NU HET VOORJAAR N.V. WED. OOSTEN ZOON B OVERGORDIJNEN GLASGORDIJNEN OOSTEN VOOR UW GORDIJNEN! DE MODERNE OORLOC. PROGRAMMA OE IK GROEIDE Uit de geschiedenis van een zwendelbank. Velen werden gedupeerd. Bankhouders maakten góede sier. Vrijdagmiddag is de verificatie-vergadering gehouden in het faillissement van de zwendel bank, handelende onder de firma mr. J. C. v. d. M. te Amsterdam. Deze naam is echter Slechts de vlag waaronder deze dubieuse on derneming zeilde. Een zekere Bertling, Duit- scher van geboorte, Was de eigenaar. Mr. van der M., oud-Indisch ambtenaar, had slechts zijn naam geleend. De curator mr. Abel J. Herzberg bracht verslag uit, waarin hjj o.m. het volgende zeide: De onderneming bestond in het drijven van een bucketshop, een gokkantoor, op de klas sieke en beproefde manier. Het ging erom, het publiek zooveel mogelijk te animeeren effec ten te koopen, voornamelijk op prolongatie en de speculatiezucht van het publiek zooveel mogelijk te prikkelen door het verzenden van „tips", waarin voorspiegelingen over hooge winsten werden gedaan. Daarbij deed men het voorkomen of men bij de bank volkomen be trouwbaar en volkomen op de hoogte was: op en de op „insider". Dit alles hoewel niemand op het kantoor, noch v. d. M., noch Bertling, noch een hunner medeplichtigen lid was van de Vereeniging voor den Effectenhandel en de relaties met commercieele en financieele kringen, waarvan met ophef gewag werd ge maakt., alleen hierin bestond, dat ieder be hoorlijk koopman, die één der leiders van de onderneming op bezoek kreeg, onmiddellijk al zijn werk in de steek liet, alleen maar om hem op straat te gooien. Wat niet wegneemt, dat de zaak succes had. Een zeer groot aantal particulieren, ambtena ren, medici, geestelijken, hoogleeraren enz. maar ook ei-varen kooplieden, konden de ver leiding niet weerstaan en stortten bij de z.g.n. Fa. v. d. M. de bedragen, die voor aankoop der fondsen werden verlangd. Bertling behoorde tot die mensohen, dien men niet verwijten kan, dat zij zichzelf te kort doen. Hij leefde met zijne echtgenoote in Ne derland niet als een vorst, maar als een hou der van een bucket-shop. Zoo hield hij er b.v. drie prachtige auto's op na; schafte zich met zijn echtgenoote kostbare juweelen en pelzen aan en maakte over het algemeen groote sier. Dit alles om vertrouwen te wekken! Om deze kostbaarheden veilig te stellen namen Bertling en echtgenoote een leege Naamlooze Vennootschap over, „de N,V. Bouw- en Exploi tatie Mij. „Sanga", te wier name allerlei actief werd overgeschreven en op wier reke ning groote bedragen werden overgeheveld. In April 1935 is Bertling te Berlijn overle den; de weduwe zette de zaak op denzelfden voet voort. In feite liet zij de zaken waarnemen door den onvolprezen medewerker van haar overleden echtgenoot, zekeren Charles Saruco. In Nederland is een strafvervolging tegen haar ingesteld en een bevel tot gevangenne ming wegens frauduleus bankroet tegen haar uitgevaardigd. Het passief bedraagt in totaal pl.m. f 325.000. Tot het actief behoort een aan tal vorderingen op debiteuren; een deel hier van is al even solvent 'als de weduwe zelf. De omvang van het actief is niet te