VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Schip verm. aankomst Laatste bericht Amsterdam x) Chili Anna N. Goulandris La Plata 6 April Aludra West Afrika West Afrika Alcor Rosario 6 April Artesien Tunis 11 Maart Ariadne (Ned.) Gdynia 14 Maart Moermansk 12 Maart Z. Afrika Baarn Chili Bodegraven Chili Bloemfontein x) Z. Afrika Boschfontein x) Zuid Afrika Baron Erskine Chi-.mas Island Ceres (Ned.) Bourgas Caribia x) Pto Barrios Clytoneus x) Batavia 10 April Calypso Alexandrië Crij lissen West Indië 14 Maart Cottica West Indië Clan Skene x) Bassein Capt. Bonelli Casablanca 13 Maart Deucalion Alexandrië Dunstaffnage Rosario Dolius x) Batavia 20 April Ellerdale La Plata Essen Ned. Indië 19 April Fowberry Tower Rosario 11 Maart Harpagus Santa Fé Hamm Ned. Indië 6 April Joh. de Witt x) Batavia 11 Maart Melampus x) Ned. Indië 28 Maart Menes Ned. Indië 25 Maart Mirandella Buenos Aires 8 April Madoera x) Ned. Indië M. v. St. Aldegonde x) Batavia 31 Maart Merope West Indië Nijkerk Zuid Afrika Neman ja Buenos Aires Huelva Orion (Ned.) Midd. Zee 22 Maart Orestes (Ned.) Constantza Odysseus (Ned.) Hamburg 12 Maart Poelau Bras x) Ned. Indië 17 Maart Phoenicia Mexico 14 Maart Pembrokeshire x) Dairen Poseidon (Ned.) Triest 16 Maart Phrygia Mexico 11 April Poelau Laut x) Hamburg 15 Maart Perseus (Ned.) Vigo 12 Maart Rhesus x) Ned. Indië Zuid Afrika Rotula x) Curacao Ruth I Narvik 12 Maart Serooskerk x) Japan Simon Bolivar x) Hamburg 15 Maart Tarakan x) Ned. Indië Trajanus Alexandrië 25 Maart Uckermark x) Ned. Indië 12 April Ulysses (Ned.) Alexandrië 20 Maart Venus (Ned) Haifa Waterland x) Buenos Aires 20 Maart Zuiderkerk x) Japan Zaanland x) Buenos Aires 3 April. 26 Febr. van Callao. 4 Maart vertrokken. 7 Maart te Libera. 7 Maart van Freetown. 4 Maart vertrokken. 4 Maart van Gibraltar. 8 Maart van Danzig. 4 Maart vertrokken. 10 Maart te Antwerpen. 7 Maart van Liverpool. 8 Maart van Cristobal. 10 Maart te Hamburg. 10 Maart van Port Natal. 5 Maart van Dakar. 9 Maart van Gibraltar. 11 Maart van Barbados. 9 Maart van Singapore. 9 Maart te Burriana. 3 Maart van Barbados. 4 Maart van Paramaribo, in lading. 5 Maart vertrokken. 9 Maart van Ouessant. 21 Febr. van Buenos Ayres. vertrekt 14 Maart. 12 Febr. van Rosario. 1 Maart van Batavia. 4 Maart van Madeira. 28 Febr. van St. Vincent. 8 Maart van Colombo. 7 Maart van Gibraltar. 5 Maart van Colombo. 8 Maart van Port Soedan. 7 Maart vertrokken. 6 Maart van Colombo. 8 Maart van Sabang. 1 Maart van Curacao. 6 Maart van Port Said. 1 Maart te Rosario. 9 Maart vertrokken, 5 Maart van Bari. 7 Maart te Stamboul. 11 Maart vertrokken. 7 Maart te Marseille. 7 Maart v. d. Azoren. 5 Maart van Port Said. 8 Maart van Gibraltar. 7 Maart vertrokken. 11 Maart vertrokken. 8 Maart vertrokken. 6 Maart van Gibraltar. 9 Maart van Beira. in lading. 6 Maart vertrokken. 10 Maart van Port Said, vertrekt 14 Maart. 7 Maart van Port Said. 7 Maart van Cavalla. 9 Maart te Bombay. 8 Maart van Malta. 9 Maart van Jaffa. 3 Maart van Bahia. 8 Maart van Shanghai. 