Vol verwachting... BEVERWIJK Winkelierscombinatie „Plan West". De boottocht naar Valkeveen. De Winkelierseombinatie „Plan West" hield gisteravond in „Odeon" een vergadering ter bespreking van de zomercampagne. De voorzitter, de heer W. Akse opende de ver. gadering en vestigde er daarbij de aandacht op, dat deze bijeenkomst als een der belang rijkste van „Plan West" was te beschouwen, Het gold dezen avond namelijk de bespreking van den boottocht, die dit jaar niet alleen voor de kinderen, maar ook voor de ouders een hoogtepunt van het zomerseizoen zal vormen. De voorzitter verwachtte stellig, dat deze zomerreclame, die evenals gewoonlijk tip-top verzorgd zal zijn, bij het publiek een zeer gunstig onthaal zou vinden. Ook iedere winkelier zal daaraan zeer gaarne zijn mede werking verleenen, om heel deze organisatie met een groot succes te bekronen. Na de vaststelling der notulen bracht de heer Tabak namens de controle-commissie rapport uit. Boeken en bescheiden waren ge controleerd en in orde bevonden. De heer Tabak uitte zijn waardeering jegens den pen ningmeester, maar ook ten opzichte van den arbeid van den administrateur, den heer Van Dijk, die de boekhouding op zeer overzichte lijke wijze had ingericht. De secretaris, de heer E. van Rookhuizen, deed vervolgens uitvoerige mededeelingen over den op 6 Augustus e.k. te houden boot tocht. De reis gaat ditmaal naar het bekende ontspanningsoord „Oud Valkeveen". De moeilijkheid, dat de booten de kinderen slechts tot Huizen kunnen brengen werd opgelost, door het huren van autobussen, die het gezelschap naar Oud Valkeveen zullen overbrengen. Teneinde ook de ouders van dezen feestdag te laten genieten zal het mogelijk zijn een beperkt aantal, ten hoogste 200, ouderen mede te laten profiteeren van dezen feestdag. De kosten zullen slechts 1.30 per persoon bedragen en opdat in deze moeilijke tijden ook de minder gesitueerden daarvan zullen kunnen genieten, werd het zelfs mogelijk gemaakt deze minimale kosten wekelijks te voldoen. Weliswaar ver- eischt dit geringe bedrag dan nog een toe slag uit de kas, maar „Plan West" zal dit gaarne bijdragen, omdat het daardoor moge lijk werd, dat ook een ieder bij tijdige opgave in de gelegenheid zou zijn aan den tocht deel te nemen. Besloten werd de autobussen, ondanks de voordeeliger aanbiedingen elders, van een plaatselijke onderneming te huren. De secretaris deelde verder mede, dat ook reeds 'n gereduceerde prijs voor de consump ties in Valkeveen was bedongen. Voor de ouders zijn slechts 200 plaatsen beschikbaar, zoodat men goed zal doen zich onmiddellijk te doen inschrijven, welke formaliteit reeds vanaf heden kan worden vervuld. Ook de speciale bruine zegels voor den boottocht zijn reeds verkrijgbaar. Teneinde prijsdrukking te voorkomen werd vervolgens goedgekeurd een voorstel van het bestuur, om in het vervolg de leverantie van kruidenierswaren voor den boottocht niet meer bij aanbesteding te doen geschieden, maar eenvoudig den kostprijs van de produc ten vast te stellen en door 't lot den leveran cier te doen aanwijzen. Tenslotte deelde de secretaris nog mede, dat de opstelling van den stoet op den morgen van den boottocht wederom op het gemeente lijk parkeerterrein zal geschieden. De voorzitter dankte den secretaris, die altijd met zooveel energie en opgewektheid voor „Plan West" werkzaam is, voor zijn uit eenzetting en voegde daaraan onder dave rend applaus den wensch toe, dat zijn ge zondheid weer spoedig zou toelaten met den zelfden lust en ijver voor zijn zaak en voor „Plan West" werkzaam te kunnen zijn. Nadat