schatten. TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. Door de duisternis misleid is de 37-jarige arbeider K. de Roo te De Krim in de Dom- meiswijk, nabij -zijn woning, geraakt en ver dronken. „Japan heeft recht op een plaats onder de zon." De brandhaarden xyn door de blanken gepookt. Lezing van den heer Th. Ligthart. De heer Th. Ligthart, oud-directeur van de Javasche Bank. heeft Vrijdagavond onder de auspiciënvan de afdeelingen Amsterdam der „All Peoples' Association" en der Ko ninklijke Vereeniging „Oost en West" een le zing gehouden over de verhouding tusschen Nederlandsch-Indië en Japan, een onder werp, dat met het oog op de jongste gebeur tenissen in laatstgenoemd land van bijzon dere beteekenis was, te meer, waar hier een kenner van de toestanden in het Oosten van zijn inzichten ten deze heeft doen blijken. De vrijwel algemeen heerschende meening, dat Japan de wereld wil veroveren, het vaste land wil bespringenen in het algemeen van imperialistische veroveringszucht bezeten is, achtte spr. een absolute misvatting, blijk gevend van volkomen onbekendheid met de Japansche mentaliteit. Als de Japanner uit is op gebiedsvergroo- ting, dan volgt hij daarmede het oude voor beeld van den blanke en dan is dit voor hem bittere noodzaak. De Japanner toch is van huis uit hokvast, het best op zijn gemak in zijn eigen klimaat, vermengt zich niet ge makkelijk met andere rassen en is allerminst van nature een vechtersbaas. Het Verdrag van Versailles heeft Japan diep teleurgesteld, omdat men het daarbij gelijkstelling met de Europeesche landen ge weigerd heeft. Japan heeft daaruit de conse quenties getrokken. Met zijn lage prijzen gevolg van miniem kleine loonen r— heeft het alle tariefmuren doorbroken, als gevolg waarvan Europa strenge grenzen trok voor den Japanschen invoer en Japan daarmede dwong, zich op vervaardiging van andere producten toe te leggen, waarvoor de be kwaamheid in veel mindere mate aanwezig is, De in Europa sterk verbreide opvatting, dat het opnemen der Japansche goederen den Europeeschen levensstandaard omlaag dwingt, achtte spr. volkomen onjuist. Wanneer Japan bepaalde producten goed- kooper kan leveren, zal men goed doen, den import daarvan niet te verhinderen. Het goede middel is, de fabricage van deze pro ducten op te heffen en zijn heil te zoeken in de vestiging van nieuwe industrieën, hetgeen in dezen tijd van snelle technische ontwik keling zeer wel mogelijk is. Men handelt daar mede heel wat verstandiger dan door wan gunst jegens het Oosten te betoonen. Als men een jonge natie terugdringt in het har nas, dat haar te klein is geworden, begaat men een onvergeeflijke fout. Japan kan thans geen anderen weg kiezen dan de grondstoffen, die het niet ontberen kan en die men het weigert, zelf te halen. De moei lijkheden van Japan, welke het Westen heeft veroorzaakt, dwingen het, zijn loonen op zeer laag peil te houden, als gevolg waarvan vooral op het platteland de grootste armoede heerscht. Zelf hebben wij zoo besloot spr. ide brandhaarden gepookt en deze zal men al leen kunnen dooven door er voor zorg te dragen, dat. Ja pan een plaats onder de zon zal kunnen innemen. Dat is .niet .meer dan onzé heilige