4220 HET NIEUWE AVONDBLAD IJMUIDEN. (IJ) muider (T)AXI (o)nderneming Van Gelder Zonen 40 jaar te Velsen. 4708 2?e JAARGANG No. 105 ZATERDAG 7 MAART 1936 IJMUIDEP COUPANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2$4 cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij W.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN1—6 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct, Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 cU elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOT DFT BLAD. WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KEN NEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen ais zoodanig in de registers jjjn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.- bij overlijden van den man alleen; 2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijl of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodlg. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. A.-R. Kiesvereeniging IJmuiden-Oost. 15-jarig bestaan der vereeniging. Vrijdagavond heeft in het Herv. Vereni gingsgebouw de jaarvergadering plaats gehad van de A.R. Kiesvereeniging Nederland en Oranje, afdeeling IJmuiden-Oost. De vergade ring werd op de gebruikelijke wijze en met voorlezing van Ps. 97 door den voorzitter, den heer B. Schipper, geopend. Deze sprak bij de opening zijn voldoening uit over de goede op komst. Vervolgens gaf de voorzitter een kort resumé van het afgeloopen jaar. Naar aanlei ding hiervan zeide spr. dat bij de gedachte hieraan de harten der Anti-Revolutionairen dankbaar gestemd mogen zijn. Terugdenkende aan de gevoerde politiek door de R.K. Staats partij en de S.D.A.P. noemde de heer Schipper dit: „een- zigzag politiek". Sprekende over den komenden verkiezingstrijd, die in 1937 weer gevoerd zal moeten worden,' wekte de heer Schipper de aanwezigen op om zich reeds hier voor gereed te maken en actief aan dezen strijd deel te nemen. Na vaststelling der notu len werd door den secretaris, den heer J. Karnink, het jaarverslag uitgebracht. Dit ver slag maakte melding van goede activiteit der vereeniging, die veel levenskracht in zich bergt. Het financieel verslag stemde eveneens tot dankbaarheid. Hierna was de bestuursver kiezing aan de orde. Aan de beurt van aftreden waren de heeren J. Karnink, S. Keekstra en j. Steenhoek. De aftredenden werden allen weer herkozen. IDs. J. van Teylingen sprak hierna over: Kerk en politiek. Spr. begon te zeggen, dat dit onderwerp in de laatste dagen in het midden der belangstelling staat. Dit merkt men bij yele groepen, zoowel in ons land als daar bui ten; over deze combinatie wordt druk gespro ken. Spreker zegt er aan te zullen denken, dat hij niet wil spreken over Kerk en Staat of de Phri sten en de politiek. Hij begint te vragen: heeft het instituut ger Kerk ook over het staatsbestuur te waken? Ter inleiding hiervan spreekt Ds. van Tey lingen over de roeping der Kerk. De Kerk Voert geen" directe politiek. De Kerk heeft een hoogeré roeping waarnaar de leden allen als goede burgers zich hebben te gedragen. Ver- Volgens bespreekt ds. v. Teijlingen eenige ge dachten van verschillende groepen. Het libe ralisme en socialisme zegt „Godsdienst is pri- Vaatzaak". De N.S.B. zegt: „de Kerk staat bui ten de politiek". 