1 Qe Italiaansche vrouw in oorlogstijd. WERELDJAMBOREE VAN GROOT BELANG VOOR BLOEMENDAAL. De Fasci Femmlnili zorgen voor de achterblijvende betrekkingen der frontsoldaten (Bijzondere correspondentie) ROME, 21 Februari Bii den strijd tegen het economisch beleg, dat Italië heeft te verduren wij zijn reeds in de vierde maand bij den strijd om den moreelen en den materieelen weerstand van het volk te versterken, is door de fascistische oartii een belangrijke rol toegekend aan de Fasci Femminili, aan de vrouwen, die actief lid zijn van de partij. Niet alleen is haar de taak opgedragen de huisvrouwen op alle mo gelijke wijze voor te lichten, hoe zij daadwer kelijk aan de „tegensancties" kunnen mee helpen, maar ook vervullen zij een belangrijke taak bij de organisatie van de „Ufficii per l'Africa Oriëntale". Deze bemiddelingsdienst heeft ten doel den band te onderhouden tus- schen de verwanten van soldaten, vrijwilligers, zwarthemden en werklui in Oost-Afrika, en den Fascio eenerzij ds, en tusschen den Fascio en de vertrokken kameraden anderzijds. Hier in Rome hebben de meeste Fasci Rionali, de Fascistische wijkvereenigingen, ruime gezellig ingerichte lokalen ter beschikking gesteld van de familieleden van de strijdez-s in Afrika. Er hangen kaarten, waarop zij dagelijks de ver schillende étappes van den opmarsch der Italianen kunnen volgen. Hier kunnen zij luisteren naar de radiotransmissies uit Asma ra; hier vinden zij een willig gehoor, als zij graag een brief van man of zoon uit de ge vechtszone willen voorlezen; hier heerscht de verbroedering van menschen, die allen dit ge meen hebben, dat zij hun dierbaren in gevaar weten. Hier zijn steeds de vrouwelijke fascis ten aanwezig, die vooral hun liefderijke zor gen wijden aan de vrouwen en de moedex-s van de soldaten. Is er een belangrijke overwinning geweest, dan wordt er feest gevierd: een extra tractatie, wat practische geschenken worden uitgedeeld en er wordt gezongen. Naast de of- ficieele „Marcia Reale" en „Giovinezza" heeft zich ook het onofficieele, maar niet minder geliefde „Facetta Nera" een vaste plaats op het programma verworven. Het is een liedje, waarin de Italiaansche soldaat belooft spoedig het Abessynische slavinnetje te komen be vrijden; „Se tu dall'altipiano guardi il mare, Moretta che sei schiava fra gli schiavi Vedrai come in un sogno tante navi e un tricolore sventolar per te (Als jij van de hoogvlakte naar de zee kijkt, jij Moortje, die slavin bent onder de slaven, dan zul je als in een droom een heele massa schepen zien verschijnen, en een driekleur zal voor je wapperen). En dan het refrein: Facetta nera, Bell'Abessina, Aspetta e spera, Che gia l'ora s'avvicina. (Zwart gezichtje, mooie Abessynische, wacht en vertrouw, want het uur nadert). Dit liedje, dat eindigt met de belofte aan het mooie Abessijntje haar mee naar Rome te nemen, en met haar voor den Duce en voor den koning te défileeren, wordt in tegenstel ling met de lichtelijk sentimenteele woorden, in vroolijk marschtempo gezongen, en zelden is het een Schlager beschoren geweest in kor ten tijd zoo populair te worden als deze „Fa cetta Nera". Wij hebben „Facetta nera"-beeld- jës in zwart hout en nikkel. Op het nikkel staat gegraveerd „l'ora s'avvicina", het uur nadert. Wij hebben Facetta nera-bonbons, ver pakt in zakjes in de nationale kleuren, waar op tekst en muziek staan afgedrukt. Het is duidelijk, dat bij zoo'n populariteit een aan klacht wegens plagiaat niet kon uitblijven. In derdaad zijn er twee Chansonniers, die bewe ren, dat de