VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Het verzet te Tokio thans gebroken? 7 38 m.M, Schip Amsterdam x) Alkmaar x) Aspasia Alcinous x) Amstelland x) Agia Marina Anna N. Goulandris Aludra Amstelkerk Anna Sofie Bera Bennekom Baarn Bodegraven Bloemfontein x) Boskoop verm. aankomst Ceres (Ned.) Costa Rica x) Cordillera x) Caribia x) Deucalion Edward Blyden Egba Eurybates x) Ellerdale Fowberry Tower Harpagus Hamm Irene (Ned.) Joh. de Witt x) Kurmark x) King Howel Melampus x) Menes Mirandella Madoera x) Main x) Montferland x) Nijkerk Nemanj a Nereus (Ned.) Olivegrove Poelau Bras x) Phoenicia Pembrokeshire x) Polydorus x) Poseidon (Ned.) Reggestroom Rhesus x) Rhea (Ned.) Syra Springfontein x) Serooskerk x) Sunetta x) Simon Bolivar x) Stuyvesant Tiberius (Ned.) Telamon Tarakan x) Trajanus Titus (Ned.) Theseus (Ned.) Uckermark x) Ulysses (Ned.) Union Vesta (Ned.) Waterland x) Zuiderkerk x) Zaanland x) Chili Chill Santa Fé Batavia Buenos Aires Buenos Aires La Plata West Afrika West Afrika Narvik (v. IJm.) Gent Z. Afrika Chili Chili Z. Afrika Hamburg Bourgas Hamburg Hamburg Pto Barrios Alexandrië West Afrika West Afrika Ned. Indie La Plata Rosario Santa Fé Ned. Indië West Indië Batavia Ned. Indië La Plata Ned. Indië Ned. Indië Buenos Aires Ned. Indië Japan Hamburg Zuid Afrika Buenos Aires Hamburg Rosarie Ned. Indië Mexico Dairen Hamburg Triest West Afrika Ned. Indië Danzig West Indië Zuid Afrika Japan Curasao West Indië Suriname Alexandrië Alexandrië Ned. Indië Alexandrië Midd. Zee Stettin Ned. Indië Alexandrië Gdynia Gdynia Buenos Aires Japan Buenos Aires heden 8 Maart 6 Maart 10 Maart 2 Maart 2 Maart 1 Maart 7 Maart 1 Maart 1 Maart 22 Maart 22 Maart heden 29 Febr. 16 Maart 10 Maart 6 April 29 Febr. 11 Maart 7 Mrt. 28 Maart 26 Maart 8 April 29 Febr. 8 Maart 14 Maart 5 Maart 3 Maart 18 Maart 1 Maart 8 Maart 2 Maart 4 Maart 1 Maart 15 Maart 12 April 15 Maart 29 Febr. Laatste bericht 26 Febr. 27 Febr. 19 Febr. 26 Febr. 28 Febr. 7 Febr. 15 Febr. 23 Febr. 26 Febr. 25 Febr. van Callao. te Havre, van Madeira, van Marseille, van Las Palmas. vertrokken, te Buenos Aires, te Accra, van Duala. vertrokken. vertrekt 1 Maart. 28 Febr. van Las Palmas. 20 Febr. van Curasao. Febr. van Callao. 27 Febr. van Teneriffe. 29 Febr. van Antwerpen. 23 Febr. te Piraeus. 29 Febr. vertrokken. 29 Febr. vertrokken, vertrekt 1 Maart. 28 Febr. te Burriana. 26 Febr. 28 Febr. 24 Febr. 12 Febr. van Freetown, van Prawle-Point. van Gibraltar, van Rosario. 7 Febr. van Buenos Aires. 8 Febr. 24 Febr. 24 Febr. 29 Febr. 27 Febr. 11 Febr. vertrokken, van Panaroekan. van Flores. van Port Said. van Gibraltar, te Buenos Aires. 28 Febr. van Belawan. 24 Febr. te Bombay, vertrekt 7 Maart. 26 Febr. te Belawan. 24 Febr. van Casablanca, vertrekt 7 Maart. 22 Febr. van Mombassa. in lading. in lading. 3 Febr. vertrokken. 28 Febr. van Port Soedan. 27 Febr. van La Guayra. Febr. van Perim. 29 Febr. vertrokken. 28 Febr. van Catania. 23 Febr. van Las Palmas. 25 Febr. van Port Soedan. 28 Febr. van Kopenhagen. 11 Febr. van Cristobal. 28 Febr. te Antwerpen. 26 Febr. te Colombo. 19 Febr. vertrokken. 25 Febr. van Flores. 18 Febr. van Paramaribo. 28 Febr. te Lissabon. 26 Febr. van Gibraltar. 19 Febr. van Belawan. 26 Febr. van Beirouth. 27 Febr. te Valencia in lading. 26 Febr. van Batavia. 