Het 20-jarig bestaan van D.O.K. Komkommertijd. BEVERWIJK. Succesvolle internationale en nationale prestaties. •vtaandag 2 Maart zal het twintig jaren ge loden zijn, dat de Beverwijksche Krachtsport' vereeniging D.O.K. werd opgericht. Twintig isiren achtereen beoefenden haar leden de oudste sport ter wereld, het worstelen en het van jongeren datum zijnde gewichthef fen Zij hebben dit gedaan op een wijze, die Je bewondering afdwingt van iederen recht waarden sportbeoefenaar. Want er is in ons plaatselijk sportwereld je geen enkele andere verei^ng aan te wijzen, die zoozeer den naam°van de krachtsport en niet minder dien van Beverwijk heeft hoog weten te houden als D.O.K. Het is nu bij'na twe€ iaren geleden, dat DOK. op spontane wijze door de Beverwijk sche sportverenigingen werd gehuldigd in verband met het behalen van de Nederland sche clubkampioenschappen zoowel van wor stelen als van gewichtheffen. Het was een uniekfeit in de geschiedenis van de Ne derlandsche krachtsport, dat een vereeniging er in slaagde, deze beide titels tegelijk op haar naam te brengen. Van de Instelling dezer kampioenschappen af was dit nog aan geen enkele vereeniging gelukt. D.O.K. was de eerste en bleef tot nu toe de eenige, maar zij bleef aan haar zusterver- eenigingen toonen, dat deze prestatie toch zeer=goed mogelijk was. Twee jaren later, in 1935, slaagde D.O.K. er in, deze bijzondere prestatie te herhalen. Nu zij haar vierde lustrum gaat herdenken kan zij daaraan tevens voor de tweede maal een huldiging verbinden voor het behalen van de beide Nederlandsche kampioenschap pen. Zonder veel uiterlijk vertoon is D.O.K. haar weg gegaan. Door geen enkel succes, hoe groot ook, liet zij zich uit haar evenwicht brengen. Steeds maar trainen was het parool, want in de wereld der krachtsport is alleen maar sucr ces te bereiken, wanneer het lichaam steeds iri goede conditie wordt gehouden. De geschiedenis van de jubileerende ver eeniging is een aaneenschakeling van be haalde lauweren. Een enorm aantal vereeni- gings- en persoonlijke prijzen werd in den loop der jaren behaald. Dat het ook niet aan tegenspoed ontbro ken heeft, spreekt vanzelf, maar toch slaag de het bestuur er steeds in, met vaste hand de vereeniging door de moeilijkheden heen te helpen. In Maart 1916 werd de vereeniging opge richt met 25 leden. Zij schaarden zich onder het bestuursbeleid van G. v. d. Winden, voor zitter, A. Siebers, secretaris, H. Knapen pen ningmeester en A. Kluft. Nadat eenigen tijd op den zolder van een pakhuis was geoefend, trainde men later met succes in de kleine zaal van het Kennemer Theater, toen nog „Maison Stroucken" ge- heeten. De wedstrijden van „Ursus" te Amsterdam brachten aan de jonge vereeniging de eerste successen. Een eerste-, een tweede- en een derde prijs vormden de belooning voor de serieuze training. Na dien gedenkwaardigen eersten keer zijn nog honderden en honderden prijzen gevolgd, zooveel, dat de groote prijzenkast al het eere metaal niet kan bevatten. Tallooze malen kwamen de kampioenschappen naar Bever wijk. D.O.K. was een gaarne geziene, maar ook altijd een gevreesde tegenstandster en dat is zij tot op den huidigen dag gebleven. Hoe groot het aantal door de leden be haalde persoonlijke prijzen ook is, zij ver tegenwoordigden toch altijd hun vereeni ging en brachten haar naam op een hooger plan. „Alles voor de club!", is nog steeds het devies en altijd werpen de athleten zich met enthousiasme in den strijd, om door hun in- dividueele prestaties hun club tenslotte