HIT HET BUITENLAND THIJS IJS EN DE DIKKE HERTOG De Nederlandsche ambulanceleden in actie ölff 5ö AG 3 MS ART 1936 Flandin doet nog een poging tot verzoening der oorlog* voerende partijen in Afrika. Voorstel in de Commissie van Achttien. Engeland blijft bereid tot petroleum- embargo ,wanneer de anderen er zich bij aansluiten. Genève. flandin doet een voorstel tot verzoening tusschen de oorlog voerende partijen. n. commissie van achttien der coordina- .1» conferentie heeft Maandagmiddag om 4 V In aanwezigheid van den Engelschen en li Frahschen minister van buitenlandsche Sen bare werkzaamheden in een niet-open b3Tv gedelegeerden beraadslaagden allereerst de uitvoering der bestaande sancties. zweedsche vertegenwoordiger, Westman, hrarht als voorzitter van de hiervoor inge stelde commissie van deskundigen rapport uit. Si tiet verder verloop van de zit ting stelde de Fransche minister van buitenlandsche zaken, Flandin. voor aan den oorlog in Abessynië zoo spoedig mogelijk een einde te maken door wederom een poging tot verzoe ning in het werk te stellen. Tot dit doel zal de commissie van dertien van den Volkenbondsraad, d.w.z. van den raad zonder de in conflict zijnde partijen, binnenkort bijeengeroepen worden. De Engelsche minister van buiten landsche Zaken, Eden, stemde in met dit voorstel, waarop het bijeen komen van de commissie van dertien reeds voor Dinsdag onder oogen werd eezien. Er blijven nog formaliteiten regelen voor de bijeenroeping, aangezien de commissie van achttien als orgaan van de coördinatieconfe rentie daar geen bevoegdheid toe heeft. Voor het geval dat de nieuwe ar bitragepogingen niet tot een resul taat mochten leiden, heeft Eden in de zitting van Maandag aangekon digd, dat Engeland zal toestemmen in 't afkondigen van een petroleum- embargo, ingeval de voor de productie en het transport toonaangevende landen zich daarbij aansluiten. (A N. P.) Engeland. Labourmotie van wantrouwen verworpen. De Lagerhuisfractie van de Labour-partij heeft Maandag in verband met het thans ontvangen officieele rapport over de maat- reselen "ter bestrijding van de moeilijkheden bij de Engelsche werkverschaffing een motie van wantrouwen tegen de regeering inge diend. De afgevaardigde Dalton betoogde, dat de regeering op dit gebied volkomen gefaald heeft. Tijdens de debatten deelde de president van den Privy Council, Ramsay MaoDonald, mede, dat de regeering voornemens is bij de ten uitvoer legging der bewapeningsplannen groote orders in werkverschaffing te plaat sen, zoomede door de vestiging van nieuwe industrieën rekening te houden met de moeilijke situatie. De regeering heeft o.m. besloten in Zuid- Wales een nieuwe wapenfabriek te openen. Het Lagerhuis verwierp tenslotte met 357 tegen 54 stemmen de motie van de Labour-partij, waarin de re- geeringspolitiek tot verbetering van de situatie in de districten, die bij zonder te lijden hebben van de eco nomische en industrieele crisis on voldoende werd genoemd, verworpen. Amerika. Staking der New-Yorksche lift- jongens uitgebreid. Het A.NP. meldt uit New-York 2 Maart: De staking der New-Yorksche liftboys is hedenmiddag nog weer uitgebreid. Thans heeft de staking ook de wijk der financieele instellingen en der confectiebedrijven gegre pen, In deze bijzonder drukke buurten ston den duizenden kantoorbedienden op straat, daar zij na de lunchpauze niet meer naar hun kantoren gebracht werden. De geheel-e politie der stad is gereed voor alarm. Tot dusverre is het nog slechts tot weinig orde verstoring gekomen. Ongeveer 30 personen zijn gearresteerd. Burgemeester Laguardia heeft in een pro clamatie den openbaren noodtoestand afge kondigd, en medegedeeld, dat de stedelijke overheid ter bescherming van de gezondheid en de beveiliging van de bevolking in alle meer dan zes verdiepingen hooge woonhui zen zich belasten zal met het liftbedrijf. Hiervoor zullen ongeveer 40.000 gemeente arbeiders aangewezen worden. Japan, 0e keizer raadpleegt Saionji over het nieuwe kabinet. Jkajidagmiddag is