Het P. E. N. VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: IJMUIDEN. verm. aankomst j^fwlanïris PneÏNed-r::.;; AfSow' i>' AmstfUand x> Alkmaar x) gennekom Baarn Rodegraven Bloemfontein x) Boschfontein x) Baron Erskine Berenice (Ned.) Ceres (Ned.) Caribia x) Clytoneus xJ Calypso Crijnssen Cottica Clan Skene x) Capt. Bonelu neucalion Dunstaffnage Dolius x) Bllerdale Essen Harpagus Hamm Hanesfcrom v Heidelberg Helder Melampus x) Menes Mirandella Madoera x) mTv. St. Aldegonde x) Nljkerk Nemanja Nereus (Ned.) Orion (Ned.) Orestes (Ned.) Odysseus (Ned.) Oldambt poelau Bras x) Phoenicia Pembrokeshire x) Poseidon (Ned.) Phrygia poelau Laut x) Randfontein Rotula x) Ruth I Rhea (Ned.) Serooskerk x) Simon Bolivar x) E. H. Stinnis XV Tarakan x) Trajanus Telamon (Ned.) Tiberius (Ned.) Tekla Uckermark x) Ulysses (Ned.) Venus (Ned) Waterland x) Zuiderkerk x) Japan Zaanland x) Buenos Aires Chili La Plata West Afrika West Afrika Rosario Gdynia Moermansk Swansea Hamburg Hamburg Z. Afrika Chili Chili Z. Afrika Guid Afrika Chr.mas Island West Indië Bourgas Pto Barrios Batavia Alexandrië West Indië West Indië Bassein Casablanca Alexandrië Rosario Batavia La Plata Ned. Indië Santa Fé Ted. Indië •Southamptc Ned. Indië West Afrika Ned. Indië Ned. Indië Buenos Aires Ned. Indië Batavia West Indië Zuid Afrika Buenos Aires ■Stettin Midd. Zee Constantza Hamburg Plymouth Ned. Indië Mexico Dairen Triëst Mexico Hamburg Zuid Afrika Curacao Narvik Gdynia Japan Hamburg Gdynia Ned. Indië Alexandrië Hamburg Hamburg Honfleur Ned. Indië Alexandrië Haifa Buenos Aires 6 April 6 April 15 Maart heden 13 Maart 22 Maart Laatste bericht 14 Maart 22 Maart 10 April 22 Maart 14 Maart 13 Maart 22 Maart 20 April 16 Maart 19 April 14 Maart 6 April heden 23 Maart 25 Maart 8 April 13 Maart heden 17 Maart 15 Maart 17 Maart 11 April 15 Maart 15 Maart heden 15 Maart heden 12 April 20 Maart 3 April. 8 Maart te Valparaiso. 4 Maart vertrokken. 11 Maart van Freetown. 10 Maart van Dakar. 10 Maart van San Pedro. 12 Maart te Kopenhagen 4 Maart vertrokken. 10 Maart vertrokken, vertrekt 21 Maart. in lading. 10 Maart te Rotterdam. 7 Maart te Liverpool. 8 Maart van Cristobal. 10 Maart te Hamburg. 10 Maart van Port Natal. 5 Maart van Dakar. 7 Maart v. Pto Barrios. 9 Maart 11 Maart 11 Maart 11 Maart 11 Maart 4 Maart 11 Maart 5 Maart van Gibraltar, van Barbados, van Belawan. van Valencia, van Flores. van Paramaribo, vertrokken, vertrokken. 11 Maart te Rotterdam. 21 Febr. van Buenos Ayres. vertrekt 14 Maart. 12 Febr. van Rosario. 9 Maart van Macassar. 28 Febr. van St. Vincent. 8 Maart van Colombo. 11 Maart vertrokken. 7 Maart te Soerabaya. 10 Maart van Duala. 5 Maart van Colombo. 8 Maart van Port Soedan 7 Maart vertrokken. 6 Maart van Colombo. 11 Maart van Colombo. 1 Maart van Curasao. 11 Maart te Genua. 10 Maart van San Nicolas, in lading. 10 Maart te Castellon. 12 Maart te Izmir. 11 Maart vertrokken. 11 Maart vertrokken. 9 Maart van Gibraltar. 7 Maart v. d. Azoren. 11 Maart te Bona. 12 Maart te Lissabon. 7 Maart vertrokken. 12 Maart te Bremen. 9 Maart van Beira. in lading. 6 Maart vertrokken, in lading. 11 Maart te Jaffa, vertrekt 14 Maart. 9 Maart vertrokken. 7 Maart van Port Said. 11 Maart van Catania. in lading, vertrekt 14 Maart. 11 Maart vertrokken. 9 Maart te Bombay. 10 Maart van Algiers. 9 Maart van Jaffa. 3 Maart van Bahia 8 Maart van Shanghai. 