HET NIEUWE AVONDBLAD Jaarbeurs. 2le JAARGANG No. 109 DONDERDAG 12 MAART '36 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2j4 cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmulden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM AD VERTE NTIëN1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPOFNOMEN Dl DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMSR l Alle abonnes van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig ln de registers tón ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; f 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand. voet of oog: 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart. tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf ls verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. IJMUIDEN De Contract-actie. In „Toenadering" schrijft v. d. Steen: Aan de reedersvereeniging is door de sa menwerkende organisaties d.d. 26 Februari het volgende schrijven verzonden: Mijne Heeren, Met het oog op den door u bepaalden da tum voor het doorloopen van de overeen komsten 1935, deelen wij u mede, dat het be palen van een standpunt, ten aanzien van de door u aan ons overhandigde voorstellen, niet mogelijk is, zonder grondig onderzoek naar de beteekenis van de voorgestelde wij zigingen voor de arbeiders. Onze besturen zijn met bedoeld onderzoek ernstig bezig en zullen, zoodra dit beëindigd js en zij met hun leden overleg hebben ge pleegd, hun meening aan uw bestuur ter kennis brengen. Wij verwachten, dat u hiermede accoord gaat. Hoogachtend, (volgt onderteekening) De reeders hebben circa drie maanden noodig gehad om hun voorstellen aan de besturen mede te deelen. De oorzaak, waarom dit zoo lang geduurd heeft, is, dat er heel wat gecijferd is moeten worden, voor en aleer men de voorstellen in concreten vorm kon aanbieden. Vanzelfspre kend, zouden we haast zeggen, is het dan ook, dat door de organisatiébesturen een grondig onderzoek naar de beteekenis van de voorstellen wordt ingesteld. Hoe zouden we immers tegenover onze le den voorstellen kunnen beoordeelen, als we niet de juiste draagwijdte ér van zouden kennen? Zoodra we hiermede gereed zijn, zullen v/e, zooals uit dit schrijven ook duidelijk blijkt, met onze leden nader overleg plegen. DEENSCHE KOTTER VERMIST? De Deensche motorkotter F.N. 110 „Ingrid", welke naar de visscherij vertrokken was met de bedoeling in een Engelsehe haven te markten, is nog nergens binnengeloopen, of schoon men de aankomst reeds acht dagen geleden verwacht had. Men vreest dus het érgste voor het schip en zijn vier opvaren den. NOODLOTTIGE AANVARING. De Engelsehe stoomtrawler „Leyland" is In de Noordzee in aanvaring geweest met het Nederlandsche motorschip „Alko", waar bij laatstgenoemd schip direct zonk. De op varenden werden door den trawler gered en te Grimsby aan land gezet. CONCERT EXCELSIOR. De arbeiders mandolineclub „Excelsior", directeur Johan B. Kok, geeft Zaterdag avond a.s. een concert in gebouw „De Daad" aan den Zeeweg. Een zuiver mandoline- en mandola-concert zal gegeven worden. ZAALUITVOERING „OLYMPIA". Donderdag 19 Maart a.s. geeft de gym nastiek- en athletiekvereeniging „Olympia", leider de heer Chr. F. Smit een zaaluitvoe ring in het Thalia-theater. HET VERHAAL DER GESTOLEN FIETSEN. Door een bewoner van Velsen is aangifte gedaan van diefstal van zijn rijwiel. De po litie stelt een onderzoek in. Na een korte bespreking in comité-gene raal werd besloten in verband met de voor gestelde redactioneele