r Luidsprekers Mijn kijk op een veteranen-wedstrijd. GYMNASTIEK. KENNEMER TURNKRING. HANDBAL WIELRIJDEN LAWNTENNIS Lessen Personeel gevraagd Personeel aanbiedingen Huixen aangeboden Kamers gevraagd Kamers aangeboden Kost- en Inwoning Huisraad gevraagd Huisraad aangeboden Muxiek- Instrumenten Rijwielen Auto's Huizen gevraagd 9 IV! AART type steno POEKl INST. P0N1 to C!jrH Diversen door Criticus. R. C. H. 1923—Oud- Internationals. Om een dergelijke partij naar de juiste waarde te kunnen beoordeelen, dient de criticus zich eerst terdegen in de bijzondere sfeer te verplaatsen, waarin deze spelers van reputatie tot het besluit komen, dat het wen- schelijk is den volke nog eens te toonen, hoe voetbal nu eigenlijk gespeeld moet worden. Daarom begrijp ik volkomen, dat het R. C-H.-elftal, dat in 1923 het kampioenschap van Nederland won, na kort beraad tot geen andere conclusie kon komen dan de vol gende: „Onze club bestaat nu 25 jaar en is uit gegroeid tot een der grootste vereenigin- gen van ons land. Die jongens van tegen woordig denken nu wel, dat ze met hun schaarbewegingen, W-formatie en stopper spil een geweldige partij spelen, maar wij zijn dan toch maar in een competitie van 12 clubs kampioen geworden. Wij hebben 28 wedstrijden onder den ouden buitenspelregel gespeeld (waarbij het veel moeilijker was om goals te amken), alvorens we den hoogsten titel behaalden O zoo, en laat ze nu maar met een elftal oud-internationals op de proppen komen, al was het ook het huidige Nederlandsche elftal'.. Natuurlijk organiseert het bestuur dan een wedstrijd en hoe meer de belangrijke dag adert, des te meer komen de jongere R.C.H.'ers tot het besef, dat het hun past bescheiden te zijn in de tegenwoordigheid van deze grootmeesters van weleer. Een reeds dagen voor den wedstrijd be ginnen de veteranen aan hun tweede jeugd, precies als vroeger, alleen een tikje gemoder niseerd met mentalltraining, concentratie, strenge massage en stoombaden, dit laatste wellicht slechts in miniatuur boven een dampend cognac-grocje. De een besluit voor- loopig minder te rooken, de ander bekijkt zijn taille „en profil" in den spiegel en neemt zich voor minder aardappelen te eten en een derde drinkt op zijn nuchtere maag een uitgeperste citroen in plaats van een pilsje voor het naar bed gaan. En dan stel ik als criticus de vraag: Is dat concentratie of niet? Moeilijker wordt het natuurlijk, als de club toevallig daags voor den wedstrijd een bal-avond organiseert, met nachtper missie tot vijf uur 's ochtends. Op de daar aan voorafgaande receptie hadden de vete ranen rusti gte zamen gezeten en zij vloei den als het ware over van zelfvertrouwen, toen ik hun vroeg, wat zij van den zwaren Strijd van morgen dachten. Maar op den avond zelve! De lezer weet, hoe de voetbal-deskundigen, die het Neder landsche elftal op hun reizen in den vreem de begeleiden en de spelers gadslaan, in de dagbladen den nadruk leggen op de stem ming van moeilge vastberadenheid, waarin de ploeg onder het waakzaam oog van trai ner en officials den Zaterdagavond in de leeszaal van het hotel' doorbrengt. Zij ko men niet in verzoeking een dansje te maken, een promenade mee té huppelen of aan de Jazz-band ten offer te vallen. Anders verging het de kampioensploeg van R.C.H. in de zaal van den