THIJS IJS EN DE DIKKE HERTOG Eden veroordeelt Duitschland's optreden. Tandheelkundig I nstituut GEHEEL GEBIT Hitler's laatste zet. jfiskkf—élsÊa PROGRAMMA din ?DXG 10 MAXRT 1936 BUITENLAND Hitler's voorstellen zullen niettemin bestudeerd worden. Fnaelani zal inmiddels zijn plichten uit liet Locarnopact jegens een eventueelen aangevallene blijven nakomen. ENGELAND. buitengewoon groote belangstelling minister van buitenlandsche zaken, ristêren in het Lagerhuis een verkla- E SrifLl over het besluit van Duitsch- :lna met betrekking tot de bezetting van «demilitariseerde Rijnzone. d n Selliik nadat majoor Attlee de vraag S bad of Eden mededeellngen wilde nver het gebaar van Dultschland, nam femSer het woord Hij ving zijn verkla- l- am met een relaas van zijn onderhoud 1 M?art met von Hoesch betreffende oil s'' .Stagen over een luchtpact, waarna v 'rtvergine tot de mededeeling, die hem den °Sn dag door den Duitschen ambassa- gedaan. Eden heeft toen den Duit- ehen ambassadeur medegedeeld, dat de kc£he actie ten opzichte van het Rijn- Sd gelijk stond met een eenzijdige verwer- lab een vrijwillig aangegaan verdrag ?ra^mis) en hem uiteengezet, dat de uitwer- KS een zoodanige daad op de Britsche nriinle bedroevend zou zijn. Tn het vervolg van zijn verklaring gaf Eden» een uiteenzetting van de Duitsche ar- nmenten ter motiveering van het besluit, Jaarna hij zeide: Se opzegging van het verdrag van Locarno en de bezetting van de ge- demilitariseerde zóne hebben diep het vertrouwen geschokt in iedere verplichting, die de Duitsche regee ring in den vervolge op zich zou kun nen nemen". Niemand in de vergadering, aldus vervolgde Eden, zou een zoodanige daad kunnen goedkeuren of veront schuldigen, een daad, die een ern- stigen slag toebrengt aan het begin sel van het heilig karakter der ver dragen, dat den geheelen bouw der internationale betrekkingen schraagt. (Applaus)Gelukkig is er geen reden te veronderstellen, dat de tegenwoor dige actie van Duitschland een be dreiging met vijandelijkheden in zich opsluit. Eden preciseerde echter duidelijk, dat ingeval van een daad werkelijken aanval van Duitschland op Frankrijk of België, welke een schending zou vormen van artikel 2 vsn het pact van Locarno, Engeland zich ondanks de verwerping van het verdrag door Duitschland eershalve gehouden zou achten de aangevallen naties overeenkomstig de bepalingen van de bijstandsverdragen te hulp te kopen. It.*;.-:" Voortgaande behandelde Eden het Duit sche memorandum in zijn geheel, waarna hij voortging met de woorden: „Een van de be langrijkste fundamenten van den vrede in West-Europa is vernield. Wanneer de vrede verzekerd moet worden, is het klaarblijkelijk noodig tot wederopbouw over te gaan. In dien geest zullen wij het nieuwe voorstel van Hitier ter hand nemen. (Applaus). De Engelsche regeering zal de Duitsche voorstellen met helderen blik en objectivi teit bestudeeren, teneinde uit te maken in welke mate zij de middelen bieden, waar mede de structuur van den vrede opnieuw kan worden versterkt. Eden herinnerde er aan, dat de Fransche en Belgische regeeringen met volledig mede weten van en in overeenstemming met1-de Engelsche regeering een zoo spoedig mogelijk bijeenroepen van den Volkenbondsraad heb ben gevraagd, teneinde den toestand te be studeeren. „Ik moet er den nadruk