prins Saionji, die te 15 nnr 25 te Tokio arriveerde, om 15 uur 35 ®aar het keizerlijke paleis gegaan, waar ai] door den Mikado in audiëntie werd ont eigen, meldt het A.N.P. De keizer vroeg zijn movies betreffende de keuze van een lord- grootzegelbewaarder en van een premier. v„ r verluidt raadpleegt Saionji minister oeasa. van de keizerlijke huishouding, ba ron ikki, voorzitter van den Geheimen Raad, siÜn ™a^i.n° en andere oude staatslieden, 'vorens zijn advies aan de kroon bekend te maken. •?e ^mister van oorlog, Kawasjima, heeft in den loop van den middag naar "jj- .eizeSk paleis begeven, waar hij met mw tl- van Sedachten wisselde, en hem de dm n en beken'd maakte van de legerlei- do Makino-is, eveneens gistermiddag or ta keizer ontvangen, waarna hij over- 5.,|'ee^e met Yoeasa en Ikki in het kei- Hifi t paleis- Minister van handel, Matsjida, tevens op het oogenblik de portefeuille van financiën beheert, heeft tegenover een aantal journalisten verklaard, dat de nieuwe premier met een paar dagen benoemd zal worden. Hij sprak als zijn meening uit. dat- het nieuwe kabinet een nationaal kabinet zal zijn, waarin de politieke partijen en an dere invloeden zullen zijn vertegenwoor digd. Economische en financieele leiders hebben uiting gegeven aan de opvatting, dat het nieuwe kabinet geen fascistisch kabinet moet zijn Nog een geval van zelfmoord. Commandant Takesuke Amano, chef van de wapenkamer van het derde regiment in fanterie heeft met zijn revolver zelfmoord gepleegd. Hij achtte zich verantwoordelijk voor het feit, dat de muiters zich meester hebben gemaakt van de munitie, welke hij onder zijn berusting had. De oorlog in Oost-Afrika. Na de slachting in Tembien. Abessyniërs aan het noordelijke front zwaar gehandicapt. Ceen nieuws van Ras Seyoem. ADDIS ABEBA. 2 Maart (Reuter-A.N.P.) De militaire situatie van het Abessynische le ger, welke eenige weken geleden schitterend scheen, wordt thans ernstig in gevaar ge bracht, vooral in het noorden na de snelle successen van maarschalk Badoglio. De legercorpsen van Moeloegeta, Seyoem en Kassa schijnen thans wel te hebben afgedaan als groote strijdende eenheden en de weg naar Addis Abeba wordt nog slechts verde digd door de troepen, die te Dessié zijn ge concentreerd, zoomede door de af deelingen, die van hier uit in het noorden zijn gedeta cheerd. De keizer zou zich naar het gebied van het Asjanglmeer begeven aan het hoofd van een leger, dat met name uit het puik der Abes synische troepen, de keizerlijke garde, zou be staan. Zekere neutmie waarnemers ge-looven, dat men de situatie als wanhopig beschouwt, nu de negus zich persoonlijk aan het hoofd zij ner troepen plaatst en tegelijkertijd zijn leven en zijn rijk in de waagschaal stelt om een uiterste poging te ondernemen de ..overwel digers" f.e verdrijven. De Italiaansche overwinning in Tembien is te Addis Abeba nog niet bevestigd, maar er zou consternatie heerschen in Abessynische kringen, hoewel officieele berichten tot nu toe zijn uitgebleven. Wat van de Abessynische legers in het noorden nog over is wordt achtervolgd en on ophoudelijk door Italiaansche vliegers ge bombardeerd. Met kleine groepjes bereiken de Abessynische krijgers het bergachtige ge bied van Semien in het zuid-westen van Tem bien, terwijl, naar men uit Eritreesche bron mededeelt, de Italiaansche troepen nieuwe stellingen betrekken in Tembien, dat geheel veroverd is, hoewel hier en daar in holen en spelonken nog manschappen verborgen lig gen, die behooren tot de ontredderde legers. Men is nog steeds zonder nieuws omtrent Ras Seyoem, die met zijn troep uit Abbi Addi. de hoofdstad van Tembien, is verdre ven. Men gelooft eveniwel, dat Seyoem en éen be langrijk deel zijner troepen er in zijn geslaagd te ontsnappen aan een omsingeling, welke in Tembien dreigde. Ir. den sector van Aksoem hebben Italiaan sche vliegtuigen dorpen gebombardeerd langs den weg naar Gondar, o.m. de hoofdplaats van Godzjam. Zij bereiden een nieuwen op- marsch voor. Men geeft hier toe, dat