DE SITUATIE TE TOKIO. THIJS IJS EN DE DIKKE HERTOG Zwitserland. Genève. De Gekleede Jas In Engeland. RADIO MOORS N.v. .-ïtERPAG 29 FEBRUARI 1936 BUITENLAND Hoe deze zich Vrijdag liet aanzien. Geen verschil tusschen de loyale en deloyale elementen in het leger? n'j Je marine zou verontwaardiging over het gebeurde heerschen. Het A. N. P. meldt uit Sjanghai, 28 Fe. "rnMn bericht over den toestand in Tokio m 23 uur Japanschen tijd wordt deJapansche wd<tad vergeleken met een kruitvat dat de overheid nog voor een vonk weet te be- Ms£ de middaguren, toen het ultimatum de opstandelingen verstreken was, ligt de -,venwiik verkomen verlaten. Vele zaken hebben hun deuren gesloten. Den eeheelen dag door is ononderbroken on Verhandeld tusschen het leger, de vloot en de Civiele autoriteiten. De ernst van den toestand wordt wel duidelijk in het licht gesteld door het feit dat de zwaar zieke veldmaarschalk, prins Kaning gearriveerd is. De keizer heeft don minister van oorlog en den commandant van Tokio ontvangen voor het uitbrengen van rauuort De oplossing van de kabinetscrisis wordt op den achtergrond geschoven tot de toestand zal zijn opgehelderd. Het dreigement van de autoriteiten na net verstrijken van het ultimatum met geweld op tp treden is tot 23 uur nog niet ten uitvoer Meed Op dat tijdstip hielden de rebellen de regeringswijk nog bezet. Het herroepen van de belofte tot ontruiming van de bezette wijk pn het klaarblijkelijke voorzichtige optreden der overheid wordt verklaard als een teeken voor de sympathieën, die de rebellen in groote Kringen van het leger genieten. Des avonds om 21 uur 50 (Japansche tijd) maakte luitenant-generaal Kasjii, de mili taire gouverneur van Tokio, door de radio de volgende verklaring bekend: 1. Verscheidene honderden solda ten, die vroeg in den morgen van 26 Februari een oproerige beweging be gonnen, houden het Nagatatsjo-dis- trict van Tokio nog bezet, maar de be velhebber volgens den staat van be leg neemt de noodige maatregelen om tegen hen op te treden; 2. de troepen, die onder bevel staan van den bevelhebber volgens den staat van beleg treden op grond van keizerlijke instructies op, hun disci pline is streng en hun moreel uitste- kend; 3. De stad Tokio, met uitzondering van het district Nagatatsjo, is volko men rustig, terwijl orde en rust in het geheele land heerschen. Uit Washington verneemt d.d. 28 Febr. het A.N.P. het volgende: Betrouwbare berichten uit Tokio, die van daag hier ontvangen zijn en die de gebeurte nissen tot aan het einde van vandaag resu- meeren, beschrijven den toestand als volkomen in handen van het leger, en wel van de opstan dige en de z.g. loyale elementen. Volgens deze samenvattingen ziet men geen verschil tus schen deze beide groepen. Beide groepen, die hiermede aangeduid worden, willen een direc- ten invloed op de politiek en derhalve op den keizer. Beide willen ook de leden van den groote machtsbevoegdheden bezittenden raad van ouden, den „Genro" zien uitgeschakeld. Daardoor wordt verklaard, dat de opstande lingen de oude staatslieden hebben omge bracht en dat aan den anderen kant de loyalen niet op de opstandelingen schieten, ofschoon deze ook vandaag nog de openbare gebouwen bezet houden en ofschoon ook vanavond nog de vlag der opstandelingen wappert boven het gebouw van den minister-president. De censuur op telefoon- en telegraafdienst, die korten tijd verzacht was, is vanavond weer verscherpt. De vloot ligt in Yokosoeka aan den ingang van de bocht van Tokio, terwijl een kleine kruiser en acht torpedojagers voor anker liggen voor Sjibaura, in de baai van Tokio. Sjibaura is een voorstadje van Tokio. Er zijn echter slechts