Sombere klanken over onzen landbouw. Duitsche Rijksdag heden bijeen. TWEEDE KAMER Tal van wenschen kenbaar gemaakt. dat DEN HAAG, Vrijdag. r.h plattelander Weitkamp betoogt, Hf boeren slechts de hun toekomende de samenleving vragen. Doch daar- 3. Weitkamp (Chr.H.) p mnrien ze dan ook in staat gesteld won 5® »«n behoorlijke prijzen te produceeren, ne heer v. d. Heuvel sprak over indexcij fer* van levênsmidde- 'en Maar wat zijn die ie"r de boeren an- 1 °s dan de dadels var, Hassan? (Zie biz. zooveel van de Dru- zend-en"een"nacht) Indexcijfers dienen Sn beschouwing to blijven zoolang de Lr niet tegen rede- Sen prüs kan pro- duceeren. Voor zoover men beweert, dat de Snsument niet meer ^LpHgroote^distributiekosten. Deze maken 2 producten onevenredig hoog voor den Lïment, evenals de vaste lasten. Vermm- STdaaWan zal den arbeid van den boer Eender gaan maken. Van ordening valt Kte verwachten: daarvoor is de land- ^MmSer Deckers krijgt van den heer van tit tot Voorst (R.-K.) allereerst een Sipje voor zijn M. v. A., waaruit blijkt SL deze bewindsman wil meewerken aan Jen systeem ter verkrijging van een redelij ken orijs voor de landbouwproducten. De aanpassing van de productie aan de con- Qiimotie is tenslotte niet geslaagd. De crisis- «tfun heeft in de afgeloopen jaren slechts eeUrd dat 't zoo niet langer kan gaan. Minder grasland en tuinbouw en meer ak kerbouw is de medicijn, die deze „genees heer" aanbeveelt. De prijzen in binnen- en buitenland moeten tot elkaar worden ge bracht door aanpassing aan de wereldvaluta. Door vele hypotheekboeren en anderen wordt reeds lang honger geleden door het vasthou den aan den gouden standaard. Nog een croed woord voor de kleine boeren en toen kwam de heer Smeenk (a.-r.) o.m. klagen Óver de verlaging van den tarwerichtprijs. Als de Minister, zei deze spr, niet bereid is nog voor dit jaar dien richtprijs te her stellen, late hij. het dan in elk geval voor 1937 ^sociaal-democratische plattelander v. d. Sluis noemt den toestand in het landbouwbe drijf zoowel van boeren als landarbeiders in één woord slecht. Armoede grijpt om zich heen. De «■eesten worden opstandig. Onder deze om standigheden is krachtig en evenwichtig be leid bovenal geboden. Spr. schetst het drama van de wisseling in de leiding van Landbouw In de laatste zes jaar. De eenige vraag is thans, wat is er te doen om tot 'n betere situatie te komen. De uitgaven ten behoeve van de land bouw van 200 op 300 millioen brengen, om al dus de prijzen omhoog te krijgen? Een zekere verhooging der landbouwprijzen is gezien de Indexcijfers, volkomen redelijk. Maar als men zich alleen tot dezen maatregel zou bepalen, zou hiervan een groote teleurstelling 't gevolg zijn. Want men moet wel bedenken, dat stijging van prijs da ling van verbruik veroorzaakt, waarop vooral gelet dient te worden nu we over bijkans heel de linie een verarming heb ben. Te midden van een verarmd Neder land kan met niet 'n welvarenden boeren- stand hebben. Boven dien, als de prijzen omhoog gingen, dan zou üe opbrengst voor 'n groot deel terecht komen bij het grondkapitaal. Verhooging van de koopkracht en ordening zijn de wenschen van dit Kamerlid, doch inwilliging hiervan verwacht hij van deze, in wezen nu eenmaal, wat haar landbouwpolitiek