Nederland helpt Indië we sSEviii Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT Critiek op Sociale Zaken. Postwisselvervalsching uiterst geraffineerd. Minstens f 4000 door de mannen geïnd. Een van hen heeft ook deviezensmokkel gepleegd. Woensdag heeft de Rotterdamsche politie nadere mededeelingen gedaan inzake het op groote schaal vervalschen van postwissels. Op den verdachte de V. te Parijs was de aandacht reeds geruimen tijd gevestigd, om dat deze man een oude bekende van de po litie was. Bovendien was men onlangs in staat het handschrift op een postwissel te vergelijken met een formulier in het be volkingsregister te Rotterdam, welk formulier jaren geleden door de V. was ingevuld toen deze zich uit België in Rotterdam kwam ves tigen. De hoofdinspecteur van politie van Rotter dam heeft bij zijn onderzoek in Parijs zeer veel medewerking van de Parijsche politie ondervonden. De commissarissen Bartelet en Hacq kregen van den chef van de Sureté Na tionale, den heer Mondanel de opdracht zich met deze zaak bezig te houden en bij hun on derzoekingen was inspecteur de Jong steeds aanwezig. Nadat bevelen tot aanhouding en huiszoekingen waren afgekomen vond Zater dagmiddag de huiszoeking bij de V. in Parijs plaats. Deze deed het, zooals hij dat ook vroe ger dikwijls heeft gedaan, voorkomen of hij aan beide handen verlamd was en zeide van de zaak niets af te weten en zelfs niet te kun nen schrijven. Een onderzoek in de woning le verde alleen een lijst op met adressen van postkantoren in Nederland en België. Daarna vond men nog een huurcontract voor het hu ren van een kelder in het flatgebouw, waarin de V woont. Men vroeg de V. dezen kelder te laten zien en de man was zoo handig om de politiemannen een leegen kelder te toonen. Toen echter even later het zoontje van de V. uit schooi thuiskwam en de politieman nen hem vroegen den kelder van zijn vader aan te wijzen wees de jongen hen een ande ren kelder aan dan die waarin men een on derzoek had ingesteld. Deze kelder bleek op slot. Bij een onderzoek dat daarna in den door het jongetje aangewezen kelder werd in gesteld bleek daarin een mand te staan, waarin al het materiaal voor het vervalschen van de postwissels werd gevonden. Men vond o.a. stapels blanco wissels, modellen voor het vervalschen, het gedeeltelijk vervalschen, stempeldoozen stempels, benevens een aantal valsche passen waarmede men zich bij het innen van valsche wissels legitimeerde. De stempels bleken zeer geraffineerd te zijn na gemaakt. Na deze vondst werd de V. meegenomen naar de Santé-gevangenis. Bij een verhoor, dat hem later werd afge nomen, zeide de V. dat hij van de zaak niets afwist, want dat hij zijn kelder verhuurd had aan twee hem onbekende Duitsche Jo den. die zoo af en toe eens in den kelder wa ren komen werken. Tijdens het verhoor kwam bericht binnen, dat in de woning van de V., een brief uit Brussel was gekomen. De afzen der van dezen brief, zekere P., werd te Brus sel, tegelijk met zijn vrouw aangehouden. De Parijsche politie wilde ook de vrouw van de V. aanhouden, maar deze bleek ziek te zijn of simuleerde dit, zoodat men haar in haar wo ning heeft gelaten, evenwel onder toezicht van de politie. P. heeft te Brussel bekend, en medege deeld, dat de V. de vervalschingen op de wis sels aanbracht. Hoe. groot het totaal bedrag - is kan nog niet worden opgegeven. Tot nu toe weet men. dat he* tweetal een bedrag van f 4000 in ver schillende plaatsen heeft buit gemaakt. P. zal uit België vermoedelijk niet worden uitgeleverd, aangezien hij daar nog een jaar gevangenisstraf wegens oplichting