H les millioen meer voor het werkfonds. Ontwerp voor reisbelasting ingediend. Onze ambulance in Abessynië. Tandheelkundig I nstituut GEHEEL GEBIT OE IK GROEIDE p j n s P A G 3 MA'ART 1936 Wijziging der begrooting van Financiën voorgesteld. jsj.V. Maatschappij voor Industrie Financiering wordt opgericht. De regeering heeft bij de Tweede Kamer een wijziging van de be grooting van het departement van Financiën voor 1935 ingediend, waar van de strekking is 't voor het Werk fonds beschikbare crediet te ver- hoogen,, waardoor dan f 20 millioen voor openbare werken vrij komt. Aanvankelijk was, naar men weet, het crediet voor het Werkfonds bepaald op f 60 millioen. Per 15 December 1935 was daarvan rond f 61.2 millioen, waarvan voor industrieele projecten f 17.7 millioen. Midden Februari van dit jaar was het totaal geblokkeerde bedrag gestegen tot f 64.2 mil lioen, waarvan f 17.9 millioen voor in dustrieele projecten. Inmiddels is ingediend het wetsontwerp tot oprichting van de N.V. Maatschappij voor Industrie-financiering. Het ligt in de bedoeling de van het Werk fonds geblokkeerde gelden voor industrieele projecten tot het genoemde bedrag van f 17.9 millioen over te boeken als crediet aan de Industrie-financieringsmaatschappij, zoo dat dit bedrag op het Werkfondscrediet weer vrij komt- voor openbare werken. Waar 't oor spronkelijke voor het Werkfonds uitgetrokken crediet reeds overschreden is met f 42 mil lioen blijft dus voor nieuwe werken van het vrijgekomen bedrag nog over f 13.7 millioen. De regeering stelt nu voor een nieuw crediet van f 6.3 millioen beschikbaar te stellen, zoo dat dan het Werkfonds voor nieuwe werken de beschikking zal hebben over f 20 millioen rond. De werken die zullen worden uitgevoerd zijn o.a. de voortzetting van de scheepvaart verbinding van Groningen met de Zuiderzee en het iJselmeer, de voortzetting van het reeds aangevangen afwateringskanaal voor de Geldersche Vallei, van het spoorwegplan Utrecht en nog verschillende wegverbeterïn- gen, met name de verbindingen Amsterdam Den Haag en Den Haag—Rotterdam—Utrecht Steekpartij tusschen twee smokkelaars. Een van hen levensgevaarlijk gewond. Gisternacht werd op het Hageland te Os- sendrecht een messengevecht geleverd tus schen twee smokkelaars. De smokkelaar O. uit Ossendrecht kreeg ruzie met B. eveneens uit Ossendrecht. Op zeker oogenblik trok O. een mes en bracht B. verscheidene steken in de borst toe, waarbij diens linkerlong werd geraakt. Het mes brak af en met het overblij vende stuk heeft O. B. nog een snede over een der slapen gegeven. De dader, die spoedig gearresteerd werd, heeft tegenover de marechaussee een volledige bekentenis afgelegd. De toestand van den getroffene, die naar de ouderlijke woning werd vervoerd, is zorgwekkend. Auto over den kop geslagen. !-jarige studente gedood. Gisternacht te ongeveer 4 uur is een per sonenauto, komende uit de richting Hilver sum. in de bocht van den Tolakkerweg nabij de Hollandsche Rading geslipt en over den kop geslagen, Van de vijf inzittenden werd de 23-jarige mejuffrouw G. J. G. van der E. uit Den Haag op slag gedood. De overige perso nen kwamen er met lichte schaaf- en snij- wonden af. De inzittenden waren studenten uit Leiden, drie heeren en twee dames, die familiebezoek in Blaricum hadden gebracht en op den te rugtocht waren naar Leiden. Nadat de wa gen over den kop was geslagen is hij nog tien meter doorgeschoven, waarbij het voertuig geheel werd vernield. BIJNA 4800 GULDEN BIJEENGEBRACHT. Voor de slachtoffers van den nood- lottigen brand te Amsterdam. Bijna acht en veertig honderd gulden be draagt het totaal bedrag aan giften dat voor de slachtoffers van den brand aan den Oude Zijds Achterburgwal te Amsterdam is binnen gekomen. Amsterdam's spoorweg kluisters verdwijnen. Zaterdag een belangrijke dag. Zaterdag a.s. zal, met de feestelijke open stelling voor het verkeer van den grooten on derdoorgang