond houdt Woensdagavond in het K.S.A.-gebouw haar jaarvergadering. De agenda vermeldt o.m. de jaarverslagen van den penningmeester en den secretaris en de verkiezing van drie be stuursleden wegens aftreding van de heeren H. Duyn, G. Rooymans en L. Schelvis. Ten slotte volgt een causerie door den heer M. P v. d. Weyden. lid der Tweede Kamer over het onderwerp: „De Crisis-hypotheek aflossings- wet 1936, de Crisispachtwet en wat daarmede verband houdt". AANGEHOUDEN. De politie alhier heeft een persoon aange houden, die in het Algemeen Politieblad ge signaleerd stond voor 2 boete of 2 dagen hechtenis. Hij werd naar Haarlem overge bracht. Een Chineesch pindaman deelde dit lot, want ook hij bleef in gebreke een boete te betalen van 4, waartoe hij veroordeeld was. Hij koos de drie dagen vrij logies. (De Engelsche Radio-omroep, de B.B.C., zoekt voor de in April aan te vangen televisie-uitzendingen schoone omroepsters, die zullen optreden met groen geverfde oog leden, kanariegele neusvleugels, vuurroode neusgaten en verder hei-geel gepoederd gezicht.) Televisie, 't zal er dus van komen, Zij 't voorloopig slechts in Engeland, Deze kunst gaat, op z'n zachtst genomen, Mijlen boven mijn beperkt verstand. Is mijn televisie visie duister 'k Weet toch zooveel wel dat het beduidt. Dat ik ook kan zien, naar wie ik luister, 't Vergezicht dus met het vergeluid. 't Leven wordt weer ongetwijfeld rijker, Als wij allemaal daar aan gaan doen. Ieder mensch zijn eigen verrekijker, Is het televisie visioen. 't Wordt een vrouw, die d' omroep zal verzorgen, Want de man, die dat in handen had, Blijft steeds voor ons aller blik verborgen, Maar straks wil het oog toch ook wel wat. Zij zal stellig grooten roem verwerven. Zij wordt ongetwijfeld populair, Maar zij werkt met verve èn met verven, Deze aangebedene van ver. En wie haar van heel dichtbij beschouwen, Als zij straks haar nieuwste taak verricht. Wordt het door die nieuwe soort van vrouwen. Groen en geel en rood voor het gezicht. Men kan beter op een afstand blijven; Volgens een reeds oude theorie, Kieze men ook bij dit nieuw bedrijven Vis a visie boven dichtebie. P. GASUS DINSDAG 25 FEBR. 1936 HEEMSKERK. VEREENIGING VOOR BLOEM BOLLENCULTUUR. Op Woensdag 26 Februari houdt boven genoemde vereeniging een ledenvergadering bij den heer L. Schipper. De agenda vermeldt oa. Rekening penningmeester, Benoeming af gevaardigden. bestuursverkiezing, vaststelling contributie staten. a.d.o. Voetbaluitslagen van Zondag* A.D.O. 2—V.V.Z. 2 0—7 A.D.O. 3—A.F.C. 2 2—0 D.E.M. a—A.D.O. a 0—3 V.V.Z. b—A.D.O. b terrein afgekeurd. film voor herwonnen levenskracht. Maandag 2 Maart wordt in het R.K. Ver eenigingsgebouw de Herwonnen Levenskracht film geprojecteerd. De heer H. Vuister zal een propaganda rede houden. MARKTBERICHTEN. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. 