op leg gen. dat die 't voor dit doel geschikte orga nisme is". Geen enkele beslissing zal kunnen werden genomen vóór Vrijdag, wanneer waarschijnlijk de zitting van den Volken bondsraad gehouden zal worden. De minister eindigde zijn redevoering met een beroep te doen op het geheele Lagerhuis hem in de huidige moeilijkheden te steunen in zijn moeilijke taak. De leider der Labour-oppositie in het La gerhuis, majoor Attlee, diende namens zijn fractie een amendement in, waarin wordt verklaard, dat de Labour-party steeds de ten uitvoer legging heeft gesteund van de ver plichtingen voortvloeiende uit de verdragen, doch, dat de verdragen aan wijzigingen on derhevig zijn, zulks met instemming van de verdragsluitende partijen. Sprekende over het Witboek gaf Attlee als zijn meening te kennen, dat Groot-Brittannië thans opnieuw meedoet aan een bewapenings wedloop, welke de wereld naar den afgrond voert. De liberaal Sinclair beklaagt zich over het gemis van duidelijkheid in het Witboek. Spr. zou de kosten en de belangrijkheid willen ver nemen van de regeeringsvoorstellen. Sinclair is het over het algemeen eens met de ver klaring van Eden ten aanzien van Locarno. Hij juicht den toon er van ten zeerste toe en verheugt er zich in het bijzonder over, dat de regeering besloten heeft de voorstel len van Hitier te bestudeeren. De door Hitier toegepast methode bij de opzegging van het verdrag van Locarno is volgens spreker niet te rechtvaardigen. Indien wij Frankrijk vragen Hitier een laatste kans te geven zijn oprechtheid te be wijzen, dan moeten wij bereid zijn Frankrijk de verzekering te geven van onzen steun. Sir Samuel Hoare keurde de verklaring van Eden goed. Spr. zeide, dat allen het er over een zullen zijn, dat hier sprake is van een openlijke schending van een vrijwillig aanvaarde overeenkomst. Wij blijven evenwel kalm, aldus Hoare, en wij zullen al het mogelijke doen om een ver zoening tot stand te brengen. Ras Moeloegueta overleden. De Abessynische minister van oorlog, Ras Moeloegueta, is, volgens een officieel bulletin, te Addis Abeba gepubliceerd, overleden aan longontsteking, welke hij tijdens de militaire campagne heeft opgeloopen. Ras Moeloegueta was een der voornaamste aanvoerders van het Abessynische leger. Ver leden maand leverde hij in 't Tembienplateau een grooten slag, welke na heftigen strijd door e Abessyniërs verloren werd. VIJFTIEN DOODEN BIJ ONTPLOFFING TE MILAAN waf i ^d een ontploffing plaats in een metaal-smeltoven van de Isotta-Frachini m fn vlie&tuigfabrieken te Milaan, waaf* 0V6n schoot een steekvlam omhoog, taf;,?01' het gebouw in brand vloog en ge- AriHa asch werd gelegd. ni«t beschad dlinS6n Van fabriek werden wpTfLfUic% zÜn dooden geborgen. De knal dio j afstand hoorbaar. Een jongen, dnnr a ^kilheid van de fabriek stond, werd slingpr?1r!ucIltdl'uk 10 moto1" ver wegge- niet bekend 00rzaak van de ontploffing is nog Engeland. Het vonnis tegen Goertz. LONDEN, 9 Maart. De Duitscher Goertz, die voor de rechtbank Old Baily terecht heeft moeten staan, is schuldig bevonden aan spionnage en tot vier jaar dwangarbeid ver oordeeld. Genève. Abessynië bereid tot onmiddel lijke onderhandelingen. Het Volkenbondssecretariaat heeft, naar het A.N.P. meldt, van den Abessynischen ge zant een nota ontvangen, waarin Abessynië verklaart, dat het