HET NIEUWE AVONDBLAD Croote Schoonmaak. 2 le JAARGANG No. 112 MAANDAG 16 MAART 1936 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMSR COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers rijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver van van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. IJMUIDEN. Christ. Geref. Kerk. Intrede Ds. A. Zwiep. Na gistermorgen, door Ds. W. Bijleveld predikant der Chr. Geref. Kerk te Haarlem te zijn bevestigd, met als tekstwoord Joh. g29 en 30 heeft Ds. A. Zwiep gisteravond zijn intree-predikatie gehouden. Het kerk gebouw was overvol, zoodat in de loopgan gen zitplaatsen moesten worden aangebracht. De gemeente Velsen was vertegenwoordigd door burgemeester Kwint en wethouder J. C. Dunnebier, de Ned. Herv. Kerk IJmuiden door Ds. Swaan en een der ouderlingen en de Ned. Herv. Kerk IJmuiden-Oost door een drietal kerkeraadsleden. Nadat de dienst op de gebruikelijke wijze met het zingen van Ps. 1211 en voorlezing van Ps. 80 was begonnen hield Ds. Zwiep zijn intree-predikatie. In zijn inleiding hiervan gewaagde hij van de besturing Gods, die hij mocht erken nen, waardoor hij aan de roeping van de ge meente IJmuiden gehoor had gegeven. Ver volgens nam hij als uitgangspunt voor zijn predikatie Ps. 8015 laatste gedeelte. Naar aanleiding hiervan ontvouwde de prediker een viertal gedachten. Ds. Zwiep sprak over de gemeente, als be staande uit geestelijk levende lidmaten, die gevonden worden in iedere kerk. Hij verge leek deze gemeente, met een wijnstok die veel zorg en bewaring van noode heeft. Hij stelt zich als prediker van het Evangelie ten doel om in de eerste plaats te bidden, gelijk de psalmist in Ps. 80 bidt; behoed uw wijn stok o God. Hij wilde niet 'alleen bidden maar ook door daden het goede hiervoor zoeken. Na de predikatie richtte Ds. Zwiep zich tot .den burgemeester wien hij dank zeide voor diens tegenwoordigheid. Hij hoopte op een goede samenwerking tusschen zijn gemeente en de burgerlijke overheid. Vervolgens richtte hij zich tot Ds. W. Bijleveld dien hij dank zeide voor de welwillendheid om als zijn be vestiger te willen dienen. Het was hem tevens aangenaam om hem als oud-studiemakker te mogen ontmoeten en als afgevaardigde der classis Amsterdam waar hij voor het eerst werd toegelaten tot de Evangelie bediening. Tot Ds. Swaan zich richtend zeide Ds. Zwiep, dat het hem weldadig aan deed om hem, evenals de andere ambtsdragers der Ned. Herv. Kerk te mogen begroeten. Hij sprak hierbij den wensch uit, dat hij hier evenals in Zeist, prettig met de Herv. Kerk mag samen werken op het breede terrein der Evangelie. Daarna richtte de predikant zich tot de ouderlingen en diakenen der Chr. Geref. Kerk, hun dankende voor het vertrouwen in hem gesteld, bij de uitbrenging van het be roep. Tevens sprak hij zijn dank, mede namens zijn vrouw uit, voor de hartelijke wijze, waarop hij hier met zijn gezin ontvangen was. In 't bijzonder werd hierbij een woord van dank gbracht aan de ouderlingen A. ten Broeke en Strijker, waarvan laatstgenoemde tot zijn spijt wegens ongesteldheid niet aan wezig kon zijn. Voorts riep hij de medewerking in van de commissie van beheer, den organist en den koster. Zich richtende tot de jeugdorganisaties zeide Ds. Zwiep dat hij spoedig hoopte deze te leeren kennen en zich aan den arbeid on der de jeugd te kunnen geven. Hierna sprak de heer A. ten Broeke na mens de gemeente een welkomstwoord. Spr noemde het een blijde dag