plicht. tA.NiF.) en daarmede de schoonmaak weer nadert, vraagt de decoratie van uw ramen de aandacht. OOSTEN heeft een schitterende collectie weef- en fantasiestoffen vanaf 0.80 per meter, voor een prachtige sorteering marquisettes, voiles, etamines, enz. vanaf ƒ0.40 per meter voor samengesteld en toont daarvan thans een over zicht in de etalages. Mogen wij U uitnoodigen eens een kijkje te komen nemen Wij zijn er van overtuigd dat dan ook Uw ramen van OOS TEN'S decoratie worden voorzien. BARTELJORISSTRAAT 13-17 (Adv. Ingez. Med.) Brandweerman by brand ernstig gewond. Door een dak gevallen. Vrijdag is brand uitgebroken op de boven verdieping van de Olieraffinaderij ..Zuilen" te Zuilen. De brand is ontstaan tengevolge van een ontploffing. Door de groote brand baarheid van de vloeistof greep het vuur direct zeer snel om zich heen, zoodat de ge- heele verdieping weldra in lichter laaie stond De brandweren uit Zuilen, Maarssen en Utrecht waren spoedig op het terrein van den brand aanwezig. Zij tastten het vuur met kracht aan en mochten er in slagen den brand tot de bovenverdieping te beperken. Deze verdieping en het dak gingen echter geheel verloren/ Aan de Olieraffinaderij „Zuilen" grenst de groote- opslagplaats „Serdanig" van de Ne derlandsche Chininefabriek. - Deze fabriek heeft met twee eigen spuiten haar opslag plaats nat, gehouden. Bij het blusschingswerk is een der brand weerlieden uit Zuilen de heer Bos, -door het brandende dak van de Olieraffinaderij ge vallen. Nadatden man .geneeskundige hulp was verleend, is hij met vrij ernstige, verwon dingen naar de'Rijksklinieken te Utrecht, vervoerd. De nablusschinig duurde geruimen tijd. EEN „LOSHOES" AFGEBRAND. Vrijdag is*door onbekende oorzaak brand ontstaan in een boerderij nabij den weg En schedé—Losser, bewoond door de landbouwers Tragter en Spiele. Deze boerderij was een der weinigé zooge naamde „losse huizen" (oud-Saksische boer- derijlen), welke nog in Twente zijn overgeble ven. Dit „loshoes" is geheel afgebrand. Men slaagde er met groote moeite in het vee te redden. De schade wordt door verzekering ge dekt. Weer twee nieuwe tandschepen te water gelaten. Zeer uitgebreid bouwprogram der Koninklijke Shell. Toen twee weken geleden voor rekening der Koninklijke Shell het s.s. „Ramona" te wa ter werd gelaten bij' de Scheepswerf en Ma chinefabriek v. h. P. Smit Jr. te Rotterdom. merkte de Directeur dezer werf, de heer van Beuningen, in zijn "speech op, dat het wel als een unicum voor ons land beschouwd mocht worden, dat- voor een en dezelfde opdrachtge ver niet minder dan twaalf zeeschepen tege lijk in Nederland in aanbouw, resp. in be stelling zijn. Evenzeer mag het waarschijnlijk een bij-, zonderheid-genoemd worden, dat op denzelf den dag twee zeeschepen voor denzelfden opdrachtgever in ons land te water worden gelaten en dit was vandaag het geval, toen twee tankbooten voor de Koninklijke/Shell in hun element gingen. Bij de Rotterdamsche Droogdok Mij. te Rotterdam werd het 9100 ton metende tankschip „Etrema" te water gela ten, terwijl te Amsterdam bij de Nederland- sche Scheepsbouw Mij. de 4000 tons tanker „Renata" van stapel liep. Te Rotterdam werd de plechtigheid.verricht