Kegelbond. Van- zelsprekend had het zwakke geslacht, dat In grooten getale aan het feest luister bijzet te, slechts oogen voor de helden, die op den volgenden dag de blauw-zwarte kleuren zou den hoog houden. Toen kwam de wedstrijd op het feestelijk versierde terrein. Het talrijke publiek was in jubileum-stemming en lachte aanvankelijk om iedere situatie, zooals bij een veteranen- wedstrijd nn eenmaal te doen gebruikelijk is. Doch het duurde niet lang. of het gelach maakt plaats voor waardeering, wat bet beste bewijs is, dat er, speciaal van R.C.H.- hant, dikwijls uitstekend gespeeld werd. Ik maak geen grapje, wanneer ik zeg, dat men duidelijk kon zien, die hier een ploeg aan het werk was. die volkomen op elkaar was ingesteld. Inderdaad viel er voor de Jongeren, zelfs voor de spelers van het eerste elftal, genoeg te leeren. De wijze, waarop de rechtervleugel Van Dam-de Koning samen speelde. hoe de spelers onderling van plaats wisselden en zich zoo voordeelig mogelijk opstelden om het leder te ontvangen, de cröss-passes van Nachtegeller naar den rechtsbuiten, de afgemeten voorzetten van Boekelaar en het positie-kiezen van de bin- nenvoorwaartsen voor het vijandelijk doel, dat alles getuigde van groote routine en bij zonder goede tactiek. Er werd geschoten en en goed geschoten en de manier, waarop Nachtegeller, na naar rechts geloopen te zijn, van den rand van het strafschopgebied af de Boer onhoudbaar passeerde, maakte het opnieuw begrijpelijk, dat dit elftal in 1923 kampioen van Nederland was geworden. Van de halbacks laat ik ditmaal Geuts- kens buiten beschouwing, omdat hij nog geregeld in eerste klasse-voetbal uitkomt. Maar Nieuwenhuis en Krom wisten het le der toch meestal zoo te plaatsen, dat de voorwaartsen er profijt van konden trekken. Zij hielpen evenzeer in de verdediging, waar in vooral' de spil een hartig woordje mee sprak. Radsma heeft er eenige kogels met bravour uitgehouden; wat speciaakl leer zaam was voor zijn jongere collega's was het feit, dat hij den bal, zoodra hij dezen in zijn bézit had, onmiddellijk wegwerkte, het zij trappend of gooiend. Bij beide ploegen waren opvallend weinig spelers met het in veteranen-wedstrijden zoo bekende „buikje". Ben Verwey is niet meer zoo slank als vroeger, doch alleen Van der Kluft en Kuyt vertoonden het type van den voetballer in ruste. Nekkie De Koning is nog even watervlug en handig als voorheen, wat aan een jeugdig toeschouwer de opmerking ontlokte: „Geef mij De Koning maar in plaats van Wels". De kleine rechtsbuiten heeft dan ook inderdaad bijzonder goed ge speeld. waarbij echter niet uit het oog mag worden verloren, dat hij van zijn collega's deb ballen uitstekend kreeg aangegeven. Maar hij toonde begrip te hebben voor de taak van den buitenspeler, kwam op tijd naar binnen en scoorde, evenals trouwens van Dam en Roelfsema, die nog steeds goed kan koppen, een fraai doelpunt. Bij de oud internationals hebben vooral Houtkooper en Sigmond tactieeh werk verricht; Breeuwer maakte een zeer mooie goal en de Natris was og even verheugd als vroeger, toen hij den doelman het nakijken gaf. Alleen is hij een tikje bezadigder geworden. Het was een interessante ontmoeting en een zeer geslaagde middag. PRiTICUS, Het zilveren jubileum. A.s. Donderdag zal het 25 jaar