THIJS IJS EN DE DIKKE HERTOG Volkenbondsraad komt Zaterdag te Londen bijeen. «wSPSS IT MAART 1938 BUITENLAND Donderdag beraadslagen de Locarnostaten opnieuw Frankrijk bereid met Duitschland te „derhandelen zoodra de eerbiediging internationale wetten opnieuw zal zijn verzekerd. Reuter meldt uit Parijs, dat de Vol kenbondsraad Zaterdag te Londen zal bijeenkomen, na beraadslaging der vertegenwoordigers der Locarnosta ten. die Donderdag eveneens aldaar zal plaatsvinden. Na afloop van de gisteren te Parijs gehouden bijeentamst der gedele geerden van de Locarno-mogendhe- den is het volgende communiqué verstrekt: „Op het ministerie van buitenlandsche zaken is een nieuwe bijéénkomst der Locarno-mogendhe- den gehouden. Eenstemmig werd be sloten, dat de besprekingen na Don derdag te Londen zullen worden voortgezet. De Britsche regeering beeft "den president van den Volken bondsraad verder uitgenoodigd, de eerstvolgende zitting van den Raad die aansluit op de bijeenkomst der Locarno-mogendheden, eveneens te Londen te doen houden". In verband met dit besluit is de zitting der commissie van dertien uit gesteld tot na de zitting van den Volkenbondsraad te Londen. In Britsche kringen geeft men volgens Reuter den volgenden uitleg aan de Dinsdag genomen beslissingen Duidelijk zijn de gevaren aan den dag ge treden, die "cr het Duitsche besluit zijn ontstaan. Eden was naar Parijs gekomen om zich rekenschap te geven van de ontstane situatie en van de positie waarin Frankrijk geraakt was, maar men vestigt er de aan dacht op dat dit geen invloed heeft gehad op de beslissingen, die hij heeft genomen. Men ontkent met nadruk, dat de Britsche weering reeds volledig haar standpunt heeft beoaald ten opzichte van de eenzijdige op- ze°rin.g van het pact van Locarno door Dhtschland en boven al, dat deze beslissing in tegenstelling was met de Fransche opvat ting. Ket doel van de reis van Eden naar Parijs was, om de Fransche regeering tot rust te brengen, maar tegenover de ontwikkeling van de situatie en het standpunt, dat de Fransche regeering innam, achtte hij het noodzakelijk terug té keeren naar Londen om nog eens overleg te plegen met de regeering, als een soort bevestiging van de reeds ingenomen houding en om op die wijze de Fransche re geering een definitief antwoord te kunnen geven. Men merkt in Britsche kringen op, dat men het Fransche standpunt volkomen begrijpt en dat dit volkomen reëel is. Men acht in deze kringen het Duitsche besluit ernstig. In de eerste plaats veroordeelt men de eenzij dige opzegging, maar bovendien acht men het tijdstip waarop dit is geschied zoo buiten gewoon verkeerd, omdat juist de Fransche en Britsche regeeringen stappen hadden ge daan om onderhandelingen met de Duitsche regeering te openen. Verder zegt men, dat de bezetting van het Rijnland, die zich tot een symbolische daad zou beperken, doch die vol ledig geworden is, een zeer ernstig feit is. Het voorwendsel van Duitschland voor zijn daden was gelegen in het Fransoh-Russische pact, dooh, gelijk minister van Zeeland heeft opgemerkt, is ae bedreiging van België even groet als die van Frankrijk, terwijl België niet betrokken is bij het Fransch Russische verdrag, De Duitsche rechtvaardiging mist hierdoor iederen grond. Des middags kwam te Parijs de Fransche Kamer bijeen voor het aanhooren van een re- geeringsverklaring over Frankrijk's houding tegenover het jongste Duitsche besluit. In deze verklaring, die door Sarraut in de Kamer, en door Flandin in den Senaat is voor gelezen, wordt o.a. het volgende