componist Ruccione de muziek van hen gestolen heeft, en wel de vier eerste maten van den een en het refrein van den an der. Op dezen grond eischen deze heeren honderdduizend Lire schadevergoeding. Of de muziek nu is gestolen of niet, de groote popu lariteit van het liedje zal wel voornamelijk verband houden met de woorden, die wonder wel passen bij de romantiek van de Ita liaansche „Fanti", die aan hun „missie" in Afrika graag een ridderlijk tintje geven. Aan deze „Ufficii per L'africa Oriëntale" is ook een inlichtingendienst verbonden, die op Brandstichting in bollen schuur. In hooger beroep lagere straf geëischt. De rechtbank te Haarlem heeft eenige maanden geleden de strafzaak tegen twee be woners van Hillegom behandeld, die zich moesten verantwoorden naar aanleiding van een brand in een bollenschuur, die onder ver dachte omstandigheden was uitgebroken. De verdachten, twee broers, hadden in gezamen lijk overleg den brand gesticht omdat het be drijf zoo slecht ging, Een hunner werd we gens brandstichting veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf, waarvan vier voorwaardelijk, de ander tot een jaar en drie maanden wegens uitlokking. Laatstgenoemde stond Dinsdag in hooger beroep voor het Amsterdamsche Hof terecht, waar hij een bekentenis aflegde. Hij was in beroep gegaan omdat hij de straf te hoog vond. De procureur-generaal requireerde thans een jaar gevangenisstraf met aftrek van vier maanden voorarrest. Arrest 10 Maart. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken faillissementen door de Ar- rondissements-rechtbank te Haarlem op Dins dag 25 Februari 1936. Th. p. van der Mey, slager, wonende te Hil legom, Meerstraat 11; Curator: Mr. H. J. M. Tonino te Haarlem. Jack Havik, melkhandelaar, voorheen wo nende te IJmuiden, thans te Westzaan; Cu rator: Mr. J. H. van Gelderen te Haarlem. J- Dykstra, zaakwaarnemer en koopman, wonende te IJmuiden, Julianakade 9; Cura- trice: Mevr. Mr. L. M. I. L. van Taalingen Dols te Haarlem. D. Swart, veehouder, wonende te Zaandam, Pieter Latensteinstraa/t 23: Curator: Mr. B. w. Stomps te Haarlem. Rechter-Commissaris in deze faillissementen Is Mr. s. J. Pit te Haarlem. Opgeheven is het navolgende faillissement wegens gebrek aan actief: R. van der Klip, handelaar in auto's enz. wonende te Haarlemmermeer: Curator: Mr. A. Bruch te Haarlem. Geëindigd is het navolgende faillissement wegens het verbindend worden der eenige uit- deehngslijst van: Th. J. (D.) Goemans, oliehandelaar, voor neen wonende te Haarlem aan de Gedempte oude Gracht no. 40. Curator: Mx. H. O. Drils- ffia te Haarlem. aanvrage zoowel aan de familieleden ln Ita lië, als aan de strijders in Afrika informaties geeft. Voor de inlichtingen aan familieleden staat zij in voortdurend contact met het Mi nisterie van Oorlog. Voor de inlichtingen aan de soldaten zorgen de Donne Fasciste Bijv.: een soldaat schrijft: „Toen ik vertrok was mijn oude moeder ziek. Ik heb sindsdien niets meer vernomen. Hoe gaat het haar? „Oogen- blikkelijk gaat een afgevaardigde van de Fasci Femminili er pp af, om te kijken, wat er aan de hand is. Niet alleen krijgt de zoon bericht hoe het met zijn moeder gaat, maar ook wordt de oude vrouw geholpen als zij gebrek lijdt, of medische hulp nopdig heeft. Want ook deze taak rust op de fascistische vrouwen: die van het huisbezoek van de achtergelaten betrek kingen, om zich te vergewissen of er steun noodig is. Er wordt geholpen met geld en le vensmiddelen. doch zooveel mogelijk wordt ernaar gestreefd zoo spoedig mogelijk werk te