geleden zijn, dat de Kennemer Turnbond, later Ken- nemer Turnkring genoemd, werd opgericht. De oprichting. Het initiatief ging uit .van den heer A. W. Driessen, toen voorzitter van de T. V. IJmui- den. Deze achtte het gewest Noord-Holland, onderdeel van het N.G.V., te groot voor vruchtbaar werk. Een kleiner gebied was z.i. noodzakelijk. De geringe afstanden in mid- den-Kennemerland met daardoor een gemak kelijker contact zou de uitgebreidheid van de bemoeiingen en de intensiviteit van de tech niek zeker bevorderen. In enkele andere deelen van het land wa ren met de oprichting van dergelijke lokale bonden in genoemde opzichten reeds goede resultaten bereikt. De K. T. B. behoorde ove rigens tot. de eerst plaatselijk opgerichte bon den in het N. G. V. Op 5 Maart 1911 werd onder leiding van den heer Driessen in „De Cycloop" te LJmuiden de oprichtingsvergadering gehouden. Verte genwoordigers van zeven vereenigingen wa daar present. Van deze bestaan Sparta (Haarlem), Ons Genoegen (Heemskerk) en de G. V. Uitgeest niet meer. Van de oorspron kelijke vereenigingen zijn nog steeds lid O. S. S. (Zandvoort), Concordia (Haarlem), de T. V. IJmuiden en de B. G. V. Turnlust. Op het- oogeniblik zijn verder aangesloten Bato en Turnlust te Haarlem, de Bloemen- daalsche G. V. de T. V. Santpoort, Gratia Plato te IJmuiden-Oost, Olympia te IJmui den, Sparta en S. S. H. te Velsen-Noord. Het eerste dagelijksch bestuur bestond uit de heeren A. W. Driessen (voorzitter), C. Jon- gejans (secretaris), en K. Bz. Hos (penning meester). De Technische Commissie had toen als voorzitter den heer J. Hop en als secreta- is den heer H. B. Dreijer. Verhouding tot het N. G. V. Aanvankelijk stonden de lokale bonden als de K. T. B. tot het N. G. V. niet in officieel verband. Eerst in 1919 werden de gewesten in „kringen" (d.z. lokale bonden) verdeeld en van dat jaar af heet de K.T.B. „Kennemer Turn- krnitg". De K. T. B. had toen al (in 1916) de adspiranten officieel opgenomen. Merkwaardig was het, dat ongeveer tien jaar geleden in het K.N.G.V. een sterke stroo- ming ontstond tot samenvoeging van krim gen tot gewesten of gouwen. Vooral personen uit den K. T. K. hebben dit standpunt hef- •ig bestreden. Het desbetreffende voorstel werd trouwens verworpen. De gewesten werden evenwel opgeheven, zocdat er een enkelvoudige indeeling (in kringei dus) in het K. N. G. V. kwam. Het'ge volg daarvan was, dat de bemoeienissen van de kringen sterk werden uitgebreid. De K.T.K. heeft dit terdege ondervonden, maar altijd stonden een bestuur en een T. C. in een dracht klaar, om aan de moeilijkheden met succes het hoofd te kunnen bieden. Personalia. Van de hierin betrokken personen zijn in tijdsorde te noemen de heeren A. W. Dries sen en J. Hop (beiden eerelid K. T. K. en dra ger van het eere-speldje K.N.G.V.), K.Bz. Hos, B. J. Nieland Los, C. Versteeg, P. Dijk stra en mevrouw M. HopBeets, (allen eerelid K. T. K.)A. Pleging, K. van Opijnen, F. J. Rikkerink, T. Dekker, F. G. J. van den Berg, J. J. van Doorn, W. H. Verkes, D. Beets en R. Verwers. Ook in landelijk verband hebben verschil lende personen uit den kring veel invloed uit geoefend. In de eerste plaats is daarvan te noemen de heer J. Hop, de man die door bin dende kracht overigens ook den kring groot en sterk heeft gemaakt