betreft, liberale Regeering niet. De heer Bakker (c.h.) bepleit verlaging van de vaste lasten en meer ratio nalisatie in 't landbouwbedrijf. Hierna hield Mr. Teulings (R.K.) eenige financieele be schouwingen o.m. over het te kort van het landbouwcrisisfonds. Als spr. betoogt, dat in de M. v. A. het verouderde systeem in den op zet der begrooting van 't fonds op die en die manier wordt „goedgepraat",., blijkt uit 'n in terruptie van den Minister, dat deze die uit drukking niet bepaald op prijs stelt, waarop zijn partij- en geestverwant de expressie wij zigt in „verdedigd". De plattelander Mr. Ver voorn bepleit een ander stelsel voor hulp aan den landbouw, n.l. dat van hooge invoerrech ten. De heer Ebels (v.d.) bepleitte rationali satie en voorts behoud zoowel van de kwaliteit ah van onzen export, aangezien deze als zoo danig vermeerdering van welvaart kan betee- kenen. Dit wat aanpassing van de gewijzigde internationale omstandigheden betreft. En nu de aanpassing aan het huidige prijsniveau. Belooning van den arbeid moet in elk geval verkregen worden. Tuschen de loonen in den ianabouw en die in andere bedrijven is elke redelijke verhouding zoek. Spr. vraagt of de Minister geen compensatie-maatregelen kan uenen in verband met de verlaging van den p-^-richtprijs, Verlaging van de vaste las ten behoorde ook weer tot de verlangens van aezen afgevaardigde, evenals van nog menig Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen, Westelijken tot zuidelijken wind. Nevelig tot zwaar be wolkt. Aanvankelijk nog weinig of geen neerslag. Weinig verandering in tempe ratuur. Verdere vooruitzichten: Toene mende kans op regen. mermometerstand Hoogste gisteren 44 F. Laagste hedennacht 36 F. Hoogste heden 38 F. ÜAROMETERSTAN D Hedenmorgen 9 uur 760 m.M. neiging vooruit. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83, IJmuiden Telefoon 5460. H00G WATER TE IJMUIDEN z™dag v.m.3.29 uur; n.m. 3.39 uur. 1 v.m. 4.00 uur; n.m. 4.09 uur. v.m. 4.27 uur; n.m. 4.36 uur. woordvoerder, die na hem de rij der praat lustige agrarische specialisten op waarlijk be nauwende wijze deden groeien. Den heer Hiem- stra (s.d.) hoorden we opkomen tegen het denkbeeld om de invoerrechten te verhoogen, terwijl hij voorts o.m. een lans brak voor het idee aan verleening van steun de voorwaarde te verleenen, dat per H.A. een bepaald aantal arbeiders moeten worden aangenomen. De heer Krol (c.h.) voelt hier ook veel voor. Men kan het eens in een bepaalde provincie pro- beeren. De Gedeputeerde Staten deze afge vaardigde kent in dit opzicht, zelf Gede puteerde, het klappen van de zweep doen veel meer kruiersdiensten voor de Regeering. Alsof in het debat nog niet genoeg sombere klanken gehoord waren, moest nu ook nog de heer J. ter Laan (s.d.) zijn doffe droeve stem laten klinken in een beschouwing óver de trieste situatie der volksvoeding. De heer Schilthuis (v.d.) wierp, als Rotterdammer èn graanhandelaar, natuurlijk 'n blik op wat de havenstad van de vermindering van graan- invoer te lijden heeft. Voor den verscherpten vorm van autarkie, die hier te lande gecon stateerd kan worden, voelt deze afgevaardigde niets. Dinsdag zal de Minister de heele schare van sprekers beantwoorden. E. v. R. BEVERWIJK DE EERSTE BEVERWIJKSCHE GROENTENHAL HEROPENT. Op