verschaffen. Een nuttige instelling is ook de zgn. „Ranci del Popoio". Deze maaltijden voor het volk worden geheel gratis verstrekt, en vormen een onderdeel van de Fascistische winterhulp. In al de Fasci Rionali zijn volks gaarkeukens ingericht, waar werkloozen, en vooral behoeftige verwanten van de „Combat- tenti" in Afrika dagelijks een uitstekende, voedzame warme maaltijd wordt verstrekt. De meeste van deze volksgaarkeukens zien er bij zonder aantrekkelijk uit. Een voorbeeld. Langs blauw betegelde wanden staan tafeltjes met heldere wit en blauw geruite tafelkleedjes. Blinkende alluminium borden en bekers, kris tal heldere waterkraften. Op elk tafeltje staat een vaasje met bloemen. Bij elk bord een crêpe-papieren servetje. Rondom blauw ge lakte stoelen. Groote bogen verdeelen het lo kaal in verschillende afdeellngen. waardoor het ongezellige van de groote ruimte wordt weggenomen, en het geheel een huiselijker aanzien krijgt. Het eten wordt binnengebracht op groote blauwgelakte dien wagens van vier verdiepingen. De Fascistische vrouwen, in frissche witte mouwschorten, met blauwe strikken, bedienen bij de verschillende tafel tjes. Er is knappend versch brood, en de ge boden maaltijd is uitstekend. In vele der ge zellige Romeinsche Trattoria's eet men niet beter. Een voortdurende controle waakt ervoor dat het gehalte van de maaltijden op peil blijft. Op de onverwachtste momenten komt een of andere hooge persoonlijkheid de maal tijden „proeven", zoodat elke groep zijn best doet geen slecht figuur te slaan. Om tot deze maaltijden te worden toegela ten moet men een verzoekschrift indienen bij de Fascio, en het zijn wederom voor een groot deel de Donne Fasciste, die er na gedaan huis bezoek en ingewonnen inlichtingen, hun rap port over uitbrengen. De tijden, dat de Ita liaansche vrouw „thuis zat en wol spon" zijn voorgoed voorbij. Drie Nederlanders Noorwegen uitgestuurd. Een geheimzinnige geschiedenis. Bedrijfsspionnage of politieke actie? (Van onzen Scandinavischen correspondent) 25 Februari. Verschillende Noorsche bladen maken met veel ophef gewag van de uitwijzing van een drietal Nederlanders, dat zich van Septem ber tot in de eerste helft dezer maand in het achterland van Trondheim heeft opgehouden om er naar eigen zeggen Noorsch te leeren aan wintersport te doen en verder uit te rusten. Volgens hun aanteekeningen in een hotel- boek zijn het de 28 jarige decoratieschilder Van der P., de 22-jarige arbeider van een aardewerkfabriek A. V. en de vrouw van eerst genoemde, allen volgens opgaaf afkomstig uit Haarlem. Het zou op zichzelf al vreemd gevonden kunnen worden, dat arbeiders over voldoen de middelen beschikten om louter voor hun genoegen vijf maanden lang in den vreemde verblijf te houden zij hebben vrijwel voort durend bij particulieren op kamers gewoond en hun rekeningen steeds prompt betaald maar vreemder wordt de zaak, wanneer men in Noorsche bladen leest, dat de politie reeds kort na de aankomst van het drietal zich voor hun doen en laten geïnteresseerd heeft, doch eerst een week of wat geleden aanleiding heeft gevonden hen te verzoeken het land te verlaten. En vreemd is het ook, dat zij al heel spoedig nadat de politie zich ervan overtuigd had, dat zij in den trein naar Östersund za ten, opnieuw in het plaatsje Guda, waar de politie hen niet meer zien wilde, opdoken, zoo dat zij ten tweeden male naar den trein voor Östersund gebracht moesten worden. Slechts deze feiten heeft de politie willen bevestigen, verder wenscht zij de pers geen enkele inlichting te