gezegd: „Er heeft zich een gebeurtenis voorgedaan, waarvan gij reeds den emst uit internationaal oogpunt en de gevolgen voor de veiligheid van Frankrijk hebt kunnen beoordeelen." Na eraan te hebben herinnerd, dat Duitsch land als motief voor zijn geste heeft aange voerd, dat Frankrijk een verdrag heeft geslo ten. dat onvereenigbaar zou zijn met het Rijn pact van Locarno gaat Sarraut door met nog maals op de bekende wijze de verschillende argumenten te weerleggen, die door Duitsch land tegen het Fransch-Russische pact inge bracht zijn. Sarraut betoogt, dat Frankrijk ondanks alle teleurstellingen trouw is gebleven aan het Volkenbondspact, en dat het voorts geen ge legenheid heeft laten voorbijgaan, om te trachten toenadering tot Duitschland tot stand te brengen. ..Frankrijk," verklaart Sarraut dan, „stelt zich niet op het standpunt van gekwetste eigenliefde of van waarborgen voor eigen veiligheid, die verloren zijn. Het stelt het be nauwende probleem van de kracht van het recht tegen het recht van den sterkste. Het is duidelijk, dat de schending van de gedemilitariseerde zone onze eigen veiligheid Kakt doch zij doet nog veel ernstiger de toe- Komst van den Europeeschen vrede, de orga nisatie van de collectieve veiligheid en den volkenbond gevaar loopen." Sarraut vraagt zich dan af, wie ook nog ™aar het minste vertrouwen in het nut van verdragen zou hebben, indien voor de ver- w,™ mf hiervan de wensch van den sterkste zou ziJn- lm dit geval zou het sy- ta* militaire bondgenootschappen moe- w ,W0r^en teruggekeerd. „Wat ons betreft," Sarraut dan verder, „zullen wij alle maieneele en moreele krachten ter beschik- den Volkenbond stellen, alleen op vrprfTat dat wü in den strijd voor den zVh f yde £€staan worden door hen, die verbonderf^1 krachtens het Rijnpact hebben aipMHebben gewezen, dat Frankijk er minste voordeel bii heeft, het Duit- sche volk in de ellende te sleepen, stelt Sar raut aan Duitschland te vraag, in hoeverre de demilitarisatie van het Rijngebied bij kan dragen tot de oplossing der problemen, waar voor Duitschland zich geplaatst ziet. Hij zet uiteen, dat het vertrouwen in Duitschland, dat voor nieuwe onderhandelingen noodig is. verloren is gegaan. „De Fransche regeering wijst geen onderhandelingen van de hand. die den toekomstigen vrede kunnen verbeteren, doch zij kan niet onderhandelen onder den invloed van geweld en ongedaanmaking van vrijwillig geplaatste handteekeningen." Na te hebben verklaard, dat een beroep is gedaan op den Volkenbondsraad, en overleg wordt gepleegd met de mogendheden, die het Lo- carnopact waarborgen, verklaart Sarraut ten slotte, dat Frankrijk bereid blijft, met Duitschland te onderhandelen, zoodra de eer biediging der internationale wetten opnieuw zal zijn verzekerd. Engeland. Het Witboek door het Lager huis goedgekeurd. Het Lagerhuis heeft met 371 tegen 153 stem men de motie van goedkeuring van het Wit boek aangenomen. Duitschland. Toch nog een gedemilitari seerde zóne? Een speciale correspondent van de .Daily Telegraph" seint uit Kehl, aan de Duitsche zijde van de Rijngrens bij Straatsburg, dat Duitschland besloten heeft een vrijwillige gedemilitariseerde zóne te handhaven van ongeveer acht mijl langs de geheele Rijn grens, bij wijze van vriendschappelijk gebaar jegens het Fransche volk. Het nieuwe Duitsche leger, dat Zaterdag het Rijnland is binnengerukt heeft nergens kazernes binnen een strook van acht tot tien mijlen van de grens. Luchtbases en ar- artillerie worden eveneens buiten deze zóne gehouden, terwijl