8 Maart van Montevideo x) Schepen, voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 bruto register ton. Algemeene zaken der V isscherij centrale. Leden eener commissie benoemd. -De minister van Landbouw en Visscherij heeft benoemd in de commissie voor Alge meene Zaken der stichting Nederlandsche Visscherij-Centrale de heeren: H. C. J. Gun ning te Yerseke; mr. H. J. Kiewiet de Jonge te 's-Gravenhage; mr, J. C. A. M. van de Mortel te Tilburg; J. Polderman te IJmuiden; W. Richter Uitdenbogaardt te 's-Gravenhage; ir. F. Thiel te IJmuiden en J. Uitzinger te IJmuiden, mevr. kwint bezoekt de insinger- bewaarschool. Donderdagmorgen heeft mevrouw Kwint een bezoek gebracht aan de Insinger-Bewaar- school. Mevrouw Kwint, die veel belang stelt in het fröbelonderwijs, werd door het hoofd der school, mej. de Graaff en den heer Plu. penningmeester der Ned. Herv. scholen, ont vangen en rondgeleid. De kleuters in de verschillende klassen werden door de dames onderwijzeressen bezig gehouden met allerlei fröbelarbeid. In de speellokalen voerden de kinderen enkele spel letjes uit, die op de openbare les dezer school zoo verbazend de belangstelling van de ouders trokken Mevrouw Kwint sprak haar voldoening uit over de mooie lokaliteit, over de aardige kin derspelen en de wijze waarop de kleuters be ziggehouden worden. Aan het einde van het kinderspelletje «Sijsje", bood één der kleuters namens de schoolkinderen de burgemeestersvrouwe bloe wen aan. feestavond der ned. ver. van fabrieksarbeiders. Bovengenoemde feestavond voor de leden en hun dames zal plaats vinden in ,,Het Wa pen van Velsen" op Zondag 15 Maart a.s. des avonds te 8 uur. Het Vara-trio (Wormerveer) verleent zijn medewerking; spreker is een der hoofdbe stuurders der Ned. Ver. van Fabrieksarbeiders I Visscherij nieuws in een notedop. Opgelegd. De Catharina Duyvis. IJM. 60 en J!os 4- IJM. 96, zijn eveneens opgelegd, min ?™ar zeebandag a.s. vertrekt de Fla- 42weer naar zee. 8 weken gele- fvm^eg s?hip ernstige machineschade. nsiffnatievisch. Deze week was voor reke- den importeur Jongejans een Deen- nsrw u de E aan de markt met consig- wnt J1SC Hoofdzakelijk schar. De aanvoer rinli00r de Hastvisschers echter ook niet ge- nriLJ1 ^°ocioende maakte men niet zulke tlten als men wel gewoon was. Traivlvisch in-Lowestoft: De aanvoer in Januari '36 bedroeg 24.804.000 K.G. met een waarde van 52.651. Over de zelfde maand van het vorige jaar was het 22.144.000 K.G. tegen 48.612. Moederschip voor de haringvisscherijHet s.s. Arctic Prince, groot 3450 ton, de oude Madura van 1897, is door het zelfde Russische concern aangekocht, dat vorig jaar het s-s. Arctic Queen te Hull overnam. Na een groote inwendige verandering te hebben ondergaan en met een moderne köelinrichting te zijn uit gerust heeft zij onder Engelsche vlag gevaren op Groenland. De Arctic Prince fungeerde als moederschip van een 30-tal motorbooten in de West-Groenlandsche wateren. De Russen heb ben het bestemd als koelschip bij de Russische haringindustrie. Ook de 30 motorbooten zijn aan het Russische concern overgedaan. Nieuw trawlertype. De „San Francisco In ternational nr. 2" is een nieuw trawlertype, bestemd voor de visscherij aan de westkust van de Vereen. Staten, kostte bijna 3000 Eng. pnd. Ze is geheel in stroomlijn uitgevoerd, heeft een 110 P.K. dieselmotor, een ultra-sonoor echolood en een photo-electrischen stuurder en loopt 10 mijl met 380 toeren per minuut. De haring in de Tay. Even snel als de scho len haring in de monding van de Tay zijn ge komen zijn ze ook weer verdwenen. Wij heb ben over dien haringvloed reeds in een uit voerig artikel geschreven. Vischdagen. Het oppercommando van het Duitsche leger heeft bevolen, dat er weke lijks twee dagen niets anders dan visch in het leger moet worden gegeten. De vloot te Hull. Twee van Hull's oudste visscherijmaatschapïjen, de