bij den Noorder Ringdijk, welke de rechtstreeksche verbinding tusschen de Indische buurt en de Watergraafsmeer tot stand brengt, een belangrijke phase in de uit voering van de Spoorwegwerken Amsterdam- Oost bereikt zijn. Het plan, welks uitvoering waarmede een Dedrag van 27 millioen gulden gemoeid is tnans in vollen gang is, is in zijn ganschen omvang opgezet in goede en harmonische sa menwerking met den dienst der Publieke werken te Amsterdam, hetgeen ook volko men m de lijn der dingen lag omdat hier jtiet het spoorwegbelang, doch het stadsbe lang uit het oogpunt van het in den loop oer jaren sterk gegroeid wegverkeer en des alts perikelen primair is. Men denke slechts aan de verkeersopstop pingen bij den overweg Linnaeusstraat en bij hf, en aan het feit dat de Indische ouurt met haar 27.000 inwoners voor een Stoot deel is aangewezen op den overweg Ja- ai H ~Van S win denstraat, zoodat met dat .?.e we* eens zoo in het algemeen geoefende tivv! ^at de Nederlandsche Spoorwegen b' Sezien de tekorten op de exploitatie, die- ppv-iT van de uitvoering van een der- ma ^illioenenwerk. niet alleen onbillijk is, aar bovendien alle elementen van waarheid ook vanwege het feit dat Rijk en Ge- ente deel hebben in de financiering. (A. N. P.) De laatste ronde! Uw winke lier is nog maar een paar dagen in staat om U van het zeld zame voordeel te doen profite ren! Zorg dat U niette laat komt, want zulk een voordeel moet U zich niet laten ontglippen. De speciale aanbieding eindigt 7 Maart a.s. BON VOOR GRATIS PRESTO GELDIG TOT EN MET 7 MAART A.S. Uw winkelier verstrekt U tegen deze bon 3 pakken Presto, 7J ct. zeeppoe der, voor de prijs van 2, dus voor slechts 15 ct. 3 pakken Presto zeeppoeder. jnTwA^ffoUN ÊFABRjEKTX PR0.A117-092H Neem in plaats van het GRATIS PAK PRESTO geen ander merk zeeppoeder aanl U heeft recht op PRESTO en wie U iets anders geeft, benadeelt U. (Adv. Ingez. Med.) Tochten met Nederlandsche Zeeschepen zijn vrij. Zegels moeten geplakt worden. De regeering heeft thans haar plan nen omtrent de belasting op reizen naar het buitenland in een wetsont werp samengevat, welk ontwerp zij bij de Tweede Kamer der Staten Gene raal heeft ingediend. De voornaamste bepalingen er uit zijn de volgende: heffing per reis van f 0,50 per dag voor de eerste acht dagen; f 0,75 per dag voor de volgende vier dagen; fl voor eiken volgenden dag; Zeereizen blijven, zoolang men op een Nederlandsch zeeschip blijft, on belast. Schoolreizen zijn vrijgesteld van de belasting, evenals personen beneden 18 jaar. De .belasting moet worden voldaan door het plakken van zegels in pas poort of ander grenspapier. Wie naar het buitenland gaat, zal, als deze wet tot stand is gekomen, voor het verlaten van het land in zijn paspoort, op zijn bewijs van Nederlanderschap of op een ander grens- ducument, den dag van zijn vertrek uit Ne derland moeten laten aanteekenen door een ambtenaar der invoerrechten en accijnzen. Tevens zal men zich moeten voorzien van reis- belastingzegels tot het totaal bedrag van de belasting, die men aan het einde der reis ver schuldigd zal zijn. Bij terugkeer aan de grens moet men dan aan de douaneambtenaren het van de zegels, voorziene paspoort of ander grensdocument toonen. De ingeplakte zegels zullen op een nog nader vast te stellen wijze onbruikbaar moeten zijn gemaakt. Wie bij terugkeer in het land niet voldoen de zegels geplakt heeft, of wie verzuimd heeft den datum van zijn vertrek in zijn paspoort of anderzins te laten aanteekenen, zal daar van oponthoud en geldelijk nadeel ondervin den. In zoo'n geval wordt de te weinig be taalde belasting verdubbeld, met dien ver stande, dat de dubbele belasting dan ten minste tien gulden bedraagt. Kan een reizi ger den juisten duur van zijn reis niet aan- toonen, dan wordt die duur op ten minste dertig dagen gesteld. Van reizigers, die bij terugkomst in het land weigeren de dubbele belasting te