te doen zegevieren. En dat is hun in deze twintig jaren ontelbare malen gelukt. Niet alleen in ons land, mar ook ver buiten de grenzen heb ben de Beverwijksche athleten zich gemeten met tegenstanders dikwijls van wereldver maardheid. D.O.K. moge dan al een beschei den vereeniging zijn gebleven, deze beschei denheid sierde haar ongetwijfeld, maar dat neemt niet weg, dat men haar vertegenwoor digers kon vinden op de Olympiade in 1924 te Parijs en in 1928 te Amsterdam. Deze een voudige beverwijksche jongens smaakten het genoegen de grootste sport-eer deelachtig te worden door den nam vaan ons land hoog te houden op de grootste sportieve kracht meting, die de wereld kent. Waren de hooge kosten van uitzending geen onoverkomelijk beletsel geweest, stellig had men de oranje trui met het D.O.K.-embleem ook in 1932 op de Olympiade in Los Angeles aan de over zijde van den oceaan zien verschijnen. Natuurlijk hoopt de jubileerende vereeni ging en met har geheel sportlievend Bever- Wijk, dat voor de Olympiade weer eenige D.O.K.-leden zullen worden afgevaardigd. Goede prestaties werden ook geleverd in de wedstrijden om de Europeesche kampioen schappen in Helsingfors, Parijs, Spa en in Luxemburg, in de vele internationale landen- wedstrijden, die D.O.K. ook zelf al eens tegen België organiseerde. Dan tenslotte haar na tionale verrichtingen. Wij denken aan de vele kampioenschappen van verdienstelijke wor stelaars en gewichtheffers. kampioenschap pen van Nederland, van Oost-, West- en Zuid-Nederland, van de tropheeën in den vorm van sjerpen, bekers enz., aan het win nen van club- en nederlaagwedstrijden. Maar boven alles en allen uit staat toch weer het clubkampioenschap. Daarvoor was het, dat D.O.K. in 1934 werd gehuldigd en waarvoor zij ook nu ongetwijfeld algemeene hulde ver dient. In D.O.K. huldigt men dan tevens de vele kranige kerels, die den eer van de kracht sport hooghielden door hun uitstekende pres taties. Zij zijn om zoo te zeggen de levende demonstratie van de beteekenis van de krachtsport voor de lichamelijke opvoeding. Meer en meer begint het besef baan te bre ken, dat de krachtsport in het belangrijke vak lichamelijke oefening een rol van beteekenis gaat spelen. De waarde van de krachtsport voor een al-zijdige ontwikkeling van het lichaam gaat men erkennen en soms wordt de beoefening van de krachtsport ook als leervak voorgeschreven, tot groote voldoe ning ongetwijfeld van de vele honderden :n ons land, die deze sport met zooveel toewij ding en in goed georganiseerd verband be oefenen. D.O.K. heeft ongetwijfeld een der hoogte punten van haar loopbaan bereikt. Al stemt dat bij de herdenking van het 20-jarig be staan tot groote voldoening, het energieke bestuur is geenszins van plan op de lauwe ren te gaan rusten. Het weet maar al te goed dat velen klaar staan om onmiddellijk haar plaats in het eerste gelid in te nemen, wan neer niet voortdurend getraind werd en wan neer niet met de toekomst werd rekening gehouden. Van wijs beleid getuigt dan ook de oprichting van de junioren-af deeling, die eenige jaren geleden gesticht werd. Reeds kwamen deze jonge nathleten, de hoop der toekomst, met eenig succes op wedstrijden uit. Uit hun voorbereidend werk zbl de nieuwe glorie moeten voortkomen. Wanneer zij he^ voorbeeld volgen van hun oudere medeleden zullen zij later met succes verdiensten kunnen hebben voor de lichame lijke oefening in het algemeen en voor de krachtsport in het bijzonder. Bestuur en leden van D.O.K. mogen met groote tevredenheid