te goed heeft. Deze man heeft trouwens ook in ons land nog een vonnis van een jaar tegoed. De V. heeft in Nederland eveneens nog een vonnis van één jaar en zes maanden wegens oplichting te goed. Vermoedelijk zal de V. door Frankrijk wel worden uitgeleverd, aangezien de Fransche posterijen door 't tweetal benadeeld zijn. De V. heeft zich, naar de politie bekend is, reeds jaren met oplichterijen bezig gehou den. O.a. heeft hij ook deviezen gesmokkeld. Hij deed dit een tijd geleden op de volgende wijze. Hij had zich naar Duitschland begeven, nadat hij kans had gezien om voor zijn voor gewende lamheid der handen een attest van een dokter te krijgen. Hij had zich naar een badplaats begeven. Met het attest kon hij in Duitsqhland vry veel goedkoope marken op nemen en van uit de badplaats, waar hij zich als een duivenliefhebber voordeed, verzond hij de marken naar Nederland, door het geld in kokertjes onder de pooten van de duiven te bevestigen. Toen de grond hem in Duitschland te warm onder de voeten werd, kwam hij weer naar Nederland om vervolgens naar Frankrijk te gaan. Politieke actie van vreemde lingen ongewenscht. Toestand, welke wijziging behoeft. Minister Van Schaik deelt ln de Memorie van Antwoord inzake de Justitie-begrooting aan de Eerste Kamer mede: Ook de regeering acht politieke or ganisaties van vreemdelingen, die in ons land heimelijk of openbaar pro paganda maken voor buitenlandsche politieke beginselen, ongewenscht. Hoewel uitwisseling van gedachten over deze beginselen onder vreemde- lingen-landgenooten onderling binnen zekere grenzen aanvaard kan worden, is intusschen ten aanzien van som mige vereenigingen van vreemdelin gen hier te lande geleidelijk een toe stand ontstaan, welke wijziging be hoeft. Teeltheffing aardappeloogst 1935. Restitutie of ontheffing van betaling vervallen 1 Maart. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, zal met ingang van 1 Maart de mogelijkheid om restitutie resp. ontheffing van de betaling, van de teeltheffing voor den aardappeloogst 1935 te verkrijgen, vervallen. Verzoeken om teruggave resp. ontheffing, welke na dien datum inkomen, zullen derhalve niet meer in behandeling kunnen worden ge nomen. De Bilt voorspelt: Matigen tot krachtigen Zuidoostelijken tot Zuidwestelijken wind. Zwaar bewolkt of betrokken. Waarschijnlijk eenigen regen of sneeuw. Weinig verandering in temperatuur. BAROMETERSTAND Hoogste 784.0 m.M. te Myggbukta. Laagste 737.5 m.M. te Stornoway. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 39 F. Laagste hedennacht 35 F. Hoogste heden 38 F. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 751 m.M. Neiging achteruit. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83, IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN: Vrijdag v.m. 6.59 uur; n.m. 7.25 uur. Zaterdag v.m. 7.50 uur; n.m. 8.21 uur. Zondag v.m. 8.55 uur; n.m. 9.38 uur. Militaire toestellen tegen elkaar gebotst. Tijdens oefeningen bij Bandoeng. Luitenant-vlieger omgekomen. BANDOENG, 27 Febr. (Aneta). Tijdens gewone militaire oefeningen zijn twee militaire vliegtuigen, twee Curtïss Hawkjagers tegen elkaar gebotst. Een der toestellen, bestuurd door luitenant W. F. Diepering, stortte neer, waarbij de bestuurder werd gedood. De bestuurder van het andere vliegtuig, lui- tnant J. P. van Helsdingen, wist zich na het ongeluk door een parachutesprong te redden. SPORT EN SPEL WIELRIJDEN. De Zesdaagsche te Antwerpen Uit Antwerpen: In de morgenuren van den 5en dag van den Antwerpschen Zesdaagschen Wielerwedstrijd werd er zeer kalm gereden. De sprints van des middags