weinig manschappen van de marine-infanterie aan land gezet en deze beperken zich er toe den minister van marine en zijn gebouw te beschermen. De hier aangekomen dagbladen uit Tokio constateeren, dat prins Saionji zonder eenigen invloed is en dat het leger geen kabinet erken nen zal, dat niet werkelijk een „nationaal" karakter heeft. Van particuliere Chineesche zijde verluidt te Sjanghai, dat berichten zijn ontvangen volgens welke de troe pen in Osaka in opstand zijn gekomen. De Japansche autoriteiten in Sjang hai ontkennen echter met klem, dat dit bericht waarheid zou bevatten. In Chineesche kringen staat men vrij scep tisch tegenover de verklaring van den woord voerder van het Japansche ministerie van buitenlandsche zaken, dat de gebeurtenissen te Tokio van geen invloed zullen zijn op- de buitenlandsche politiek van Japan. Indien de nieuwe Japansche regeering zich door de jonge officieren laat beïnvloeden, zal, naar men ge looft, een meer agressieve politiek in Noord- China en Mongolië van de zijde van Japan onvermijdelijk zijn. Daarentegen acht men de mogelijk heid ook niet uitgesloten, dat de jong ste moorden in Japan een sterke reactie teweeg zullen brengen, en dat de marine, die twee harer hooge offi cieren heeft verloren, zich op haar beurt tegen het leger keert. Regeering motiveert haar hou ding t.o.v. de N.S.D.A.P. Bondsraad Motta heeft den Duitschen ge zant ontvangen en hem het Zwitsersche antwoord op de Duitsche nota van 20 Februari overhandigd. In dit antwoord wordt o.m. ge zegd, dat buitenlanders ongetwijfeld het recht hebben in vriendschappelijke xerga- rmgen bijeen te komen en hun nationale ge voelens aan te kwèeken, maar dat het aan flet gastvrije land is te beslissen op welke wijze en onder welke voorwaarden dit recht kan worden uitgeoefend. De nat.-soc. partij heeft de kwaliteit en het karakter van een publiekrechtelijke organisatie. In Duitsche oogen zijn de leiders officieele personen, die officieuze plichten hebben. Zelfs zonder den moord op Gustloff zou de Bondsraad er* eens toe gekomen zijn deze kwestie te onderzoeken en te beslissen of de centrale en algemeene leiding van de Duitsche nat.-soc. partij in Zwitserland wel geduld zou kunnen worden. Het drama van Davos deed den bondsraad deze kwestie iets eerder be- studeeren, want anders zou de bondsraad voor een voldongen feit geplaatst kunnen wor den door de benoeming van een nieuwen centralen leider, waardoor de taak van de Zwitsersche regeering nog moeilijker zou zijn geworden. De nota voegt hieraan toe, dat de persoon van Gustloff als zoodanig van geen invloed was op de beslissing van de regeering. Tenslotte wordt nog verklaard, dat de Zwit sersche regeering in geen ji^val op haar besluit terug kan komen. Italië niet vertegenwoordigd in de eerstvolgende Volkenbondszitting. In welingelichte kringen te Rome verluidt, dat Italië bij de a.s. beraadslagingen te Genève over het Abessynische vraagstuk niet zal zijn vertegenwoordigd. Men verklaart de Italiaansche afwezigheid met er op te wijzen dat Italië geen belang stelt in de onderhan delingen van de commissie van achttien. Al leen het ministerie van propaganda zal een ambtenaar naar Genève zenden ter bewer king van problemen, die uitsluitend op de pers betrekking hebben. (A.N.B.) Bulgarije. Een kabinetscrisis op komst? De ontstemming, welke in den ministerraad heerscht sedert de ter dood veroordeeling van Weltsjeff Stantsef doen de mogelijkheid toe nemen, dat eerlang een ministerieele crisis kan worden verwacht. De ministers van Justitie, Financien en Openbare Werken dreigen ontslag te nemen, indien de veroordeelden zullen worden te rechtgesteld. (A. N. P.) Chili. Eindelijk