wijzigingen in het re glement van de spaarbank op de volgende vergadering tevens enkele redactioneele wij zigingen voor te stellen in het reglement van het departement. De benoemingen tot leden van den Raad van Toezicht, die hiermede verband houden, werden aangehouden. EVANGELISATIE-SAMENKOMSTEN. De gewone maandelijksehe evangelisatie samenkomst op den laatsten Zondag 7m elke maand, zal in Maart bij uitzondering niet plaats vinden op 29 Maart, doch op a.s. Zon dag 15 Maart, des avonds half zes, in „de Goede Herder Kerk" Velserduinweg, IJmui- den-Oost. Als spreker hoopt op te treden ds. C. J. Hoekendijk, predikant te Bussum over het onderwerp; „Een wonderbare bron van Kracht". UITVOERING KINDERKOOR KLIMOP. Het kinderkoor „Klimop", dir. S. Wiersma, zal Donderdag 26 Maart a.s. in het Vereni gingsgebouw aan de Kalverstraat weer eens voor het voetlicht komen. Behalve het koor zullen clubjes debutantjes optreden. Voor het eerst verleent de kleuter klas haar medewerking, waarbij ook enkele kleine peuters hun stem zullen laten hooren. Het dubbelmannenkwartet „Excelsior" zal eveneens eenige nummers ten beste geven. Aan het einde van den avond zingt het kin derkoor de cantate „Van de zeven Zonne straaltjes" van H. van Tussenbroek. STILLE OMGANG. In het Patronaatsgebouw had Dinsdag avond een vergadering plaats der afdeeling Dmuiden-Oost van het Genootschap van den Stillen Omgang. Op Zaterdag 21 Maart des av. half tien zal m de Capucijner kerk een lof plaats hebben, waarna zij, die te voet gaan, vertrekken. Later gaan de wielrijders en de autobussen vertrek- 's nachts half twee van het Patronaats- gebouw. I De voorgestelde 13%-verdeeling. Een foutieve opvatting. Naar ons bleek heerscht er bij velen een foutieve opvatting over de verdeeling der voorgestelde gage-premies der trawleropva renden. Dit werden geen procenten, maar deelen. De voorstellen hebben wij reeds breedvoe rig uiteengezet, met een voorbeeld willen we de premieberekening uiteenzetten. Aannemende, dat een schip een netto-be somming maakt van f 1500, dan wordt hiervan 13 pet. of f 195 voor de bemanning gereser veerd. Stel, dat die bemanning bestaat uit (behalve de schipper) stuurman, machinist, 2e machinist, stoker, 4 matrozen en een kok, dan is het hun voorgestelde deel; van den stuurman 1.4, van den machinist 1.7, van den 2den machinist 1.2, van den stoker, matrozen en kok elk 1 deel. Een gageberekening zou er dan als volgt uitzien: f195 gedeeld door 10.3 (het totaal aantal deelen) geeft f 18.93. Aangenomen, dat het schip 2VZ reis per maand maakt en de netto-beosmming het veronderstelde bedrag opleveren blijft, zou de premie dus worden: Voor den stuurman 2.5 maal 1.4 maal f 18,93 of in totaal f 66,26, zijn maandgeld is f 45, samen f 111.26 per maand. Voor den matroos 2.5 maal 1 maal f 18,93 of in totaal f 47,33, zijn maandgeld is f 45, samen f 92,33 per maand. Voor den kok 2.5 maal 1 f 18,93 of in totaal f47,33, zijn maandgeld is f 35, samen f 82,33 per maand. Is er een man meer aan boord, b.v. een tremmer wiens deel 0.7 is, dan verandert de berekening geheel en moet het bedrag van f 195 gedeeld worden door 11 en zou de stuur man aan premie f 62,33 ontvangen, de matroos f 44,45, de kok f 44,45 en de tremmer f 31,12 per maand. We hebben de netto besomming dan gere kend op f 1500; voor een bedrag van f2000 wordt de te verdeelen som f 260 en krijgen de opvarenden Stuurman 2.5 x 1.4 x f 25,34 is f88,69 premie, vermeerderd met- f45 maandgeld is f 133,69 per maand. Voor de