VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Schip Amsterdam x) Anna N. Goulandris Aludra Amstelkerk Alcor Artesien Ariadne (Ned.) Argun Afon Gwili Bennekom Baarn Bodegraven Bloemfontein x) Boschfontein x) Baron Erskine Berenice (Ned.) Ceres (Ned.) Caribia x) Clytoneus x) Calypso Crijnssen Cottica Clan Skene x) Capt. Bonelli Deucalion Dunstaffnage Dolius x) Ellerdale Essen Fowberry Tower Harpagus Hamm Hanestrom V Heidelberg Helder Melampus x) Menes Mirandella Madoera x) M. v. St. Aldegonde x) Merope Nijkerk Nemanja Niritos Orion (Ned.) Orestes (Ned.) Odysseus (Ned.) Poelau Bras x) Phoenicia Pembrokeshire x) Poseidon (Ned.) Phrygia Poelau Laut x) Perseus (Ned.) Randfontein Rotula x) Ruth I Rhea (Ned.) Serooskerk x) Simon Bolivar x) Tarakan x) Trajanus Telamon (Ned.) Uckermark x) Ulysses (Ned.) Venus (Ned) Waterland x) Zuiderkerk x) Japan Zaanland x) Buenos Aires Chili La Plata West Afrika West Afrika Rosario Tunis Gdynia Moermansk Swansea Z. Afrika Chili Chili Z. Afrika Zuid Afrika Chr.mas Island West Indië Bourgas Pto Barrios Batavia Alexandrië West Indië West Indië Bassein Casablanca Alexandrië Rosario Batavia La Plata Ned. Indië Rosario Santa Fé Ned. Indië Southampton Ned. Indië West Afrika Ned. Indië Ned. Indië Buenos Aires Ned. Indië Batavia West Indië Zuid Afrika Buenos Aires Huelva Midd. Zee Constantza Hamburg Ned. Indië Mexico Dairen Triëst Mexico Hamburg Vigo Zuid Afrika Curaeao Narvi'k Gdynia Japan Hamburg Ned. Indië Alexandrië Hamburg Ned. Indië Alexandrië Buenos Aires verm. aankomst 6 April 6 April 11 Maart 15 Maart 12 Maart 13 Maart 14 Maart 22 Maart 10 April 22 Maart 14 Maart 12 Maart 22 Maart 20 April 16 Maart 19 April 14 Maart 6 April heden 28 Maart 25 Maart 3 April 22 Maart 12 Maart 17 Maart 14 Maart 14 Maart 11 April 15 Maart 12 Maart 12 Maart 15 Maart 25 Maart 12 April 20 Maart 3 April. Laatste bericht 8 Maart te Valparaiso. 4 Maart vertrokken. 7 Maart te Libera, 10 Maart van Dakar. 4 Maart te San Petro. 4 Maart van Gibraltar. 10 Maart van Danzig. 4 Maart vertrokken. 10 Maart vertrokken. 10 Maart te Rotterdam. 7 Maart te Liverpool. 8 Maart van Cristobal. 10 Maart te Hamburg. 10 Maart van Port Natal. 5 Maart van Dakar. 7 Maart v. Pto Barrios. 9 Maart van Gibraltar. 11 Maart van Barbados. 9 Maart van Singapore. 9 Maart te Burriana. 3 Maart van Barbados. 4 Maart van Paramaribo, in lading. 5 Maart vertrokken. 11 Maart te Rotterdam. 21 Febr. van Buenos Ayres. vertrekt 14 Maart. 12 Febr. van Rosario. 9 Maart van Macassar. 4 Maart van Madeira. 28 Febr. van St. Vincent. 8 Maart van Colombo. 10 Maart vertrokken. 7 Maart te Soerabaya. 10 Maart van Duala. 5 Maart van Colombo. 3 Maart van Port Soedan. 7 Maart vertrokken. 6 Maart van Colombo. 11 Maart van Coloimbo. 1 Maart van Curaeao. 6 Maart van Port Said. 1 Maart te Rosario. 9 Maart vertrokken. 10 Maart te Castellon. 10 Maart van Stamboul. 11 Maart vertrokken. 9 Maart van Gibraltar. 7 Maart v. d. Azoren. 5 Maart van Port Said. 8 Maart van Gibraltar. 7 Maart vertrokken. 11 Maart vertrokken. 8 Maart vertrokken. 9 Maart van Beira. in lading. 6 Maart vertrokken, in lading. 10 Maart van Port Said, vertrekt 14 Maart. 7 Maart van Port Said. 10 Maart te Catania. in lading. 