den soldaten verboden is zich binnen die zóne te begeven. In Kehl, dat slechts iets meer dan een mijl van Straatsburg verwijderd ligt heeft geen Duitsche bezettingstroepen. Het dichtstbij zijnde garnizoen ligt in Kastatt, op een af stand van 10 mijl. Hitier wil ook met Oostenrijk en Tsjecho-Slowakije pacten afsluiten. „Mijn voorstel tot het sluiten van non-agressie-pacten ten oosten en ten westen van Duitschland moet worden opgevat als een algemeen De oorlog in Oost-Afrika. Staking der vijandelijkheden was van korten duur. Italianen bereiden inmiddels den verderen opmarsch voor. DZJIBOETI 10 Maart (Reuter-A. N. P.) De poging onder de hoede van den Volkenbond vredesonderhandelingen tusschen Italië en Abessynië tot stand te brengen, heeft de operaties niet voor langen duur opgehouden. Vooral aan het noordelijke front worden de voorbereidingen voor een nieuw offensief met koortsachtigen haast voortgezet. De Italianen organiseeren ook zoo snel mo gelijk hun ravitailleering met het oog op den a.s. opmarsch. Zij willen vooral voor het re genseizoen den tegenstand vernietigen van het leger, dat den weg naar Dessié verdedigt. Dit leger staat onder het persoonlijk bevel van den keizer en bestaat met name uit 10.000 man van de keizerlijke garde. De Abessyniërs trekken op in noordelijke richting, terwijl Italiaansche colonnes, bestaande uit twee le gercorpsen het gebied van het Asjangi-meer naderen. De Italianen hebben versterkingen opge richt aan de rivier Takezzé. Zij bezetten thans alle doorwaadbare plaatsen en zijn, naar men verklaart, voornemens den opmarsch voort te zetten ten Zuiden van de rivier naar de pro vincie Godzjam. De correspondent van Reuter-A. N. P. bij de Italiaansche legers in het Noorden seint, dat vandaag de troepen te land en de luchtstrijd krachten hun offensief over het geheele front hebben voortgezet. De correspondent heeft van officieele zijde de mededeeling ontvangen, dat het hoofdkwartier van plan is door een snel optreden de uiteindelijke overwinning te be vechten. Het Italiaansche leger hoopt een beslissen- den slag te kunnen leveren tegen het leger van den negus, dat beschouwd wordt als het eenige leger in het noorden, dat nog in staat is een werkelijken veldslag te leveren. De opmarsch in de verschillende sectoren gaat zoo snel als de zuiveringsacties en de aanleg van wegen veroorloven. De staking van het bombardement op Zon dag had ten doel te doen uitkomen, geduren de één etmaal, dat Italië het aanbod van den Volkenbond aanvaardt. Nadien is de activi teit voortgezet. De correspondent van Reuter-A. N. P. te Addis Abeba meldt, dat vier Italiaansche vliegtuigen vandaag de dorpen Ifaque (pro vincie Gondar) en Humbat (provincie Godzjam) hevig met bommen hebben be strooid. Het aantal slachtoffers is nog niet bekend. Vandaag is de hoofdstad opnieuw opge schrikt. De bewoners vluchtten in grooten haast naar de omstreken der stad, toen men de nadering van verscheidene Italiaansche vliegtuigen signaleerde. Het schijnt evenwel, dat de vliegtuigen weer koers naar het noorden hebben gezet na twee dorpen op 60 K.M. ten noorden van Addis Abeba te hebben gebombardeerd. .