andere opvarenden laat het zich zelf berekenen, hoewel niet eenvoudig. We hebben gevallen verondersteld, dat een schip f 1500 en f 2000 netto overhoudt en het steeds in de vaart is met 1112 reisdagen. Gaat men met 2 man in de machinekamer varen, dan wordt het percentage der netto besomming geen 13 pet. maar 12 pet., hetgeen natuurlijk in de grondberekening wederom verschil gaat uitmaken. Om tot vergelijkende getallen met de oude loon- en percentageregeling te komen zijn heel wat becijferingen noodig en men is dan ook druk aan het rekenen geslagen. Vooral de onkostenaftrek, welke het ver schil tusschen de bruto- en de netto-besom ming opleveren moet maakt de berekening uitgebi'eider. Er zal dan ook zeker wel eenige tijd ver- loopen, eer men van de zijde der werknemers met tegenvoorstellen kan komen. BIOSCOOP DE PONT. Benjamino Gigli in „Vergeet mij niet". Magda Schneider en Benjamino Gigli ver vullen de hoofdrollen in de schitterende zang en speelfilm, welke deze week in bioscoop de Pont draait. De inleidende scènes zijn als volgt: Liselotte Hesfeld bevindt zich, als secreta resse van den groot-industrieel Berneck, aan boord van een schip, dat zich op weg bevindt naar New York. Zij komt daar op zeer eigen aardige wijze in contact met den knappen len stuurman Ahrends. Deze komt namelijk plot seling haar hut binnen, put zich uit in excu ses en zegt, dat hij zich in de deur heeft ver gist, waarna hij zich weer zeer correct ver wijdert. Liselotte vindt naderhand zijn siga rettenkoker, dien hij blijkbaar in haar hut heeft verloren. Den volgenden dag geeft ze hem dezen terug en uit deze toevallige kennis making ontwikkelt zich gedurende de reis een hechte vriendschap, die weldra in liefde over gaat. Dit is echter allesbehalve naar den zin van Irene Hardt, die eveneens een goed oogje op den stuurman heeft en hem overal volgt. Meer en meer voelen de beide jonge men- schen zich tot elkaar aangetrokken en bij het licht van de maan en de heerlijke melodie van het lied „Vergiss-mich-nicht", dat de be roemde tenor Enzo Curti voor de radio zingt, verklaren zij elkaar hun liefde. Helaas zal de reis spoedig ten einde zijn. Ahrends geeft Lise lotte den bewusten sigarettenkoker als 'n aan denken en spreekt met haar af, dat zij hem voor het van boord gaan haar tijdelijk adres in New oYrk zal geven, opdat zij elkander niet uit het oog zullen verliezen. Irene Hardt heeft inmiddels een list ver zonnen om zich van haar mededingster te ontdoen. Terwijl Liselotte haar goed kan hoo ren, vertelt zij aan een vriendin de geschiede nis van 'n knappen len stuurman die er zijn werk van maakt om argelooze meisjes het hoofd op hol te brengen. Het voorval met den sigarettenkoker wordt als een truc voorge steld, om kennis te maken. Liselotte is diep gekrenkt. Zij laat den sigarettenkoker terug brengen en gaat van boord met een gevoel van diepe verslagenheid. Liselotte doet in New York haar werk als secretaresse verder, zonder veel animo. Haar patroon merkt dat en als zijn onderhandelin gen met een Amerikaansch concern met suc ces bekroond worden, wil hij haar eens ergens mee naar toe nemen om haar op te vroolijken. Zij komen dan op een weldadigheidsvoorstel ling, waar de beroemde tenor Enzo Curti zal zingen. Als toegift zingt hij het bekende „Ver giss-mich-nicht". De film is dan nog niet uit, maar de rest moet men gaan zien en hooren. Als tweede hoofdnummer wordt vertoond'. Niet stroopen. Anders wordt de steun ingehouden. Het orgaan van steunverleening heeft