'Zij willen den Staats Gods dienst en op deze wijze dus den Godsdienst gebruiken als kracht voor hun actie. De Geref. Staatkundige partij wil kerk en politiek ver binden. Weer een andere groep zegt kerk en politiek moeten radicaal gescheiden blijven. Hoe moet over dit alles gedacht worden? In de eerste plaats, zegt spreker, is de Kerk voor de ver kondiging van het Evangelie. Maar als goede burgers en Christenen is men geroepen om ook de belangen van het vaderland te zoeken. Aan dezen plicht is iedei Christen gebonden. Spr. waarschuwt hierbij dat men voorzichtig moet zijn de kerk niet op een verkeerde wijze in de politiek te betrekken. De Kerk lost geen politieke vraagstukken op, noch oefent zij censuur uit op de politieke partij, maar zij heeft wel terdege toe te zien. dat de politieke gedragingen getoetst worden aan de beginselen van de H. Schrift. Met te wijzen op de krachtbron, waaruit de geloovigen kunnen putten, ook voor den strijd die de Christen persoonlijk heeft te voeren, eindigde spreker zijn met aandacht gevolgde rede. Naar aanleiding van deze rede werden door eenigen mondelinge vragen gesteld, die door Ds. van Teylingen beantwoord werden. Hierna werd 'de vergadering op de gebruikelijke wijze door Ds. van Teylingen gesloten. SCHIETCONCOURS. De afdeeling IJmuiden van den Bijzonder Vrijwilligen Landstorm neemt hedenmiddag deel aan het schietconcours, dat het land stormcorps „Kennemerland" heeft uitge schreven. Dit concours wordt te Haarlem gehouden. Het vijftal, dat de eer der plaatselijke af deeling te verdedigen zal hebben bestaat uit de heeren Koelemeijer, De Ruiter Hoefakker, Arends en Huyboom; reserve is de heer J. v. d. Steen. De wisselprijs, een groot bronzen schild, bevindt zich thans in het bezit van Schoten; Vêlsen veroverde dien prijs in 1931. KWAKZALVERIJ. Over dit onderwerp spreekt Zondagmorgen 10.15 uur dr. L. J. Heijermans, hoofd van den Gem. Geneesk Dienst van Amsterdam in het gebouw „De Daad" aan den Zeeweg voor de leden van het Instituut voor Arb. Ontwikk. ONGEVAL DAT GOED AFLIEP. Vrijdagmorgen wilde de 15-jarige jongen K. ventende met koopwaar, op een juist bin nengekomen Engelsche drifter springen, doch geraakte daarbij tusschen schip en kade te water. De mand met koopwaar stond geiuk- tog nog op den wakant van de vischhal. De heer C. Gr. wierp den knaap een lijn we en zoo mocht het den redder gelukken den drenkeling weer op het droge te brengen. Met den schrik en een nat pak kon de jongen naar huis gaan. Het springen op binnenkomende schepen Mi de visschershaven blijft toch altijd ge vaarlijk, wat ook nu weer is gebleken. Naar aanleiding van het ongeval met doodelijken afloop in December j.l. is daar meerdere Malen opgewezen, zelfs door den Raad voor de Scheepvaart. Maatregelen tegen het gevaarlijke aan boord springen zijn weliswaar genomen, doch ■nier betrof het een geval, dat het schip reeds gemeerd was. vlug-veilig- verzekerd. (Adv. Ingez. Med.) DAMMEN. DE IJMUIDER JEUGD AAN HET DAMMEN. Wij wisten wel dat er in IJmuiden veel be langstelling voor het damspel bestaat, maar dat het in „Kennemerhof" zoo vol zou zijn, hadden we niet verwacht. Er waren 33 jon gens. Er wed met groot enthousiasme ge speeld; natuurlijk worden nog wel fouten ge maakt, maar onder deskundige leiding zal het wel spoedig beter gaan. Het DC.IJ.-be- stuur komt een" woord van lof toe. A.s. Woensdag begint de derde ronde. ZONDAGSDIENST DER APOTHEKEN. De Zondagsdinst der apotheken wordt Zon dag waargenomen door de IJmuider apotheek op het Koningsplein. Deze apotheek is tevens aangewezen voor den nachtdienst in de ko mende week. De apotheek Velsen Noord, Wij- kerstraatweg 134 is Zondag en in de komen de week ook 's nachts geopend. ZIEKENFONDS VELSEN. De jaarvergadering van het ziekenfonds Velsen zal gehouden worden in het R.