7 Maart van La Plata. x) Schepen, voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 bruto register ton. Visschershaven VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Zweedsch s.s. Indus Porsgrunn ijs VELSEN RAADSVERGADERING. De jaarwedden van het gemeentepersoneel. De gemeenteraad vergaderde Dinsdag avond onder voorzitterschap van den burge meester. Aanwezig alle leden. Eén vacature. Mededeelingen. Over de antwoorden op door leden van den raad gestelde vragen wordt discussie ge voerd. De antwoorden zijn echter niet be kend. Mevr. Barbiers-Seelemeyer (S.D.A.P.) zegt dat het haar verheugt, dat uit het ant woord van B. en W. op de dooi- haar gestelde vragen inzake de schoolvoeding blijkt, dat ernstig onderzocht zal worden, of ook schoei sel kan worden verstrekt. Spr. is ook dank baar, dat door de commissie voor de school voeding aan verschillende kinderen lever traan wordt verstrekt. Spr. hoopt echter, dat in den komenden winter eerder met de ver strekking van schoolvoeding zal worden be gonnen. Verlaging jaarwedden ambtenaren. De voorzitter zegt dat verschillende adressen van politie-ambtenaren zijn inge komen, met verzoek deze voorstellen terug te wijzen naar het openbaar overleg. Spr. zegt dat B. en W. dit overbodig achten, om dat de kwestie voldoende in het georgani seerd overleg is behandeld. De heer Maas (R.-K.) is wel voor behan deling in georganiseerd overleg, omdat het voorstel gewijzigd is. De heer Homburg (A.-R.) zegt van een behandeling in georganiseerd overleg niets te verwachten, maar vraagt of B. en W. geen overleg kunnen plegen met den minister, om vooral voor de politie wat gunstiger resulta ten te verkrijgen. De heer Ten Broeke (C.-H.) is ook voor behandeling in georganiseerd overleg. De voorzitter zegt te meenen, dat be handeling in georganiseerd overleg niets zal geven. Het beteekent alleen uitstel, wat zeer ongewenscht is. Het uitstel van nu heeft tot gevolg gehad, dat de minister gunstiger nor men heeft vastgesteld. Ei* is ook mondeling contact met den minister geweest. De heer Bosman V.D.) vraagt of de mi nister zijn vroeger gedane belofte gestand heeft gedaan. Spr. meent, dat deze normen voor de politie slechter zijn. De heer Vermeulen (A.-R.) zegt over tuigd te zijn, dat voor de politie niets meer te bereiken zal zijn en spr. wil niet medewer ken om de verhouding tusschen regeering en gemeente te verslechteren. De voorzitter zegt dat de minister op 10 September 1934 zich bereid verklaarde met de wedden voor de politie mee te gaan, ofschoon Z.Exc. die nog aan den hoogen kant vond. De heer v. d. Veer (S.D.A.P.), zeide te zijn voor nieuwe behandeling, vanwege de minder gunstige positie, waarin de politie komt te verkeer en. Weth uder V i s s e r (S.DA..P.) zeide van een nieuwe behandeling in 't georganiseerd overleg niets te verwachten. Spr. meent dat de tijd voor compromissen voorbij is. De heer Bosman (V.D.) meent dat na de stellige verklaringen, ook van wethouder Visser, het de gemoederen zou beroeren en verkeerde verwachtingen zou opwekken, als de zaak nog eens naar 't overleg terug ging. De heer Vermeulen (A.-R.) wees op de standplaats en aftrek voc Door 't hooge spel in de Prov. Staten werden ook de ambtenaren van het P.E.N. de dupe. Zoo ging het ook hier, door verwerping van de voorstellen worden de politie-ambtenaren de dupe. Het voorstel Maas om de zaak naar 't georganiseerd overleg terug te wijzen, werd met 12 tegen 14 stemmen verworpen. De heer Maas (R.