Jp SPORT EN SPEL "[I KON. NED. VOETBALBOND A.D.0.-V.S.V. (0-2) H. F. C.-D. F. C. (3-2) DE UITSLAGEN. R. C. H.-Hermes-D. V. S. (3-1) Sparta-Haarlem (4-3) RANGLIJSTJES. TWEEDE KLASSE DERDE KLASSE VIERDE KLASSE RESERVE 1E KLASSE r A 4VPAG 9 MAA'RT 1936 Stormvogels-Blauw Wit (1-0) stormvogels heeft op Blauw Wit een alles- verdiende overwinning behaald. Vooral rif verdediging met Fijen aan het hoofd heeft een groot aandeel in deze overwinning ^De^Blauw-Wit-voorhoede kon dezen mid- rfo* hechts weinig uitrichten. Ook het spel der IJmuider voorhoede heeft geen grooten indruk gemaakt De elftallen waren: Stormvogels' Haak Sr., Haak Jr., Wey, Fijen, v. d. Velde, v d Steen, Tol, Van Pel, Jochems, Prins. Bergman! Westphal, van Nol, Deene, Kolijn. De Lange, Boscher, Hellingman "Weerman, Wilders, Ferwerda Het begin is voor Blauw Wit. De Amsterdam- sche voorhoede combineert dat het een lust is De IJmuider verdediging heeft groote moeite, zich staande te houden. Fijen speelt als derde back, in welke functie hij uitste kend werk doet, zoodat Hollenberg het niet eens zoo erg druk heeft. Alleen Deene stelt hem in deze periode op de proef; dit schot stopt hij uitstekend. Stormvogels moet het van snelle uitvallen hebben; deze zijn soms gevaarlijk genoeg. Prins is de eerste, die Ferwerda onder vuur neemt. De Blauw Wit-doelman stopt het schot mprins komt echter terug. Wilders en Weer man begrijpen elkaar niet, Prins richt even en met een geweldig schot is Ferwerda ge passeerd (10). Blauw Wit is even de kluts kwijt: Stormvo gels blijft in den aanval. Onjuist gezien is het echter den bal meer op van der Steen dan op Prins te spelen, daar laatstgenoemde wel, van der Steen niet op dreef is. Jochems krijgt na een kwartier een kans, doch hij schiet hooger over. Van Pel loopt Ferwerda met bal en al in het doel, doch scheidsrechter Wey geeft free- kick. Even later kopt de IJmuider midvoor rake lings over de lat. Tegen de rust komt Blauw Wit wat los. Vooral Bergman is af en toe door zijn groote snelheid gevaarlijk. Blauw Wit loopt na de hervatting hard van stapel; weldra suist een kogel van Bergman langs den paal. Stormvogels heeft eenigen tijd noodlg om er in te komen. Vergeleken bij het pittige spel van Blauw Wit is dat van de IJnruidenaren eenigszins laksch. De Amsterdammers houden het spel echter kort en dit is oorzaak, dat Haak c.s. toch nog meester van het terrein blijven. Plotseling trekt Stormvogels er tusschen uit. Van der Steen krijgt een kans. doch de IJmuider rechtsbuiten is er glad uit. Prins krijgt nu den bal, maar hij schiet van dicht bij rakelings over, wat hij direct hierop her haalt. Het spel gaat nu vrij gelijk op. Mogelijk zijn de Blauw Wit-aanvallen iets talrijker, doch die van Stormvogels zijn gevaarlijk-er, niettegenstaande het feit, dat de IJmuider aanval zeker niet zonder zwakke plekken is. Dit heeft tot gevolg dat er maar zeer weinig geschoten wordt, hoewel de gelegenheid zich daartoe genoeg voordoet. Tegen het einde doet bij beide ploegen de vermoeidheid zich gevoelen; het spelpeil zakt geducht. Spanning blijft er echter genoeg Met 1—0 voor Stormvogels kondigt de heer Wey het einde aan. De uitwedstrijd tegen AD.O. heeft V.S.V. een verdiende overwinning opgeleverd. Het V.S.V.