de plaats, waar eenige maanden ge leden een groot pand, waarin pakhuizen wa ren ondergebracht, in de Begijnestraat door brand werd vernield, is een mooi perceel ver rezen. De heer Maks zal daarin heden, Za terdag zijn bekende groenten- en fruithal heropenen. Het zal de talrijke cliëntèle, die gewoon is haar inkoopen te doen in de Eerste Bever wij ksche Groenten- en Fruithal opvallen, dat zij zich veel vrijer in de hal kunnen bewegen en bovendien, dat de groote verscheidenheid van producten op veel doelmatiger en vooral overzichtelijker wijze kon worden gerang schikt, dan in het vroegere gebouw. Het ziet er allemaal keurig verzorgd uit. Een aan winst zijn ook de beide étalages, waardoor het mogelijk is zoo noodig reeds voor het binnentreden een keuze te doen. En tenslotte is door het terugbrengen van den rooilijn het trottoir verbreed, een omstandigheid, die in de smalle Begijnestraat voor deze druk be zochte zaak zeker niet van belang is ont bloot. MARKTBERICHTEN. Noteering van den 6en Maart 1936. Spinazie per kist f 1.30f 1.45 Andijvie per kist f 0.60f 0.85 Koolrapen per zak f 1.10—f' 1.40 Wortelen per K.G. f 0.03 Bieten per K.G. f 0.06 Schorseneeren per K.G. f 0.04f 0.13 Aardappelen, klei p K.G. f 0.03 Vz—i 0.04 1/2 ld. zand per K.G. 0.05 1/2 Spruitjes per K.G, f 0:12^—f O,22 - Boerenkool per bak f 0.50—f 1.10 Roode kool per 100 f 8f 22 Savoye kool per 100 f 4—f 16 Uien per Kilo f 0.03 Prei per bos f 0.08f 0.10 Rabarber, per 100 bos f 8f 17 Pieterselie per bos f 0.05 Selderie per bos f 0.04 Appelen per Kilo f 0.14f 0.32 Peren per Kilo f 0.20 Brusselsch lof per K.G. f 0.121 0.15 IJMUIDEN. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Maandagmarkt: Caroline IJM 26 vangst 200 manden gul, 10 manden schelvisch, 8 manden platvisch, to taal 218 manden, 3100 stuks ijs kabeljauwen, 100 stuks stijve kabeljauw. Derika 7 IJM 417, vangst 25 manden schel visch, 60 manden braadschelvisch, 40 man den gul en kabeljauw, 30 manden koolvisch, 60 manden wijting, 70 manden gestripte ra dio, 50 manden dichte radio, 10 manden platvisch, 20 manden varia, totaal 365 man den en 100 stuks stijve kabeljauw. Beatrice IJM 118, vangst 112 manden to taal. Hercules IJM 196 vangst onbekend. BESOMMINGEN. Trawler: Odin IJM. 169, 670 m. f 2590. Versche haring LT 1297 f 390. LT 632 f 310. Loggers: KW 64 f 620, KW 153 f 640, KW 108 f 420, KW 102 f 620, KW 41 f 680, KW 166 f 500, KW 60 f 680, KW 14 f 560. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Woensdagmarkt: Oostzee IJM. 147 van de firma Frater Smits en Prins, komende van de Noordzee. MARKTPRIJZEN. van Zaterdag 7 Maart. Tarbot per K.G. 1.08—0.75 Griet per K.G. 0.30—0.15. Tongen per K.G. 1.40—0.60. Groote schol per 50 K.G. 10. Middenschol per 50 K.G. 12.50 Zetschol per 50 K.G. 17—13. Kleine schol per 50 K.G. 13—5.20. Bot per 50 K.G. 4—2.50. Schar per 50 K.G. 7.503.50 Tongschar per 50 K.G. 26—24. Rog per stuk 8. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. 