-K. Verenigingsgebouw op Donderdag 19 Maart aanstaande. Behalve de gebruikelijke agendapunten als jaarverslagen enz., is aan de orde de be stuursverkiezing. Aftredenden zijn de heeren B. Ruig, vice-voorzitter, D. Zwart tweede se cretaris en E. Luikman, commissaris. Allen zijn herkiesbaar. Het bestuur stelt de ver gadering een contributieregeling voor de werklooze leden voor. zelfbinders gratis joh. elzer bij llllllllllllllllllllilllllllllllllllllillllllllllillllllllll herenmodes hoed of overhemd trompstr. 22 (Adv. Ingez. Med.) 1 April 1896 werd de bouw der fabriek voltooid. JAARVERGADERING NUT VAN T ALGEMEEN. ■Het Departement IJmuiden van de Maat schappij tot Nut vaji 't Algemeen houdt een algemeene ledenvergadering op Dinsdag avond 10 Maart a.s. in de bovenzaal van Hotel „Augusta". De agenda vermeldt behalve de gebruike lijke agendapunten o.m. de benoeming van een lid van den Raad van Toezicht, vacature M. J. Baak. Voordracht: 1. L. Poortenaar 2. Joh. Plu; de benoeming van een lid van den Raad van Toezicht, nieuw lid. Voordracht: 1. C. Luch- singer; 2. J. F. Bekker; de benoeming van een lid van den Raad van Toezicht, nieuw lid. Voordracht: 1. Joh. Plu 2. F. C. Breitenstein. Het bestuur stelt verder voor in de stich tingsakte der Nutsspaarbank, enkele redactie wijzigingen te doen aanbrengen, welke ter vergadering ter tafel zullen komen HET SCHEIDSGERECHT VOOR AMBTENAREN. Voor de benoeming van een voorzitter 4en een pl.verv. voorzitter van het scheidsgerecht voor ambtenaren hebben B. en W. den vol genden voordracht ingediend: tot voorzitter: 1. W. A. Dolleman. 2. G. D. Boerlage. Tot pl.verv. voorzitter: 1. A. J. van Leusen 2. J. H. A. M. Anten. Door de in werking treding op 1 Maart 1936 van het Ambtenarenreglement zijn de volgende benoemingen noodzakelijk gewor den: Twee leden van de Commissie van Overleg voor de Politieambtenaren. Lid van de op 1 Maart j.l. vervallen com missie was de heer J. v. d. Veer. Er was 1 vacature (J. v. d. Burg): twee leden van de commissie van overleg voor de werklieden. Leden van de op 1 Maart j.l. vervallen commissie waren de heeren J. Heeremans en E. Luikman. twee leden van de commissie van overleg voor de overige ambtenaren. Leden van de op 1 Maart j.l. vervallen commissie waren de heeren A. ten Broeke en P. H. van Rummelen. OVERPLAATSING VAN EEN ONDERWIJZER. Door den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschapen is, met toepassing van het achtste lid van artikel 28 der Lager Onder wijswet 1920 bepaald, dat het aantal onder wijzers, waardoor het hoofd van de openbare lagere school D I te IJmuiden gedurende het jaar 1936 moet worden bijgestaan, te rekenen van 1 Maart, in afwijking van den eisch, ge steld in het eerste lid van dit wetsartikel, wordt gesteld op twee. In verband hiermede zou aan den onder wijzer C. J. J. Brouwer, met ingang van ge noemden datum, eervol ontslag moeten wor den verleend. Daar echter op 1 Maart j.l. aan de openbare lagere school H te IJmuiden een vacature is ontstaan tengevolge van het aan den onderwijzer F. van Berkum verleend eervol ontslag is 't mogelijk genoemden onder wijzer aan deze school werkzaam te stellen B. en W. stellen den raad voor, te rekenen met ingang van 1 Maart 1936 den onderwijzer C. J. J. Brouwer over te plaatsen van de open bare lagere school D. I naar school H. De Inspecteur van het Lager Onderwijs jn de Inspectie Alkmaar kan zich hiermede .vereenigen. De oude papierfabriek omstreeks 1900. Toen in het begin van September 1895 de directie der Vereenigde Koninklijke Papier fabrieken der firma Van Gelder Zonen besloot een fabrieksgebouw aan het Noordzeekanaal te Velsen te stichten zullen weinigen vermoed