accoord gaat met de on middellijke opening van onderhandelingen binnen het kader van den Volkenbond met het doel spoedig te komen tot bijlegging van de vijandelijkheden. De Abessynische gezant te Parijs staat de commissie van dertien voor alle verdere inlichtingen ter beschik king. Frankrijk. Tardieu uit de politiek. De voormalige minister-president André Tardieu heeft naar Reuter meldt besloten zijn mandaat als parlementslid op te geven en zich niet meer candidaat te stellen bij de ko mende verkiezingen. In een brief aan zijn kiezers verklaart hij dat hij dit besluit heeft genomen tengevolge van de gebreken van het parlementair be wind. DuitscWand. Berlf/n dient Sarraut van repliek. In een officieuze verklaring afkomstig van de Wilhelmstxasse, wordt naar aanleiding van de radiorede van Sarraut o.a. het vol gende 'gezegd: „Sarraut meent een brutaal „Fait accom pli" van de zijde van Duitschland te kunnen constateeren. Hij vergeet, dat op 7 Maart slechts een punt gezet is achter een evolutie, die een geheele reeks „faits accomplis" van de zijde van Frankrijk omvatte. Frankrijk heeft zich niet gehouden aan zijn eigen verplichtingen, die het iedere agressieve daad verboden, en derhalve iedere vergrooting van de mogelijkheid van een con flict. Frankrijk heeft de mogelijkheid van een conflict doen toenemen, bewerende dat 't zelf zou beslissen of deze politiek vereenigbaar was met Locarno, en dat het zelf zou vast stellen, wie als aanvaller moest worden be schouwd. Het verwijt, dat Duitschland zich het recht heeft aangematigd, als rechter voor eigen zaak op te treden, komt dus neer op Frankrijk. Sarraut. zoo wordt verder verklaard, heeft gezegd: „Wij willen niet dat Straatsburg in het bereid der Duitsch kanonen ligt". Sar raut achte het zonder twijfel normaal en voor een groot volk duldbaar, dat Karlsruhe, Mannheim, Saarbruecken en tal van andere Duitsche steden blootstaan .aan het vuur der Fransche kanonnen. Betreurd wordt voorts, dat Sarraut niet nader is ingegaan op de constructieve voor stellen van Duitschland. Hierdoor heeft hij de deur gesloten voor de concrete mogelijk heden eener Fransch-Duitsche verzoening zonder voorbehoud" Liquidatie van den Stahlhelm voltooid. Uit Berlijn. 9 Maart. De liquidatie van den ontbonden N.S.D.F.B., den Stahlhelm, waarmede op bevel van den rijkskanselier op 7 November 1935 een begin werd gemaakt, is thans voltooid. Alle bureaux der vroegere or ganisatie zijn gesloten. (A.N.P.) Duitschland uitgenoodigd op de Volkenbondsraadzitting. Voor de op Vrijdag te houden zitting van den Volkenbondsraad staat slechts één punt op de agenda: het wederzijdsche garantie verdrag tussohen Duitschland, Frankrijk, België, Engeland en Italië, gesloten te Lo carno op 16 October 1925. en de mededeeling der regeeringen van Frankrijk en België. In het telegram, waarin hij de Duitsche regéering in kennis stelt van den tekst der Fransche nota aan Genève, zegt de secretaris generaal van den Volkenbond: „In geval de Duitsche regeering als contracteerende partij van het verdrag van Locarno aan de bestu deering van deze kwestie door den Raad zou willen deelnemen, zou ik u verplicht zijn, indien u mij dit wilde mededeelen. (w.g.) Avenol." (A.N.P.) Mussolini ook naar Genève? Gemeld wordt uit Genève, dat de groote mogendheden zich op de Vrijdag