De samenvoeging der gemeenten. e». Qroote Gebeurtenissen. tiers rede heeft een geweldige sensatie hPt met een nieuwen grooten oorlog be- m de Europa gewekt. Hij heeft het Pact dr€1 Locarno opgezegd, de demilitarisatie van rf Rijnland eveneens (en de daad bij het d gevoegd door er zijn troepen te laten W°nenrukken) maar anderzijds heeft hij Th bereid verklaard tot nieuwe overeenkom- tn om den vr6de in Europa waarbor<?en. ?ie voorstellen behelzen in hoofdzaak een 'agressie-pact mct België en Frankrijk, et Engeland en Italië als mede-garanten. m€t ^demilitariseerde grens-zónes van Duitschland, België en Frankrijk. Duitsch- l nd is bereid ook Nederland in dit pact op nemen, als de Nederlandsche regeering L wenscht en de andere betrokken mo- ndheden het ook wenschen. Verder stelt Kt een Europeesch „luchtpact" voor. met luchtvloten van gelijke sterkte van Duitsch land Engeland en Frankrijk. Onder zekere voorwaarden wil Hitier ook met Litauen, dat hü indertijd uitzonderde, een non-agressie nact sluiten. Op precies hetzelfde oogenblik heeft Mus- «olini aan den Volkenbond hericht. dat hij bereid is over den vrede met Abessynië te onderhandelen, en later bericht dat hij het offensief staakt. Maar dit is nu ineens een tweede rangs-gebeurtenis" geworden. Hoofdzaak is het optreden van Duitschland. De F-ansche premier Sarraut heeft in ant woord er op onmiddellijk het hooge paard beklommen. Frankrijk wijkt niet voor drei gementen, zegt hij. Het zal niet onderhande len als in strijd met plechtige verklaringen de Duitsche soldaat zich aan den Rijn pos teert. Het wenscht handhaving van de waar borgen van Locarno. Sarraut heeft bovendien eenige militaire veiligheidsmaatregelen ge nomen, die evenwel niet zeer verstrekkend zijn, en Maandag beraadslaagden de ondertee kenaars van het Pact van Locarno te Parijs. Heden brengt Flandin de zaak in Genève voor den Volkenbond. Engeland houdt zich erg bedaard en kijkt de kat uit den boom. Amerika houdt zich afzijdig. InItalië schijnt men de situatie nogal behagelijk te vinden, hetgeen niet ver wonderlijk is, want in dezen toestand heeft Mussolini een betere kans op een voor hem dragelijken vrede. Wat moeten wij-in-Nederland nu van deze nieuwe situatie denken? Laten we ons maar niet teveel verdiepen in de vraag, wie er nu eigenlijk gelijk heeft. Daar schiet men toch niets mee op. Het is zeker dat de bepa lingen van het Pact van Locarno het sluiten van een Fransch-Russisch verdrag in juridi- schen zin niet uitsloten. Hitier beroept zich j dan ook niet op schending van een verdrags artikel door Frankrijk. Hij zegt eenvoudig dat hij beide verdragen onvereenigbaar vindt en daarom stapt hij uit het Pact van Lo carno, en bezet hij bovendien het Rijnland. Dit is rechtens niet goed te praten. Maar ik herinner er aan dat de overwinnende onder teekenaars van*het Verdrag van Versailles zich verplicht hadden te ontwapenen en het tegendeel hebben gedaan, nl. zich zwaarder bewapenen. Dat is rechtens evenmin goed te praten. En Italië heeft het Volkenbondspact en het- Kellogg Pact geschonden, enzoovoorts enzoovoorts. Disputen over de vele verdrags-schendingen baten niets. Aangezien men internationaal onvoldoende georganiseerd is