de laatste dagen geen enkele verbinding heeft bestaan tus schen Addis Abeba en Dessié. Men kan noch tans niet ontkennen, dat er ongerustheid heerscht in het paleis van den negus. Men zegt nu, dat de verbindingen met- het noor den verbroken zijn. De Koptische aartsbisschop te Addis Abeba heeft de burgerbevolking opgedragen zich Uitsluitend met brood te voeden en gedurende achf dagen slechts water te drinken, ten ein de den soldaten aan 't front meer mondvoor raad te kunnen zenden. Paniek in Addis Abeba? Stefani verneemt uit Djiboeti, dat daar uit Addis Abeba berichten zijn ontvangen, volgens welke tengevolge van den nederlaag van Ras Kassa en Ras Seyoem een paniekgolf over de hoofdstad is geslagen, ondanks de aanmanin gen tot kalmte, die door de autoriteiten, voor al ook de kerkelijke overheid, tot de bevol king zijn gericht. Abessyniërs vochten met den moed der wanhoop. Speciale dagbladcorrespondenten aan het noordelijke front seinen aldus Stefani bijzonderheden over de overwinning in Tem bien, waarbij zij o.m. doen uitkomen met welke hardnekkigheid, vuur en drift de Abessyniërs gevochten hebben tijdens de wanhopige po gingen om den Amba Work te hernemen, den berg, waarvan de Alpenjagers en zwarthem- den zich hadden meester gemaakt na een schitterende beklimming gedurende den nacht van een bijna loodrechten wand aan de Zuid zijde van den berg. Twaalf malen vielen de Abessyniërs zonder succes den Amba Work aan: Ras Kassa wierp zelfs manschappen van de intendance-diensten in het vuur. Volgens de eerste tellingen hebben de Abes synische troepen alleen reeds in den slag om den Amba Work meer dan drieduizend dooden op het slagveld achtergelaten. De correspondenten melden aan hun bla den dat Ras Seyoem er niet in geslaagd is te vluchten en zich nog steeds in Tembien ver bergt, waar hij achtervolgd wordt door Italiaan sche detachementen. Brieven van mevr. Lindbergh aan haar broer gestolen. „Verslaggeefster" verzocht om een onderhoud. TRENTON. 2 Maart (A.N.P.) De zoon van den vroegeren Amerikaanschen gezant in Mexico, Dwight. Morrow, heeft den chef de rpolitie in New Jersey medegedeeld, dat de brieven van zijn zuster, de echtgenoote var- kolonel Lindbergh, hem zijn ontstolen. De brieven, die volgens zijn zeggen belangrijke bijzonderheden bevatten over de ontvoerings affaire en het proces, waren uit zijn woning, te Cambridge, waar hij studeert aan de Har- vard-universiteit ontvreemd, waarschijnlijk en om een jongedame, die zich aan hem had voorgesteld als verslaggeefster van een blad en om een onderhoud had verzocht. Dit is volgens zijn mededeelingen 2 weken geleden ge schied. Uit het onderzoek is gebleken, dat het blad, waaraan de jongedame zeide mede te werken in het geheel niet bestaat. Ook de jonge dame zelf heeft men niet kunnen terugvinden. Daar de inhoud van deze brief wisseling niet bekend is, laat zich niet be- oordeelen of de brieven inderdaad zoo be langrijk zijn als de eigenaar heeft ver klaard. Brieven van de Nederlandsche Roode Kruis Ambulance in Ethiopië. Hulpverleening aan de slachtoffers het bombardement op Waldia. van Onze landgenooten bij Haile Selassi op bezoek. DESSEE, Februari. Dinsdag 4 Februari werden wij door Zijne Majesteit Haile Selassie ontvangen, die ons tevens voor het diner had uitgenoodigd. De ontvangst had plaats in het voormalige Ita liaansche consulaat, wat een der meest be woonbare huizen in deze stad van toekoels is. Ofschoon de keizer wel op de Gébi, het eigenlijke paleis, dat op een berg midden in de stad ligt, woont, werkt hij overdag hier en hij ontvangt er ook de verschillende be zoekers. Tegen 7 uur kwamen de door hem gezonden auto's ons ophalen. De toestand van den weg, waaraan wij liggen, is van dien aard, dat een auto hierover niet rijden kan. maar de chauffeurs waren er op voorbereid en kozen hun weg eenvoudig dwars over de weiden en akkers. Dat van een zacht voort glijden der „Hof-Ford" weinig kwam, behoef ik u niet te melden. De tocht duurt onge veer evenlang, als wanneer