nu Ds. Zwiep den herdersstaf over de gemeente heeft opgeno men. Eveneens werd Mevr. Zwiep en kinde ren een welkomstwoord door den heer Ten Broeke toegesproken. Hij verzocht hierop de aanwezigen om Ds. en Mevr. Zwiep Ps. 909 toe te zingen. Ds. W. Bijleveld sprak een welkomstwoord namens de classis Amsterdam van de Christ. Geref. Kerk. Hij sprak tevens woorden van dank voor het feit, dat hij als bevestiger had mogen optreden. Ds. Bijleveld bracht nog eenige herinne ringen uit den studietijd naar voren. Vervolgens sprak hij den wensch uit dat Ds. Zwiep nog vele jaren met zegen in IJmui den werkzaam mag zijn. Hierop verzocht hij den nieuwen leeraar Ps. 119.9 toe te zin gen. Ten slotte sprak de heer Schoonheim. ouderling te Zeist, de vorige gemeente van Ds. Zwiep, eengie woorden van afscheid tot zijn gewezen leeraar, waarbij hij herinnerde aan de prettige samenwerking die er in Zeist tusschen predikant en kerkeraad geweest is. Ds. Zwiep dankte hierop de verschillende sprekers waarop de dienst op de gebruike lijke wijze gesloten werd. FEESTAVOND VAN DEN BOND VAN ST A ATS - PENSIONNEERIN G. De Bond van Saats-pensionneering belegt een feest- en propagandaavond. in de bios coop de Pont op Donderdag 19 Maart a.s. Medewerking aan dezen avond verleent het bekende radio-duo „Jasper en Maraike"; het muzikale gedeelte wordt verzorgd door de „Concordia Band". PALVU BRENGT „ALLERZIELEN". De arbeiderstooneelvereeniging PALVU. re- gisseur de heer H. van Dokkum, zal haar derde uitvoering geven op Dinsdag 28 April a.s. in het Thalia Theater. Opgevoerd zal worden het bekende tooneelwerk van Herman Heijer- mans „Allerzielen", drama in 3 bedrijven. Het is reeds meer dan 12 jaar geleden, dat <ht werk in IJmuiden werd opgevoerd. Visscherijnieuws in een notedop. Een nieuwe ketel. Na te Amsterdam van een nieuwen ketel te zijn voorzien is de Libra in de haven teruggekeerd en zal binnenkort in de vaart komen. Het schip is ongeveer 2 jaar opgelegd geweest. De vischomzet te Oostende. De vischomzet te Oostende gedurende de week van 6 Maart tot en met 12 Maart bedroeg 1.971.104 fr. De hoogste besomming maakte de stoomtrawler O 163 die met f 143.000 na een IJsiandsche reis van 18 dagen terugkwam. De vangst van dezen trawler bestond uit 4500 kabeljauwen, 2000 koolvisschen, 270 manden schelvisch, verder roode poon, schol, wijting en leng. IJzerverscheping. Het Nederlandsche stoomschip „Pluto", heeft, komende van Amsterdam, bij het Hoog- ovenbedrijf een partij ijzer ingenomen en ver trok daarmede inmiddels naar Kopenhagen. Sleepreis. Het Grieksche stoomschip „Papalemos" is, gesleept door de Britsche sleepboot „Super man", na eenigen tijd met machineschade op de Tyne te hebben gelegen, heden vandaar naar Amsterdam gepasseerd. In laatstge noemde haven zal het schip bij de Nederland sche Droogdok Maatschappij de schade her stellen. Kolenaanvoer. Het Britsche stoomschip „Heworth", is, ko mende van Newcastle, bij de Hoogovens aan gekomen met een lading steenkolen. Russische bemanning gearriveerd. Met het Russische stoomschip „Argum" is de geheele bemanning voor het nieuwgebouwde Russische motorschip „A. Andreew", gebouwd bij de Nederlandsche Scheepsbouw Maatschap pij te Amsterdam aangebracht. De zeelieden waren door de sleepboot „Stentor" buiten gaats overgenomen en gingen later met een motorboot naar Amsterdam door. Het motorschip „A. Andreew" is, inmiddels Zondag voor de eerste reis naar Antwerpen vertrokken. Voor het eerst in