hebben, dat dit bedrijf tot een der meest voor name industrieën in onze gemeente zou uit groeien. Reeds 152 jaren oud. De onderneming zelf is reeds van hoogen ouderdom. Zij veranderde eenige malen haar naam, terwijl steeds de naam Van Gelder daar in voorkwam. Op 25 Februari 1846, dus deze weken juist 90 jaar geleden, wercl een nieuwe firma opgericht door 3 mannen, die reeds be trokken in de oude onderneming, het bedrijf te zamen zouden voortzetten. Dit waren drie neven, n.l. P. Smidt van Gelder Jr., P. Srnidt van Gelder Pzn. en P. H. van Gelder, allen te Wormerveer. Bijna een eeuw oud was de molen De Een- dragt, toen Pieter Smidt van Gelder in Ja nuari 1784 in de zaak van zijn schoonvader Maarten Schouten werd opgenomen. Die molen was als oliemolen zijn werk begonnen. Op 30 Maart 1685 verkreeg Simon Pietersz. Fent een z.g. windbrief, het recht van den wind voor dezen molen te Wormer. Zoo mag van dit be drijf, de papierfabrieken, met recht gespro ken worden van een eeuwenoud bedrijf. De fabrieken te Apeldoorn en te Wormer vervaardigden in de 80-er jaren nog geen cou rantenpapier. Met de hem eigen energie en voortvarendheid besloot de heer P. Smidt van Gelder, onder wiens leiding de fabriek te Wormer haar ouden bloei weer had herwon nen, om over te gaan tot de oprichting van een geheel nieuwe, modern geoutilleerde fa briek, uitsluitend ter vervaardiging van dit product. Men had nog steeds te Wormer de moeilijkheid, dat het niet mogelijk was aan het papier een volkomen helder witte kleur te geven. Men wilde dus een terrein zoeken, dat wat betreft den aanvoer van grondstoffen en het vervoer van het product aan alle eischen voldeed en waar men bovendien zou kunnen beschikken over voldoende hoeveelheden hel der water voor de fabricage. De keuze viel op Velsen, waar men alle vereischte hoedanig heden vereenigd vond. Hier is een bedrijf uit gegroeid tot een complex van vier fabrieken, die tezamen een der grootste papierindustrieën ter wereld vormen. Voor de watervoorziening werden bronnen aangeboord tot 40 M. diepte; de eerste 2 ma chines hadden 290 en 205 cM. arbeidsbreedte; het eerste papier werd er begin September 1896 op vervaardigd. Van dat moment af ging de productie gestadig vooruit. Vrijwel onafge broken werden de machines geperfection- neerd met de nieuwste vindingen en hun aan tal nam toe met de groeiende vraag naar cou rantenpapier, tengevolge van de steeds groo- tere vlucht, welke de dagbladpers sinds het begin dezer eeuw genomen heeft. Gestadige uitbreiding Van de- toenemende productie geven we hierbij eenige cijfers: vóór de stichting der m«i (oi REESWIJK'S NDERNEMING telefoon ook 'snachts disponibel. (Adv. Ingez. Med.) fabriek in Velsen leverden de drie fabrieken gezamenlijk een jaarlijksche productie van papier, cellulose en houtstof van circa 650.000 K.G. hetgeen in de jaren opliep tot 121 mil- lioen K.G. over 1935 alleen al in de fabrieken te Velsen. In dien tijd was het personeel voor leiding en voor productie gestegen van 20 en 500 man tot 300 en 3000 man. Op de fabriek te Velsen werken alleen reeds 1000 menschen. In 1901 werd het complex gebouwen te Vel sen vermeerderd met een cellulose-fabriek, waar voortaan deze onmisbare grondstof in eigen beheer werd vervaardigd. Tot nu toe had de firma het grootste deel har er cellulose uit Duitsche fabrieken betrokken, die op haar beurt het benoodigde hout uit Rusland ont vingen. n.b. via Rotterdam, waar het werd overgeladen. Nu laat men het in eigen beheer uit Rusland komen. Een zevental jaren later kwam de bouw van de houts.toffabriek gereed, een