wij geloopen zou den hebben. Ons ware het eigenlijk liever ge weest, indien wij ons op echt Abessynische wijze tot den keizer hadden kunnen begeven, gezeten op muildieren en omstuwd door onze bedienden en verplegers, die onze lantaarns droegen. Alleen waren zij bevreesd dat onze goede veld tuniek op een dergelijken tocht niet berekend zou zijn, en wat dit betreft, had het aanbod van Zijne Majesteit tenmin ste zijn goede zijde. Na ettelijke malen dooi de overal in de stad geposteerde Sabanja's te zijn aangehouden, passeerden wij eindelijk de wacht voor het consulaat en stopten de auto's onderaan de steile heuvels, waarop het huis is gelegen Begroeting in gebarentaal. Eenigszins buiten adem kwamen wij aan. In de vestibule werden wij ontvangen door drie bejaarde hoogwaardigheids-bekleeders, in Europeesche uniformen gekleed; één dezer was de vader van Ras Emeroe. den bevel hebber van het noord-westelijk front, en oom van Z.M. De beide anderen waren de Dzjedzjasmas. die de Garde commandeert, en de bevelhebber der artillerie. Daar geen der drie heeren Fransch sprak, bestond de begroeting uit een vriendelijk lachen en we derzijds herhaaldelijk gebuig. Een adjudant lijfwacht, leidde ons vervolgens naar de aan grenzende kamer, waar de Negus-Negesti, ge kleed in generaalsuniform van veldgrauw, een groote cape om de schouders, waarop het teeken van de orde der Heilige Drie-eenheid geborduurd (deze orde sierde ook ir. de Vries). Een ieder onzer werd getroffen door de persoonlijkheid van dezen man. Aanvan kelijk valt niet op hoe klein en schraal hij ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Plotseling herinnert Thijs zich de wonderappels, die hij op zijn tocht naar Bekaggelstein geplukt heeft en waarmee je zulke vreemde tooverij kunt uithalen. „Wat zit ik nu toch eigenlijk te zeuren," denkt hij, „de zaak is zoo klaar als een klontje. Als ik wat van die magerheidsappels eet, wordt ik zoo dun als een hout en kan ik gemakkelijk tusschen de tralies doorkruipen. Zoodra ik buiten de cel sta, ga ik er op uit om Claudius Kwadreef te pekken te nemen en den hertog te beschermen." Hoe Thijs dat allemaal zal uitrichten weet hij zelf nog niet precies, maar hij is slim genoeg om een plannetje uit te denken. Hierboven zie je hoe Thijs met veel smaak een van de tooverappels oppeuzelt. van gestalte is. Alle aandacht concentreert zich op zijn gezicht en zijn heldere oogen houden een ieder geboeid. Alles is rustig aan dezen mensch. Langzaam zijn zijn bewegin gen, weloverwogen zijn woorden. Maar men gevoelt in hem een geweldigen krachtigen geest, een onverzettelijken wil. waar hij op tegenstand stuit. En men beseft, dat op dezen man deze geheele staat drijft. De Negus betuigt zijn erkentelijkheid. Dat hij met deze onverstoorbare rust strijd tegen de eindelooze moeilijkheden ir binnen- en buitenland. Een wat moede, me lancholische glimlach glijdt bij de begroe ting over zijn gelaat. Tegen de gewoonte in bedient hij zich niet van een tolk, maar spreekt in onberispelijk Fransch enkele woor den ter verwelkoming tot een ieder onzer persoonlijk en enkele woorden van dank voor onze komst uit Holland tot dr. Winckel. De negus in de generaalsuniform met de cape, de kleeding, die hij droeg toen hij de Neder landers ontving. En ook aan tafel, waar blijkt, dat ook de humor aan dezen bijzonderen mensch niet vreemd is, blijft hij, in deze „te velde" zeer sobere en hier en daar wat „rammelende Europeesche" omgeving, de alles dominee- rende figuur. Begrijpelijkerwijze was de con versatie aan tafel niet zeer geanimeerd. Be halve wij zaten nog aan een Duitsche jour nalist en een Duitscher, die reeds jaren in Addis-Abeba woont, benevens één der lijf artsen van den keizer (tevens een der twee Abessyniërs, die medicijnen hebben gestu deerd, de andere is de gezant in Londen). Ter linkerzijde was ik geplaatst naast een der drie reeds eerder genoemde Abessyni sche hoogwaardigheidsbekleeders en daar deze geen enkele Europeesche en ik geen enkele Afrikaansche