op den door den op richter gelegden stevigen grondslag. Voorts dienen inzake dit contact met het K.N.G.V. vermeld te worden de heeren A. W. Driessen en B J Wieland Los. Gok daadwerkelijk zoowel in gymnastisch als in athletisch opzicht heeft de kring van ■zich doen spreken. Wedstrijdverband met an dere kringen vormde hier grondslag van uit breiding tot in het K. N. G. V. Gestadige uitbreiding. De K. T. B. kon in het eerste jaar van zijn bestaan weinig doen (men beperkte zich tot emeenschappelijke oëfenavonden)wat niet wegnam dat toen reeds elf vereenigingen wa ren aangesloten met 81 dames- en 143 hee renleden. De aantallen dames- en heerenle den, verdeeld over 12 vereenigingen, bedra gen nu resp. 542 en 297, waaruit blijkt, dat de dames, die eerst in de minderheid waren, de heeren nu in aantal verre overtreffen. Ver der zijn nu bij de kring-vereenigingen aan gesloten 637 meisjes, 320 jongens. 486 kleu ters. 592 steundende, leden en 41 leden van ver dienste e.d., zoodat het totaal nu 2895 be draagt, dat is meer dan ooit te voren. Reeds in 1912 gaf de jubileerende organi satie een openlucht-uitvoering en wel in Santpoort. In later jaren werden vele mas sale demonstraties gehouden, waarbij aan- geteekend moet worden, dat bij deze voor het eerst (nl. in 1914) in Beverwijk officieele steun van een gemeentebestuur werd verkregen. ,inds 1931 is evenwel de belangstelling van de gymnasten voor openlucht-uitvoeringen danig geslonken. In een anderen vorm nam die belangstelling weer toe. nl. ten opzichte van de dezen zomer te houden Lighal-uitvoe ring. Technische bemoeiingen. De technische bemoeiingen in den kring werden langzamerhand zóó uitgebreid, dat in 1926 door de T. C. sub-commissies moesten worden gevormd, welke nu betrekking heb ben op gymnastiek, athletiek. spel, wandelen en zwemmen. Het technisch programma geeft nu blijken van een buitengewone uitgebreid heid en veelzijdigheid, in welke opzichten de K.T.K. door bijna geen anderen kring wordt overtroffen. Dit was mogelijk, omdat de ge schikte technici zich vrijwel steeds voor het kringwerk beschikbaar stelden. Zoo werden gehouden op gymnastisch ge bied: openlucht- en zaal-uitvoeringen, pro- paganda-demonstraties. gemeenschappelijke oefenavonden, graadwedstrijden, competitie, kringwedstrijden, vaardigheidsproeven, voor- turnlessen, oefenkorpsen, wedstrijd Haarlem- Rest. Op athletisch gebied waren aan de orde: kampioens- en adspiranten-wedstrijden, competitie- en kringwedstrijden. Verder werden gehouden wedstrijden (ook in competitie-vorm) in slingerbal, grensbal, handbal, kastie en slagbal. Ook zwemwed strijden, wandel-marschen en wandeltoch- j ten. I Tenslotte algemeene sportdagen, en wissel- I prijswedstrijden en vaardigheidsproevien in 1 gymnastiek en athletiek gezamenlijk. Weinig tegenslagen. Tegenslagen kent de K. T. K. uiteraard ook. Zoo noemen wij de moeilijkheden in den mo bilisatietijd, en de traagheid in de opvoe ring van het turnpeil voor heeren. Maar in zooveel andere opzichten heeft de jubilaris werk kunnen verrichten van zulk een omvang en kwaliteit, dat er alle reden is, het 25-jarig bestaan feestelijk te herdenken. In al die jaren heeft de kring door zijn voortdurenden arbeid ten gunste van de volksgezondheid velen aan zich verplicht. De a.s. Zaterdag