op den afgelegden weg terugzien. Zij hebben gezamenlijk gearbeid aan de glorie van D.O.K., ongeacht of het een kampioenschap was, een derden prijs, die zij behaalden of zelfs geen prijs. Wij wenschen allen, die te zamen de club vor men, van harte geluk met dit jubileum, dat op Zaterdag 25 April officieel met een re ceptie zal worden herdacht. KENNEMER OUDHEIDKAMER. De Kennemer Oudheidkamer ontving ten geschenke van den heer W. van Zutphen, een antieke vierkante hangklok en van den heer T. H. Steen een in 1888 uitgegeven verzame ling portretten van Ridders der Militaire Willemsorde. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: J. C. Zwart en gezin, musicus, van Amster dam, Dr. Schuijtstraat 29. Th. N. Groen en gezin, koopman, v. Wijk aan Zee enDuin, C. Amsestraat 23. J. M. van Woensel, dienstbode, van Velsen, Heemskerkerweg. 50. M. Nittka, hulp in de huishouding, v. Haar lem, Breestraat 23. A. Kossen, zonder beroep, van Heemskerk, Peperstraat 33. J. J. Stijns en gezin, schoenmaker, van Vel sen, Schans 25. W. Eenhoorn geb. Schutter en gezin, zon der beroep, van Rotterdam, H. Burger straat 47. R. C. Kolk, zonder beroep, van Velsen, Grensstraat 32. V. Skrzypcak en gezin, fabrieksarbeider, van Wijk a. Zee en Duin, Breestraat 3e. W. J. Brugman en gezin, behanger en win kelier, van Amsterdam, Zeestraat 1. Vertrokken: L. Kober, dienstbode, naar Haarlem, Zijlweg 176:. Joh. van der Haak, kleermaker, naar Haar lem, Nagtzaamstraat 48. H. Feenstra en gezin, arbeider, naar Wijk a. Zee en Duin, Regulierstraat 2. A. Har tog, koopman, naar Wijk aan Zee en Duin, Noorderwijkweg 75. J. Borm, arbeider, naar Velsen, Schulpweg 150. H. H. Schoone, dienstbode, naar 's-Graven- hage, Dr. Schaepmanstraat 2. J. de Vries, arbeider, naar Heemskerk, Duinpad 12. J. Nicola en gezin, sigarenmaker, naar Wijk aan Zee en Duin, Hooge Hoflanderweg 144. A. C. Bloemink, soldeerder, naar Wijk aan Zee en Duin, Hoflanderweg 260. A. van Woensel, arbeider, naar Wijk aan Zee en Duin, Regulierstraat 61. Th. W. van Son en gezin, fabrieksarbeider, naar Wijk aan Zee en Duin, Verl. Munniken- weg 61. (Te Eist zijn de eerste kaskom- kommers aangevoerd en voor prijzen van 37 en 40 cent per stuk verkocht.) Dit bericht in Februari Treft als een merkwaardigheid, In een wereld vol bombarie Is dit geen komkommertijd. 't Blijkt weer op ons stukje aarde Luistert niets naar d' oude wet, Elk symbool van oude waarde, Wordt maar op z'n kop gezet. Als wij slechts van kommer praten, Past dat in ons tijdsgewricht, Die vervult ons bovenmate En 't verschiet toont weinig licht. 't Is de tijd van balanceeren Voor de zakenlieden thans, De fortuinlijksten dier heer en Blijven nauwlijks in balans. Dit zijn kommervolle dagen, Als men 't resultaat besomt En na 't t'ellen der bedragen, Tot een saldo kommer komt. Als men peinzend zit te treuren Over hoe het is en was, Met een lijst van crediteuren En een chronisch leege kas. Ja, wanneer wij 't zoo bekijken, Dan lijkt toch weer uit dit feit, Onomstootelijk te blijken, 't Is wel kas-komkommertijd. P. GASUS. Groote vergadering der Vereenigde Veilingen. Belangrijke besprekingen. ZATERDAG 29 F E E R. 1936 De distributie van goedkoope groenten. Voor 5 Maart aanvragen. Ingevolge het j.l. Woensdag door den ge meenteraad genomen besluit zal binnen zeer korten tijd in Beverwijk een aanvang worden gemaakt met de distributie van goedkoope groenten. Voor deze groenten zullen allen die steun ontvangen, dat zijn dus alle werk- loozen en armlastigen, in aanmerking kun nen komen. Zij zullen daartoe een schrifte lijke aanvraag moeten indienen, die de ge organiseerde werkloozen bij hun organisaties en de ongeorganiseerde werkloozen en arm- lastingen in de bus van het stadhuis moeten deponeeren. De aanvraagformulieren zijn verkrijgbaar bij den bode van het stadhuis en bij de or ganisaties. De formulieren moeten vóór a.s. Donderdag 5 Maart zijn ingeleverd, wil men althans voor de eerste week der distribueering in aanmer king komen. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. Beverwijk, 28 Febr. 1936. Spinazie per kist f 0.65—0.75. Boerekool per kist f 0.851,30. Andijvie per kist f 0.650.85' Rabarber per bos f 0.060.15. Raapstelen per bos f 0.02I/2—0.03. Peterselie pér bos f 0.02—0.03. Selderie per bos f 0.020.03. Prei per bos f 0.040.11. Aardappelen per H.L. f 2.50—2.85. Uien per K.G. f 0.02—0.02V2- Witlof per K.G. f 0.06—0.13. Wortelen per K.G. f 0.03. Bieten per K.G. f 0.03—0.04. Spruiten per K.G. f 0.100.20. Knollen per stuk f 0.02—0.08, Roode kool per stuk f 0.040.15. Gele kool per stuk f 0.03—0.10. Groene kool per stuk f 0.020.04. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: A. van der Kolk—Winkel, z.; S. E. M. Kuilman—Rijnders, d.; A. Minnes—Michel, z.; T. Gij zen—Kor ver, z. Overleden: P. v. Egmond, 81 j. Evenals vorig jaar zal voor de gewone jaar- lijksche algemeene vergadering van de RK. Coöp Tuindersvereeniging „Kennemerland" en van de Coöp. Veiling- en Aankoopvereenlging „Vrije Veiling" nog een groote vergadering worden gehouden voor alle aanvoerders der Vereenigde Veilingen en belangstellenden. In deze bijeenkomst zullen de zaken, die direct betrekking hebben op het bedrijf der veiling worden besproken. Zoowel leden als niet- leden, die hun producten bij de Vereenigde Veilingen doen veilen of wenschen te doen veilen kunnen aan de besprekingen deel nemen. Deze vergadering zal a.s. Dinsdag, des namiddags om twee uur in de bovenzaal van het Veilingsgebouw „Kennemerland" worden gehouden. De agenda vermeldt onderstaande punten van behandeling: 1. Opening door den voorzittre. 2. Jaarverslag van den Directeur. 3. Mededeelingen over en het beantwoor den van vragen over de volgende onderwer pen: a. Veranderingen in de crisiswetgeving, b.v. ten aanzien van overdrachten van teelt vergunningen; b. Verplicht veilen: c. De aan voer van bospeen in groote of kleine bossen; d. Het gebruik van kratten voor aardbeien voor binnenlandsche gebruik; e. De bestaande keurnormen en de eischen van de Ned. Groen ten- en Fruitcentrale bij den aanvoer en bij de inschrijving op den veilingbrief; f. Het afgeven der geveilde producten aan de koo- pers of op het terrein aan de Meerstraat: Het oordeel der vergadering over de invoering van een vastgesteld „doodgewicht" voor de kisten. De vice-voorzitter zal vervolgens een inlei ding houden over het belangrijke onderwerp „De vooruitzichten voor den tuinbouw in deze streek". OPLEIDING TOT PAEDICURE. Maandagavond zal in het Witte Kruisge- bouw aan de Baanstraat een opleidingscursus aanvangen voor het diploma voetkundig paedicure. De cursus, die onder medische leiding staat, wordt gegeven door het Haarlemsche opleidingsinstituut. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN EN DOKTOREN. De Zondagsdienst van de doktoren wordt op a.s. Zondag waargenomen door dr. W. W. Muys v. d. Moer, Zeeweg 96, telef. 2138. De Zondags- en Nachtdienst van dé apo theken wordt in de week van 18 Maart waargenomen door de Duinwij kapotheek Verlengde Groenelaan 44, Telef. 