taal sprak, beperkte ons gesprek zich tot enkele plichtplegingen in gebarentaal. De Negus, aan het hoofd van de met iris sen, rozen en violen versierde tafel, infor meerde vol belangstelling naar toestanden in Nederland en Indië, en haalde herinnerin gen op aan zijn bezoek aan Amsterdam en Volendam. In het midden van het menu, waarbij Fransche wijn en tesh (Abessynische koningswijn) werd geschonken, verscheen een echte Abessynische schotel, ingera's (een soort van opgevouwen niet gerezen panne koekjes met de daarbij behoorende woth, een soort sambal). Gelukkig bleek deze evenwel op ons berekend en verwaardigde mijn buur man zich nauwelijks er van te nemen. Hij zal vermoedelijk thuis gekomen nog wel een hapje na genomen hebben van, volgens zijn smaak, wel eetbaar voedsel, dat van zooveel specerijen is voorzien, dat een sterke rijst tafel er kinderspel bij is De Nederlanders in actie Op den terugweg, in de buurt van ons kamp. zagen wij plotseling autolichten op den weg; hier een hoogst zeldzame gebeur tenis, vooral daar ieder verkeer na zonson dergang verboden is. Het bleken zes vracht wagens met 26 patiënten te zijn, grooten- deels gewonden van het luchtbombardement van Waldia, die tot nu toe in de Engelsche Ambulance waren verpleegd. Daar deze évenwei binnenkort verder naar het noorden wil trekken, hebben wij zooveel mogelijk schoon schip gemaakt. Na een autotocht van ongeveer 20 uur over een afstand van 100 K.M. waren de patiënten er slecht aan toe en wij haastten ons hen in de gereedstaande bedden te leggen. Gelukkig was alles voor de ontvangst gereed. Haastig schoten wij uit onze goede tuniek en togen aan het werk om diegenen nog denzelfden nacht te hel pen, die onze hulp het meeste noodig had den. wat in hoofdzaak neer kwam op het verbinden van verschillende hunner en het toedienen van pijnstillende middelen. Ik zal u een beschrijving van wat hier te zien. te hooren en vooral te ruiken was en nog is, besparen. Ir. de Vries had intusschen de verzorging van den begeleidenden dokter en van het verder medegekomen personeel op zich ge nomen. Ook deze hadden een uiterst moei lijken tocht achter den rug. Herhaaldelijk hadden de vrachtauto's vastgezeten in de modder. Men had dan groote touwen voor aan de wagens gebonden en onder leiding van het hoofd van het naastbijliggende dorp een 50-tal omwonenden voor de wagens gespannen en zoo de zaak weer op gang ge bracht. In de buurt van Dessie was men in het donker in den meest letterlijken zin den weg kwijt geraakt en even verwonderd als wij waren hen aan te treffen, waren zij ver wonderd ons plotseling midden in den nacht (elf uur is hier het holste van den nacht) te zien opduiken. Onzekerheid over de plannen. Zoo is dan ook de Hollandsche Ambulance thans aan het werk, al heeft zij haar eigen lijk doel nog niet bereikt, want indien de verbinding met het front blijft gelijk zij thans is, kan geen transport van gewonden vandaar verwacht worden. Dezer dagen ver trek ik dan ook met een voorpost in de rich ting van Waldia met een muildier-karavaan, welke mij in staat stelt een geregelde verbin ding te onderhouden met de basis, terwijl collega van Schelven met een tweede voor post spoedig hoopt te volgen. Ook het basis kamp zal vervolgens nog verder oprukken, maar eerst zal ir. de Vries ter plaatse pools hoogte gaan nemen en dr. Winckel met dr. Melly, den leider der Britten, overleg plegen, teneinde tot een goede werkverdeeling te kunnen komen. Iedere poging tot organisatie stuit in dit land op de grootst mogelijke moei lijkheden. In de eerste plaats wel, omdat niemand precies weet, hoe de toestand een 30-tal K.M. verderop is. Moge men zich in Holland onmogelijk eenig oordeel over de eigenlijke toestanden hier kunnen vormen, ook hier is dit slechts mogelijk, wanneer men zelve ter plaatse is, en persoonlijk de orga nisatie kan leiden, Vandaar dat onze verdere plannen nog geenszins met eenige zekerheid vaststaan, maar naar de eischen van het oogenblik gehandeld zal moeien worden. De