verstrekken. Intusschen weet een Trondheimsch blad te vertellen, dat de drie Nederlanders een „verdachte be langstelling" aan den dag gelegd zouden hebben voor de smelterij van Merakers Bruk in de buurt van Guda, waar men volgens een bijzonder procédé het voor de wapenindus trie belangrijke chroomstaai maakt. Men heeft daar eerder last van spionnen gehad en er wordt verteld, dat de drie Nederlanders zich meer interesseerden voor nachtelijke wande lingen dan voor wintersport en dat zij her haaldelijk getracht zouden hebben op ver- trouwelijken voet met arbeiders van de smel terij te komen. Een ander blad, Aftenposten, dat als con servatief hoofdorgaan uiteraard niet op com munistische propaganda gesteld is, deelt met een kolommen-breeden kop op de voorpagina mede, dat de verdachte Nederlanders „be ruchte communisten'' zijn en vertelt verder, dat zij, hoewel „van de allerroodste soort" toch feitelijk om andere redenen 't verzoek gekregen hebben het land te verlaten, een verzoek dat door een formeele uitzetting ge volgd zou zijn, wanneer er geen gevolg aan gegeven was. Het blad meent te weten, dat de Nederlanders zich aan politieke actie en waar schijnlijk niet aan bedrijfsspionnage hebben schuldig gemaakt. Intusschen blijft dan nog de vraag open, waarom zij bijna vijf maanden daar in de buurt van Meraker gebleven zijn, wanneer hun verblijf inderdaad een ander doel had dan alleen maar vacantie te houden, terwijl evenmin te verklaren is, waarom zij na de eerste maal over de grens gestuurd te zijn, naar Guda, waar zij zeker herkend zou den worden, terug zijn gekeerd. Waar het Haarlemsche drietal zich nu be vindt is onbekend. Het gezelschap is uit Noor wegen te Östersund aangekomen en heeft daar eenige dagen in een hotel gelogeerd Maar de Zweedsche vreemdelingendienst, die zeer nauwkeurig de gangen van buiten landers nagaat, heeft te Stockholm noch el ders de verblijfplaats van het drietal kunnen ontdekken en evenmin is het bij een grens station de controle gepasseerd. Zoodat men haast zou gaan vermoeden, dat het drietal de verlokkingen van Noorwegen geen weer stand heeft kunnen bieden en. denkelijk met de vrij omvangrijke bagage, die eveneens ver dwenen is, ongemerkt opnieuw naar Noorwe gen is teruggekeerd. Geen Haarlemmers Tot zoover onze correspondent. Hij heeft ons de volledige namen van de bedoelde personen opgegeven. Uit een on derzoek bij het bevolkingsbureau is ons ge bleken dat zij te Haarlem niet zijn ingeschre ven. Zelfs hebben zij hier nooit te boek ge staan. Ook bij de politie te Haarlem zijn de per sonen niet bekend. Wel is eenigen tijd geleden een andere Haarlemmer uit Noorwegen ver wijderd maar die droeg een anderen naam. Het is daarom wel aan te nemen dat de personen ten onrechte opgegeven hebben, dat zij te Haarlem woonachtig waren. Onze Roode Kruis-Ambulance DONDERDAG 27feeR. 1936 in Dessie. Eerste patiënten reeds geholpen. Moeilijk transport van Addis Abeba af. Dezer dagen heeft het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis wederom een aantal rapporten van de leiding van de Ne derlandsche ambulance in Abessynië ont vangen. Ook thans was het Roode Kruis zoo welwillend aan het Algemeen Nederlandsch Persbureau inzage van deze rapporten te ge ven ten dienste van de pers. De thans ontvangen rapporten betreffen de periode van Vrijdag 17 Januari t./m. Vrijdag 31 Januari. Op eerstgenoemden datum bleek het, aldus het rapport, niet mogelijk den tocht naar Dessié per vrachtauto te aanvaarden. Er moest toen nog te veel geregeld worden. Bij het op