den dienst. Het Nederlandsche motorschip „Clio" van de K. N. S. M., hetwelk 6 dezer van de werf te Rotterdag in Amsterdam aangekomen is, is Zaterdag j.l. voor de eerste reis naar Bor deaux verrtrokken. Naar men weet moet het schip, dat voor de kustvaart in West Indië bestemd is, eerst een paar reizen maken naar Bordeaux. Scheepvaartbeweging. In de afgeloopen week kwamen alhier bin nen 46 stoomschepen en 14 motorschepen, te zamen 60 schepen tegen 67 schepen in de vo rige week. Naar zee vertrokken 44 stoomsche pen en 12 motorschepen, tezamen 56 schepen tegen 62 schepen in de week tevoren. Uit en naar zee passeerden in de laatste week 116 schepen tegen 129 schepen in het zelfde tijdvak, of 13 schepen minder dan in de voor laatste week. IJsberichten. Naar uit Helsingfors wordt gemeld, is al daar de ijsbreker „Jaakarhu" aangekomen, waardoor men verwacht dat de scheepvaart heden (Zaterdag 14 Maart)) heropend zal worden, CONCERT DE KLEINE STEM. Zondagavond 19 April a.s. zal het Kinderkoor „De Kleine Stem", directeur de heer J. Post, concerteeren in het gebouw „De Daad" aan den Zeeweg. FEESTAVONDEN VAN A.J.C. EN PALVU. De A.J. C. geeft Zaterdag 21 Maart a.s. een feestavond in het gebouw „De Daad", de Ar- beiders-Tooneelvereeniging Palvu geeft voor haar leden een feestavond op Zondag 29 Maart a.s. eveneens in „De Daad". FEESTAVOND V. V. S. U. Zaterdagavond heeft de V.V.S.U. in „Het Wapen v. Velsen" een openbaren feestavond gegeven. De zaal was goed bezet. De avond, die aangekondigd was, als „een bonte avond" werd geopend door den voorzitter, den heer A. Bouterse. Deze begon te zeggen dat de V.V.S.U. geen vermakelij kheidsvereeniging is, maar meer het doel heeft, propaganda te maken voor hetgeen er in de Sovjet Unie ge beurt, nl. de opbouw van een socialistische gemeenschap. Vervolgens besprak hij de hetze die door een sovjet vijandelijke groep in ons land wordt gemaakt. Evenzoo werd door spr. critiek uitgeoefend op het Hitler-regiem dat alles, wat in het belang van den arbeider is, tracht kapot te maken. Met een opwekking, lid te worden van de V.V.S.U. besloot spr. zijn openings woord. Het verdere van den avond werd ge vuld door declamatie van Koen Hissink uit Amsterdam en de kunstgroep Stachanow. Deze groep bracht een viertal scènes voor het voetlicht. Het eerste was de visch-scène. Hierin werd uitgebeeld de armoede van den visscherman en de ellende vn den arbeider voor wien niets anders overblijft dan de vischkop. In de tweede, de ijsco-scène, werd naar voren gebracht de ijscoman. Dit is de werklooze, die om van het stempelen af te komen, het ijskarretje ter hand heeft genomen. Ook hiermede werd bedoeld het armoedige var het bestaan van den ijscoman aan te toonen en het verkeerde in de samenleving. De vol gende scène, de twee werelden was een uit beelding van de ellende van den oorlog, ter wijl de laatste, de lunchroom-scène een aan klacht was tegen de behandeling der lunch room-meisjes, die van het fooienstelsel moe ten leven. Het muzikale gedeelte van den avond werd verzorgd door het accordeon trio: The three Quicks. Er was bal na. De huisvrouw is weer op de stang, De Groote Schoonmaak is in gang, Het huis verkeert in zeepsopsfeer. En moeder trekt geducht van leer, Er wordt geboend, geschrobd, gedweild, Het zeil met slappe was bezeild, Er staat een emmer op de trap, Hier ligt een stoffer, daar een lap, De heer des huizes knort wat rond, Onwennig als verdwaalde hond, Zijn leunstoel moet