HET NIEUWE AVONDBLAD (IJ) muider (T)aXI (O)nderneming 2Je JAARGANG No. 99 ZATERDAG 29 FEBRUARI '36 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prfjs. ALLE AD VERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR D3T BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig ln de registers Sin ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver- Kprcj tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen f 2000.- bij algeheele invaliditeit; f 600.- bij overlijden; ƒ400.- by verlies van een hand, voet of oog; 250.- by verlies van een duim; 150.- by verlies van een wysvinger; 50.- by verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; f 30.- by breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- by overiyden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- by overiyden van den man alleen; ƒ2000.- by overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. 400.- by verdrinkingsdood door ongeval tydens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet nocdig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.» Bank te Schiedam. Spelen met Vuur. Er is weer eens een periode ingetreden waarin de wereld speelt met vuur en ieder streven naar bescherming van den vrede op den achtergrond schijnt te geraken. Dreigen met toenemende bewapeningen overheerscht, ofschoon de enorme kosten die daarmede ge paard gaan door geen enkel staatsbudget ver werkt kunnen worden. De financiëele positie van bijna alle groote mogendheden is slecht. Vooral is dit het geval met Japan, dat zijn bewapening geheel uit leeningen financiert, met Italië, dat financiëel al heel zwak stond toen het aan het geldverslindende oorlogs- avontuur in Abessynië begon en nu bezig is het volksvermogen op te soupeeren, met Duitsch- land welks geldeiyke manoeuvres overigens vol raadselen zyn, met de Vereenigde Staten die een fantastisch-kostbare welvaartspolitiek voeren en tenslotte met Frankrijk dat ook boven zijn financiëele krachten leeft. De wapenindustrie beleeft dan ook wel een tijd perk van ongekende hoogconjunctuur, de macht der Stille Krachten overheerscht, en wat zal er door sommige personen gelachen worden als iemand herinnert aan wijlen de Ontwapeningsconferentie! Geen wonder inderdaad dat velen in deze uiterst critieke omstandigheden hoop beginnen te zoeken in de studiewerken diergenen die den bouw der Groote Pyramide als een Openbaring Gods uitleggen en een wereld-regeneratie ingaande op 16 September 1936 voorspellen. Als geen Hoogere Macht ingrijpt stormt de menschheid rechtstreeks naar haar ondergang, zeggen diegenen. Het verloop der gebeurtenissen in Japan stemt tot stijgende ongerustheid, die dan ook vooral in het bedreigde China heel duidelijk tot uiting komt. Het blijkt nu dat de ultra- militaire opstandelingen die den premier Okada, minister Takahasji, admiraal Saito (adviseur des keizers) en generaal Watanabe vermoord hebben zich in sterke positie bevin den, dat zy „op voet van geiykheid" hebben onderhandeld met den oppersten oorlogsraad en hun eischen hebben gesteld ten aanzien van de samenstelling der nieuwe regeering. Dat dit mogeiyk is nadat zy drie der voor naamste raadslieden van de Kroon (waaronder twee admiraals) en den generaal die aan het hoofd der militaire opleiding stond hebben vermoord werpt een eigenaardig licht op de onderlinge verhoudingen by leger en vloot. De eenige vermoorde burger-minister was Taka- hasji, de andere vermoorden waren alle drie zelfu opperofficier, en buitendien raadslieden des Keizers. Niettemin moet namens den Keizer met de opstandelingen „op voet van gelijk heid" worden onderhandeld! Welke is de wer kelijke macht van den Keizer? De voornaamste conclusie is evenwel, dat in het licht dezer gebeurtenissen de vorming van een regeering van ultra-militairisten haast onvermydelijk schijnt. Waartoe moet dit anders leiden dan tot wilde oorlogsavonturen? En wie