In Frankrijk. moet iedereen wel duidelijk zijn dat de .he regeering-van-het-oogenblik, geleid FT?nSden Centrum-politicus Albert Sarraut, d°°Lvol?e van Hitler's jongste optreden in teDS,.iterst lastig parket verkeert. Op rechts- een den staat zij zeer sterk. Hitier heeft on- -.-ejd het Pact van Locarno geschonden fr\et 'op te zeggen zonder dat eenige onder- d°°kenaar inbreuk op de verdragsbepalingen f oemaakt. en nadat hij enkele weken ge- - tegenover den Engelschen minister ^eaen nog zijn trouw aan dit Pact bezworen nieuwe Fransch-Russische verdrag j13 jet in strijd met de bepalingen van Locar- ''Maar wat baat het Sarraut dat hij gelijk 110 ft? De onloochenbare werkelijkheid is dat TDuitschers weer aan den Rijn staan, en dat 6 zeker het Rijnland niet meer vrij willig ;aten zullen. Tegenover de openbare mee- Duitschland zou de dictator Hitier zich riat°nooit kunnen veroorlooven. Bovendien is it Eden's rede in het Lagerhuis al gebleken, dit Engeland een gematigde houding aan- mt Het keurt Hitler's optreden scherp af, nCeal. het is bereid over zijn nieuwe voorsteilen te praten. Het verzekert dat het Frankrijk en „eigië zou steunen als tijdens het onderzoek dezer voorstellen Duitschiand hen aanviel. ar daar blijft het bij. Sarraut kan dus wel Zeaaen dat hij niet praten wil, maar hij zal weTmoeten. Hij kan ook aftreden, en daarmee een kabinetscrisis veroorzaken. Maar dat is niet zoo eenvoudig, want wie zou bereid zijn te regeeren in deze omstandigheden, met de alcemeene verkiezingen binnen zeven weken op het programma? Politiek geredeneerd is het voor den slimmen Pierre Laval weer een fortuintje dat hij bijtijds is afgetreden. Men staat in Frankrijk voor een nieuwe si tuatie, die men onder oogen moet zien. Men staat 'inderdaad voor een „fait accompli". En op groote sympathie in de rest van Europa, op groote instemming met zijn „rechtsgron den" behoeft men niet te rekenen. De open bare meening in andere landen heeft allang grondig genoeg van het eeuwige gehakketeer tusschen Frankrijk en Duitschland, en van de eindelooze reeks diplomatieke voorstel lingen waarin nu de een, dan de ander weer „gelijk heeft". Dat verdragen behoorlijk wor den nagekomen verwacht men ook allang niet meer. Zij worden beschouwd als min of meer handige comedies, waaraan staten zich ont trekken zoodra zij merken dat ze niet meer «troken met hun eigenbelang. Daarbij is het voor andere volken zeer moeilijk de eeuwige Duitsche verongelijkt- en slaehtofferigheid, en het even-eeuwige Fransche gejammer om „sécurité", veiligheid, te blijven verwerken. De andere volken zijn er evenmin goed aan toe als Duitschland, en zij worden bijna alle even sterk door oorlogsgevaar bedreigd als Frankrijk. Zij beseffen dat de chronische her rie tusschen dit tweetal de kern is zoowel van het wantrouwen en van de economische ver arming in Europa als van het oorlogsgevaar, en daarom is iedere journalist in ieder ander land-geneigd te schrijven: Laten die twee in Godsnaam eindelijk open kaart met elkaar spelen en in eerlijk streven hun eindelooze ge schillen begraven. Zonder eenigen twijfel leeft deze wensch ook in de Duitsche zoowel als in de Fransche bevolking. Geen van beide volken heeft eeni gen lust in een oorlog. Maar temidden van beide doen zekere belangen grooten invloed gelden. In Frankrijk regeert naast het parlementa risme een oligarchie die de Banque de France beheerscht. Deze circulatiebank, door Napo leon ingesteld, is geen Staatsbank maar een particuliere instelling. De Engelsche journalist John Gunther zegt ervan in zijn pas versche nen boek „Inside Europe" dat Frankrijk in werkelijkheid