9 Maart te Bombay. 10 Maart van Algiers. 9 Maart van Jaffa. 3 Maart van Bahia 8 Maart van Shanghai. 7 Maart van La Plata. x) Schepen, voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 bruto register ton. BEVERWIJK De nieuwe bioscoop, programma's. „SDIKERFREULE" IN LUXOR. Het Luxor vertoont deze week als hoofd nummer de Nederlandsch sprekende film „Suikerfreule" naar het bekende blijspel van Henri van Wermeskerken. De hoofdrollen worden vervuld door Aaf Bouber—ten Hope, Joh. Elsensohn, Annie v. Duijn, Louis de Bree, Louis Borel, Hans van Meerten en verder Elias van Praag, Wilh. Duymaer v. Twist, Mevr. Rooyaards e.a. Elke plantage in Indië is een aparte ge meenschap, waarin een conglomeraat van verschillend-geaarde mensehen door het toe val bijeen is gebracht, die elk hun eigen le ven leven, maar toch deel vormen van het ge heel en zich daarnaar gedragen moeten. Onder de verschillende menschen die op de suikerplantage Toelang Baroe (of „fabriek" zooals dit in Indië heet) bijeen zijn gebracht, behooren Dirk van der Kooy, die het door noesten vlijt zelfs tot eersten machinist heeft weten te brengen en Schuit, zijn vriend sinds vijf en twintig jaren. Zij wonen samen in het mooie Indische huis en leven alleen voor werk envoor van der Kooy's dochter Dolly, die negentien jaar geleden uit een hu welijk met een Javaansche geboren, bij die geboorte moederloos werd. Op een verlofsreis, vijf jaar geleden heeft Van der Kooy in Amsterdam een toen nog jonge vrouw leeren kennen, die geheel alleen een kleine zaak dreef, en haar gehuwd, met het plan haar naar Indië mee te nemen. Om dat Betje zeide, nooit met een gescheiden man of weduwnaar met kinderen te willen trou wen, daar dit altijd verkeerd liep, verzweeg hij haar het bestaan van het meisje. Hij was wel van plan het haar voor het huwelijk te zeggen, maar door verschillende omstandig heden, stelde hij dat steeds uit en toen hij eenmaal getrouwd was, had hij er niet meer den moed toe. Ze besloot nog niet dadelijk met hem mee te gaan. maar later haar zaak te verkoopen en dan uit te komen. Maar 5 jaar stelt ze dit uitkomen uit. Dolly is een allerliefste jongedame gewor den. Sinds eenige jaren op een intern gymna sium in Soerabaja, vanwaar ze weldra na eindexamen terug zal keeren. Maar dat valt juist samen met het besluit van Betje van der Kooy om naar Indië te gaan. Ze gaat per vliegmachine en verrast daarmee haar man, die van haar komst niet droomde. Dan verrast Dolly hem met een vervroegde thuiskomst, die ze telegrafisch aankondigt. „Wij mogen mijn vrouw den schok niet ge ven," zegt hij tot Schuit, zoekende naar een oplossing, ,,doe me nu een vriendendienst, zeg haar zoolang, dat ze jouw dochter is Schuit." En de goede Schuit, die gewend is alles te doen, wat van der Kooy wil, stemt aarzelend toe. Op de onderneming is Jhr. Van Wielandt administrateur. Hij heeft de kleine Dolly al tijd met een welgevallig oog aanschouwd. Als hij haar op een feest te Soerabaja. waarheen hij met zijn fabricage-chef en onderdirecteur Hans Vermeer gegaan is, na een vol jaar te rugziet, wordt hij verliefd op het inmiddels tot mooi jong meisje opgegroeide bakvischje. Maar