22- 21. Kleine schelvisch per 50 K.G. 2010. Kabeljauw per 125 K.G. 218. Groot gullen per 50 K.G. 4,504. Kleine gullen per 50 K.G. 84.40. Wijting per 50 K.G. 7.50—2. Heilbot per K.G. 0.90. Leng per stuk 0.33. Koolvisch per stuk 0.500.10. Versche haring per kist 4.40—3.95. VELSEN FEESTAVOND VAN DEN ALGEM. NEDER- LANDSCHE METAALBEWERKERSBOND. In de Pont-bioscoop werd een feestavond gehouden, uitgaande van den A.N.MH. der af deelingen IJmuiden Beverwijk en Velsen. Aan dezen avond werkten mede het gezel schap van Ben Groeneveld De jonge Spelers, met de opvoering van Nummer 17, blijspel in 3 bedrijven, bewerkt door Herman Heijermans, terwijl als spreker het woord voerde de hoofd bestuurder, de heer Oosterhoorn. Te ruim 8 uur opent de heer de Waal dezen feestavond en kondigt aan, dat door omstan digheden niet de bondsbestuurder G. v. d. Houven doch Oosterhoorn een propagandarede zal spreken. Het doet spr. genoegen de leden in zoo grooten getale aanwezig te zien om het 50-jarig bestaan van den bond te vieren. Spreker memoreert de geschiedenis van den bond vanaf de oprichting in 1886, welke toen plaats vond te Amsterdam; hoe enkelen het initiatief namen om een bond op te richten, daar zij gevoelden dat hun onrecht werd aan gedaan, door het toen heerschende kapitalis me. Hij brengt eenige feiten naar voren o.a. het Palingoproer dat voor velen den doorslag- gaf om zich hechter aaneen te sluiten. Hij bespreekt de afschuwelijk lange werkdagen van dien tijd; weken van 100 en meer uren waren schering en inslag. Loonen van 10 en 12 gulden waren toen geen zeldzaamheid. Maar onze bond kwam, richtte afdeelingen op, verzette zich tegen het onrecht, stichtte eigen weerstandskassen en trachtte een ande ren geest te kweeken in de groote arbeiders massa. Telde de bond eerst eenige honderden leden, zienderoogen breidde hij zich uit. Toen werd geboren het N.V.V., eeii lichaam waar wij trotsch op zijn. Al heeft de crisis, zegt spreker, veel kapot gemaakt, het fundament, eens gelegd door U allen, staat rotsvast in den grond. Al is ons ledental wel eens hooger geweest, de daling schrijven wij daaraan toe dat velen het me- taaibewerksvak hebben moeten opgeven ter wille van het groote spook dat Crisis heet. Ik zou nog vele dingen kunnen memoreer en, zegt spreker, doch de tijd ontbreekt mij. Laten wij van af dit moment elkander beloven trouw te blijven aan onze organisatie, dit ter verwe zenlijking van ons ideaai: het socialisme, en niet te vergeten het Plan. Hierna trad het gezelschap op; de aanwezi gen genoten ten volle van het gebodene. De zaal was tot in alle hoeken bezet terwijl een keurig strijkje het muzikale gedeelte ver zorgde. Het was een feest, doch tevens een propa- ganda-avond voor den A.N.M.B. INBRAAK IN DE P. E. N. CENTRALE. Voor een waarde van ruim f 700 ontvreemd. In den afgeloopen nacht is in het kantoor van de oude P.E.N.-centrale aan het Noord zeekanaal een inbraak gepleegd. De dieven zijn vermoedelijk door een raampje binnen gekomen en hebben de brandkast van oud model aan de achterzijde op ruwe wijze open gescheurd, zoodat de klinknagels er zijn afge sprongen. Voor een waarde van ruim f 700 is ontvreemd. De daders zijn vermoedelijk ge stoord, want een groot bedrag aan zilvergeld, w.o. rollen met guldens en dubbeltjes is ach tergebleven. De politie heeft onmiddellijk een onderzoek ingesteld. GEEN NIEUWE SLEEPBOOT VOOR BUREAU WIJSMULLER. Het bericht ,dat in de pers gecirculeerd heeft, als zou bureau Wijsmuller aan de Nederl. Scheepsbouw Maatschappij den bouw van een nieuwe groote zeesleepboot hebben