met Duitsch land, Amerika en Japan buiten den Volken bond om een internationaal recht te hand haven zijn alle verdragen waardeloos als zij niet op een grondslag van onderling vertrou wen en wil tot samenwerking berusten. Stuk voor stuk worden ze tot „vodjes papier" gede gradeerd omdat er geen politie is die op hun naleving toeziet en den overtreder bij de kraag pakt, en geen rechter die hem veroor deelt. De Nederlandsche strafwet zou binnen een kwartier een vodje papier zijn als er geen politie en geen rechters waren om haar nale ving te waarborgen. Nu zegt Hitier de Duitsche verdrags-ver- plichtingen niet op zonder meer te doen. Hij stelt meteen een nieuw Locarno voor, dat kennelijk (gezien de opneming van „garan ten" in zijn plan) ook ten doel heeft dat als een der onderteekenaars een ander aanviel de overigen den aangevallene te hulp zouden snellen. Hij verklaart zich hetgeen uiterst belangrijk is onder deze voorwaarden be reid tot terugkeer van Duitschland in den Volkenbond. De uitnoodiging aan Nederland om aan een dergelijk verdrag deel te nemen, die overigens niet als voorwaarde voor de totstandkoming van het geheel gesteld wordt, zal Nederland ffl. i. niet aanvaarden. Dat ligt, althans in de beperkte formatie van onderteekenaars, door Hitier voorgesteld, niet op onzen weg. Wij ma ken deel uit van het veel grootere geheel dat de Volkenbond is ,en moeten ons niet in het gevaarlijke wespennest van een verdrag tus- schen groote mogendheden (plus België) gaan steken. Het zou tengevolge hebben dat wij mee móesten gaan vechten tegen Duitschland als dit Frankrijk aanviel, of tegen Frankrijk als dit Duitschland aanviel. Neen. Dat ligt niet op onzen weg. Het voorstel-Hitler op zichzelf behoeft men. ondanks de bezetting van het Rijnland die ermee gepaard is gegaan, niet met pessimisme te bezien. Het gejuich van de Rijnlandsche bevolking en de emotie in Parijs zijn kleine incidenten zonder verdere beteekenis. Laat men liever de zaak wat dieper beschouwen, en Sarraut's rede ook maar niet te schrikba rend opvatten. Over zeven weken zijn er ver kiezingen in Frankrijk, zal vermoedelijk de linkerzijde de overwinning behalen en zal de Centrum-man Sarraut wel moeten aftreden. Naar aanleiding daarvan hoop ik morgen in een artikel op de Fransche situatie terug te komen. Beziet men de zaak grondiger, dan blijkt uit de groote gebeurtenissen van 1.1. Zaterdag dat Hitier op vrede aandringt, al is het dan vol gens zijn voorstel maar voor 25 jaar, terwijl op hetzelfde oogenblik Mussolini de kans aan pakt om van zijn Abessynisch avontuur ver lost te raken, en zelfs zijn offensief staakt. Dat is veelbeteekenend. Er komt een nieuw streven naar werkelijke oplossingen in den Europeeschen heksenketel naar voren. Dat dringt meer dan ooit. Als Europa zijn een heid niet vindt, zal het aan zijn verdeeldheid ten gronde gaan. En niemand, ook de wapenindustrieën met hun uitgestrekte en uiterst kwestbare bedrij ven niet, durft den luchtoorlog aan. Niemand durft zijn hoofdstad aan een luchtbombarde ment blootstellen, dat niet kan worden weer staan. De luchtvaart, het grootste gevaar voor een volgenden oorlog, oneindig machtiger dan in 19141918, geeft tegelijk de beste