ook ten Hove afgeschaft. Poging van militairen tot een staatsgreep? Reuter meldt uit Buenos Aires, 28 Februari: In Chili zou een staatsgreep hebben plaatsgevonden. Volgens uit Santiago ontvangen berichten zou de regeering een door voormalige Chi- leensche officieren geleide beweging hebben doen mislukken. Er zouden 15 personen zijn gearresteerd. Duitscliland. Hitier spreekt woorden van verzoening tot Frankrijk. Bertrand de Jouvenel heeft voor de Paris Midi een onderhoud met Hitier gehad, waar in dezen in de eerste plaats het wantrouwen te niet wilde doen, dat de plaatsen in Mein Kampf over Frankrijk hier laten, in weer wil van alle vredelievende woorden, die hij jegens Frankrijk gesproken heeft. Hij loochende in ronde woorden, dat Fran- schen en Duitschers erfvijanden zijn. Het Duitsche volk is hem in een veel moeilijker geval, waar een. verzoening is getroffen, die met Polen nl., gevolgd. Eenzelfde ontspan ning streeft het met Frankrijk na. „Het is niet goed, dat de volken hun geestkracht in onvruchtbaren haat verslijten." Hij herinnerde de Jouvenel opnieuw aan de omstandigheden, waarin hij Mein Kampf schreef: Hij zat toen gevangen en de Fran- schen stonden in het Roergebied. Op het oogenblik is er geen reden meer tot een con flict." Een reconstructie van het boek acht hij overbodig nu hij zijn buitenlandsche poli tiek geheel en al op verzoening met Frank rijk richt. „De Duitsche pers spreekt enkel met sympathie over Frankrijk. De overeen stemming moet haar beslag krijgen, wie ook aan het hoofd van de beide volken staat". Het gesprek kwam toen op het Fransch- Russisch verdrag, dat zijns inziens een be- treurenswaardigen nieuwen toestand schiep. Ten slotte vestigde Hitler er de aandacht •op, dat nooit een Duitsch regeerder de Fran- schen zoo dikwijls vredelievende aanbiedin gen gedaan heeft. „Het is nu of nooit de ge legenheid de hypotheek af te lossen die op Frankrijk's geschiedenis drukt. Laat ons vrienden zijn." (N.R.C.) WAAROM PROF. CRONA NAAR MOSKOU WERD GEROEPEN. Uit Moskou; De secretaris van het centraal executief comité, Akoelov, is 18 Februari bij het schaatsenrijden op het ijs gevallen, waar bij hij een schedelbasisfractuur opliep. De Zweedsche professor Olive Crona. die Woens dag per vliegtuig hier aankwam, behandelt hem, tezamen met den Russischen professor Krol. (Reuter). PROF. NICOLLE OVERLEDEN. Te Tunis is op 69-jarigen leeftijd overleden prof. dr. Charles Nicolle, directeur van het Instituut van Parijs. Prof. Nicolle maakte naam door zijn belangrijke onderzoekingen naar de vlektyphus. Hij verwierf in 1928 den Nobelprijs. AUTO VAN DEN GRIEKSCHEN KONING IN BOTSING MET EEN TRAM. Stefani deelt mede: Op het „Amerikaansche Plein" is de auto van den koning in botsing gekomen met een tram. De auto werd be schadigd. De koning is ongedeerd gebleven. (Van onzen correspondent). LONDEN, 27 Februari. De Koning van Engeland heeft uitge maakt dat de gekleede jas niet langer zal worden gedragen in zijn paleis. De aankon diging van dit feit deed de angekondigden beseffen dit kleedingstuk misschien meer onderscheidingsteeken dan kleedingstuk- sinds jaar en dag uit hun gezichtskring was ver dwenen en dat het paleis wellicht de eenige stede van menschelijk verkeer gebleven was waar het zich had gehandhaafd of liever verschanst. Het plechtig kleedingstuk, welks ontwikkelingsgang men nog kan nagaan in de paskamers van den eersteklas kleermaker met behulp van oude heerenmode-platen aan de wanden, is niet meer van dezen tijd die gerief en gemak in kleeding verlangt. De laatste „frock coat", zooals de Engelschen zeg gen, in onze herinnering was .verbonden aan de parmantige