KENNEMER THEATER beverwijk temple y barrVmore\ kleine kolonel" santpoort heemskerk. msssm ssKrwa* VA burgerlijke stand. Wapenindustrie en oorlogs- gevaar. Cursus Jongeren Vredesactie. ne afdeellng Beverwijk der Jongeren Vre- JActie heeft in haar vierden avond van den nrsus Oorlogsoorzaken, het onderwerp Be- «oneningsindustrie en haar invloed op het SUscrevaar behandeld. De oorlogsin dustrie is een gevolg van de menschelijke. of liever onmenschelijke eigenschap der heb- ht Ln zooverre is er overeenkomst met iedere andere industrie, namelijk, dat er uit- iuitenó geproduceerd wordt om de winst. W'nst is het product van omzet en winstmar- De omzet wordt verkregen door reclame, waarmee men de mensehen tracht wijs te maken dat het betreffende product nood zakelijk is. Men stoort zich hierbij niet zoo zeer aan de moraal dan wel aan het finan- rieele resultaat De winstmarge wordt vergroot door onderlinge samenwerking en aaneen- sluitin°- der verschillende bedrijven, welke bii de oorlogsindustrie zeer ver doorgevoerd is Er is echter wel een principieel verschil tus:Chen de oorlogsindustrie en de andere in dustrieën. Zij, die oorlogstuig fabriceeren m0oren toch wel een veel ruimer geweten hebben dan de andere fabrikanten. Zij kun nen hun geweten bovendien moeilijk in slaap sussen met de leuze der vaderlandsliefde of met den slagzin dat het noodzakelijk is voor het welzijn van het vaderland, want er is wel geen industrie die zoozeer internationaal ver takt en verbonden is als juist de toe wapen ings industrie. Voor dit sooi-t fabrikanten steekt er verder bijv, geen enkel bezwaar in om hun producten, zelfs in tijden van oorlog te leve ren aan buitenlandsche mogendheden, of zelfs aan den z.g. vijand. De eenig leiddraad daarbij is de grootte van de winst. Dit werd aangetoond met verschillende officieel er kende gegevens uit den tijd van en na den wereldoorlog. Hieruit bleek bijv. dat tijdens de gevechten bij de Dardanellen Engelsche soldaten beschoten werden met granaten die uit Engeland afkomstig waren. Zoo zijn er tal- looze feiten te vermelden, waaruit ten duide lijkste blijkt, hoe de wapenindustrie, zonder onderscheid of uitzondering, er geen enkel bezwaar in ziet, zelfs in tijden van oorlog ook aan den „vijand" te leveren. Thans werd verder ingegaan op de vraag hoe dit mogelijk Is. Als we dit gaan onderzoeken blijkt in de eerste plaats dat de verschillende regeerin gen volkomen op de hoogte van deze feiten zijn. Er komen nu twee belangrijke punten naar voren nl. in de eerste plaats de invloed van de wapenindustrie op de pers, en in de tweede plaats de invloed op de regeerin gen. De invloed op de pers werd eerst behan deld. Hierbij bleek, dat verschillende groote bladen eigendom waren van bewapeningscon cerns. Bladen, die niet eigendom zijn worden vaak omgekocht, waarmee dikwijls groote sommen gemoeid zijn. Ook hierover zijn vele feiten bekend. Deze dingen uiten zich dan in het plaatsen van verschillende berichten, waarin de noodzake lijkheid van een sterke bewapening zoo sterk mogelijk gesuggereerd wordt. Verder wor den berichten, waaruit het tegendeel zou kunnen blijken, niet geplaatst. V«rvolgens kwam in behandeling de in vloed op de verschillende regeeringen. Deze wordt vaak tot stand gebracht met behulp van verschillende parlementsleden, die dan tevens aandeelhouder zijn in één of ander bewapeningsconcern. Verder komt deze tot stand door middel van het omkoopen van dikwijls zeer hoog geplaatste regeerings- ambtenaren. Ook hieromtrent zijn vele fei ten bekend. Ten slotte kwam in bespreking de vraag hoe men die invloeden zou kun nen beperken en opheffen. Mogelijkheden