kans op een Halt! Terug! aan den rand van den af grond. Sarraut kan nu wel protesteeren tegen Hit ler's optreden, maar het baat hem niets als de Engelschen er anders over denken. En daar lijkt het al erg op. Men zal als gevolg van deze gebeurtenissen een eerlijke poging moeten doen om te Genève tot overeenstemming te komen, niet op de domme en verouderde basis van benadeeling van den ander, maar op grond van gemeen schappelijke Europeesche belangen. Hitler's voorstel is daartoe niet afdoende oplossing, maar het is een belangrijk uitgangspunt. Men zal de richting van Europeesche eenheid uit moeten tenzij men den oorlog wil. Wie heeft den „moed" tot den oorlog?beter gezegd: wie is er gek genoeg voor? En üe basis van de nieuwe eenheid móet Fransch—-Duitsche samenwerking zijn. R. P. BEVERWIJK DE STAND DER WERKLOOSHEID. De werkloosheid vertoonde in de vorige week een kleine daling, die voornamelijk van de drie bij den gemeentelijken dienst der werk loosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling aangesloten gemeenten ten voordeele kwam van de gemeente Beverwijk. Het totale cijfer was 1355 tegen 1394 in de daaraan voor afgaande week. De werkloosheid kwam het meest voor in onderstaande vakgroepen Beverwijk: bakkers 9, bankwerkers 16, behangers 1, betonvlechters 4, betonwerkers 3, blikbewerkers 7, blikslagers 2, carrosserie makers 2, chauffeurs 18, drukkers 7, electri- ciens 6, grondwerkers 101, handlangers 3, isoleerders 2, kantoorbedienden 9, kleerma kers 3, landarbeiders 59, loodgieters 2, letter zetters 2, losse arbeiders 254, machinisten 5, machinedrijvers 3, machinale houtbewerkers 5, marmerpolijsters 1, metaalbewerkers 3, met selaars 14, monteurs 19, opperlieden 15, plaat werkers 1, reizigers 4, schilders 16, schippers 6, schoenmakers 1, sigarenmakers 71, sorteer ders 8, slagers 1, smeden 2, spoorleggers 1, steenhouwers 1, stoffeerders 1, stokers 5, stu- cadoors 7, teekenaars 2, timmerlieden 34, uit voerders 1, voegers 1, voerlieden 3, voorslaan- ders 1, zeilmakers 1, winkelbedienden 5, dienstboden 14, werksters 6, boekbinders 1, fotografen 1, koks 1, stuurlieden 1, totaal 752 (vorige week 776). Wijk aan Duin: bakkers 3, bankwer kers 13, behangers 1, betonvlechters 1, beton werkers 3, blikbewerkers 1, blikslagers 2, chauffeurs 22, electriciens 5, expediteurs 1, grondwerkers 47, handlangers 3, kappers 2, kantoorbedienden 16, landarbeiders 51, lood gieters 2, losse arbeiders 121, lijnwerkers 1, machinisten 5, machinedrijvers 1, machinale houtbewerkers 1, metaalbewerkers 5, metse laars 9, meubelmakers 1, monteurs 5, opper lieden 25, reizigers 2, schilders 8, schoenmakers 3, sigarenmakers 11, slagers 3, stokers 5, stu- cadoors 5, teekenaars 1, timmerlieden 23 uit voerders 1, voegers 3, voerlieden 2, zeilma kers 1, winkelbedienden 6. dienstboden 16, werksters 4, stuurlieden 1, totaal 442 (449). Heemskerk betonvlechters 2, beton werkers 6. chauffeurs 4. electriciens 1, grond werkers 21, landarbeiders 57, losse arbeiders 42, metaalbewerkers 1, opperlieden 7. schil ders 1. timmerlieden 10, uitvoerders 1, dienst ig,., r werksters 2, totaal 161 (169). Bestaande machten blijven voortduren. S DINSDAG 10 MAART 1936 Kiesvereenigingen