door Mrs. An drew'Webster,'doèh tér van den heer Zuiver, Marine-Superintenda.nt bij de Koninklijke/, Shell, terwijl de -tewaterlating "(van de „Re nata" geschiedde door Mejuffrouw Hanna Rustige, dochter van den wethouder vande Bedrijven en Financiën der Gemeente Am sterdam Het vlootbouw-programma, dat voor de Ko ninklijke Shell momenteel in ons land in uit voering is en waarmede voor de Nederland-" sche industrie een bedrag van ruim 10 mil- lioen gulden gemoeid is, omvat een totale tonnage van ongeveer 154.000 ton waterver plaatsing, hetgeen ongeveer de helft bedraagt van den geheelen Nederlandschen nieuwbouw thans onderhanden op Nederlandsche wer ven, inclusief de nieuwe „Statendam" van de Holland Amerika Lijn. Met. den nieuwbouw meegerekend bezit het reederijbedrijf.van .de Koninklijke/Shell thans Veldslag in 1936. 78 zeeschepen onder dé Nederlandsch vlag, een vloot met een gezamenlijk draagvermo gen van meer dan 500.000 ton, terwijl het Ne derlandsche personeel op de vloot uit meer dan 1000 gezagvoerders, officieren en machi nisten bestaat. De voortdurende uitbreiding der vloot komt uiteraard den promotiekansen ten goede. De exploitatie van deze groote vloot kost vele millioenen gulden per jaar, wat voor het Nederlandsche volk en de Nederlandsche in dustrie op velerlei wijzen van groot direct be lang en voordeel is en de werkgelegenheid belangrijk vermeerdert. „Makelaar" in niet bestaande onroerende goederen. Sluw oplichter aangehouden. De politie te Amsterdam heeft de hand kunnen leggen op een 34-jarigen „makelaar", die er vroeger te Haarlem een z.g. bemidde lingsbureau op na heeft gehouden en er den laatsten tijd in de hoofdstad zijn werk van maakte, goedgeloovige lieden voor meeren- deels kleinere bedragen op te lichten. De man volgde daarbij een in oplichterskringen nog minder bekende methode. Hij plaatste een advertentie in de bladen, waarin in de een of andere gemeente een zaak ter over name werd aangeboden. Op deze wijze kwam hij met verschillende personen in correspon dentie en van dezen bezocht hij er enkelen, wien hij aanbood, hen den volgenden dag per auto naar de in de advertentie bedoelde zaak te bx-engen. Voor de te maken 'onkosten vroeg hij dan vier a vijf gulden vooi'uit en zoo vond hij telkens weer onder zijn slachtoffei-s goed van vertrouwen zijnde lieden, die er geen bezwaar in zagen dit geld even voor te schieten en pas snapten, dat zij er irxgeloo- pen waren toen èn man èn auto hardnekkig wegbleven. Dat het echter met deze./pi-aktij- ken mis zou loopen lag voor de hand; de van velschillende zijden gewaarschuwde politie was op haar qui vive en is er zooals ge zegd in mogen slagen, den makelaar in niet bestaande onroerende goederen naar de cel te doen verhuizen. ZONDAG 8 MAART. HILVERSUM I, 1875 M. 8.55 VARA, 12.00 AVRO, 5.00 VARA, 6.00 VPRO, 8.00—12.00 AVRO. 8.55 Orgelspel. 9.00 Berichten. Causerie. 9.30 Orgelspel. 10.00 Gram.pl. 10.20 Dampraatje. 10.40 Hollandsch strijkkwartet. 11.15 Lezing. 11.30 Vervolg kwartet. 12.00 De Octophonikers. 12.50 Causerie. 1.10 Kovacs Lajos' orkest. 2.00 Boekbespreking. 2.30 Omiroeporkest en solist. 4.00 Gram.pl. 4.15 Sportnieuws. 4.30 Gram.pl. en Sportnieuws. 