-elftal speelt momenteel met een groote wisselvalligheid. Met verwondering vroegen wij ons dan ook ditmaal af of dit nu hetzelfde elftal was, dat verleden week Zon dag zoo schromelijk van het zwakke Xerxes verloor. Het is een hoogst interessante wedstrijd ge worden, waarin V.S.V. goed voetbal vertoonde. Dat het Haagsche publiek waardeering had voor mooi individueel spel. ook wanneer het spelers gold van de tegenpartij, bleek wel uit het hartelijk applaus, dat Sterk tot tweemaal toe in ontvangst had te nemen. Onder leiding van scheidsrechter Vermeer stellen de elftallen zich als volgt op: A.D.O.: Koek, Couffour, Lobel, van Maren, Kammeijer, Schurink, de Korte, Clavan, Berg, Loof, B. Tap. V.S.V.: Hillekamp, Sterk, Döhring, U. de Wolf, H. de Wolf, de Vries, de Koning, Kossen, v. d. Griendt, Van Os. Michel. Direct na den aftrap ontwikkelt zich een strijd, met V.S.V. iets in de meerder heid. Een mooien aanval van den linkervleugel besluit Sterk met een vliegend schot, dat juist over gaat. Doch ook de A.D.O.-voorhoede weet enkele verrassende aanvallen op te zetten, waarbij B. Tap tot op enkele meters alleen voor Michel komt te staan. Doch hij schiet naast. Even later probeert Berg het, maar deze zoekt het doel te hoog. Dan volgt er een periode, waarin V.S.V. zoo goed als geheel het spel in handen neemt. Vele aanvallen op het A.D.O.-doel volgen, waarbij de A.D.O,-keeper voldoende gelegenheid kreeg, zijn talenten te toonen. Toch zou A.D.O. haast nog de leiding gekregen hebben wanneer de overigens vrij goed spelende v. d. Griendt den bal terugspeelt en zoo zuiver in den hoek richt, dat Michel lang uitvallende nog juist den bal corner weet te stompen. De V.S.V.-voorhoede bleef flink aanvallen en had na 22 minuten succes, doordat Sterk een voorzet van H. de Wolf onberispelijk langs Koek schiet (01). Even later brengt de V.S.V.-voorhoede de A.D.O.-verdediging weer danig in het nauw; Lobel trapt den bal maar corner. Nu volgt een spannend moment voor het V.S.V.-doel; een kogel van B. Tap kan Michel niet anders dan wegstompen; eenigen tijd blijft de bal voor het V.S.V.-doel zweven, doch aan weet de V.S.V.-verdediging haar terrein weer te zuiveren. H. de Wolf laat een gemakkelijke kans uit een goeden voorzet van Hillekamp voorbij gaan. De tweede helft kenmerkt zich eveneens door een sterk V.S.V.-overwicht. Haar verde diging doorziet den A.D.O.-aanval geheel en heeft er dan ook doorgaans weinig moeite mee. Na een mooien V.S.V.-aanval, waarbij De Koning den bal goed opbracht, maakt Sterk met een hard schot het tweede doelpunt (0—2). Even later geeft Sterk een goede pass naar Döhring; deze speelt den bal om den uitgeloo- pen A.D.O.-keeper heen, doch schiet naast het open doel. Slechts enkele goede A.D.O.-aanvallen vallen te noteeren doch een schot van Berg verdient speciale vermelding, maar Michel stopte het leder goed. Eenige goede staaltjes voetbal van Sterk worden door de toeschouwers met applaus be groet. V.S.V. blijft sterker, doch tot doelpunten komt het niet meer. Wederom hebben de H.F.C.'ers een over winning behaald en ook- dezen keer was het geluk hen gunstig gezind. Behoudens de eerste twintig minuten na de rust, een periode, waarin D.F.C. een 20 achterstand inhaalde tot 22, heeft HF.C. een zeer enthousiast spel laten zien. D.F.C. maakt momenteel een depressie door. in het begin van het seizoen had zij een vrij serieuze kans op het kampioenschap en vlotte het in de Dordtsche ploeg uitste kend. Nu echter die kdns door een aantal kleine nederlagen verloren is gegaan, is het elftal min of meer het zelfvertrouwen kwijt geraakt. Toch waren er gedeelten in den strijd, waarin de Dordtenaren in technisch en tac tisch opzicht ver boven H F.C. uitstaken. Uitblinkers waren er bij HF.C. niet be paald, al