hiertoe liggen er momenteel voornamelijk in een zoo groot mogelijke anti-oorlogspropa- ganda, die er op gericht moet zijn de rnen- schen zooveel mogelijk imemuun te maken voor den invloed van de groote pers. Vooral tegenwoordig is dit weer actueel, wat wel blijkt, als men de berichtgeving over de laat ste rede van Hitier, en de schending van het verdrag van Locarno kritisch beschouwt. Vooral moet ook de stelling genomen wor den tegen de veel gehoorde opvatting als zou den wij er toch niets tegen kunnen doen, want iuist een dergelijke houding is er voor een belangrijk deel schuld aan dat de tegen woordige toestand onveranderd voort blijft duren. De conclusie was tenslotte, dat alleen een zoo intensief mogelijke activiteit van de zijde der vredesbeweging de mogelijkheid schept, dat de kansen, die er nog zijn, dan ook ten volle te benutten. Hiermede werd deze avond besloten. JAARVERGADERING „VOLKSONDERWIJS" De plaatselijke afdeeling van „Volksonder wijs" zal a.s. Maandagavond haar jaarverga dering houden in een der zalen van de Baan- garage. GASKWESTIE BEVERWIJK—HEEMSKERK. Naar wij vernemen zal het door de gemeente Beverwijk ingestelde beroep tegen de niet- goedkeuring door Gedeputeerde Staten van een wijziging in het contract betreffende de! gaslevering aan Heemskerk, vermoedelijk Woensdag 8 April a.s. door den Raad van State in openbare behandeling worden ge nomen. Het overzicht van de groentenveiling. de markt blijft willig. De week, die achter ons ligt bracht nog wei nig verandering in aanvoer van de diverse pro ducten, terwijl over het algemeen de prijzen ook ongeveer op hetzelfde peil bleven. De aan voer van winterproducten neemt gestadig af en de aanvulling van jonge groenten gaat nog steeds in zeer matig tempo. Wel komt geleide lijk aan een nieuw product een plaatsje in nemen, maar tot heden slechts zeer beschei den. De aanvoer van boerekool was de afge- loopen week beduidend minder dan de vorige Het schijnt dat dit product voor het grootste gedeelte al zoo goed als geruimd is. Wat aan geboden werd had ook nu geregeld weer veel belangstelling en de noteeringen welke ge boekt. konden worden liepen uiteen naar soort van f 0.90f 1.70 per kist. Andijvie was iets minder in prijs, doch de kwaliteit gaat er niet op vooruit. De noteerin gen wisselden ongeveer van 6585 ct. per kist. De spruitenhandel was zeer goed. vooral de betere kwaliteiten maakten weer mooie prijzen. Het aanbod wordt echter steeds minder en voor dit product loopt het ook weer naar het einde van den oogst. De noteeringen schom melden deze week naar soort van 1023 ct. per k.g. Prei maakt tegenover de andere artikelen nog wel in aanvoer een uitzondering, daar hiervan de markt geregeld nog ruim voorzien is. Over de prijzen valt niet te klagen daar deze standvastig op behoorlijk peil blijven. De noteeringen der afgeioopen week varieerden naar verhouding van kwaliteit van 310 ct. per bos; voor sommige partijen nog wel iets hooger. Knollen waren zeer matig in aanvoer, wat echter nog werd aangeboden had veel koop lust. De prijzen die werden besteed, bewogen zich naar soort van 38 ct. per stuk. Selderie en peterselie iets meer gevraagd, de prijzen gingen een weinig naar boven, n.l. van 36 ct. per bos. Witlof begint thans ruimer los te komen en werd al heel wat meer aange boden dan vorige week. De noteeringen bleven onveranderd en stonden geregeld naar soort van 714 ct. per K.G. Ofschoon de aanvoer van Spinazie nog niet zoo groot is, toch was het aanbod al weer heel wat gestegen terwijl ook het product er beter gaat uitzien. De prijzen wisselden pl.m. van f 1—f 1.50 per ld. kist. Rabarber van goede kwaliteit