2514. ALGEMEENE VERGADERING TENNISCLUB ,3EVERWUK". De Tennisclub „Beverwijk" heeft Vrijdag avond in het Kennemer Hotel een zeer goed bezochte algemeene ledenvergadering ge houden. De voorzitter de heer Th. Winter sprak een welkomstwoord en spoorde allen aan zooveel mogelijk nieuwe leden aan te werven. Ook de secretaris, de heer J. M. Deegenaar wekte de leden op eendrachtig hun schouders onder het werk te zetten en vooral de door het bestuur aangegeven wegen te volgen. De penningmeester, de heer P. Langendijk kon de vreugdevolle mededeeling doen dat de feestcommissie, ondanks de aan de beide ge houden feestavonden verbonden kosten, toch nog een batig saldo had weten te bereiken. In verband met de besprekingen, die worden gevoerd met de directie van de „Duinwijk'' banen werd het gewenscht geacht van de begrooting geen cijfers te noemen. Bij de bestuursverkiezing werden de door het bestuur voorgestelde candidaten gekozen, namelijk de heeren F. Moerel, voorzitter, J. M. Deegenaar, secretaris, C. Zwager, tweede secretaris, P. Langendijk, penningmeester, E. Gakenholz, commissaris van materiaal. J. Nieuwenweg, commissaris buitengewone leden en N. Redeker, commissaris junior-leden. De nieuwe voorzitter, de heer F. Moerel nam achter de bestuurstafel plaats en richtte eenige woorden van afscheid tot den heer Th. Winter bij diens vertrek naar de Iersche Vrijstaat. In de kascommissie werden benoemd mej. R. Teer en de heer A. v, d. Bliek Sr. Plaats- ervangers de heeren H. J. v. d. Laan en J. de Waard. CASTRICUM TUINBOUW VER. ONS BELANG. Veiling van 28 Februari. Spruiten I 1823 V2 ,c,t. per K-G. Soruiten II, 1116 1/2 ct. per K.G. Witlof 7—11 ct. per K.G. Spruitkoppen 3J/26 ct. per K.G. Prei I 4—9 ct. per bos. Prei II 1—3 1/2 ct. per bos. Rabarber 14 ets. per bos. Gele kool 59 ct. Knolselderij 7>Vz ct R.K. KIESVEREENIGING. Op de bestuursvergadering van de RK. Kiesvereeniging is de datum voor de Alge meene ledenvergadering vastgesteld op 11 Maart a.s. in café W. Borst te Bakkum. Op de agenda staat o.a.: Candidaatstelling: Sta- tenkieskring Zaandam. Een deel van de Japansche vloot is in verband met de muiterij te Tokio naar die stad opgestoomd. Schapen- en kippenzaken voor de rechtbank. Te Wijk aan Zee. Twee mannen hebben uit een wei te Wijk aan Zee vier schapen gehaald en per auto de beesten naar Leeuwarden gebracht. Daar zijn ze voor f 42 verkocht. Van te voren hadden de mannen afgespro ken hoe de beesten gestolen zouden worden. De zaak is ontdekt doordat een veldwach ter, toen de auto in Friesland een panne had, schapen koppen uit een luxe-auto zag steken. Later werden de beesten nog op de markt achterhaald. Tegen den een, een recidivist die aLs de aanstichter werd beschouwd werd een jaar met aftrek geëischt. Tegen den ander, over wien een gunstig rapport was binnengekomen, werd 3 maan den gevangenisstraf geëischt en 5 maanden voorwaardelijk. Mr. A. C. F. Hendrikse, die den eersten verdedigde meende dat beiden schuld had den en pleitte clementie. Mr. B W. Stomps oleitte voor den ander een geheel voorwaar delijke straf, omdat deze een slachtoffer der omstandigheden is geworden. Herhaling zal niet voorkomen. Poging tot oplichting en een inbraak. ,,Ik ben advocaat." Een Haarlemmer heeft een Heemskerker tot betaling van een som gelds willen dwingen, doordat hij zich had uitgegeven als een advo caat, die uit naam van 'n anderen advocaat kwam. Verdachte had zich uitgegeven als rechtskundig adviseur van een incassobureau. Daarvoor stond hij nu voor de Haarlemsche