te houden zitting van den Volkenbondsraad door hun ministers van buitenlandsche zaken zullen laten vertegenwoordigen. Zoo zullen Eden, Flandin. Litwinof, Beek o.a. ook tegenwoordig zijn, en het is niet on mogelijk dat Mussolini, naast Aloisi en Su- vich. eveneens naar Genève zal komen. Men rekent voorts op de aanwezigheid van Van Zeeland, omdat België als mede-onder- teekenaar van het Locarno-pact, aan den Raadstafel plaats zal nemen. Japan. Hirota vormt toch een nieuuie regeering. TOKIO, 9 Maart (A. N. P.) Na een onder houd van Hirota met generaal Terautsji en admiraal Nagano is een nieuw kabinet ge vormd. Minster-president en minister van bui tenlandsche zaken Hirota, binnenlandsche zaken Ushio, financiën Baba,, oorlog Te rautsji, marine Nagano, justitie Haiasji, on derwijs Mikami, landbouw Shimada,, handel Tanomogi, verkeersmiddelen Maeda, spoor wegen Kawasaki, koloniën Nagata, secretaris generaal van het kabinet Fuginuma. Hirota is er in geslaagd het kabinet te vormen, door in principe de voorwaarden, die het leger heeft gesteld, aan te nemen door bemiddeling van het departement van marine. Ook heeft hij toegestemd in de versterking van het bureau tot coördinatie van de nationale politiek. Dit bureau, waarin een vertegenwoordiger van leger en marine, alsmede staatslieden van alle richtingen zitting hebben, zal belast worden met het zoeken naar de middelen om een economie te scheppen en de diplomatie en ad ministratie te hervormen in den geest van de wenschen van het leger. Hirota heeft ook toe gestemd in de budgetaire eischen van leger en marine en ook heeft hij er in toegestemd, dat de minister van binnenlandsche zaken een technicus en geen politicus zal zijn. Het kabinet Hirota gunstig ontvangen. Alle Japansche bladen spreken met betrek king tot het nieuwe kabinet van een „kabinet der nationale eenheid", meldt het A.NP. De pers wijst erop, dat Hirota het vertrouwen van het Japansche volk geniet. Het volk wenscht, dat Hirota erin zal slagen, in samenwerking met het leger een eensgezinde staatsleiding te waarborgen. De „Vernieuwingsbeweging", zoo verklaart men voorts, moet met de aanstelling van frissehe, onverbruikte krachten beginnen, zoo als dit reeds in het leger, door het ontslag van de in den krijgsraad vertegenwoordigde gene raliteit mogelijk is geworden. Van bijzonder belang is een juist begrip voor de op vrede en veiligheid in het Verre Oosten gerichte doel einden, die met reusachtige vastberadenheid moeten worden nagestreefd. Het Hoogerhuis en de partijen begroeten het nieuwe kabinet met instemming, en eischen een drastische vernieuwingspolitiek, om de voorwaarden te scheppen voor het doen weerkeeren van de in nerlijke rust in het leger en bij het volk, en voor eensgezindheid naar buiten. Britsche ambulance ten derden male gebombardeerd. Personeel gaat voort met hulpverleening. ADDIS ABEBA 9 Maart. De resten van de Britsche ambulance bij Quorum zijn thans ten derden male gebombardeerd. Het personeel van de ambulance gaat even wel voort met hulp te verleenen aan de ge wonden van de burgerbevolking, welker aan tal meer dan 100 bedraagt. In Addis Abeba is alarm gegeven in ver band met het luchtgevaar, een groot deel van de bevolking is gevlucht. Dit bombardement had plaats voordat het staken van het bombardeeren was gelast. RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEftfl-N. TELEF. 