ondervond steed een willigen handel. De prijzen verschil den naar soort van 515 ct. per bos. Radijs, ofschoon nog spaarzaam in aanbod, was ook weer vertegenwoordigd. Ook de aan voer van raapstelen is nog beperkt, de prijzen bepaalden zich van 34 ct. per bos. De nog aanwezige koolsoorten, voor zoover nog van goede kwaliteit, hebben een willigen handel en gaan voor hooge prijzen van de hand. CONCERT MANNENKOOR „ZANGLUST" Woensdagavond gaf het Mannenkoor „Zang- lust" in het Kennemer Theater zijn tweede winterconcert, waarvoor flinke belangstelling bestond. De voorzitter van het koor, de heer L. Blaauw sprak een openingswoord, waarin hij in het bijzonder den beschermheer Mr. A. Moens en diens echtgenoote verwelkomde. ..Zanglust" opende onder leiding van den heer H. van Dijk met „Lente", een compositie in liedertafelstijl van L. C. Keereweer. Het koor wettigde de verwachting dezen avond goed op dreef te zijn. Deze lente-ccmpositie werd frisch en gemarkeerd gezongen, evenals „lm Walde ist Ruh" van von Kahl, waarin wij zeer de pianissimo's konden waardeeren. „Zanglust" gaf vervolgens een reprise^ van het Fransche werk „Les Martyrs aux Arènes" van Laurent de Rille. Het dramatisch ge beuren in de arena van het colosseum ten tijde van den machtigen Caesar genoot ook nu weer aller belangstelling en waardeering. De muzikale schildering van de bloedige gebeur tenissen in dit Romeinsche schouwspel ge schiedde met veel overgave. Met veel élan werd Caesar begroet en er was iets in den zang van den heldenmoed der slachtoffers, die volgens de historie daar hun leven lieten onder de klauwen en tanden van allerhande wild gedierte. Er viel veel in den zang te waardeeren, ook in de uitspraak van het Fransch, die natuur lijk beter kon zijn, maar die eerlijk gezegd nogal meeviel. Een daverend applaus volgde op dit oeuvre, dat door het publiek zeer gaarne wordt aangehoord. In „Das Bild der Rose" van Reichardt kon den wij de solo voor tenor zeer waardeeren, al was het jammer, dat dit door twee stemmen werd gezongen, die onderling in timbre aan merkelijk verschillen. Beider werk was even wel zeer voldoende. Het koor verdient een com pliment voor de keurige begeleiding. „Morgen-idylle" van Olman bood daarna nog veel te genieten, evenals de meer luimige koren „Lied aan het Gangspil" van Roeske en „Der Kleine Rekrut" van Kücken, waarmede de taak van „Zanglust" op dezen avond eindigde. Dat het publiek het gebodene zeer waardeerde mocht blijken uit het langdurige applaus, dat den zangers en hun dirigent ten deel viel. Voor de afwisseling van het programma zorgde ditmaal het duo Craamer uit Arnhem. Nauwelijks waren de ongelukkige slachtoffers in de arena door tijgers en panters besprongen, of de mannelijke helft van het duo Craamer debiteex-de de eerste „mop" en toen volgde de rest vanzelf. Wij leven nu eenmaal in een tijd van tegenstellingen. Dit was er één van, maar het was dan ook een gevarieerd concert. Het duo Craamer had de goede stemming er in en zij was van een gansch anderen aard, dan men bij het hooren van den fraaien mannen- zang gewend is. De helften van het duo verbeurtten elkaar bij het zingen van liedjes en het was reuze- gezellig in de zaal. Toen volgde nog een r»ie daverende lachsalvo's deed schal- BEVERWIJK. Vanaf VRIJDAG 13 t.m. DINS DAG 17 MAART: alle reden gesproken worden van een „bonten' avond", die bij het publiek wel in den smaak is gevallen. En daar komt het in deze ook voor de vereenigingen zoo moeilijke tijden heel erg op aan. 