(copyright Reuter-A. N. P.) DIOPHA INTERNAT. GEDEP. ONDER N» 74388 NATION. DEPONEERING N» 61O60 HET KLEINTJE IN DE WIEG zal tot een sterk, gezond kind opgroeien, als moeder, gedurende den tijd dat ze het voedt, Diopha gebruikt. (Ned. Fabrikaat) HET KRACHTIGE D-VITAMINE VERSTERKINGSMIDDEL. (Adv. Ingez. Med.) voorstel. Het legt geen enkele uitzon dering op en is eveneens van toepas sing op Tsjecho-Slowakije en Oos tenrijk", zoo verklaarde Hitler in een interview, dat hij Maandagavond den specialen vertegenwoordiger van de „Daily Mail", Ward Price toe stond. In antwoord op verschillende vragen ver klaarde Hitier: „Mijn meening is, dat over het sluiten van non-agressiepacten zooals deze door de Duit sche regeering werden voorgesteld, het beste zal kunnen worden onderhandeld door di recte besprekingen tusschen de belangheb bende regeeringen. Het zou misschien wenschelijk zijn. dat de mogendheden, die uit de veiligheidspacten tusschen Duitschland aan de eene zijde en Frankrijk, België en misschien Nederland,aan de andere zijde, garantie moeten putten, al lereerst de kwestie met de toekomstige ga- rantie-mogendheden bespraken Duitschland zou echter zeer tevreden zijn, indien eenige andere mogendheid, Engeland bijv., de rol van eerlijk bemiddelaar zou spelen met practische voorstellen voor de oplossing der kwesties". Hitier zei nog dat de garnizoenen in de gedemilitariseerde zóne op vredessterkte werden hersteld, juist als in het overige ge deelte van het land, niet meer en niet min der. België. België vertrouwt op de loyauteit van Engeland. In de Belgische Kamer heeft de plaatsver vangende minister-president, Vandervelde, Dinsdag een korte verklaring afgelegd naar aanleiding van de jongste gebeurtenissen op internationaal gebied. Hij herinnerde aan de rede, die Eden in het Engelsche Lagerhuis heeft gehouden, en zeide. dat België van de Britsche verklaring kennis neemt. België weet, dat het in de loyauteit van Engeland steeds vertrouwen kan hebben. Vandervelde zeide verder: „Het respect voor de verdragen is de grondslag der inter nationale orde en tevens de onmisbare waar borg voor de veiligheid der kleine staten. Aan dit hoogste beginsel is België altijd trouw gebleven. De gebeurtenissen van het oogenblik eischen kalmte en vastberaden heid. De regeering is zich bewust van haar verantwoordelijkheid. Zij weet, dat zij kan rekenen op den eendrachtigen steun van het land. De Kamer betuigde luide haar bijval met Vandervelde's rede. Het schip „Alko'' gezonken. Door Britschen trawler aangevaren. Het Nederlandsche schip „Alko" is bij Flam- borough Head door een Britschen trawler aangevaren en gezonken. De „Alko" is een nieuw motorzeeschip, dat voor ongeveer twee maanden te Delfzijl werd gebouwd. De ka pitein is L. Mulder uit Delfzijl. Er bevonden zich mede aan boord diens echtgenoote, twee dochtertjes van vier en twee jaar en drie andere leden der bemanning. Het schip was bevracht door een Engelsche maatschappij te Londen en werd in de kustvaart gebruikt. De bemanning is te Grimsby aan land gezet. Nederlandsche Tuindersbond. Noodkreet tot de regeering. Derde jaarvergadering te Rotterdam. De Nederlandsche Tuindersbond heeft Dins dag in „Bellevue" te Amsterdam zijn derde al- gemeene jaarvergadering gehouden. In zijn openingswoord verwelkomde de voorzitter, de heer W. J. van Kampen, den vertegenwoordiger van het Ministerie van Landbouw, den heer ir. A.W. van der Plassche, den vertegenwoordiger van den regeerings- commissaris voor Groente, Fruit en Sierteelt, den heer A. Hartman en het lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, den heer C. G. Cramer. Spr. deed voorts uitkomen, dat de Neder landsche Tuindersbond in den loop van zijn nog jonge bestaan gegroeid is tot een organi satie, welke meer den 4000 leden telt en die, uit eigen kracht opgebouwd, alle groepen en cultures in den tuinbouw omvat. Spr. herin nerde voorts aan de tot