voldoen, kan door de douane-ambtenaren geldelijke zeker heid voor dat bedrag worden geëischt, terwijl voorts hun bagage en particuliere vervoermid delen daartoe in beslag kunnen worden ge nomen. Van reizigers, die verzuimd hebben, den dag van hun vertrek te laten aanteekenen, kan eeds bij het verlaten van het land cautie ter grootte van de vermoedelijk te betalen belas ting worden geëischt terwijl zij bovendien kans loopen dubbele belasting te moeten be talen, omdat zij moeilijk zullen kunnen aan- toonen, hoelang zij op reis zijn geweest. Strenge controle. De wet is zoodanig geconstrueerd, dat de passencontróle bij terugkeer in het land niet uitsluitend aan de grens behoeft te geschieden, doch ook nog voorbij het eerste station, c.q. het eerste kantoor van binnenkomst, zoolang kan worden aangenomen, dat de reiziger uit het buitenland is gekomen. Dit om ontduiking moeilijker en controle makkelijker te maken. Voor berekening van den duur der reis worden de dagen van vertrek en terugkeer als volle dagen berekend, met dien verstande, dat bij terugkeer in Nederland voor drie uur 's nachts de reis geacht wordt den vorigen dag te zijn beëindigd. De reisbelastingwet maakt geen on derscheid tusschen pleizlerreizen en andere reizen, wijl de controle daarop vrijwel onmogelijk zou zijn. Toch is in het stelsel der wet een regeling ge troffen, waardoor sommige pleizier- reizen buiten de belasting vallen, en anderzijds zij, die regelmatig voor za ken naar' het buitenland gaan en grensbewoners een aanzienlijk lagere belasting behoeven te betalen. Grensbewoners en zij, die uit hoofde van hun beroep of bedrijf regelmatig naar het buitenland moeten gaan (in het wetsontwerp worden zij aangeduid als „beroepsreizigers") zijn niet vrijgesteld van belasting, maar beta len belangrijk minder. Zij behoeven niet voor elke reis belasting te betalen, doch kunnen voor een tijdvak van een jaar, gerekend van den dag der eerste grensoverschrijding, een vast bedrag betalen, dat naar gelang van hun aanslag in de gemeentefondsbelasting, varieert van f 0.50 tot f 10, zulks om met de financieele draagkracht van deze categorieën rekening te houden Om als grensbewoner of beroepsreiziger te worden aangemerkt, dient men zich te wen den tot den inspecteur der belastingen in zijn woonplaats. Voor gezondheidsreizen naar het buiten land zijn geen uitzonderingen gemaakt. Bijna elke vacantiereis, zoo merkt minister Oud op. dient de gezondheid tevens, een grens is hier niet te trekken. Echter geeft de wet den mi nister de bevoegdheid vrijstelling of vermin dering van belasting te verleenen bij lang durig verblijf om gezondheidsredenen in het buitenland (b.v. in een inrichting te Da vos). Het stelsel van inning der belasting brengt uiteraard uitbreiding der werkzaamheden van de douane mede. Minister Oud verzekert echter, dat door een tijdelijke versterking van de posten aan de grenzen gedurende het reis- seizoen zal worden bewerkt, dat de treinen niet zullen worden opgehouden en dat ook het toeristenverkeer zoo vlot mogelijk zal ver- loopen. De wet zal voorloopig gelden voor den tijd van drie jaar. Mocht de voorgedragen heffing naast ver krijging van de gewenschte bate voor de schatting er toe leiden, dat hetgeen minder aan buitenlandsche reizen wordt uitgegeven, niet ten volle aan belasting wordt opgebracht, maar deels ook aan het Nederlandsche reis- en bedrijfsleven ten goede komt, dan zal dit als een bijkomend voordeel der hëffing zijn te beschouwen. Ieder streven naar een gedwongen ombui ging van het reizigersverkeer van 't buiten land naar het binnenland of naar eenige an dere beperking van de bewegingsvrijheid is aan deze heffing vreemd. Voor personen, die in groepsverband rei zen (leden van reisvereenigingen b.v.) zullen de formaliteiten aanmerkelijk vereenvoudigd worden. Voor hen zal waarschijnlijk volstaan kunnen worden met een door den leider van het reisgezelschap bij te houden kaart, waarop het totaal der door de onder zijn leiding rei zende personen te betalen belasting is ver antwoord. Een halve eeuw geleden Uit Haarlem's Dagblad van 1886. 