5.05 Gram.pl. 5.30 Causerie, Berichten, Gram.pl. 6.00 Lezingen. 6.45 Ned. Herv. Kerkdienst. 8.00 Berichten. 8.15 Gram.pl. 9.00 Radio-Journaal. 9.15 Omroeporkest en solist. 9.45 Hoorspel. 10.15 Renova-kwintet, 11.00 Berichten. 11.10—12.00 Micha Novy's orkest. HILVERSUM II, 301 M. 8.30—9.30 NCRV. 10.30 KRO. 5.00 NCRV. 7.45 KRO- 8.30—9.30 Morgenwifdhig: 10.30 Hoogmis. 12.00 Gram.pl. 12.15 KRO-orkest en lezing. 2.00 •Cursus, 2.30 Gram.pl. 3.20 Mannenkoorconcert en lezing. 4.15 Zlekenlof. 5.00 Gewijde muziek. 5.50 Ned. Herv. Kerkdienst. Hierna gewijde muziek. 7.45 Sport. 7.50 Lezing. 8.10 Berichten. 8.20 KRO-orkest en Gram.pl. 9.00 Gauserie. 9.15 Symphoniecencert. 10.00 - Hoorspel. 10.30 Be richten. Gram.pl. 10.40 Epiloog. 11.00—1L30 Esperanto. DROITWICH, 1500 M. 12.50 Orkestconcert en solist. 1.50 Med- vedeff's balaLaika-prkest en solisten. 2.35 BBC- Schotsch orkest en soliste. 3.35 Het Olof- Sextet. 4.20 Gram.pl. 4.50 Kinder-Kerkdienst. 5:20 Missiepraatje. 5.40 Hoorspel. 7.20 Het Busch-strijkkwartet. 8.15 Kerkdienst. 9.05 Lief- dadigheidsoproep. 9.10 Berichten. 9.20 L. Jef fries' orkest en soliste. 10.20 BBC-Militair orkest en solist. 11.05 Epiloog. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Orkestconcert. 12.20 Orgelconcert. 1.20 Vervolg orkestconcert. 7.40 Populair concert. 9.05 Hoorspel. 11.05 12.35 Dansmuziek en Populair concert. KEULEN, 456 M. 5.20 Havenconcert. 7.25 Kwartetconcert.-9.50 Blaasconcert. 12.35 Orkestconcert. 3.20 Gevar. programma. 6.20 Zang en piano. 7.50 Omroep orkest, -koor en solisten. 9.5011.20 Orkest concert. BRl^SSEL, 322 M. 9.25 en 10.20 Gram.pl. 10.50 Kamermuziek. 11.20 Zigeunermuziek. 12.20 Dansmuziek. 1.30 Artis-orkest. 2.20 Gram.pl. 3.10 Reportage, en Gram.pl. 5.20 Hot Jazz. 6.20 Gram.pl. 7.20 Piano-recital. 8.20 en 9.20 Omroeporkest. 10.30 Dansmuziek. 11.2012.20 Gi*am.pl. BRUSSEL, 484 M. 9.20 Gram.pl. 10.20 Zigeunermuziek. 11.20 Gram.pl. 11.50 Pianorecital. 12.20 Artis-orkest. 1.30 Orgelconcert. 2.20 Vocaal concert. 2.50 Gram.pl. 3.10 Reportage en Gram.pl. 5.40 Gram.pl.. 5.53 Zang. 6.20 Zigeunermuziek en zang. 7.35 Gram.pl. 8.20 dito. 8.50 Operette- uitzending. I.d. pauzes: Gram.pl. 11.3512.20 Dansmuziek. DEUTSCIILANDSENDER, 1571 M. 7.20 Radio-tooneel. 8.20 Orkest- en solisten- concert. 9.20 Berichten. 9.50 Populair concert. 10.05 Weerbericht. 10.2011.20 Orkestconcert. MAANDAG 9 MAART 1936. HILVERSUM I, 1875 M. Algemeen programma verzorgd door de AVRO. 8.00 Gramofoonpl.; 9.00 Ensemble Lismon- de; 10.00 Morgenwijding; Gram.pl.; 10.30 En semble Lismonde; 11.00 Orgelconcert en zang; 12.00 Cantabilé-orkest; 2.00 Piano recital; 2.20 Omroeporkest en solisten; 4.00 Negrosongs; 4.30 Film-repoxrtage; 5.30 Lyra- trio; 6.15 Gramofoonmuziek; 7.00 Lezing; 7.15 Nederl. Kamerorkest en solisten; 7.40 Causerie; 8.00 Berichten; 8,10 Omroeporkest en solisten; 8.40 Radio-toöneel; 9.05. Kovacs Lajos' orkest; 9.50 Revue-progiramma; 10.30 Fonö Imre's orkest (Om 11.00 berichten); 11.30 Hans Lennartz' orkest. HILVERSUM II, 301 M. NCRV-uitzending. 