gestalte van Sir William Joyn- son-Hicks, die minister van Binnenlandsche Zaken was in het eerste conservatieve lands bestuur na den oorlog. Dat was toen al een uitzonderingsgeval. Deze minister, wiens ge noeglijk uiterlijk zoo zeer in strijd was met het „diehardisme" van zijn innerlijk, eerde zoo werd gezegd in zijn verknochtheid aan de geklede jas de nagedachtenis van Joseph Chamberlain dien het geestesoog dank zijd oude jaargangen van de Illustrated London News en de caricaturen van den laat-Victo- riaanschen teekenaar Spy slechts in een ge kleede jas kan zien. Men zegt dat Lord Lons dale, de laatste all round sportlord van Groot Brittannië, die zijn lang leven heeft gewijd aan de renbaan, de boksring, musical comedy en de beste sigaren, de eenige gentleman in het land is buiten het paleis die zoo nu en dan zijn gezelligen omvang nog afdekt met dit lakensch meesterstuk van kleermakers kunst. Bankloopers in de City en bedienden in museums dragen weliswaar jassen die op een bedriegelijke nabootsing van de gekleede jas lijken maar in de eerste plaats hebben deze kleeren het karakter van uniformen en in de tweede plaats zijn de dragers geen gentlemen in den zeer -beperkten zin waarin het woord hier is bedoeld. De frock coat" die bij Koninklijk besluit dood is verklaard was het kenteeken van het particulier fortuin. On afscheidelijk er van waren het plastron, de hooge stijve halsboord die martelaarsberus- ting verlangde van den drager, de slobkousen en de hooge zijden hoed; een monumentaal ensemble dus dat den Engelschen heer van de vorige eeuw en van het begin van deze eeuw een waardigheid in uiterlijk verleende dat de heer der schepping in deze dagen, met zijn slap boordje, zijn los colbertje en zijn wijde flappende broek geheel ontbeert. De gekleede jas is van den tijd die nog van geen Gleichgestaltung in menschelijke kleedij wist. De eerste Labour-afgevaardigde in het Lager huis, Keir Hardie, was ook de eerste afgevaar digde die de landsvergadering betrad met een pet in plaats van een hoogen hoed op het hoofd en met een los hangend kort jasje in plaats van een nauwgezet dichtgeknoopte gekleede jas om den romp. Hij betoogde er mee, misschien wat onnoodig nadrukkelijk, zijn uitzonderlijke positie als vertegenwoor diger des volks te midden van de bescher mers van oude gevestigde belangen in de samenleving. De val van de gekleede jas is wel diep in dien men bedenkt dat men zich een halve eeuw en nog korter geleden de keur der man nelijke gemeenschap niet zonder dit kleeding stuk kon denken. Zij legde er eerste steenen mee, zoo gezegd, wijdde er stations, ontspan ningslokalen en markthallen mee in, onthulde er standbeelden mee en opende er mee nieuwe bruggen en wegen. De Premier die in deze dagen in een sportjasje op het landgoed Chequers uitrust en bekomt van de vermoeie nissen en ontsteltenissen van de week zou dit vroeger hebben gedaan in een gekleede jas; en van een enkelen beroemden Minister van het verleden wordt zelfs verteld, dat hij in zijn gekleede jas op konijnen stond te schieten. De vaklieden betreuren de verdwijning van een mannenjas die voor hen de ware proef was voor hun kunstvardigheid. De onverzoen- lijken van het gilde hebben in een wanhopige bui verklaard dat de hooge hoed onvermijde lijk de gekleede jas in de vergetelheid moet volgen, omdat er strikt gesproken geen an dere „basis" is voor den hoogen hoed dan de gekleede jas. De aanspraken van de pand jesjas verwerpen zij met verachting. Maar de hooge hoed is deel van het werk- tenue in de City, waar niet alleen de oank- loopers er een dragen op de „fondatie" van hun quasi-gekleede jassen maar ook de ban