laden bleek, dat de beide vrachtauto's lang niet alles zouden kunnen bevatten; er moest dus een keus gemaakt worden, welk deel der uitrusting met het eerste, en welk deel met het tweede tx-ansport zou worden verzonden. Om vei-schillende redenen leek het de leiding be ter, indien het tweede transport, dat ook vele waardevolle zaken bevatte, eveneens onder Europeesch geleide ging. Derhalve werd besloten, dat dr. Belmonte als zoodanig zou optreden., Den volgenden dag werd de tocht aanvaard De weg was slecht, zoodat in acht uur rijden 135 K.M. werden afgelegd. Zondag 19 Januari vertrok de ambulance om 8 uur en reed door tot 5 uur. Toen had men nog slechts 90 K.M. afgelegd, daar de weg niet alleen slecht maar ook gevaarlijk was. Het tx-ansport moest tot 3400 M. klimmen, daarna tot 1000 M. dalen, langs steile hellin gen rijden met veel te korte bochten, welke niet in een keer genomen konden worden. Vlak voor de Nederlandsche ambulance was een vrachtauto van het Ethiopische Roode Kruis in zulk een bocht in het ravijn gestort. De chauffeur was op slag dood en de auto veimield. De lading versperde den weg. Dien dag werd bij de rivier Robi gekampeerd. Maandag 20 Januari legde de ambulance ook 100 K.M. af en deed daar weer van 's morgens 8 tot 's middags 5 over. Enkele bruggetjes waren niet te verti'ouwen en moesten ver sterkt worden vóór het transport er over durfde trekken. Vermoedelijk, zoo merkte dr. Rinckel in zijn rapport op, is de goede afloop te danken aan de dubbele achterwielen, welke het gewicht meer verdeelen. Den volgenden dag Dinsdag 21 Januari werd het restant van den weg afgelegd, een afstand van 79 K.M., welke van 8 tot 4 uur vorderde. Het was een enorm steile weg en boveixdien was den nacht tevoren regen gevallen, zoodat wij eenige malen in de modder bleven steken. Op advies van dr. Larnbié vervoegde de am bulance zich bij de paters van de Fransche Katholieke Missie. De Nederlanders verzoch ten vergunning voorloopig hun tenten op het terrein van de patei-s op te slaan. Dit verzoek wei'd niet alleen ingewilligd doch tevens bleek men gebouwen ter beschikking te kunnen en willen stellen. Woensdag 22 Januari werd den Negus schriftelijk om audiëntie gevraagd en den vol genden dag kwam er antwoord, dat de audiëntie toegestaan zou worden. De leiding van de ambulance ging per vrachtauto naar het voormalige Italiaansche consulaat, waar de Negus op dat oogenblik verbleef. Na een paar uur wachten werden zij toegelaten. Als tolk fungeerde dr. Lorenzo een Abessynische arts die in Frankrijk zijn graad haalde. Na de gebruikelijke plichtplegingen werd van gedachten gewissenld over de bestemming onze ambulance. Daairbij verstrekten wij den Negus eenige inlichtingen omtrent de sterkte en uitrusting der Nederlandsche ambulance. De Negus deelde mede, dat hij de bestem ming van onze ambulance nog eenigen tijd in beraad wenschte te houden en zijn beslissing spoedig kenbaar zou maken. Op Vrijdag 24 Januari vertrokken de beide vrachtauto's naar Addis Abeba om dr. Bel monte met het laatste deel der uitrusting te halen. Op verzoek der regeering namen de auto's 30 half genezen verwonde soldaten mede. die i-eeds eenigen tijd verpleegd waren iia Dessié en ter verdere behandeling naar Addis Abeba vervoerd moesten worden. Op deze wijze bewees de Nederlandsche am bulance den eersten dienst aan de verwonden en aan het leger. De eerstvolgende dagen werden gebruikt om het kampement in orde te maken. Het eerste deel van de muildierkaravaan kwam den volgenden dag reeds tegen half twee