verbinding met het noorden, langs de eene zeer ouderwetsche en overbelaste tele foonlijn is allerdroevigst en wij hebben hier voor dan ook onze eigen loopers aangenomen. Dat er geen dringende behoefte aan me dische hulp is, staat evenwel vast. Aan bet geheele noorderfront werken op het oogen blik slechts twee medici, waarvan de Engel sche majoor Bourgogne (in dienst der Ethio pische regeering bij het Roode Kruis) met het transport belast is. Tallooze gewonden zullen dus verloren zijn, maar indien wij er in slagen mogen, wat verder naar het noorden te komen, zullen wij veel nuttig werk kun nen verrichten. Wel is er hulp onderweg. Heden vertrekt dr. Junod, de internationale commissaris van het Roode Kruis, zelve naar het noorden, en met hem twee Iersche dok toren om het transport te verbeteren. Twee Zweden zijn van Adis-Abeba naar hier on derweg. Ook de Engelsche Ambulance zal ver der naar het noorden gaan dan haar huidige standplaats Waldia, maar zij wordt zeer ge handicapt door het feit, dat zij uitsluitend op vervoer per vrachtauto is aangewezen, terwijl wij het voordeel hebben op muildierentran- sport te zijn ingericht en ons dus in ieder terrein, zij het ook langzaam, te kunnen ver plaatsen. Het ravijn, even voorbij Waldia, dat, zoolang de brug nog niet klaar is, voor de Engelschen een onoverkomelijke hinder paal biedt, behoeft voor ons geen beletsel te vormen Gehandicapt door de omstandigheden. Nu wij inderdaad in aanraking zijn ge komen met de vreeselijke ellende van den modernen oorlog en het lijden der slacht offers onder onze oogen zien, verlangen wij allen er naar onze hulp nog verder te kun nen ontplooien, vooral daar waar deze het meest noodzakelijk is, en thans niet te be schrijven toestanden moeten heerschen. Want niets is er erger dan door omstandigheden welke niemand kan verhelpen, maar welke aan de gesteldheid van het land liggen, met een goede en practische uitrusting, te ver weg te zitten en geenmaximum aan hulp te kunnen bieden met de middelen, die het Nederland sche Roode Kruis hiervoor heeft uitgezonden. En zulks te meer waar de tijd dringt voor sommigen onzer, die reeds veel langer uit zullen blijven dan het voornemen was en die om redenen van particulieren aard nog voor den grooten regentijd in de zomermaanden reeds in Holland terug moeten zijn. De Negus bezoekt de ambulance. Donderdagmorgen bracht de Keizer een bezoek aan het hospitaal, bezichtigde vol belangstelling onze uitrusting en onderhield zich met verschillende patiënten. Uit den aard der zaak was hij van een uitgebreide lijfwacht begeleid en zijn adjudant en zijn lijfarts hadden ook groote karabijnen aan den houder hangen. Tot onze verwondering dook ook plotseling een Abessynische fotograaf op, die het bezoek vereeuwigde. Op dit gebied lieten wij ons ook niet onbetuigd, nadat Z.M. hiertoe welwillend z-ijn toestemming had ge geven en een ware batterij van fototoestel len en Cine-Kodaks kwam hierop te voor schijn. De opmerking van dr. Winckel tot Z.M., dat het er veel van had of er zeven persfotografen, inplaats van zeven doktoren, uit Nederland waren gekomen, veroorzaakte algemeene hilariteit. Ondertusschen hoop ik een goede film van dit bezoek mede naar Nederland terug te kunpen brengen. Alge meen wordt ons verzekerd, dat Z.M. speciaal met onze ambulance zeer is ingenomen en hij ons streven, hulp te komen bieden, op hoogen prijs stelt. Niet alleen door, voor dit land ongekende medewerking, maar ook door zijne daden heeft Z.M. hiervan blijk gegeven. Daags na zijn bezoek verscheen er een schil derachtige deputatie met een enorme schaal met versch fruit, een voor dit land en vooral op deze zoo moeilijk te bereiken plaats, enorme luxe. En heden verschenen eenige os sen en schapen, als feestmaal voor de patiën ten bedoeld, thans loopen deze geschenken loeiende en blatende, gezamenlijk met onze rijdieren, om het hospitaal te grazen. Moge het den zieken wel bekomen. 3. N. VAN DER DOES.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 3