de rondvraag was gehouden sloot de voorzitter met een woord van dank de ver gadering. UITKEERING VAN TUINDERSSTEUN. De drie Beverwijksche groenten- en fruit veilingen hebben thans aan de daarvoor in aanmerking komende tuinders het vijfde voorschot uitbetaald van den tuinderssteun over het jaar 1935. Aan de Vereenigde Veilingen werd uitbe taald een bedrag van ongeveer f 9-000, aan de veiling „De Eendracht" f 3800 en aan de vei ling „Tuindersbelang" f 2800. Voor de meeste tuinders was de steun al zeer miniem. Velen hunner ontvingen een bedrag, dat nog beneden den gulden bleef. Slechts enkelen verkeerden in de gelukkige omstandigheid een bedrag, dat f 100 bereikte, te incasseeren. GEWOND BIJ EEN ONTPLOFFING. Donderdag ontstond in café „Suisse" een begin van brand, doordat tijdens het bijvul len van de kachel een hoeveelheid petroleum, die op onverklaarbare wijze in de steenkolen terecht was gekomen, explodeerde. Men slaagde er in het begin van brand onmiddel lijk te blusschen. De persoon, die de kachel bijvullen wilde, liep brandwonden op aan hoofd en armen. Zijn verwondingen werden in het Roode Kruis Ziekenhuis behandeld. 1 De commandant van de brandweer stelde een onderzoek in. Hoe de gevaarlijke vloei stof in de kolenkit kwam kon niet worden op gelost De wereld is een schouwtooneel, Met menig vreemd en droef tafreel, Met stukken vol sensatie; De wereldpers geeft het verslag Van dit tooneel, van dag tot dag, Getrouw aan elke natie. 't Publiek grijpt naar het warrend hoofd, Door al dit wild lawaai verdoofd, Het duizelt voor de oogen; Terwijl het haast zijn weg niet vindt, In 't kronkelende labyrinth Van vlammende betoogen. Het zucht en kijkt gespannen toe. Wat nu weer komen zal, en hoe Men dan zal reageeren; Wat d' uitkomst van dit al zal zijn, Dat kan het moeizaam zwoegend brein, Al lang niet meer verteren. Maar ergens, in eeh stil vertrek, Zit vergenoegd een lekkerbek Ook in zijn krant te lezen; Er komt een glans op zijn gezicht, Bij 't lezen van het kort bericht; Nu zal het er gauw wezen. En, ergens op een stille wei, Daar zit een vogel, vogelvrij Van kommer, angst en zorgen; Het voorjaar staat weer voor de deur En, stelt vandaag hem nog teleur, Dan komt het zeker morgen. Zij trekken zich er niets van aan, Hoe 't in de wereld nu moet gaan, Zij denken met hun beidjes, En allebei ook met plezier, Zij 't ieder dan op zijn manier, Aan nieuwe kievitseitjes. Jaarvergadering voetbal- vereeniging „Beverwijk". De voetbalvereeniging „Beverwijk" hield gisteravond in het clublokaal café „De Vriend schap" haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer P. Kossen, herinnerde in zijn openingswoord aan den op Koningin nedag gespeelden wedstrijd en aan het in 1935 door de V.V.V. gehouden voetbaltournooi. Hij sprak den wensch uit zoowel met de vereeni ging „Koninginnedag" als met de V.V.V. nog vele malen op dezelfde prettige wijze samen te mogen werken. De secretaris, de heer W. Brandjes, bracht vervolgens een keurig verzorgd jaarverslag uit. Het jaarlijksche overzicht van den pen ningmeester maakte melding van een nadee- lig saldo, groot f 112,71. Namens de con trolecommissie verklaarde de heer Th. Kuijer boeken en bescheiden van den penningmees ter in volmaakte orde te hebben aangetrof fen. Voorts werd gememoreerd het kampioen schap van het derde elftal en van junioren B. Ook het vierde elftal heeft een schitterende kans den eeretitel te behalen. Minder gunstig zijn de verrichtingen van het eerste elftal, dat groote moeite zal hebben zich in de derde klasse te handhaven. Bij de besprekingen over het beleid van het bestuur kwam de algemeene wensch tot uiting dat er meer samen-werking met de le den zou -komen, waaraan wel eens wat ha perde. Bij de bestuursverkiezing werd na een stemming met den heer Veen, de aftredende voorzitter, de heer P. Kossen met groote meerderheid van stemmen herkozen. De verkiezing van een eersten en tweeden secretaris, alsmede van den penningmeester, werd aangehouden tot na den afloop van de competitie. In de kascommissie werden benoemd de heeren Th. Kuijer. P. Ad-rlchem en Rijkhof. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat het noodzakelijk was bezuinigingsmaatrege len in te voeren. Hij riep daarvoor de mede werking van alle leden in. De training vormde daarna een belangrijk punt van bespreking. De opkomst van de spe- ers van 'het eerste elftal op de trainings avonden laat zooveel te wenschen over, dat men zelfs overwoog de training te staken. De vergadering liet het echter zoover niet komen en besloot voorloopig de training in leder geval tot na het einde van de competitie te handhaven, ten einde daarna dit punt op nieuw onder de oogen te zien. Van de rondvraag werd een druk gebruik gemaakt. De sprekers werden dooi den voorzitter beantwoord. In zijn slotwoord wees de voorzitter de le den en in het bijzonder de spelers van het eerste elftal op hun plichten om zich toch vooral met volle energie aan de vereeniging te geven. Hij sloot vervolgens de vergadering met een woord van dank. BOUWVERGUNNINGEN. B. en W. hebben de navolgende bouwver gunningen verleend; aan J. M. Tromp, voor het sloopen van het perceel Kloosterstraat 40; aan N. Hoogewerf voor het verbouwen van de perceelen Jan Alsweg 1719. B. en W. hebben drie bouwaanvragen af gewezen. SAMENVOEGING VAN S.D.A.P.- AFDEELIN GEN. De afdeelingen Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin hebben een besluit genomen over te gaan tot samenvoeging in verband met de fuüe der gemeenten. HEEMSKERK. JAARVERGADERING R.K. VROUWENBOND. In het vereenigingsgebouw hield de R.K. Vrouwenbond haar jaarvergadering, welke gepresideerd werd door mevr. Meiland. Bij de opening, heette deze alle aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder mevr. Steiger- Asperslag. Zij deelde verder mede, dat de dames dit jaar op excursie zullen gaan naar de Gero zïlverfabrieken te Zeist. In het jaarverslag memoreerde de secre taresse, mej. Tromp, het oprichten van de H. Familie voor Vrouwen, de kraamverzorging en het werk der naaikrans. De rekening der penningmeesteresse sloot met een nadeelig saldo van f 14.43. Vervolgens hield mevr. Steiger—Asperslag een lezing (met lichtbeelden verduidelijkt) over de H. Elisabeth, koningin der charitas. Van het bestuur traden af de dames mevr. Dijkman—Zonneveld en Mej. T. Tromp. Mej. Tromp stelde zich niet meer herkiesbaar. Gekozen werden de dames mevr. Dijkman- Zonneveld en Mej. Gré Kloes. Nadat kapelaan Perquin nog een slotwoord gesproken had werd de vergadering gesloten SANTPOORT BRIDGECLUB. Dt Bridgeclub „Santpoort" houdt een open drive in haar clublokalen Hotel „Velser-end" te Santpoort op Dinsdag 24 Maar a.s. Berich ten van deelname worden ingewacht voor 22 Maart a.s. bij den spelleider. WIELRIJDEN. De Zesdaagsche te Amsterdam Het veld vrijwel compleet. Het veld is vrijwel geheel compleet, de koppels zijn gevormd, maar nog steeds heeft men nog geen beslissing genomen inzake Pijnenburg en Wals en dus vanzelfsprekend ook niet over de partners van Slaats, Pelle- naars en Piet van Kempen. Aan den eenen kant wil men gaarne Pijnenburg en Wals samen laten rijden, omdat dan inderdaad