Öm zeep. De Reisbelasting. Minister Oud heeft zijn ontwerp-belasting op buitenlandsche reizen ingediend. Vijftig cent per dag voor de eerste acht dagen, vijf enzeventig cent voor de vier volgende, een gulden voor de daarop volgende is de heffing die hij voorstelt. De uitvoering moet geschie den door zegeltjes-plakken op paspoorten. Dit herinnert eraan dat we allang een bulten- landsche reisbelasting betalen in den vorm van onze dure paspoorten, waarin heelemaal geen progressie zit. De controle op de nieuwe belasting moet door de douane verricht wor den, hetgeen vermoedelijk weer heel wat extra vertraging aan de grensstations zal geven. Op het eerste gezicht lijkt de belasting niet hoog, maar als men gaat rekenen valt zij niet mee. Wie veertien dagen over de grens gaat moet 9 per gezinslid (boven de achttien jaar) betalen, wie zich drie weken kan ver oorloven 16 per gezinslid. De progressie is weliswaar sterk, vooral als men in aanmerking neemt dat de kleinste beurzen zich toch ook maar de kortste vacanties kunnen veroorlo ven en er dan voor zeven dagen met 3.50 afkomen, maar het is niet te ontkennen dat „de gemiddelde man" de zwaarst-getroffene zal zijn. Men zou zich een amendement kun nen voorstellen waarbij de eerste veertien da gen met 0.50 per dag en de daarop volgende met 1.50 worden belast. Er zijn trouwens meer amendementen denkbaar. Het schijnt nog wel zeer de vraag te zijn of dit belasting- ontwerp genade zal vinden in de oogen der Staten-Generaal. Het eenige doel dat de regeering ermee heeft is blijkbaar, de inkomsten van de schat kist te versterken. Représailles te nemen tegen maatregelen van andere landen, die buiten- landsche reizen van hun ingezetenen belem meren, is niet de bedoeling. Het bevorderen van het Nederlandsche hötel- en restaurant wezen wordt blijkens de toelichting als een bijkomstige factor beschouwd, want de minis ter zegt: „Mocht de voorgedragen heffing naast verkrijging van de gewenschte baten er toe leiden, dat hetgeen minder aan buiten- landsche reizen wordt uitgegeven deels ook aan het Nederlandsche reis- en bedrijfsleven ten goede komt. dan zal dit als een bijkomend voordeel der heffing zijn te beschouwen". Deze toelichting verzwakt het ontwerp in hooge mate. Zij moet wellicht verklaacd wor den als een argument tegenover het buiten land, maar in het Kamerdebat zal zij de re- geering in een ietwat gewrongen positie plaat sen, want de bestrijders van het ontwerp zul len dit achteropstellen van de belangen van het binnenlandsche bedrijfsleven uitbuiten en de minister zal niet kunnen zeggen: nou ja, maar ik reken er eigenlijk op dat het voor deel voor het binnenlandsche bedrijfsleven van veel belang zal zijn. Als Z.Exc. dat ten minste denkt. Représailles tegen het buitenland zijn na tuurlijk gevaarlijke dingen, want er volgen altijd weer représailles tegen ons op. De oude natuurwet, die zegt dat actie reactie uitlokt, laat zich ook in de Internationale verhou dingen te allen tijde onverbiddelijk gelden. Contingenteeringen door ons lokken contin- ger.teeringen door het buitenland uit, met ver hoogde invoerrechten gaat het niet anders, en dit noodlottige stelsel heeft het welvaarts peil van het in-vakjes-verdeelde kleine we relddeel Europa al zoover omlaag gebracht, en den internationalen handel dermate ge fnuikt, dat het begrijpelijk is dat de regeering ervoor huivert met deze reisbelasting weer nieuwe handelsbelemmeringen uit te lokken. Rest dus het argument: baten voor de schatkist. In een Amsterdamsch blad las ik een betoog, waarin ook dit argument bestre den wordt, en de bereikte belastinggrens er tegen wordt aangevoerd. Dat is onjuist. Al eerder is in deze rubriek er de