kiers zelf met hun korte jasjes. Er zijn zoo veel geestdriftige verdedigers van den hoogen hoed, die volhouden dat sierlijkheid en ge riefelijkheid er elkaar in evenaren, dat zijn verdwijning alsnog niet behoeft te worden voorzien of gevreesd. A. K. VAN R. De Italianen bezetten den Amba Aladzji. Vreemde projectielen uit Italiaansche vliegtuigen. ADDIS ABEBA, 28 Februari (Reuter-AN.P.) Amba Aladzji; naar de Italianen verklaren een sleutelpositie en noordelijke toegangs poort van Abessynië is door de Italiaansche troepen bezet zonder grooten tegenstand der Abessyniërs, wanneer men berichten uit Eritreesche bron mag gelooven. De Italianen rukten in drie colonnes op. De linker- en rechtervleugel maakten snel ler voortgang dan de midden colonne, die tot 3000 M. moest stijgen. Alle doelstellingen werden bereikt en zelfs meer dan dat, daar de Italiaansche voorpos ten thans op eenige K.M. ten zuiden van Amba Aladzji in de richting van het Asjangi- meer en de stad Kworam zijn vooruitgescho ven. Men meldt, wederom uit Eritreesche bron, dat twee Italiaansche legercorpsen een om trekkende beweging in Tembien maken, ten einde het ras Seyoem en ras Kassa onmoge lijk te maken slag te leveren of hun legers in kleine afdeelingen te splitsen en langs de bergpaden in zuidelijke richting terug te trekken. Bovendien zal de bezetting van Amba Aladzji de positie der legers van ras Seyoem en ras Kassa nog moeilijker maken voor wat de ravitailleering betreft. De bezetting van den bergrug van den Amba Aladjzi opent den Italianen een weg tot ver voorbij het Asjangi-meer tot Mag- dala, althans volgens de meening van zekere waarnemers. Te Addis Abeba is geen enkele mededeeling gedaan over de bezetting van den Amba Aladzji. De kleine revolte in Godzjam, waarover enkele weken geleden sprake is geweest, schijnt te zijn onderdrukt, daar 2500 man ongeregelde Abessynische troepen, die door den keizer naar Godzjam waren gezonden om de insurgenten te bestrijden zoo juist te Addis Abeba zijn teruggekeerd. Zij hebben vandaag door de hoofdstad gemarcheerd. De troepen zijn op weg naar het zuidelijk front. De correspondent van Reuter A.N.P. te Dessié meldt, dat wederom een soldaat is ge troffen door een ledige flesch, welke bij Wal dia uit een vliegtuig was geworpen. Ditmaal was het een bierflesch, welke het slachtoffer doodelijke verwondingen heeft toegebracht. De krijgers uit de frontstreek verklaren, dat honderden leege jam-potjes en andere projectielen van dit kaliber bijna dagelijks uit de Italiaansche vliegtuigen worden gè worpen. Volgens de laatste berichten uit Eritree sche bron zouden de Abessynische troepen geconcentreerd worden op 40 K.M. ten zui den van den Amba Aladzji in de buurt van het Asjangi-meer. (Copyright Reuter-A.N.P.i Vreugde in Italië over bezetting van den Amba Aladzji. ROME, 28 Februari (A. N. P.ï De ver overing van den Amba Aladzji heeft in Italië grooten geestdrift gewekt Op alle pleinen van Rome zijn groote volksmenigten ie hoop ge- loopen. Op de Piazza Venezia juicht een ge weldige menigte den Duce toe. Alle bladen herinneren aan den strijd die vijftig jaar ge leden om den berg Is geleverd, waarbij majoor Toselli om het leven is gekomen. Opgeschoten jongens veroor zaakten herrie in den Jordaan. Vrijdagavond na afloop van de colportage van de N.S.B.