3 Maart: Door de Haarlemsche Tramway- Maatschappij zijn in 1885 vervoerd 442.778 personen. De opbrengst bedroeg 40.356.70. Het vervoer per dagkilometer 4.80 Reeds spoedig veel patiënten te Dessie Wij vervolgen ons overzicht van de lotge vallen van de Nederlandsche ambulance in Abessynië aan de hand van de rapporten, welke de leider, dr. Winckel, aan het hoofd bestuur van het Nederlandsche Roode Kruis regelmatig doet toekomen. De thans ontvangen rapporten betreffen de week van Zaterdag 1 tot en met Zaterdag 8 Februari. Op Zaterdag 1 Februari was de apotheek vrijwel in orde. zoo schrijft dr. Winckel, en het laboratorium geheel in orde. De dokto ren konden dien dag beginnen met onder zoek naar de bloedgroepen der bevolking. Het kamp der ambulance, gelegen op het terrein der Fransche paters Lazaristen, is gekenmerkt door de medegegeven Roode- Kruisvlaggen en door de Nederlandsche vlag. Op den grond liggen ook enkele Roode- Kruisvlaggen. Wij meenen, zoo wordt in het rapport vermeld, dat onze beste bescher ming voorloopig gelegen is in den afstand van de stad Dessié en in de onmiddellijke nabijheid van de Fransche missie, welke ge kenmerkt is door de vlaggen van Frankrijk en van het Roode Kruis. Op Zondag 2 Februari werden vele bezoe kers ontvangen. Des middags was er een uit- noodiging voor alle leden voor een diner bij den Negus. Wij togen er allen in tuniek heen, gehaald en weer thuis gebracht door hofauto's. De heer De Vries zat links en dr. Winckel rechts van den Negus. Er werden geen toespraken aan tafel gehouden. Na het diner onderhield de Negus zich nog eenigen tijd met hen. Op den thuisrit troffen wij een vrachtauto van de Britsche ambulance aan. welke dooi de duisternis van den goeden weg was af gedwaald. Het bleek er een te zijn van een transport van 8 auto's, volgeladen met ge wonden en bestemd voor de Nederlandsche ambulance. Des avonds om half elf kwam het transport aan en om twaalf uur lagen allen op de zestien beschikbare bedden en op tien van de Britten geleende brancards. De zorg voor de zieken vertrouwde de lei der toe aan de doktoren van Schelven en Van der Does, ieder de helft; 22 der patiën ten bleken afkomstig te zijn van het bom bardement van Waldia. de anderen waren onderweg door de auto's medegenomen. Bijna allen hebben gecompliceerde fracturen door bomscherven en zijn zwaar geïnfec teerd. Dinsdag 4 Februari kwam de heer Junod in het kamp aan. Hij had een moeilijken en langdurigen tocht per lichte vrachtauto ge had, doch was er per slot van rekening toch gekomen. Om half elf kwam de Negus een bezoek aan het kamp brengen. Met den heer de Vries en de Fransche paters ontving dr. Winckels Z.M. aan den ingang van het ter rein; de andere leden der ambulance wa ren aan het werk gebleven. Achtereenvolgens werden bezocht de beide ziekenzalen, opera tiekamer, apotheek, laboratorium, medisch magazijn en het tentenkamp. Wij hadden gedacht, zoo schrijft dr. Winckel, in onze eettent een glas champagne te offreeren, doch Z.M. verklaarde, dit tot zijn leedwezen niet te kunnen accepteeren, daar hij vastte. Bij het afscheid nemen verklaarde de Ne gus ten zeerste voldaan te zijn over de in richting van het kamp en over de verzorging- der patiënten. Het bezoek had een half uur geduurd. Daarna had een onderhoud plaats met dr. Junod. In de eerste plaats wees deze ons er op, dat onze Roode Kruisvlaggen lang niet groot genoeg zijn. Derhalve worden, volgens zijn aanwijzingen, vlaggen van veer tien meter in het quadraat vervaardigd, met een rood kruis van tien meter lengte, voor het basiskamp en de posten elk één, om uit gespreid op den grond gelegd te worden. Voorts werd afgesproken, dat elke vooruit geschoven post zijn eigen coureurs zou heb