was Koper o.i. toch weer de beste man. Zijn goede centers naar de buitenspe lers leverden echter dikwijls niet het ge- wenschte nuttige effect. Zoowel Twiss als Hagenaar laboreerden aan dezelfde fout. hun voorzetten werden óf achter geplaatst óf te veel teruggetrokken. In de 'halflinie vertoonde Van Olphen het beste spel, Lamp en Kruyer hebben we wel eens beter gezien. De achterhoede heeft zeer verdienstelijk werk geleverd. Onder leiding van scheidsrechter Israels stellen de volgende elftallen zich op: H. F. C.: Van der Togt, Dorsman, Ten Have, Van Olphen, Kruyer, Lamp. Twiss, Drijver, Koper Zur Mühlen, Hagenaar. D. F. C.: C. Mijnders, De Smidt, Westhoven, W. Mijn- ders. Vos. Nivo, Bouwman, Punt, Brandt, Litz, Jas. Al dadelijk neemt H.F.C. het initiatief tot den aanval Koper deelt naar beide kanten lange centers uit. Er ontstaan dan ook ver schillende spannende momenten voor het D.F.C.-doel. Keeper Jas is in goeden vorm; hij stopt o.a. twee zeer harde schoten; zelfs slaagt hij er in een penalty van den H.F.C.-middenvoor (een wel wat te zware straf voor een hands- geval) onschadelijk te maken. Ondanks dezen tegenslag speelt H.F.C. en thousiast verder; het is Koper, die uit een voorzet van Hagenaar aan H.F.C. de leiding geeft. (10). De uitvallen van D.F.C. worden meestal geleid door de linkerwing. Vooral Mijnders onderneemt verschillende rushes langs de lijn. Toch slaagt de H.F.C.-achterhoede er in, telkens het spel weer te verplaatsen. Op een pass van Koper loopt Zur Mühlen snel door en vergroot H.F.C.'s voorsprong met een goed schot. (2—0). Even later krijgt Zur Mühlen wederom een kans, die hij nu echter in de handen van Jas schiet. Een schot van Mijnders ketst via den paal het veld weer in. Tot de rust blijft echter de stand onge wijzigd. Na de hervatting nemen de Dordtenaren het spel in handen. Goed combineerend be dreigen ze Van der Togt c.s. voortdurend. Het schieten is echter niet van de beste kwa liteit. Als Westhoven keurig werk verricht schiet C. Mijnders den terugkomenden bal in het net. (21). H.F.C. is de kluts even kwijt; er wordt zeer AFDEELING I. Eerste klasse: RCH—Hermes-DVS 3—1 ADOVSV 0—2 Sparta—Haarlem 4—3 Ajax—Xerxes 31 KFC-HBS 0—1 Tweede klasse A: EDOZeeburgia 10 AFC—UW 5—1 Kinheim—'t Gooi 1—3 Alcm. Victrix—DOS 2—4 Bl'daal—Vriendensch. 2—1 Tweede klasse B: Velox—owo 1—0 Hilversum—OSV 2—1 Hercules—BFC 1—2 West Frisia—Spartaan 12 ZVV—WFC 2—1 Derde klasse A: De Volewijckers Alkm. Boys 22 3—1 5—2 2—4 rui HRCHolland ia Purmersteyn—Succes KW—Zaandijk Derde klasse B Halfweg—DEC JW—Zeemeeuwen z,KC—Ahrend's VC SDZ—DWV Assendelft—DJK RT-TwVierde ^sse D: fcLTO—Frederik Hendrik 4-3 2—1 2—7 2—4 8—2 De MeteoorRipperda 32 AmstelTHB 2—2 EELSDIO 1—5 Reserve eerste klasse: Spartaan 2Ajax 2 02 Stormv. 2Haarlem 2 00 BI. Wit 2—Hilversum 2 2—2 Zeeburgia 2—RCH 2 24 ZFC 2—EDO 2 0—1 Reserve tweede klasse B OSV 2—WMS 2 2—1 TOG 2—WA 2 0—0 Ajax 3—ZVV 2 6—0 Reserve derde klasse A: ZFC 3—JPurmersteyn 2 11 Helder 2—WFC 3 2—1 De Ken ne mers 2HRC 3 30 Alcm. Victrix 3KW 2 43 AFDEELING II. Eerste klasse: Feij enoord—VUC 2—0 1—2 1—0 3—2 3—1 DHCExcelsior Stormvog.BI. Wit HFCDFC DWS—ZFC Tweede klasse A: Steeds Hooger—VDL 1<0 Unitas—RFC 1—0 Emma—HW 2—2 SWThe Rising Hope 23 QuickOlympia 00 Tweede klasse B: DCLNeptunus .64 Hoek v Holland—ODS 6—3 UVS—BEC 1—3 AlphenOvermaas 35 Gouda—CW 0—1 Derde klasse A: Scheveningen—Hülegom 31 SchotenDe Kennemers 23 ZandvoortSVC HillinenBMT CeleritasLugdunum AFDEELING UI Eerste klasse: Ensch. Boys—AGOW WageningenTubantia