bestuurd wordt door 200 finan- ciëele families, en dat de Derde Republiek een pion is in handen van de achttien regenten van de Banque de France. Deze Bank maakt en breekt Fransche regeeringen. Alleen de tweehonderd grootste aandeel houders hebben stemrecht, in 1933 waren er ongeveer 40.000 aandeelhouders, waaronder tienduizenden heel kleine. Maar dat doet er niets toe. want slechts 200 hebben de macht. Deze tweehonderd vormen een traditioneele oligarchie. Hun families vormden de topklasse van de bourgeoisie tijdens Napoleon. In sa menwerking versterkten zij hun macht tijdens de Restauratie. De kring is zeer gesloten, in- dustrieele millionnairs van de na-oorlogsche jaren als Coty en Citroën hebben er nooit toe behoord. Wel werd ongeveer dertig jaar gele den, de wapenindustrieel Eugène Schneider erin toegelaten. Van de achttien regenten worden er drie de gouverneur en de twee vice-gouverneurs door den Staat benoemd. De gouverneur is in de practijk afhankelijk van het college van regenten. Hij moet honderd aandeelen bezit ten; de noteering van een aandeel is tegen woordig ongeveer 10.000 francs. De vicë-gou- verneurs moeten er vijftig hebben. Het drietal 1 wordt uit den kring der ambtenaren gekozen. Zelden kan een candidaat een half millioen of een millioen francs voor de vereischte aandeelen betalen. De practijk is geworden dat regenten het eld aan den gouverneur en de vice-gouver neurs leenen. En wanneer zij aftreden, krijgen zij mooie betrekkingen in het bankbedrijf, dat de oligarchie in zijn macht heeft. Dan zijn er nog drie regenten, allen ambtenaren, die het Fransche ministerie van financiën vertegen woordigen. Zij worden zorgvuldig uit bepaalde „goede" families gekozen. De overige twaalf vormen eigenlijk de be slissende macht. Zes zijn groote bankiers, de zes anderen groot-industrieelen. Tot deze laatsten behooren Franqois de Wendel, voor zitter van het Comité des Forges (het cartel der staalindustrie), drie directeuren van chemische fabrieken w.o. de markies de Vogüé, een lid van de oude aristocratie, en de papierfabrikant Darbley. De Vogüé is ook directeur van de groote wapenindustrie Creusot-Schneider. In alle landen doen natuurlijk de groot banken en de grootindustrie veel invloed gelden, maar een organisatie als deze Fran sche, een oligarchie in voortdurende onder linge' samenwerking, bestaat nex-gens. Geen wonder dat de Fraxxsche linksche partijen de nationalisatie van de Banque de France eischen. En zij hopen op een verkiezingsover winning binnen zeven weken! Wat zal er in middels gebeuren? Heeft San'aut de oligar chie achter zich als hij een afwijzende hou ding tegen de Duitsche vooi-stellen blijft aannemen? Durft de oligarchie desnoods een oorlog aan? John Gunther beweert dat alle wapen- industrieelen daar tenslotte op hopen. Men nxag het betwijfelen, sinds de luchtvaart hun bedrijven bedreigt zooals nimmer tevoren. Maar ik heb een en ander geciteerd om aan te toonen dat ook in Frankrijk andere mach ten heerschen dan alleen die van het parle ment en de regeering. Flandin, de huidige mi nister van Buitenlandsche Zaken, viel 1 Vz jaar geleden als premier toen hij zich tegen de Bank verzette BEVERWIJK. STILLE OMGANG. Donderdagavond zal in het K.S.A.-gebouw een vergadering worden gehouden van het Gezelschap van den Stillen Omgang naar Amsterdam ter bekendmaking van de rege ling voor den in den nacht van 21 op 22 Maart te houden bedetocht. In aansluiting daarop vergadert Vrijdag avond in de St. Jozefzaal de R.-K. Rijwiel club „St. Christophorus", die een tocht per fiets naar Amsterdam voorbereidt. PROPAGANDAVERGADERING R.