standkoming van de samenwerking tusschen de drie werkgevers- en drie werknemersorganisaties op het ge bied van landbouw-, tuinbouw- en zuivelbe drijf, die zich in één bestuur hebben ver- eenigd, ter behandeling van de concrete vraag stukken van dezen tijd. De steunmaatregelen hebben dit jaar on voldoende gewerkt; was van den beginne af aan de productieprijs uitgekeerd, dan had de tuinbouw meer weerstand gehad, ook tegen natuurrampen als hem in Noord-Holland door misoogst getroffen en zoo goed als vernietigd hebben. Het gaat hier om niets minder dan om het ophouden van de reputatie van den Nederlandschen tuinbouw op de wereldmarkt. De algemeene richtprijzen, dit jaar in den vorm van steun uitgekeerd, hebben verre van bevredigd; de steun moet zóó zijn, dat hij on dermijning van het bedrijf tegenhoudt. Ten aanzien van het vaste lastenvraagstuk moge de regeering inzien, dat de conjunc tuur-verheffing, niet alleen die van den tuin bouw, maar ook de algemeene, met den te hoogen rentestandaard van 4 3/4 pet. over hypothecaire vorderingen onmogelijk is. Ondermijnd en moeizaam sleept de tuin bouw zich voort; alles, privé-bezit en familie bezit. is opgeofferd en vergeefs. Ook op het gebied van de clearing met Duitschland wordt de tuinbouw achtergesteld bij andere groepen. Het Duitsche volk kan en wil onze tuinbouwproducten afnemen, doch dit is niet mogelijk door de regeling van pre ferentie van rente-vorderingen van andere groepen. Een voorstel van de afdeelingen in Noord- Holland, om aan te dringen op een steunmaat regel voor de tuinzaadverbouwers, werd aange nomen. Voorts vereenigae de vergadering zich met de strekking van verschillende voorstellen om bij de regeering aan te dringen op uitbetaling van 85 pet. van het bollensurplus. Niet uitvoerbaar achtte het H. B. een voor stel Wijk-aan-Duin om aan te sturen op ver andering van den productiesteun in bedrijfs steun, met een minimum van f 1000, zoolang de regeering niet een behoorlijke teelt- en prijsregeling invoert. Het H. B. achtte een sociale regeling vanwege het Departement van Sociale Zaken beter, waarbij de gemeen ten ingeschakeld zouden moeten worden en wel met dien verstande, dat het streven zou zijn de tuinders op hun bedrijven te hand haven. Het voorstel werd verworpen. Voorstellen om te*trachten de 1/3-loontoe- slagregeling terug te krijgen, zijn overeen komstig het advies "van het H. B. als onuit voerbaar verworpen. Het voorstel om aan te dringen op verhoo ging van den tarwe-richtprijs van f 9 op f 10 is eveneens verworpen. De afdeeling Oud-Karspel stelde voor aan te sturen op een nieuwe regeling voor den bij slag op loonen van tewerkgestelden in de tuin bouwbedrijven; zij wil dien bijslag uitgebreid zien tot de zelfstandige tuinders. Het H. B. zou een dergelijke regeling zeer toe kunnen juichen, maar vraagt zich af of het geen afbreuk zou doen aan de vraag om de 100 pet. productieprijs met daarnaast de steun voor misgewas. De minister heeft de voorstellen van de samenwerkende organi saties gunstig ontvangen. Deze voorstellen houden rekening met normen voor elk pro duct en voor een geheele streek met het daar geldende loon. Alles wat boven een zeker percentage loon (inbegrepen dat van de on dernemers en hun zoons) uitgaat, zou de re geering dienen te vergoeden. De vergadering heeft met dit prae-advies ingestemd. Aangenomen is een voorstel Amersfoort om meer aandacht aan de fruitteelt te geven en hiervoor een adviseerend bestuurslid aan te wijzen. De vergadering heeft de wenschelijkheid uitgesproken dat