gerepareerd, Hij heeft dat nooit geconstateerd, Zijn pijp is ergens wegelegd En moeder zegt, die komt terecht. Maar vader zoekt aan allen kant Naar dezen vriend en naar zijn krant. De Groote Schoonmaak Maartbacil, Doet weer met moeder, wat hij wil, Hij heeft met water, was en zeep, Haar weer volkomen in zijn greep. En wij, van 't sterke genus man, Wij zuchten er gramstorig van, Als de beslissing aan ons lag, Dan was er nooit één schoonmaakdag. Maar als de man 't oprecht beziet, Onthoudt hij toch den eerbied niet En lof aan 't vrouwelijk geslacht, Dat steeds in 't leven schoonheid bracht. P. GASUS. Om het damkampioenschap van Nederland. Dukel en Ligthart verliezen. De uitslagen der Zaterdagavond gespeelde partijen luiden: De Graag—Raman 11 B. Dukel—R. C. Keiler 0—2 BomLochtenberg 11 v. DartelenVos 11 De partijen Stahlberg—Kalden en Ligthart -Rustenburg waren reeds vooruit gespeeld. Dt- Zondag gespeelde partijen leverden de volgende resultaten op: RamanVos 11 LochtenbergKalden 11 Keilerv. Dartelen 1—1 LigthartBom 02 StahlbergDukel 20 De GraagRustenburg ll De stand na de 10e ronde luidt: Rustenburg en Keiler 10 gesp. 14 pnt., v. Dartelen 10 gesp. 11 pnt., Vos 8 gesp. 10 pnt., Bom 9 gesp. 10 pnt., Ligthart en Raman 10 gesp. 10 pnt. Stahlberg 10 gesp. 9 pnt., Kalden 9 gesp. S pnt. B. Dukel en De Graag 10 gesp. 7 pnt. Lochtenberg 10 gesp. 6 pnt. Vos zal deze week tegen Bom en Kalden spelen. De laatste ronde is wel belangrijk, daar Keiler tegen Vos, en Rustenburg tegen Raman moet spelen. Een herkamp om den ti tel zal wel noodzakelijk zijn. NIET OPGEKOMEN. De vastgestelde voetbalwedstrijd V.G.S. II Voorwaarts kon door niet opkomen van Voor waarts Zaterdagmiddag j.l. geen doorgang vinden AMUSEMENTSAVOND IN CONCORDIA. Zaterdagavond j.l. vond in gebouw Concordia een alleszins geslaagden amusementsavond plaats, georganiseerd door de diverse vereeni- gingen der papierfabriek. Aan dezen avond werkten mede „Haarlem's Groot Cabaret" en de „Concordia Band". De heer J. A. Allan, voorzitter der contact commissie opende den avond met een woord van welkom en met een opwekking „Papyrus" te steunen. Hierop was de beurt aan den con ferencier Herman Smits, die op waardige wijze den heer Henk Smal, die door familieomstan digheden verhinderd was verving. Het uit 17 nummers bestaande programma werd afgewerkt door Haarlem's Groot Cabaret zooals we dat gewend zijn. Het werd een amusements-avond in groot formaat, die met een gezellig bal besloten werd. ENGELAND'S TOEKOMSTIGE KONINGIN? In Londensche kringen gaat het gerucht, dat koning Edward het plan zou hebben in het huwelijk te treden met prinses Eugenie van Griekenland. Prinses Eugenie is een dochter van prins George van Griekenland en 26 jaar oud. LUSTRUM-CONCOURS S. G. IJ. De schietvereeniging „Groot IJmuiden" orga niseert ter herdenking van haar 5-jarig be staan op 16 Mei a.s. een lustrum-concours op het K. S. O.-geweer op Zaterdag 28 Maart en 4 April a.s. Het concours vindt plaats in het Patronaatsgebouw aan den Zeeweg. Leden van het Comité van aanbeveling zijn de heeren Mr. M. M. Kwint, burgemeester van Velsen, de Pater Rector van het Capucijner klooster, D. de Ridder, commissaris van politie, notaris J. H. A. M. Anten, B. F. Kipp, com- candant der burgerwacht, E. Tuinstra, C. J. Boersee, Haarlem, G. Boerema, brigade-com mandant der Rijksveldwacht en P. C. Grim bergen, hoofd der R.K. Jongensschool, IJmuiden. De jury bestaat uit de heeren D. de Ridder, E. Tuinstra en