Tweede klasse A: Zw. BoysiKiHC Hengelo—Rhenix Sallandia—Rigtersbleek UDRoda Tweede klasse B: Be QuickQuick AFDEELING IV Eerste klasse: JulianaPSV LongaBW NAC—Noad RoermondBleijerheide MW-Eindhoven AFDEELING V Eerste klasse: Be Quick—Velocitas FrieslandVeen-dam HSCHoogezand Sneek—Achilles 1—0 3—1 3—2 1—8 2—0 1—0 2—0 0—3 5—3 1—3 2—1 2—3 1—1 3—1 5- 2—1 1—3 1—6 1—0 slecht geplaatst, telkens is D.F.C. in den aan- 1 val. Tenslotte is het Westhoven, die den ge lijkmaker scoort. (22). Er ontwikkelt zich nu een aardige strijd om de leiding; H.F.C. speelt nu ook weer wat beter; zoowel Jas als van der Togt krij gen verschillende schoten. Negen minuten voor het einde valt de be slissing, Brandt mist een bal, Drijver loopt door en passeert Jas ten derden -male. (32). Spoedig hierop komt het einde. Dat R. C. H. op den vollen buit beslag heeft gelegd, is in zooverre normaal, dat dooi de blauw-zwarten inderdaad het beste ge speeld is. Het was nu weer de achterhoede waarin vooral Prevost Sr. goed speelde. De middenlinie, waarin v. d, Gevel de jong ste Prevost remplaceerde, deed eveneens haar plicht en beging vooral ditmaal niet de fout, de verdedigende taak te vergeten. Zoo was het voor de toch al niet sterke aanvalslinie van Hermes-D.V.S. wel een zeer zware taak om het Bergsma overmatig lastig te maken. De voorhoede van R. C. H. maakte drie doelpunten, v. d. Horst 2 en Slot 1; die deed dus haar plicht. Hermes-D.V.S. heeft een behoorlijken in druk achtgelaten; vooral verdedigend werd er uitstekend gespeeld. Met den wind in het nadeel liep R. C. H. hard van stapel en toen na ongeveer drie minuten Paape een cor ner kreeg te nemen, ontstond daaruit een scrimmage, waaruit Slot listig den bal langs Beun werkte. .(10). Dit doelpunt gaf de gewenschte rust in het elftal; verwacht mocht worden, dat R.C.H. thans haar duidelijke meerderheid wel zou uitbuiten. Goede schoten van Slot. v.d. Horst en Hoo- jendoorn werden echter alle door Beun solide behandeld, terwijl nu en dan het richten ook wat te wenschen overliet. Plotseling, na ongeveer twintig minuten, onderneemt de rechtsbuiten van Herme~- D.V.S. een rush en passeert v. d. Gevel; Bergsma loont ontijdig uit zijn doel en v. d. Tuyn schiet in het verlaten doel (1—1). Toch behoudt de Racing de overhand, het schieten is echter te onzuiver om gevaarlijk te zijn. Van der Horst schiet eenmaal van dichtbij den bal juist naast; Paape schiet scherp in het zijnet; bij een uittrap van Beun hindert v. d. Horst zoodanig, dat de bal in het doel verdwijnt, doch op advies van den Schiedamschen grensrechter wordt dit doel punt door den heer Boekman wegens hands geannuleerd. Toch scoort v. d. Horst daarna, uit een af gemeten through pass.van Ruis vlak voor de rust nummer twee, zoodat met een 21 voor sprong gedraaid kan worden. Na de rust komt aanvankelijk Hermes- D.V.S. sterk opzetten, doch de Racing-defen- sie, met Prevost aan het hoofd, biedt moedig tegenstand. Bergsma weert zich bovendien geducht en al dreigt er nu en dan gevaar, dé uitvallen die v. d. Horst c.s. ondernemen, zijn alle gevaarlijk, doch tot een doelpunt brengen beide partijen het voorloopig niet. Voor de rust moest Bergkotte van Hermes- D.V.S. uitvallen, thans moest Smit het veld ruimen, beiden wegens een lichte blessure. Van der Horst maakte zich mooi vrij, komt alleen voor den uitloopenden Beun, doch de bal rolt tegen den paal achter. De Racing heeft wel wat pech, daarente gen stopt Bergsma een ineens ingezonden ko gel van v. d. Tuyn