'sWERELDS TROETELKIND SPREEKT TOT IEDERS HART! IEen flits uit het familie leven van den „houw degen" kolonel Lloyd en zijn lieftallig klein dochtertje. Shirley V,M in etn ft.G. De Sylvo Productie met EVELYN VENABIE I JOHN LODGE en BILL ROBINSON Regie: DAVID BUTLER AToegang eiken leeftijd/ Vóór de pauze De Vrouw die den moed had. ZONDAG in beide Matinee's De Kleine Kolonel. (Adv. Ingez. Med.) len, want Craamer was een buitengewoon ver makelijke militaire oppasser. Daarna ontpopte de heer Craamer zich als een muzikale clown van goed gehalte. Hij bespeelde met veel virtuositeit vele muziek instrumenten en gaf o.m. soli ten beste op xylophoon, saxophoon, concertino, fluit enz. Hij besloot met 't virtuoos gespeelde „Circus Renz", een zeer geliefkoosdnummer voor xylophoon-bespelers. Iix zijn genre vormde dit alles te zamen een uitstekend nummer. De pianist leverde bij dit alles verdienstelijk werk aan de piano en deed zich verder nog kennen als accoi-deon-bespeler. Er was aan het slot een zeer langdurig applaus en Mevr. Craamer, die haar echtgenoot assisteerde kreeg mooie bloemen. Toen kon het bal beginnen, dat velen nog eenige ui-en prettig bezig hield. Leo Peelen had de leiding en Roemer's Band zorgde voor de dansmuziek. Als wij dit alles te zamen vatten kan met VOOR DE SCHOOLVOEDING. Indertijd deelden wij mede. dat de ver- eeniging „Santpoorts Bloei" het voornemen had opgevat op 2den Paaschdag een kerk- concert ten bate van de schoolvoeding te doen geven. We vernemen thans, dat dit concert, in dezen vorm althans, geen doorgang zal vin den. Zeer waarschijnlijk wordt het nu op een nader te bepalen datum in de zaal van „Spaarnberg" gegeven. „VOX HUMANA'S" REVUE. Evenals reeds een paar jaren het geval is geweest, zal door een groep leden van het gemengde koor „Vox Humana" ook in dit voorjaar weer een revue worden opgevoerd. De voorbereidingen zijn reeds in een zeer ver gevorderd stadium. De voorzitter van het koor, de heer J. W. A. Westerhoven, heeft voor den tekst van „De zox^gen op zij!" ge zorgd, de heer Joh. Bi-ands nam het muzi kale gedeelte voor zijn i-ekening, de heer W. Th. Gei-rets schilderde met vaardige hand de décors, terwijl tenslotte een aantal dames week na week den naald hanteerde en mo menteel nog hanteert. De vorige revue werd, vergissen we ons niet, viermaal opgevoerd. Wel een bewijs, dat een „Vox Humana"-revue iets bijzonders is. DONDERDAG 12 MAART 1936 UIT HAARLEM Tweede lezing van dr. M. D. Dyt voor „Studie van den Staat". Internationale valorisatie van landbouw producten gewenscht. VRIJSTELLINGEN DIENSTPLICHT. Van de lichting 1937 zijn de navolgende in geschrevenen voorgoed vrijgesteld wegens broederdienst, t.w.: Petr. Beentjes, W. Doekes, C. N. Diemeer, Corn. Glorie, Corn, de Groot, Joh. Koopman, Adr. M. Kos, Joh. de Ruijter, Nic. de Ruijter, Nic. Rijs, A. J. van Zanten, Ant. J. van Zaxxten, Adr. Adrichem, Corn. But ter, L. van der Kolk, Aid. van Riessen, Wilh. de Ruijter, Jac. N. Smolenaars, Nic. Stengs, Hendr. Vei'donk, Nic. Voormeer, Coirn. de Vries, Mart. Duin, Ger. Fatels, S. de Jong, Ger, de Ruijter, E. Smit, Adr. Stols, Jn. Tijms, Corn. Veldhuijs, J. de Wit en Corn. Zonneveld; totaal 32. SCHOUW. Op Woensdag 18 Maax-t a.s. zal in deze ge meente de jaarlijksche schouw worden gehou- dne over de wegen, vallende onder de toepas sing van het wegenreglement Noord-Holland. WANDELSPORT. „ROND DEN HAAG MARSCHEN" OP 2en PAASCHDAG. Evenals het vorige jaar organiseert de Wandelsportclub „De Princevlag" op 2den Paaschdag, 13 April a.s., haar bekende mar- schen rond Den Haag. De afstanden zijn wederom vastgesteld over 20, 30 en 40 K.M. Het secretariaat van deze Wandelclub is gevestigd: Stationsweg 2, Den Haag. „DE WANDELTOERIST". A.s. Donderdag te 8.05 uur en Zondagmoi*- gen 9 uur, worden