aandacht op gevestigd, dat het voorstel len van een reisbelasting niets met de be lastinggrens te maken heeft. Alleen belas tingen waaraan men zich niet onttrekken kan raken dit punt. Aan een belasting op buiten- landsche reizen kan men zich wel onttrek ken. Zij is, als verteringsbelasting, in feite een heffing op een luxe-artikel. Minister Oud heeft onlangs gezegd, dat hij van de instel ling van nieuwe belastingen geen stijging van de totale inkomsten meer verwachtte. Neen, maar hij verwacht er blijkbaar wel van dat hij de tekorten op andere belasting-ramingen er geheel of gedeeltelijk mee zal goedmaken. Hij zet zooveel fuiken voor ons open dat wij of in de eene, of in de andere moeten zwem men. Zijn reisbelasting is fuik nr. zooveel. Als Pietersen zijn auto heeft afgeschaft en daar mee zooiets als 350 per jaar aan Wegen-, Personeele- en benzinebelasting heeft bezui nigd, zal minister Oud een gulden of vijftig van hem terug krijgen voor zijn buitenland- sche reis, en als Pietersen vrijgezel is zal hij hem nog wel eens steviger te pakken nemen. Dit is de historie, die ik al eens meer verteld héb": Dé bezuinigende, zïcfi aanpassende be lastingbetaler vlucht voor minister Oud, en minister Oud, speurend waarheen hij vlucht, zet telkens een nieuwe val voor hem uit. Het is geen prettig beeld; het is nochtans begrij pelijk uit het oogpunt van den minister van financiën, die reeds „aan het hoofd staat" van vele ingrijpende bezuinigingen, er niet temin nog steeds niet komen kan en alles moet doen wat in zijn vermogen is om de in komsten eenigszins op peil te houden. Populair zou deze belasting al evenmin als andere zijn. De hinderlijke zegehjesplakkerij zal haar voor velen extra-irriteerend maken. Maar in haar wezen sterk aanvechtbaar lijkt zij ons eerlijk gezegd niet, al achten wij de blijkbaar-onvermijdelijke toepassing ook op zakenreizen een nadeel en al zouden wij ons de progressie beter-geregeld kunnen voor stellen. R. P. BEVERWIJK De gang van zaken aan de bloembollenveiling. De omzet leed door de crisismaatregelen. Aan de bloembollenveiling, die in 1934 als jevolg van de toen gerezen moeilijkheden bij de veilingen werd gesticht en onder beheer werd geplaatst van de Coöp. Tuindersver- eenigingen „Kennemerland" en „Vrije Veiling^ is in de jaren 1934 en 1935 een zekere schuch terheid geopenbaard bij de aanvoerders, die aan de hand van de vroegere gebeurtenissen te verklaren was. Daarnaast heeft de omzet in die jaren veel geleden door de crisismaat regelen en het stellen van minimumprijzen, die alléén door de openbare veilingen zijn ge handhaafd, terwijl uit de hand de bloem bollen voor allerlei prijzen 'en tegen gezoente condities werden verkocht. Dat moest voor de veiling wel funest wer ken. De aangekondigde maatregelen voor 1936 van reserveering en inlevering van leverbaar en plantgoed zullen op den aanvoer ongetwij feld een ongunstigen invloed hebben. Al zul len zich bij de nieuwe maatregelen weer vele moeilijkheden voordoen, één voordeel zal er het gevolg van zijn, namelijk, dat nu alle kweekers en exporteur-kweekers met hun groote bollenkramen, naar hun teeltopper vlakte allen de lasten van een onverkoopbaar overschot zullen hebben te dragen. Hoewel het systeem van betaling naar den omzet 19351936 alle bezwaren van misoogst kon opvangen, was het niet mogelijk den mi nimumprijs te handhaven. Aan het nieuwe systeem kleven weer de fouten, bekend uit het seizoen 1933—1934, dat hij. die een slecht ge was heeft, per roede teeltrecht evenveel zal hebben te reserveeren of in te leveren, als iemand, die een best gewas heeft. De kweekers zullen dus goed doen ingeval van misoogst of bij matige vooruitzichten van den leverbaren