opdagen. Vrijdag 31 Januari hebben de eerste pa- tienten uit de bevolking zich gemeld. Van den seci-etaris van den Negus werd bericht ont vangen, dat de beide vrachtauto's met de 30 passagiers helaas nog niet in Addis Abeba zijn aangekomen. Zij zijn door den regen in de modder blijven steken. Gemeente verleent alle mogelijke medewerking. WECENKWESTIE OOK GEREGELD. Ruim een maand geleden is het besluit ge vallen, dat de Wereldjamboree der padvinders, die in 1937 in Nederland zal worden gehouden, gebruik zal maken van het daarvoor beschik baar gestelde terrein aan den duinrand te Vogelenzang, onder de gemeente Bloemendaal. Zeer lang had men geaarzeld tusschen dit terrein en het eveneens aangeboden Gooireser- vaat, en verschillende instanties hadden ten slotte op een beslissing aangedrongen omdat de tijd drong. Anderhalf jaar van voorberei ding voor een reusachtige onderneming als een wereldbijeenkomst van padvinders is waarlijk niet te veel, en dus mocht men aannemen, dat na het vallen van het besluit alle betrokken instanties met kracht aan het werk zijn ge gaan. Dat de gemeente Bloemendaal er geen gras over heeft laten groeien is ons gebleken uit een onderhoud, dat wij mochten hebben met den voortvarenden burgemeester dezer ge meente, Jhr. Mr. C. J. A. den Tex. „Men mag het aandeel der gemeente Bloe mendaal bij de Jamboi-ee niet overschatten, noch wat de lasten, noch wat de voordeelen betreft", verklaarde Jhr. Den Tex, „doch van den aanvang af zijn wij onmiddellijk bereid geweest, alle mogelijke medewerking te ver- leenen. Het voordeel bestaat o.a. uit de pro paganda voor den naam Bloemendaal en voor het natuurschoon van de omgeving, die van de Jamboree zal uitgaan, maar waarvan men voor de naaste toekomst heusch geen reus- achtigen stroom van vreemdelingen en toe risten behoeft te verwachten. Een tweede voordeel is. dat de organisatoren zich verplicht hebben, bij het voorbereidende werk arbeids krachten uit de gemeente Bloemendaal te be trekken, waardoor dus een aantal werkloozen tewerkgesteld zal kunnen worden. Ook uit Haarlem zullen werkloozen tewerkgesteld wor den, en wel in een verhouding van 2 1, omdat Bloemexxdaal 20.000 gulden in het garantie fonds heeft gestort en Haarlem 10.000 gulden. Bovendien heeft de gemeente Bloemendaal 5000 gulden a fond perdu gestort voor den bouw van houten barakken voor het voortrek kerskamp." „Want de Jamboree mag dan al geen direct groot voordeel voor de gemeente Bloemendaal opleveren", verklaarde Burgemeester Den Tex, „wij achten het niettemin een nationaal be lang, dat zij in'alle opzichten slaagt, en daar willen we gaarne het onze toe bijdragen". Het voornaamste punt, waarvoor de orga nisatoren de medewerking der gemeente Bloe mendaal noodig hadden, was de sluiting voor het openbaar verkeer van den Vogelenzang- scheweg, den hoofdverkeersweg der gemeente naar het Zuiden en naar Den Haag. Deze weg loopt langs de Oostzijde van het kampterrein, en juist langs dezen weg liggen de terreinen, groote hooggelegen weilanden, die zich het beste leenen voor het opvoeren van groote speien, waar ook het meeste publiek naar zal komen kijken. Bovendien vormt deze weg een prachtige hoofdader voor het interne kamp- verkeèr zelf, waar o.a. de intendance over goede transportmogelijkheden moet beschik ken. Derhalve vroegen de organisatoren de vol ledige beschikking over dit gedeelte van den Vogelenzangscheweg en over gedeelten van den Vogelenzangschen Duinweg en van de Beckslaan, met sluiting van deze wegen voor het openbaar verkeer gedurende