Steam Fishing en Kelsall Bros and Beeching bevinden zich in financieele moeilijkheden. Zij zijn eigenaars van 59 trawlers en carriers, een aantal dat in de goede jaren 100 bedroeg. Op elk schip varen gemiddeld 911 man. zoodat er een groot aan tal opvarenden bij betrokken is. Opgelegd. De Olympia, IJM. 111. is opgelegd. Gekwetst. De dekknecht van een pufschuit P .v. d. S. kreeg Woensdagmiddag in de haven door het breken van een stag de mast op het lichaam. Met een taxi is hij naar zijn woning vervoerd en onder dokters behandeling ge steld, omdat hij over pijn in den rug klaagde, Slechte trawluitkomsten. De scherpe daling van vrijwel alle vischprijzen heeft reeds een reactie tot gevolg gehad. De trawlers boekten slechte reizen; van de 13 trawlers, die Woens dag aan den afslag waren, had slechts één, de Gerberdina Johanna een besomming van f 3760, maar dan ook voor 1150 manden visch. De andere booten bleven alle onder de f 1900, zoodat men de toekomst weer somber in ziet. Naar men zegt, zouden de Vios 4, Catharina Duyvis en Ita gaan opleggen. De Olympia is reeds opgelegd. De Ita heeft echter nog wel kolen geladen. HAARLEMSCHE ORKEST VEREENIGING. De Haarlemsche Orkest Vereeniging geeft hedenavond in de Gemeentelijke Concertzaal te Haarlem een concert, waar als solist zal optreden Willem Andriessen (piano). Diri gent is Frits Schuurman. Het programma, dat zal worden uitgevoerd luidt: Serenade voor strijkinstrumenten, Eine kleine Nachtmusik en het pianoconcert in c- klein beide van W. A. Mozart, H. Rabaud's Procession Nocturne, Variations Symphoni- ques van César Franck en Ouverture Carna val Romain van Hector Berlioz. Tong wordt gesteund. Met f 9000. Mits niet kleiner dan 23 c.M. De minister van Landbouw en visscherij heeft vastgesteld de crisissteunbeschikking 1936 I (tong). Blijkens deze beschikking zal door de Ne derlandsche Visschcrijcentrale uit het Land bouwcrisisfonds steun worden verleend aan hen, die als georganiseerden bij de Centrale zijn aangesloten en als zoodanig zijn toege laten tot de groen „eigenaars en-of gebruikers van zee- en kustvisschersvaartuigen". Steun zal worden verleend tot een maxi mum bedrag van 8694.10. Deze steun zal bedragen 0.0205 per K.G. gedurende het tijdvak 1 October 193531 December 1935 voor de in de aanvoerplaatsen Amsterdam, Den Helder, Rotterdam, Scheve- ningen en IJmuiden aangevoerde tong. De steun zal niet worden uitgekeerd voor tong. welke kleiner is dan 23 c.M. Aan de georganiseerden wordt indien en voor zoover zij alsnog aanspraak kunnen maken op een steunuitkeering ingevolge de crisissteunbeschikking 1935 I (tong) een steunuitkeering gedaan ten bedrage van 0.0307 per K.G. voor door hen in het tijd vak van 11 Juli 193530 September 1935 aan gevoerde tong van tenminste 23 c M. VERWACHTE V1SCHAANVOER. Jacqueline Clazina, IJM. 10, 10 m. schel- visch, 10 m. platvisch, 250 m. gul, 270 m. totaal plus 2600 st. ijskabeljauw en 500 st. stijve kabeljauw. Witte Zee, IJM. 167, 1000 st. ijskabeljauw en 100 st. stijve kabeljauw. WEEKBERICHT VAN DE V. E. M. Voorioopige opgave van de door de V. E. M. N. V. in den loop van de volgende week aan den afslag te IJmuiden verwachte schepen, onder voorbehoud van nadere wijzigingen in de marktdagen: Maandag 16 Maart: Rotterdam, IJM. 112, Noordzee; Amsterdam, IJM. 58, Noordzee. Dinsdag 17 Maart: Alma, IJM. 44. Mora Firth; Timor, IJM. 491, Mora Firth; Utrecht IJM. 73, Noordzee. Woensdag 18 Maart: Esvald IJM. 48, Mora Firth; Ciazina Luther, IJM. 59, Mora Firth, Mary, IJM. 189, Noordzee. De vangstberichten over de afgeloopen weekweek tot en met heden luiden: Tengevolge van