-K.) zeide, dat nu de zaak vanavond beslist moet worden, hij 't eerst over de politie wil hebben. Acht jaar geleden was er maar één klasse agenten. eD toenmalige burgemeester is naar Den Haag gegaan, om over de politie te gaan praten. Men was in Den Haag overtuigd, dat het po litiekorps veel te klein was en dat reorgani satie noodig was. Er kwamen tweede klas en leerling-agenten. Het kleine korps was een gevolg van de zuinigheid der gemeente en die zuinigheid is altijd op onheusche wijze beloond, wie alles opmaakten, vielen met den neus in de boter. Zoo kreeg onze gemeente maar f 10 per inwoner. Onze gemeente heeft in alles meegewerkt, om de wenschen der regeering te vervullen. Hier wordt één be paalde groep ambtenaren onbillijk behan deld en daarom zal spr. tegen stemmen. De heer Homburg (A.-R.) zeide dat zijn tegenstemmen de vorige maal niet ging te gen de regeering, maar omdat de voorstellen dieper ingrepen dan de bedoeling van den minister was. Daar is spr. nog niet overheen, maar hij verwacht van nieuwen te00^stand niets. Echter vraagt spr. of B. en W. nog geen pogingen willen doen, om de onbillijk heden weg te nemen, vooral ook oozichte van de politie. De heer Bos ma n (V.D.) zeide dat wat de heer Ten Broeke wilde, nl. aanhouding tot een volgende versaderi'^ or»dat de bon den gelegenheid hebben ook zelf naar den minister te gaan, een goed ding is. Spr. zou dan echter een splitsing in het voorstel willen. De heer Vermeulen (A.-R.) zegt niet tegen aanhouding te zijn, maar wil dan 't geheele voorstel aanhouden, e":n er van kunnen profiteeren. De heer v. d. Veer (S.D.A.P.) zegt de houding der heeren Homburg en Bosman niet te begrijpen. Spr. meent dat de raad de verantwoording van deze -rlagin'g aan de regeering moet laten en niet anders doen dan tegenstemmen. De heer Ten Broeke (C.-H.) meent dat de raad moet zien te bereiken, wat be reikt kan worden. Daarom is spr. voor aan houding. Wethouder Dunnebier (C.H.)zegt dat hier een Kon. besluit ligt en dat de raad niet moet meenen, dat één minister daaraan wat zal wijzigen. Wethouder Visser (S.DA.P.) SDreekt in gelijken geest. Men kan niet anders doen dan stemmen. De voorzitter zegt dat B. en W. alles gedaan hebben om betere resultaten te ver krijgen. We staan voor een afgedane zaak. Daarom zal. de raad door verwerping geen invloed kunnen oefenen. Allereerst wordt gestemd over de verlaging der ambtenaarssalarissen. De heer Ten Broeke (CH.) zegt thans voor te zullen stemmen, omdat tegenstem men z.i. ernstige consequenties voor de ge meente meebrengt. Het voorstel van B. en W. wordt verworpen met 15 tegen 11 stemmen. Tegen stemde de geheele soc.-dem. fractie, ook wethouder Visser en de heeren Warmen- hoven, Geelen, Maas, Meijer, Sluiters en Heeremans. Het voorstel ten opzichte van de politie wordt verworpen met 20 tegen 6 stemmen. Met de reeds genoemden stemde thans ook Weth. Nijssen en de heeren Bosman, Hey- koop, Mets en Homburg tegen. De heer Zwa nenburg, die vóór stemde, verklaarde ver keerd gestemd te hebben. Adressen mej. E. v. d. Lijn en mej. G. Hooyschuur om verlenging van den wacht geldtermijn. De heer Warmenhoven (CP.) stelt verlenging voor, welk voorstel niet onder steund wordt. Het voorstel wordt goedge keurd. Verhuur van tuingrond. Het voorstel inzake verhuur van tuingrond wordt goedgekeurd, evenals het voorstel tot verlaging van den huurprijs van een ge deelte tuingrond. Verkoop van grond. Het voorstel tot verkoop van grond