- en communistische geschrif ten in den Jordaan te Amsterdam, heeft de gespannen toestand die niet tot uitbarsting kv/am tijdens de colportage tusschen de groe pen, dank zij het optreden der politie, zich later geuit in baldadigheden, die zich een oogenblik ernstig lieten aanzien. Opgeschoten jongelui, die zich reeds den ge- heelen avond in de omgeving der colportee- rende troepen ophielden, begonnen met reddingshaken van de bruggen en met andere voorwerpen, straatlantaarns stuk te slaan. Een twintigtal lantaarns in de Westerstraat, op de Lijnbaansgracht en in de Anjeliers straat werden vernield. De politie van het ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELUNC. bureau Raampoort, die wilde voorkomen, dat deze baldadigheden zich uitbreidden, vroeg versterking en een extra detachement, be staande uit een aantal manschappen van elke sectie werd naar den Jordaan gezonden, waar onmiddellijk met aanzienlijke versterking ge patrouilleerd kon worden. Dit miste zijn uit werking niet. Zonder dat de politie tot char ges moest overgaan, wist zij de belhamels te verspreiden en tegen 12 uur was de rust in de omgeving van de Westerstraat en ook in den overigen Jordaan teruggekeerd. RADIO PROGRAMMA Rood van woede hoort Thijs het gesprek tusschen de beide mannen aan. Wat een verschrikkelijke slechtaards zijn die Claudius Kwadreef en dokter Zoutezijn! Zoo gauw mogelijk wil Thijs naar den hertog toe om hem van het booze plan op de hoogte te brengen. Voorzichtig komt hij uit zijn schuilplaats te voorschijnmaar toch niet zoo voor zichtig, of de scherpe ooren van Claudius hebben het geritsel van de struiken gehoord. Met een paar sprongen is hij bij Thijs en grijpt onzen vriend hardhandig beet. „Wel van m'n leven," roept hij uit, „die dokter Allisweet heeft alles staan af te luisteren. Daar zal hij voor boeten! Dokter Zoutezijn, haal gauw een paar soldaten. We zullen dat heerschap wel eens even anders laten piepen!" Dat moest er warempel nog bijkomen! ZONDAG 1 MAART. HILVERSUM I, 1875 M. 8.55 VARA. 10.00 VPRO. 12.00 AVRO. 5.00 VARA. 8.00—12.00 AVRO. 8.55 Orgelspel. 9.00 Voetbalnieuws, tuinbouw- praatje. 9.30 Vervolg orgelspel. 9.45 Gram.pl. 10.00 Zondagshalfuur. 10.30 Kerkdienst. 12,00 Filmpraatje. 12.30 Omroeporkest. 1.00 Zang. I.10 Kovacs Lajos' orkest, en zang. 2.00 Boek bespreking. 2.30 Concertgebouw-orkest en so list. 4.30 Olympisch nieuws. 4,45 Gramofoon- muziek en Sport. 5.00 Gram.pl. 5.30 Voetbal praatje, sportnieuws. 5.50 Orgel, viool en harp. 6.30 Voordracht. 7.00 De Flierefluiters en so listen. 8.00 Berichten. 8.15 Omroeporkest en solist. 8.45 Voordracht. 9.05 Gram.pl. 9.45 Ra dio-Journaal. 10.00 Orgel en sopraan. 10.20 Aeolian-orkest. 11.00 Berichten. 11.10—12.00 Dansmuziek (Gr.pl.). HILVERSUM II, 301 M. 8.30 KRO. 9.30 NCRV, 12.15 KRO, 5.00 NCRV. 7.45—11.00 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 gewijde muziek. 9.50 Geref. Kerkdienst. Hierna gewijde muziek. 12.15 KRO-orkest. Gram.pl. en lezing. 2.00 Gram.pl. 3.15 Zang en piano. 3.35 Gram.pl. 4.00 Ziekenlof. 5.00 Ned. Herv. Kerkdienst. Hierna gewijde muziek. 7.45 Sport, lezing, berichten. 8.20 KRO-orkest en solisten. 9.15 Sted. Orkest Maastricht, 10.00 Hoorspel. 10.30 Berichten, gram.pl. 10.4011.00 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 12.50 Het Squire Octet. 1.35 Populair concert. 2.35 Het Crook Kwintet. 3.05 Gram.pl. 3.50 BBC-orkest. 4.20 Toespraak Koning Edward. 4.50 Voor de kinderen. 5.10 Lezingen. 5.50 Strijkkwartet en bariton. 7.05 Lezing. 7.20 Sopraan en cello. 8.15 R.K. Kerkdienst. 9.05 Liefdadigheidsoproep. 9.10 Berichten. 9.20 Alb. Sandler's orkest, mmv. tenor. 10.35 Trioconcert. II.05 Epiloog. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Orkestconcert. 12.20 Orgelconcert. 1.20 Vervolg orkestconcert. 3.05 Orkestconcert. 6.50 Gram.pl. 7.05 Zang. 7.40 Populair concert. 9.05 Radiotooneel. 11.05 12.35 Dansmuziek en populair concert. KEULEN, 456 M. 5.20 Havenconcert. 7.40 Mannenkoorconcert. 10.40 Kamermuziek. 