24 Febr. te Izmir. 25 Febr. vertrokken. in lading. 27 Febr. van Santos. 25 Febr. van Yokohama, in lading. x) Schepen, voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 bruto register ton. BEVERWIJK ALGEMEENE MILITAIRE PENSIOEN- BOND. De plaatselijke afdeeling van den Alge- meenen Militairen Pensioenbond heeft in haar jongste ledenvergadering besloten den alge- meenen voorzitter van den A.M.P., den heer Brandwijk, uit te noodigen voor de gepension- neerde miltairen van Beverwijk en omstreken een spreekbeurt te vervullen. De voorzitter der afdeeling, de heer J. Hoek stra, deelde mede, dat het hoofdbestuur zich met het oog op een dreigende korting van de pensioenen zich in verbinding heeft gesteld met Mr. Jamer, die destijds voor den reserve luitenant Monkhorst het befaamde proces tegen den Staat wist te winnen. De afdeeling Beverwijk groeit steeds in ledental evenals de A.M.P. zelf, die sinds Juli 1935 ruim 800 nieuwe leden inschreef. Opgemerkt werd, hoe weinig sommige vrou wen het dreigende gevaar van een korting op de pensioenen beseffen. Zij houden hun man nen afzijdig van den A.M.P., maar, zoo waar schuwde de voorzitter, zij zullen tot de meest gedupeerden behooren; dat zou nog erger zijn, wanneer zij door oyerlijden van den man alleen kwamen te staan. ST. JOZEF HARMONIE GAAT OP CONCOURS. De Jozef-Harmonie, directeur de heer Eg- gemond, zal in den a.s. zomer deelnemen aan het te Purmerend te houden Bondsconcours van den R.K. Bond van Harmonie en Fan farecorpsen. De kapel zal uitkomen in de tweede afdeeling harmonie. Als compositie naar keuze koos zij de „Feest-ouverture" van Sam Vlessing. Het verplichte nummer is nog niet bekend. DE STAND DER WERKLOOSHEID. Bij den gemeentelijken dienst der werkloos heidsverzekering en Arbeidsbemiddeling ston den heden in totaal 1394 werkloozen inge schreven tegen 1375 aan het einde der vorige week. Voor de drie bij den dienst aange sloten gemeenten waren de cijfers: Beverwijk 776 (vorige week 743), Wijk aan Duin 449 (457) en Heemskerk 169 (175). MARKTBERICHTEN. Spinazie f 1.101.35. Andijvie f 0.80—1.05. Koolrapen, per zak f 1.10—1.40, Wortelen per K.G. f 0.03. Bieten per K.G. f 0.06. Schorseneeren, per K.G. f 0.14. Aardappelen, klei, per K.G. f 0.03y2-'-0-04!4- Idem, zand f 0.05%. Spruitjes per K.G. f. 0.120.20. Boerenkool per bak f 0.80—1.25. Roode kool per 100 f 820. Savoije kool per 100 f 3—16. Uien, per K.G. f 0.03. Prei per bos f 0.080.12. Sla, per krat f 2. Rabarber, per 100 bos f 10—17. Pieterselie per bos f 0.05. Selderie per bos f 0.04 Appelen per K.G. f 0.120.28. Peren per K.G. f 0.20. Druiven per K.G. f 0.26. Brusselsch lof per J?.G. f 0.11—0.14, VELSEN. Demonstraties van bewegings spel voor Hoogovenstaten. Aanval op dilettantentooneel. In de Da Costaschool is gisteravond een bij eenkomst gehouden die zooals de voorzitter van Hoogovenstaten, de heer Deramers in zijn openingswoord zeide ten doel had het werk der af deelingen H. O. T., Leekenspel en Gymnastiek, dat door spreekkoor, bewe gingskoor en rythmisch dansen op elkaar zou gaan lijken, scherper te omlijnen. Om het verschil tusschen dilettantentoo neel en leekenspel uiteen te zetten, was uit- genoodigd de heer B. Groeneveld, leider van „De Jonge spelers". Het groote verschil tusschen deze beide groe pen