aan J. W. Groosmuller wordt aangehouden. Dat tot verkoop van grond aan J. F. Philips Jr. te Santpoort wordt goedgekeurd. Aanleggen van wegen. Goedgekeurd wordt het voorstel om de aan de N.V. Bouw- en Expl. Mij. v. h. Smit en Riezenkamp te Wijk aan Zee en Duin ver leende vergunning tot het aanleggen van wegen te Velsen-Noord te rt°"n?n ten name van de N.V. Bouw en Expl. Mij. De Meer wei den te Wijk aan Zee en Duin. Verder om B. en W. te machtigen tot het sluiten van een overeenkomst inzake het aanvaarden van een erfdienstbaarheid ten laste van aan D. Btjs en consorten beherende -nprneelen, tot het daarin dulden van de rioleering. Verpachten winkelnering en venten op het kampeerterrein. Goedgekeurd wordt het voorstel om B. en W. te machtigen voor 2 jaar onderhands te verpachten het recht van winkelnering en venten op het kampeerterrein te IJmuiden. Vaststelling voorschotten en ver goeding voorschotten voor vak onderwijs aan bijzondere scholen. Goedgekeurd, evenals het voorstel tot wij ziging van het raadsbesluit inzake de vergoe ding voor de Insingerschool te IJmuiden over de jaren 19311933. Overplaatsing en ontslag onderwijzer. Het voorstel tot overplaatsing van den onder wijzer C. J. J. Brouwer naar school H wordt goedgekeurd, evenals dat tot eervol ontslag van den heer W. Renes als onderwijzer aan school H Vaststelling presentiegeld. Het presentiegeld voor de leden en plaats vervangende leden van het scheidsgerecht voor de ambtenaren wordt bepaald op f 2 per vergadering. Vervoer van schoolkinderen. B. en W. wrden gemachtigd tot het aangaan van een nieuwe overeenkomst met de N.V. Autobusexploitatie Stormvogels inzake het vervoer van schoolkinderen, voor f2700 per jaar. Benoemingen. Bij de benoemingen zegt de heer Heere mans (R.K.)dat het hem niet geschikt lijkt om een zoo politiek man als Dr. van Leusen te benoemen tot plaatsvervangend voorzitter van een scheidsgerecht. De heer Vermeulen (A.R.) vindt het geheel verkeerd, om daarmede rekening te houden. Onze rechters en andere vooraan staande mannen doen ook aan politiek. Wethouder Visser: We doen allemaal aan politiek. De heer Vermeulen (A.R.): Behalve de heer van Heijst. Benoemd worden tot voorzitter van het scheidsgerecht voor de ambtenaren de heer W. A. Dolleman, tot plaatsvervangend voor zitter de heer A. J. van Leusen, tot lid der commissie van overleg voor de politieambte naren de heer J. v. d. Veer, tot leden der com missie van overleg voor de werklieden de heeren J. Heeremans en E. Luikman, tot le den der commissie van overleg voor de overige ambtenaren de heeren A. ten Broeke en P. H. van Rummelen. Onderzoek geloofsbrief. Na onderzoek van den geloofsbrief van' den heer A. Eikelenboom te Santpoort, benoemd in de vacature J. v. d. Burg, wordt deze toe gelaten als raadslid. Ingekomen stukken. Over het verzoek van het Werkloozen-Strijd Comité IJmuiden om betere en meer producten in de groenten-centrale verkrijgbaar te stel len sprak de heer Warmenhoven. Deze vroeg ook sinaasappelen, bananen, kokosno ten enz. te verstrekken. De heer v. d. Kerkhof (s.d.a.p.), criti- seerde dit adres. De heer Zwanenburg (R.K.) vroeg of bij opening van meer winkels de groentenhan- delaren ingeschakeld kunnen worden in deze distributie. Verder vraagt spr. de kosten van deze distributie. De heer VanHeijst (neutr. p.), vroeg of 't juist is, dat de middenstand schade lijdt dooi de distributie. Mevr. Barbiers—See lem eye r (s.d. a.p.), zegt niets dan lof te hebben voor deze zaak. En de groentenhandelaren in de volks buurten verklaarden, dal de werkloozen toch geen groenten kochten, dan alleen voor den Zondag. De heer Homburg (A.R.) brengt den wet houder van Sociale Zaken hulde voor dit initiatief. Er is hier echter een gevaar aan verbonden en wel of ook niet voor anderen wordt ingeslagen. Wethouder Visser (s.d.a.p.), zegt te mee nen dat de heer Warmenhoven op een gevaar lijken weg is. Er was al eritiek, nog voor de winkel geopend was. Als er groenten niet goed zijn, worden er andere voor gegeven.In 3 weken werd er 1500 K,G. groenten afgekeurd. Spr. kan niet zeggen, of er meer winkels zullen ko men maar 't is mogelijk, dat er nog eenige zullen komen. Spr. had gaarne den groentenhandel inge schakeld en heeft besprekingen gevoerd met twee organisaties. Maar dat zou teveel kosten. Thans zijn er geen kosten aan verbonden. De schade, die de groentenhandelaren lijden, is niet groot, daar er thans voor f 120 per week door de distributie verkocht wordt. Wanneer bekend wordt, dat een werklooze zelf een groententuin heeft en 'groenten betrekt van de centrale wordt de kaart van zulk een ingetrokken. Langdurig wordt gedebatteerd over een adres van S. Bol te Driehuis inzake exploita tie van zijn gronden. De voorzitter zegt dat adressant 't best gediend is te wachten, tot 'het gewijzigde uitbreidingsplan is gepubli ceerd. Rondvraag. De heer Sluiters (CH.) zegt dat men in Santpoort opgeschrikt is door het feit, dat de terreinen van de Mij. Veenduin afgezet wor den met gaas. Spr. vraagt B. en W. mede te werken, dat deze terreinen en andere als Neet hof enz. voor 't publiek geopend blijven. De voorzitter meent dat de bewoners van Santpoort zich niet al te ongerust moeten maken. Juist als het gemeentebestuur zeer coulant tegen zoo'n Maatschappij zou zijn, zou deze kunnen trachten gesloten bebouwing te verkrijgen en was het natuurschoon toch weg. De heer Vermeulen vraagt naar de maatregelen inzake den weg naar het strand vanaf de Havenkade. De voorzitter zegt dat hij het kruis punt bij Zeemansrust heelemaal niet gevaar lijk acht, maar dat hij er bij de directie van het Staatsvisschershavenbedrijf op heeft aan gedrongen, om do rijwiel- en voetpaden aan te geven en om het voetpad zooveel mogelijk te verb reeden. De heer Heeremans (R.K.) vraagt of het juist is, dat brandweerlieden op 50-jarigen leeftijd ontslag krijgen. De voorzitter zegt dat dit juist is, omdat het gewenscht is, dat brandweermannen jong zijn. De heer Homburg (A.R.) vraagt verbree ding van den Groote Hout- of Koningsweg. Voorts of het juist is, dat de Vereeniging tot bestrijding der tuberculose niet alle patiën ten kan uitzenden en of deze vereeniging de patiënten naar een bepaalde inrichting uit zendt. Wethouder N ij s s e n (R.K.) zegt dat het niet bekend is bij B. en W., dat de T.b.c.