aan belanghebbenden medegedeeld, dat zij die op strooperij zijn betrapt en een daarop volgende veroordeeling over zich hebben hooren uit spreken, van steunverleening zullen worden uitgesloten. waarschuwing. De Commissaris van Politie der geemente Velsen deelt in het algemeen belang het na volgende mede: De Burgemeester van Hillegom geeft be langhebbenden in overweging om, alvorens in relatie te treden met de bloembollenfirma Walraven-de Jong, gevestigd te Hillegom, bij hem inlichtingen omtrent deze firma in te winnen. Aangezien in de gemeente Hillegom meerdere bloembollen firma's zijn gevestigd die den naam ..Walraven" voeren, vestigt de Burgemeester speciaal de aandacht op de toevoeging „De Jong". Bij een reclame-optocht te Hamburg voor het circus Sarrasani kreeg een olifant plotseling genoeg van zijn werk en ging aan den haal, evenals het publiek. Concurrenten (Sie und die Drei) met Char lotte Susa in de hoofdrol. Dr. Bittner, een Amerikaansche groot industrieel, is met zijn dochter Lisa onder weg naar Europa, teneinde te Hamburg met een vertegenwoordiger van een groot Roe- meensch handelshuis een belangrijke confe rentie te hebben. Het Roemeensche handels huis wenscht een millioenenorder te plaatsen en alle belangrijke fabrieken hebben reeds hun offertes ingeleverd, doch als steeds zal Dr. Bittner wel weer met de opdracht gaan strij ken. De Hubbardfabrieken te Pittsburg hebben tenminste meerdere malen belangrijke orders hun deur voorbij zien gaan, die door Dr. Bitt ner voor zijn fabriek werden ingepalmd, tot dat het de directie van de Hubbardfabrieken begon te vervelen en zij zich nu in verbinding hebben gesteld met twee louche individuen, die achter het geheim van Dr. Bittner's prijs- calculatie en fabrikatiemethoden moeten zien te komen. Noch Dr. Bittner, noch zijn dochter hebben ook maar het flauwste vermoeden, dat hun charmante reisgenoot André Nicol, wiens reisdoel eveneens Hamburg is, een werkspion is, die Dr. Bittner zijn werkteekeningen tracht te ontfutselen. In Hamburg neemt Nicol zijn intrek in het „Palast-Hotel", waar ook Dr. Bittner kamers besproken heeft. In dit hotel werken drie gezworen kameraden: Rudolf Rostorff, een kellner, Toni Kemser, de chauf feur en Peter Hüsing, de kapper. Zij sparen gedrieën voor een grootsch plan: eens willen zij in Thüringen een hotel pachten om het voor gezamenlijke rekening te exploiteeren. Mocht het werkelijk eens zoo ver komen, dan zal ook zeker Tina Glöckner, het kamermeisje mee van de partij zijn, want met haar kunnen zij alle drie uitstekend opschieten. Op den dag, dat de Bittner's hun intrek nemen in het hotel hebben de drie vrienden toevallig een vrijen dag en op voorstel van Rudolf besluiten zij hun avond door te gaan brengen in het fijnste en duurste restaurant van Hamburg, 't Florida-restaurant. Rudolf heeft namelijk van een Schot twee dinerbonnen voor dit re staurant gekregen. In dit restaurant noodigt de heer Nicol Dr. Bittner en zijn dochter. Ru- dolf danst in den loop van den avond eenige malen met Lisa en Lisa die denkt dat Rudolf iemand van haar stand is, maakt met hem een afspraak voor den volgenden dag. Hoe het met die afspraak afloopt vertelt de film den bezoeker. PAPYRUS. Ter beëindiging van haar winterprogram- ma en als waardig besluit daarvan, zal de personeelsvereniging „Papyrus" der papier fabrieken haar leden en leden der zusterver- eenigingen met genoodigden een concert avond aanbieden. Het symphonie-orkest „Euphonie" zal Za terdag 28 Maart a.s. in