is volgens spreker, dat de dilettant een meer of minder artistieke liefhebber van de b. wegingskunst is, die al of niet bewust, het beroepsspel imiteert. De leek daarentegen be leeft spontaan dikwijls zelfs stijlloos, zijn eigen gevoel in het spel. Hij schept daardoor een eigen werk, meer voor zich zelf, dan voor het publiek. Het leekenspel is een vervorming van de oorspronkelijke vrije jeugdbeweging. In zijn gestadige ontwikkeling dringt het ook reeds door tot het dilettanten en beroepstooneel. De spontane drang tot uiting, de gezamen lijke wil, om iets te beleven, zijn aldus spre ker de grondoorzaken van het ontstaan van het leekenspel. Vervolgens behandelde de heer Groeneveld het spel in de oudere cultures. Hier werd het beschouwd als een godsdienstige uiting waar bij ook de toeschouwers actief medeleefden. In de middeleeuwen is het drama, dat in dezen zin bedoeld wordt als handeling, ontstaan in de kerken, bij de religieuze beurtzangen van priesters en aanwezigen.Na den ontwikke lingsgang van het drama geschetst te heb ben zette spreker uiteen de verschillende vormen, waarin het leekenspel beoefend kan worden. Bij de bespreking over het dillet- tantentooneel veroordeelde de heer Groene veld ten zeerste het willen nadoen van het beroepstooneel, door dezelfde stukken te spe len en op dezelfde geldelijke condities uitvoe ringen te geven. Dit was zooals de heer Groe neveld het uitdrukte in een andermans huid kruipen. De dilettanten kunnen zeer zeker een aan drang hebben tot uiting, maar dan is tooneel op die manier een vorm, die niet past. om dat bijna alle stukken geschreven zijn in een techniek, die alleen een beroepsspeler ligt. De heer Vermeulen, regisseur van Hoog- oventooneel, en de voorzitter van Hoogoven staten, de heer Demmers voerden hierna lang durige discussies met den heer Groeneveld, die echter om des tijds wille afgebroken moes ten worden. Een ding is zeker hetgeen de voorzitter in zijn slotwoord ook zeide. dat met deze feilen aanval op het dilettanten tooneel het eigenlijke doel, nl. de mogelijk heid van samenwerking tusschen beroeps, dilettanten én leekenspelers te bespreken, niet verkregen is. Els Keezer en haar bewegingskoor uit Haar lem gaven hierna eenige schitterende demon straties van de training en beoefening van het bewegingsspel. In zijn slotwoord dankte de heer Demmers de leidster der leekenspelgroep, mej. Rie Mie- dema, die door vertrek naar Naarden de af deeling moet verlatenvoor het vele werk, dat zij voor de groep heeft ver richt. WIJK AAN ZEE R.-K. VOLKSBOND. Vrijdag hield de plaatselijke afdeeling van den R.K. Volksbond in café „De Zon" haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer N. van Keulen, be sprak de tegen-candidaten, welke door de le den waren ingediend. Deze bespreking lokte verschillende opmerkingen uit. Hierop brachten de heer en S. Bel Jr., Alb. Vosse en N. van Keulen, respectievelijk pen ningmeesters van de onder-afdeelingen Her wonnen Levenskracht, D. I. G. en St. Barbera hun financieele verslagen. Alvorens tot de verkiezing der aftredende bestuursleden over te gaan, richtte de voor zitter zich nogmaals tot de vergadering met een vermanend woord. Met meerderheid van stemmen werden de heeren N. van Keulen, Alb. Vossen en M. Brasser (allen aftredend) herkozen. In