drie üür werden gewonnen door Pijnenburg, Loncke, Pijnenburg, Deryck en Deryck. Piet van Kempen, dié op liet oogenblik in uitstekenden vorm is, wist op zijn eentje drie ronden te nemen en ook het koppel BraspenninxVan Hout verkleinde hun achterstand met, twee ronden. Doo de directie van het Sportpaleis werd toen aangekondigd dat Cor Wals zijn 24sten verjaardag vierde, een feit, dat niet onopge merkt voorbij ging. Hem werd, behalve de beste gelukwenschen, een prachtige bloemen mand aangeboden: bedolven onder een schat van bloemen reed Wals een eereronde. Even voor tien uur gaf Verdyck op, zoodat Piet v. Kempen alleen moest blijven doorrij den. De sprints van tien uur werden gewon nen doe. Pellenaars. Pijnenburg, De Kuys- scher, Aerts en Slaats. De voortdurende jachten hadden tenge volge, dat niet minder dan negen koppels aan het hoofd reden. RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-W TELEF. 1 6 7 2 6 _loos trekken inbegr. BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING. Spreekuren alle werkdagen van 9—12 en 14 uur. Zater. 912 uur. Avondspreekuren Dinsd., Woensd. en Donderd. v. 79 u. (Adv. Ingez. Med.) TWEEDE KAMER Slot van Dr. Colijn's rede. VROUW VAN DE TRAP GEVALLEN. Woensdag is in een woning aan de Wevers plaats in Den Bosch de 52-jarige mejuffrouw S. van de trap van haar woning gevallen. Eenigen tijd later is zij aan inwendige ver bloedingen overleden. De vrouw laat een ge zin met veertien kinderen na. Inbraak opgehelderd. Heler kocht een waarde van 3000 voor 130. Ongeveer een maand geleden werd in de De Lairessestraat te Amsterdam ingebroken, waarbij ongeveer f 4000 aan kostbaarheden werd gestolen. Het is thans aan de hoofd stedelijke politie gelukt deze zaak tot klaar heid te brengen. Niet minder dan acht per sonen zijn in hechtenis genomen. Van deze acht personen hebben drie de inbraak ge pleegd. Een van hen heeft een volledige be kentenis afgelegd. De gestolen goederen zijn verkocht. Een viertal tusschenpersonen heeft daaraan deel genomen. Ook deze tusschenpersonen zijn op gespoord. Voorts is een heler in arrest, die voor een waarde van f 3000 heeft gekocht voor f 130. Van de goederen zelf is nog weinig opge spoord. Alleen een bontmantel van f 400 is opgespoord, maar vermoedelijk zal van de gestolen goederen nog wel meer te voor schijn gebracht worden. Van de acht arrestanten zijn er vier over gebracht naar het Huis van Bewaring; de andere vier zijn voorloopig uit de hechtenis ontslagen. Minister Colijn bleek ook heden bereid den keizer te geven wat des keizers is. Want zoo moet men heel de opzet beschouwen van zijn betoog, dat even hoffelijk als uitvoerig ging op de kritiek door Ir. Feber en diens fractiegenoot v. Poll op het beleid i.z. Indië uitgeoefend. Voor alles wilde de bewindsman ditmaal de kans afsnijden, de R.K. fractie in een baloorige stemming te brengen. Een der gelijk gevaar, dat ongetwijfeld een niet onbe denkelijk risico voor het kabinet veroorzaakt zou hebben, vermeed hij door, na gisteren al in den breede de economische problemen be licht te hebben, vandaag daarmee nog door te gaan. Trouwens er was nog een andere reden voor deze gedragslijn. Er heerscht in Indië nu eenmaal 'n ietwat geprikkelde stemming. Ne derland, aldus veler grief, zou niet voldoende voor Indië gedaan hebben noch willen doen. Ter logenstraffing hiervan kan de Minister er op wijzen, niet slechts, dat juist het verlan gen van den Haag om zooveel mogelijk zorg en aandacht aan behartiging van de Indische belangen te besteden, geleid heeft tot het ver zoek aan den Directeur van Economische