-K. DRANKBESTRIJDING. Op Donderdag 19 Maart wordt in een der bovenzalen van het K.S.A.-gebouw een pro- pagandavergadering gehouden voor de R.-K. dx-ankbestrijding, georganiseerd door de Maria-vereeniging en door het Kruisverbond. Spi'eekster is mevr. Meermans uit Amster dam. B. R. C. KENNEMERLAND. De Bevex-wijksche Rennersclub „Kennemer- land" hield Zondag onder groote belangstel ling haar tweede rit voor de wintercompetitie over 30 K.M. De uitslagen warep: A-klasse: 1 Bakker, 2 Pronk. 3 Duineveid, 4 J. Bak. B-klasse: 1 G de Weers, 2 E. Tieleman, 3 S. Koopman, 4 J. Koopman. Junioren: 1 Molenaar, 2 P. Groen. NEDERLANDSCHE VEREENIGING VAN HUISVROUWEN. Met. ruim honderd deelneemsters heeft de afdeeling Beverwijk en omstreken van de Ned. Vereeniging van Huisvi-ouwen een excur sie gemaakt naar de Persilschool te Amster dam. De dames werden in Amsterdam vanaf het Centraalstation met auto's naar de Persil school gereden. Zij werden daar verwelkomd door den chef van de reclameafdeeling, waar na de Beverwijksche dames volkomen werden ingelicht omtrent de behandeling van vele soorten goederen in de wasch. Daarna werd de groote Persil klankfilm vertoond, die dit alles nog eens duidelijk in beeld bi'acht. Na afloop wachtte den deelneemsters aan deze excursie een keurig verzorgde warme lunch, die door de directie der fabrieken was aangeboden. Mevr. Moens, de presidente der afdeeling heeft aan het slot daaiwan een woord van hartelijken dank gericht tot de directie voor het genotene. Zij liet dit dankwoord vergezeld gaan van bloemen en van een ti'actatie aan de diensters. Het was een uitstekend geslaagde excursie, waarover de dames vol lof waren. WOENSDAG 1T MAART 1936 benoemd de heeren Veldhoven, Broese en Van Someren. Deze commissie bracht na onderzoek verslag uit, waaruit bleek, dat alles in goede orde bevonden was. Den penningmeester werd hierna onder dank décharge verleend. In de vacature, ontstaan door het be danken van den secretaris, den heer B. van der Weg, werd voorzien door de benoeming van den heer J. Baas. De heer A. van der Ploeg werd herkozen als algemeen bestuurslid. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering te Amsterdam werden benoemd de heeren Baas en Velthoven. Bij de rond vraag werden langdurige discussies gevoerd over de verkiezingscampagne in verband met de fusie der beide gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin waarna de voorzitter de vergadering op de gebruikelijke wijze sloot. HEEMSKERK. De eerste foto van de bestorming van den Amba Aladsji door Italiaansche Askari's. Winkeliersvereeniging „Eendracht maakt Macht" Jaarvergadering in Oud-Meercnstein. Dinsdagavond hield de Winkeliersvereeni ging „Eendracht Maakt Macht" in de boven zaal van Hotel „Oud-Meerenstein" haar jaar vergadering. De voorzitter, de heer G. W. P. Stoutenbeek betreurde in zijn openingswoord den slechten gang van zaken in het tuinbouwbedrijf, waar van de middenstand in bijzondere mate de ge- vongen ondei-vindt. Ook de steeds toenemende werkloosheid is een zeer ernstig gevaar voor den middenstand. Vele middenstandex's zullen zich niet dan met de grootste moeite kunnen handhaven. Gelukkig is Beverwijk nog altijd een leven dige centrumplaats gebieven en elke actie uit gaande van de V.V.V. of welke organisatie dan ook, om de aandacht op onze plaats te ves tigen, dient door den middenstand kx'achtig te worden gesteund. Dat kan misschien een tegenwicht vormen tegen de slechte tijden, die ongetwijfeld voor den middenstand nog zullen volgen. De secretaris, de heer C. Dingier bracht het jaarverslag uit, waarin hij memoreerde de op richting van de Beverwijksche