ben, om voor de verbinding met de basis onl afhankelijk van anderen te zijn. Ten slotte werd aan de Nederlandsche ambulance nog medegedeeld, dat door aller lei ongelukkige omstandigheden het geheele Noorderfront ontbloot is van artsen, zoodat het van het hoogste gewicht is. dat de Ne derlandsche en de Britsche ambulance ge heel of gedeeltelijk zoover naar het Noor den trekken, als met de veiligheidseischen overeen te brengen is. Dr. Junod zou .den volgenden dag naar Waldia. naar de Brit ten gaan. Dr. Winckel sprak met hem af om mede te gaan. Blijkens het rapport van Woensdag heeft dr, Winckel aan dit voor nemen echter geen gevolg kunnen geven, daar hij een aanval van malaria kreeg en den geheelen dag met koorts te bed lag. Des middags kregen de Nederlanders nog twee zieken van de Britsche ambulance. De En- gelschen trokken noordwaarts en konden deze ernstige patiënten, verdachte vlektyphus, niet meenemen. Donderdag 6 Februari was zoo staat in de rapporten vermeld nog altijd niets van Dr. Belmonte vernomen en evenmin van de vrachtauto's. Des avonds liet de Negus ge schenken voor de ambulance bezorgen: een vette os, 4 balen meel. een blik (18 L.) vol honing en een blik met boter. Vrijdag en Zaterdag werd alles in orde ge bracht voor het vertrek der eerste eenheid. De heer Veeneklaas zou niet mee kunnen gaan. daar hij ziek was. Gelukkig was zijn ongesteldheid niet ernstig, doch hij zal toch eenige dagen het bed moeten houden. MAN DOOR TRAM AANGEREDEN. Aan de gevolgen overleden. Op de Nassaukade te Amsterdam is een ernstig ongeluk gebeurd. Een ongeveer 60-ja- rig man werd bij het Koloniaal Instituut door eigen onvoorzichtigheid door de tram aange reden. Met een ernstige hersenschudding werd hij naar het O. L. Vrouwegasthuis vervoerd. Daar is hij zonder tot bewustzijn te zijn ge komen. overleden. INVAL IN EEN SPEELHOL VOOR KINDEREN. De politie te Groningen heeft Zondag avond e^n inval gedaan in een perceel van zekere W. in den Dolhuisgang aldaar, waar 15 knapen van 15 tot 17 jaar aan het biljarten en kaarten waren. Alle knapen werden over gebracht naar het hoofdbureau van politie en later, nadat proces-verbaal was opge maakt, weer vrij gelaten. SLACHTOFFER VAN BRAND. De 43-jarige mej. Van B., uit Neuzen, die Dinsdagnacht bi.j een brand in haar woning ernstige brandwonden opliep, is in het R.-K. Ziekenhuis te Sluiskil aan de gevolgen over leden. RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-W. TEL IF 16 7 2 6 vanaf 35- BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING Spreekuren alle werkdagen van 912 en 1—4 uur. Zater. 912 uur Avondspreekuren Dinsd.. Woensd. en Donderd. v. 79 u. (Adv. Ingez. Med.) VAN NUL TOT ACTEUR Spoorstudent. Het \vi, iii cue dagen maar goed, dat moeder niet zoo afwijzend tegenover het plan van haar zoon, beroemd te worden, stond als vader. Op twee manieren hielp mijn goede moeder mijop zachte wijze, met kleine listige kunst grepen, waarvan vrouwen en dus ook moeders het geheim bezitten trachtte zij mijn vader er toe te brengen, zijn verzet op te geven tegen mijn „kwajongensstreken" en „apekuren". En bovendien hielp zij mij heimelijk het hoofd boven water houden. En dat laatste was wel heel erg noodig. Zonder moeders steun zou ik er zeker niet in geslaagd zijn aan den honger dood te ontsnappen. Behalve mijn gage haa ik af en toen een voordeeltje als we vroeg op reis moesten: dan kregen we dinergeld. En wan neer we 's avonds de hoofdstad niet meer kon den bereikeij de autobussen, die ieder ac teur tegenwoordig uit den grond van zijn hart vervloekt, waren toen nog niet uitgevon den werd ons séjour vergoed. Bovendien brengt iedere speelavond vijftig cent theegeld op. Theegeld is geld dat nooit voor thee wordt uitgegeven, maar waarvan je trammetjes be taalt en hoogstens een kopje koffie in de pauze. Maar als je nu loopt van en naar het station en in een volkslogement slaapt in plaats van in een