Za ken Mr. Hart (die heden per vliegtuig hoopt te arriveeren) om eens over dit alles te komen praten, maar ook, dat er bij tal van maatrege len door Nederland heel wat voor en met 't oog op de Indische belangen ondernomen is. Daar is b.v. het handelsverdrag met Duitsch land, daar is de regeling met Tsjecho-Slowa- kije waar thans ruim een half millioen aan (Indische) tabak kon worden ingevoerd dank zij tegenpraestaties, die Nederlandsche offers beteekenen. Daar zijn concessies voor Indische goederen bij regelingen met Spanje, Portugal, Polen, Denemarken en daar is bovenal het verdrag met de Vereenigde Staten. Hetgeen Nederland ten behoeve van Indië doet is in tusschen niet in cijfers uit te drukken. Via eenige andere economische beschou wingen en een opmerking over de gespannen toestanden in het Oosten (de militaire staats greep in Japan) kwam de Minister aan de staatkundige onderwerpen. In dit verband bestreed hij eerst Mr. Westerman's pleidooi voor centralisatie om vervolgens op te merken, dat men verkeerd doet de N. S. B. hier en ginds over één kam te scheren. Zoo staat de N. S. B. in Indië niet tegenover doch veel meer achter het Gouvernement. Wanneer men dus met een Nederlandschen bril van hieruit de te Buitenzorg t.o.v. de N. S. B. gevolgde gedragslijn wil bezien, begaat men 'n fout. Dit zelfde geldt ook verder met betrekking tot de in 's lands vergaderzaal en elders geoefende critlek op het beleid van den G. G. Deze kreeg van den Minister een goed eindrapport. Tot deze laatste uitdrukking gaf Dr. Colijn aanleiding door zijn mededeeling, dat Jhr. de Jonge met September aftreedt. Dit staat dus thans officieel vast. De straks heengaande landvoogd heeft met vaste hand het gezag ge handhaafd, de volksbeweging niet noodeloos gehinderd, groote versobering op financieel terrein bewerkstelligd. Kortom, aldus Dr. Co lijn, alles tezamen genomen kan Nederland met voldoening terugzien op wat de heen gaande G. G. in deze uiterst moeilijke periode (zoo moeilijk als in geen honderd jaar) ge- praesteerd heeft. Toen de Minister zijn rede besloot met te zeggen, dat wij voortgaan om in Indië onze „zedelijke roeping" woorden ontleend aan het a. r. programma te ver vullen binnen de grenzen van het bereikbare, klonk er applaus op de rechtsche banken. Bij de replieken was het eenige belangwek kende het betoog van Ir. Feber (R.K.), die ver klaarde tegen het gisteren door den Minister uiteengezette financieel program in beginsel geen bezwaar te hebben, al meende hij, dat het wegwerken der zwakke plekken uit de be- grooting nog niet zoo gemakkelijk zou gaan. De woordvoerder der R. K. fractie had nog eenige verlangens op zijn hart (met betrek king tot de uitbreiding der arbeidsinspectie, de voedselverstrekking, de gezondheidszorg), maar het gevaar bleek wel verdwenen. Over de rest morgen nog een en ander. EERSTE KAMER. Minister Slingenberg had 't vandaag vri] hard te verduren. De R.K. sprekers Andries- sen en de Bruyn, de sociaal-democraten Danz, de la Bella en Rugge, beijverden zich allerlei wenschen voor te dragen. Voor al de verkorting van den arbeidstijd, in voering dus van een 40-uxige werkweek, en daarnaast het ver bod voor menschen boven de 60 om be- De Bruyn. taalden arbeid te ver richten waren oplossingen, die in de heeren de la Bella en de Bruyn warme pleitbezorgers vonden. Laatstgenoemde critiseerde den nat. socialist d' Ansembourg wegens diens louter negatieve critiek. De andere nat. soc. Mr. v. Vessem beklaagde zich over minder vriende lijke beantwoording door Minister Slingen berg van zijn vragen over de