van 46 uur in café-res taurant Brinkmann te houden receptie zal ongetwijfeld getuigen van de waardeering, die zcovelen jegens den jubilaris koesteren. Gala-avond van Concordia. Aan den op 25 April te houden gala-avond ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van Corcordia zullen massale nummers vrije oefeningen e.d. gegeven worden door dames van Bato (Utrecht) en van Aspasia (Rotter dam), en door heeren van Kracht en Vlug heid (Utrecht) en van Kralingen (Rotter dam). Deze vereenigingen behooren tot de allerbeste van Nederland. Ook het toestelturnen zal op bijzonder hoog peil staan. Het wordt nl. verzorgd dooi de dames- en heeren-keurcorpsen van het K. N. G. V. Het K. T. K.-jubileum. Op den avond na de receptie van den Ken nemer Turnkring op a.s. Zaterdag zal een réimie worden gehouden. Bloemend. Gymnastiek Vereeniging. De verandering van oefenlokaal heeft de B.G.V. eenigszins gehandicapt. Hierdoor zijn eenige oude leden uit de vereeniging gegaan, waarom bestuur en directeur besloten, de traditioneele winteruitvoeringen dit jaar achterwege te laten. De gezellige onderlinge avond is blijkbaar een vervangingsmiddel ge weest, dat maar matig heeft kunnen bekoren, daar de zaal van Hotel Vreeburg Zaterdag avond slecht bezet was. De avond was uitsluitend gewijd aan dans en voordrachten. De muziek werd verzorgd door eenige leden van de bekende studenten band „The Blue Rhythm Breakers"'. (DAMES) ConcordiaRapiditas (03) Het met 9 dames spelend Concordia heeft het tegen haar stadgenooten niet kunnen hou den. Het duurt geruimen tijd voordat mej Poorter voor Rapiditas kan scoren (01). Voor rust weet dezelfde speelster nog een maal door te breken en te scoren (02). Na de rust wordt aan beide kanten slecht gespeeld; er wordt dan ook voor loopig niet gescoord. Eenige minuten voor het einde ver groot Rapiditas haar voorsprong (0—3). Met dezen stand komt het einde. (HEEREN) Concordia (Z.)Achilles (60) Met regelmatige tusschenpoozen voerde Concordia de score op. Rust kwam met 20 door twee goals van Velthuijs. Direct na de rust scoort Concordia no. 3. Hierna wordt nog driemaal gescoord. Eindstand 60. Concordia (H.)Olympia (12) Pas na 15 minuten weet Olympia het eerste doelpunt te scoren. Na hard zwoegen maakt Cornet voor rust gelijk (11). Na de rust speelt Concordia tegen wind in; Olympia is meer in den aanval. Bij Con cordia wordt te veel op rechts gespeeld; zoo doende kan de Olynipia-achterlioede steeds ingrijpen. Vijf minuten voor het einde scoort de Olym pia-linksbinnen den winnenden goal (12). De nacht van Kopenhagen. Jan van KempenFalck Hansen winnaars. Uit Kopenhagen: Het seizoen op de Winter- baan te Kopenhagen werd Zondag besloten met een 8-uurs koppelwedstrijd, waaraan ook door Jan van Kempen met als koppelgenoot den Deen Falck Hansen werd deelgenomen. Het eindresultaat was: 1. Jan van KempenFalck Hansen, 106 pun ten, afgelegd 346,140 K.M. Met één ronde achterstand: 2. Bill iet— Grundahl, 77 punten. De Amsterdamsche Zesdaagsche. Men schrijft ons: Het contract met Jan Pijnenburg is getee- kend. Een ander belangrijk nieuwtje is het en gagement van Piet van Kempen. Men heeft in de verslagen van de Antwerpsche en Brussel- sche Zesdaagschen kunnen lezen, dat hij weer m uitstekende conditie is, dat hij rijdt als in