financieren de bewapening van Japan, die door het Japansche volk zelf niet bekos tigd kan worden? Een Japansch-Russische oorlog zou een ge weldig gevaar ook voor Europa ontketenen. Frankrijk heeft zyn heil gezocht in een pact met Rusland, dat Donderdag an groot lawaai door de Fransche Kamer met aanzieniyke meer derheid is geratificeerd. De oppositie meende dat Russische steun met Duitschland'in geval van een oorlog weinig te beteekenen zou heb ben, omdat Rusland niet aan Duitschland grenst. Maar de oud-minister Pièrre Cot gaf hoog op van de Russische luchtvloot, die uit drieduizend moderne vliegtuigen bestaat. Luchtvloten hebben zich niet aan territoriale grenzen te storen. Neen natuuriyk niet, dat is „het mooie" van het moderne vyfde wapen. En by de Russische manoeuvres hadden 97 vliegtuigen vier bataljons, zestien kanonnen, vier automitrailleurs, vier tanks en vier ver bindingswagens achter de vijandelijke linies gebracht. De heer Cot was er heelemaal enthousiast over. Het is belangwekkend ter overpeinzing voor de naïevelingen, die nog meenen dat kleine landen „hun grenzen ver dedigen kunnen" en daarbij den Moord-uit-de- Lucht" maar heelemaal negeeren. Dit Russisch-Fransche verdrag heet een spe cimen van „collectieve veiligheid". Ten on rechte. De collectieve veiligheid kan alleen in Genève geregeld worden, en niet door pacten als deze. Onze Berlijnsehe correspondent schreef dan ook Vrijdag, dat men in Duitsch land zeer ongerust is over dit pact. Duitsch land acht het in stryd met het Pact van Lo carno, met den „geest van Locarno". Ach, de geest van Locarno! Zijn grafstem verheft zich al sinds lang naast die van de Ontwapenings conferentie. Maar Duitschland sclujnt geen juridische redenen tot opzegging van het Pact van Lo carno te hebben, want het Fransch-Russische Pact is er niet naar den letter mee in stryd, en nu doet het pogingen om met Italië, een andere „garant" van het Pact en den geest van Locarno, onder een hoedje te spelen. De Europeesehe verdeeldheid spitst zich dus toe. Waartoe zou dit moeten leiden als een Rus sisch-Japansche oorlog de Russen noopte vrij- wel al hun macht op Azië te concentreeren? En als Rusland de nederlaag leed? Wat zou men moeten beginnen met een overwinnend Japan? Hoe staat Europa überhaupt tegen over deze Aziatische grootmacht? Verdeeld, verzwakt, verarmd, sterk alleen in het intri geeren Het Volkenbondssecretariaat is deze week verhuisd naar het nieuwe Volkenbondspaleis, dat evenwel pas gedeelteiyk gereed is. Wanneer zal het heelemaal gereed zyn? Indertijd zei men al in Genève. met bittere ironie; „Als de volgende wereldoorlog uitbreekt". Enfin, de aandeelen van de internationale wapenindustrie vliegen omhoog. Er daagt hoogconjunctuur op de beurzen in dien uiterst belangrijken hoek. Men speelt met vuur. Een epidemie van gezond verstand wordt dringen der dan ooit vereischt. R. P. IJMUIDEN. Chr.-Hist. Kiesvereeniging. Drie jubilea in de afdeeling. Op initiatief van de heeren C. Vogel en H. Medik werd op 11 Februari 1911 opgericht de afdeeling IJmuiden van de Christ. Hist. Unie. die in 1908 was ontstaan door samensmelting van drie Protestant Chr. groepen, n.l. de Vrij-Anti-rev. partij onder leiding van De Savornin Lohman, de Christ. Hist. Kiezers- bond onder leiding van Dr. de Visser, waarbij zich nog voegde de Kiesvereenigingen op Chr. Hist, grondslag, onder leiding van mr. Schok king. Tot deze plaatselijke afdeeling der kies vereeniging traden aanvankelijk pl.m. 20 per sonen toe; het eerste bestuur werd gevormd door de heeren Vogel, Koops, Medik, Cupido en Jb. v. d. Plas. Op Woensdag 18 Maart a.s. hoopt deze Kiesvereeniging haar 25-jarig be staan te herdenken. Van de eerste bestuurs leden is alleen nog de heer Jb. v. d. Plas in functie, zoodat deze gelijktijdig met zijn ver- eeniging het 25-jarig jubileum als bestuurslid hoopt te vieren. Ongeveer gelijktijdig, Woensdag 4 Maart a.s., zal het 12V2 jaar geleden zijn, dat de heer A. ten Broeke voor het eerst zijn intrede deed in den raad van Velsen als vertegen woordiger der C.K.