het sterkste Nederlandsche koppel is samen gesteld. Doch aan den anderen kant worden nog steeds de combinaties Pijnenburg-Piet van Kempen, Wals-Pellenaars en Jan van Kempen-Slaats overwogen. Behalve Pijnenburg, Wals. Pellenaars, Piet van Kempen, Jan van Kempen en Slaats zijn momenteel definitief gecontracteerd de koppels Gebr. Vroomen, Bosland-Loskamp, Rausch-Hürtgen (Duitschland), Zimis-Küs- ters (Duitschland). Broccardo-Guimbretière (Frankrijk), Ignat-Diot (Fr.). Aerts-Buysse (België)Billiet-Deneef (België) en Van der Heyden, wiens koppelgenoot nog niet be kend is. Tenslotte zullen nog twee jongere renners, die het meest in den drieuurs-kop- pelwedstrijd, welke Zondag 22 Maart a.s. te Amsterdam wordt gehouden, opvallen, een koppel vormen, speciaal met de bedoeling aan het jeugdige element in het veld der Zesdaagsche een kans te geven. Maandag 16 Maart a.s. is de baan in het R.A.I.-gebouw gereed en zullen de renners al kunnen trainen. Op Zondag 22 Maart wordt op deze baan de drieuurs-koppelwed- strijd gehouden; hierin zullen ongeveer tien renners uitkomen, die ook in de Zesdaag sche starten. Na den koppelwedstrijd zullen de renners dus weer enkele dagen gelegen heid krijgen, zich -geheel in te rijden. ATHLETIEK. H.A.V. „DE KAMPIOEN". A.s. Zondagmorgen zeven uur zal de start plaats hebben te Wijk an Zee van den 85 K.M. snelwandelloop, die ondernomen zal worden door den Beverwijkschen snelwande laar H. H. Hendriks, die trachten zal het 85 K.M. record, dat op zijn naam staat, te verbeteren. Ook zullen drie leden van de Haarlemsche Athletiekvereeniging ..De Kam pioen" deelnemen, nl. B. Herben. G. Gaart- huis en J. Lubbers. Als hoofdcontroleur zal fungeeren de Haarlemsche snelwandelaar G. A. Ramaker. Als de recordpoging van Hendriks slaagt, moet hij 's avonds vijf uur de finish passeeren. VRIJDAG 13 MS'ART 1936 VOETBAL. ROODE DUIVELS—ZWALUWEN. Het Belgisch elftal samengesteld. Uit Brussel: Het Roode Duivelselftal, dat op Woensdagavond 18 Maart te Luik tegen de Zwaluwen zal spelen, is als volgt samenge steld: Doel; Christiaens (Liersche Sportkring). Achter: Paverick (Antwerp F. C.) en Smellinx (Union St.-Gilloise) Midden: Dalem (Standaard Luik)Meul- dermans (Beerschot) en Henry (Daring). Vóór: Mettens (Anderlecht), Voorhoof (Liersche Sportkring), A. Dedeken (Antwerp F. C.), Isenborghs (Beerschot) en F. Dede ken (Antwerp F. C.) Reserves zijn: Badjou (Daring), Petit (Standaard), Claessens (Union St. Gilloise), Lamoot (Daring) en Vieillevoye, (Bressoux). Werkloozencompetitie. Het programma luidt: Dinsdag V.V.T. 1R. Zwart, Vergierdeweg, H. J, Boeree. V.V.S.—R. Wit 2, Haarlem, F. J. Wempe. R. Wit—Z.W.V. 2 V.S.V., M. J. Toorenburg. V.V.M.V.V.B. 1, R.C.H., de Tello. Woensdag: V.V.C. 2—V.V.T. 2. Transport., W. v. Duyn. Donderdag: Keur-elftallen: HaarlemIJmuiden, Ver gierdeweg. S. R. de Wit. VoorwaartsV.V.T. 1, Zaandam. VoorwaartsV.V.B. 1. Zaandam. MetaalGazelle, H.F.C., L. de Koning. R. C. H.-COMB.—KEURELFTAL (2—2). Woensdag speelde onder leiding van den heer Hartman een sterk R.C.H.-elftal tegen het Keur-elftal der werkloozencompetitie. Direct ontwikkelt zich een gelijk opgaande strijd. De spil A. Molenaar van het keur-elftal hield Van der Horst goed in bedwang, zoo dat deze gevaarlijke schutter geen kans tot scoren kreeg. R.C.H. neemt via een back der bezoekers de leiding. (10). Ondanks het harde wer ken van liet keur-elftal scoorde R.C.H. we derom. (20). Een goed aangegeven bal werd daarna door de bezoekers ingeschoten. (21). Na de rust was het keur-elftal in de meer derheid; met een hard schot maakte het