zijn beste dagen en met de sterksten kan wed ijveren. Wij vernamen dat Pijnenburg den wensch heeft geuit de Amsterdamsche Zesdaagsche met Piet van Kempen te rijden, terwijl ook Van Kempen zelf daar wel zin In heeft. De directie heeft echter nog geen beslissing ge nomen. Ook Slaats is gecontracteerd. Zoo wordt langzamerhand een veld samengesteld, dat het sterkste schijnt te worden van alle zes daagschen, welke dit seizoen plaats hadden. De Belg Billiet kon in Amsterdam moeilijk ontbreken; de directie heeft er goed aan ge daan, den winnaar van Brussel en Kopenha gen ook voor Nederland uit te noodigen. Wij kunnen nog mededeelen, dat de directie van de Spoorwegen besloten heeft aan de bezoe kers van de Zesdaagsche op vertoon van hun toegangsbiljet een reductie op hun spoor kaartje toe te staan van 40%. Ten slotte kunnen wij nog mededeelen, dat onderhandelingen met Cor Wals nog gaande zijn. Blessures van Timmer niet ernstig. Timmer, die onlangs in Zwitserland bij het skiloopen gevallen Is, heeft zich door dr. H. Tetzner te Amsterdam laten onderzoeken, waarbij is komen vast te staan, dat de bles sures van onzen tennisspeler niet van ern- stigen aard zijn. De enkel is verstuikt, terwijl een onbeteekenende scheur in het kuitbeen boven den enkel is ontstaan. De genezing ge schiedt snel; binnen enkele weken zal Tim mer weer kunnen trainen. Onze landgenoot zal stellig weer geheel fit zijn tegen den tijd, dat de Daivs Beker-wedstrijden zullen moeten worden gespeeld, UIT DE HAND TE KOOP PRACHTIGE INBOEDEL, o.a. gebeeldh. worteln. Eng. Rietsalon m. driezitsbank enz. ƒ190; Old Finish Eng. Eetkamer ƒ200.-; mahonie Slaapkamer m. lits- jumeaux geh. compl., ƒ150.-; enkele origin. Schilderst. enz.; Smyrna- en Perz. Karpetten, Overgordijnen enz. RAAMSINGEL 50 rood, HAARLEM. Een Stofzuiger is een schoonheidskuur lederen morgen 20 minuten werken met een ELECTRO FORT STOFZUIGER en U kunt den verderen dag rusten, wandelen of lezen. Is dit voor iedere vrouw geen eldorado? Maar koop deze bij een speciaalzaak. Stofzuigerhuis „ELECTRO FORT", GROOTE HOUTSTRAAT 94 TELEFOON 17077. DE SPECIALE l|jSl!| voor de A' R0Kalends, reproducties zijn hier ter plaatse veri.,,, bij kunst-, lijsten- en ARTISTIEK, ZEEKTr IJmuiden O. Gevraagd BOKSLES van ervaren bokser, tegen billijken prijs. Br, G 1050 bur. van dit blad Voor huishouding Gevraagd NETTE WERKSTER. D. of V. f 1.50. Schoterveenstraat 24, Haarlem v,cvr. FL. BESCH. M„ niet ben. 25 jr., goed k. huish., naaien en erv. m. kind. Z. g. g onn. zich aan te m Br. met voll. inl. en verl. sal. Boekh. Loosjes,- Gr. Houtstr. 100, Haarlem Gevr NET DAGMEISJE van 9 uur. Zondags tot 12 uur. Klein Schiphorst. Or. Nassau!. 113 Over- veen. NET DAGMEISJE gevr., in klein gez., P.G. Netjes k. werken eenv. koken. Amsterd.vaart 244. Haarlem DAGMEISJE gevr., van 7.30—4 uur. Loon 4 met kost, niet ben. 16 jaar. Bloemendaalscheweg 123' Bloemendaal NET 3IEISJE gevr., in klein ge niet ben. 18 jr., van 8.307 u. Z. a. te m. mevr. Muller, Kle verparkweg 80, Haarlem NET MEISJE gevr., voor heële dagen, it. tafeldienen 'en zwarte japon dragen. Spruit en Bóschstr. Haarlem Gevraagd te Heemstede NETTE WERKSTER, v. g. g. v. Br. G 0 bur. van dit blad Gevr. voor 4 ochtenden, zelfstan dig MEISJE, boven 18 j. Adres te vern. bur. van dit blad ir direct gevraagd FLINKE DIENSTBODE, intern, v. g. g. v. Kruisstraat 30. Haarlem Gevraagd NET MEISJE, leeftijd boven de 18 jaar. Rhododendron- pleln 14, Heemstede Voor bedrijf AANKOMEND KAPSTER gevr. oed kunnende onduleeren. Mai- son „Rida", Adriaan de Jongestr. 