-party zoodat er eigen lijk in de komende weken drie jubilarissen zijn. Van 1911 tot 1919 trad bij de verkiezingen toen nog onder het districts-stelsel de afdeeling nog niet zelfstandig op, maar werd er steeds samengewerkt met A.R. en R.K.- party. Officieel was dan ook de Christ.-HLst.-partij in den raad der gemeente Velsen tot 1919 niet vertegenwoordigd, al werden op de gezamen lijke lijsten der C.H., A.R. en R.K. de heeren Baron Van Tuyll en Sluiters in den raad ge bracht. Bij de raadsverkiezing van 1919 nam de kiesvereeniging voor het eerst toen on der het algemeen kiesrecht en evenredige vertegenwoordiging zelfstandig aan de verkiezingen deel en bracht zoodoende, be halve de laatst genoemden den eersten C.H. man in den raad, n.l. den heer J. C. Dunne bier. By de hierop volgende wethoudersverkie zingen werd de heer Dunnebier als wethou der van Openbare Werken gekozen. Tot heden heeft hij deze functie onafgebroken vervuld. De kiesvereeniging beleefde toen een periode van grooten bloei. Velen schonken hun vertrouwen aan de vereenigïng, zoodat bij de raadsverkiezingen in 1927 op de gezamenlijke lijsten der Christ. Hist. Kiesvereenigingen in de gemeente Velsen vijf candidaten de eindstreep haalden n.l. de heeren Dunnebier, Sluiters, ten Broeke, Groeneveld en v. d. Steen. Onder leiding van wethouder Dunnebier zyn verschillende groote dingen tot stand ge komen. Zoo kwam de gemeente 4 in deze periode in het bezit van drie fraaie wandel parken. By de raadsverkiezing in 1931 moest de C.H.-partij een veer laten, toen werd het aan tal C.H.-raadsleden teruggebracht op 4. Bij de raadsverkiezingen van 1935 is het aantal C,H.-raadsleden gereduceerd tot drie n.l. de heeren Dunnebier, Sluiters en Ten Thans telt de afdeeling IJmuiden circa 150 leden. Het huidige bestuur is samengesteld uit de volgende heeren; J. C. Dunnebier voorz.. A. ten Broeke 2e voorz., J. Krijger penningm.. H. v. Roest secr. en J. Duiker, K. Thijssen, G. Jimmink en Jb. v. d. Plas leden. 25 JAAR IN DIENST BIJ GEBRS. GOEDKOOP. Zaterdag 7 Maart a.s. is het 25 jaar geleden dat de heer C. G. Henning, Kanaalstraat 15, bij de reederij Gebrs. Goedkoop kwam. Op 18-jarigen leeftijd trad de heer Hen ning in dienst; hij werd by het machineka- merpersoneel ingedeeld, dat werkzaam was op de goederenboot. varende van Amsterdam op Rotterdam v.v. Na een paar jaar op dezen dienst te hebben gevaren, werd hy overge plaatst naar den sleepdienst. Thans vaart hij op de Annie Goedkoop, als machinist. VLUG-VEILIG- VERZEKERD. (Adv. Ingez. Med.) Visscherij nieuws in een notedop. Orders uit Rusland. Naar verluidt verwach ten de Britsche exporteurs, dat zy binnenkort een order met Sovjet-Rusland zullen kunnen afsluiten voor de levering van 10.000 ton ha ring. Deze order had oorspronkelijk in Holland geplaatst moeten worden, maar door de vangstbeperking is het geregelde jaarlijksche kwantum niet ten volle leverbaar. Wij wezen er reeds op in een uitvoerig artikel in ons blad van Zaterdag jJL dat dit wel te voorzien zou zyn. Gerookte bokking. Voor de gerookte Engel- sche bokking worden in Schotland goede pry- zen gemaakt. Twee derde van de totale voor raad is geëxporteerd naar Duitschland en Polen. Vooral de export naar eerstgenoemd land is zeer toegenomen; die naar Rusland vermeerderde met 50%. In beslag genomen. Te Boulogne sur Mer hebben de autoriteiten 150 kisten visch aan gehouden, welke aangegeven waren als ge rookte schelvisch maar in werkelijkheid met een kleurstof behandeld waren om ze de juiste kleur te geven. Eenzelfde geval heeft zich eenigen tijd ge leden voorgedaan, toen inen inferieure visch voor gerookte zalm poogde te laten doorgaan. Opbrengst gestegen. Op de vergadering van aandeelhouders in de Morecambe