wederom trainings- marschep van 10 en 30 K.M. gehouden. Start café „Schoonzicht", Frans Halsplein. Ook neemt een groep deel aan een marsch in Am sterdam. Aan de eerste twee tramingsmar- schen werd deelgenomen door 22 en 24 per sonen. Slechts een ankerketting. Honder den centenaars weegt de anker ketting van de „Queen Mary". In de sociëteit „Vereeniging" hield dr. M. d. Dijt Woensdagavond voor de Nederlandsche Vereeniging tot Studie van den Staat zijn tweede lezing over „De toekomst van het eco nomische leven. Hij gaf eerst een résumé van zijn lezing van 4 Maart, waarin hij aangaf, hoe bij de ontwikkeling van de economische samenleving in de vorige eeuw de uitslagen van de conjunctuur en de conjunctuurgevoe ligheid hoe langer hoe grooter worden. Re organisatie was daarom noodzakelijk, had spr. gezegd. Ter verdediging tegen de invloeden van de conjunctuur groeien uit de maatschappij zelf verschillende combinaties, zooals trusts, kar tels, vakvereenigingen, bankconcentraties enz., die wel wat stabilïseerend optreden, doch ook de conjunctuurgevoeligheid voor de agrarische productie, waar niet zulke bindingen mogelijk zijn, vergroot. In de huidige crisis en in het bijzonder in Nederland is echter het ingrijpen in het productieproces volslagen verkeerd. Het aan passen op lager niveau heeft, zoo zeide spr., geleid tot vernietiging van de productiemidde len en producten, tot ambtenarij, tot werkloos heid, tot verplaatsing van de bedrijven naar het buitenland, tot vernietiging van de lust tot ondernemen. Wanneer niet een nieuwe geest baanbreekt is er voor de toekomst van Nederland weinig hoop en zou een parallel te trekken zijn met het verval van de Grieksche en Romeinsche cultuur. Nu is de zaak niet zoo eenvoudig, omdat buiten Nederland verschillende staten zoeken naar betere oplossingen en ons land op welke wijze dan ook afhankelijk zal zijn van het al of niet slagen van die pogingen. In dat ver band, merkte spr. op, is het van het aller grootste belang, dat Nederland mede leiding geeft aan de hervormingen van het Wester- sche economische leven en dan dient een an dere'binnen- en buitenlandsche politiek te worden aanvaard. Wordt niet binnen korten tijd een Europeeschen opbouw begonnen, dan moet een volgende oorlog of een volgende crisis tot nog grooter verval aanleiding geven. Vervolgens besprak de heer Dijt een paar van de voorstellen, die zijn gedaan om tot hoogeren bloei te komen. Sommige willen de con junctuur gevoeligheid opheffen, andere wil len de conjunctuur beheerschen, weer andere willen door een centraal gerichte ordening den omvang van de voortbrenging direct beïnvloe den. Spreker wees hierbij op verschillende pun ten. Eerst behandelde hij de voorgestelde geld politiek, waarbij de hausse geremd zou moeten worden door vermindering van de geldcircu latie en de depressie voorkomen zou moeten worden door veiTuiming van deze circulatie door intrekking of uitgifte van geld tegen obli gaties. Deze politiek moest naar zijn meening ontoereikend worden geacht. Interntionale devaluatie van de munt heft de onelasticiteit van de vraag naar verschil lende grondstoffen niet op en verbetert de zwakke marktpositie hiervan in het begin van een depressie niet. Verder betoogde hij, dat een herleidings stelsel, hetwelk beoogt renten en loonen op en ïxeer te laten gaan met het prijsniveau of met eeir indexcijfer van de kosten van levensonder houd, ons geld- en credietwezen volkomen zou ontwrichten, en centralisatie van de productie in den landbouw door directe beïnvloeding van de voortbrenging tot mislukking is ge doemd. Dit komt doordat niemand de agra- rische pi-oductie kan