beter weer in het noorden van de Noordzee zijn de schelvischvangsten iets toegenomen, kcolvischvangsgten afgeno men. Mora Firth kabeljauw stationair. BESOMMINGEN. Motorloggers: SOH 412 f 460, SOH 285 f 440, KW 34 f 320, KW 39 f 530. Stoombeugers: VL. 216 f 1210. Versche haring: LT 1141 f 320, LT 627 f 350, IJM. 479 f 480. MARKTPRIJZEN van Vrijdag 13 Maart 1936. Tarbot per K.G. f 1.020.84. Griet per K.G. f 0.92—.f 0.48. Groote schol per 50 K.G. 10. Middelschol per 50 K.G. f 11.50. Zetschol per 50 K.G. f 13. Kleine schol per 50 K.G. f 147. Bot per 50 K.G. ƒ3.60—f 1.60. Schar ner 50 K.G. f7—ƒ4 20. Kabeljauw per 125 K.G. ƒ31. Wijting per 50 K.G. 2.90—ƒ2.80. INBRAAK OP HET STORMVOGELS- TERREIN. De beheerder van de consumptietent van 't Stormvogelsterrein deed aangifte, dat zijn tent door onbekenden was bezocht. Door de politie wordt een onderzoek in gesteld. WAARSCHUWING. De Commissaris van politie in de gemeente Velsen deelt in het algemeen belang het volgende mede: De comissaris van politie te Nijmegen waarschuwt tegen venters, die trachten het medelijden van het publiek op te wekken door 'te verklaren een betrekking bij de N.V. Dobbelman te zullen krijgen, wanneer zij een bepaalde hoeveelheid zeep verkoopen. De fir ma Dobbelman heeft er niets mee uitstaande. VOORTDUREND NOG RIJWIELDIEF STALLEN. Een bewoner van ret Kennemerplein had zijn rijwiel geplaatst in een voortuintje van een percee.l aan de Roemerstraat te IJmui den. Toen hij het wilde weghalen, bleek de fiets te zijn verdwenen. De politie stelt een onderzoek in. BEVERWIJK Christelijk Nationale Werkmansbond. Feestelijke jaarvergadering. De belangstelling voor de feestvergadering, die de plaatselijke afdeeling der Christe lijk Nationale Werkmansbond gisteravond in het Hervormd Vereenigingsgebouw hield was ook ditmaal zeer groot. De groote zaal was voor deze gelegenheid keurig versierd, waar voor de feestcommissie onder leiding van den heer Jager een woord van lof toekomt. De voorzitter, de heer A. van der Ploeg heette in zijn openingswoord de aanwezigen welkom, speciaal richtte hij zich hierbij rot den propagandist van den bond, den heer Broen, Hierna ging hij na gemeenschappelij- ken zang, voor in gebed en las Psalm 1. Ver volgens gaf spreker er zijn blijdschap over te kennen, dat de bond, ondanks de huidige tijdsomstandigheden, nog altijd in bloei toe neemt. Het moet ons, aldus de heer van der Ploeg, tot dankbaarheid aan God stemmen, Die ons in Zijn groote liefde al deze weldaden schenkt. Te weinig echter wordt nog door de leden de ernst van het doel van den bond n.l. om in christelijke gemeenschap te strij den tegen den revolutionairen geest, die vooral tegenwoordig de overhand dreigt te nemen, beseft. Spreker wekte daarom de le den nog eens extra op, om er door hun volle medewerking toe bij te dragen dat met Gods hulp het werk tot goede resultaten gebracht zal kunnen worden. De secretaris, de heer Piso, releveerde in zijn jaarverslag den bouw van de 34 wonin gen. een schitterend resultaat van 8 jaar wer ken. Verder werd melding gemaakt van een k-einen vooruitgang van het ledental, dat nu op 72 staat. De heer Jager dankte namens de feest commissie de Kennemer boys, Het 'dubbel' mamienkwartet olv den heer van Dijk, en den heer Roos voor hun welwillende medewer king. Den heer van der Ploeg bracht hij hulde voor het vele werk, dat hij ondanks zijn drukke bezigheden, voor den bond ge daan heft. Als bewijs van erkentelijkheid werd den heer van der Ploeg een fruitmand geoffreerd. Na het zingen van het bondslied bracht de heer Roos zeer verdienstelijk „De heilige Stad" en „Angelus" ten