mooi gelijk. (22). Hiermee kwam het einde. ZATERDAC-MIDDAC COMPETITIE J.l. Zaterdag is de beslissing in afdeeling A reeds gevallen. Door een 12—2 overwinning op Z.S.V. is V.V.IJ voor de derde maal ach tereen kampioen van afdeeling A geworden. Met deze bijzonder fraaie prestatie wenschen wij de IJmuidenaren van harte geluk. Tweede Jeugd, dat dezer dagen tien jaar bestond, heeft dit jubileum niet met een overwinning kunnen vieren, daar Telefonia, dat in het Noordersportpark op bezoek met 2—1 won. Was. Kennemerland 2 is ook tegen SIZO on» slagen gebleven; de uitslag was 0o. In afdeeling B duurt de spanning om* minderd voort. Kennemerland 3, V?E.W V.J.B. nemen beurtelings de leiding, 'nik heeft V.J.B. tijdelijk op de bovenste jw beslag gelegd door met 3—1 den uitwedstri'n tegen V.E.W. te winnen. Indien V.J.B laatsten wedstrijd tegen JOHEZ wint zijn.de Velsenaren kampioen. In' afdeeling C won V.V.R.A. van SlZo met 1—0, waardoor de ambtenaren zich than- kampioen kunnen noemen. Ootes c.s. hebben een mooi seizoen achter den rug, zij verloren n.l. geen enkel punt. Onze felicitaties. 11 Voor morgen zijn de volgende weds'triifW vastgesteld: m A WIJ—Tw. Jeugd 3 uur J. Joosten. Telefonia—Kenn.land 2, 3 P. Tiggeiova« SIZO—WIJ 2 3.30 li. L. van der Ten. B Kenn.land 3—Ulysses 3 u. H. J. Boe-ep Kenn.land 4—VVB 3 uur A. Wildschut" C ZSV 2VJB 2 3 uur K. Bergmann wra—VEW 3 3 u. M. J. V. Toorenburz Kennemerland 5Kennemerland 6 3.3Q a. Zomer Jr. De ontmoeting V.V.IJ—Tweede Jeugd is Van geen belang meer. V/ij verwachten een moedelijken wedstrijd, waarin de kampioenen ongetwijfeld zullen zegevieren. Aan den Ver. gierdeweg wordt de match Telefonia—Ken! nemerland 2 gespeeld. Beide elftallen hebben Zaterdag uitstekende gespeeld, zoodat we ook nu weer een ontmoeting verwachten, waarin goed spel te zien wordt gegeven. Daar Tele fonia nog steeds op de onderste plaats staat hebben Van Hoven c.s. groot belang bij een overwinning. SIZOV.V.IJ. 2 wordt op 't Hillinen-terrein in Hillegom gespeeld. Dezen wedstrijd kunnen de Hillegommers winnen. In afdeeling C is de ontmoeting tusschen Kennemerland 3 en Ulysses niet van belan» ontbloot. Alleeen wanneer Kennemerland 3 er in slaagt te winnen, blijft de kans op het kampioenschap bestaan. DAMES-HOCKEY. PROMOTIEWEDSTRIJD. Zondag a.s. speelt het eerste dames-elftal van de Z.H.C. op de banen van het Kenne- mer Lyceum een promotie-wedstrijd tegen T.H.C. II. Brand op het stoomschip „Potsdam". BREMEN, 11 Maart. In den nacht is aan boord van het s.s. „Potsdam" van den „Norddeutscher Lloyd", kort na ver trek van het schip uit Antwerpen naar het Verre Oosten, in de machinekamer een brand uitgebroken, die echter binnen konen tijd door de bemanning kon worden ge- bluscht. Het schip is voor reparatie naar Bremer haven teruggekeerd, De afvaart naar Oost- Azië zal worden waargenomen door het ss. „Stuttgart". Een foto van de eerste besprekingen te Parijs na de bezetting van het Rijnland. Links de Italiaansche gezant Cerrutti, rechts Eden, de Engelsche minister van buitenlandsche zaken. CREMATIE H. HEUKELS. In grooten eenvoud is op het Crema torium te Wësterveld het stoffelijk overschot gecremeerd van den heer H. Heukels, oud- leeraar 1ste 5-jarige H. B. S. te Amsterdam, en de Kweekschool te Amsterdam, overleden te Haarlem. De Nederlandsche Botanische Vereeniging was vertegenwoordigd door den voorzitter, prof. dr. Th. Weevers te Amsterdam en den secretaris dr. M. S. Sirks te Wageningen, de Nederlandsche Natuur Historische Ver eeniging door den voorzitter der afdeeling Haarlem de heer G. A. van Schaik. Verder