meesterlijk. Eindelijk, na 'n half uur, plaatst Hoogendoorn den bal uit een vrijen trap hoog voor doel. v. d. Horst maakt een beweging met zijn hoofd en het is 3—1- Wet zetten de bezoekers nog eens alles op den aanval, Breitner gaat centerhalf spelen, doch Prevost c.s. houden stand. Het einde komt met een verdiende over winning voor het jubileerende R. C. H., dat thans met 15 punten rustig verder kan feest vieren. De elftallen waren: R. C. H.: Bergsma. Kors, Prevost, Geutekens, Ruis, v. d. Gevel, Paape, Slot, v.d.Horst, Hoogendoorn, Lenselink Hermes-D.V.S. Borani, Eembergen,Smit,v.d. Tuyn, de Jong Bos. Bergkotte, Fromiberg, Jansen, Breitner. Beun. Een aantrekkelijke wedstrijd is het geweest tusschen deze elftallen op Spangen. De vol gende elftallen kwamen tegen over elkaar- Sparta: Cohen, Heshof, Verheul, Wilson, De Korver, Blommendaal, Brandsma, Oostlander, Voormolen, Papenhoven, Seton. Haarlem Kammeijer, Van Polanen, Smit, De Winter, Oldenburg. Vreeken, Huijsmans, Van Gooi, Verhappen, Van den Berg. Voogd. Als de roodbroeken hebben afgetrapt, gaan zij onmiddellijk op het Sparta-doel af. Het bekende drieback-systeem bij Sparta is voor de Haarlem-voorhoede fnuikend, maar toch moet Cohen er dikwijls aan te pas komen. Hij krijgt heel wat meer te doen, dan zijn collega aan den overkant. Seton kreeg de eerste kans maar hij faalde. Een moment, dat Haarlem enkele zeer ge vaarlijke doorbraken had ondernomen, was het geluk aan de zijde van Sparta. Kammeijer schóót hard in; keeper Cohen stopte met moeite, maar niemand was aanwezig om den bal in het doel te trappen. Een mooi schot van De Winter springt van paal tot paal en dan is het Smit, die inschiet, maar zijn schot wordt door Verheul uit het doel gekopt. Na deze periode volgt een doelpunt van Voormolen (1—0). direct gevolgd door No. 2 van denzelfden speler. Van Polanen scoort dan tegen (21). De achterhoede van Haarlem kan niet voor komen, dat Voormolen wederom scoort (3i) Ongetwijfeld was in deze eerste helft het spel van de Haarlem-middenlinie onvol doende geweest. Toch werd de tweede helft in dezelfde opstelling gespeeld. Bij Sparta viel Papenhoven uit, waardoor Den Boer inviel. De strijd ging. aanvankelijk gelijk op, maar toen na goed werk van Seton de linksbinnen den stand op 4—1 had gebracht, werd het elftal gewijzigd. Kammeijer werd spil. Van Polanen linksbuiten en Huijsmans linksbin- nen. Een ieder dacht dat bij dezen stand Sparta veilig was, maar het is nog een spannende kamp geworden, Sparta werd geheel terug gedrongen: Cohen kreeg het zeer benauwd. Smit zwoegde dat het een lust was en had succes. Met twee uitstekende doelpunten bracht hij den stand op 43. Angstig klopten de harten der Spartanen, want steeds kwamen de roodbroeken terug. Kammeijer bracht steeds den bal in de voor hoede en schoot zelf een vrijen trap keihard langs den paal. Als Smit inschiet is 't Heshof die den gelijkmaker voorkomt. Enkele uitvallen van Sparta loopen op hoek schoppen uit, die worden weggewerkt. Cohen weet den gelijkmaker te voorkomen. Met 4—3 wint Sparta. AFDEELING 1. Eerste klasse: gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. gem. Ajax 16 9 3 4 21 47—29 1.32 Sparta 16 8 5 3 21 44—34 1.32 H. B. S. 17 10 2 5 22 48—32 1.29 V. S. V. 16 8 2 6 18 34—35 1.13 A. D. O. 16 8 0 8 16 33—35 1.— Haarlem 17 6 4 7 16 45—42 0.94 R. C. H. 16 5 5 6 15 31—33 0.94 K. F. C. 16 5 3 8 13 20—30 0.81 Hermes-D.V.S. 16 3 4 9 10 2238 0.63 Xerxes 16 3 4 9 10 35—51 0.63 Tweede klasse A: E. D. O. 15 8 6 1 22 33—24 1.47 D. O. S. 16 9 5 2 23 43—26 1.44 Vriendensch. 