de vacature Jac. Schellevis werd F. Kippersluis gekozen, eveneens met meerderheid van stemmen. De rondvraag leverde kritiek op de wijze waarop door den voorzitter de leden beant woord werden. Voorts werd gevraagd of de af deeling stappen wil doen om ook te Wijk aan Zee schoolvoeding en het verstrekken van schoeisel voor schoolgaande kinderen te krij gen. Ten slotte richtte de geestelijk adviseur pastoor L. Th. M. Snelders, zich met een ge moedelijk woord tot de vergadering om geen overijlde besluiten te nemen en vooral in op bouwende zin mede te werken. IJMUIDEN Sloopen van zee- en kust visschersvaartuigen. De regeling betreffende den steun uit het Landbouwcrisisfonds. In de Staatscourant van Vrijdagavond is opgenomen de crisissteunbesehikking 1936 (slooping zee- en kustvisschersvaartuigen) Uit het landbouwcrisisfonds wordt onder be paalde voorwaarden- een bedrag van 20.000 ter beschikking gesteld, teneinde het sloopen van zee- en/of kustvisschersvaartuigen te be vorderen. Indien een reeder en een slooper omtrent den sloopprijs van een aan den reeder toe- behoorend zee-of kustvisschersvaartuig niet tot overeenstemming zijn gekomen kunnen zij zich gezamenlijk wenden tot den minister van landbouw en visscherij, met het verzoek eén bedrag beschikbaar te stellen ter over brugging van het verschil tusschen den vraag prijs van den reeder en den biedprijs van den slooper. Op een dusdanig verzoek zal de minister be slissen na een commissie gehoord te hebben. De minister heeft in deze commissie benoemd tot lid en voorzitter W. J. Janssens, inspecteur van de visscherijen in het eerste district te 's-Gravenhage, tot leden: C. Oud, directeur van het staatsvisschershavenbedrijf te IJmui- den. P. C. van 't Haaff, inspecteur van de scheepvaart te 's-Gravenhage en tot lid en secretaris D. J. van Dijk, assistent van den directeur van het staatsvisschershavenbedrijf te IJmuiden. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Maandagmarkt: Amsterdam IJM 58: vangst 45 m. schel- visch, 100 m. braadschelvisch, 60 m. kabel jauw, 100 m. koolvisch, 30 m. wijting, 70 m. radio, 15 m. varia. Totaal 420 m. Utrecht IJM 73: vangst 75 m. schelvisch. 140 m. braadschelvisch, 35 m. gul, 70 m. koolvisch. 25 m. wijting. 50 m. gestripte radio, 15 m. dichte radio, 25 m. varia. Totaal 435 manden. Alma IJM 44: vangst 5 m. schelvisch, 15 m. platvisch, 200 m. gul. Totaal 220 manden en 2700 st. ijskabeljauw en 480 st. st. kabeljauw. COMMISSIE PROPAGANDA MEER VISCH- VERBRUIK. De heer Uitzinger bedankt. Wegens drukke werkzaamheden heeft de heer J. L. Uitzinger, de secretaris der IJmui- der Vischhandel Vereeniging, bedankt als voorzitter der commissie voor de propaganda voor meer vischverbruik. Voorloopig treedt de heer T. H. Meijering alhier als voorzitter op, doch het ligt in de bedoeling, dat binnenkort een ander persoon uit den vischhandel als voorzitter zal optreden. Dr. E. HILDESHEIM t Te Amsterdam is in den ouderdom van 67 jaar overleden Dr. E. Hildesheim, oud-officier van gezondheid van het Ned. leger, die in de jaren van den wereldoorlog te IJmuiden ge detacheerd was. De crematie had onder veel belangstelling Vrijdagmiddag plaats. OPENBARE VERKOOPING. De uitslag van de Vrijdag ten overstaan van notaris Dolleman gehouden openbare verkoo- ping van het koffiehuis met bovenwoning aan de Prins Hendrikstraat, luidt: kooper D. Bais q.q. voor f 5500. Het woon- en winkelhuis met bovenwoning en pakhuis aan de Neptunusstraat hoek Vis seringstraat is niet in veiling geweest. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. fl,02—f0,80 Tongen per K.G. f 1,18f 0,83 Groote schol per 50 K.G. f 8f 7 Middelschol per 50 K.G. f 12—f 8,50 Zetschol per 50 K.G. f 15f 11 Kleine schol per 50 K.G. f 15f 5,50 Bot per 50 K.G. f 4,50—f 2,30 Schar per 50 K.G. f 7,50—f 2,90 Rog per 20 stuks f 6 Groote poon per 50 K.G. f 11 Groote schelvisch per 50 K.G. f 26 Middelschelvisch per 50 K.G. f 23f 18,50 KI. middelschelvisch p. 50 K.G. f 21f 16 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 16f 8,50 Kabeljauw per 125 K.G. f30f 10,50 Groote gullen per 50 K.G. f 6,80f 5,50 Kleine gullen per 50 K.G. f 7,60f 6,30 Wijting per 50 K.G. f6,30—f3,60 Makreel per 50 K.G. f 12 Heilbot per K.G. f0,76—f0,70 Leng per stuk f 1,25f 0,40 Koolvisch per stuk f 0,80—f 0,13 Versche haring per kist f 7,50—f 7 VAN GELDER'S SPORTVER. NAAR DE ZAAN. Heden Zaterdagmiddag trekt het eerste elf tal van Van Gelder's Sportvereeniging' naar Zaandam, teneinde te spelen om den Z. M. C. tegen Polak en Swarts. BESOMMINGEN Trawlers: manden: Rotterdam IJM 112 480 f 2530 Poolzee IJM 77 415 f 2320 Betje RO 16 70 f 1110 Maria Elisabeth IJM 114 70 f 1080 Versche haring: L. T. 137 f780. Motorloggers: SCH 285 f720; SCH 132 f320; KW 3 f770; KW 70 f440; KW 39 f790; KW 58 f 470; KW 91 f410; KW 31 f 500; KW 95 f550 KW 105 f510; KW 110 f500; KW 43 f 670; KW 173 f 600: KW 45 f430; KW 33 f500 KW 46 f490; KW 104 f730. CASTRICUM De overval op den Heerenweg. Nadere bijzonderheden. Omtrent den overval op de 78-jarige weduwe Levering, wonende aan den Heerenweg, ver nemen wij nog, dat Donderdagavond tusschen half 7 en 7 uur zich iemand aan de achter zijde van haar woning vervoegde, die haar eenige inlichtingen vroeg. Voordat de oude vrouw gelegenheid kreeg, hem te antwoorden, bracht de man haar met een scherp voorwerp, vermoedelijk met een mes, drie slagen op het hoofd toe, waardoor zij bewusteloos neerviel. Na ongeever 20 minuten kreeg zij het bewust zijn terug. De krasse vrouw heeft toen nog van kousen verwisseld, (omdat de kousen, die zij bij den overval doreg, met bloed bevlekt wa ren) vervolgens de deur .van haar woning ge sloten en eerst toen is zij naar haar familie om hulp gegaan. Zij kwam hier hevig ontsteld aan, bloedende uit vrij diepe hoofdwonden. Bij het onderzoek door den dokter bleek dat haar o.a. een diepe snede boven het oog en een snede bij haar slaap was toegebracht. Zooals wij reeds berichtten, kan zij zich van den overval niet veel herinneren; zij kan slechts vertellen, dat zij was aangevallen door een grooten man. Haar toestand was hedenmorgen ernstiger dan Vrijdag. Vrijdagmbiddag heeft het Parket uit Alk maar, in gezelschap van burgemeester Lom men, een onderzoek in de woning ingesteld. Slechts een plas bloed bij de kachel en een geopende kast, waarvan een lade was uitge trokken, waren de eenige sporen, die aan het misdrijf herinnerden. Het is nog niet bekend, of er geld is weggenomen. Indien dit wel het geval is, zal het gestolen bedrag niet grooter zijn dan eenige guldens. Rijks- en gemeentepolitie zetten haar op