ook Hans wordt verliefd en eer strijd tusschen beide mannen ontstaat. lederen dag wil van der Kooy een einde aan den leugen maken, maar het bazige lieve con servatisme van zijn vrouw, maakt dat hij tel kens het onthullen van de waarheid weer voor één enkelen dag uitstelt. Onderwijl speelt Schuit met den moed der wanhoop voor vader en komt daardoor tegen zijn wil in de lachwekkendste situaties. Het leven is daardoor te moeilijker, wijl Betje van der Kooy niet alleen een strijd te voeren heeft tegen alle Indische gedierte, waarvoor zij ook schoonmaakt op oud-Hol- landsche wijze, maar ook tegen tropisch sno bisme en Indische gewoonten, die zij niet kent. Ze doet alle moeite om Indische dame te worden en kleedt zich zelfs in sarong en ka baja, om haar man plezier te doen. Een mooie liefdé ontwikkelt zich tusschen Hans Vermeer en Dolly. Jhr. van Wielandt weet niet, dat Hans Vermeer eigenlijk door de directie in Holland voorbestemd is, als zijn opvolger op te treden, omdat hij de zaken niet krachtig genoeg behandelt, en eenigszins in financieele moeilijkheden geraakt. Van zijn aanstaand ontslag weet hij echter wel en daarom wil hij de terugreis als huwe lijksreis benutten, met Dolly. Hij doet haar een schriftelijk huwelijksaanzoek, als zij hem ontloopt. Maar de brief komt in handen van Mevr. van der Kooy, die „juffrouw" van der Kooy leest, en meent, dat die aan haar ge richt is. In Holland was zij heelemaal niet de deftige Indische „mevrouw", die zij hier moest pogen te worden, en gewoon „juf frouw". De meest dwaze verwikkelingen ont staan hierdoor. Als tenslotte van Wielandt op het meest on gelegen oogenblik door zijn onhandigheid de zaak uitbrengt en ieder voor een catastrophe beeft, blijkt het, dat Betje van der Kooy, de gelukkigste mensch ter wereld is. Ze had al tijd zoo naar kinderen verlangd en nu is ze ineens „Moeder". Zij is het ook, die haar geeft aan Hans en de beide jongelui gelukkig doet worden. Schuit is nu verder vrij van de leugens, die zijn vriend hem opdrong en weet, dat hij, door wat hij voor Dolly geweest is, zijn eenzaam jonggezellenleven niet voor niets heeft ge leefd Het tweede hoofdnummer is de spannende film „In diplomatieken dienst" met Brigitte Helm en Willy Fritsch in de hoofdrollen. SHIRLEY IN HET KENNEMER THEATER. In het Kennemer Theater is het hoofd nummer „De kleine Kolonel" met Shirley Temple en Lionel Barrymore in de hoofd rollen, In het hartje van Kentucky, waar Noord en Zuid bij elkaar komen en waar nog immer bittere herinneringen bestaan aan hevige gevechten, woont Kolonel Lloyd, een oude veteraan uit het leger der Zuidelijken, met zijn lieftallige dochter Elizabeth on het fa milie landgoed. Elizabeth wordt ongelukkiger wijze verliefd op Jack Sherman, een Yankee officier, en loopt na een heftige scene met haar geliefde van huis weg. De oude ijzervre ter, die een hevige haat koestert tegen alles wat Yankee is, verstoot zijn eenig kind en bant hun bestaan voor eeuwig uit zijn ge dachten. In een wanhopige poging om fortuin te maken, vertrekt Jack nu naar de goudvelden doch verliest hier het kleine beetje geld, dat hij nog over heeft, door een geheel waarde loos stuk grond van