Middenstands centrale, die de bezegeling was van de prettige samenwerking van E.M.M. en De Hanze. Ook de oprichting van het Incassobureau werd ais een belangrijke gebeurtenis gememoreerd. Het aantal leden van E.M.M. was iets gedaald en bedroeg op 31 Dec. 1936 in totaal 80. Met groote belangstelling was kennis geno men van de plannen tot het houden van een feestweek. georganiseerd door de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer. De winkeliers vereeniging zal deze plannen krachtig steunen. Het jaarverslag werd onder applaus goed gekeurd. Uit het jaarverslag van den penningmeester, den heer L. Z. Gillissen bleek, dat de ontvang sten in totaal f 728,55 en de uitgaven f 307,76 hadden bedragen. Het jaar sloot dus met een batig saldo van f 420,79. Bij monde van den heer F. Zwart bi-acht de contx-olecommissie x-apport uit van haar be vindingen. Boeken en bescheiden van den pen ningmeester waren volkomen in orde bevon den. De voorzitter dankte den heer Gillissen voor zijn arbeid als penningmeester, dien hij onder moeilijke omstandigheden moest aan vangen. Daarna volgde een rapport van de St. Nico- laas-campagne. Uitgegeven waren 112462 bon nen tegen 135075 in 1934. De totale ontvangsten waren f 1786,92, de uitgaven f 1734,99, zoodat de campagne een batig saldo van f 51,93 opleverde. Alvorens tot de bestuursverkiezing werd overgegaan richtte de voorzitter een woord van dank tot den heer J. C. Korsman, die zich niet herkiesbaar stelde, voor de vele werk zaamheden, welke hij voor E.M.M. heeft ver richt. De voorzitter, de heer G. W. P. Stoutenbeek werd met algemeene stemmen herkozen. In de plaats van den heer J. C. Korsman werd gekozen de heer G. v. d. Wel. Vervolgens bracht de administrateur van het Incassobureau een rapport uit over de eerste vier maanden, dat het bureau in wer king was. Bijzondere nadruk werd gelegd op de preventieve werking van het bureau, en op de beteekenis van de zwarte lijst, waardoor het zakenleven van wanbetalers kan worden gezuiverd. venden en Industrieelen Middenstand, op de tentoonstelling voor Handel en industrie, welke gehouden wordt tijdens de V.V.V.-feestweek in September 1936. De heer C. Dingier bracht vervolgens nog een rapport uit van de districtsvertegenwoor diging van den Koninklijken Middenstands bond. De voorzitter deed tenslotte mededeelingen over de werkwijze van de in sommige gemeen ten opgerichte zoogenaamde borgstellings fondsen, waarvoor spr. ernstig waarschuwde, omdat hij hierin een groot gevaar voor den middenstand ziet. Des te meer betreurde spr. het, dat deze vergadering niet veel beter be zocht was. De vergadering werd hierna gesloten. UITKEERING VAN TUINDERSSTEUN. De uitkeering van het vijfde voorschot op den tuinbouwsteun 1935 zal aan de Vereenigde Veilingen op Donderdag 12 Maart des v.m. van 912 en des nam. van 24 uur geschie den. Wij berichtten reeds, dat het uit te kee- ren bedrag voor deze veiling ongeveer f 9000 ST. CAECILIA NAAR HET CONCOURS. Het fanfai'ecorps „St. Caeoilia" zal dezen zomer deelnemen aan het bondsconcours dat Zondag 28 Juni te Purmerend zal worden ge- houden. St. Caecilia komt uit in "dé le afdeeling met als verplicht xruinmer „La Reine Des Fèes" (fantaisie) van J. E. Stx-auwer, en met vrij nummer „Secret de Sphinx" (ouverture sym- phonique) van G. Gadenne. Ook in den marschwedstrijd zal St. Caecilia mee dingen met „Le Bon Vieux Temps" van Alb. Kappert. DE ST.-JOZEFHARMONIE OP CONCOURS. De St.