drie weken in de maanden Juli—Augustus 1937. Voor de ge meente Bloemendaal beteekende het toestaan van dit verzoek geen geringe moeilijkheid, die echter niet onoverkomelijk was. Zoo noodig kan het verkeer immers omgeleid worden langs twee parallelwegen, ni. den weg langs de Leidschevaart en den weg van Haarlem over Heemstede en Hillegom. Ondanks de ingewikkelde procedure, die de Wegen wet voor een dergelijk besluit noodig maakt, heeft het gemeentebestuur van Bloe- emndaal. begrijpende dat er spoed achter de zaak moest worden gezet, met groote snelheid gehandeld. Op 27 Januari j.l. bereikte haar het desbetreffende verzoek van de organisatie commissie der Jamboree, om de genoemde wegen tijdelijk aan het openbaar verkeer te onttrekken. De wet schrijft voor, dat alvorens hiertoe besloten wordt de belanghebbenden gehoord moeten worden. Als belanghebbend moeten beschouwd worden alle ingezetenen, die aan den af te siuiten weg wonen, maar ook bijv. hun leveranciers, waarvan een groot aantal in de gemeente Bennebroek woont. Nog denzelfden dag werden circulaires naar deze belanghebbenden gezonden en werden de be woners van Bennebroek pér advertentie opge roepen, hun bezwarexx vóór 5 Februari ter ken nis te brengen. Een kor ter en termijn kon men den menschen ai moeilijk laten. Van de 46 betrokkenen hebben er 45 gereageerd, en wel 25 schriftelijk,8 mondeling en 12 naar aanlei ding van de advertentie. De antwoorden liepen uiteen van de grootst mogelijke welwillend heid en medewerking tot de meest opgeblazen en overdreven bezwaren. De gemeente bleek echter in staat, aan de meeste wenschen tege moet te komen en reeds op 7 Februari nam de Raad de voordracht aan, die naar het Depar tement van Waterstaat werd gezonden. Naar burgemeester Den Tex ons verzekerde is het hem bekend, dat men ook in Den Haag den grooisten spoed betracht,en als de goedkeu ring van het Departement nog niet is afgeko men, schijnt dat voornamelijk het gevolg te zijn van een formeele kwestie, die het ge- wenscht maakt, dat de gemeente Bloemendaal de aangenomen voordracht aanvult met een bepaling, die het zeker maakt dat de eigenaars van de tijdelijk te siuiten wegen na afloop van de sluitingsperiode deze wegen weer voor het openbaar verkeer open zullen stellen. Ook hierin heeft het Bioemendaalsche gemeente bestuur echter reeds voorzien, en zoo kan de zaak practisch als reeds in orde beschouwd worden. Het is thans de taak der organisatie-com missie der Nederlandsche padvinders om het voorbereidende en organisatorische werk met kracht voort te zetten. Op de medewei'king van Bloemendaal kan zij rekenen, evenals op dexx steun der omliggende gemeentebesturen, wier burgemeesters zich thans reeds bereid hebben verklaard tot samenwerking bij een centrale verkeersregeling voor de geheele streek tijdens de Jamboree en ook bij andere gevallen, die zich voor kunnen doen. SPORT EN SPEL VOETBAL. Het zilveren jubileum van R. C.H. A.s. Zaterdag receptie. Zondag kampioenselftalOud-internationals. De festiviteiten, die de Racing georgani seerd heeft ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan, worden a.s. Zaterdag geopend met een receptie in Café-Re9taurant Brinkmann op de Groote Markt van half vier tot vijf uur. Des avonds is er uitsluitend voor de leden een balavond in het gebouw van den Haar- lemschen Kegelbond. Zondag 1 Maart worden de jubileum-wed- strijden geopend met een ongetwijfeld zeer in teressanten voetbalwedstrijd tusschen de kam- pioensploeg 1923 en elf oud-intemationals. Het blauw-zwarte kampioenselftal