een paar bandieten te koopen. Zijn vrouw en dochtertje, bijgenaamd de kleine kolonel, omdat zij zooveel op haar grootvader lijkt, zijn op zijn verzoek terug gegaan naar Kentucky, waar zij een klein huisje bezit, gekregen uit haar Moeders er fenis, gelegen op het landgoed van haar vader. De oude kolonel, onbekend met de identiteit van zijn nieuwe buren, gaat hen op zekeren dag een bezoek brengen Wanneer hij echter bemerkt, dat zijn doch ter het huis betrokken heeft, is hij woedend, gooit de bloemen die hij bij zich had, tegen den grond en keert haar abrupt den rug toe. Op weg naar huis ontmoet hij een klein meisje, met goudblonde krullen dat even trotsch en opvliegend is als hij zelf en voor hij te weten komt wie zij is, heeft zij hem reeds ingepalmd. Dan keert Jack Sherman, doodziek en uit geput, zonder één korrel goud gevonden te hebben, tot vrouw en kind terug. Het drietal in de kleine bungalow is vrijwel de wanhoop nabij, wanneer de 2 booswich ten bij hen komen om het stuk land terug te koopen. Hun motief is er geen van eerlijkheid en rechtschapenheid, doch zuiver een van heb zucht. Het is hen ni. ter oore gekomen dat een spoorwegmaatschappij een hoog bedrag heeft geboden voor het land om er een spoorbaan door heen te leggen. Toevalligerwijze is dit Jack ook bekend en heeft hij zijn eigendoms rechten reeds aan de spoorweg mij. verkocht. De booswichten willen dit echter niet ge- looven en beginnen het huis ondersteboven te halen om de eigendomsakten te vinden. Zelfs vallen zij Jack aan, doch deze is te zwak om zich te verdedigen. Ook zijn vrouw kan hem niet helpen, daar zij naar de bank is om de papieren uit de safe te halen De kleine kolonel, die toevallig even bin nenkomt, om iets te vragen, ziet de boeven haar vader mishandelen. Geruischloos sluipt zijn het huis weer uit en holt zoo vlug haar korte beentjes haar dragen kunnen naar haar grootvader, die zijn wrok vergeet en den gehaten man van zijn eenig kind te hulp snelt. Op het moment, dat de bandieten Elizabeth met geweld de documen ten willen ontrukken, stormt de kolonel, ge volgd door zijn kleindochtertje, met den re volver in de hand de kamer binnen. Weldra zijn de boeven nu overmeesterd en aan de politie overgeleverd, waarop de oude kolonel zich verzoent met zijn dochter en de man dien zijn liefheeft, tot groote vreugde van de kleine kolonel. Shirley speelt in deze film weer een prach tige rol en de verwachting is dan ook ge wettigd, dat het Kennemer Theater in de ko mende dagen druk bezoek zal trekken, PROPAGANDA-AVOND NED. REIS- VEREENIGEVG. De afd. Haarlem van de Ned. Reisvereeni- ging heeft voor Beverwijk een propaganda- avond georganiseerd, welke Vrijdagavond ge houden zal worden in het Kennemer Hotel. De heer J. Panman, algemeen voorzitter, zal dan een inleiding houden over het on derwerp: „Dwars door Zwitserland." MARKTBERICHTEN. Noteering van den 12en Maart 1936. Spinazie per kist f 0.70—f 1.30 Andijvie per kist f 0.70f 1 Koolrapen per zak f 1f 1.30 Wortelen per K.G. f 0.03 \'z Bieten per K.G. f 0.05 1/2 Aardappelen klei p K.G. f 0.03 V2—f 0.051/2 Spruitjes per K.G. f 0.14f 0.22 Boerenkool per bak f 0.70f 1.28 Roode kool per 100 f 7f 22 