-Jozef-Harmonie zal deelnemen aan het op 21 en 28 Juni te Purmerend te houden concours van den R. K. Bond van Harmonie- en Fanfarecorpsen. Voor de tweede afdeeling Harmonie zal als verplichte opgave worden ingestudeerd de ouvertux-e Loyauté van Jacques Martin. Als compositie naar keuze zal worden uitgevoerd de Feestouverture van Sam. Vlessing. Voor de eventueele deelneming aan de eere- afdeeling werd gekozen de ouverture Phébé van F. Andrieu. CHRISTELIJK HISTORISCHE UNIE. De vergadering, die de plaatselijke afdee ling der Christelijk Historische Unie gister avond in het Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Oosterwij kstx-aat hield mocht zich in een vrij groote belangstelling verheugen. De voorzitter de heer Runia releveerde in zijn openingswoox-d de belangrijkste gebeur tenissen van het afgeloopen jaar, o.a. de Sta ten- en gemeenteraadsverkiezingen. Deze vex-kiezingen hebben voor Wijk aan Duin het vrij gunstige resultaat gehad, dat ten slotte aan de C.H.U. twee zetels toege wezen konden worden, al werd dit dan ook vexnorzaakt door een restzetel. Spr. gaf vervolgens een uiteenzetting over den algemeexxen politieken toestand, waarbij hij terloops de plannen, die in dezen tijd als verbetering van den economischen toestand naar voren worden gebx'acht, besprak. Spr. vond deze plannen, gezien de tijdsomstandig heden te riskant, daar een leening op groote school tegenwoordig niet verantwoord genoemd kan worden. Vervolgens behandelde de voorzitter de eventueele verkiezingen in verband met de aanstaande samenvoeging van Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin. Het is volgens spreker vrij zeker, dat door deze samenvoeging de samenstelling van den gemeenteraad een geheel ander beeld zal geven, daar in plaats van een gezamenlijk aantal van 26 de nieuwe raad 17 leden zal tellen. De nieuwe kiesdeeler zal gerekend naar het aantal uitgebrachte stemmen over 1935 f8156) dan 486 zijn. Door een der leden werd naar voren ge- bx-acht, dat de propaganda voor de plaatse lijke afdeeling veel te wenschen overliet. De voorzitter antwoordde hiei'op, dat het vorig FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken faillissementen door de Ar- rondissements-Rechtbank te Haarlem op Dinsdag 10 Maart 1936. 1. A. Buiteman, fouragehandelaar, wonen de te Heemstede, Eschdoornlaan 26. Cui-ator Mr. D. de Jong. Haax-lem. 2. W. J. Vrijhoef, reiziger, wonende te IJmuiden-Oost, Berkenstraat 41. Cui-ator: mevr. Mr. C. L. VisSandei's te Haarlem. 3. P. Kossen, slager, wonende te Haarlem, Cornells van Noordenstraat 34 zwart. Curator: mr. F. van der Goot te Haarlem. 4. H. Philipoom, agent in zaden, wonende te Beverwijk, Burgerstraat 41. Cuartor: mr. J. O. Baron, te Bevex-wijk. 5. J. M, Kohlschein, schilder en sigaren winkelier, wonende te Haax-lem, Middenweg 96. Curator: mr. K. van Giffen, te Haarlem. 6. C. Bx-orx, veehouder, gedomicilieerd te Zaandam, Kalf 282, tijdelijk Kalf 52. Curator: mr H. C. Dekhuijzen te Zaandam. 7. H. Hesseling, koopman in ongeregelde goederen, wonende te Haarlem, Reitzstraat 19 rood. Curator: mr. K. van Giffen, te Haarlem. 8. J. H. Enthoven, stoker, wonende te Haar lemmermeer, Schinkeldijk 76. Cuartor: Mr. A. van Leyenhorst te Haar lem. Rechter-commissaris in al deze faillisse menten Mr. E. J. W. Top, te Haarlem. Opgeheven zijn de navolgende faillisse menten wegens gebrek aan actief: 1. L. Zipp. sigarenwinkelierster, wonende te Haarlem, Teding van Berkhoutstraat 90. Curator: Mr. H. J. M. Tonino te Haarlem. 2. J. H. G. van Wijck, bollenreiziger, wo nende te Hoofddorp. Curator mr. K. A. F. L. Pliester te Haar lem. 3. J. van Sikkeleeris, handelaar in groen ten etc., wonende te IJmuiden, Lindestraat 14. Curator: mr. E. van Tuinen te Driehuis- Velsen. Geëindigd zijn de volgende faillissemen ten wegens het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst van: 1. G. J. Huurman, schoenhandelaar, wonen de te Haarlem, Javastraat. 