Trawlers Cooperative Society bleek, dat gedurende het afgeloopen jaar de opbrengst der vangsten steeg tot f 10.169, een vermeerdering van 1800 met het voorgaande jaar. Het dividend werd op 10% vastgesteld. Meer aanvoerGedurende de maand Januari werd te Grimsby door Engelsche visschers- schepen aangevoerd 249.326 cwts. die verkocht werden voor 305.172. De overeenkomstige cij fers voor het vorige jaar waren 223.095 cwts. tegen 330.619. Dus grQotere kwantiteiten tegen lagere prijzen. Roer gebroken. De trawler „Vinur" uit Grimsby was op weg naar de IJsiandsche vis scherij toen het roer brak. De trawler is een boot van het grootste type en bevond zich op 152 mijl N.W. van Dunnet Head. Na 4 uur hard werken bleek reparatie onmogelijk, maar wen wist zich te behelpen en het schip weer naar het roer te doen luisteren. Men besloot naar Aberdeen terug te keeren, een reis van 300 mijl, geconvoyeerd door de „Kingston Jacinth". Na een zeer zware reis, waarop de bemanning veel ontberingen te doorstaan had. arriveer den beide schepen behouden te Aberdeen. Radio. De Bruinvisch IJM. 97, heeft een radio-ontvanginstallatie gekregen. Langzamer hand zullen de verschillende ontvangers aan boord der trawlervloot alle geschikt gemaakt worden voor de ultra-kortegolf-ontvangst. Echolood. Het gebruik van het echolood werpt goede resultaten af; binnenkort zullen n.l. wederom enkele schepen met dit moderne hulpmiddel uitgerust worden. De Hoop. De reedery van de Hoop verzoekt ons mede te deelen, dat haar schip geen 13 etmalen maar slechts 4 dagen op zee geweest is. Ook heeft het schip niet om de Noord ge- vischt. KINDEROPERETTE GOUDHAARTJE. De zangklas van Sam. Vlessing's Muziek school geeft Dinsdagavond 3 Maart a.s. een enkele opvoering van de bekende kinderope rette van Geertruida van Vladeracken „Goud haartje en de Troubadour"; in de Witte Bioscoop aan de Mahusstraat. De leiding berust by Netty Vlessing, de regie is van Reinhard Rijke en de dansjes zijn ingestudeerd door mevr. C. v. d. Plas. Extra zorg is aan de aankleeding besteed. De rollen zyn als volgt verdeeld: Goud haartje Mary Sohl; Troubadour Dora Stam; Herauten Arie van Drielen en Toni Oldenburg; Piet, de jongen Guillaume de Vries; de vijf vriendinnetjes Beppie Bek- ker, Trijntje Dekker, Jopie Roggers, Marietje Faro en Tera Band; Toovervrouwtje Mar tha Noot, dwaallichtjes, elfen en paddestoel- tjes. Aan de piano Guus Mollevanger. HAARLEMSCHE ORKEST VEREENIGÏNG. Zondag a.s. zal de Haarlemsche Orkest - Vereeniging in de Gemeentelijke Concertzaal te Haarlem een volksconcert geven. Soliste is Siny van Thyn, (piano), dirigent is Ma- rinus Adam. De soliste speelt Concertstuk van C. Cha- minade. de H.O.V. de Symphonie in Bes groot van Robert Schumann en de Algeryn- sche Suite van Cam. Saint-Saëns. DAMMEN. DAMCLUB TOT ONS PLEZIER. De pas opgerichte damclub van de Hoog- 'ovenstaten heeft den vereenigingsnaam aan genomen van: ,,Tot Ons Plezier". Het bestuur is thans definitief samenge steld als volgt: Voorzitter C. Kust er; secretaris K. Lorjé; penningmeester C. Pel. Technisch adviseur J. Kramer. De club avond is vastgesteld op Donderdagavond van half acht tot half twaalf in „Watervliet" by halte Hoogovens. De bedoeling is om binnenkort met drie klassen van 10 spelers een onderlinge com petitie te spelen. Op de eerste vyf club avonden zal de heer B. Dukel het eerste uur van den clubavond theorie over het damspel geven. Daarna worden dë onderlinge com petities gespeeld. Liefhebbers die aan deze competitie willen deelnemen, richten zich tot J. Kramer. Bloemstraat IJmuiden. Ook de damcursus van den heer B. Dukel is voor belangstellenden geheel gratis te volgen. De heer F. van Berkum verlaat het onderwijs. 