Blueband- advertentie, waarin met goedkeuring van een Rijksambtenaar diens oordeel over de voe dingswaarde van Blueband was afgedrukt. Een zeer belangwekkend betoog hield Mr. Werker (v. d.) ten einde te waarschuwen tegen eventueele plannen i.z. dusdanige reorgani satie der sociale verzekering en dit dan met name t.o.v. den rol door de bedrijfsvereenigin gen met betrekking tot de ongevallenverzeke ring te vervullen dat de eenheid in de lei ding in het gedrang zou raken. Als ik nog vermeld heb, dat de heer ter Haar (c. h.) opnieuw voor het versche ka detje opkwam en dat er verder o.m. nog over volkshuisvestingskwesties, over het uitblijven eener wettelijke bindende verklaring der col lectieve arbeidsovereenkomst is gesproken, laat ik 't hierbij. Morgen komt de Minister aan het woord ten einde zich tegen de critici op zijn beleid te verdedigen. E. v. R. BILJARTEN. WERELDKAMPIOENSCHAP CADRE 45—1. Gabriëls wederom wereldkampioen. Uit Montpellier: Woensdag zijn de wedstrij den om het wereldkampioenschap biljarten cadre 451 geëindigd. De Belg Gabriëls wist door overwinningen op Albert en Cöte den kampioenstitel te behalen. Sweering, die tegen Albert een overwinning boekte, eindigde door deze prestatie op de vierde plaats. De Leeuw deed het minder goed. Zoowel van Cóte als van Joachim verloor hij. Daardoor moest hij zich met de achtste plaats tevreden stellen. De resultaten van de Woensdag gespeelde wedstrijden luidden: Albert 79 14 16 5.64 Gabriëls 300 14 121 21,42 300 24 73 12,50 198 24 54 8.25 300 28 55 10,74 216 28 36 7,71 300 27 64 11,11 207 27 22 7, 300 18 50 16, 109 18 16 6,05 Cóte De Leeuw Joachim De Leeuw Chassereau Domingo Sweering Albert Gabriëls 300 15 107 20. Cöte 213 15 53 14,20 Het eindklassement luidde: gew. pnt alg.gem. h.s. Gabriëls 8 2400 14,54 121 Cóte 5 2241 13,41 100 Joachim 5 2022 9.54 81 Sweering 4 1990 9,21 60 Domingo 4 1798 8,28 113 Albert 3 1723 12,34 162 Chassereau 3 2140 10,23 De Leeuw 2 1862 8,27 60 Lefebre 2 1662 6,29 78 KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. 3e kl. klein-biljart cadre. De wedstrijden om den nationalen titel dei- derde klasse op de kleine-tafel cadre 35 c.M., dat georganiseerd wordt door de Haarlem- sche biljartclub ,.D. S.'' in haar clublokaal ,,'t Hof van Holland", beginnen morgen, Vrijdag. VOETBAL. KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM. STORMVOGELS—KINHEIM. Voor het kampioenschap van Haarlem wordt Zondag a.s. op het Stormvogels-terrein ge speeld de wedstrijd StormvogelsKinheim. Werkloozencompetitie. PROGRAMMA VOOR 3, 4 en 5 MAART. Dinsdag: R. Wit 1—V. V. T. 1, V. S. V. Beker. Z. W. V. 2R. Wit 2, Haarlem, Beker. V. V. B. 1—V. V. M., R. C. H., H. J. Boeree. Z. W. V 1V. V. C. 2 Zandvoort, M. J. To- nenburg. Gazelle 2R. Zwart, Vergierde weg, F. J. Wempe. Woensdag: V. V. C. 1V. V. B. 2, Transport. L. de Ko ning. Donderdag: V. V. T 2R. Zwart, Transport, W. v. Duyn. V. V. S.Z. W. V. 1, Vergierdeweg, Joh. Hendriks. Metaal—Gazelle 1, H. F. C-, de Wit. Aanvang der wedstrijden 2.30 uur. De stand tot en met 22 Februari luidt: gesp.gew.gel.verl. pnt. v.