verschijnt au grand complet in de navolgende opstelling: D. Radsma, J. Kuyt, W. Hazevoet, J. Geutskens, F. Nieuwenhuis, G. J. Krom, N. Koning, N. v. Dam, R. Roelfsema, P. Nachtegeller, K. Boekelaar. Op dit moment is het elftal der oud-inter nationals nog niet geheel bekend. Naar alle waarschijnlijkheid spelen o.m. mede: J. de Boer, Ben Verwey, Pijl, M. Houtkooper, A. Bieshaar. Van Gelder, Sigmond, De Kiruyff, Jan de Natris. Het belooft dus wel een zeer bij zond ere sportmiddag te worden: vooral de ouderen in de voetbalbeweging zullen nog eens echt de oude herinneringen kunnen ophalen over alle roemrijke feiten der verschillende spelers en de prachtige blauw-zwarte ploeg in haar ge heel in het bijzonder. De wedstrijd begint te 2.15 uur. Scheids rechter is de heer C. Vrugt. De officieele opstelling der oud-internatio nals wordt nog nader bekend gemaakt. HET NED. B-ELFTAL NAAR ZÜRICH. In het oefenprogramma van dit seizoen zal ook een wedstrijd voorkomen van het Ne derlandsch B-elftal tegen de bekende Zwitser- sche club Grasshoppers. Deze ontmoeting zal met Pinksteren, 31 Mei of 1 Juni te Zürich worden gespeeld GESCHIL TUSSCHEN BOEKMAN EN D. H. C. BIJGELEGD. Uit Delft: Na een Dinsdag te Delft gehouden bespi'eking tuschen het D. H. C.-bestuur, de eerste-elftal-spelers en scheidsrechter Boek man is komen vast te staan, dat de gewraakte uitlating tijdens den j.l. Zondag gespeelden wedstrijd V. U. C.—D. H. C. in geen geval be doeld was als een uitlating ten opzichte van de Vereeniging D. H. C. of haar supporters. Be doelde woorden zijn dan ook volledig terugge nomen. Het geschil is naar genoegen van beidé partijen opgelost. Ranglijstjes. AFDEELING II. Tweede klasse A: gesp.gew.gel.verl. pnt. v.-t. gem. The Ris. Hope 12 9 1 2 19 32—28 1.58 R. F. C. 13 7 4 2 18 50—23 1.38 S. V. V. 12 7 1 4 15 32—22 1.25 H. V. V. 13 8 0 5 16 38—20 123 Emma 13 6 3 4 15 21—14 1.15 V. D. L. 13 6 2 5 14 36—38 1.08 Unitas 12 4 2 6 10 23—29 0 83 Quick 15 5 2 8 12 20—32 0.80 St. Hooger 12 2 1 9 5 17—35 0.42 Olympia 13 2 0 11 4 1543 0.31 Tweede klasse B: C. V. V. 13 10 2 1 22 40—14 1.69 Overmaas 13 8 3 2 19 33—19 1.46 O. D. S. 12 6 3 3 15 30—25 1.25 B E. C. 14 5 4 5 14 1927 1. Alphen 11 5 0 6 1(1 1925 0,91 Neptunus 10 4 1 5 9 26—24 0.90 D. C. L. 12 4 2 6 10 19—20 0.83 H. v. Holland 14 4 2 8 10 22—33 0 71 U. V. S. 12 4 0 8 8 18—28 0.67 Gouda 11 2 1 8 5 17—28 0 45 AFDEELING III. Eerste klasse: Enschede 14 11 1 2 23 42—20 1.64 Go Ahead 14 10 2 2 22 38—13 1.57 Heracles 14 10 1 3 21 29—14 1 50 P. E. C. 14 8 1 5 17 29—17 1.21 A. G. O. V. V. 13 7 0 6 14 25—26 1 07 Ensch. Boys 13 4 2 7 10 23—30 0.76 Tubantia 14 3 4 7 10 22—29 0.71 Z. A. C. 14 3 3 8 9 24—42 0.64 Wagen in gen 14 3 3 8 9 14—31 0.64 S. C. H. 14 1 1 12 3 17—41 0.21 AFDEELING IV. Eerste klasse: B. V. V. 15 8 5 2 21 34—26 1.40 N A. C. 16 8 6 2 22 37—20 1 37 P. S. V. 15 5 7 3 17 30—26 1.13 M. V. V. 16 7 4 5 18 35—29 1.12 Longa 12 4 5 3 13 25—16 1.08 Bleyer heide 15 5 5 5 15 25—26 1.— Juliana 16 5 5 6 15 31—32 0 93 Eindhoven 15 5 3 7 13 29—34 0.86 Roermond 16 5 2 9 12 20—37 0.75 N. O. A. D. 16 2 2 12 6 25—47 0.37 Jhr. Mr. C. J. A. den Tex. AFDEELING V Eerste klasse: Be Quick 14 13 1 0 27 60—10 1.93 Veendam 14 10 1 3 21 41—30 1.50 Velocitas 14 7 4 3 18 37—19 1 28 Leeuwarden 14 7 0 7 14 35—34 1.— G. V. A. V. 15 5 3 7 13 41—32 0.86 H. S. C. 14 5 2 7 12 31—44 0.85 Hoogezand 13 5 1 7 11 24—27 0 84 Friesland 15 5 2 8 12 29—46 0.30 Achilles 14 2 4 8 8 22—42 0.57 Sneek 13 2 0 11 4 15-01 0.30

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 7