oogst, tijdig de sierteeltcentraie te verzoeken de opbrengst van hun oogst te komen schatten en te bepalen, dat de maat staf voor inlevering en reserveering zal zijn het percentage van normale opbrengst, dat voor. hun bedrijven is. geschat en vastge steld. In dezen geest zal de Sierteeltcentrale haat beslissingen moeten nemen, wii voortkomen worden, dat een kweeker met slecht gewas evenveel moet inleveren, als iemand met best gewas. De moelijkheden. welke daaruit in 19331934 voortvloeiden zijn zelfs nu nog niet geheel opgelost. Het uit de hand verkoopen onder den mi nimumprijs zal geen voordeelen mere bieden en de garantie voor het niet verkochte ge deelte zal worden vastgelegd door verplichte inlevering of reserveering en wettigt de ver wachting, dat de meeste kweekers hun bloem bollen weer over de veiling zullen verkoopen. Het geheele beheer en de administratie van de bloembollenveiling zullen vanaf heden wor den behartigd door het bedrijf van de Ver- eenigde Veilingen. OPENING NIEUWE VLEESCHCENTRALE. Heden-, Donderdagmiddag te 6 uur opent de heer J. C. Burgering in het perceel Alk- maarscheweg 83, nabij de Reguliersstraat een nieuwe vieeschcentrale. Het spreekt vanzelf, dat de inrichting van deze nieuwe zaak aan de moderne eischen van hygiëne en comfort voldoet. Het ziet er allemaal frisch en aan trekkelijk uit, de sorteering is groot en de prij zen zijn berekend „naar ieders beurs", hetgeen in deze dicht bewoonde wijk een factor van groote beteekenis is te achten. NED. VEREENIGING VAN HUISVROUWEN. De af deeling Beverwijk en omstreken van de Ned. Vereeniging van Huisvrouwen zal op Maandag 9 Maart een excursie maken naar de Persiischool te Amsterdam. Des morgens wor den demonstraties gegeven, gevolgd door de vertooning van de Nederlandsche klankfilm „Wasch gemakkelijk, wasch voordeelig." Op Vrijdag 20 Maart des n.m. te half drie wordt in gebouw „De Harmonie" aan de Groenelaan voor de leden een lezing gehouden over Frisaupreparaten voor huidverzorging en huidverfraaiïng. Van 1925 Maart zullen de leden van de afdeeling in de gelegenheid zijn op vertoon van hun diploma kosteloos de Haarlemsche Voor- .iaarsbe"rs te bezoeken. Hef overzicht van de groentenveiling. Het verloop van den handel was behoudens enkele uitzonderingen in de afgeloopen week niet ongunstig. De thans gangbare prijzen voor de verschillende groentensoorten stem men tot tevredenheid. Het 1st. echter alleen maar jammer, dat hiervan door slechts en kelen geprofiteerd wordt, zoodat de omzetten niet van groote beteekenis zijn. De aanvoeren van winterproducten gaan nog steeds meer in dalende lijn en wat tot heden als glas product werd aangeboden heeft nog weinig te beduiden. Boerekool was geregeld voor goede prijzen te verhandelen, vooral de goede kwaliteit was zeer gezocht. Sommige partijen gaven wel een sterke daling in prijs te zien als gevolg van kwaliteitsverschil. De noteeringen varieerden deze week van f 0.85f 1.70 per kist. Andijvie werd zeer matig aangevoerd en was daarom nog al vlug voor behoorlijken prijzen te plaatsen. De noteeringen liepen uiteen naar soort van f 0.60f 1.10 per kist. Prei kan momenteel wel als een der hoofd producten worden aangemerkt, daar hiervan npg zeer groote partijen worden aangeboden. Over de prijzen die worden besteed valt niet te klagen. De goede soorten hebben steeds veel kooplust. De noteeringen wisselen meest al naar kwaliteit van 3—12 ct. per bos. Voor knollen, die nog werden aangeboden was veel animo. Naar soort werden prijzen besteed van 38 ct. per stuk. Voor anderen soorten soepgroenten was daarentegen weinig belang stelling. De prijzen waren aan den lage kant. De spruitenhandel had een bevredigend ver