kunnen voor bereidingen treffen. Het wetsontwerp tot vereeniging van de ge meenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin, dat op 22 Februari j.l. aan de Tweede Kamer der Staten Generaal werd aangeboden, hebben wij reeds in ons blad aangekondigd. Tevens hebben wij bij die gelegenheid de memorie van toelichting, die het ontwerp van wet vergezelt en die onderteekend is door den Minister van Binnenlandsche Zaken, nagenoeg in extenso gepubliceerd. Het ontwerp bevat de gebruikelijke bepalin gen en voorschriften, die vrijwel alle zoo „voor de hand liggen", dat daaraan geen af zonderlijke bespreking behoeft te worden ge wijd. Eenige artikelen hebben onder anderen betrekking op de wachtgeldregeling en de pen sioenen van de ambtenaren en op de uitkee- ringen van het gemeentefonds, sommige be palingen raken den dienstplicht. Zij, die voor een der opgeheven gemeenten tot gewoon of buitengewoon dienstplichtige bestemd werden, behouden deze bestemming ook na de vereeni ging. Voor de lichtingen 1937 en 1938 vormen de inschrijvingsregisters voor den dienstplicht van de opgeheven gemeenten te zamen het inschrijvingsregister van de nieuwe gemeente. De nieuwe gemeenteraad. Van beteekenis is de vraag, wanneer de can- didaatstelling en de eventueele stemming voor de verkiezing van de leden van den raad der nieuwe gemeente Beverwijk zal geschieden. Deze data worden door Gedeputeerde Staten van Noord-Holland vastgesteld. Het behoort geenszins tot de onmogelijkheden, dat de datum der candidaatstelling vrij spoedig na 1 Mei. den datum, waarop de wet tot samen voeging eventueel in werking zal treden, wordt bepaald. Er zijn voorbeelden in ons land, dat zoo'n candidaatstelling reeds enkele weken later moest geschieden. In ieder geval ligt het in de lijn der verwachtingen, dat het College van Ged. Staten ook met deze aangelegenheid spoed zal betrachten. Aangezien de kans. dat de Kamers der Staten Generaal het wetsont werp niet zouden aanvaarden, al zeer gering moet worden geacht, zullen de kiesvereenigin gen zoowel te Beverwijk als te Wijk aan Zee en Duin goed doen, reeds nu langzamerhand den toestand onder de oogen te zien en zoo moge lijk de eerste voorbereidingen voor de candi daatstelling te treffen, opdat zij gereed zullen kunnen zijn ook wanneer de datum der candi daatstelling zeer kort na den eersten Mei zou vallen. Geen dictatuur. Deze spoed zal natuurlijk geenszins noodig zijn, omdat anders de nieuwe gemeente Bever wijk zonder gemeenteraad zou zijn. Het spreekt vanzelf, dat de wet ook daarin zal voorzien. Men heeft zelfs het onjuiste gerucht op onverklaarbare wijze in de hand gewerkt, dat de burgemeester van Beverwijk gedurende eenigen tijd „dictator" zou zijn. Wij kennen dat stelsel in Nederland niet en het zou dwaasheid zijn te veronderstellen, dat in de periode, gelegen tusschen den datum, waarop de wet tot samenvoeging van kracht worvdt en dien van de installatie van den nieuwen ge meenteraad, Beverwijk zonder gemeenteraad, zonder wethouders en in dien geest maar door redeneerend, ook zonder politie zou zijn. Artikel 13 van het wetsontwerp bepaalt na melijk het volgende: 1. De bij het in werking treden dezer wet in de gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin bestaande besluiten en ambtenaren zul len in de nieuwe gemeente voortduren, totdat door het bevoegd gezag een nadere regeling is getroffen. 