de regeering den prijs der ongekuilde aardappelen tot 90 pet. zal ver goeden. Het H. B. gaf de zeer nadrukkelijke toezeg ging, dat al het mogelijke gedaan zal worden om de regeering tot ingrijpende maatregelen te bewegen. Besloten werd, aan de regeering een adres te zenden, waarin de verschillende tot uiting gekomen wenschen, waarmede de vergadering zich vereenigd heeft, nogmaals goed toegelicht geformuleerd zullen worden. De oudste gevangenis ter wereld. Tsoeng Wan in China wordt gesloopt. De poorten van Tsoeng Wan, de oudste gevangenis ter ivereld, zijn thans voor goed gesloten. Een mo dern gébquw zal dit huis der ver schrikking, dat sedert 2100 jaar dienst deed, vervangen. De oude gevangenis maakt een zeer schil- derachtigen indruk. Af en toe stoppen groote autobussen voor het gebouw, zoodat de tou- risten in de gelegenheid zijn van een staaltje der oude Chineesche bouwkunst te genieten. De gids wijst op de met mos-bedekte muren, de sierlijke lijn van het dak. vertelt iets van den bouw in het jaar 112 voor Christus en dan rijdt men weer weg. De vreemdeling denkt, dat achter deze muren een of andere rijke Chi nees woont. In China noemt men dit oude gebouw echter ..de schil der hel". „Opent de poorten gelijk de muil van den luipaard!" Dit is de spreuk, die meer dan twin tig eeuwen geleden op de bronzen plaat bij den ingang werd geslagen. Op deze drempel namen schuldigen en onschuldigen afscheid van de wereld. De muil van den luipaard hapte toe. Drieduizend cellen bevatte de gevangenis, toen het bevel kwam Tsoeng Wan te sluiten. Vijfduizend tot levenslang veroordeelden leef den er. Levenslang.dat beteekent niet veel voor een der vervloekten van Tsoen Wan. Twee, op zijn hoogst drie, jaar ziin voldoende om de sterkste kerels te dooden. Honger, vuil, ziekte en drup-drup", de vreeselijkste marte ling der Chineesche gevangenissen, zorgen er voor. Het aantal geraffineerde martelingen is heel wat grooter dan dat der Chineesche spij zen. Waarschijnlijk hebben nergens zooveel wreedheden plaatsgevonden als in de muren van Tsoeng Wan. Het kon niet uitblijven, dat van tijd tot tijd opstanden in de gevangenis uitbraken. De ge vangenen, die er dan in slaagden te ontsnap pen. werden een ware plaag voor het land. Zij roofden, moordden en martelden erger dan vroeger. Tegen deze benden moest het rijk ge heele legers op de been brengen. In de vijfde eeuw veroverden de „vervloekten van Tsoeng Wan" de heilige keizerwijk der hoofdstad en regeerden maandenlang over het rijk. Hun lieder was Pa-Lo-Ju. De boeven organiseerden lijfgarden, dwongen geleerden, arbeiders en boeren hun bevelen uit te voeren en werden pas verdreven, toen er twist in hun eigen gele deren ontstond. De hoofden der aanvoerders prijkten toen weldra op de muren van Tsoeng Wan. Slechts een keer in al die eeuwen werd de hel van Tsoeng Wan een zevende hemel. Twin tig jaar lang leefden hier moordenaars en die ven op meer dan weelderige wijze. Dat was toen Chang-Tsi Koey, de moordenaar van jonge knapen, er opgesloten werd. Hij was de zoon van een der rijkste groot-grondbezitters van Zuid-China. Het geld van den vader kon den zoon echter niet van zijn veroordeeling redden. Wel kreeg hij gedaan, dat de moorde naar er een even weelderig leven zou kunnen leiden als hij voor zijn veroordeeling gewend was. Zoo werd het een jarenlang durend feest. Reeds 's ochtends kreeg men gebraden var kentjes. acteurs zorgden voor verstrooiing ter wijl de danseressen van Kanton het hunne tot de feesten bijdroegen. Toen stierf de rijke en van dat oogenblik af aanvaardden tucht, hon ger, eenzaamheid en marteling hun heer schappij wederom. Het besluit der Chineesche regeering doet thans een der laatste overblijfselen van een barbaarsche strafvoltrekking verdwijnen. PHDERAMMA DONDERDAG 12 MAART. HILVERSUM I 1875 M. AVRO-Uitzending. 