nevenbedrijf dat het houtslijpsel levert. Ook heeft men nog ais nevenbedrijf de spi ritusfabriek gekend, doch de productie van spiritus uit afvalloog heeft men kort na den oorlog stopgezet, omdat de prijzen zoo enorm daalden, dat de productie niet loonend meer was. Teneinde voortdurend te .kunnen be schikken over de z.g. gasmassa, benoodigd voor de bereiding van de kookloog, werd in 1920 te Beverwijk de chemische fabriek Chemica op gericht. Zoo breidde het bedrijf zich steeds meer uit en veranderde het aspect van.het fa- briekencomplex zich in den loop der jaren vele malen. Hieuwe machinehal in aanbouw. Kort geleden gaven we een uitvoerige be schrijving van de nieuw geïnstalleerde ma chinerieën voor het vervaardigen van een nieuw product, dat tot nu toe steeds uit het buitenland betrokken moest worden, n.l. de bierviltjesinstallatie. Eniweer breidt van Gelder uit! Eind Februari j.l. werd de eerste van een 30-tal zware, ijzeren spanten overeind gezet, welke noodig zijn voor het enorme ge bouw, waarin de nieuwe papiermachine zal geplaatst moeten worden. Dat dit geen klein karweitje is zal men zich kunnen voorstellen als men bedenkt, dat zoo'n spant 16.000 K.G. weegt. Het geraamte alleen heeft dus al een gewicht van 480.000 K.G. De verbindingsstukken doen voor dit ge wicht niet onder, zoodat deze ijzerconstructie het ontzaglijke gewicht van 1000 ton krijgt. De spanten worden op den beganen grond aaneen geklonken en daarna, door middel van een rijdende kraan omhoog geheven. Alles, dus ook het klinken, geschiedt met be hulp van stroom van het bedrijf. De afmetingen van de nieuwe machinehal zijn: 150 M. lang, 20 M. hoog en 25 M. breed. De machinerieën zullen om technische re denen ongeveer 4 a 5 M. boven den beganen grond worden opgesteld. Rondom de machine hal zullen nog bijgebouwen verrijzen, waarin de electromotoren en andere hulpapparaten zullen worden opgesteld. Het gebouwencomplex yaö thans, Niet alleen op technisch gebied is het bedrijf up to date geoutilleerd. Ook op dat der sociale voorzieningen mag van Gelder Zonen „bij" genoemd worden. Mede dank zij de zorg der directie voor ontspanning van haar personeel is er een bloeiend vereenigingsleven ontstaan. Namen als de harmoniekapel „de Eendracht", mannenkoor „de Eendracht", tooneelvereeni- ging „Concordia", gymnastiekvereniging Sparta", personeelsvereniging „Papyrus" mogen met eere genoemd worden. Zij staan in Kennemerland en daarbuiten hoog aange schreven. Gedurende de meer dan 150 jaar van haar bestaan heeft de firma dikwijls voor moeilijk heden gestaan, die onoverkomelijk leken. Zij heeft politieke en economische omwentelingen medegemaakt en toch is haar bedrijf gegroeid van een enkelen Zaanschen papiermolen tot vijf groote f abrieiken in verschillende deelen des lands. Het artikel, dat zij vervaardigt: pa pier, is uit het mensehelijk leven niet weg te denken. Het is in den letterlijken zin des woords de drager van den menschelijken geest. Daarom zijn voor ons land de naam „van Gelder" en het product „papier" onverbreke lijk met elkander verbonden. W. Visscherijnieuws in een notedop. Speciale reis. De Duitsche visscherijvaklui gaan 16 Juli a.s. met de Hapag-stoomer „Ham burg" een reis ondernemen naar de Vereenigde Staten. Deze studiereis, die gemiddeld f 240 kost voor 4 weken reisduur, zal gewijd worden aan de Amerikaansche visscherij en alles wat daar mede samenhangt. O.a. zullen bezocht worden de enorme hallen der Fultonvisch- markt te New-York, oestervangst en -kweeke- rijen op Long Island, vischconservenfabrieken te Boston, koelhuizen