waren er drie oud-leerlingen van de Kweekschool te Nijmegen, waaraan de heer Heukels als leeraar verbonden was. Allereerst heeft gesproken prof. dr. Wee vers, die zeide dat de Nederlandsche Botani sche Vereeniging in den heer Heukels haar eerelid verliest. Spreker herdacht het groote levenswerk van den overledene en merkte op, dat het niet anders kan, wanneer men een oud-testamentischen leeftijd bereikt als de heer Heukels, dat dit levenswerk op den ach tergrond dringt en de jongere generatie daar van niet meer het juiste besef heeft. Spreker mocht de eerste stappen op den weg der bo tanische kennis zetten aan de v hand van het werk van den overledene, wiens werk eenig was in ons land. Hij was een man, die de flora van ons land heeft beschreven en hij heeft voor de Nederlandsche Botanische Ver. schat ten verzameld. Met zijn rustige en kalm wer kende natuur heeft hij ontzaglijk veel be reikt. De herinnering aan hem bij de Botani sche Vereen, zal dankbaar blijven voortleven. Namens de Nederlandsche Natuur Hist. Ver eeniging sprak de heer Van Schaik, die een overledene herdacht als een der oprichters der vereeniging en eerelid van de afdeeling Haarlem. Met zijn liefde voor de flora heeft hij veel jongeren aangeraakt, zei spreker. Daarna heeft een zwager van den overledene gesproken, vervolgens de heer Dirk Mulder, die sprak namens eenige oud-leerlingen van de Kweekschool te Nijmegen en zeide, dat men zich het onderwijs van den heer Heukels, nu een halve eeuw geleden, nog dankbaar herinnerde. Tenslotte heeft de heer W. H. Wachter als medewerker van den overledene gesproken. Daarna daalde de kist onder het spelen van de Koraal uit de Matthaeus Passion. Een zwager van den overledene heeft voor de belangstelling dank gezegd. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Dinteldijk, Rott. n. Vancouver 9 v. Cham- perico. Burgersdijk, Rott. n. N.-Orleans 11 van Vera Cruz. Volendam, 11 van N.-York 11. W.-Indië. Lochgoil, Rott. 11. Vancouver 11 te Londen. Beemsterdijk, N.-York 11. Rott. 13 (n.m.) voor gaats N. Waterweg verw. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk (thuisreis) 11 te Jaffa. HALCYON LIJN. Stad Vlaardingen, 11 v. Rott. te Narvik vertr. 12 v. Rott.-Vlaardingen. Stad Haarlem. Rott. n. Pto. Ferrajo p. 12 Gibraltar. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Nijkerk (thuisr..) 11 te Genua. Heemskerk (uitr.) 11 v. Djeddah. HOLLAND WEST-AFRIKA LIJN. Aludra (thuisr.) 11 v. Freetown. Maaskerk (uitr.) 11 van Dakar. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Alkmaar, 11 v. Amsterdam n. Hamburg. Calypso, 11 v. Valencia n. Rotterdam. Costa Rica, Amst. n. W.-Indië p. 11 Azoren. Crijnssen, Barbados n. Amst. p. 11 Flores. Nereus, 11 v. Kopenhagen te Stettin. Poseidon, 11 v. Setubal 11. Lissabon. Rhea, 11 v. Kopenhagen n. Gdynia. Trajanus, 11 v. Catania n. Lipari. Perseus, 12 van Oporto te Amsterdam. Odysseus, 12 van Hamburg te Amsterdam. Stella, 12 van Amsterdam n. Rotterdam. Mars, 12 v. San Feliu de Guixois n. Barcelona Venezuela, 11 v. Curacao n. Santa Marta. Ceres, Varna n. Amsterdam p. 12 Ouessant. Barneveld, 12 van Amsterdam te Callao. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Amstelland, 11 v. Amst. n. Hamburg. Zaanland, (thuisr.) 8 v. Montevideo. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Pinang (thuisr.) p. 11 Perim. Djambi (uitr.) 12 v. Port Said. Soekaboemi (uitr.) p, 11 Dover. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tajandoen (uitra) 12 v. Port Said. Christ. Huygens, 12 v. Amst. te Batavia. Enggano (uitreis) p. 10 Perim. Poelau Laut, 12 van Hamburg te Bremen. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Melampus, Batavia n. Amsterdam p. 12 Perim Glenberg, 12 v. Dairen te Rott. Antenor, Japan n. Rott. 11 v. Hongkong. Fhiloctettes, Japan n. Rott. 12 v. Singapore. City of Perth, Dairen n. Rott. vertr. 14 v. Londen. Clytoneus, Batavia 11. Amst. 11 van Belawan. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alpherat (thuisr.) 11 v. Victoria (Braz.) AANGEKOMEN. 11 Maart: Fowberry Tower s.s. Rosario Niritos s.s. Huelva 12 Maart: Ransel m.s. Sunderland City of Cork s.s. Antwerpen Borthwick s.s. Leith Coen m.s. Shoreham Alt s.s. Goole Vechtstroom s,s. Hull Gateshead s.s. Newcastle Mavis s.s. Londen VERTROKKEN' 11 Maart: Makis s.s. Bremen Alcinous m.s. Londen Achilles s.s. Valencia Rhein s.s. Hamburg Theseus s.s. Kopenhagen Grim s.s. Rotterdam Alkmaar s.s. Hamburg Edward Blyden m.s. Hamburg Kepler ms. Antwerpen Theano s.s. Rotterdam Tiberius s.s. Hamburg Amstelland s.s. Hamburg 12 Maart: Cornelia B. m.s. Penrliymn Spaarndam s.s. Rotterdam Vlootvermindering. Het in 1912 te Capelle a. d. IJssel gebouwde Nederlandsche stoomschip „Waal" (groot 1261 B.R.T.) is door de N.V. Houtvaart (Vinke Co.) te Rotterdam voor ongeveer 6000 naar het buitenland verkocht, vermoedelijk naar Estland. Robbenjagers verongelukt. De Noorsche vloot van robbenjagers, die dit jaar met 37 schepen uitzeilde, bevindt zich in een benarden toestand in de Witte Zee. waar het bedrijf sinds het begin van deze maand I wordt uitgeoefend. Het begon met een spring- I vloed en door de geweldige groote ijsmassa's ontstond een kruiïng van het ijs, waardoor vier schepen reeds lek gestooten en tot zinken gebracht werden. De bemanningen konden zich over het ijs op andere schepen in veiligheid brengen. Men vreest, dat er nog meer schepen verlo ren zullen gaan. De politiekruiser „Heimdal" tracht zich door het dikke ijs 'n weg te banen om den visschers ter hulp te komen. Jeugdconcerten. Dr. W. van den Berg. directeur der le H.B.S. B met 5-jarigen cursus schrijft ons: De beide jeugdconcerten, dit jaar weder om onder auspiciën van de Vereeniging voor Muzikale Ontwikkeling der Schooljeugd ge geven, zijn een volledig succes geweest: in groote aandacht luisterende jeugd, enthou siasme bij toehoorders en spelers, een wel dadige sfeer van saamhoorigheid tusschen de volle zaal en het podium. Dank voor deze mooie avonden komt toe aan hen, die de voorbereiding daarvan in handen hadden en daarvan wel in de eerste plaats aan Dr. de Smidt, secretaris van bovengenoemde Ver eeniging en aan den heer Berkman, admi nistrateur der H.O.V. Niet minder natuurlijk aan onze H.O.V., die onder haar voortreffelij ken leider en met medewerking van den heer Karei de Jong de jeugd het beste gaf. wat zij aan te bieden had en aan de verschillende musici, die den dag vóór het concert, in de scholen voor de leerlingen een toelichting gaven bij de uit te voeren muziekstukken. Ook in een ander opzicht stemmen deze avonden tot dankbaarheid. Vrij algemeen hoort men thans de klacht over oppervlak kigheid en daarmede gepaard gaande geeste lijke verwording der jeugd. En nu zit daar een groote zaal vol jonge menschen met groote aandacht en rust naar een uitvoering van klassieke muziekstukken te luisteven. Avonden als deze kunnen ons ouderen voor zichtigheid leeren in de beoordeeling van ce ons toevertrouwde ieu°rd. Niet't minst daar om gaat onze dank uit naar allen, die mede gewerkt hebben aan deze mooie bijeenkom sten xan kunstenaars en jonge menschen.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6