opgedragen, welke de plaats zou moeten in nemen van de Drente, is absoluut onjuist. Opzegging der gedemilitariseerde Rijnzone? De Duitsche Rijksdag is tegen heden, Zaterdag des middags om 12 uur bijeengeroepen. Op de agenda staat als eenig punt het aanhooren van een verklaring der rijksregeering. Een uur te voren zijn de ambassa deurs van Engeland, Frankrijk, Bel gië en Italië in de Wilhelmstrasse ontboden om de verklaring van den Führer te vernemen. Volgens Havas zou Hitler in den Rijksdag mededeelen, dat Duitsch- land de bepalingen van het Verdrag van Versailles en het Verdrag van Locarno aangaande de gedemilitari seerde zóne van het Rijnland, zal op zeggen. Een nader Havas-telegram deelde mede: De meest waarschijnlijke veronderstel ling is, dat de Führer tot het Duitsche volk een proclamatie zal richten, waarin opnieuw uiting wordt gegeven aan den vredeswil, en het tegenwoordige standpunt ten aanzien van het Locarnopact en de gedemilitariseerde Rijnzóne wordt uiteengezet.. In politieke krin gen gelooft men niet, dat Hitier eenvoudig weg het Locarno-pact zal opzeggen, want hiervan zou in de eerste plaats het gevolg zijn, dat het Locarno-pact tegen Duitschland wordt gericht, hetgeen Berlijn juist wil ver mijden. De juridische dienst van de Wilhelmstrasse is, naar men zegt, reeds eenige dagen bezig met de opstelling van een memorandum, waarin de grieven van Duitschland tegen het Fransch-Russische pact. gebaseerd op het Locarnopact, worden uiteengezet. In natio- naal-socialistisöhe kringen onderstreept men het verlangen van den Führer naar overeen stemming met Frankrijk, zooals Hitier dat in het kortgeleden door hem toegestane inter view tot uiting heeft gebracht, doch men voegt hier ronduit aan toe, dat de gedemili tariseerde zóne niet eeuwig zal kunnen blijven bestaan. Het schijnt evenwel, dat Berlijn niet nogmaals de methode zal willen toe passen, dat de wereld voor een voldongen feit wordt gesteld. Het is mogelijk, dat men de her-militarisatie van de Rijnzóne zal willen koopen met nieuwe waarborgen, welke aan Frankrijk en België zullen worden aangebo den. Bovendien verklaart men, dat Duitsch land zijn houding met die van Italië in over eenstemming heeft gebracht, en dat dit het doël was van de reizen, die de Duitsche am bassadeur te Rome onlangs heefit gemaakt. VOETBAE. A.D.O.V.S.V. A.D.O. krijgt de volgende V.S.V.-ploeg te genover zich: Michel. Van Osch, v. d. Griendt, De Vries, De Koning, Kossen, De Wolf Sr., De Wolf Jr., Döhring, Sterk, Hillekamp. STORMVOGELS 2—HAARLEM 2. Stormvogels komt als volgt uit; De Vries, Jongsma, Van Dongen, Bravenboer, Nijssen, Wilderom, Jacobs, Schipper, Spruyt, Heylig, v. d. Steen, Deze wedstrijd begint te 12 uur. STORMVOGELS 2—HAARLEM 2 Haarlem 2 speelt waarschijnlijk in de vol gende opstelling; Kaan, Stammes, Goedhart, Cornet, Urban, Visser, Hartog, De la Mar, Kornmann, Best, De Vries. KINHEIM'T GOOI. Kinheim komt a.s. Zondag in het veld met het volgende elftal: C. Druyven, Rozemeyer, Stals, Nieman, I. Groeneveld, Schoo, Raaymaker, H. Groeneveld, Rem, W. Groeneveld, Ellen. HAARL. VOETBALBOND. Overzicht. In IA is de strijd tusschen de kampioens- candidaten door de uitslagen van Zondag ji. nog spannender geworden. Spaarnestad wist na een enthousiasten fraaien