P. van'Deijck. PROPAGANDA-FEESTAVOND. De Chr. Gem. Zangvereen. „Hallelujah", directeur Theo van Zutphen, geeft in de z.g Witte Bioscoop Dinsdagavond a.s. een propa ganda feestavond. Hel programma is zeer gevarieerd en ver meldt behalve het optreden van het koor, lied jes van den heer Dries Kreuzen en een voor dracht van den heer Jurriaan Visser. Na de pauze zal men een revue-schets ten tooneele voeren, getiteld „Zegdoe je mee lachen?' DRANKWET. Bij Burgemeester en Wethouders van Velsen is ingekomen een verzoekschrift van N. Bra kenhoff zonder beroep, wonende te IJmuiden om een verlof B, voor den verkoop van uitsluitend alcoholvrijen drank in een tent, staande aan den weg door „Rooswij k" te Velsen. Vóór 29 Maart 1936 kan een ieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders voornoemd inbrengen. HARMONIEKAPEL DE EENDRACHT Het slotconcert der harmoniekapel „De Een dracht" van de Kon. Ned. Papierfabriek Van Gelder Zonen is vastgesteld op Zaterdag 18 April a.s. in Concordia. STEUNBONNEN RADIO-CENTRALES. Het comité maakt bekend, dat inschrijving voor het verkrijgen van een steunbon voor de maand April voor de radio centrales in de ge meente Velsen geschiedt op Donderdag 19 Maart a.s. voor de centrale Kennemerland en Velsen-Noord en uitreiking voor de Kenne- mer centrale op Donderdag 26 Maart, 8—9 uur en voor de centrale Velsen-Noord Don derdag 26 Maart a.s. van 6V2lx/> uur. Voor de centrales Huisman en v. d. Broek inschrijving op Vrijdag 20 Maart a.s. en uit reiking op Vrijdag 27 Maart a.s. van 7—8 uur. Het comité wijst er op, dat inschrijving bij exploitanten aan huis niet meer wordt ge accepteerd. Concert „Excelsior". Naar de concerten van de arbeiders mando lineclub „Excelsior" gaan we altijd gaarne toe. Want de nummers welke ze, onder leiding van haar artistieken directeur Johan B. Kok, in studeert en ten gehoore brengt zijn altijd de gelijk afgewerkt en het aanhooren dan ook ten volle waard. Zoo denkt het publiek van Excelsior er blijk baar ook over, want de zaal „De Daad" was Zaterdagavond weer uitstekend bezet. Iets waar voorzitter ten Hagen terecht zijn verheu genis over uitspreken kon. Een tweede punt, dat tot tevredenheid stemde, was het zich ge stadig uitbreidende ledental. Deze stijgende lijn was ook bij Jong-Excel- sior waar te nemen, want de prestaties van de jonge tokkelaars, welke we vanzelfsprekend altijd zeer mild hebben beoordeeld, worden hoorbaar beter. Vooral de kleine ouverture met herinneringen aan de Arlesienne-Suite werd verdienstelijk voorgedragen en aan de ver schillende tempo-veranderingen aandacht ge schonken. Groot-Excelsior was door ziekte van enkele leden gehandicapt, dit en het feit, dat ze haar concerten binnen 2 maanden na elkander gaf was voor haar toch geen aanleiding, met oude paradepaardjes te komen. Er viel dus een viertal nieuwe werken te beluisteren en de wijze waarop dit geschiedde was 'n woord van lof waard. Want de zeer gelukkige, niet te zeggen handige manier waarop Kok zijn composities schrijft en ze uitvoeren laat is voor den toe hoorder altijd weer een ontspanning. Er was een fraai aangevoelde ouverture no. 7, vlot van uitvoering en rhythme en met nuan ceeringskwaliteiten. Een enkel instrument was ontstemd, een euvel, waarmede men bij tokkel, instrumenten maar te dikwijls te worstelen heeft. 