loop. Voor de goede soorten werden beste prijzen besteed. De noteeringen liepen echter als gevolg van afwijkingen nog al uiteen en wisselden naar soort van 1022 ct. per K.G. Rabarber bleef vrijwel dezelfde noteeringen van onze vorige opgave handhaven n.l. van 7—15 ct. per bos. Spinazie als glasproduct, waarvan de aan voer nog tot kleine hoeveelheden beperkt blijft en van sommige partijen de kwaliteit ook nog te wenschen over laat, werd afge nomen voor prijzen van f 0.70f 1.10 per kleine kist. Raapstelen komen ook nog weinig voor. Deze stonden zoo ongeveer op een prijs van 3 cent per bos. Voor Witlof is de kooplust belangrijk min der dan van andere producten en de prijzen willen dan ook maar niet in betere richting komen. De noteeringen bleven ook van deze week van 612 ct. per K.G. In de uienhandel is weinig leven. De prijzen zijn laag en de afname is van geringe beteekenis. Ook de aardappelenprijzen zijn maar matig en ver- toonen weinig neiging tot verbtering. Voor Bevelanders staan de noteeringen vrijwel ge regeld van f 2.50f 2.80 per K.G. DE ZEGEOLBOEKJES VAN „PLAN WEST". In de maand Februari werden bij de Win kelierscombinatie „Plan West" 142 zegelboek jes ingeleverd. De datum, waarop de toeslag op deze boekjes wordt toegekend, was 14 Fe bruari. Er waren dezen keer 5 gelukkigen, na melijk Mevr. Lauinge, Lange Heist, Assen- delt; Mevr. Veerbeek, Adrichemstraat 30; Mevr. Verhoeven, Noorderwijkweg, Wijk aan Duin; E. van Roekhuizen Jr., Peperstraat 33 en Mevr. De Wolf, Vondellaan 28, Beverwijk. UITVOERING VAN „KINDERGELUK". De tweede uitvoering van de Geheelonthou ders Kinderclub „Kindergeluk" is vastgesteld op Woensdag 15 April a.s. in het Kennemer Theater. In studie is het zangspel „Kinderleed en Kindervreugd" van G. B. DE VERLOTING VAN S.S.S. In het K.S.A.-gebouw werd de trekking ge houden van de door de R.K. Gymnastiekver- eeniging S.S.S. georganiseerde verloting. De voornaamste prijzen vielen op de nummers: 1468, 1229. 1249, 150, 848, 463, 168, 381, 1269 en 574. Een volledige trekkingslijst is aan ons bureau ter inzage. De prijzen kunnen tot heden-, Donderdagavond aan het K.S.A.- gebouw worden afgehaald. Volgens een Engelsche statistiek heeft ons land met 11.35 K.G. per hoofd der bevolking per jaar het grootste zeepverbruik en met 8.41 per 1000 het laagste sterftecijfer.) Op het gebied der zhidlijkheid Zijn wij een groote natie, Wij hebben reeds sinds langen tijd Daarin een reputatie. Hoe zwak w' in andre zaken zijn Hier is, mag men wel zeggen, Bij ons als reinen alles rein, Wie zal 't nu nog weerleggen 't Is niet zoozeer het veege lijf, Dat wij op zeep tracteeren, Ais have, goed en woonverblijf, Waaraan wij haar spendeeren. De huisvrouw komt de hulde toe, Voor wasschen, schrobben, boenen, Zij maakt de groote beurt en hoe, Als schoonheidskampioene. De statistiek uit Engeland Brengt sterftestatistieken, Met deze reinheid in verband, Want smerigheid maakt zieken Waarmee ik dus maar onderstreep, Al doet het wel wat vreemd aan, In ons land gaan wij 't minst om zeep, Doordat wij 't meest om zeep gaan. P. GASUS. VOORJAARSMARSCH VAN DE VOOR TREKKERS. De Wandelsportvereeniging „De Voortrek kers" heeft haar voorjaarsmarsch over een af stand van 30 KM. vastgesteld op Zondag 10 Mei e.k. Het parcours loopt door de mooiste streken van Kennemerland. Een groot aantal prijzen is voor dezen marsch uitgeloofd. OP DE PLANKEN. Het Kennemer Theater vertoont vanaf Vrij dag als hoofdnummer de groote kluchtfilm „Op de planken" met den bekenden komiek Joe E. Brown in de hoofdrol. .Noteering van Beverwijk 4 Maart 1936. Spinazie per kist f 1,30 Andijvie per kist f 0,60f 1 Koolrapen per zak f 1,10f 1,25 Wortelen per K.G. f 0.03J4 