-vereeniging niet alle patiënten kan uitzenden. Het college zou niet willen, dat een patiënt het slachtof fer werd van de financiën. Over de kwestie van uitzenden der patiënten wil spr. met het bestuur overleg plegen. Dr. de Groot (lib.), zegt uit den aard van zijn beroep dagelijks in aanraking te ko men met kleine tuinders. Spr. zegt dat velen dezer den ondergang tegemoet gaan en vraagt of er niet wat voor gedaan kan worden. Wethouder Visser zegt deze vraag niet te begrijpen. Er wordt toch ook voor de kleine tuinders gezorgd. Dr. de Groot zegt het gaarne aan het college over te laten, maar de nood in die ge zinnen is groot. Om elf uur wordt devergadering gesloten. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: C. VisserMertens d., Tuinders straat 116, IJmuiden; A. A. JeltesHooij- berg d., Cremeriaan 41, Santpoort; H. W. van OostVeling z., v. Speijkstraat 51, IJmuiden; F. A. Heyungsvan Groen d., Kievitlaan 13, IJmuiden; E. Schoutende Haan z.. de Leth- straat 21, Velsen-N., A. C. VonkBrons z., Berkenstraat 40, IJmuiden; M. M. Clazingde Jong d., Planciusdwarsstraat 5, IJmuiden; K. C. Smits—Meijer z., de Weerdstraat 21, IJmuiden; A. OudendijkPost d.. Driehuizer- kerkweg 121, Velsen. B. A. RobbenKassens z., Berkenstraat 23, IJmuiden; E. Numsan Bussen z., Schulpweg 79, Velsen-N., C. G. van SaimibeekDam z., Zeeweg 411, Velsen; H. Koning'Schoon z., Tulpenstraat 14, Sant poort; B. M. HoedemanFelix d., Keizer Wilhelmstraat 12, IJonuiden; L. A. Boender Mol z, Zuiderkanaalweg 44, Velsen; H. M. A. PhilipsKrieger d.. Wüstelaan 37, Santpoort; A. SchaarSanders z., Zeeweg 241, IJmui den; M. v. d. AartKoppenaal d., Watervliet- straat 11. Velsen-N. Overleden: W. H. van Diessen 41 jaren, echtgenoote van A. B. Vos, Valkenburgstraat 8, Velsen-N., L. Vriend 70 jaren, echtgenoot van H. Meijer, Kanaalstraat 216 rood, IJmui den; J. P. Lührs, 59 jaden, echtgenoot van M. A. van Os. Hoofdstraat 242, Santpoort. HEEMSKERK. L. T. B. Woensdag 18 Maart a.s. wordt in het K.S.A. gebouw een bijeenkomst gehouden, speciaal bestemd voor veehouders, waar het woord ge voerd zal worden door Dr. Y. Kramer, direc teur V.V.Z.M. te 'sGravenhage. Geen enkele belangstellende veehouder verzuime deze be langrijke vergadering. Er wordt gelegenheid gegeven voor het stellen van vragen ver band houdende met de consumptiemelk en naar aanleiding van het gesprokene. VERBETERING OPRIJLAAN KASTEEL ASSUMBURG. De oprijlaan naar het kasteel Assumburg heeft een groote verbetering ondergaan. Een groote laag slakkenzand is aangebracht. A. D. O. Het programma voor Zondag luidt: A.D.O.—Geel Wit 2 uur. R.K.A.V. 2—A.D.O. 2 2.30 uur. A.D.O. 3—D.E.M. 3 12 uur. I.E.V. b—A.D.O. b 1 uur. KONINGINNEDAG EN HARDDRAVERIJ. Op Maandag 23 Maart houdt bovenge noemde vereeniging haar jaarvergadering in Café Dam. KEGELEN. Haarlemsche Kegelbond. De 37ste jaarvergadering. De Haarlemsche Kegelbond hield Dinsdag avond in het clubgebouw aan de Tempeliers straat zijn 37ste algemeene jaarvergadering onder leiding van den voorzitter, den heer Jac. van Maris. Deze opende de vergadering met een woord van welkom. Hij sprak zijn blijdschap over de groote opkomst uit. De secretaris, de heer M. H. Sliggers, bracht het jaarverslag uit. Hieraan ontleenen we het volgende.