2. de bij het in werking treden dezer wet in de gemeente Beverwijk bestaande mach ten (dat zijn dus B. en W., de raad enz Red.) zullen in de nieuwe gemeente voort duren, totdat zij overeenkomstig de bepalin gen dezer wet door andere zijn vervangen. Daarop volgt dan nog bovendien het derde lid van dit artikel: De reglementen van orde voor de vergade ringen van den raad en van het college van burgemeester en wethouders, alsmede de be staande instructies voor den secretaris en den ontvanger der gemeente Beverwijk gelden voor de nieuwe gemeente, totdat zij door an dere zijn vervangen. Hieruit blijkt dus afdoende, dat wij het in Beverwijk ook na 1 Mei 1936 bij de democratie zullen houden en dat er dus geen sprake zal zijn van een dictatuur. Zooals men weet vergadert een nieuwe ge meenteraad ingevolge de bepalingen van de gemeentewet op den eersten Dinsdag in Sep tember na de verkiezing. Deze bepalingen gel den niet voor deze „tusschentijdsche" verkie zing. Gedeputeerde Staten zijn het al weer, die hebben te bepalen, wanneer de nieuwe raad voor de eerste maal bijeen zal komen. De leden zullen ook niet voor vier jaren zitting hebben, evenmin als de wethouders. In 1929 is de zaak weer in het rechte spoor, want met afwijking van het bepaalde in de artikelen 29 en 87 der gemeentewet hebben de leden van den nieuw gekozen raad en de door dien raad te kiezen wethouders volgens de wet tot sa menvoeging zitting uiterlijk tot den eersten Dinsdag van September 1939. De raad van de opgeheven gemeente Bever wijk benoemt het hoofdstembureau en de stembureaux voor deze verkiezing en onder zoekt de geloofsbrieven der leden van den raad der nieuwe gemeente. Alweer een bewijs dus. dat de thans in Beverwijk zitting hebbende raad zijn volledige bevoegdheid houdt, totdat de nieuwe raad zijn taak zal overnemen. Een blik op de kaart. Een blik op het schetskaartje geeft al aan stonds de overtuiging, dat na de samenvoeging het grondgebied der gemeente Beverwijk zeer aanzienlijk zal ver grooten. Maar een nog dui delijker taal spreekt het kaartje ten aanzoen van het keurslijf van grenzen, waarin Bever wijk gewrongen was. Het was een vriendelijke omarming, waarin Beverwijk als het ware schuil ging. Zullen deze kluisters na 1 Mei verbroken zijn? Het antwoord op deze vraag zullen de beide Kamers der Staten Generaal moeten geven en het zal eerst een feit zijn den dag, nadat de wet in het Staatsblad zal zijn afgekondigd. CHR. GYMNASTIEKVEREENIGING „HERCULES" De beide jaarlijksche uitvoeringen van de Christelijke Gymnastiekvereeniging „Hercu les" zullen op Dinsdag 17 en Donderdag 19 Maart in het Ned. Herv. Vereenigingsgebouw in de Oosterwijkstraat onder leiding van den heer C. P. Nieuwenweg worden gehouden. Het programma vermeldt het optreden van alle groepen der vereeniging aan de toestel len en in rythmische en staa,foefeningen. Men verzoekt ons mede te deelen, dat in troductie voor deze uitvoeringen verkrijgbaar zijn bij Mej. Swalve, Breestraat, alhier. VERGADERING VAN DE WINKELIERS- COMBINATIE „PLAN WEST". De Winkelierscombinatie „Plan West" houdt Donderdagavond in de Baangarage een leden vergadering. De agenda voor deze bijeenkomst vermeldt o.m een bespreking van de te voe ren zomercampagne en een verslag van de con trole-commissie WIJK AAN ZEE JUBILEUM BIJ 'T WATERLEIDINGBEDRIJF De heer J. Schellevis herdacht 't feit, dat hij 25 jaar aan het Provinciaal Waterleidingbe drijf verbonden is. Namens de Directie sprak de heer P. Ger- tenbach. hoofdopzichter, namens het perso neel de heer w. J. Bol, machinist, den jubila ris allerhartelijkst toe. Hem werd een zilveren horloge met inscriptie als herinnering aan geboden. SCHIETWEDSTRIJD BIJZ. VRIJW. LANDSTORM. Het korps van de afdeeling Wijk aan Zee van "den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm behaalde Zaterdag in den wedstrijd van den kring Kennemerland 218 punten. In den personeelen wedstrijd werden even eens aardige resultaten behaald; de heeren B. Schelvis; F. Bol en Adr. Bodewés maakten se ries resp. van 47. 47 en 48 punten. THANS OOK EEN PUBLIEKE TELEFOONCEL De actie der Vereeniging tot bevordering van vreemdelingenverkeer wordt met succes bekroond. Naar wij vernemen zal begin Juni op het Julianaplein (autobus plein) nabij 't wachtlokaaltje een publieke telefooncel ge plaatst worden. GEZELSCHAP STILLE OMGANG AMSTERDAM In restaurant Sonnevanck vergaderde Maandag, onder voorzitterschap van den heer J. Bruinenberg, het gezelschap Stille Omgang Amsterdam. De secretaris de heer B. Schelvis bracht zijn jaarverslag, de heer J. Bruinenberg ver slag als afgevaardigde naar de algemeene vergadering te Amsterdam. Uit 't jaarverslag van den penningmeester bleek, dat 't kassaldo f 50 bedraagt. De heer Andr. Schelvis werd bij acclamatie herkozen; in de plaats van den heer D. Zui- derduin, die zich niet herkiesbaar stelde, werd de heer Andr. Bodewes gekozen. De bedevaart naar Amsterdam heeft- plaats in den nacht van 21 op 22 Maart. Zij, die te voet gaan vertrekken des avonds 9 uur van den Rehveg, de' overigen om 12 uur midder nacht om met den specialen trein van 1 uur 20 uit Beverwijk verder te reizen. Ongeveer 80 leden gaven zich voor deel neming op. De bedevaartgangers uit Wijk aan Zee zullen den vroegdienst in de kerk op den Singel bijwonen. CASTRICUM TUINB. VER. „ONS BELANG" Veiling van Maandag 9 Maart: Spruiten I 18—22 1/2 ets. per K.G. Idem n 12 ets. Boeren kool 87 ets. per kist. VITESSE I—V. V. E. I (1—1). Als V. V. E. heeft afgetrapt, gaat het direct in een snel tempo. Om beurten komen de doe len in gevaar. V. V. E. zit er flink .op; menig maal wordt er lukraak weggetrapt. Toch weet Vitesse de leiding te nemen; als bij een scher mutseling de keeper even uitloopt en den bal niet kan bemachtigen is het v. d. Berg Jr., die hard inschiet (10). V. V. E. scoort nog vóór rust tegen (11). In de tweede helft werd niet gescoord. HEEMSKERK. BEGRAFENISVEREENIGING ST. BARBARA Bovengenoemde vereeniging houdt Maan dagavond haar jaarvergadering in het R.K. Vereenigingsgebouw.. R.