rechtbank terecht.. Verdachte ontkent zich als advocaat uitge geven te hebben of uit naam van een anderen advocaat te zijn gekomen. Hij zegt wel houder van een informatie- en incassobureau te wezen en als zoodanig wilde hij 200 incassee- ren, welk bedrag later verminderd werd tot circa 100. De verdachte heeft voorgesteld 25 direct te doen betalen en de rest in drie accepten a 25 anders zou hij faillissement'aanvragen! De getuige heeft inderdaad 25 betaald, doch niet aan den verdachte. Dit was een ge volg van dreigbrieven van verdachte, die ge schreven werden, ofschoon reeds aangifte van een en ander was gedaan. Verdachte ont kende dat de betaling een gevolg is geweest van dreigbrieven. Op een vraag van den verdediger. Mr. H. O. Drilsma erkent de getuige ten deele dat hij aan iemand geld schuldig was. Doordat het geleverde niet aan de eischen voldeed, wilde de getuige slechts 100 van het totaal vol doen, welke vordering in handen was gesteld van den verdachte. De verdachte bekent een valschen naam opgegeven te hebben, doch niet gezegd te hebben namens een ander te komen. De officier eischte wegens poging tot op lichting twee maanden gevangenisstraf. Hij vond de wijze van doen van verdachte zeer ernstig. Mr. Drilsma legde er den nadruk op, dat de getuige het geld wel schuldig was, waar door het element van oplichting vervalt en de vaisehe hoedanigheid waaronder verdachte optrad, overblijft. Het middel was valsch; het doel echter niet. T)aarom vroeg de verdediger een geldboete. Uitspraak op 12 Maart. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Blommersdijk, Baltimore naar Rott. 26 (12 midd.) 1047 mijl W. v. Bishops. Beemsterdijk. 26 v. Boston n. N.-York en Rotterdam. Volendam, 28 v. Rotterdam n. New-York. Drechtdijk, Rotterdam n. Vancouver 27 te Swansea. Lochkoi, Vancouver n. Rottm. 27 v. Londen. HALCYON LIJN. Stad Zaltbommel, Vlaardingen n. Bagnoli 28 Van Oran. Maasburg 28 v. Narvik te Vlaardingen. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein (uitreis) 28 te Lor Marques. Springfontein (thuisr.) p. 27 Ouessant, via Antwerpen, 28 (10 n.m.) daar verwacht. Bennekom (thuisr.) 28 (n.m.) te L. Palmas Verw. Bloemfontein (thuisr.) p. 27 Teneriffe. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk, 28 v. Hamburg te Amsterdam. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk (thuisreis) 26 te Colombo. HOLLAND—AUSTRALIë LLJN. Aagtekerk (uitr.) 27 te Bombay, KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Ajax, Amsterdam n. Kopenhagen p. 28 Hol- tenau. Boskoop, 28 n. Hamburg te Antwerpen. Flora, 28 v. N.-York n. W.-Indië. Hercules, 28 v. Amsterdam te Rotterdam. Nereus, 28 v. Amsterdam te Hamburg. Oberon, 27 van Vigo naar Gibraltar. Oranje Nassau, Amsterdam n. Paramaribo 27 van Madeira. Orestes, 27 v. Stamboul naar Constantza. Perseus, 27, van Bordeaux te Pasajes. Rhea, 27 van Danzig te Kopenhagen. Vesta, 27 v. Kopenhagen te Gdynia. Bodegraven, Chili n. Amsterdam 26 van Callao. Amsterdam, Amsterdam n. Chili 26 v. Cal lao. Irene, Pto. Barrios n. Amsterdam 27 (2.51 n.m.) 460 mijl Z.W. v. Land's End. Pluto, 28 van Amsterdam n. Odense. Rhea, 27 van Kopenhagen n. Amsterdam. Vesta, vertr. 29 v. Danzig n. Amsterdam. Theseus, vertr. 29 v. Stettin n. Amsterdam. Saturnes, 28 v. Amsterdam te Rotterdam. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Montferland, 27 v. Amsterdam te Hamburg. Salland (uitr.) p. 27 Beachy Head. Waterland (thuisr.) 