Savoye kool per 100 f 5f 15 Uien per Kilo f 0.04 Prei per bos f 0.04f 0.0 Rabarber per 100 bos f 7f 15 Pieterselie per bos f O.O&fe Selderie per bos f 0.05 Appelen per Kilo f 0.12f 0.30 Peren per Kilo f 0 20 Druiven per Kilo f 0.14 Brusselsch lof per K.G. r 0.12f 0.15 IJMUIDEN Géén duikbooten te IJmuiden. Geruchten zonder eenigen grond. Sinds eenige weken doen geruchten de ronde dat een deel der duikbooten uit Den Helder naar IJmuiden zouden worden on dergebracht. Bij informatie bij onzen Haagschen cor respondent deelde deze ons mede: Hiervan is geen sprake. Wij kunnen de juistheid dier verhalen te eenenmale logen straffen. Vermoedelijk danken die geruchten hun ontstaan aan het feit dat er te IJmui den een loods gebouwd wordt voor het ber gen van mijnen. In vredestijd zal men slechts een gedeelte van de loods gebruiken om er een aantal mijnen in voorraad te houden, terwijl het gebruik in vollen omvang alleen in geval van oorlog zou plaats vinden. Vermoedelijk zullen een of twee man van de kustverdediging voor de bewaking van loods en inhoud zorg gaan dragen. TAFELVOETBALSPEL UITGEVONDEN. De bekende constructeur Stanley Stakau heeft een nieuw tafelvoetbalspel uitgevonden, dat met groot succes op de Jaarbeurs wordt gedemonstreerd. De technische commissie van den K.N.V.B. zal het hedenmiddag komen be zichtigen. Aan een houtwarenfabriqk te Bever wijk is de verdere uitvoering opgèdragen. MARKTPRIJZEN van Donderdag 12 Maart Tarbot per K.G. f 0.92—f 0.84 Griet per 50 K.G. f 30—f 14 Tongen per K.G. f 0.88f 0.48 Groote schol per 50 K.G. f 8f 7.50 Middelschol per 50 K.G. f 12—f 9.50 Zetsehol per 50 K.G. f 18f 12.50 Kleine schol per 50 K.G. f 13—f 5.50 Bot per 50 K.G. f 5.80—f 2.40 Schar per 50 K.G. f 10—f 1.70 Tongschar per 50 K.G. f 23 Rog per 20 stuks f 17f 4 Kleine poon per 50 K.G. f 7.30f 7 Groote schelvisch per 50 K.G. f 24f 23 Middelschelvisch per 50 K.G. f 29f 26 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 22.50 f 20 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 21f 7.90 Kabeljauw per 125 K.G. f 41f 9.50 Groote gullen per 50 K.G. f 6 Kleine gullen per 50 K.G. f 7 Wijting per 50 K.G. f 5.50f 1.65 Heilbot per K.G. f 0.92—f 0.64 Leng per stuk f 1.85f 0.80 Koolvisch per stuk f 0.57f 0.12 Versche haring per kist f 3.70f 3.45 BESOMMINGEN. Trawlers: Condor IJM 72 50 manden f 990 Irene IJM 89 160 manden f 1520 Dolfijn IJM 103 60 manden f 980 Maria Elizabeth IJM 114, 65 manden f 970 Henriette Jacoba LTM 190, 295 manden f 2010. Versche haring: LT 1185 f 660 Beuger: VL 114 f 910 Loggers: SCH 19 f 1010, SCH 342 f 480; SOH 341 f 490; KW 173 f 510, KW 130 f 400 OPENBARE LESSEN VAN BEWAARSCHOLEN. De jaarlijksche openbare les van de Insinger- bewaarschool vond onder groote belangstel ling der moeders plaats. Het vele werk dei- kleinen onder leiding van hun onderwijzeres sen werd met bewondering gadegeslagen. Van de van Tuyll-bewaarschool vindt hedenmiddag een zelfde openbare les plaats. CASTRICUM BURGERLIJKE STAND. Geboren: Petronella Cornelia, dochter van Cornells Jacobus Lute en Jansje Brink. Getrouwd: Bastiaan Witzel en Klara Paula Uhl. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen personen: A. W. Hamming en echtg.; F. M. P. Karsten en stiefdochter; G. W. Haakenhout en echtg.; H. H. Hendrickx en echtg.; E. Haaske, W. Wittkamp en gez. van Amsterdam; J. van Rijn en gez. van Wijk aan Zee en Duin; A. v. d. Vlis en echtg., van Veldhuizen; C. M. Tromp van Heerlen; A. Houtkooper van Koe dijk; D. Chr. Houthuijs van Bloemendaal; S. van Waart van Den Helder; J. M. Buskens van Warnsveld; H. Eijkelen en dr. van Zand- voort; P. J. B. van den Berg en gez. van Enk huizen; H. Hesselink van Zaandam; J. B. H. Boerrigter van Bloemendaal; P. J. A. C. Brou wer van Limmen. Vertrokken personen: P. Uhl naar Maartensdijk; B. W. Zonder- huijs en echtg. naar Leiden; A. C. Moerbeek naar Amsterdam; P. Schavemaker naar Heemskerk; C. Heesterbeek naar Amsterdam; K. Bokma en gezin naar Haarlem; G. J. Kabel naar Alkmaar; A. J. Wittebrood en gez. naar Nederhorst den Berg. GEVONDEN VOORWERPEN. Geene. Verloren: 1 grijze dameshandschoen; 1 gebr. kaphandschoen. R. K. KIESVEREENIGING. Woensdagavond vergaderde de R.K. Kies- vereeniging in café W. Borst, onder leiding van haar voorzitter, den heer S. de Wildt. Ingekomen was een brief betreffende de candidaatsstelling voor den R. K. Kieskring- Zaandam. Met algemeene stemmen worden de 'heeren P. de Wildt en D. Beslee candidaat gesteld. Daarna had de benoeming plaats van twee afgevaardigden voor de vergadering van den Sta ten-kieskring. Met algemeene stem men werden aangewezen de heeren S. de Wildt en D. Berlee. Plaatsvervangers de hee ren P. de Vries en W. Groot. Daarna werd de contributie besproken. Het bestuur stelde voor, per lid f 0.30 contributie te heffen. Ver schillende vragen hieromtrent werden ge steld en beantwoord. De propagandisten zul len de gelden innen. Eenige leden vonden de contributie te hoog. Doch, zoo werd gezegd, er moet afgedragen worden 25 ets per lid voor de Rijks- en Statenverkiezingen. Besloten werd een voorstel in te dienen tot verlaging van genoemd bedrag. SANTPOORT. TOONEELVEREENIGING OPGERICHT. Dinsdagavond werd een tooneelvereeniging welke onder leiding van Jan van- Dommelen zal staan, opgericht. Nadat de heer Van Dommelen een inlei ding had gehouden, waarin hij o.m. zeide, dat met de oprichting der vereeniging in een behoefte zou worden voorzien, omdat thans steeds vereenigingen van buiten moeten worden gevraagd, werd een voorloopig be stuur geformeerd, bestaande uit de heeren W. J. Post, voorzitter, J. Hoogvorst, secreta ris en G. Broekhof, penningmeester. Besloten werd om zoo eenigszins mogelijk nog dit seizoen voor het voetlicht te treden. De naam der nieuwe vereeniging zal zijn Dilettanten-tooneelvereeniging „Van Dom melen". Tot dusver gaven zich 35 personen als lid op. Het ligt in de bedoeling in de toekomst voor liefdadige instellingen op te treden. Dat toetreding van donateurs (trices) gaarne wordt tegemoet gezien, ligt voor de hand. Uitspraken van de Rechtbank. Schapen in een luxe auto. Twee mannen die te Wijk aan Zee schapen uit de wei hebben gehaald en de beesten per luxe auto naar Leeuwarden hebben gebracht om ze daar te verkoopen, hoorden veertien dagen geleden een eisch van een jaar (tegen den man, die als aanstichter en recidivist werd beschouwd) en