5.30 VPRO. 8.008.00 Gram. pl. 9.00 Ensemble Rentmees ter. 10.00 Morgenwijding, Gram. pl. 10.30 En semble Rentmeester. 11.00 Knipcursus. 11.30 Trioconcert. 12.05 Kovacs Lajos' orkest. 1.15 Gram., pl. 1.30 omroeporkest en guitaarmu- ziek. 3.00 Knipcursus. 3.45 Gram. pl. 4.00 Voor zieken en ouden-van-dagen. 4.30 Gram, pl. 4.45 Voor de kinderen. 5.30 Lezing. 6.00 Kovacs Lajos' orkest. 6.30 Sportpraatje. 700 Voor de kinderen. 7.05 Piano-recital. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten. Gram. pl. 8.15 Concert gebouworkest en solist. 9.10 Voordracht. 9.40 Omroeporkest, Broadway-Serenaders en Gr. pl. 11.00 Berichten. 1110—12.00 Winia Farbe- row's orkest. HILVERSUM D, 301 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gram. pl. 10.15 Morgen dienst. 10.45 Gram. pl. 11.3012.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gram. pl. en KRO-orkest. 2.00 Handwerkcursus. 3.00 Gram. pl. 3.153.45 Vrouwenhalfuur. 4.00 Bijbellezing. 4.45 Cursus v. d. jeugd. 5.20 Gram., pl. 6.00 Piano-recital. 6.45 Causerie. 7.00 Berichten. Reportage. 7.30 Journ.. Weekoverzicht. 8.00 Berichten. 8.05 Or gelconcert 9.00 Lezing. 9.30 Cellegium Musi- cum „D. F. Scheurleer (Om 10.00 Berichten). 10.4511.30 Gram. pl. DROITWICH, 1500 M. 11.25—11.50 Orgelspel. 12.10 Populair con cert. 1.202.20 Gram. pl. 3.20 Vesper. 4.10 Lezing. 4.30 BBC-Northern Ireland orkest mmv. solist. 5.35 Het Elman-Sextet en solist. 6.20 Berichten. 6.50 Oude muziek. 7.15 Spaan- sche les. 7.50 Lezing. 8.20 Piano-recital. 8.35 Operette- uitzending. 9.50 Berichten. 10.20 Kerkdienst. 10.40 BBC-orkest en solist. 11.35 12.20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.45 Gram. pl. 9.50 Orgelconcert. 11.20 Omroeporkest. 4.20 Gram. pl. 4.35 Ra- dio-tooneel. 8.20 Zang 9.05 Nat. orkest, koor en solisten. 11.0513.35 Dansmuzieken Popu lair concert. KEULEN, 456 M. 5,50 Orkestconcert. 11.20 Omroep-Amuse mentsorkest. 1.35 Gevar. concert. 3.20 Literair- muzikaal programma en solisten. 10.10 Solis tenconcert. 10.4011.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram. pl. 12.50 Kleinorkest. 150—2.20 Gram p.l. 5.20 Zigeunermuziek. 6.35 en 7.20 Gram. pl. 8.20 Omroeporkest en solist. 10.30 11.20 Gram. pl. DEUTStHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Opera-uitzending. 9.35 Berichten. 10.05 Weerbericht. 10.20—11.20 Zigeunermuziek. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Op het vorige plaatje heb je gezien, hoe Claudius Kwadreef door het eten van den appel zoo rond als een ton werd. Maar dat is het eenige nog niet. Want toen de valsche man de schatkamer wilde ver laten, bemerkte hij tot zijn ontzetting, dat hij door zijn dikte de deur niet meer door kon. En hier zit des konings neef dus gevangen tusschen de schatten, die hij zijn oom had willen ontrooven. Hij kan nog juist zien, hoe Thijs in een vroolijke stemming over den binnenhof loopt in de rich ting van het kasteel. Dat doet de maat overloopen. Ineens begrijpt Claudius, dat het Thijs is, die hem dien poets gebakken heeft. Heftig gaat de booswicht te keer, maar Thijs trekt er zich niets van aan. „Wie het laatst lacht, lacht het beste," denkt ons dappere beertje bij zichzelf,

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 3