gehoore. Vervolgens werd de afdeeling door afge vaardigden uit Haarlem-Bloemendaal, en het Patrimonium gecomplimenteerd. Van de afdeelingen Broek op Langendijk en Amster dam was een felicitatieschrijven ingekomen. „De vereenigde Zangers" zongen „Zondag morgen" en „Das ist der Tag des Herrn". Ds. Krijger, vervolgens het woord verkrij gende, meende dat de bewering: het is geen tijd om feest te vieren, vooral voor een Chris ten die de zekerheid van zijn geloof heeft, niet op zijn plaats is. Het kan, aldus spr. niet anders dan voordeelig werken, wanneer wij, tenminste op de goede manier, een tegenwicht trachten te zoeken voor onze moeilijkheden. Het groote deel van het volk wordt tegen woordig door de drukkende omstandigheden gedeprimeerd. Een steuntrekker en zijn gezin komt van alles te kort. terwijl aan de jonge re werkloozen hun levenskansen ontnomen worden. Naast dezen stoffelijken nood dringt ook de geestelijke steeds meer naar voren- Een werkmansbond in het algemeen heeft tot taak den materieelen nood te lenigen en sociaal te werken. De Christelijke Werkmansbond zoo eindigde spreker, moet volledig naar bei de zijden werken, niet individueel maar ge- meenschopelijk. Daarom, helpt elkaar en draagt elkanders lasten. Met een toepasselijk woord overhandigde de heer Jager. Ds. Krijger namens commissie, bestuur en leden, een bloemstuk als dank voor zijn vele voor den bond gedane werkzaamhe den .In de pauze werd een verloting gehou den met diverse fraaie prijzen. Hierna werd de afdeeling door enkele plaat selijke vereenigingen o.a. Jongelingsvereeni- ging „Excelsior". Vrouwenvereeniging en de meisjesvereenigingen gelukgewenscht. De heer Broen sprak een afscheidswoord waarin hij de afdeeling aanmoedigde, om ondanks alle tegenslagen toch het werk vol te blijven houden. De verschillende nummers werden afgewisseld door optreden van de vereenigde zangers en de Kennemer Boys. Na een woord van dank aan de medewerkenden van den heer Jager, zongen de aanwezigen de Avond zang en werd de uitstekend geslaagde avond op de gebruikelijke wijze gesloten. AFSCHEID EN INTREDE. Voor de Geref. Kerk in Beverwijk is het a.s. Zondag een bijzondere dag. In de morgengodsdienstoefening zal Ds. Kramer na eer vollen diensttijd zijn herders staf neer leggen en overdragen aan zijn op volger Ds. Holtrop. Des avonds zal Ds. Holtrop zijn intrede doen in zijn nieuwe gemeente. Zoodoende is Beverwijk, en men mag dit als een unicum beschouwen, niet vacant geweest. Met de plannen voor den bouw der Geref. bad- kerk te Wijk aan Zee vordert men en hoopt men voor het badseizoen alles in orde te heb ben. Zelfs een luidklok zal niet ontbreken. Als het comité der badgasten-kerk alles gereed heeft, zal men deze kerk zonder geldelijke of fers en verplichtingen toevertrouwen aan de moederkerk te Beverwijk. VELSEN VERGADERING VAN KINDERVREUGD. Op de gehouden bestuursvergadering der Speeltuinvereniging „Kindervreugd" heeft het bestuur besloten sollicitanten op te roepen naar de betrekking van tuinopzichter. Het ligt in de bedoeling, dat de indienst treding zal plaats hebben op 27 April a.s. DE TOESTAND AAN DE PAPIERFABRIEK. Op de te Amsterdam gehouden conferentie tusschen de hoofddirectie der N.V. Ver. Kon. Papierfabrieken en de hoofdbesturen der ar beidersorganisaties is men omtrent de voor gestelde loonsverlaging van beide kanten tot geen overeenstemming gekomen. Op nader te bepalen datum vindt hierover weder een be spreking plaats DAMCLUB T. O. P. „Watervliet" was geheel bezet toen Donder dagavond onze damredacteur de heer B. Dukel zijn eersten cursusavond voor de pas opge richte damclub „Tot ons Plezier" hield. Na een aandachtig luisteren, kregen de le den gelegenheid de juist geleerde theorie door het spelen van onderlinge partijen in practijk te brengen. Er bestaat voor deze club groote animo en de jonge club telt thans reeds 40 leden. Door de cursusavonden onder leiding van onzen damredacteur, wordt het ledental, voor dat de officieele competities aanvangen zeker opgevoerd en zal spoedig dat van D. C. IJ over vleugeld worden. Voor belangstellenden is nog gelegenheid gratis de nog volgende cursusavonden te volgen en wel Donderdagsavonds half acht in .Watervliet" bij halte Hoogovens. HOCKEY. NEDERLAND—BELGIë. Verandering in het Belg'cche elftal. De aanvankelijk opgestelde linksbuiten Van der Brande van het Belgische elftal is vervangen door Dolheid van de Racing Club Brussel. De ontmoeting, die in het Olym pisch Stadion te Amsterdam wordt sspeeld, begint Zaterdagmiddag half vier. HANDBAL HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. DAMES: ConcordiaHebe (10.15 uur Kleverlaan- terrein). Carna—Rapiditas (9.30 uur te Zaandam). HEEREN: AchillesConcordia (H.) (11.45 uur te Zaandam). Concordia (Z.)Rapiditas (10.30 uur te Zaandam). De in Haarlem vastgestelde dameswedstrijd ConcordiaHebe kan zeer spannend worden. Hebe mag natuurlijk geen punt verliezen, daar anders Rapiditas moeilijk meer door haar te bereiken is. De Concordianen zullen echter alle moeite doen, de twee punten in Haarlem te houden zoodat een flinke strijd verwacht mag worden. Drie andere Haarlemsche ploegen gaan naar Zaandam. Allereerst de Rapiditas-damesplceg. die met Carna wel geen moeite zal hebben. Het heerenteam van Concordia ontmoet in Achilles een gelijkwaardige tegenpartij, zoo dat een gelijk spel waarschijnlijk is. En eindelijk de Rapiditas-heerenploeg, die den strijd aanbindt tegen Concordia (Z.) De vorige ontmoeting werd met 32 door de Haarlemmers gewonnen. Ook deze wedrijd moet gewonnen worden, willen de zwarten hun kans behouden om gelijk met het leidende Aalsmeer te eindigen. V RIJD "AG '13 MAART '1936 sEvitrï De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen Noordoostelijken loind. Half tot zroaar bewolkt. Weinig of geen neerslag. Temperatuur om het vriespunt des nachts. Overdag' weinig verandering in temperatuur. BAROMETERSTAND Hoogste 772.3 m.M. te Haparanda. Laagste 749.5 m.M. te Jan Mayen. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 40 F. 32 F. 34 F. Laagste hedennacht Hoogste heden BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 ut 763 m.M. Neiging vooruit. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83, IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN. Zaterdag v.m. 6.31 uur; n.m. 6.51 uur. Zondag v.m. 7.12 uur; n.m. 7.35 uur. Maandag v.m. 7.58 uur; n.m. 8.31 uur. Tariefsverlaging. De directie van het Provinciaal Electrici- teitsbedrijf van Noord Holland bericht ons het volgende: Het, tarief voor verlichting en huishoudelijke doeleinden is met ingang van 1 Januari 1936 gewijzigd. Voor verbruikers, waarvoor het maandelijks verschuldigd vastrechtbedrag is bepaald naar de vloeroppervlakte van het perceel, wordt het vastrechtbedrag zonder meer met 10 pet. verlaagd. Voor verbruikers, wier vastrechtbedrag is vastgesteld volgens het stroomverleden zal voor zoover zulks nog niet is geschied, de vloeroppervlakte van hun woning worden op genomen. Dit zal in hoofdzaak geschieden bij de aangeslotenen van overgenomen gemeen telijke electriciteitsbedrijven en bij verbrui kers, die na den datum van invoering van het algemeen geldend vastrechttarief, waarbij de vaststelling van het vastrechtbedrag voorzoo