vijf maanden voorwaar delijk en drie maanden onvoorwaardelijk (tegen den ander). Mr. A. C. F. Hendrikse pleitte voor den eersten clementie. Mr. B. W. Stomps vroeg voor den ander 'n geheel voorwaardelijke straf. De uitspraak van de rechtbank was voor den tweeden verdachte 6 maanden voorwaar delijk met een proeftijd van 3 jaar, voor den eersten 6 m. gevangenisstraf met aftrek van preventief Ook te Wormerveer schapen gestolen. In een andere zaak werd de recidivist uit de eerste zaak weer als verdachte voorgeleid. Nu zou hij te Wormerveer schapen hebben gestolen hetgeen hij na aanvankelijke ont kenning, toegaf. De eisch was acht maanden gevangenis straf. De verdediger, Mr. A. C. F. Hendrikse pleitte wederom clementie. De uitspraak was: 4 maanden gevange nisstraf met aftrek van de preventieve hech tenis. Oude kippen en jonge hennen. Wegens oplichting eischte de officier 50 of 25 dagen tegen den man die oude kippen voor jonge hennen verkocht zou hebben. De verdachte ontkende de juffrouw in de Haar lemmermeer opgelicht te willen hebben. Uit voerig werd nagegaan wat oude kippen en jonge hennen zijn. De verdediger, Mr. S. B. de Leeuw gelooft niet dat hier oplichting in het spel is. Mis schien wel bedrog bij koop, doch dat is niet ten laste gelegd. Hij vroeg ontslag van rechtsvervolging, vrijspraak of om een voor waardelijke veroordeeling, met de bepaling de benadeelde een door de rechtbank vastge steld bedrag uit te keeren. De uitspraak luidde 50 of 30 dagen. „Ik ben advocaat. DONDERDAG 12 MAART 1935 De Bilt voorspelt: Matigen Noordoostelijken wind, ai mende bewolking. Weinig of geënt slag. Temperatuur om het vriespunt!' nachts. Overdag zachter. BAROMETERSTAND Hoogste 769.4 m.M. te Stensele. Laagste 741.7 m.M. te Seydisfjord. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren ,4 Laagste hedennacht Hoogste heden v BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 7gg w Neiging vooruit. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83, IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN Vrijdag v.m. 5.56 uur; n.m. 6.12 uur Zaterdag v.m. 6.31 uur; n.m. 6.51 Uur' Zondag v.m. 7.12 uur; n.m. 7.35 uur De Winterploeg van Infantei en Wielrijders. Ongeveer 3000 man. Onze Haagsche correspondent meldt: De winterploeg van infanterie en wielri]- ders, die volgens mededeeling van minister Colijn, in zijn radio-rede van Woensdag, avond, Zaterdag a.s. niet met groot verlof zal gaan maar voorloopig onder de wapenen blijven telt in totaal slechts ongeveer 3000 man. Ik verneem dat men dezen maatregel in militaire kringen aanduidt als een „over- bruggings-maatregel", omdat daarmee de onevenwichtigheids-periode die zich telken- jare voordoet in de onderlinge sterkte-ver houding der verschillende wapenen, over brugd wordt. Minister Colijn heeft het bewuste besluit in een radio-toespraak medegedeeld omdat er aldus minder ophef over gemaakt zou worden dan als gevolg van een i in de Staten-Generaal. hij dacht)hoorde wegens poging tot oplich ting twee maanden gevangenisstraf eischen, De verdediger, Mr. H. O. Drilsma zei dat de incasseering rechtmatig geschiedde. Het doel was niet valsch, wel het middel. Daarom vroeg hij ontslag van rechtsvervolging of vrijspraak. De rechtbank meende dat verdachte wel strafbaar was, omdat hij een door bedriege- lijke middelen tot een incasso trachtte te komen, waarbij hij 10 pCt. provisie als voor deel kon verwachten en veroordeelde hem tot 40 boete of 24 dagen gevangenisstraf. 