16 5 9 2 19 29—21 1.19 Zeeburgia 15 6 5 4 17 28—22 1.13 A. F. C. 15 5 6 4 16 4443 1.07 U. V. V. 16 5 5 6 15 33—40 0.94 !t Gooi 16 6 2 8 14 35—36 0.88 Bloemendaal 15 4 5 6 13 26—32 0.87 Alcm. Victrix 16 3 4 9 10 35—44 0.63 Kinheim 16 1 5 10 7 17—35 0.44 AFDEELING II. Eerste klasse: Blauw Wit Feij enoord D. W. S. D. F. C. D. H. C. Stormvogels Excelsior Z. F. C. H. F. C. V. U. C. 36—12 1.63 45—15 1.57 38—34 1.06 32—33 1.06 49_36 1.— 37—29 1.— 27—42 0.81 22—36 0.75 22—48 0.63 28—50 0.56 Kinheim't Gooi (13) De Velsenaren schijnen zich reeds ver zoend te hebben met de gedachte aan het spelen van degradatie-wedstrijden, althans tegen 't Gooi speelde Kinheim niet als een ploeg, die haar laatste kans kreeg om aan de degradatie te ontloopen. 't Gooi met zijn vier gebroeders Cohen, gaf een beter ver zorgd spel te zien. Direct werd er een flink tempo ingezet, Kinheim wist dezen druk echter te weerstaan en kwam toen geruimen tijd een tikje in de meerderheid. Nadat enkele kansen om de score te openen, verloren waren gegaan, gaf Rem met een onverwacht- schot in den hoek zijn club de leiding (10). Toen Kinheim een periode van flink over wicht afsloot, zonder dat dit verdere doel punten opleverde, kon 't Gooi zich weer her stellen. Een fout in de achterhoede was oor zaak dat 't Gooi gelijk kon maken (11), met welken stand de rust kwam. Na de rust eerst even een opleving bij Kin heim, doch ook nu weer zonder resultaat. Kinheim zakte hierna af. I. Groeneveld moest uitvallen, wat een verzwakking was. Druijven wist nog enkele malen mooi te stoppen, doch kon niet verhinderen, dat hij nog tweemaal (door Sterk en Cohen) werd gepasseerd, zoo dat 't Gooi een verdiende overwinning be haalde E. D. O.Zeeburgia (10) Na een spannenden en emotievollen wed strijd heeft E. D. O. met den kleinst mogelij ken uitslag verdiend gewonnen. Toen in de eerste minuut Van der Putten met een kopbal zijn elftal de leiding verschafte, zal niemand gedacht hebben, dat dit tevens het eenige doelpunt en de overwinning zou zijn. Vooral v. d. Kuyl speelde als in zijn beste jaren. Zijn ingrijpen was werkelijk subliem. Maar ook de andere E. D. O.-spelers hebben zonder uitzondering uitstekend gespeeld. Onder leiding van scheidsrechter Magielse trapt Zeeburgia af. Oomen speelt den bal terug anar Van Roon; de bal komt bij Perukel; deze plaatst naar Spek Jr. en uit diens voorzet kopt Van der Putten onhoudbaar on (10). Er is dan slechts één minuut gespeeld. Een vrijen trap schiet Zandstra net over. Dan komt Zeeburgia in de meerderheid; het blijkt dat de voorhoede zeer gevaarlijk is. Steeds weet de thuisclub het spel te verplaat sen. Zandstra schiet veel, maar zijn schoten zijn te hoog gericht. In de tweede helft heeft de spanning wel het toppunt bereikt. In deze periode was Van Wijk goed op dreef. Zelfs als hij gepasseerd was, wist een Amsterdammer nog op het laat ste moment te redden. Ook Schalie wist op der gelijke wijze een doelpunt te voorkomen, toen Van Roon uit zijn doel was. Dan krijgen we weer een moment dat het Zeeburgia-doel als het ware bekogeld wordt. Een goede kans ont gaat E. D. O., als Spek Jr. en Zandstra elkaar de eer laten om in te schieten. Hoe er aan beide zijden ook gezwoegd wordt, in den stand komt geen verandering meer. BloemendaalVriendenschaar (21) Bloemendaal begon tegen de Culemborg- sche ploeg uitstekend. Er werden tijdens de eerste tien minuten snelle aanvallen door de witten op het doel der tegenstanders onderno