7. Curatrice: mej. mr. C. H. Deknatel te Haar lem. 2. De N.V. Maatschappij voor handel en industrie „MIA", gevestigd te Haax-lem. Cui-ator: mr. J. Deenik te Haarlem. Ti'anslateurs. De navolgende personen werden door de Haarlemsche Rechtbank als translateur (trice) beëdigd: de heer G. Tedei-s, alhier voor Esperanto; de heer J. Sacher alhier voor Poolsch en mevrouw A. J. L. DenijsBoo gaard alhier voor Zweedsch. De voorzitter spoorde daax-na de leden aan jaar een commissie was samengesteld, waarin BURGERLIJKE STAND. de pogingen van het Comité van Actie voor werkverruiming krachtig te steunen. Spr. voegde daaraan toe. dat reeds een groot resul taat bereikt zou worden, wanneer onze inge zetenen allen bij den plaatselijken midden stand hun inkoopen zouden doen. Daarmede is niet alleen de middenstand, maar ook het al gemeen plaatselijk belang gediend. „Koopt in den vx-eemde niet, wat Beverwijk U ruim schoots biedt," aldus besloot de voorzitter. Naar aanleiding van een opmerking van den heer Van Ronkel deed het bestuur de toe zegging nogmaals bij de directie van Hoog ovens te zullen aandringen op een stx-enge controle op de leveranties van de Inkoopcen trale. De voorzitter deed vex-volgens nog een be roep op de leden, om mede te werken aan een expositie van den Beverwijkschen Handeldrij- leden van de Anti-Revolutionaix-e Partij en de Christelijk Historische Unie zitting had den. Deze commissie had evenwel, tengevolge van den slechten financieelen toestand wei nig kunnen bereiken. Uit de vergadering werd een nieuwe com missie gekozen, voorloopig bestaande uit de heeren Van Someren en Overman.. De secretaris, de heer Van der Weg bracht in zijn jaarverslag den voorzitter dank voor de vele werkzaamheden, die hij verricht heeft in verband met de samenvoeging der beide gemeenten. Verder werd melding gemaakt van een geringe teruggang in het ledental. Het jaarverslag van den penningmeester, den heer Piso vermeldde een klein nadeelig saldo. In de commissie ter controleering van de boeken en bescheiden over 1935 werden HAARLEM, 10 Maart. Getrouwd 10 Maart: F. W. Boddeus en E. A. Donckerwolcke. Bevallen 7 Maart: A. F. van Deursenvan Kesteren. z.; H. M. J. HaberkornCath, d.; M. M. de Graaf fStam, z.; 9 Maart: M. C. Molenaar—Bouwhuis, z.; M. W. Mul—Robbé, d.; 10 Maart: W. C. van Campen—Krijt, d. Overleden 7 Maart: R. Snoek, 82 j., Tulpen straat; 9 Maai-t: P. A. Kuijken, 68 j., Klaren- beekstraat; A. A., 1 d., d. A. A. v. d. Zanden, Bantamstraat; H. Polderman, 57 j., Haven plein; M. C. BakkerRijnbeek, 62 j., Kamper laan; H. Joore, 64 j„ Schootersingel; D. de Heer, 57 j., Bux-retstraat. TJUNCENI HOLLAND—AMERIKA LIJN. Blommersdijk, Rott. n. N.-Yox'k 9 (8.54 v.m.) 100 mijl w. v. Land's End. Beemsterdijk, N.-York n. Rott. 8(12 midd.) 942 mijl w. v. Scilly. Edam 9 v. New-York te Providence. HALCYON LIJN. Stad Zaltbommel, 9 v. Bagnoli n. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk (thuisr.) 10 v. Port Said. Zuiderkerk (thuisreis) 8 v. Shanghai. Gaasterland (uitr.) 9 v. St. Nazaire. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN Streefkerk (thuisreis) 10 v. Port Said. Blitar. 10 v. Rott. n. Bambay via Antw. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Bloemfontein, 9 v. Bremen n. Hamburg. Boschfontein (thuisr.) 10 v. Port Natal. Bennekom (thuisreis) 10 v. Antw. en pass. vlissingen. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Melxskerk (thuisr.) 10 v. Melbourne. JAVA—NEW YORK LIJN. City of Hankow. Java n. N.