Bieten per K.G. f0,05V2 Schorseneeren per K.G. f 0,13 Aardappelen, klei per K.G. f 0,03^f 0,05V'2 Spruitjes per K.G. f 0,10f 0.21 Boerenkool, per bak f 1f 1,65 Roode kool per 100 f 7f 20 Bloemkool per 100 f 5f 15 Uien per K.G. f 0,04 Prei, per bos f 0,07f 0,12 Sla, per kist f 0,75 Rabarber, per 100 bos f 5—f 14 Pieterselie per bos f 0,05 Selderie per bos f 0,03 V2 Appelen per K.G. f 0,10f 0,26 Peren, per K.G. f 0,20 Druiven per K.G. f 0,18 Brusselsch lof per K.G. f 0,10f 0,12 WIJK AAN ZEE JAARVERGADERING STILLE OMGANG. Op Maandag 9 Maart des avonds te half acht zal in „Sonnevanck" de jaarvergadering worden gehouden van het Gezelschap van den Stillen Omgang naar Arasterdam. In deze bijeenkomst zal o.m. een bestuurs verkiezing worden gehouden wegens perio dieke aftreding van den heer A. Schelvis en D. Zuiderduin. Laatstgenoemde heeft zich niet herkiesbaar gesteld. Tenslotte zullen nog be sprekingen worden gevoerd over de a.s. bede vaart naar Amsterdam. „STILLE OMGANG". Maandag 9 Maart vergadert in „Sonne vanck" de vereeniging „Stille Omgang". De agenda vermeldt o.m. bespreking van de deelneming aan den Stillen Omgang in den nacht van 21 op 22 Maart a-s. D ND E E D AGS M SS ET 1936 SANTPOORT „De Biezen" en het voetbal, terrein. Een openbare vergadering. Op een Abessynisch „fort", dat de Italianen dezer dagen aan het Noordelijk front hebben veroverd .hebben zij de Italiaansche vlag geheschen. Jarenlang heeft de algemeene begraafplaats „De Biezen", gelegen in een omgeving, waarin naar onze meening een begraafplaats be- hoort te liggen: Verwijderd van drukte en rumoer. Eenige jaren geleden is daarin verandering gekomen. Toen werd een stuk weiland dat aan den zuid-oostkant de begraafplaats be. grensde, aangekocht ten behoeve van de leer lingen van het Missiehuis te Driehuis. Het werd ingericht tot sportterrein en eenige ma len per week trekken groote groepen jongelui langs den Hagelingerweg en Kweekerslaan om op genoemd sportterrein lichamelijke ont spanning te zoeken. Bovendien wordt dit terrein op Zon- en Feestdagen bespeeld door de verschillende elftallen van de R.K. S. V. „Santpoort". De wedstrijden van het eerste elftal dier vereeni ging worden vrij druk bezocht, zoodat het er zeer begrijpelijk, niet altijd even rustig is. Even begrijpelijk is het echter, dat die drukte tijdens teraardebestellingen of op be zoekuren uiterst hinderlijk is. Dit is aanleiding geworden tot een actie onder de ingezetenen. Men verzamelde op een lijst handteekeningen en voegde die bij een adres, hetwelk men aan „Santpoort's Bloei" richtte en waarin men ver zocht pogingen in 't werk te stellen, om in dezen minder gewenschten toestand verande ring te krijgen. „Santpoort's Bloei" nam de zaak ter hand en gisteravond deelde de voorzitter, de heer Van Beem, mede tot welk resultaat men was gekomen. Spreker deelde mede, dat een adres met 140 handteekeningen was binnengekomen, waarin „Santpoort's Bloei" verzocht werd deze zaak ter hand te nemen. Het bestuur had unaniem zijn sympathie met dit adres betuigd en aanstonds een onderhoud aangevraagd met het bestuur van de R.K. S. V. „Santpoort". Ook dit bestuur was van oordeel, dat 't een ongewenschte toestand was, maar men ver zocht ons er rekening mee te houden, dat nog nimmer een klacht was ingediend en dat de wedstrijden van de R.K. S. V. alleen in de wintermaanden werden gehouden. Bovendien deelde men ons mede, dat het terrein toebe hoorde aan 't Missiehuis. Hierna vond een bespreking plaats met den Overste van dit Missiehuis. Ook deze was de meening toege daan, dat het terrein ten opzichte van de begraafplaats niet gunstig gelegen was. Het Missiehuis had indertijd speelterrein noodig. Men had