27 van Santos. NED. IND. TANKSTOOMBOOT MIJ. Agatha, 23 v. B. Papan n. Hongkong, Can ton. Agnita, 24 bij Fayal n. Key West va ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Radja (thuisr.) pass. 28 Sagres. Modjokerto (thuisr.) 28 v. Marseille. Sibajak (uitr.) 28 van Marseille. Garoet (thuisr.) 28 te Londen, vertr. 28 (11 n.m.). Kota Pinang (thuisr.) 28 v. Singapore. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Aldabi (thuisr.) 27 van Teneriffe. Alcyone (thuisr.) 27 van Victoria (Br.) STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johan de Witt (thuisr.) 28 van Suez. Madoera (thuisr.) 26 te Belawan. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Glenapp, Japan n. Rotterdam 27 v. Shanghai Teucer, 24 v. Rotterdam te Yokohama. Samenstelling onzer koopvaardijvloot. Op 31 Dec. 1935 bestond onze koopvaardij vloot uit 279 stoomschepen groot bruto 3.227.045 M3, en netto 1.933.623 M3, nader ver deeld in 45 passagiersschepen, 224 vracht schepen, 10 tankschepen en voorts nog 49 sleepbooten groot 25.103 br. M3 en 1958 netto M3; uit 343 motorschepen groot 2.168.999 bruto M3 en 1.292.796 netto M2, deze nader ver deeld in 32 passagierschepen, 264 vrachtsche pen, 47 tankschepen en dan nog 1 sleepboot groot 2246 br. en 219 netto M3 inhoud; uit 117 zeilschepen met hulpmotor groot 44.148 br. M3 en 28.035 netto M3; uit 5 zeilschepen groot 1333 bruto en 962 netto M3; uit 9 sleepsche- jKh, waarvan 8 vrachtschepen groot 11.95# br. en 10.700 netto M3 en 1 tankschip groot 2161 br. en 2034 netto M3; uit 20 aannemersma teriaal groot 35.107 br. en 15.445 netto M3. In totaal 823 schepen groot 5.518.097 bruto en 3.285.772 netto M3 tegen 827 schepen groot 5.695.655 br. en 3.398.751 netto M3, het. jaar te voren. Daarvan hoorden er 248 thuis te Rotterdam, 162 te Groningen, 148 te Amsterdam, 81 te 's Gravenhage, 34 te Delfzijl, 18 te Hoogezand, 14 te Gasseltemijeveen en voorts nog enkele in tal van plaatsen. Over 1935 zijn aan Nederlandsche schepen 33 ongevallen overkomen, waarbij 7 schepen wrak zijn geworden of zijn vergaan en 7 sche pelingen omkwamen. Over 1934 waren de cij fers 37.4 en 0. (Schuttevaer). Een kleine vergissing. Dezer dagen kwam in Mariager (Denemar ken) een motorschoener aan met een lading voerkoeken, welke in Kopenhagen waren over geladen uit een zeeboot en in die haven moest worden afgeleverd aan „order". De kapitein deed alle pogingen om te weten, wie zijn la dingontvanger was doch geen van de daar wonende importeurs van het artikel had iets besteld. Goede raad was duur, letterlijk en fi guurlijk, naar alle kanten werd getelegra feerd en getelefoneerd. Zelfs naar Egypte, waar de partij was afgeladen, om te infor- meeren wie de ontvanger moest zijn. Later kwam aan het licht, dat er een ver gissing was geschied. De lading had men niet naar Mariager maar naar Horsens moeten sturen. De kapitein van het schip vertrok nu naar de nieuwe bestemming maar eischt na tuurlijk vergoeding voor zijn ligdagen en de nieuwe reis. AANGEKOMEN. 27 Februari: Oise m.s. Rotterdam Maitas s.s. Antwerpen Vechtstroom s.s. Huil Fort de Douaumont s.s. West Afrika Meerkerk s.s. Japan 28 Februari: Bolette s.s. Rouaan Maaskerk s.s. Hamburg Westfalia s.s. Bremen Prowess m.s. Londen Ganymedes s.s. Hamburg VERTROKKL 27 Februari: Gyda s.s. Haifa Saint Louis s.s. Antwerpen Inver s.s. New Castle Ousel s.s. Liverpool Hercules s.s. Midd. Zee 28 Februari: Duivendreeht m.s. Rotterdam Jamaica Merchant s.s. Kingston Rome ja m.s. Mistley Grunda m.s. Truro Saturnus s.s. Midd.. Zee Oise m.s. Parijs

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5