ver mogelijk geschied is naar het stroomver leden, niet zijn verhuisd. Ligt hun huidig stroomverleden-vastrecht- bedrag 10 pet. of meer hooger dan het vast recht voor hun woning volgens de nieuwe vloeroppervlakte-basis, dan wordt hun vast rechtbedrag verlaagd met 10 pet. Bij een ver schil naar boven van minder dan 10 pet. wordt het vastrechtbedrag volgens het bovenge noemde nieuwe vloeroppervlakte tarief vast gesteld en bedraagt de verlaging dus minder dan 10 pet. tot 0. Is het naar stroomverle den bepaalde vastrecht lager dan dat volgens de nieuwe vloeroppervlakte-basis, dan vindt geen verlaging plaats, doch verhoog^ worden zij thans niet, ook al liggen zij dus lager dan normaal. Door vorenstaande maatregelen worden voor een groot gedeelte de voorkomende verschil len in vastrecht voor woningen van dezelfde grootte weggenomen: er vindt, althans voor een belangrijk gedeelte, een nivelleering op dit gebied plaats. Naast het vorenstaande geldt nog, dat voor verbruikers, die een vol jaar in hetzelfde per ceel stroom hebben afgenomen en over 1935 meer aan stroom hebben betaald dan gemid deld 25 cent per kWh., zoolang zij niet verhui zen, het vastrechtbedrag zoodanig zal worden bepaald, dat zij bij eenzelfde verbruik per jaar gemiddeld 25 cent per kWh. zullen heb ben te betalen. Ook deze-categorie van verbruikers zal min der te betalen krijgen. Nu de vastrechtbedragen voor het grootste deel der verbruikers zullen worden verlaagd en daarnaast de bestaande verbruikers bij een verbruik als over 1935 niet meer zullen beta len dan 25 cent per afgenomen kWh., kan de restitutie-regeling (de afrekening op 30 cent per kWh.), komen te vervallen en is deze met ingang van 1 Januari 1936 ingetrokken. De toepassing van de tariefwijziging vraagt veel voorbereiding; voor de bestaande ver bruikers zal die wijziging dan ook geleidelijk moeten worden ingevoerd, voor nieuwe ver bruikers en voor verbruikers, die binnen het verzorgingsgebied van directe levering door het P. E -N. verhuizen vindt het nieuwe ver laagde tarief direct toepassing. De reeds eerder aangesloten verbruikers zullen, zoodra hun geval behandeld is, allen zonder onderscheid een bericht over hun vast recht en, indien door hen op het tijdstip, waar op de afrekening wordt afgesloten, teveel be taald is, restitutie ontvangen, onder mededee- ling van de wijze, waarop deze werd berekend. In verband met de vele aan de tariefswijzi ging verbonden werkzaamheden, waarmede, vóórdat alle vastrechten der thans rond 70.000 afnemers zullen zijn behandeld, wel het geheele jaar 1936 gemoeid kan zijn, wordt iedereen verzocht geduldig zijn beurt af te wachten en zal de Directie het op prijs stellen, indien men, zoo zulks om andere redenen niet dringend noodig is, zich zou willen onthouden van het vragen van nadere met de tariefswij ziging verband houdende inlichtingen over het vastrecht. VOETBAL. wijziging in het programma. Voor a.s. Zondag zijn ingelascht de wed strijden Z. F. C.—H. F. C. en V. U. C.—D. W. S. Alle bladen BURGERLIJKE STAND. HAARIiEM, 12 Maart. Getrouwd 12 Maart: J. H. Vreem en C. Avis; J.van Wijk en M. Grauwelman; C. C. Pool en H. G. van der Werff. Bevallen 9 Maart: E. van ZwietenKapitein, z.; E. C. TimmersWalkers, z.; 10 Maart: M. Semeijns de Vries v. Doesburghde Kanter, j d.; J. J. KoppenBlauw, z.; 11 Maart: E. W. v. TeunenbroekBoeree, z.; C. Lukkiende Fui- ter, z. en d.; C. M. de JongeSieval, z.; 12 Maart: M. Castenmiller—v. d. Burg, z.; J. K. Beerenhout Kiezebrink. d.; C. Loogman Houweling, d. Overleden: 10 Maart H. O 39 j Bantamstraat.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 7