- Het aantal leden en het aantal clubs is achteruit gegaan. In Januari 1935 wa ren er 17 clubs met 159 leden; thans telt de Bond slechts 14 clubs met 134 leden, alsmede acht persoonlijke leden. Opgeheven werden de clubs S.S.S., T.O.P. en „Houdt Plank". De secretaris betreurt het bedanken van S.S.S. en T.O.P.omdat het gezonde clubs wa ren. Hij hoopt echter, dat ze weer terug zullen keeren. Het bestuur is op zijn post. Het zal niets onbeproefd laten en alles doen wat kan leiden tot wederopbloei van de kegelsport in Haarlem. De dames Mevrouw De Bruin en Me vrouw Schouten hebben ook alles gedaan om te trachten de Damesclub Houdt Plank" in het leven te behouden. Helaas zonder succes. Op 2, 3, 9 en 10 Maart hadden de wedstrij den om het clubkampioenschap H.K.B. 1935 plaats. Het kampioenschap werd wederom be haald door „De Volharding" I met 1377 in 200 worpen. Eerste prijs T.O.P. I met 1319 houten. Voor tweede vijftallen: Eerste prijs „Richten en Rollen" II met 1274. Twee vijftallen van een club: eerste prijs „De Volharding" I en II met 2600. Hoogste werpster in veertig ballen Mej. Van Roode met 236; hoogste werper H. van Duynen met 304. Op het nationaal concours van 24 Maart tot WOENSDAG 11 MAART 1935 4 April (waaraan verbonden een invifr-- bonden wedstrijd) behaalde Haarlem de* den prijs met 1170 houten. Hoogste werpe 20 ballen H. C. Louw met 148. In den steden wedstrijd Alkmaar—Haari behaalden de Haarlemmers eveneens schitterende overwinning. In beide gen behaalde Haarlem in totaal 1 Alkmaar 12.871. Hoogste werper va„ in 80 worpen J. de Bakker met 565; van Ha"" Altaian; lem L. Dost met 622. Van laatstgenoemde i bijzonder fraaie prestatie. e€n Van 1626 Juni had plaats het nation concours H.K.B., waaraan verbonden een i vitatie bondenwedstrijd, alsmede het club persoonlijk kampioenschap van den Ned Vn gelbond. In den invitatie bondenwedstrijd vT haalde Haarlem den eersten prijs met mö houten in 200 ballen. Het persoonlijk kam pioenschap van Nederland werd behaal tW den heer J. Kraal te Amersfoort met 173 hm1 ten in 20 worpen. Het clubkampioen^, N.K.B. 1935 werd behaald door de club dert Niet" in Den Haag met 684 houten i* lftri worpen. Deze club behaalde ook den eerste prijs in den korpswedstrijd klassen A en B mÜ 358 in 50 worpen. De eerste prijs in den korpswedstrijd vonr dames werd gewonnen door „A.K.M.O." \l Apeldoorn met 287. De Ellinckhuyzen-beker als wisselprijs von» de bij den H.K.B. aangesloten clubs werd w wonnen door H.V.K. I met 332. Het aantal clubs, dat aan de concoursen deelnam, acht de secretaris te klein. Hij be twijfelt het dan ook of het bestuur van den H.K.B. ook in 1936 den moed zal hebben de traditie getrouw te blijven en toch een natio naal concours zal uitschrijven. Op 1 Juli 1935 herdacht de Kegelclub ha Volharding" haar 40-jarig bestaan met een intiem diner in Café-Restaurant Brinkmann Haarlem nam op 24 September niet deel aan den jaarlijkschen bondenwedstrijd van fW N.K.B. en Het persoonlijk kampioenschap van den H.K.B. in November werd eindelijk behaald door den heer H. Frantzen met 349 houten in 50 worpen. Steeds werd hij met één of een paar houten door een ander geklopt. Hem wordt door den secretaris hulde gebracht. De winner van den eersten prijs was de heer C. J. Landman, met slechts één hout min- der. Tenslotte wordt herinnerd aan den drie tallen-, wild- en verrassingswedstrijd. De bonden Alkmaar, Den Helder en Haar- lem hebben reeds eenige malen vergaderd, teneinde te komen tot een districts-indee- ling, met een beter systeem voor het verke gelen van de N.K.B.