8.00 Schriftlezing, meditatie; 8.15 Gramo foonmuziek; 10.30 Moi*gendienst; 11.00 Chr. Lectuur; 11.30 en 12.15 Gi'amofoonpl.; 12.30 Alt en piano: 1.30 Gramofoonpl.; 2.00 Voor de scholen; 2.35 Gi-amofoonpl.; 2.45 Kook- pi-aatje; 3.15 Hendriks-trio; 4.00 Bijbellezing, 4.45 Hendriks-Trio; 5.15 Orgelconcert; 6.00 Gramofoonpl.; 6.30 Vragenuur; 7.00 Berich ten; 7.15 Reportage; 7.30 Vragenuur; 8.00 Berichten; 8.05 Koren en orkest; 9.05 Cau serie; 9.35 Vervolg concert; 10.15 Berichten; 10.20 Gramofoonpl. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Gramofoonpl,; 12.05 dito; 12.20 Cau serie; 12.45 Het New-Light-Trio m.m.v. zang; 1.35 Orgelconcert; 3-.20 Gramofoonpl/J 4.20 Cello en piano; 4.50 Blaasconcert m.m.v. ba riton: 5 35 Het Dulay-kwintet; 6.20 Berich- ZSTËEDSG7 MAART !S?< VAN NUL TOT ACTEUR Regie In den tijd waarover ik nu spreek was het nog de gewoonte dat dilettantenvereenigingen de hulp van een beroepsacteur inriepen om hun voorstellingen luister bij te zetten. Hen speelde daar tooneel louter voor zijn pleaiêr en dacht er niet aan dat met Kunst te ver- gelijken. Van regie was eigenlijk heelemaal geen sprake. In het oude deftige K.N.I. had ik dan ook van de laak des regisseurs een vrij on- volkomen beeld gekregen. De leiding berustte bij den rector van het gymnasium, een koge£ ronden heer, die bij voorkeur in komische rollen optrad en geacht werd een ruime blik en paedagogische gaven te bezitten. Hij ver telde ons hoe de stoelen en tefels op het tooneel zouden worden geplaatst; wanneer de spelers moesten opstaan en gaan zitten' hij deed ons voor hoe we de rol moesten spelen en riep onophoudelijk; Harder! Har der! De hoofdzaak is dat de menschen jullie verstaan! Harder dan toch! Hij onthield zich zorgvuldig van het maken van aanmerkingen: de spelers zouden zoo iets ook niet geduld hebben. In de eerste plaats speelden zij voor hun eigen plezier en wenschten dus niet door een medelid bevit te worden. Maar bovendien waren ze door alles heen overtuigd van hun buitengewone talenten: er kon dus in het geheel geen aanleiding bestaan tot het maken van op- merkingen. Ieder regisseerde zichzelf en de jongeren schikten zich naar de anderen. De leider keek toe en riep: Heel goed! Har der! Hoe geheel anders was het hier. Onze directeur-regisseur was, zooals ik al gezegd heb, een comediant van de oude stempel, maar hij kende het vak tot in de toppen van zijn vingei's. Het was alles wat zwaar en breed en een tikje oudérwetsch, maar hij had deugden die ik op den duur buitengewoon bexi gaan waardeeren: hij wist een voor stelling tot één groot geheel te maken en hij haaldè uit ieder rolletje, al was het nog zoo klein, wat er inzat. Van voordoen was geen sprake; je moest leeren begrijpen wat er achter de tekst zat. Die woorden, jongeman, die woorden, da's maar bijzaak. Die leer je uit je hoofd, die kan iedere ezel leeren. Begrip moet ik hebben, begrip! Het lééft niet, jonge man, het is allemaal zoo dood als een pier! Wat wil je nou uitdrukken? Waarom zeg je die zin? Waax'om op dien toon? Ik hoor alleen maar woorden, woorden! Begrip! Terug jonge man, terug en over! In den beginne was dat benauwend en ver warrend. Je stond er hulpeloos bij en wist niet'wat ér van jé verlangd werd Van binnen uit! Jij legt'het er Van buiten op! Ik voel niet wat je wilt! Ik hoor je alleen maar prateix, daar