-K. VROUWENBOND. De RJK. Vrouwenbond houdt op Donderdag avond haar jaarvergadering in het K. S. A. gebouw. Er wordt een lezing gehouden door Mevr. Steiger-Asperslag. ADO—LISSE. (0—2) Bij een der aanvallen krijgt Van Diest een kans, maar hoewel hij den keeper reeds ge passeerd heeft schiet hij nog naast. Nadat voor het ADO-doel eenige malen met geluk het gevaar is gekeerd, komt de rust met blanken stand. Na de rust wordt er iets beter gespeeld. Goed gesteund door de mid denlinie komt ADO thans flink opzetten. Bij een goed door Beentjes genomen corner kopt de Ruyter over Bij een handsgeval tegen ADO krijgt Lisse een vrijen schop te nemen. Met een hard schot bezorgt Van Beek zijn club de leiding (01).. De thuisclub begint zich geducht te roe ren, doch haar aanvallen zijn te onsamen hangend. Bij een mooien aanval der bezoekers belandt de bal bij Van Diest, die met een on houdbaar schot den stand op 0—2 brengt. Zeevogels 2—ADO 2 ADO 3Berdos 2 ESV a—ADO a 0—1 0—3 1—1 PAARD OP HOL. Terwijl de heer A. Schoehui.s in den J. van Kuikweg een bak met gier welke op een drie wieler kar was gezet in zijn tuin wilde over brengen sloeg het paard, dat voor den wa gen gespannen was op hol. Bij den hoek der G. van Assendelftstraat viel het. met als ge volg dat het de bak met gier op zich kreeg. Behalve het tuig werd er niets beschadigd. R.-K. BOUWVAKARBEIDERS. Bovengenoemde bond hield haar jaarver gadering in een der zalen van het R.-K. Ver eenigingsgebouw, onder leiding van den heer H. v. d. Son. De secretaris bracht het jaarverslag uit. De penningmeester bracht verslag uit over de financiën. Er was een batig saldo van f 8.87. Aan werkloozen werd uitgekeerd f 1677,65, en Kerstgave f 38.75. De aftredende bestuursleden M. Kunnen K. Brusser werden bij acclamatie herkozen. Tot verificateur werd benoemd de heer J. Smit. /CUEEP/ LT.JLINCEN1 Nh. p0LLAND—AMERIKA LIJN. ««Daska, Vancouver n. Rotterdam 6 te Port end (O.) Lochmonar, 6 van Rotterdam te Vancouver. 8 v* Rotterdam te Norfolk, voiendam, 8 v. Rotterdam te New-York. g Nitonnersd^' ^°^erdam n- N-~York p. 8 7 v. New-York n. Rotterdam. r>aler* 8 v- Velsen te Rotterdam, amsterdiep, 8 v. Vancouver te Rotterdam. paaradam. v- Rotterdam te Velsen. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN oiitar, 9 v. Hamburg te Rotterdam. HOLLAND—AFRIKA LIJN. pi (thuisreis) 9 te Antwerpen, bloemfontein, 9 v. Rotterdam te Bremen, ooscnfontein (thuisr.) 7 te Port Natal, "^fontein, 9 v. Beira n. Rotterdam. Heemskerk (uitr.) 8 v. Suez a- a NED. STOOMBOOT MIJ. jax, 9 van Stettin te Amsterdam. 9 van Algiers n. Malta. 2€€8 memnon, 9 v. Amsterdam n. Middell. «las, 7 v. van San Pedro n. Curasao. Deucalion, Valencia n. Amsterdam, p. 9 Ouessant. Triton, 9 van Hamburg te Ceara. Venezuela, 6 v. Barbados n. Port Limon. Breda, Amst. n. Chili 6 van Cristobal. Aurora, 9 v. Lissabon te Amsterdam. Baarn, Chili n. Amst. 8 t eLiverpool. Bodegraven, Chili n. Amst. 8 v. Cristobal. Ceres, 7 v. Algiers n. Amsterdam. Colombia, 8 v. Cristobal n. Cartagena. Costa Rica, Amst. n. Barbados 7. v. Dover. Hermes, 7 v. Volo n. Salonika. Irene, 8 v. Hamburg te Amsterdam. Iris, 5 v. Cristobal n. Pacific havens Mars, 8 v. Carthagena n. Alicante. Nereus, 7 Amst. te Kopenhagen. Oberon, 8 v. Savona te Genua. Odysseus. 