36 jaar voor de klas gestaan! „MEESTER VAN BERKUM". Vrij dagmorgen heeft de heer F. van Ber kum, onderwijzer aan school H aan den Wijk aan Zeeërweg voor het laatst zijn leer lingen les gegeven en daarmede het onder wijs verlaten. Hij werd te Zwolle geboren en werd op 15 Mei 1900 als gewoon onderwijzer geplaatst en later benoemd als onderwijzer met ver plichte hoofdakte bij het onderwijs te Stad Vollenhove. In 1916 kwam hy naar IJmuiden en werd er werkzaam aan school A, de tegenwoor dige school van den heer C. Keizer, destijds nog een openbare. Met het hoofd, den heer G. ten Napel, kwam de heer Van Berkum in 1917 aan school H. „Meester van Berkum" is bij zijn leerlin gen en oud-leerlingen om zijn sympathieke persoonlijkheid een zeer geziene figuur. Gaarne was hy nog eenigen tijd gebleven, maar gezondheidsredenen zijn de oorzaak, dat hij thans met pensioen gaat, na 36 jaar het onderwijs met al zijn krachten gediend te hebben. Van de klas heeft hij met een tractatie af scheid genomen. De Oudercommissie wilde van dezen dag een eenigszins officieel afscheid maken, maar daar het schoolhoofd, de heer G. J. A. Heino, ernstig ongesteld is, werd op verzoek van den heer Van Berkum hiervan af ge zien. Vele kinderen heeft hij zien komen; zy hebben de eerste lessen voor hun verdere le ven van hem ontvangen. Jarenlang is hy een actief lid van het symphonie-orkest „Euphonie" geweest; de uitvoeringen van het orkest waren niet vol ledig als hij niet achter de contrabas stond. Nu gaat hij van zijn rust genieten; dat hem die vele jaren gegeven mag worden. SCHOONHEIDSCOMMISSIE. De eerstvolgende vergadering der Schoon heidscommissie voor de gemeente Velsen zal worden gehouden op Woensdag 4 Maart 1936, ten kantore van het Bouw- en Woningtoe zicht. Spreekuur der commissie van 10.30 tot 11.30 uur. SURSUM CORDA NAAR CONCOURS. De het vorig jaar opgerichte Chr. Gemengde zangvereeniging „Sursum Corda", directeur de heer D. Klut gaat 2en Pinksterdag voor het eerst naar het door den Kon. Ned. Bond van Chr. Zangkoren uitgeschreven concours te Ber gen. Door „Sursum Corda" is opgericht een jeugdkoor. JAARFEEST MEISJESVEREENIGING. Donderdagavond heeft in het Herv. Verenigingsgebouw Kalverstraat het ge combineerde jaarfeest plaats van de Ned. Herv. Meisjesvereenigingen. Behalve de tra- ditioneele verslagen is er een rijk varieerend programma opgesteld, waaronder het zang spel: Herfst. ZONDAGSDIENST DER APOTHEKEN. De Zondagsdienst der apotheken wordt Zon dag waargenomen door de Havenapotheek in de Oranjestraat. Deze apotheek is tevens aan gewezen voor den nachtdienst in de komende week. De apotheek Velsen-Noord, Wijkerstraatweg 134 is Zondag en in de volgende week ook 's nachts geopend. AANVOER DUITSCHE HARINGLOGGERS. In de „Hansa" komt een statistiek voor van de „Deutsche Heringshandels-Gesellschaft" te Bremen over de aanvoeren van de Duitsche loggers in het Noordzeegebied. Hieraan ontleenen wij, dat de „Emder He- ringfischerei A.G." te Emden met 24 schepen in het vorige jaar 96.000 kantjes haring heeft aangevoerd. De „Heringsfischerei „Doliart" te Emden bracht met 17 schepen 71.000 kantjes aan terwijl de „Groszer Kurfuerst", eveneens te Emden met 27 schepen 100.000 kantjes aan bracht. De Bremen-Vegesacker-Fischerei Gesell- schaft" te Vegesack had 65 schepen in de vaart met 250.000 kantjes aanvoer; de „Leerer Heringsfischerei" te Leer had 30 schepen in dienst met 131.000 kantjes aanvoer. De ,GIueckstaedter Heringsfischerei" te Gluck- staat voer met 6 schepen en had een aanvoer van 34.000 kantjes. Opgemerkt kan worden, dat van deze reedery en niet één schip heeft opgelegen. Ned. Visscherijcentrale. Benoeming van directeur en secretaris. De minister van landbouw en visscherij heeft thans met ingang van 1 Maart 1936 be noemd tot directeur van de Nederlandsche Visscherij-Centrale, te 's-Gravenhage, W. J. Janssens, inspecteur der visscherij en in het eerste district 's-Gravenhage. Voorts is met ingang van 15 Maart op zijn verzoek eervol ontslag verleend als lid en secretaris van die stichting, aan den heer S. de Hoo, en is als