9,- Haarlem LEERLING KAPSTER gevr.. k. wasschen en inkrullen. Dameskap salon Maison Trienie, Botermarkt Haarlem Voor huishouding NET FRIESOH MEISJE zoekt be trekking met Mei, v. g. g. v. D. Visser, 't Zand C 9 7, Joure (Fr.). JONGED., 25' j., zoekt tegen 1 April plaatsing in de huishouding daar, waar hulp v. ruw werk aanw. is, ook bij kinderen. Liefst halve dagen. Br. G 1075 bur. v. d. blad MEISJE, 14 jaar, zoekt dagbe trekking. Kleine Houtweg 143. B. z. a. HUISHOUDSTER, 39 jr., liefst in kl. gezin of bij dame-all. te Heemstede. Br. G 1051 bur. van dit blad BESCH. MEISJE z. z. g. voor de middag- en avonduren gepl. als verkoopster, reeds 4 j. als zood. werkzaam. Goéde getuigschr. Br. G 1070 bur. van dit blad NET MEISJE b. z. a. voor d. en n. Voor direct. Br. G 1095 bur. van 'dit blad Voor bedrijf Te huur gevraagd VRIJ HUIS 3IET TUIN 35 a 40 p. maand, door ambtenaar. Br. G 1053 bur. van dit blad TE HUUR pracht vrij bovenhuis Pieter Maritzstraat 28. Hrl. Huur 5.75 p. w. Dag. te zien. TE KOOP vrij huis met vrije poort Dagelijks te bezichtigen van 10 u. v.m. tot 5 u. n.m. Zomervaart 1SD LEERARES, b. b. h.. h„ zoekt rui me kamers met pension, vlakbij station. Br. G 1048 bur. v.d. blad PENSION GEZ. en een ongemeub, kamer voor bergruimte, omtrek station, prijs 35 p. m. Br. G 1058 bur. van dit blad TE HUUR 2 gezell. inéénl. gem. of gest. kamers bij bus en tramh. Ligging op 't Zuiden, stookgel., str. w. en pr. uitz. M. of z. pens. Br. G 1071 bur. van dit blad Dame biedt keurig gem. KAMER OF SUITE aan v. bej. echtp. of heer met algeh. verz. als all. inw., nabij Den Hout. Haarlem. Br. G 1046 bur. van dit blad Groote gemeubileerde of ongemeu bileerde slaapkamer te huur a 2 of 1.50 voor nette juffrouw of meisje. Sophiastraat 69, beneden- Net echtp., middelb. leeftijd, biedt rustig gezellig TEHUIS aan be jaarde Dame of Heer. Goede ver zorging en prima pension, 40 per maand. Adres te vernemen bur. van dit blad Gevr. FLINKE BOEKENKAST, event, in ruil voor mooi eiken buffet. Br. G 1054 bur. v. d. blad BUREAU MINISTRE te koop ge vraagd. Br. met prijsnpg. G 1096 bur. van dit blad TE KOOP wit geëm. kolenfornuis z. g. a. n. Eiken tafel. Path, en Pick up. ledik. en divanbed en m. div. Pr. z. bill. Centaurusstraat 28 Haarlem GUIT.UAR, in uitst. staat, te koop gevr. Br. met prijs G 1063 bur. van dit blad HAWAÏ GITAAR met garnituur te koop. Prijs 6. Na 6 uur Gael- straat 31, Haarlem RADIO. De nieuwste toestellen m. zenderschaal 52.50. Volle ga rantie. Ovérj. Philipstoestellen 35. Neptunusstr. 41, H.N. WERKLUSTIG JONGMENSCH zoekt werk voor de avonduren. Br. PRACHT GAZELLE H.RIJW. met uitv. inl. en verg. G 1061 bur. lamp 18 en d.rljw. m. 1., z. g. a. van dit blad n- 17.50. Schheevoogtstr. 