men; aan het einde van deze periode schoot de linksbuiten I-Iartendorp het leder langs den Culemborgschen keeper (1—0). Hierna raakte de strijd verdeeld. Het spel viel wel iets tegen, vooral dat van de gasten, die toch nog slechts één wedstrijd verloren hadden. Weliswaar speelden zich voor 'net Bloemendaal-doel dikwijls hachelijke momen ten af, daar de witte verdedigers niet altijd even zeker van hun spel waren, doch de gas ten wisten hiervan niet te profiteeren. Ook de Bloemendaalsche aanval bracht er niet veel meer van terecht. Met een ongewijzigden stand kwam de rust. Het begin van de tweede helft was weer zeer hoopvol voor de thuisclub. Na tien minuten had De Bock op fraaie wijze een even goede pass van Leemhuis in een tweede doelpunt omgezet (2—0). Dit was den bezoekers toch te bar. Enkele oogenblikken later lag er een tegenpunt ach ter keeper Domselaar, waarbij één der witte verdedigers na een schot van Bijl den bal van richting had veranderd (21). Hoewel de spanning er hierna weer flink in kwam, bleef over het geheel de wedstrijd toch wel iets beneden de verwachtingen. Vrien denschaar werkte hard voor den gelijkmaker, doch er ging niet veel kracht van den Culem borgschen aanval uit, zoodat de Bloemendaal- verdediging stand kon houden. Ook de Bloe mendaalsche aanvallers bleken hun kruit te hebben verschoten, Het einde kwam met een ongewijzigden stand. Tijdens de rust had een huldiging plaats van de ploeg, welke na de moeilijkheden in het Bloemendaal-kamp den gedenkwaardigen wedstrijd tegen Kinheim won. Bij monde van den heer Heijdendaal werd namens een aan tal leden en donateurs een foto in lijst aange boden, vergezeld van vele hartelijke woorden aan het adres der spelers, die door hun fraai werk in genoemde match het belang der cluö hadden gediend. t lf Bloemendaal speelde met het volgende en- tal: Domselaar, v. d. Bijl, v. d. Meij, Leemhuis, H. Beijk. Immer, Kammeijer, Van Bracht, De Bock, Hartman. Hartendorp. SchotenDe Kennemers (23) De ploegen zijn geheel volledig. Direct zien we een vlug open spel, waarin enkele aanval len van De Kennemers worden afgeslagen. Schoten komt steeds voor het Beverwijksche doel, maar vele schoten gaan over of naast. Vijf minuten voor rust geeft Bakker met een tam schot aan De Kennemers de leiding (0—1). Met dezen stand komt de rust. In de tweede helft is Schoten sterker, maar de bezoekers vergrooten den voorsprong (02). Schoten is nu niet meer te houden; Kedde scoort fraai tegen (12). De Kenne mers scoren dan weer (13). Hetem neemt een strafschop (23). T. I. W.Zeemeeuwen (21) In dezen wedstrijd nam T.I.W. na onge veer een -kwartier de leiding (10). Eenigen tijd gaat dan het spel vrijwel gelijk op, tot W. Keur den gelijkmaker scoort. (11). Bij een der aanvallen wordt C. Fransen in het strafschopgebied gehaakt, waarvoor de scheidsrechter een penalty aan Zeemeeuwen toekent. Deze wordt echter door J. Keur over het doel geschoten. T. I. W. zag de kans op een overwinning weer grooter worden; na goed samenspel maakte de middenvoor op fraaie wijze het tweede doelpunt (21). Na de rust ging de strijd vrijwel gelijk op. Meermalen beleefden we spannende oogen blikken. Zoo schoot een T.I.W.'er eenmaal kei hard tegen de lat, ving den terugspringen den bal op en schoot voor de tweede maal tegen de lat. Gescoord werd er niet meer. ZandvoortS. V. C. (10) Onmiddellijk na den aftrap gaat Zandvoort met den bal vandoor; het doel van S.V.C. komt ernstig in gevaar. Op het laatste nipper tje redt de rechtsback de situatie. S.V.C. legde zich hierna uitsluitend op ver dedigen toe. Meermalen ontstonden er gevaarlijke mo menten voor het S.V.C.