Concordia een uitge zocht programma ten gehoore brengen. Uitgevoerd zullen worden: 40e Symphonie in g moll van Mozart; Aria uit „Figaro's Hochzeit" eveneens van Mozart, Ouverture Nakiri's Hochzeit van P. Lincke, Frühlingsstimmenwals van Joh. Strauss en de groote potpourri uit de ope rette „Die Lustige Witwe" van Fr. Léhar. Niet alleen Euphonie zal hierbij concertee ren, doch men heeft zich de medewerking verzekerd van de soliste mevr. Struycken- van den Adel. De Jaarbeurs staat voor allen weder open, Komt zien, komt zien, wat is tentoongesteld, Maar niet slechts zien, komt op bestelling koopen, Want rollen moet het Nederlandsche geld. Aanschouwt hoe, ondanks zware crisiskwalen, De oude ondernemingsgeest nog leeft, De industrie toont hier de nieuwste stalen, Die zij ontworpen en vervaardigd heeft. Er is in deze zakelijke zalen Een keur vereend van moed en energie, Die dichters nuchter proza mogen smalen, Maar die naar waarheid straalt van poëzie. Er is gewerkt, geleden en gestreden, Voordat dit al tezamen kon gebracht. Hier klinkt geen litanie van 't somber heden. Maar krijgsgezang van ongetemde kracht. Men demonstreert hier moed tot verder bouwen, Al beukt de storm dan ook het fundament, Hier heeft men nog in eigen kracht vertrouwen. Als is de toekomst grauw en onbekend. Men biedt u hier een ferme demonstratie Van durf, die leiden moet tot het succes. De Jaarbeurs geeft de Nederlandsche natie, Die zien en hooren kan, de crisis-les. P. GASUS. VEREENIGINGSAVOND IN CONCORDIA. Uitgaande van de contactcommissie der aan de papierfabriek verbonden amusements verenigingen zal een vereenigingsavond wor den gehouden in gebouw Concordia op Za terdag 14 Maart a.s. Er is bal na. Medewerking verleent het Haarlemsche Cabaretgezelschap, leider Martin van Delden. GOED AFGF^^m Hoe onvoorzichtig het is spelenderwijze met steentjes te gooien, bleek een dezer da gen weder op een der schoolpleinen. In het speelkwartier gooide een der jon gens, niet beseffende hoe onvoorzichtig dit is. eenige kiezelsteentjes naar een troepje spelende meisjes. Een dezer steentjes kwam terecht tegen een brilleglas van een dezer meisjes. Het glas werd verbrijzeld en de scherfjes drongen in het vleesch, waardoor dit hevig bloedde. Een der onderwijzers spoedde zich naar een dokter, die het raadzaam vond dat het meisje voor onderzoek naar het St. Antonius Ziekenhuis ging. Dit geschiedde en gelukkig kon men con- stateeren, dat het oog niet had geleden, doch de verwonding zich enkel bepaalde tot klei ne vleeschwondjes. V. V. S. U.-AVOND. De V. V. S. U. afd. IJmuiden belegt a.s. Zaterdag 14 Maart in ,,'t Wapen van Velsen" een bonten avond; er zal optreden de plaat selijke kunstgroep „Stachanow" met als on derwerp „De twee werelden" en verdere ac- tueele scènes. Verder zal een spreker het woord voeren en is er declamatie. Na afloop dansen. De Fransche premier Albert Sarraut tijdens zijn radiorede, waarin hij Duitschland's op treden voor Frankrijk onaanvaardbaar ver klaarde, Directe steun kan niet gemist worden. Door de groote boeren. Zij zouden in tien jaar hun bedrijf interen. Woensdagavond is de memorie van ant woord van minister Deckers over de begroo ting van Landbouw en Visscherij verschenen op het voorloopig vea*slag der Eerste Kamer over deze begrooting. Daarin verklaart de minister zich ten zeer ste geneigd, de landbouworganisaties ten nauwste te betrekken in de maatregelen, die de landbouwcrisis noodzakelijk maakt. Con crete voorstellen zullen met ernst en