9 r. WITTER b. z. a.. kamers of keu kens 1. Br. G 880 bur. v.d. blad TE KOOP tegen elk aannemelijk bod een Hudson 5 pers. 8 cyl. 1930, prima, staat. gel. 44850 K.M. Br. G 1047 bur. van dit blad TE HUUR GEVR. winkel- of woonhuis mét gr. achtertuin. Br. G 10 69 bur. van dit blad In aanb. zijnde RACE-AUTO mod. Blue Bird, met ingeb. H. D. motor, moet weg, teg. e. a. b. Bin nenpad 16, Overveen. NED. KR .H.RIJW. m. lamp, m, 2 j. gar. 18.50. D.rijw. z. g a n, f 16 Coltermanstraat 8 zw. Aan,. I tolas! I„' 9- P mnd 13 J, Lesg. p. mn(j Prosp' gratis. «51 0ude Grachi Officiëele (Crish) Bekendmakingen De Nederlandsche Zuiw centrale maakt naar aanled-' van het bericht betreffend^ toeslagregeling voor onderim bekend, dat met het in bereiding zijnde stelsel getra-t zal worden een bruto-onfc melkwaarde, verminderd r' verwerkingskosten per vi' ondermelk te bereiken s 0.5 cent gedurende de t* helft der maand Maart 0.4 cent gedurende de rnaac April en van 0.3 cent in het tlY vak van Mei tot en met km' tus 1936. Indien mocht blijken, da- gemiddelde bruto-ondeirn->. waarde, verminderd met v werkingskosten, gedurende tijdsverloop van 4, respectieve lijk 5 weken gestegen is toM boven de waarden, hiervore genoemd, zal worden over gaan tot buitenwerkingstetr der regeling, zulks echter in dien verstande, dat dezebuK werkingstelling achterwegen kunnen blijven, wanneer w. durende de beide laatste weïêj van een 4- of 5-weeksch tH-;. vak de bruto-ondermelkwaar^ verminderd met verwerking kosten niet is gestegen bove? 0.55 cent per K.G. ondermö' in de tweede helft van Maar 0.44 cent in April en 0.36 eer- Mei en volgende maander. Nadere bijzonderheden otk de uitwerking van het stelyi zal de Nederlandsche Zuivel! centrale aan belanghebbends- rechtstreeks mededeelen. 's-Gravenhage, 29 Febr. Officiëele (Crisis) Bekendmakingen, De Nederlandsche Meeles:, trale maakt bekend: Behalve het sub 1 van Ministerieele beschikking vn 30 Augustus 1935, No. 11896, noemde bedrag ad 0.5ö'pe: 100 K.G. veevoeder zijn jl prijsverschillen bij invoer vn tot veevoeder verwerkte on houdende zaden, pitten i noten als volgt vastgesteld: flö" Si, tt1-! u" iS O p H«M H«r ƒ1.25 ƒ12 0.70 1.05 „li lijnkoeken soyaschroot soyakoeken grondnootkoeken 0.00 grondnootschilfers 1.35 cocoskoeken 1.30 Ned. Oost-Indische cocoskoeken 0.90 Jü tot andere soorten veevoeder verwerkte oliehoudende zaden, pitten en noten „0.50 Indien men zijn imports; verderen termijn nu retó wenscht vast te leggen tot es- vengenoemde prijsverschil!:: gelieve men zich daarover es de Nederlandsche Meelcentisi te 's-Gravenhage in verbindir: te stellen. 's-Gravenhage, 29 Febr. 1935. KINDEREN, die Vliegenden Ka lander gevonden hebben, wotM verzocht deze te bez. Garage Ok- slagerslaan 36. SPIEGELS. Glasslijperij. Verf- verinr., legplaten voor meubelsi' étalages, Kl. Heiligland 30, Hrl Tel. 13294. DUITSCHE HERDER, l'g i* reu. te koop, lief en waa-ffii Vergierdeweg 71. Hrl.'N., NAAR WEST-INDlë. (deelba rs op plantage), eenige kosü- 1000. 5 H.A. grond (1 cult.). Huis, overtocht em'-r-s'-- en V2 J- voeding vrij die °rH bedrag beschikken, Br. G bur. van dit blad WEG. OVERCOMPL. Z, A stofzuiger te koop. merk ..E^=l 2 m. oud. Beukenstraat 8, Hri-N TE KOOP GEVR. sjoelbak B|: schijven, in g. st. Br. met prijst G 1098 bur. van dit blad TWEE FIETSPLAATJES Adres te vern. bur. van dit 0 HOLL. HERDER te koop, u»^ prijs 5. Rijnstraat 41, HeemA Zoo juist aangekomen DER-HOEKLIJSTEN 34/.° Gratis inlijsten. Tevens adres voor inlijsten op eik J. Wa-lvisch, Pr. Steynstra* H.Nrd.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 4