kamp aan Haarlem m door een 11 draw een punt afhandig te maken. E D. O. V echter zag kans, beide punten mee naar Haarlem te brengen. Zij won met 21 van Kinheim ni, een resultaat dat dui delijk aantoont, hoe krachtig de degradatie- candidaten zich verweerd hebben. Uit de rang lijst blijkt wel voldoende hoe de kamp om de eerste plaats nog geheel open is en hoe de geringste misstap beslissend kan wezen. gesp.gew.gel.verl.pnt.gem. Haarlem III 14 11 1 2 23 1.64 E. D. O. V 15 11 2 2 24 1.60 Verder stelde Stormvogels IV zich prac- tisch in veiligheid, door een nuttige 31 over winning op Vliegende Vogels te behanlen. Ook D. W. O. deed zulks en stuurde. Ken- nemers III met een 10 nederlaag naar Be verwijk terug. In IB deden E. D. O. UI en E. D. O. IV wat van hen verwacht,werd, n.l. een overwinning behalen op hun gasten. Dat E. D. O. IV met 41 van Haarlem IV won, is niet zoo belang rijk voor de ranglijst, maar wel de zware 61 nederlaag, die Schoten II tegen E. D. O. m leed. Het begint er voor de Schotenaren som ber uit te zien; de kans om aan degradatie te ontkomen, wórdt steeds geringer. Het programma voor Zondag. In IA komen de beide kampioenscandida- ten weer in actie. Haarlem m speelt thuis te gen R. C. H. Hl, terwijl E. D. O. V bij Vliegen de Vogels op bezoek gaat. Waarschijnlijk zul len zoowel Haarlem III als E. D. O. V wel winnen, hoewel-speciaal de roodbroeken wel op eeii flinken tegenstand kunnen rekenen. In den wedstryd Kennemers ni—Kinheim Hl kan de practisehe beslissing in den strijd om de degradatie verwacht worden. Belde partijen zullen, zich wel tot het uiterste in spannen om den dans te ontspringen, zoodat een felle kamp verwacht mag worden. De kan sen van de thuisclub slaan wij hierbij wel iets hooger aan. Haarlem m ASpaarnestad is van weinig belang en zal o.i. door de gastheeren gewon nen worden. In IB ook een volledig programma. Schoten II speelt op eigen veld een revanchematch te gen E. D. O. III. De 61 nederlaag van Zon dag j.l. was echter te sprekend, dan dat wij den Schotenaren thans eenige hoop op succes kunnen geven. Ook R. C. H. IV kunnen wij bij haar bezoek aan E. D. O. IV geen overwinning voorspellen. De afdeelingskampioenen, Spaarnevogels, zullen zeker wel in staat zijn om Kinheim II met een nederlaag huiswaarts te zenden, zoo dat in de staartgroep wel geen wijziging zal komen. Zeemeeuwen n behoeft zich, ondanks de minder gunstige positie op de ranglijst, te gen R. C. H. V nog niet volkomen kansloos te achten. Tenslotte nog -Haarlem IV—Stormvogels m De uitslag heeft alleen een sportieve waarde en is voor promotie of degradatie niet meer van belang. Misschien doet het terreinvoor deel de partijen wel volkomen tegen elkaar opwegen, zoodat Haarlem IV in staat zal zijn, een puntje te veroveren. Voor de overige wedstrijden verwijzen wij naar het volledige programma, dat als volgt luidt; Prog Zondag ramma voor 8 Maart 1936 IA Haarlem 3aSp'stad 10 uur M. Seubring. Kennemers 3—Kinh. 3 10 A. H. F. Saeys Haarlem 3RGH 3 10 u. J Fortgens. VI. VogelsEDO 5 10 uur. W. v. Loenen. 1B Sp'vogels—Kinh. 2 10 A. J. Grootegoed. Schoten 2EDO 3 10 u. H. Scholts Hzn. Zeemeeuwen 2RCH 5 10 u. L. v. d. Ven. Haarlem 4Stormvog. 3 12 J. Joosten. EDO 4RCH 4 10 uur J. A. v. Gemerden. 