hötel en dineert met een paar broodjes en een zwaar op de maag lig gende punt taart, dan kan je op zulke avon den aardig wat overhouden. Maar toch: als ik niet op moeders Zaterdagsche pakje had kun nen rekenen met een blikje van dit of een blikje van dat, met een gerookte worst of een enveloppe met inhoud, een Edammertje of een pond boter en eens zelfs een pond witte boonen (maar die heb ik niet kunnen nutti gen, omdat er geen kookboek bij was), dan zou ik er het leven niet bij gehouden hebben. En zelfs met deze versterkende middelen viel ik ponden af. Dat kwam ook van het rare leven. We hadden in Amsterdam geen vasten Schouwburg: de ellende met de speelruimte was toen al begonnen en we waren dus op de provincie aangewezen; de goede, lieve, dier bare provincie, de steunpilaar van elk tooneel- gezelschap. Soms reisden we op een dag heen en weer. Dat was voor de Directie het goed koopste en voor ons het vermoeiendste. De repetitie begon gewoonlijk om elf uur en ein digde tegen drieën. Dan naar huis om wat te eten, naar den trein, spelen wat mij betreft: figureeren en 's avonds met den laatsten trein terug. Dan moest ik loopen van het Centraal station tot mijn huis, want in mijn richting liep geen tram meer en mijn geld middelen gedoogden niet dat ik een taxi nam. Maar het vermoeiendst was het omhangen in de schouwburgen. Als dat ellendige stuk ging, waarin ik in alle drie bedrijven twee minuten op de planken stond, tweemaal zwij gend en eenmaal om het brozen geluk der ge lieven te verstoren met mijn stompzinnig koekoekgeroep, was ik van half acht tot kwart voor elf in het theater. Ik dacht het beste te doen met maar te gaan zitten le zen, maar dat bleek heelemaal verkeerd. Zulke stukken zijn juist goed voor jul lie broekies, zei de oude collega; jullie hoo- ren avond aan avond in de coulissen te staan en te kijken. Luisteren en kijken. Je pikt er een belangrijke rol uit en die laat je den heelen avond niet meer uit je oogen. En niet stomweg zitten staren, nee, opletten. Iedere beweging moet je opmerken, iedere intonatie moet je begrijpen. Je moet snap pen, waarom hij op een gegeven oogenblik naar den voorgrond loopt of met zijn ring zit te spelen. Je moet zien hoe hij een sigaar aansteekt, hooren dat hij een bepaald woord op een bepaalden toon uitspreekt. Dat is de eenige manier om het vak te leeren. Ik heb het gedaan. En daar ben ik nog altijd dankbaar voor. In den beginne is het verschrikkelijk désillusioneerend te bemer ken, dat alles wat uit de zaal spontaan lijkt te geschieden, berust op studie en zorgvul dig is geprepareerd. Maar dan leer je be grijpen, dat die voorbereiding noodig was om de illusie van spontaneïteit te scheppen. Je ziet hoe een rol is uitgedacht en opge bouwd en hoe hij steeds groeit tijdens de voorstellingen. De levende rol wordt eerst levenloos voor je, maar herkrijgt dan het leven van eer. hooger plan. Er is werkelijk geen beter middel een jong acteur de tech niek van het vak te leeren dan hem te dwingen avond aan avond te kijken naar wat op de planken geschiedt, te volgen hoe een rol groeit en hoe iedere kleine nuance, zooals goede acteurs die telkens aanbrengen, bijdraagt tot het leven van het geheel. En toch: hoe weinig jonge acteurs vindt men achter de coulissen1? Raad van Katholieken der N. S. B. De bisschop van 's-Hertogenbosch, mgr. A. F. Diepen, heeft een vei-bod uitgevaardigd ten aanzien van de deelneming aan en het behulp zaam zijn van de „raad van katholieken" der N.S.B.. Mgr. Diepen acht de leiding van de N.S.B. volstrekt onbevoegd, zich in kerkelijke aange- leg rhe Am te mengen. VIJFDE JAARLIJKSGHE FOLKLORE DAG IN HET KOLONIAAL INSTITUUT. Op Zaterdag 14 Maart a.s. zal in een der zalen van de afdeeling Volkenkunde in het Koloniaal Instituut, ingang Linnaeusstraat 2 a, Amsterdam, de vijfde jaarlijksche folklore-dag worden gehouden

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5