-York 8 te Lor Maraaues. ixoiJxJ.aNjj W&ÜT-Ai'RiKA LIJN. Amstelkerk (thuisreis) 7 v. Freetown. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjinegara, 9 v. Hongkong te Shanhai. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Calypso. 9 v. Alexandrië te Burriana. Euterpe, 10 van Bordeaux te Amsterdam. Mars, 9 v. Alicante n. Tarragona. Saturnus, 9 v. Barcelona n. Alexandrië. Venus, 9 van Jaffa naar Burriana. Costa Rica, Amst. n. W.-Indië 9 (1.20 v.m.) 200 mijl Z.W. van Land's End. Ceres, Varna n. Amst. p. 9 Gibraltar. Orion 10 v. Bari te Castellon. Rhea, 10 v. Aai'huus n. Kopenhagen. Deucalion, Valencia n. Amsterdam via Rot terdam p. 10 Lydd. Nereus 10 v. Kopenhagen n. Stettin. Hermes, 10 v. Salonika naar Izmir. Telamon, 10 v. Amsterdam n. Hamburg. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Zaanland (thuisr.) 7 v. La Plata. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Indrapoera (thuisreis) 10 te Marseille. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alpherat (thuisr.) 9 v. Rio Jan. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Chr. Huygens (uitr.) 9 van Belawan. Johan van Oldenbarnevelt - (uitr.) p. 9 Gi braltar. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. Kota Agoeng, Bombay n. Vancouver 8 te Los Angeles. Mapia. N.-Orleans n. Calcutta 8 v. Kaapstad Silvermaple, 8 v. Calcutta n. Vancouver. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Polyphemus, Amst. n. Java 10 te Port Said. City of Khios, Japan n. R'dam 9 v. Co lombo. AANGEKOMEN. 9 Maart: Titus s.s. Valencia Johanne s.s. Londen Edward Blyden m.s. West Afrika Ajax s.s. Stettin 10 Maart: Livonia s.s. Swansea Indus s.s. Porsgrunn Oise m.s. Parijs Ousel s.s. Liverpool Euterpe s.s. Bordeaux Kepplfl' m.s. Lissabon Agia Marina s,s. Santa Fé VERTROKKEN. 9 Maart: Agamemnon s.s. Lissabon Ilse s.s. Rotterdam 10 Maart: Johanne s.s. Elseneur Robbenjager verongelukt. Volgens een bex*icht uit Tromsö is de daar thuisbehoorende x-obbenjager „Terningen", welke het bedrijf in de Witte Zee uitoefende, in het ijs bekneld geraakt en verongelukt. De opvax'enden konden worden gered. Noodlottige aanvaring. Uit Altona wordt gemeld, dat de Duitsche motorlogger „Margaretha" op de Elbe in aan varing kwam met een Duitsche motorschoener „Dox-athea", waarbij laatstgenoemd schip di- x-ect zonk. De opvax-enden konden zich op het laatste oogenblik nog redden. Direct werden maatregelen genomen om het schip te lichten, terx einde geen hindex-nis voor de scheepvaart op te leveren. Gisteren is het schip boven wa ter gebracht. In liquidatie. Volgens besluit van de vergaderingen van aandeelhouders zullen de „Huil Steamfishing i Ice Cy Ltd" en de „Kelsall Bros Beeching Ltd" te Huil geliquideerd worden. PERSONALIA. De heer G. Teders, Van 't Hoffstraat 129. is hedenmorgen door de Arrondissements Rechtbank alhier als translateur voor Espe ranto beëedigd. M4IKT EEEICMTIN PURMEREND, 10 Maart 1936. Kaas. Aanvoer 25 stapels kleine, f 19 a f 21.50 per 50 K.G. Boter. Aaxivoer 599 K.G., prijs f 1.51 a f 1.54 per K.G. Vee. 467 rundexen, waaronder zijn 195 vette en 17 stieren. 21 paarden f 60 a f 130 per stuk. 55 Vette kalveern f 0.30 a f 0.55 per K.G. 1245 nuchtere dito, f 3 a f 13 per stuk. 174 Vette varkens f 0.32 a f 0.36 per K.G. 41 magere dito f 16 a f 24 per stuk. 406 biggen f 8 a f 15 per stuk. 760 schapen f 9 a f 22 per stuk. Kuikens f 0.57 a f 1.90 per stuk. Eieren kip-, per 100 stuks f 2.25 a f 2.75. Vette koeien, prijshoudend f 0.38 a f 0.48 per K.G. Gelden koeien, prijshoudend, f 80 a f 135 per stuk. Melkkoeien, prijshoudend f 110 a f 175 per stuk.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5