11.20 Gram.pl. 3.20 Gevar. progr. mmv. solisten, koor en orkest. 6.35 So praan. viool en piano. 7.20 Gevar. programma. 9.5011.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 322 M. 9.25 en 10.20 Gram.pl. 11.20 Zigeunermuziek. 12.20 Kleinorkest. 1.30 Orgelconcert. 2.35 Gram.pl. 3.20 Zigeunermuziek. 4.20 Dans muziek. 5.20 Symphonieconcert. 7.20 Piano recital. 8.20 Opera-uitzending. Hierna tot 12.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 484 M. 9.20 Gram.pl. 10.20 Zigeunermuziek. 11.20 en 12.20 Gram.pl. 12.50 Zang. 1.30 Kleinorkest. 2.20 Gram.pl. 2.50 Zang. 3.20 Symphoniecon cert. 5.20 Dansmuziek. 6.20 Gram.pl. 7.35 dito. 8.20 Kleinorkest. 9.20 Cabaret. 9.50 Kleinorkest. 10.30 Dansmuziek. 11.2012.20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 Verzoekconcert. 9.20 Berichten. 9.50 So listenconcert. 10.05 Weerbericht. 10.2012.15 Dansmuziek. KONINGSTRAAT 27, TELEF. 14609 OFFICIEEL PHILIPS REPARATEUR (Adv. Ingez. Med.) MAANDAG 2 MAART 1936. HILVERSUM I, 1875 M. Algemeen programma verzorgd door de VARA. 8.00 Gram.platen; 10.00 Morgenwijding VPRO.; 10.15 Voordracht en variatieconcert; 12.00 Gram.platen en VARA-orkest; 2.00 Voor dracht; 2.20 Gram.pl.; 3.00 Voor de vrouw; 3 30 Orvitropia en gram.platen; 4.30 Voor kinderen; 5.05 Gram.platen; 5.30 De Fliere fluiters; 6.20 Muzikale lezing met viola d'amore en cembalo. 7.00 Lezing en gram.pl. 7.30 Zang; 8.00 Berichten; 8.10 Oratorium uitzending, m.m.v. koor, orkest en solisten; 9.20 Gram.platen; 9.30 Voordracht; 9.45 VARA-orkest; 10.15 Nieuwsber.; 10 20 Ver volg concert; 10.45 Gram.platen. HILVERSUM II, 301 M. NCRV-uitzending. 8.00 Schriftlezing, meditatie; 8.15 Gram. platen; 10.30 Morgendienst; 11.00 Chr. lec tuur; 11.30 en 1.15 Gram.platen; 12.30 Orgel concert; 2.00 Voor de scholen; 2.35 Causerie; 3.15 Gram.platen; 4.00 Bijbellezing; 4 45 Viool en piano; 5.35 Gram.platen; 6.30 Vra genuur; 7.00 Berichten; 7.15 Reportage; 7.30 Vragenuur; 8.00 Berichten; 8.05 NCRV-or- kest; 9.00 Causerie; 9,30 Vervolg concert, m. m. v. alt. (Om 10.00 Berichten)10.30 Gram. platen. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Gram.platen; 12.05 Dito; 12.20 Lezing, 12.45 Ida Santareli's orkest, m.m.v. bariton; 1.35 Orgelconcert; 3.20 Gram.platen; 4.20 Viool en piano; 4.50 Het Melingriffith-orkest, m.m.v. tenor; 5.35 Het Carl Caylus-orkest, m. m. v. zangsoliste; 6.20 Berichten; 6.50 Orgel concert; 7.10 Lezingen; 8.20 Cembalo-recital; 8.35 Operette-uitzending; 9.35 Muzik. cause rie; 9.50 Berichten; 10.20 BBC-orkest, m.m.v. violist; 11.35 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.35 Gram.platen; 11.20 Orkest concert; 2.50 Gram.platen; 4 20 Orkestcon cert; 5.50 Orkestconcert; 8.20 Zang en piano, 9.05 Ortambert-kwartet, zang, viool en voor dracht; 11.05 Dansmuzieken populair concert KEULEN 456 M. 5.50 Orkestconcert; 11.20 Nedersaks. Sym- phonie-orkest; 1.35 Kwintetconcert; 3.20 Li- terair-muzikaal programma; 5.20 Gevar. pro gramma. 7.30 Omroepkleinorkest; 9.50 Cho- pin-recital; 10.20 Orkestconcert. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gram.platen; 12.50 Zigeunermuziek; 1.50 Gram.platen; 5.20 Dansmuziek; 7.20 Gram.platen; 8.25 Gram.platen en hoorspel; 9.20 Omroeporkest; 10.30 Gram.platen. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram.platen; 12,50 Omroeporkest; 1.50 Gram.platen; 5.20 Zigeunermuziek; 6.20 Gram.platen; 6.50 Pianorecital; 7.20 Gram. platen; 8.20 Operette-uitzending; 10.30 Dans muziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Radio-tooneel met muziek; 8.20 Om roeporkest; 9.20 Berichten; 9.50 Gram.platen 10.05 Weerbericht; 10.20 Dansmuziek.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 7