zoodanig benoemd, de haar D. J. van Dijk, assistent van den directeur van het staatsvisschershavenbedrijf te IJmui den. VEREENIGÏNG VOOR FACULTATIEVE LIJKVERBRANDING. De afdeeling Velsen der Vereenigïng voor facultatieve Lijkverbranding heeft haar jaar vergadering in het Ned. Herv. Verenigings gebouw aan de Kalverstraat gehouden. Uit de jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester bleek de gestadige groei der af deeling, welke op 1 Januari j.l. reeds 366 leden telde. De financieele toestand is kerngezond; er is dus alle reden tot verheugenis. De kascontrole-commissie bracht bij monde van den heer Kelk verslag uit over het be heer en roemde de wijze waarop dit is ge schied. Bij de bestuursverkiezing werden de aftre dende leden mevr. Pott-Zindel en de heer S. Reitsma herkozen. In de plaats van den heer Stek, die zich niet meer beschikbaar stelde, werd de heer G. Vlietstra uit Santpoort ge- kozeq. Een door het bestuur op de agenda ge plaatst voorstel voor het a.s. Congres werd door de vergadering aangenomen. 3 X 3 12. Van 2 tot en met 7 MAART geven wij bij iedere 3 rol 1 rol CADEAU. Vraagt onze staalboeken en ziet onze enorme sorteering MODERNE BEHANGSELS. Vakkundige behangers beschikbaar. Voor zelf behangers snijden wij GRATIS randjes af. EERSTE SCIIOTENSCHE PAPIERHANDEL H. M. BAKKER, GEN. CRONJéSTRAAT 135 TELEF. 11657 (Adv. Ingez. Med.) Padvindstersgilde. Mevr. RambonnetSpeet benoemd tot voorzitster. Gisteravond heeft in het Herv. Verenigings gebouw aan de Kalverstraat de jaarvergade ring plaats gehad van de afd. Velsen van het Ned. Padvinstersgilde. De bijeenkomst werd met een welkomst woord geopend door de oud-voorzitster Mevr. Walraven—Wackie Eysten, die tevens als can didate voor het presidentschap voorstelde Mevr. M. Rambonnet—Speet. Na het brengen -der jaarverslagen bleek dat de padvindsters- groepen gezamenlijk bestaan uit 50 leden en de gezamenlijke kabouterkringen ruim 50 leden tellen. Volgens de verslagen der pad- vindsters- en kabouterleidster heerscht er in groepen en kringen veel opgewektheid en leven. Bij de verkiezing van een nieuwe voorzitster (Mevr. Walraven heeft wegens andere bezig heden die veel van haar persoon vragen, als zoodanig moeten bedanken) werd met alge meene stemmen Mevr. M. RambonnetSpeet gekozen. Nadat het zakelijke gedeelte der ver gadering afgehandeld was werd een groote serie lantaarnplaatjes vertoond. Deze hadden alle op het padvindersleven in verschillende kampen alsmede op het meer technische werk van de padvinderij, betrekking. AFSCHEID VAN DEN HEER J. J. SCHOT VANGER. Hedenmorgen werd in een der lokalen van het Havenstation afscheid genomen van den ladingmeester der Ned. Spoorwegen, den heer J. J. Schotvanger, die den dienst met pensioen verlaat. Daar de stationschef door ongesteldheid af wezig was, werden den vertrekkende door den pl.v. stationschef, den heer H. Kamps, har telijke woorden van waardeering toegesproken. In hem verliest vooral de vischhandel heel veel, want de heer Schotvanger verloor, onder welke omstandigheden ook. nooit zijn kalmte en zijn goede humeur. Steeds stond hij klaar om te helpen. Gedurende de vele jaren, dat hij als lading- meester werkzaam was, heeft hij door zijn hulpvaardigheid velen onschatbare diensten bewezen. Als een onkreukbaar ambtenaar geniet hij de grootste achting van zijn superieuren zoo wel als van zijn ondergeschikten. De Neder landsche Spoorwegen diende hij 37 jaar, waar van 13 jaar te IJmuiden. Men ziet hem dan ook slechts noode ver trekken. Namens staf en personeel overhandigde de heer Kamps hem een vulpenhouder en vul potlood in étui en wenschte den heer Schot vanger nog vele jaren toe. Ook de Dierenbescherming welker streven de heer Schotvanger een warm hart toedraagt, en de IJmuider Vischhandel Vereeniging gaven blijken van hun medeleven bij dit afscheid.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1