24 Febr. 1936. Boerekool per kist f 0.70f 1.50. Andijvie per kist 6090 cent. Wortelen per bos 712 cent. Peterselie per bos 34 cent. Selderie per bos 23 cent Prei per bos 411 cent. Uien per K.G. 23 cent. Witlof per K.G. 814 cent. Wortelen per K.G. 23 ceni Nero per K.G. 414 cent. Spruiten per K.G. 1023 cent. Knollen per stuk 3-^-6 cent. Roode kool per stuk 520 een' Gele kool per stuk 310 cent. CASTRICUM WIELRIJDEN. de zesdaagsche te antwerpen. Uit Antwerpen: Tusschen drie en vijf uur Maandagmiddag roerden de koppels, die een grooten achterstand hadden, zich geducht. De klassementsprints van zes uur werden ge wonnen door De Kuysscher, Van Kempen, Meerschaert, Loncke en Kaers. Tusschen de derde en vierde sprint liepen Braspenninx en Deneef weg en deze beide renners slaagden er met hun koppelgenootén in een ronde te nemen. Des avonds was er wederom zeer veel pu bliek, dat een zeer sportleven strijd kreeg te aanschouwen. Reeds vroeg werden de jachten ingezet. Toen Magne een bandongeval kreeg, had onze landgenoot Piet van Kempen het ongeluk, over den Franschman te vallen. Beiden moesten worden weggedragen, waarbij bleek, dat Van Kempen er het ergst aan toe was. Eerst tegen negen uur, vlak voor het be gin der klassementsprints kwam hij weer op de baan terug, luide toegejuicht door de dui zenden. De eerste sprint van negen uur werd door v. d. Broock gewonnen. Pijnenburg glipte er toen tusschen uit en zag kans een ronde te ne men, waardoor hij en Slaats alleen aan de leiding kwamen. De vier volgende sprints wer den gewonnen door Depauw, Van Nevele, Dereyck en Smets. Te half elf Maandagavond toen 1609 K.M. waren afgelegd, lagen niet minder dan negen koppels in het leidende peloton. interpellaties in den raad. Voor de raadsvergadering op a.s. Woensdag zal de heer P. de Wildt namens de R.-K. fractie aan B. en W. vragen, of zij de noodige aandacht hebben geschonken aan het beekje dat loopt langs Heerenweg naast het perceel van W. Castricum café te Bakkum De frac tie meent, dat daar toch heel gemakkelijk een verbetering kan plaats hebben, door dat gedeelte, lang pl.m. 100 M. te rioleeren en vooral omdat de eigenaar zijn medewerking graag wil verleenen. Dezelfde fractie vraagt, wanneer aan den onhoudbaren toestand, waarin het rijwielpad langs den Heerenweg verkeert, een einde komt. tuinbouwver. ons belang. Veiling van Maandag 24 Februari: Spruiten I 17y2—24 ct. per K.G, Idem II 121/2—151/2 ct. per K.G. Spruitkoppen 39 ct. Prei I 3 ct. per bos. Idem II 5—6 ct. per bos. Boerenkool 7286 ct. per kist. VOETBAL. Vitesse—G. V. O. Vitesse III—D. E. M. III 3—1 1—1 PLAN VAN ARBEID. Daar in Óost-Afrika de Italiaansche vrachtauto's het spoedig opgeven, wordt in Asmara door Fiat een fabriek gebouwd. Maandagavond hield de afd. Castricum der S.D.A.P. een propaganda-vergadering in café W. Borst. Ongeveer 150 toehoorders waren aanwezig. Als spreker trad op de heer W. van Dok, die de treurige toestanden in het „Land en Tuinbouwbedrijf" in Duitschland uiteen zette. Hij was bang, dat ook ons land dien kant zou uitgaan. Hoe dit tegen te gaan? De politiek is thans om door concurreeren el kander in de put te helpen, want „Groote om zet, kleine winsten, veel arbeid niet veel ver dienen" is tegenwoordig het parool. Dit mag en kan niet langer duren. Hierna gaf de heer van Dok een uiteen zetting betreffende onze boter op de buiten- landsche markt. Ook andere crisis-maatrege len op allerlei gebied werden door spr. be sproken. Hierna volgde door den voorzitter de ont hulling van het nieuwe vaandel. Ook de heer Hellinga hield een korte rede. Vervolgens zette de