sporingen voort. Muiters naar hun kazernes teruggekeerd Keizer gaf instructie eventueel met geweld op te treden. SJANGHAI, 29 Febr. (A.N.P.) Na zich drie dagen lang te hebben verzet, hebben de muiters te Tokio zich, met uitzondering van een hand jevol mannen, Zaterdagmorgen om half twaalf overgegeve, aldus een verklaring van de Japansche ambas sade alhier. Een tijd lang waren alle berichten van To kio uitgebleven en alle pogingen om tele grafisch of telefonisch met de stad verbin- dig te krijgen faalden. Plotseling kwam het bericht dat om half zes in den morgen op persoonlijke instructie van den keizer bevel was gegeven met kracht tegen de muiters op te treden, doch hiermede heeft men zoo lang mogelijk gewacht, teneinde de muiters een laatste kas te geven. Vliegtuigen wierpen strooibiljetten uit. waarin de muiters drin gend werden verzocht, zich over te geven en toen tenslotte de troepen begonnen op te mareheeren, gingen bijna alle rebellen, wier aantal inmiddels dooi- het zich overgeven van kleine groepjes gedurende den nacht tot 500 was geslonke. er toe over hun onderwer- oins: aan te bieden. De rebellen, die zich over hadden gegeven, keerden naar hun kazer nes terug. Voorwaarden bedongen? SJANGHAI, 29 Febr. (A.N.P.) Uit de berich ten uit Tokio is nog niet op te maken of de muiters zich onvoorwaardelijk hebben over gegeven. Generaal Kasjii, de militaire gou verneur van Tokio, heeft medegedeeld dat de officieren en manschappen, die aan den opstand hadden deelgenomen, als muiters zulen worden behandeld. Nog enkele leiders ver zetten zich. LOS ANGELES, 29 Febr. (Reuter). Volgens een radiobericht uit Tokio geadresseerd aan het te los Angeles verschijnende Japansche dagblad Rafoe Sjimpo, hebben alle soldaten en onder-officieren om half twaalf de re- geeringsgebouwen ontruimd. Vier kapiteins en een luitenant, die den opstand leiden, ouden echter nog de ambtswoning van ad miraal Okade bezet houden. De onderwer ping vond plaats, nadat vliegtuigen boven de bezette gebouwen proclaamties hadden uit geworpen. De opstandelingen werden voornamelijk gecommandeerd door kapitein Lsjiraro, den chef van het 7de regiment infanterie. In het telegram wordt voorts nog gezegd, dat kapitein Ymagoesji in een proclamatie heeft verklaard, dat „het kabinet-Okada blijk had gegeve van zijn gemis aan oprecht heid". HOCKEY. HOLLANDERS TEGEN DUITSCHERS. Naar wij vernemen zijn nog de volgende wed- striiden vastgesteld: 28 Maart te Deventer: Nederland BWest- Duitse hland. 5 April te Rheine: Westfalen—Oost-Neder land. ZATERD'A'O 29 FEBR'. 1535 De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen, in het Noord wellicht toenemenden Noordoostelijk tot Noordel. wind. Betrokken tot «ar bewolkt. Waarschijnlijk in het Noord' eenige regen, zelfde temperatuur, v» dere vooruitzichtenonzeker THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden 43 P 38 40 ft BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur Neiging achteruit. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83, IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN: Zondag v.m. 8.55 uur; n.m. 9.38 uur Maandag v.m. 10.20 uur; n.m. U.15 uur' Dinsdag v.m. 11.57 uur; n.m. Uw' SCHAATSENRIJDEN. WER ELD KAMPIOENSCHAPPEN KUNSTRIJDEN HEEREN. Schafer heeft de leiding. Uit Parijs: Vrijdag zijn de wereldkampioen, schappen in het kunstrijden voor heeren be. gonnen. Zeventien rijders van negen verschil, lende landen namen deel. Na de verplichte figuren had de sedert 1929 ongeslagen wereldkampioen Karl Schafer (Oostenrijk) de leiding met den Engelschman Sharp op de tweede plaats. De stand na het verrijden der verplichte figuren was: 1. Karl Schafer (Oostenrijk) 226.76 punten 2. Graham Sharp (Engeland) 224.66 punten' 3. Felix Kasper (Oostenrijk) 215.70 punten! 4. Wilson Montgomery (Canada) 214.40 punten 5. Jackie Dunn (Engeland) 213.54 punten. 6. Denes von Pataky (Hongarije) 206.36 punten 7. Robin Lee (Vereen. Staten) 200.92 punten 8. Alward (Oostenrijk) 198.62 punten. BURGERLIJKE STAND. VELSEN Gehuwden: L. Pao^) en C. M. Schade, Nep tunusstraat 22, IJmuiden, T. T. Addink en J, Glas, Tuindersstraat 13, IJmuiden, P. van Veen en C. Wijker, Zandersstraat 32, IJmui den, N. P. Keeman en W. Rol, Wijkerstraatweg 319, Velsen-N J. W. Bruntink en A. C. van Ombergen, Zaandam, Tasmanstraat 16, J. v. d. Kuil en W. Moojen, Kon. Wilhelminakade 38rd., IJmuiden. Ondertrouwden: J. C. van der Weijden en G. Ree, de Wetstraat 11, IJmuiden, H. H. A. ten Lohuis en M. F. H. Erkelens, D. Hartogh- straat 11, IJmuiden. H. Weesp en A. J. de Jong Amsterdam, Hembrugstraat 132, D. S. de Vries en H. van Wezel. Bevallen: J. P. J. NoordbeekSnoeck, d., IJmuiderstraatweg 92, IJmuiden, A. v. d. Keer v. Damme, z., Weg langs Zijkanaal C6, Velsen, W. Hagen—v. Vuure, z., Hofgeest 21a, Velsen, P. J. Duineveld—Witteman, d., Over» bildtweg 17, Santpoort, J. Wijnbergen—v. Ma- ren, d„ Hoofdstraat 175, Santpoort, G. Slager v. Eerde, z., v. d. Helststraat 19, IJmuiden. Overleden: M. van Wolferen, 24 j., ongeh., Will. Beukelszstraat 9, IJmuiden, J. A. Beek man. 75 j., echtgenoot van A. A. M. v. Hoven, Hoofdstraat 117, Santpoort. C. A. SWAALF TEL. 23165 SANTPOORT Hagelingerweg 173 A (Adv. Ingez. Med.) AGENDA TE HAARLEM. Heden: ZATERDAG 29 FEBRUARI Gemeentelijke Concertzaal: Feestconcert „Harmonie-Crescendo" met de Kon. Liederta fel „Zang en Vriendschap". Frans Hals Theater: „De student van Praag" 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Let's Live Tonight' met Lilian Harvey. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Lichte Cavalerie". Op het tooneel: „Perko", het muzikale raadsel. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Een Midzomernacht- droom". 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZONDAG 1 MAART Stadsschouwburg, Wilsonsplein: „Komedie spelen" door het Rott.-Hofstad Tooneel. 8.15 u. Schouwburg Jansweg: „Lachen is troef" 8.15 uur. Gemeentelijke Concertzaal: Concert H.O.V. 2 uur. Rembrandt Theater: Populair wetenschap pelijke film: „Het kind en de wereld". 1130 u. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds. MAANDAG 2 MAART Stadsschouwburg, Wilsonsplein: „Welkom Vreemdeling!" 8 15 uur. Schouwburg Jansweg: „Lachen is troef' 8 15 uur. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN. ZATERDAG 29 FEBRUARI Bioscoop de Pont: 2.30 uur: „De Kleine Ko lonel". 8 uur: „De Kleine Kolonel" en „Het Bloemenmeisje van Savoy". ZONDAG 1 MAART Bioscoop de Pont: 2.30 en 5 uur: „De kleine Kolonel", 8 uur: „Het Bloemenmeisje van Savoy" ën „De kleine Kolonel",

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6