-doel. Tot tweemaal toe kwam de bal tot op de doellijn, doch er over kwam hij niet. Na de rust drong Zandvoort steeds meer op. Ongeveer een kwartier voor het einde drong de rechtshalf van Zandvoort, D. de Muinck zich door een sterke haag van S.V.C.'ers en maakte het eenige doelpunt in dezen wed strijd (10)- De MeteoorRipperda (32) Er ontwikkelt zich een zenuwachtige strijd. Ripperda onderneemt eenige aanvallen op het doel, maar de keeper van De Meteoor is er goed in. Een misverstand in de Ripperda- achterhoede ontstaat. De Meteoor profiteert van (1—0). Bij Ripperda wilde niets lukken. Na de thee is Ripperda sterker. Het gelukt Cop gelijk te maken. (11). Jammer was het, dat Koster een houdbaren bal doorlaat (21). Spoedig is de stand weer gelijk, door Riethoff. Peperkoorn had haast de overwinning aan Ripperda gegeven, maar zijn schot ging net over. De rechtsbuiten van De Meteoor bemach tigt het leder; hij gaat er van door, en schiet in (3—2). Stormvogels 2Haarlem 2 (00) Stormvogels 2 heeft in verband met de bo venste plaats een kostbaar puntje verspeeld door het tegen Haarlem niet verder dan een puntloos gelijk spel te brengen. Over het geheel schenkt een wedstrijd zon der doelpunten weinig bevrediging, maar de zen middag heeft het publiek toch een aardi- gen wedstrijd gezien. Over het geheel is Stormvogels het meest in den aanval geweest, doch Goedhart c.s. waren lastig te passeeren en ook Kaan bleek niet van plan, zich maar zonder meer over te geven. Bovendien toonde Spruyt zich op de midvoorplaats niet doortastend genoeg en had Heylig te veel tijd noodig om een schot te lossen. De Haarlemsche aanval was aan den rech terkant het gevaarlijkst. In het veld werd vaak aardig gecombineerd, doch voor het doel raakte men meestal het hoofd kwijt. Vlak voor het einde kreeg Hartog een kans, doch hij schoot juist over de lat. Zoo eindigde deze strijd onbeslist. Zeeburgia 2R. C. H. 2 (24) R. C. H. 2 heeft uitstekend werk gedaan door met 42 van Zeeburgia 2 te winnen. Het gereorganiseerde elftal heeft zich hier mede vrijwel volkomen veilig gesteld. Wel namen de Amsterdammers de leiding, doch met een hard schot uit een vrijen trap schiet Hoogendoorn den gelijkmaker in het Amsterdamsche doel en even daarna gaf Kos zijn elftal met een goed schot de leiding (1—2). Na de hei-vatting had R. C. H. 2 weer direct de overhand, hetgeen door Kedde met twee goede goals tot uitdrukking werd gebracht. Kort voor het einde moest Van Gendt nog eenmaal zwichten na een goeden aanval der Amsterdammers, zoodat met 4—2 het einde kwam in het voordeel van R. C. H. 2, dat met het volgende elftal was verschenen: Van Gendt, Van Thiel, Kaestner, Van Roon, Van Eek, Oomen, Hanse, Hoogendoorn. Kos, Kedde, v. d. Meulen. Z. F .C. 2—E. D. O. 2 (0—1) Direct is E.D.O. in de meerderheid. Na 20 minuten wordt een aanval bekroond met een doelpunt, door Perukel keurig ingeschoten (0—1). De tweede helft weet de thuisclub het spel meer te verplaatsen. De rood-zwarte verdedi ging wordt dikwijls op een zware proef ge steld. Maar de middenlinie en de backs verde digen uitstekend. Gescoord wordt niet meer. Het einde komt met ongewijzigden stand. E.D.O. had de navolgende opstelling: Stouten, N. Kollerie, van der Bom. P. van Esch, Vrenegoor, C. van Esch, During, P. Perukel, Schij venaar, H. Koene, Kelder,

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 7