heer van Dok „het plan van arbeid" uiteen. Hij behandelde de 40- urige werkweek, het „schuldenprobleem", „de vaste lasten van het bedrijf", enz. Tot slot werd een tooneelstuk opgevoerd door de Tooneelvereeniging „De Toorts" het welk veel succes had. Hierna sloot de voorzitter de bijeenkomst met een woord van dank voor de trouwe op komst. KORFBAL. HAARL. KORFBALBOND. aurora. Wedstrijdsecretaris: H. Overweter, Timor- straat 196. Gespeeld op 23 Februari: Aurora 2S.V.3. S.V. niet opgekomen. Aurora 5Oosterkwartier 4 24 Vriendschappelijk: Oosterkwartier 3Aurora-combinatie 32 Wordt gespeeld op 1 Maart: AuroraD.S.V. (vriendsch.) 10 uur. Meerlebosch 3Aurora 3 2 uur. S.V. 5Aurora 4 2 uur. Aurora 5—Watervliet 3 2 uur. Gevraagd voor Aurora 2 een vriendschappe lijke wedstrijd. HOCKEY. amsterdam—hilversum, De Zondag wegens afkeuring van. het terrein, afgelasten wedstrijd Amsterdam-Hilversum zal a.s. Zaterdagmiddag in het Stadion te Amster dam gespeeld worden. BILJARTEN. wereldkampioenschap 45—1 cadre. Uit Montpellier: Op den derden dag van het tournooi om het wereldkampioenschap 451 cadre speelde onze landgenoot De Leeuw een goede partij tegen Chassereau. Hij verloor van Cöte. De resultaten van Maandag waren: pnt brt moyen. h.s. Cöte 246 20 12.30 57 Joachim 300 20 15.— 54 Gabriels 300 27 11.11 76 Chassereau 244 27 903 45 Lefebre 152 21 7.23 39 Cóte 300 21 14.28 60 Chasserer> 263 25 10.52 86 De Leeuw 300 25 12.- 60 Joachim 110 18 6.11 28 Gabriels 300 18 16.66 93 Domingo 34 13 2.61 12 Albert 300 13 23.07 92 Joachim 300 28 10.71 45 Chassereau 218 28 7.78 37 Lefebre 97 13 7.46 20 Albert 300 13 23.07 102 Sweering 214 22 9.72 47 Cöte 300 22 13.63 100 Gabriels 300 25 12.— 72 Domingo 94 25 3.76 24 /CUEfciV T'JDINCINÏ HOLLAND—AMERIKA LIJN. Nogoya, 22 van Vancouver te Londen. Narenta, Rotterdam n. Southampton p. 23 Dungeness. Damsterdijk, Vancouver n. Rotterdam via Liverpool 21 (4.22 n.m.) 1200 mijl W. van Fastnet. Volendam, New-York n. Rotterdam 24 (v.m.) v. Plymouth. Spaarndam, 22 v. New-York n. Rotterdam. Veendam, Rotterdam n. New-York p. 23 (n.m.) Lizard. Drechtdijk, Rotterdam n. Vancouver 23 te Londen. Lochgoil, Vancouver n. Rotterdam 23 te Londen. HALCYON LIJN Maasburg, 22 van Narvik n. Vlaardingen. Stad Zwolle 23 v. Vlaardingen n. Bagnoli. Stad Dordrecht, Vlaardingen n. Bagnoli p. 23 Gibraltar. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfontein (uitreis) 23 van Mombassa. Nijkerk (thuisreis) 22 van Mombassa. Heemskerk (uitr.) p. 22 Dungeness. Springfontein (thuisreis) 23 van Gibraltar, via Antwerpen. Jagersfontein 24 van Hamburg te Amster dam. HOLLAND--WEST-AFRIK A LIJN. Aludra (thuisreis) 23 te Accra. Helder (uitreis) 23 van Dakar. Maaskerk, 23 van Amsterdam te Hamburg. Reggestroom (thuisreis) p. 23 Las Palmas. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Grootekerk (uitreis) 22 van Colombo. Serooskerk (thuisr.) 22 te Penang. Gaasterkerk, 23 van Hamburg n. Rotterdam. Meerkerk, 22 van Japan te Rotterdam. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN Streefkerk (thuisr.) 22 van Cuddalore. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Orestes, 24 van Izmir n. Stamboul. Orion, 24 v. Napels n. Palermo. Bodegraven 22 v. Arica n. Mollendo. Theseus, 24 van Kopenhagen n. Stettin. Mars, 24 van Rotterdam n. Lissabon. Agamemnon, 23 v. Kopenhagen te Amster dam. Ceres 23 van Candia te Piraeus. Cottica, 22 van Curacao n. Pto. Cabello. Crijnssen, 23 v. Cristobal n. Cartagena. Ganymedes, 23 v. Amsterdam te Hamburg. Odysseus. Valencia n. Amsterdam 22 v. Vigo. Oranje Nassau, Amsterdam n. Paramaribo p. 23 Ouessant. Orpheus, 23 van Stettin naar Amsterdam. Pluto, Aarhuus n. Amsterdam p. 23 Bruns- buttel. Poseidon, 22 van Triest te Flume. Tiberius, 22 van Algiers naar Oran. Titus, 22 van Malaga naar Alicante. Trajanus, 22 van Jaffa naar Haifa. Triton, 22 van Hamburg naar Ceara. Ulysses, 23 van Volo naar Izmir Venezuela, Amsterdam n. Barbados p. 23 Start Point. Venus, Tanger n. Oran p. 23 Gibraltar. Vesta, 23 van Amsterdam te Aarhuus. Perseus, Rotterdam n. Oporto p. 23 Dunge ness. Bodegraven, 21 van Iquique n. Arica. Fauna, Amsterdam n. Kingston (Ja) 23 (L2 v.m.) 180 mijl Z.W. van Land's End. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Salland, 23 van Hamburg te Amsterdam Waterland (thuisreis) 22 v. La Plata Zaanland (uitr.) 21 van Santos ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran (uitr.) 24 te Belawan. Indrapoera (thuisreis) 23 van Sabang. Djambi, 23 van Bremen te Londen. Garoet (thuisreis) p. 23 Finisterre. Modjokerto (thuisreis) 23 v. Port Said, 28 (6 v.m.) te Marseille verw. Soekaboemi, 23 v. Hamhurg n. Rotterdam '2 n.m.) verwacht. Dempo, 24 van Batavia te Rotterdam. Soekaboemi 24 van Hamburg te Schiedam. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Eurybates, Batavia n. Amsterdam p. 24 Gibraltar. Tajandoen, 24 v. Amsterdam te Batavia. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Roebiah (uitr.) p. 23 Dungeness. Poelau Tello (uitreis) p. 23 Perim. Sibajak (uitreis 24 van Lissabon. AANGEKOMEN. 23 Februari. Theano s.s. Fowey Zinovia s.s. Stratoni Prowess m.s. Londen Vliestroom s.s. Huil Cordillera m.s. West Indië Leeuwarden s.s. Londen Salland s.s. Hamburg Agamemnon s.s. Hamburg Amstelstroom m.s. Leith 24 Februrai: Gees m.s. Hull Rhein s.s. Hamburg Marpessa s.s. Hamburg Lincoln Ellsworth m.s. Duinkerken Highland s.s. New Castle Ek s.s. Oslo Pluto s.s. Gothenburg vertrokken. Februrai: Prowess m.s. Falmouth Cordillera m.s. Hamburg ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alphacca, 24 van Rotterdam te Hamburg. Alchiba (uitr.) p. 23 Beachy Head. Alwaki (uitr.) p. 22 Fern. Nor. Opgelegde schepen. Zaterdag waren te Rotterdam negen sche pen opgelegd, van welke vijf onder buitenland- sehe vlag. Om te dokken. Het Grieksche stoomschip Marpessa is van Hamburg en het Noorsche motorschip Lincoln Ellsworth van Duinkerken in ballast naar Am sterdam gepasseerd om daar te dokken. Laatst genoemd schip zal vervolgens te Amsterdam een lading creosoot innemen voor Italië. Consignatievisch. Importeurs voerden per as veel consignatievisch hoofdzakelijk schelvisch aan. Er werden goede prijzen betaald. INT. VER. BELLAMY. Voor de plaatselijke afdeeling dezer ver eeniging spreekt de heer M. J. van der Stijl uit Den Haag. Woensdagavond a.s. in Park zicht over: Expansie en oorlogsgevaar. Da heer F. H. v. d. Schaaf zal declameeren.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5