133 maanden in de gevangenis. Iemand, die reeds 133 maanden in de ge- vangenis heeft doorgebracht, werd ervan ver dacht in Zwanenburg te hebben ingebroken en daar een fiets met onderdeelen gestolen te hebben. Verdachte ontkende en deelde mee dat hij tot nog toe altijd had bekend, als hij iets had misdaan. Toch geloofde de officier niet aan s mans onschuld en eischte een jaar met aftrek. De verdediger, Mr. L. G. van Dam vroeg een psychiatrisch onderzoek en ter beschikking stelling van de regeering. De uitspraak was 1 jaar gevangenisstraf met aftrek van den tijd, in preventieve heen- tenis doorgebracht. VOETBAL. A-ELFTAL—NOTTINGHAM FOREST (0—1). Op het laatste moment moesten drie WP- gingen worden aangebracht in het A-elttai, dat Woensdagmiddag den oefenwedstrijd te gen de Engelsche tweede klasse prof;Cluö Nottingham Forest op het Sparta-terrein te Rotterdam heeft gespeeld. De geheele midden- linie van het Nederlandsch elftal was n-i. vervangen; voor Paauwe, Anderiessen en van Heel kwamen Breitner, Woltjes en Bool uit. Het behoeft geen betoog, dat nu een geheeie linie uit het Nederlandsch elftal was vervan gen. beoordeeling van de ploeg als gehee. bui tengewoon moeilijk was. De Engelschen won nen met 1—0. Rust kwam met 0—0. SCHAKEN. SCHAAKMATCH LANDAU—SPIELMANN. In aansluiting aan reeds vroeger gepMnj ceerde berichten, kunnen we mededeelen, aai de e.v. partij van de schaakmatch Landau- Spielmann te Haarlem zal worden gespeeld op Donderdag 12 Maart, in de bovenzaal van café-restaurant Gebrs. Brinkmann, Groote Markt. t rn0 Het begint te 7 uur. Deze wedstrijd is toe gankelijk voor leden van de vereenigingeni aangesloten bij den Noord-Holl. Schaakbond- De zevende partij van deze match, die Maandagavond te Amsterdam plaats had, werd door Spieimann na den 26sten zet ge wonnen. Een Haarlemmer die bij een Heemskerker geld trachtte los te krijgen als hoofd van een incassobureau met de mededeeling dat hij advocaat was, (om aldus te imponeeren, naar AGENDA TE HAARLEM. Heden: DONDERDAG 12 MAART Stadsschouwburg: Ballet Tilly Sylon, met H. O. V. begeleiding. 8.15 uur. Luxor Sound Theater„Broadway Melody oi 1936" met Eleanor Powell. 2.30, 7 en 9.15 uur- Cinema Palace: Escape me never (Ga nooit van me weg) met Elisabeth Bergner- 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Zwarte Rozen met Lilian Harvey en Willy Fritsch. Op het too* neel Emmy en Louis, muzikale grappen. 2.au. 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Flirtation Walk (Liefdesparade), met Dick Powell en Ruoy Keeler. 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. VRIJDAG 13 MAART Stadsschouwburg: „Biografie" door Amstera. Tooneelver. 8.15 uur. Bioscopen nieuw programm° AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN- VRIJDAG 13 MAART Bioscoop de Pont: „Vergeet mii eP „Concurrenten." 8 uur

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6