16 7 2 6 «ronof - met garantie, pijn- vanar J JJ. 1oos trekken inbegr BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING Spreekuren alle werkdagen van 9—12 en 14 uur. Zater. 912 uur Avondspreekuren Dinsd., Woensd. en Donderd. v. 79 u. ktDCMlUTAQtSCCQOÖt Pecu?EJK OEVEB LAHDGneNzeu (Adv. Ingez. Med.) Italiaansche activiteit in Abessynië duurt voort. Luchtalarm te Addis Abeba. DZJIBOETI, 9 Maart. (Reuter-A. N. P.) Het schijnt niet, dat de berichten als zouden de Italianen bevel hebben gegeven op te hou den met vuren gegrond zijn, daar de Italianen vandaag hun zuiveringsactie in Tembien en ten Noorden van de Takazzé hebben voort gezet. Italiaansche voorhoede-detachementen zetten hun opmarsch voort in de richting van het Asjangi-meer. Deze mededeeling wordt van Eritreesche zijde gedaan. Italiaansche vliegtuigen hebben vandaag bommen geworpen op eenige plaatsen in de provincie Sidamo. De correspondent van Reuter-A. N. P. te Dessié seint, dat de berichten volgens welke de Italianen Kworam zouden hebben bezet onjuist zijn. De correspondent zendt dit tele gram met het oog op de omstandigheid, dat te Kworam en ook op grooten afstand van deze stad geen enkele Italiaan wordt gesigna leerd- De Italianen bevinden zich te Parme, ten Zuiden van Amba Aladzji, op naar schatting 50 K.M. ten noorden van Kworam. De Abessynische troepen hebben nieuwe stellingen bezet in de vlakte ten zuiden van den Amba Aladzji en hebben, naar men in Abessynische kringen mededeelt, den Italiaan- schen opmarsch tegengehouden. Zaterdag is het gebied van Kworam hevig met bommen bestookt. Twaalf Italiaansche vliegtuigen vlogen boven de stad. Bij het bombardement is een aantal boeren gedood. De correspondent van Reuter-A. N. P. te Addis Abeba meldt, dat vanochtend in de hoofdstad „luchtalarm" is gegeven. De be volking vluchtte. Groepen bandieten, die misbruik wilden ma ken van de afwezigheid der bewoners, gingen tot plundering van eenige huizen over. De politie werd spoedig gewaarschuwd, zette een achtervolging der bandieten in en arresteer de de misdadigers. Dertien bandieten zijn intusschen ter dood veroordeeld. Men verklaart, dat de groote slag in het noorden, waarvan aan het einde der afgeloo- pen week melding werd gemaakt, nog voort- woedt. (Copyright Reuter-ANP) De dood van majoor Burgoync Uit Dessie, 9 Maart. Uit het onderzoek is gebleken, dat majoor Burgoyne werd gedood door een vliegtuigbom, op het oogenblik, dat hij een gewonde de eerste hulp bood. Op dezelfde plaats werd dien dag de zoon van Ras Moeloegueta door een bom gedood. 15000 dooden bij de Abessyniërs in den slag bij Tembien. Maarschalk Badoglio telegrafeert in het 150ste legerbericht: „Onze verliezen in den tweeden slag in Tembien en den slag van Scire zijn als volgt: Officieren 19 gesneuveld en 67 gewond, Ita liaansche soldaten 236 gesneuveld, S31 ge wond, vermist 22 Erithreeërs 36 gesneuveld, 149 gewond, 13 vermist. „De verliezen van den vijand bedragen in totaal 15.000 dooden en gewonden. „Onder de groote massa materiaal, welke den Italianen in handen viel, vond men ook een aantal documenten en de decoraties, welke ras Kassa bij zijn vlucht heeft achter gelaten in een diepe spelonk in Tembien. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Demonstratie naar buiten en naar binnen. Van al dat harde werken in de schatkamer heeft Claudius Kwadreef honger gekregen. „Sjonge," denkt hij, „zoo'n appeltje is heusch niet te versmaden, 't Is nu wel geen heele maaltijd, maar altijd toch beter dan niets." En meteen neëmt hij een flinken hap van de glanzende vrucht. O jé! Daar heb je 't al! De dikte-appel doet zijn plicht en tot zijn grooten schrik ziet de valsche jonker hoe zijn lichaam ineens begint op te zwellen. Zijn pak scheurt aan alle kanten en de knoopen sprin ger er zoo maar af. Bleek van schrik ziet Claudius die verandering gebeuren. Hij is al bijna zoo dik als een beer en kan zich haast niet meer bewegen. Nu ondervindt hij het zelf, wat het zeggen wil rond te moeten loopen zooals de arme hertog van Bekaggelstein dat moet doen. (Van onzen correspondent) De Duitsche regeering verklaart zich door het militair verbond van Frankrijk met Sov jet Rusland, niet meer gebonden aan het ver drag van Locarno, stelt echter Frankrijk en België tegelijkertijd voor, hun grenzen aan Duitschland, zooals die in Versailles waren vastgesteld, opnieuw te verzekeren, door een nonagressie-verdrag voor den duur van 25 jaren. Desgewenscht, is Duitschland bereid, ook ons land te doen deelen in de zegenin gen van dit verdrags-systeem. Het verzoekt Engeland en Italië het nieuwe verdrag te vex-zekeren. zooals zij het verdrag van Lo- carno hebben gegarandeerd, en stelt ter ver sterking dezer veiligheids-verdragen tus- schen de westelijke staten, een. luchtpact voor, dat het gevaar van plotselinge aanvallen uit de lucht automatisch en afdoende moet ver- hindei-en. Duitschland verklaart zich tevens bereid, de lang gekoesterde wenschen naar een „Oost-Locamo" in vervulling te doen gaan, door gelijke verdragen met Tsjecho- Slowakije eix Litauen. Het binnenrukken der Duitsche troepen in het Rijnland, dat het verdrag van Versailles tot gedemilitariseerde zone verklaarde, is een krachttoer, die Duitschland's volle sou- vereiniteit tegenover het buitenland moet de- monstreeren. Het wil.die troepen pas dan weer uit deze zone terugtrekken, als Frankrijk en België op hun gebied een overeenkomstige zone aan Duitschlands grenzen demilitairi- seei-en. Maar deze krachttoer is ook een demonstra tie naar binnen. Toen Hitier het memoran dum der Duitsche regeering aan Frankrijk in den Rijksdag voorlas en de menschen door hun luidsprekers hoorden van het binnenruk ken der rijksweertroepen in de oude garnizoe nen van het Rijnland, werden de vlaggen uit gestoken en een eixthousiaste menigte Unter den Linden en in de Wilhelmsti-asse zong „die Wacht am Rhein". Den heelen dag beweegt zich een dichte menigte langs het kanselier paleis, om Hitier toe te jubelen en zijn bal kon te beladen met bloemen. Het Is een feestdag geworden voor heel Duitschland, Saarbrücken, Keulen en andere garnizoensteden in het Rijnland, hebben de troepen, die na 20 jaren weer hun oude gar nizoenen betrokken, verwelkomd als goede oude vrienden uit een glorierijken tijd van parades en paxademuziek. Wat kan een Duit scher'meer het hart veroveren dan dit. bril- lante machtsvertoon, dat hij zoolang heeft moeten ontberen. Het zal niet nalaten grooten invloed uit te oefenen op het referendum van 29 Maart a.s. Dan zal het Duitsche volk een nieuwen Rijks dag moeten