bepalen, te voren den om vang van de behoefte kent en ook het land bouwbedrijf zich daar technisch niet voor leent. Bovendien wordt de prijsvorming der agra rische producten hoe langer hoe labieler. Daarna gaf spr. een bespreking van het denkbeeld om door internationale samenwer king de overschotten van de belangrijke agra rische stapelproducten internationaal te valo- riseeren, waarbij deze overschotten naast het goud gebruikt zouden kunnen wordexx als dek king van de geldcirculatie. Zoo zou een inter nationale gouden standaard gepaard aan vrije uitwisseling van goederen weer mogelijk wor den. Door de grootere stabiliteit van den landbouw zou dan ook de industi'ie zich beter kunnen ontwikkelen en de werkloosheid gerin ger worden. Bij toeneming van de voorraden zou automatisch een stijging van het prijsni veau van de vrije goederen ontstaan, waardoor de productie vair de gevaloriseerde grondstof fen zou worden geremd. De kosten aan deze instellingen verbonden zouden, naar sprekers inzicht, slechts een fractie van de kosten van de tegenwoordige crisisbestrijding vereischen. De noodzakelijke internationale samenwer king zou tegelijkertijd leiden tot betere ver standhouding tusschen de Westersche staten, wat meer dan ooit noodzakelijk is. Hierbij zou dus van den nood een deugd gemaakt zijn, en van de stabiele koopkracht van den landbouw een stabiliseerende werking op de industrieele conjunctuur uitgaan. Voor de technische uitwei'king van het voor stel werd verwezen naar de geschriften van den spreker, in het bijzonder naar: Conjunc- tuurbeheersching door Goederenschappen. Zou het evenwel niet gelukken om dezen hoogeren vorm van economische organisatie te verwer kelijken, zoo besloot de heer Dijt, dan staat ons nageslacht een periode van haast ondenk baar verval te wachten. De voorzitter der vereeniging, ïr. B. Wichers- ma, dankte den spreker voor zijn lezingen. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN Blitar (uitreis) 11 te Antwerpen. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Nebraska. Vancouver n. Rott. 8 v. Port land (O). Statendam. 9 van N.-York te Cristobal. Leerdam, 8 v. Rott. te Norfolk. Breedijk. Rott. n. N.-Orleans 9 v. Galveston Boschdijk, New-Orleans n. Rott. 10 v. Lon den. Delftdijk, Vancouver n. Rott. 9 v. Cristobal. Heemskerk (uitr.) 10 van Port Sudan. Bennekom, 11 v. Port Natal te Rotterdam Bloemfontein, 10 v. Bremen te Hamburg. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Nieuw Holland, 9 v. Adelaide te Singapore. Almkerk (t'nuisr.) 10 v. Teneriffe. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk (uitr.) 9 (11.50 n.m.) 200 mijl "•O- v. Land's End. KON. NEL bTOOMBOOT MIJ. Ariadne. io van Danzig n. Kopenhagen. Berenice. 7 v. Pto Barrios n. Amsterdam. Leiicalion, li van Valencia te Dotterdam. Mars, 10 van Alicante te Tarragona. Orestes 10 van Stamboul naar Izmir. Trajanus, 10 v. Cavalla te Catania. Ulvsses, Varna n. Amst. p. 10 Algiers. Vulcanus, 10 van Vigo naar Ceuta. Medea, 9 van W.-Indië te New-York. Amsterdam, 8 van Callao te Valparaiso. Colombia, 8 van Barbados te Cristobal. Rhea, 1 v. Kopenhagenn. Gdynia. Boskoop, Amst. n. Chili, p. 11 St. Michaels. Achilles 11 van Amsterdam n. Valencia. Theseus, 11 v. Amstei'dam n. Kopenhagen. Tibei-ius, 11 v. Amsterdam n. Hamburg. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Montferland U v. Amsterdam n. B.-Ayres. Eemland (uitr.) 8 van Santos. ROTTERDAMSCHE LLOYD Kota Inten (uitreis) 10 van Belawan. Garoet, 11 van Hamburg te Schiedam. Kota Nopan (thuisreis) 10 v. Singapore. Kota Radja, 10 v. Rott. te Hamburg. Indrapoera (thuisr.) 