te Gloucester, verschil lende visschersvioten, rookerijen in Brooklyn, etc. In de Nieuwe Wereld waar alles op effi ciency en volmaaktheid is ingesteld, zal dus veel te zien zijn. Groei derPoolsche visscherij. De Poolsche zeevisscherij in de Oostzee heeft over 1935 met. 12.875 t. de vangst over 1934 overtroffen met 3000 t. In de Noordzeee heeft de Nederlandsch- Poolsche combinatie over het algeloopen jaar 3125 t. haring gevangen. Haring naar Palestina. De Britsche Herring Industry Board tracht met alle mogelijke middelen den afzet van Engelsche zoute haring naar Palestina te bevorderen. Daarom zal de H. I. B. op de in Mei a.s. te houden Levant- tentoonstelling te Tel-Aviv met verschillende soorten haring, op verschillende wijze toebe reid, aanwezig zijn met een stand, waarin men mondelinge en schriftelijke voorlichting zal kunnen ontvangen. Engelsche haringuitvoerDe totale voorraad van in Schotland en Oost-Engeland gedurende het afgeloopen seizoen gezouten haring be draagt 1.031.921 vaten tegen 760.725 vaten ln het voorjaar 1935. Thans, 4 maanden voor het begin van de nieuwe vangst is die totale productie bijna geheel verkocht, iets wat we reeds meerdere malen voorspeld hebben. Slechts ca. 30.000 vaten moeten nog maar verscheept worden. 2/3 van de totale vangst ging naar Duitsch- land en Polen, die beide meer dan in het vorig jaar gekocht hebben. Naar Rusland werden 105.500 vaten ver scheept tegen 70.000 in 1934. R.K. SPORTVEREENIGINGEN O. I. V. Dank zij welwillende medewerking zullen wij in staat zijn iedere week eenige sport nieuws van de R.K. Sportverenigingen „Ons Ideaal Voorop", O.I.V. te publiceeren. Uit het O.I.V.-kamp schrijft men ons het volgende: Zoowel het eerste als het derde elftal be zetten op het oogenblik de bovenste plaats. Het eerste elftal heeft nog slecht 2 uitwed strijden voor den boeg en zal, indien zij ze beiden wint het kampioenschap van haar afdeeling behalen. Voorwaar een mooie pres tatie, gezien den korten tijd, dat zij in de 2e klasse van den D.H.V.B. speelt. Indien zij dit kampioenschap mag behalen, staan ons nog zeer interessante wedstrijden te wachten. De tweede elftal is in het middenge deelte van haar afdeeling gerangschikt en het derde elftal heeft reeds evenals het eerste een eervolle voetbalperiode achter zich. In April 1933 werd O.I.V. opgericht en inge deeld in de 2e klasse D.H.V.B. In de competitie 1933-'34 en 1934-'35 kwam zij op de tweede plaats en toonde zich direct een geduchte maar eervolle tegenstander. Zou het haar dan eindelijk mogen gelijkken, dit jaar het kampioenschap van haar afdeeling te mogen behalen? De spelers hebben dit zelf in han den. Doet dan allen je best, opdat we dan toch nog één voetbalkampioenschap in IJmuiden mogen hebben. ALGEM. COÖP. ARB. WONINGB. VEREEN. Door bovengenoemde woningbouwvereeni- ging werd een ledenvergadering gehóudè'n in het R.-K. Vereenigingsgebouw. Er waren ongeveer 80 leden ter vergadering opgeko men. Hun bijeenroeping vond haar oorzaak in het feit, dat het bestuur de leden de vraag wilde voorleggen: „Hoe moeten wij, nu van regeeringswege de huren verlaagd moesten worden, aan onze financieele verplichtingen voldoen?" De huren waren nl. op last der re geering met 80 cent verminderd. Zoodoende 1 werden de inkomsten der vereeniging lager, de vaste lasten bleken daarentegen op het zelfde peil. Het bestuur heeft dit in een fi nancieel verslag duidelijk naar voren ge bracht. Met .algemeene stemmen heeft men besloten de contributie met 10 cent per weèk te verhoog en,

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1