welwil lendheid door den minister worden onder zocht. Ten aanzien van het vraagstuk bedrijfs steun of individueelen steun komt den minis ter voorshands het systeem van bedrijfssteun als het meest juiste voor. Op grond van berekeningen ten aanzien van den vermogenstoestand van de landbou wers op 1 Mei 1932 en 1 Mei 1933 is nu kun nen worden vastgesteld, dat de groote boeren in ten hoogste tien jaren hun geheele vermo gen zouden verliezen, wanneer zij geen direc- ten steun meer zouden ontvangen en toch genoopt zouden zijn, hun bedrijf voort te zet ten. Tengevolge van uitsluiting der groote be drijven van den steun zouden, naar de minis ter meent, de eigenaren dezer bedrijven hun bedrijven geheel of gedeeltelijk gaan verpachten aan minder goed gesitueerde landbouwers of hun gronden braak laten lig gen, hetgeen van ruïneuzen invloed op de werkgelegenheid voor landarbeiders en op de instandhouding van de productieve betee kenis van den bodem zou zijn. Op het prijsverloop der eieren wordt nauw lettend toegezien en indien een belangrijke prijsdaling mocht intreden, zal niet worden geschroomd om maatregelen te treffen, welke handhaving van het prijspeil zullen bevor deren. Geen hooge zeevischprijzen. Van hooge prijzen van de zeevisch hier te lande mag, voor zoover de prijzen aan de veilingen betreft, niet worden gesproken; deze zijn eerder laag te noemen. In antwoord op de vraag of hier distributie- kosten een belangrijke ról spelen, wordt me degedeeld, dat een onderzoek wordt ingesteld naar de wijze, waarop verbetering zou kunnen worden gebracht in het distributie-apparaat. PREEK OVER „LUCHTBESCHERMING" IN BESLAG GENOMEN. DOKKUM. 11 Maart (A.N.P.) Door de daartoe bevoegde instanties is Dinsdag ter drukkerij van de firma J. Kamminga te Dok- kum ten dienste der justitie in beslag geno men het zetsel en de afdrukken van een preek, gehouden door ds. J. W. B. Cohen alhier over het onderwerp „Luchtbescher ming". „NARROW ESCAPE" VAN INDRINGER IN DE R.K. PASTORIE TE WOLVEGA WOLVEGA, 11 Maart (A.N.P.) In den afgeloopen nacht is ingebroken in de pastorie van de R.K. kerk te Wolvega. Toen de kape laan des nachts te ongeveer 12 uur thuis kwam en zich naar de eerste verdieping had begeven om zich te ruste te leggen, hoorde hij gerucht op een afgescheiden gedeelte van deze étage, dat als zolder in gebruik is. De kape laan deed de deur, die toegang tot deze ruim te geeft, op den knip. De opgesloten inbreker trachtte door het raam te ontkomen, doch toen dit mislukte, sloeg hij een paneel van de deur in. Vervolgens kroop hij door het ontsta ne gat om daarna in het portaal terecht te komen. De kapelaan, die inmiddels naar be neden was geloopen, hoorde den inbreker weer op de gang en draaide het licht uit. In het donker tuimelde de inbreker de trap af. Hij bleef echter ongedeerd en trachtte den uit gang te vinden. Hierbij kwam hij terecht in de slaapkamer van den bejaarden deken K., wien hij den uitgang vroeg. Deze gaf, in zijn slaap verrast, inderdaad eenige aanwijzingen, waarna de inbreker ontsnapte. De kapelaan begon in het nachtelijk uur de klok te luiden, waarop de opperwacht meester van de marechaussee verscheen. Een onderzoek werd ingesteld. Hierbij bleek dat de inbreker geen gelegenheid heeft ge had iets van zijn gading mee te nemen. Een onderzoek met een politiehond heeft tot dus ver geen resultaat opgeleverd. Wel is een pet van den inbreker gevonden. Het onderzoek gordt nog voortgezet.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1