-t. gem. R. Wit 1 V. V. T. 1 R. Zwart R. Wit 2 Z. W. V. I Metaal V. V. B. 1 V. V. C. 1 V. V. S. Z. W. V. 2 V. V. C. 2 V. V. M. V. V. B. 2 Gazelle I V. V. T. 2 Gazelle 2 11 9 5 7 11 12 13 10 12 11 11 11 13 13 12 1 19 57—19 1.72 0 14 43—15 1.55 14 43—34 1.55 17 36—20 1.54 2 13 45—14 1.44 10 12 34—31 1.09 4 13 45—27 1.08 5 12 36—40 0.92 4 9 44—31 0.90 7 10 2834 0.83 6 8 15—37 0.72 6 7 29—34 0.63 7 7 22—50 0.63 38—54 0.61 27—64 0.38 1—67 0.35 VELSEN. GAAT HET JEUGDFANFARECORPS „KINDERVREUGD" VERDWIJNEN? Had men gehoopt, dat het den laatsten tijd wat beter zou gaan met het jeugd fanfare corps „Kindervreugd", men heeft zich hierin misrekend. Ondanks de vele verzoeken van de leiding dezer jonge muzikale garde om toch trouw de repetities te bezoeken en ijverig te studeeren blijkt alles te vergeefs en staat de leiding soms des avonds voor leege stoelen of banken. Daarom is besloten de repetities stop te zetten en de instrumenten, eens de trots der speeltuinvereniging, op te bergen en af te wachten wat verder zal gebeuren. Het is te hopen, dat hier een middenweg in gevonden wordt en dit corpsje zal kunnen blijven be staan. LEDENVERGADERING DER VARA. De afdeeling Velsen-Noord der Vara hield Dinsdagavond j.l. in café Jasperse haar jaar vergadering die goed was bezocht. In zijn openingswoord legde de voorzitter de heer J. J. Wesselius vooral den nadruk het punt propaganda maken voor de Vara. Verder deelde de heer Wesselius mede, dat de heer Boersma als districtsbestuurder aanwezig was. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer A. Jansen, bleek dat het ledental bij het begin van 1935 205 was en aan het einde des jaars 195. Nu beweegt het zich weder in op- waartsche richting. Het maandblad De roode omroep, is een waar succes geworden. Dank werd gebracht aan den technicus v. d. Zijp voor alles wat hij geheel belangloos voor de afdeelingsleden doet. Het verslag van den penningmeester wijst een klein voordeelig saldo aan. De inkomsten waren f 523.93, de uitgaven f 512.05, 't saldo f 11.88. Omtrent het omroeprapport worden ver schillende opmerkingen gemaakt, welke alle zullen worden behartigd en besproken op de dïstrictsvergaderingen. Aan de beurt van aftreding in het bestuur waren de heer A. Jansen en M. Alderliesie, resp. secretaris en penningmeester. welke heeren bij acclamatie werden herkozen en hun benoeming aanvaardden, terwijl tevens het bestuur werd uitgebreid met de heeren J. Hendrikse en M. M. v. d. Horst, zoodat dit thans weder zeven leden telt. De candidaatstelling voor het hoofdbestuur blijft onveranderd, terwijl aan den vereeni- gingsraad, behalve de aftredenden, is toege voegd de heer Boersma. Morgen is het Vrijdag en... is het M.S.S.-dag Wilt Gij gezond en opgewekt blijven, wilt Ge U a.s. Zondag eens echt prettig voelen. Maak het U dan tot een goede geregelde wekelijksche gewoonte den Vrijdag en den Zaterdag te maken tol Uw M.S.S.-dag. Neem eiken Vrijdagavond en Zaterdagavond voor t naar bed gaan één of twéé van die ver rassend werkende M.S.S.-cachets. Hel is als 't ware een wekelijksche zuive ring van al datgene, hetwelk Uw gestel in dien langen arbeids-week is gaan be zwaren: Uw ingewanden worden zacht ont last, Uw organen, Uw gestel opgeirischt. Vol lust en energie staat Ge nu 's Zondags morgens op, vol plannen, goed gehumeurd. Gijzelf vooral, maar ook al Uw huisgenooten zullen den pretligen weerslag van Uw goede M.S.S.-gewoonte ondervinden. Probeert het: Volg de M.S.S.-gewoonte! M.S.S.-cachets (ook wel genaamd: Laxeer- Akkertjes) zijn verkrijgbaar bij alle apotheken en drogisten en wel in blauwe ronde kokerlies of in de nieuwe blauwe vierkante kokertjes. De samenstelling is echter van beide geheel gelijk. Als Uw gewone leveroncïer soms géén voorraad mocht hebben, vraag hem dan ze even voor U te willen bestellen. Ze kosten per 12 stuks 60 cent. (Adv. Ingez. Med.) Laatstgenoemde sprak eenige woorden tot de leden over de te houden propaganda. Hierna volgde een bespreking over net te houden zomerfeest der Vara op 5 Juli a.s. op' Birkhoven bij Amersfoort. In overleg met de afdeeling IJmuiden zal een fietstocht worden georganiseerd. In de rondvraag werd bij monde van den heer J. Hos dank gebracht namens de werk- looze leden voor het bijwonen van de onlangs gehouden Kees Pruis-avond. CASTRICUM BURGERLIJKE STAND. 