2A Ken'mers 4Kinh. 4 10 J. Th. v. d. Putten DSKVSV 3 10 uur J. v. d. Wereld. Schoten 3VVB 12 uur J. N. Spierdijk. IVODamiaten 10 uur H. Sondorp Jr. 2B Hillinen 2Ripperda 2 10 J. L. P. Boting ETO—VI. Vogels 2 2 uur A. v. Dam. DeCeOKenau 10 uur J. D. Rigbers Jr. Bl'daal 2VOG 10 uur C. J. Roodt. Halfweg 2Z'meeuwen 3 10 J. F. Ploeg. 2C RCH 6Brederode 10 u., F. J. Wallekers Kenau 2—THB 2 10 u. G J. Tillemans. 2D Spaarnevogels 2EDO 6 12 u. G. F. Born. VijfhuizenZandvoort 2 2 u. T. C. Besse Hilleg. 2H'stede 2 u. J. G. C. Shceffer. DIO 2Spaarndam 11.30 u. W. F. Ie Fèbre 3A Bl'daal Vet.EHS 5 10 u. F. Keerwolf Jr. VI Vogels 4Ken.mers 8 2 u„ H. J. Jore Hillinen 3EDO 9 10 u. G. Kerkman. 3B EHS 2HFC 4 10 uur J. Sondorp. HSV—Stormv. 5 10 u. G. A. Hekelaar. 3C Haarlem 6IVO 2 2 u. F. Hendriks. Zandvoort 3—VOG 2 10 J. H. v. Mechelen (terrein Vondejstraat) Bloemend. 4DKT 12 u. D. Baas. Hilleg. 3—HFC 5 10 u., H. D. Kist de Ruijter Jr. 3D DWO 2—RCH 7 10 uur M. Bloemink Jr. Beverwijk 3Haarlem 7 12 u. M. J. van Toorenburg. WB 4DeCeO 2 10 uur L. Menist. Kenneemrs 6S'vogels 3 2 u. J. Nieman 3E Droste 2Schoten 4 10 u. J. C. van Tol RCH 8Halfweg 3 10 u. J. Otten DSK 2DOA 2 uur S. Tulen. 3F THB 3—Kinheim 6 10 u. J. C. Luiten. Sp'stad 2^-Spaarnd. 2 10 u. W. Goulooze. EDO 7—Heemstede 2 10 uur T. Post. HSV 2Brederode 2 12 u. J. J. Rosier 3G RCH 9Zandvoort 6 10 u. J. C. de Graaf EHS 3THB 4 10 uur J. N. Cramer. DIO 4—Halfweg 4 11.30 u. Th. Portegies. Hillinen 4Droste 3 12 u. J. Steffens. 3H HFC 6—VSV 6 10 uur C. Drayer. WH 2DeCeO 3 10 uur A. van Kampen* VVB 3—Kennemers 7 12 u. W. Kaestner-, EHS 4Ripperda 5 12 u. A. P. Wassenaar 3J Haarl. 8DWO 3 10 u. O.J.M.v.Waveren Zandv. 5THB 5 12 uur G. de Raadt. HFC 8—Sp'stad 3 12 u. P. G. de Vries. Vijfhuizen 2H'stede 3 12 u. J. West. 3K Brederode 3RCH 11 11.30 N. Pannevis VSV 7—Kennemers 9 12 u. A. J. Deen. Haarl. 9Ripperda 4 12 u. J. Post. 3L DWO 4Schoten 6 12 uur A. v. d. Wiel. RCH 12Kennemers 10 12 u. H. P. Klein IVO 3—Beverwijk 4 12 uur C. de Heer. DeCeO 4—DOA 2 12 u. S. Koning. JUNIOREN COMPETITIE. A Haarlem aEDO a 2 uur G. H. Wille. VSV a—Bl'daal a 12 u. J. M. P. Giebels Stormvogels a—Kennemers a 12 uur A. C. J. Crombeen. RCH aKinheim a 12 uur J. v. Aalst. B Haarlem b—EHS 2 uur A. Kuyper. RCH bDeCeO 12 uur A. C. Slobbe. HFC bSchoten a 12 u. J. Weber. C WH a—VSV b 10 uur J. Hafken,scheidt. Beverw. aBl'daal b 12 u. E. v. Milligen D Kennemers bH'iem d 10 u- W. Lubbers. Schoten bRipperda, 10 H. H. Kraneveld HFC cVSV c 10 u. A. G. Peperkoorn. E Haarlem e—Hillegom 2 uur J. P. J. den Nieuwenboer. Zandvoort bHFC e 10 u., P. Rol. F Geen wedstrijden. KORFBAL. NED. KORFBALBOND. DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Onze tweede-klasser trekt Zondag naar Purmerend om B.E.P. een puntje liefst twee natuurlijk afhandig te maken. Ge makkelijk zal dat evenwel niet gaan. Sport Vereent zal Haarlem ontvangen. Deze ploegen schijnen niet zooveel te ver schillen in kracht. Eigen veld voordeel voor S.V. kan misschien opwegen tegen de betere techniek der Haarlemmers: een puntenver- deeling is lang niet onmogelijk. T.H.B. gaat naar Amsterdam om D.E.D. te bekampen. Succes is niet direct te verwach ten, maar op flinken tegenstand kunnen de Amsterdammers rekenen. Ook Haarlem 2, dat Swift 2 ontvangt, zal haar handen vol hebben. HAARL. KORFBALBOND. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Always Ready 1 ontmoet Animo 1 en zal moeten oppassen, om zich niet, als verleden Zondag te laten kloppen. Osno 1 ontvangt Ons Genoegen 1. Misschien zit in dezen wedstrijd nog wel een puntje voor de gast heeren. De uitgestelde ontmoeting Haarlem 3Oosterkwartier 2 is opnieuw vastgesteld; voor de ontvangende vereeniging geen ge makkelijke wedstrijd. In 2 A wordt alleen Meerlebosch 1Palvu 1 gespeeld. Palvu 1 heeft de beste vooruit zichten. 2 B geeft S.V. 3—Haarlem 4 Aurora 2 Zandvoort 1. Beide partijen kunnen span nend worden; allicht zal er verdeeling der punten plaats kunnen hebben. De andere wedstrijden zijn:. 3 A; Meerlebosch 3—Flora 2 ET.O. 1—D.S.V. 2 Oosthoek 1S.V. 4 3 B: Aurora. 5D.S.V. 3 3 C: Always Ready 3Oosterkwartier 5. ADSPIRANTEN-AFDEELING. FloraOosterkwartier a Oosterkwartier bS. V. Meerlebosch—Animo Handhaving minimum- prijzenstelsel. Regeering stelt 500.000 beschikbaar voor Fonds 1935. Wij lezen in het Weekblad voor Bloembol lencultuur: „Wij hebben van het bestuur van het Sur- plusfonds de mededeeling gekregen, dat bij dit bestuur de mededeeling is ontvangen van de gunstige beschikking van den Minister op het bekende verzoek van dat bestuur, om een bijdrage van een half millioen gulden in het Fonds 1935, teneinde dit fonds in staat te stellen ook voor de vroege tulpen de uitkee- ring van 85 pet. van de binnenlandsche mini mumprijzen voor het overgenomen leverbaar, te kunnen benaderen. Dit verzoek, hetwelk door alle daarvoor in aanmerking komende organisaties krachtig is gesteund vanwege de onvoorziene omstan digheden, die het surplus 1935 hebben ver groot, was door het Surplusfonds in No vember j.l. gedaan, zoodra bleek, dat het sur plus van vroege tulpen abnormaal groot was, tengevolge van een abnormaal gewas, ge voegd bij de contingenteeringsmaatregelen van twee landen, die grootverbruikers van deze tulpen pleegden te zijn. Het strekt tot verheugenis, dat de autori teiten die over dit verzoek hadden te beslissen, met het geheele vak tot de overtuiging zijn gekomen, dat deze steun verleening onvermij delijk was, zoowel voor het doel zelf, als voor het doorvoeren van de maatregelen, die van rijkswege .aan het bloembollenvak zijn opge legd. Het vertrouwen in de saneringsmaatre gelen, die een steun behooren te zijn voor de beoefening van het vak onder deze hoogst ab normale omstandigheden, wordt erdoor be vorderd. En tevens het rechtsgevoel bevre digd, dat het Landbouwcrisisfonds ook in dit geval zijn functie vervult van het opvangen van schokken. Aan de ons gedane mededeeling werd toe gevoegd, dat thans spoedig kan worden ver wacht een mededeeling van het bestuur van het Surplusfonds, omtrent de definitieve per centages van uitkeering voor de 4 groepen van artikelen, waarvoor uitkeering plaats vindt. Intusschen is men aan de omvangrijke ad ministratie. die aan de afwikkeling der dui zenden posten vastzit, reeds geruimen tijd druk bezig, opdat de verrekeningen in April/ Mei zullen kunnen 'plaats vinden." HEEMSKERK BURGERLIJKE STAND. Overleden: A.Davids, echtg. van Tr. Groot, 37.J. - Ondertrouwt!: "Hendr. Kluft Mz„ alhier en A. Lute te Castricum.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 3