8 v. Amst. te Hamburg. Oranje Nassau, 9 van Paramaribo n. De- merara. Perseus, 8 v. Vigo n. Amsterdam. Pluto, 9 v. Aarhuus te Amsterdam Poseidon, 7 v. Malaga n. Setubal. Rhea, 8 v. Amsterdam te Aarhuus. Titus, 9 v. Valencia te Amsterdam Trajanus, 7 v. Cavalla n. Cephalon) Ulysses, 8 v. Malta n. Amsterdam. Venus, 8 v. Beprouth n. Jaffa. Vesta, 9 v. Kopenhagen te Amsterdam. Vulcanus, Rott. n. Vigo p. 8 Ouessant. Orpheus, Rott. n. Lissabon p. 8 Dungeness. Hebe, Amst, n. W.-Indië 7 (5.55 n.m.) 300 mijl ZZW. v. Land's End. HOLLAND WEST-AFRIKA LIJN. Reggestroom 9 v. Hamburg te Amsterdam. Maaskerk (uitreis) 8 v. Las Palmas. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Grootekerk (uitreis) 7 v. Hongkong. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Montferland, 8 v. Hamburg te Amsterdam ROTTERDAMSCHE LLOYD Kota Nopan, 7 v. Batavia n. Rotterdam. Djambi (uitreis) p. 9 Kaap del Armi. Kota Inten (uitreis) 9 te Belawan. Modjokerto, 8 v. Batavia te Rott. Kota Radja, 9 v. Rotterdam n. Hamburg. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN Alphacca (uitreis) p. 7 Dungeness. Alpherat (thuisreis) 7 v. Santos Aldabi. 8 v. B.-Ayres te Rott. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Marnix van St. Aldegonde (thuisreis) 8 v. Sabang. Chr. Huvgens (uitr.) 8 te Sabang. Poelau Tello, 9 v. Amst. te Batavia. Poelau Bras (uitr.) 7 te Marseille. Joh. de Witt (thuisr.) 11 (9 v.m.) te Amst. verw. STOOMVAART-MIJ OCEAAN. Philoctetes, Japan n. Rotterdam 9 te Sin gapore. Glenapp, Japan n. Rotterdam 8 v. Singa pore. Alcinous, 8 v. Batavia te Amsterdam. Calchas, Japan n. Rott. p. 9 Gibraltar. Antenor, Japan n. Rotterdam 8 v. Shanghai City of Hereford, Dairen n. Rott. 8 v. Port Said. City of Perth, Dairen n. Rott. via Londen 9 v. Havre. Diomed, 7 v. Dairen n. Rott. Glenaffaric, Dairen n. Rott. 6 v. Manilla. Myrmidon, Liverpool n. Java 6 v. Padang. City of Florence, Dairen n. Rotterdam 8 v. Hongkong. Eurybates, 8 van Batavia te Hmburg. AANGEKOMEN 8 Maart: Ilse s.s. Swansea Vliestroom s.s. Huil Leeuwarden s.s. Londen Ek s.s. Oslo Irene s.s. Hamburg Rhein s.s. Hamburg Vesta s.s. Danzig 9 Maart: Amstelstroom m.s. Leith Theano s.s. Fowey Aurora s-s. Lissabon Reggestroom s.s. Hamburg Spaarndam s.s. Rotterdam Pluto sa. Gothenburg Olivegrove s.s. Rosario Poul Breinhold m.s. Esbjerg Titus s.s. Midd. Zee VERTROKKEN. Maart Ara s.s. Veildefjord Wilbo ma. Londen Sunetta m.s. Hamburg 9 Maart: Valverda m.s. Rouaan IJzerverscheping. Het Nederlandsche stoomschip Spaarndam is van Rotterdam bij de Hoogovens aangeko men om ijzer te laden en daarna via Rotter dam naar Bosten (V.S.) te vertrekken. Opgelegde schepen. Zaterdag waren te Rotterdam zeven schepen opgelegd, van welke drie onder buitenlandsche vlag. Zware ijsgang. Vanuit Helsinki (Finland) zijn de vorige week de laatste schepen vertrokken. FILMVOORDRACHTAVOND „PAPYRUS". De personeeisvereeniging van de papier fabrieken „Papyrus", zal op Vrijdag 13 Maart a.s. een voordrachtavond houden in Concor dia. De heer D. van Staveren, voorzitter van de Centr. Filmkeuringscommissie zal dien avond als onderwerp behandelen: .In de keuken van de film". De geheimen van de film zullen, verlucht met lichtbeelden, op een leerzame en amu sante manier den leden en genoodigden wor den ontsluierd

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5