1926 Februari. Geboren: Adriana Wilhelmina Maria, doch ter van J. W. Leijgraaf en M. Moras; Petro- nella Maria Johanna, dochter van A. de Vries en A. Schipper; Johannes Marinus Cornelis, zoon van Sietse F. J. Veltkamp en Th. Kop pers. Overleden: M. Veldt 19 jaar, C. Hollenberg 4 jaar, M. Tigchelaar 82 jaar, T. Hofdijk 68 jaar, G. Oudkerk 74 jaar. Ondertrouwd: B. Witzél en K. P. Uhl. Getrouwd: P. J. Maas en M. Zonneveld. Ingekomen personen: W. A. Bultus van Am sterdam, W. J. Lucas van Haarlem. J. J. Res van Nieuwveen, D. Wendt van den Heider, C. J. de Vries van Amsterdam, N. de Wildt van Beverwijk, G. van Zwol van Amsterdam. Vertrokken personen. P. Dekkers naar An- dijk, S. C. LL. Eijdt naar Termunten. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: 1 rijwiel. Verloren: 1 paar handschoenen, 1 insigne, 1 kerkkussen, 1 polshorloge. IJMUIDEN. MARKTPRIJZEN van Donderdag 27 Februari. Tarbot mer K.G. f 1—f 0.90 Tongen per K.G. f 1.75—f 0.98 Groote schol per 5 OK.G. f 12.50—f 10 Middelschol per 50 K.G. 15f 12 Zetschol per 50 K.G. f 16f 14.50 Kleine schol per 50 K.G. f 18.50—f 8 Bot per 50 K.G. f 8—f 4.60 Schar per 50 K.G. f 11.50—f 4.60 Tongschar per 50 K.G. f 31—f 26 Kleine poon per 50 K.G. f 8.50—f 7 Groote schelvisch per 50 K.G f 29 Middelschelvisch per 50 K.G. f 34 Kleine middelschelvisch. per 50 K.G. f 31- f 21.— Kleine schelvisch per 50 K.G. f 27f 16 Kabeljauw per 125 K.G. f 30f 13 Groote gullen per 50 K.G. f 8.50f 6.60 Kleine gullen per 50 K.G. f 9.50—f 7 Wijting per 50 K.G. f 10—f 3.80 Heilbot per K.G f 0.72 Leng per stuk f 1.15 AANBESTEDING VIS S CHER SHAVEN. De uitslag der aanbesteding gehouden ten kantore van het Staatsvisschershavenbedrijf voor het uitvoeren van baggerwerken in de Visschershaven te IJmuiden, behoorende tot het onderhoud van die haven luidt als volgt: „Van Hattum en Blankevoort" te Bever wijk f 38.850. Adriaan Volker's Maatschappij te Slie- drecht f 57.000. F. Looyen te Gorincbem f 64.250 Firma E. J. Bakker Co N.V. te Gorin- chem f 68.644. DE POELA ULAUT VAART TEGEN DE SLUIS VAN IJMUIDEN. IJMUIDEN, 27 Febr. (A.N.P.) Hedenmorgen te zes uur is het motorvrachtschip Poelau Laut van de stoomvaartmaatschappij Neder land, dat uit Indië terugkeerde bij het bin nenvaren van de middensluis, doordat de maehinekamertelegraaf weigerde en de or der tot achteruitslaan niet doorkwam, met den stuurboordboeg in aanraking gekomen met het zuidelijk contrefort. Een huidplaat boven de waterlijn ter hoogte van het bo ven tusschendek van het voorschip is ter lengte van drie spanten ingedeukt, terwijl deze spanten waarschijnlijk ontzet zijn. Nader zal worden onderzocht of de sluis schade heeft opgeloopen Plet schip werd door twee sleepbooten binnengesleept, doch zij konden het niet houden tengevolge van den sterken Noordwestenwind. AANBESTEDING. Door den directeur van Openbare Werken te Haarlem is aanbesteed: het inrichten van een gedeelte der voormalige Janskerk tot gemeente-archief. Laagste inschrijvers waren: J. Kes te IJmui den: f 10955 voor den bouw, f 650 voor het verbeteren van kap en goten en f 2545 voor het aanbrengen van de paalfundeering; C. van Oers te Haarlem voor resp. f 10.500, f 550, en f 3570. Beslist moet nog worden aan wie het werk gegund zal worden; dat hangt van de uitvoering van het werk af.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 2