kiezen, in waarheid echter met „ja" of „neen" de vraag hebben te beant woorden, of het vertrouwen stelt in het be leid van den Führer en zijn medewerkers in regeering en partij. De partijleiding benoemt zelf „de afgevaardigden des volks" in den Rijksdag. Dat het aanstaande referendum voor de Nazi-regeering zoo'n overweldigend succes zal hebben als het vorige, gelooft hier wel nie mand. Wel kan men verwachten, dat het on der den indruk van de dingen van dezen his- torischen dag, die stellig 29 Maart in verbin ding zullen worden gebracht met de „vraag aan het volk", een niet onbelangrijke meer derheid met „ja" zal antwoorden. H. L. WOENSDAG 11 MAART 1936. HILVERSUM I 1875 M. VARA-uitzending. 8.— Gram.platen. 9.— Orgelspel. 9.30 Kook- praatje. 10.Morgenwijding; VPRO. 10.15 Kamermuziek, gram. platen en lezing. 12 Gram. platen, 12,15 E. Walls en zijxi orkest. I.— Saxofoon en piano. 1,151,45 Vervolg orkestconcert. 2.Voor de vrouw. 2,15 De No ten krakers. 3.Voor de kinderen. 5.30 Gram. platen. 6.Mignon-kwintet. 6.30 De Fliere fluiters. 7.Sportuitzending. 7.15 De Krekel tjes. 7.40 Lezing. 8.Berichten. 8.15 VARA- Strijkorkest. 9.— Radio-tooneel. 9.45 Gram. pl.t io.— Berichten. 10.05 De Bohemians. 10.45 Fantasia. 11,30—12.— Gram. platen en pianospel J. Jong. HILVERSUM II, 301 M. 8.Schriftlezing, meditatie. 8.159.30 Gram. ploten. 10.30 Morgendienst. 11.0012.00 Alt-mezzo en piano. 12,15 Gram. platen. 12,30 Kwintetconcert en gram. platen. 2.30 Cau serie. 3.3.50 Viool en piano. 4.Chr. Liede- ï-enuur. 5.Kinderuur. 6.Landbouw- praatje. 6.30 Afgestaan. 7.— Berichten. 7,15 Reportage. 7.30 Lezing. 7.45 Gram. platen. 8. Berichten. 8.05 Arnhemsche Orkestvereen. 9.— Lezing. 9.30 Vervolg concert. 10.Berichten, dampraatje. 10.20 Vervolg concert. 10.45— II.30 Gram. platen. DROITWICH, 1500 M. 11.20—11,50 Gram. platen 12,05 Orgelspel. 12,35 BBC-Empire-orkest, en de BBC-zan- gers; 1,35—2,20 BBC-Schotsche Strijkorkest. 3.10 Pianorecital. 3.35 Sted. Orkest Bourne mouth, en solist. 5.05 Mac Arthur Kwintet. 5.35 Dansmuziek. 6.20 Berichten. 6.50 Oude muziek. 7.10 Lezingen. 7,50 Mantovani's Tipica Orkest. 8.20 BBC-Symphonielorkest. 9.20 Be richten. 9.35 Vervolg concert. 10.35 Vonoent Lawson in zijn repertoire. 10.50 Gevar. pro gramma. 11.05 Trioconcert. 11,3512,20 Dans muziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.35 Gram. platen. 11,20 Orkestcon cert. 2,50 Concert. 4.20 Zang en piano. 4.50 Gram. platen. 5.50 Orkestconcert. 8.20 Viool en piano. 9.05 Radiotooneel. 11,0512,35 Dansmuziek en populair concért. KEULEN, 456 M. 5.50 Orkestconcert. 11,20 dito. 12,35 Boeren- kapel. 1,35 Gevar. concert. 3.50 Orkestcon cert. 5.20 Gevar. programma m.m.v. solisten en orkesten. 8.10 Operette-uitzending. 9.50— 11,20 Omroepklein orkest, schi-ammelensemble en solisten. BRUSSEL, 322 M. 12,20 Gram.platen, 1,30—2.20 Zigeunenmu- ziek. 6.20 Dansmuziek. 7.20 Gram. platen; 8.20 Symphonieconcert. 10.3011.20 Gram. pla ten. BRUSSEL, 484 M. 12,20 Zigeunermuziek. 1.30—2.20 Gram. pla ten, 5.20 Dansmuziek. 6.20 Oude muziek. 7.20 Gram. platen. 8.20 Klemorkest en Gram. pla ten. 10.3011.20 Dansmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.05 Blaasconcert. 9.20 Berichten. 9.50 Trio concert. 10.05 Weerbericht. 10.20—11,20 Dans muziek,

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 3