1-Iet welbekende Frühlingserwachen van E. Bach (niet Sebastian, zooals het programma meldde) en Wölki's Grosze Stunde besloten met optreden van "Excelsior, dat weer met voldoe ning op dit concert kan terugzien. Zoo'n fraaie inzet als in het werk van Wölki laat even hooren, hoe de klank van Excelsior in den loop harer uitvoeringen verbeterd is. De toon is vol en rond, rhythmisch klopt het grootendeels eveneens. Het zangthema werd op meesterlijke wijze voorgedragen; dat was het beste moment van den avond, dames en heeren. Wanneer ge zulke momenten weet vast te leggen in uw orkest, zal het nog tot zeer veel in staat zijn. Uit het orkest traden twee leden als solist op, een mandola en een mandoline. Beiden werden door directeur Kok op gitaar begeleid. Het repertoire was specifiek Italiaansch, ge makkelijk aanspreken en verzorgd van uit voering, Tosti, Toselli, Verdi, Peccia. Het applaus, dat de heeren oogstten, was oprecht gegund. Aan de uitvoering is duidelijk merkbaar, hoe directeur Kok ijvert zijn orkest leden een muzikale opvatting bij te brengen. Verdi stelde niet aan den speler maar wel aan het instrument hooge eischen; wat toon en timbre aangaat schiet een mandoline daar te kort. Dit geenszins om de spelers te kort te doen. Na afloop hebben de danslustigen zich nog enkele uren te goed kunnen doen. W. Wanneer de Italiaansche Askari's in Abessynië hun soldij uitbetaald krijgen, doet een vingerafdruk op de kwitantie dienst als onderteekening. Pensionneering van spoorweg personeel. Overeenstemming tusschen directie en personeelraad bereikt. Tusschen de directie van de Ned. Spoorwe gen en den Personeelraad is thans naar de N. R. Crt. meldt overeenstemming bereikt inzake de pensionneering van personeel met het oog op de afvloeiing en wel op de volgen de grondslagen: 1. De directie krijgt de bevoegdheid ieder lid van het personeel op 60-jarigen leeftijd ontslag te verleenen met dadelijk ingaand pensioen; 2. Aan wachtgelders van 60-jarigen leeftijd of ouder zal op den datum van de in werking treding der gewijzigde pensioenwet dadelijk ingaand pensioen worden verleend: 3. Personeel van 55 jaar of ouder kan op eigen verzoek door de directie gepensionneerd worden; 4. Aan wachgelders van 55 tot 60 jaar zal, indien zij binnen zes maandep na de inwer kingtreding van de gewijzigde pensioenwet daartoe aan de directie het verzoek richten, dadelijk ingaand pensioen worden verleend; 5. Ofschoon van de onder 1. bepaalde be voegdheid in het algemeen slechts gebruik zal worden gemaakt met betrekking tot overcom pleet personeel, behoudt de directie zich even wel de bevoegdheid voor, om personeel, dat onder de thans van kracht zijnde pensioenwet met vervroegd ouderdomspensioen ontslagen kan worden, te allen tijde op 60-jarigen leef tijd ontslag met dadelijk ingaand pensioen te verleenen. De verschillende personeelsorganisaties zul len zich over deze voorstellen moeten beraden. De personeelraad beveelt aanvaarding aan. DIESELTRACTIE WORDT WEER UITGEBREID Bij het ingaan van den nieuwen zomerdienst der spoorwegen op 15 Mei a.s. zullen vier vijfde van het aantal in den reisgids aangegeven Die- seltreinen inderdaad Dieseltractie hebben. BROCHURE Ds. COHEN DOOR JUSTITIE VRIJGEGEVEN De Officier van Justitie te Leeuwarden heeft vrijgegeven de in beslag genomen brochure geschreven door Ds. Cohen uit Dokkum welke brochure tot titel had „Luchtbescher ming" met de mededeeling, dat hij geen ter men heeft gevonden om tot vervolging van Ds. Cohen in verband met de gehouden preek over luchtbescherming, te beslissen.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1