elders gezocht, doch was niet ge slaagd. Tenslotte had men het huidige terrein tegen een hoogen prijs 32.000 gekocht en was men gedwongen het aan de R.K. S. V. „Santpoort" voor 300 per jaar onder te verhuren. Ten opzichte van het gebruik van het ter rein door het Missiehuis deelde de Overste mede, dat dit alleen op werkdagen geschiedt en dat, wanneer er een teraardbestelling plaats vindt, een waarschuwing van den op zichter der begraaf plaats, voldoende is om op. die tijd het terrein niet te gebruiken. Het Missiehuis was gaarne bereid om te verhui zen, mits men een geschikt terrein van 3 H.A. beschikbaar stelde, het schadeloos gesteld werd voor het derven van de 300, welke mo menteel de R.K. S. V. betaalde en deze laatste vereeniging met een en ander accoord ging.. Bij het gemeentebestuur had het bestuur van „Santpoort's Bloei" geïnformeerd, of er binnenkort misschien gemeentelijke sportter reinen kwamen, doch daarop kon geen defini tief antwoord worden gegeven. Resumeerende kwam de voorzitter tot deze conclusie: Er moest 300 bijeengebracht wor den voor 't missiehuis, de R.K. S. V. moest aan een geschikt terrein worden geholpen, eventueel schadeloos gesteld worden voor hoogeren huur, en men moest de „verhuis kosten" van deze vereeniging voor zijn reke ning nemen. De heer Heeremans, lid van den Raad, gaf als zijn meening te kennen, dat het wijs zou zijn het nieuwe uitbreidingsplan even af te wachten. Namens de R.K. S. V. verklaarde de heer Smit, dat de vereeniging gaarne bereid was, om mede te werken, mits het zonder kosten harerzijds ging. De heer Miezérus stelde voor het gemeente bestuur te verzoeken f 5 per beaarding meer te vragen, teneinde Missiehuis en R.K. S. V. schadeloos te stellen. Dit vond geen instem ming. De heer Bremerkamp gaf als zijn meening te kennen, dat het bestuur van „Santpoort's Bloei", als alle andere pogingen faalden, het gemeentebestuur moest verzoeken op Zon dagen de begraafplaats ook in de morgen uren open te stellen. Tenslotte werd aan „Santpoort's Bloei" op gedragen haar bemoeiingen voort te zetten in den geest van het hedenavond gesprokene. Men zal dus onderzoeken, of de gemeente eventueel tot grondruil bereid is resp. kan zijn en zoo niet, of er zooveel gelden bijeen te brengen zullen zijn, dat men gedurende 9 jaren d.i. de tijd, welken het Missiehuis nog aan de R.K. S. V. gebonden is het Missie huis kan schadeloosstellen en zoo noodig ook „Santpoort" kan bijspringen, als zij meer ter- reinhuur dan 300 per jaar moet betalen. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Spaarndam 4 v. N.-York te Rotterdam. Lochkatrine Vancouver n. Rotterdam 2 van Cristobal. Nebraska Vancouver naar Rotterdam 1 te Tacoma. Dinteldijk Rotterdam naar Vancouver 3 te Cristobal. Binnendijk 2 van New-Orleans naar Londen en Rotterdam. Breedijk, Rott. n. N.-Orleans 2 te Tampa. HALCYON LIJN. Stad Arnhem 3 van Servola te Melilla, voor Rotterdam. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Jagersfontein (uitreis) 2 (10.9 n.m.) 100 mijl Zuid van Land's End. Springfontein 3 v. Rotterdam te Hamburg. Bloemfontein (thuisreis) 4 te Duinkerken. HOLLANDOOST-AZIë LIJN. Zuiderkerk (thuisreis) 1 Maart van Kobe. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (uitreis) 4 van Aleppey. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Reggestroom 5 te Amsterdam. Maaskerk (uitreis) 3 van Bordeaux. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Blitar 3 van Bremen naar Hamburg. Streefkerk (thuisreis) 4 v. Aden. Blitar 4 van Bremen te Hamburg. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Hebe 4 v. Amst. te Guatemala. Irene 4 v. Amst. n. Hamburg. Simon Bolivar 4 v. Amst. n. Hamburg. Nereus 4 v. Amst. n. Kopenhagen. Ajax 4 v. Kopenhagen te Stettin. Vesta 4 v. Danzig n. Kopenhagen. Ceres 4 v. Malta n. Algiers. Cottica 4 v. Paramaribo n. Madeira. Ariadne 3 van Aarhuus te Kopenhagen. Atias 25 van Curasao naar Haiti. Baralt 29 van Curasao n. Bovenwindsche eil. Breda, Amsterdam n. Chili 3 van Curasao. Crijnssen 3 van Barbados naar Amsterdam. Midas 27 van Curasao naar Porto Rico. Pluto 4 van Odense te Halmstad. Tiberius, Alexandrië n. Amst. (1 n.m.) 10 mijl N. van Ouessant. Venus 4 van Algiers te Alexandrië. Aurora 3 van Lissabon naar Amsterdam. Euterpe 3 van Amsterdam te Bordeaux. Mars 3 van Setubal naar Portimao. Orion 3 van Fiume naar Bari. Telamon 4 van Valencia te Rotterdam. Trajanus 3 van Kymassi te Limni. Ulysseh 3 van Kinlak te Syra. Luna 3 Maart van West-Indië te New-York. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Waterland (thuisreis) 3 van Bahia. Salland uitreis) 3 van Las Palmas. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alpherat (thuisreis) 2 van Montevideo. Alwaki 3 van Rotterdam te Buenos-Ayres. Alphacca 3 van Hamburg naar Rotterdam. STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. Enggano (uitreis) 4 van Suez. Poelau Tello (uitreis) 4 te Sabang. Tarakan, Batavia n. Amst. 4 v. Port Sudan. Marnix van St. Aldegonde 4 van Batavia naar Amsterdam. Johan de Witt (thuisreis) 4 te Genua. Brussel als zeehaven. In het afgeloopen jaar kwamen 1769 zee schepen in de haven van Brussel binnen tegen 1764 schepen in het jaar tevoren; de inhoud dezer schepen bedroeg resp. 0,85 en 0.95 mill. B. R. T. De door deze schepen vervoerde goederen liepen in het afgeloopen jaar van 841.960 ton terug tot 688.594 ton. Opbrengst kanaalgelden. De ontvangsten van het Suezkanaal be droegen in de afgeloopen maand 69,69 mil- Iioen francs tegen 65,01 millioen francs in de elijke maand van het vorig jaar. In de eerste twee maanden werd aan kanaalgelden ont vangen resp. 147,15 millioen en 139.21 mil lioen francs. AANGEKOMEN. 3 Maart: Theseus s.s. Stettin 4 Maart: Foina s.s. Rotterdam August Bluine 's.s. Gdynia Trito s.s. Fowey VERTROKKEN. 3 Maart: Westfalia s.s. Koningsbergen Borgila s.s. Oslo Mark s.s. Casablanca Flandria s.s. Rotterdam Vliestroom s.s. Huil Amstelstroom m.s. Leith Marsden sa. New Castle 4 Maart: Leeuwarden sa. Londen Helene s.s. Hangö Anna Sofie s.s. Rotterdam Union s.s. Lissabon Bullmouth m.s. Curasao. Visscherijnieuws in een notedop. Mooie heilbot aangevoerd. Deze week voerde de Alkmaar een prachtige heilbot aan, die 89 K.G. woog. Consignatie schelvisch. Elke week komt in Rotterdam een stukgoederenboot. die steeds een groote partij consignatie visch uit Noor wegen en Denemarken mede brengt. Nu de IJmuider schel vischbooten geen schelvisch aanvoeren is het te begrijpen dat deze con signatiezending vrijwel alleen uit schelvisch bestaat in kistjes verpakt. Ongekend hooge prijzen worden hiervoor betaald. Teruggave kuitgeld. Het bericht als zou de Visscherij-Centrale de na 1 Januari j.l. afge houden 1% van het kuitgeld terugbetalen heeft sommigen blij gemaakt als met een dooae musch! Want dit bedragje zal zoo mi niem zijn. dat men er nauwelijks eert paar si garen voor kan koopen; als men het tenmniste nog terugkrijgt! (Administratiekosten!) Commissie van Achttien vormt twee sub-commissies. GENèVE, 4 Maart (A.N.P.) De commissie van achttien heeft besloten tot het instellen van twee sub-commissies, onderscheidenlijk voor het ontwerpen van een regeling voor eventueele toepassing van een petroleum- embargo en voor het bestudeeren van bepaal de wijzigingen in de thans van kracht zijnde sancties. Deze sub-commissies zullen Vrijdag bijeenkomen.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6