-kampioenschappen. Herinnerd wordt aan het overlijden van het lid Ed. Kimman. Wegens gezondheidsredenen moest de heer Sliggers op 28 Augustus bedanken als secre taris van de wedstrijdcommissie. Deze func tie zal tijdelijk door den penningmeester, den heer Proper worden waargenomen. De secretaris dankt den voorzitter, den heer Jac. van Maris, en de overige bestuursleden voor hun medewerking. Dit jaarverslag werd onder luide instem ming goedgekeurd. De heer Sliggers mocht woorden van warmen dank van den voorzit ter in ontvangst nemen. De heer Heidendaal vroeg, of het niet mo gelijk is, dat dit jaarverslag aan de leden wordt toegezonden, om'dat er zooveel propa gandistische waarde in zit. Vele leden betuigden hun instemming met dit verzoek. De voorzitter beloofde, dit in de bestuurs vergadering ter sprake te zullen brengen. De penningmeester, de heer F. H. Proper, bracht het financieel verslag uit. Hij deelde mede. dat de financieele toestand niet on gunstig is, dank zij een zuinig beheer en veel medewerking van het bestuur. De commissie belast met het nazien der rekening bracht het verslag uit Zij ver klaarde alles in de beste orde te hebben be vonden. Aan den penningmeester werd voor zijn accuraat beheer onder applaus dank ge bracht. De heeren A. M. Joust/ra, M. H. Sliggers, J. C. W. de Paus en F. H. de Bruin werden als bestuursleden herkozen, resp. als vice-voor- zitter, eerste secretaris, tweede penningmees ter en commissaris. Zij namen de herbenoe ming aan. De leden der wedstrijdcommissie werden herbenoemd. Tot leden der feestcommissie werden her benoemd de heeren Van Maris, Kreek, Van den Berg en Vroom; tot leden der technische commissie de heeren D. P. Joustra, J. Weijers en J. C. W. de Paus; tot leden der commissie tot nazien der rekening 1936 de heeren M. J. van Leuven, F. Vos en M. van Tigge.en, en tot plaatsvervangende leden de heeren G. F. Heidendaal, M. van der Storm en M. Vroom. j Aan de orde kwam een voorstel der Bon den Alkmaar, Den Helder en Haarlem om te komen tot een districts-indeeling met daar aan verbonden kampioenschappen Een besluit hierover werd met genomen. Aan de afgevaardigden naar de jaarvergade ring van den Ned. Kegelbond, die op Zondag 3 Mei te Utrecht wordt gehouden, werd m dezen vrij mandaat meegegeven. Tot afge vaardigden werden benoemd de heeren Van Maris en Sliggers; tot plaatsvervanger de heer De Bruin. Daarna werd de agenda voor deze jaar vergadering besproken. Na de rondvraag werd de vergadering door den heer Van Maris gesloten. AGENDA TE HAARLEM. Heden: WOENSDAG 11 MAART Schouwburg Jansweg: Ster- en Perssoirée ten bate van de H. O. V. en bal. 9 uur. Luxor Sound TheaterBroadway Melody of 1936" met Eleanor Powell. 2 30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Escape me never (Ga nooit van me weg) met Elisabeth Bergner. 2.3C. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Zwarte Rozen" niet Lilian Harvey en Willy Fritsch. Op het too* neel Emmy en Louis, muzikale grappen. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Flirtation WalK (Liefdesparade), met Dick Powell en Ruby Keeler. 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. DONDERDAG 12 MAART Stadsschouwburg: Ballet Tilly Sylon, met H. O. V. begeleiding. 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN. WOENSDAG 11 MAART Bioscoop de Pont: 2 30 uur: „De kleine Ko lonel"; 8 uur: „Brigadier Schwenke" en .£e kleine Kolonel".

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6