10 v. Marseille, Baloei-an, 11 v. Batavia n. Rott. Kedoe, 10 v. Rott. te Macassar. Soekaboemi, 11 v. Rott. na Macassar via Kaap de Goede Hoop. Sitoebondo, Batavia n. Rott. 11 v. Colombo. Dempo, 11 van Rotterdam naar Batavia. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Aleinous, Batavia n. Londen 11. van Am sterdam. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Johan de Witt, 11 v. Batavia te Amsterdam. Marni van St. Aldegonde (thuisr.) 11 van Colombo. Poelau Roebiah (uitr.) p. 11 Kaap de Goede Hoop. Johan van Oldenbarnevelt (uitr.) 10 van (Algiers. Poelau Bras (thuisr.) p. 9 Gibi'altar. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Bennekom, 11 van Rotterdam naar Bremen. HOLLAND WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk, (thuisr.) 10 v. Dakar via Rott. Helder (thuisr.) 10 yan Duala. AANGEKOMEN. 11 Maart: Rhesus s.s. Batavia Johan de Witt s.s. Batavia Roelfina m.s. Londen VERTROKKE* 10 Maai't: Telamon s.s. Hamburg Vliestroom s.s. Huil Livonia s.s. Brussel Amstelstroom m.s. Leith Kurmark s.s. Hamburg Leeuwarden s.s. Londen 11 Maart: Montferland s.s. Buenos Aires Twee kotters binnengesleept. De Deensche bergingsboot „Vesterhavet" vertrok dezer dagen naar zee om den Deen- schen motorkotter „Edward", welke op 172 mijl afstand vaix Esbjei-g met machineschade geankerd lag, naar binnen te brengen. Op de terugreis ontmoette men nog den Deen- schen motorkotter „Dana", welke eveneens motorschade had. Beide vaartuigen zijn behouden te Esbjerg binnengebracht. Voor het werk van Pa v. d. Steur. De heer Joh. van den Steur, directeur van het Opvoedingsgesticht „Oraxxje Nassau" te Magelang heeft ruim 4000 adressen verzameld van oud Oost-Indische ambtenaren en offi cieren in het moederland, aan wie bij hulp vraagt voor zijn menschlievend werk in de tropen, waarmee hij 43 jaar geleden begon, maar dat nu door den nood der tijden niet voldoende gesteund wordt. Hij heeft op het oogenblik de zorg over 980 kindereneen hulp fonds voor gepensionneerde militairen en ambtenaren met 1532 leden. Hierbij is ondcrgebi*acht een hulpbank, ziek te- en begrafenisfonds. Verder een goed inge richt militair tehuis, waar dagelijks pl.m. veertig militairen van het garnizoen komen. De hoer Van der Steur vraagt of het mogelijk zou zijn hem liefst tweemaal oer jaar iets te offeren voor de kinderen van het Indische land, bijvoorbeeld twee maai een gulden. Twee maal een rijksdaalder neemt hij ook gaarne in ontvangst, hetzij per postwissel aan hem direct, hetzij op het po.stgironummer 166060 van het Van der Steurfonds bij juf frouw van Hoogstraten, Parklaan 6 te Zeist. HAARLEM, 11 Maart. Ondertrouwd 11 Maart: H. van Gooi en J. H. Nijdam; C. J. Florie en C. Ti'omp; A. J. van Sweeden en M. M. Quist; R. Dawideit en en E. Jonker; F. de Feber en P. Vonhof; H. D. Zuïdam en M. van den Hoek; E. Tjeertjes en N. C. Godvliet; D. Heijn en C. M. de Goe deren; F. A. Scheelings en K. E. Nemetschek; Th. Koenekoop en J. E. Kors; F. A. J. J. Bischops en G. F. Hageboud; J. P. H. van der Putten en W. C. Blankestein; W. H. Ooster- baan en B. Chr. Kaaken. Getrouwd 11 Maart: H. Bannink en J. Lutke; P. J. C. Blatt en M. A. A. E. Wolf; IJ. A. de Mes en C. Kistemaker; W. J. Kruup en F. Beneker; C. de Vos en H. Bouman; H. K. Pomper en A. M, Nickenig; J. Koelemeijer en M. G. E. van Merkenstein; J. van Everdingen en M. C. Roose. Bevallen. 9 Maart: A. M. MaasDieck- mann, z. M. SluizemanVerweij, z. H. M. de BoerScholte, z. A. Schmidt—Götte, z. 10 Maart: A. M. M. v. Musscher—Weber. d. L. Mol—Koning, d. M. T. J. Spiegelv. 't Wout, d. S. HoubeinMichel, d. 11 Maart: D. v. d. Veldt—Nieuwenhuis, z.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5