heb ik niets, aaa. Ga naar huis, jonge man, word maar kruide-, nier", word in godsnaam toch kruidenier! Er. is een kruidenier in je vei-loren gegaan. Be grip moet ik hebben Soms sprong hij op en kwam vlak voor je- staan. Z'n. groote handen grepen je: bij de schouders en zijn grijze oogen keken .je .fel aan. "Jonge man, jij houdt van dat meisje, nietwaar? Je hebt haar lief. Je bemint haar. Je zoudt voor haar willen sterven. Ze is alles voor je. Je aanbidt haar. Is het niet zoo? Ja meneer, zei je dan blozend en schuchr ter. Nou dan, terug en over. En laat ik die liefde van je voelen. Je moet liefde uitstra len, van het oogenblik af dat je opkomt. Bij het eerste woord dat je zegt moet ik weten dat je van. haar houdt. Laat het klinken uit je stem; je ziel moet er uit spreken. En dan begon je opnieuw. Hoe vaak ik dat: terug en over heb moeten hooren, ik weet het niet. Dan was dit niet goed, dan dat niet. Eindelijk, na twintig maal, gaf hij het op. Werken, werken en nog- eens werken. Ga naar huis, jonge man en studeer! En dan begon den volgenden dag het lieve leven opnieuw. Tot opeens: daar voelde je dat het beter ging. Het leek vaak maar een kleinigheid, iets in de intonatie dat bij toeval scheen te komen. En als dan aan het einde van je scènetje niet het eeuwige „terug en over" klonk, maar hij, zonder je met een blik te verwaardigen „doorgaan" zei, dan zuchtte je veidicht. Eindelijk was het goed geweest. Tegenspraak duldde hij niet, van niemand. Als u het niet met mij eens bent me neer, dan kunt u na de repetitie op mijn kantoor komen, meneer. Hier wordt gespeeld, zooals ik het wensch. In den beginne was ik vaak wanhopig. Maar langzamerhand wende je aan zijn manier van doen en leerde je hem begrijpen. En toen ik hem eens na een repetitie tegen een ouderen collega hoorde zeggen: En toch komt er misschien nog wel eens iets van dien jongen terecht, toen was ik zoo- blij als een kind. Bescheidenheid had ik tenminste geleerd. ten; 6.50 Oude muziek; 7.10 Lezingen; 8.20 Radio-tooneel; 10.05 Berichten; 10.35 Het BBC-theater-orkest m.m.v. sopraan;- 11.35 Dansmuziek. RADIO PARIS. 1648 M. 7.20 en 8.35 Gramofoonmuziek; 11.20 Or kestconcert; 2.50 Zang en piano; 3.20 Gra mofoonpl.; 4.20 Okestconcei't! 5.50 dito; 8.20 Zang; 9.05 Parijsch-Trio, piano, zang en voordracht; 11.05 Populaire en dansmuziek KEULEN, 456 M. 5.50 Orkestconcert; 11.20 Orkestocncert; 12.35 Nedersaksisch symphonie orkest; 3.20 Viool, piano en zang; 5.20 Omroepoi'kest, mandoline-orkest en solisten; 7.30 Variété programma; 9.50 Gramofoonpl.; 10.20 Dans muziek. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonpl.: 12.50 Klein-orkest; 1.50 Gramofoonpl.; 5.20 Omroeporkest; 6.35 en 7.20 dito; 8.20 Symphonieconcert; 10.30 Gramofoonmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 en 1.30 Gramofoonpl.; 5.20 Dansmu ziek; 6.20 Kamermuziek; 7.05 Hoorspel; 7.40 Gramofoonpl.; 8.20 Omroeporkest; 9.20 Re portage; 9.50 Omroeporkest; 10.30 Dansmu ziek. DETJTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Populair concert m.m.v. solisten; 9 20 Berichten; 9.50 Strijkkwartet; 10.05 Weerbe richt; 10.20 Dansmuziek.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 2